Rijksmiddelbare School Yper Ecole Moyenne de l'Etat Ypres Gevonden en Verloren Voorwerpen ONZE SCHEEPVAART HANDBOOGSCHIETINGEN ALLERHANDE NIEUWS 4' Middelbaar Studiejaar De Directeur der Rijksmiddelbare school ver wittigt de ouders dat het 4r studiejaar der mid delbare afdeeling volledig overeenkomt met het 3" studiejaar der wetenschappelijke afdeeling van een athenea. De leerlingen die met vrucht de lessen gevolgd hebben van het 4e studiejaar onzer middelbare school worden zonder examen toegelaten tot het 2 wetenschappelijke. De prachtige uitslagen door onze leerlingen in andere inrichtingen bekomen o. m. door Os- sieur M.. Claeys A., Heyvaert A. en andere ziin er een klinkend bewijs van. 4"" Année Moyenne Le Directeur de l'Ecole Moyenne de l'Etat pré- vient les parents que la 4' année de la section moyenne correspond entièrement a la 3' année de la section scientifique de l'athénée. Les élèves aui ont suivi avec fruit, les cours de notre 4" année passent sans examen en 2" année de la ces- tion scientifique. Les résultats merveilleux obtenus par nos élè ves dans d'autres établissements entre autres Ossieur M., Claeys A„ Heyvaert A. en sont une preuve éclatante. Gevonden. Vrijdag 4 September, in de zwemkom, door M. Demoor Georges, een gouden oorring. Door M'1 Berten Antoinette, een deursleutel. Door M. D'Helft Edward, een eereteeken met het volgend opschriftUnited in war so as in peace Zaterdag 5, door M. Dewaele Michel, een velopomp. Doer M'' Grimmelprez Geneviève, op den hoek der Maloulaan, een rooskleurige sjerp. Terug te bevragen bij M. Grimmelprez, dentist, R. Colaertplaats, te Yper. Zondag 6, door M. Van Oudendycke Robert, een cein tuur voor damesregenmantel. Door M. Lierman Francois, een sacoche. Maandag 7, door M. Vierstraete Marcel, een paar dameshandschoenen. Bij M. Timperman Jules. Café ModernGroote Markt, een aldaar achtergelaten kodak. Dinsdag 8, door M. Angillis André. een zakje voor fototoestel. Woensdag 9, in St Maartenskerk, door M. Cornet Georges, een handzakje. Verloren. Zaterdag 5 September, door M. Vanlede Daniel, een stopsel van radiator van auto. Zondag 6, door M" Demey Zulma, een kleine bruine portemonnaie. Binnengevaren Vrijdag 4 September 1936. de André(schipper De Boeuf) met 15 ton beurtgoed voor verscheidenen. Maandag 7, de Gilbert(schipper De Mey) met 96 ton kolen voor M. De Geest, leper. Dinsdag 8, de Op Steeland (schipper Van der Zee) met 90 ton turf de «Constance», (schipper Segers) met 95 ton graan voor MM. Blootacker-Vermeersch, leper. Woensdag 9, de Elza (schipper Vancauwenberghe) van de beurt Westflandria, met 5 ton beurtgoed voor verscheidenende Alice(schipper La Haye) met 113 ton land vetten voor M. Talpe, Kortrijk. Donderdag 10. de Marfic (schipper Vanlandegem) met 130 ton graan voor M. Vandeputte, leperde Rosalie», (schipper Boute) met 140 ton phosfaat voor MM. Blootacker-Vermeersch, leper. Weggevaren Dinsdag 8 September 1936, de Antal(schipper Claus) met 170 ton oud ijzer, verzonden door Weduwe Vandamme, leper. Donderdag 10, de Elza (schipper Vancauwenber ghe) van de beurt Westflandria, met 50 ton beurtgoed voor verscheidenen. Waterhoogtebenedenpand 2,92 m. toegelaten te va ren 1,64 m. STAANDE PERS ZONDAG 13 SEPTEMBER 1936 Om 2 uur LOKER Oppervogel 60 fr. Twee zijd vogels van 30 fr.Twee kallen van 15 fr. Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50 Boven de 40 schutters al vogels van 13 fr. Om 2 uurOOSTVLETERENOppervogel 80 fr. Twee zijdvogels, ieder 40 fr.Twee kallen, ieder 20 fr. 30 primés van 15 fr.Kleine vogels 10 fr. - Inleg 13.50 fr. Om 2 1 uur HOLLEBEKE Oppervogel 60 fr.Twee zijdvogels van 30 fr.Twee kallen van 15 fr. en 45 kleine vogels van 10 fr. voor 50 schutters. Boven de 50 schutters al vogels van 14 fr. Inleg 13 fr. 50. Om 2 i uurPOELCAPELLEOppervogel ^80 fr. Twee zijdvogels van 40 fr.Twee kallen van 20 fr. Alle vijftal een primé van 15 fr.; Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. MAANDAG 14 SEPTEMBER 1936 Om 2 uur: ZUYDSCHOTEOppervogel 150 fr.2<- oppervogel 50 fr.Twee zijdvogels van 75 fr.Twee kallen van 30 fr.15 Bondvogels van 30 fr.Kleine vo gels 20 fr. Inleg 25 fr. Boven de 80 schutters al primés van 25 fr. Om 2 5 uurZILLEBEKE-HOOGHEOppervogel 60 fr.Twee zijdvogels van 30 fr.Twee kallen van 20 frank en 45 vogels van 10 fr. voor 50 schutters. In leg 13 fr. Boven de 50 schutters vogels van 12 fr. DINSDAG 15 SEPTEMBER 1936 Om 2 uurHOLLEBEKE Oppervogel 100 fr. Twee zijdvogels van 50 fr.Twee kallen van 30 fr. en 35 kleine vogels van 20 fr. voor 40 schutters. Inleg 25 fr. Boven de 40 schutters al vogels van 25 fr. ZONDAG 20 SEPTEMBER 1936 Om 2 1 uurYPER-HOEKJEOppervogel 80 fr. Twee zijdvogels van 40 fr.Twee kallen van 20 fr. Alle vijftal een primé van 15 fr.Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50 zonder aftrek op de kleine vogels. YPER. Autocar in de gracht. Maandag avond, rond 10 u., kwam een fransche autocar van M. Benoit, van Liévin (Pas de Calais), uit de richting van Boesinghe naar Yper gereden. Over deri Wegwijzer gekomen zag de voerder, die voor de eerste maal dezen weg bereed, niet tijdig de bocht der baan zoodat het zware voertuig met de twee voorwielen, juist tusschen twee boompjes, de gracht inbolde en daar bleef steken. Van de 35 inzittenden werd als bij wonder niemand ge kwetst. Alleen een vrouw bloedde wat uit den neus, doch zonder erg. Het kostte 's anderdaags nog heel wat moeite om de groote autocar, waar van het stuur en de as verwrongen waren, uit de gracht te krijgen. Landlooper. De 27 jarige Van Laethem Jul- mart, zonder vaste woonst en zonder bestaans middelen zijnde, werd Donderdag morgen door de politierechtbank van Yper veroordeeld om voor twee jaar naar Merxplas, waar hij vroeger reeds verbleven had, gezonden te worden. Aanhouding. In den nacht van Dinsdag op Woensdag werd de genaamde Opsomer Julien, tegen wien een aanhoudingsmandaat bestond uit hoofde van bedrieglijke bankroet doch die voort vluchtig was, door de rijkswacht in zijne woning alhier, Rijselstraat, aangehouden. Woensdag na middag werd hij naar het gevang van Kortrijk overgebracht. Vandalenwerk. Dinsdag laatst werd, in de Kasteelgracht tusschën de Meenenpoort en de Zwemkom, nogmaals een onzer zwanen dood aangetroffen. Dit is nu de derde zwaan sedert de maand Juni, en dit steeds op dezelfde plaats, die de stad verliest. Het onderzoek der inge wanden heeft uitgemaakt dat het dier vergiftigd werd. Het is waarlijk ongehoord zulks te moeten vernemen en wij vragen ons af hoe het mogelijk is dat er iemand kan gevonden worden om die mooie diertjes, die de schoonheid én de aantrek kelijkheid van ons vestingwater verhoogen, die door allen, groot en klein, zoo graag bewonderd worden, te doodenDie daarin zijn vermaak vindt, moet waarlijk een gemeene schurk zijn. Dat er kwaadwilligheid in het spel is, staat thans vast, want dit derde naeenvolgend verlies is aan geen louter toeval te wijten. Wij vragen dan ook aan allen, die eenige inlichtingen cfaarover zou den kunnen geven of maar zelfs eenig vermoeden hebben, dit dadelijk aan de politie te willen mededeelen. Al de Yperlingen moeten het als een plicht aanzien die lieVe en kostelijke zwanen, die voor de verfraaiing onzer vestingen een groote aanwinst zijn, te beschermen en de laffe schurk, die er op uit' is die onschuldige dieren, die hem nooit eenig kwaad deden, te vergiftigen, zou verdienen aan de kaak gesteld en voorbeel dig gestraft te worden. Crisis en behaagzucht zouden niet kunnen samengaan zoo de verfstoffen Coloro niet beston den. Een oude kleurstof wordt nieuw. Kiest uit de groote verscheidenheid van mooie kleuren. Gij zult verrukt zijn over de verfstof Coloro. GHELUVELT. Aanrijding. Een fransche auto, bestuurd door M. Degrand Henri, van Hir- son (Frankrijk), die van zijne echtgenoote en een andere vrouw vergezeld was, kwam Zondag namiddag, rond 2 u., naar Yper gereden. Aan het gehucht Kruiseecke botste de auto op den wa gen van M. Cardoen, van Meenen, met het gevolg dat M. Degrand het stuur verloor en zijn auto de gracht inbolde waar het voertuig omkantelde. De autogeleider en zijne echtgenoote werden licht gekneusd, doch de andere vrouw, een familielid van hen, moest in allerijl naar de St Joriskliniek van Meenen overgebracht worden, daar men een schedelbreuk vreesde. Aanrijding tusschen auto's. Woensdag avond rond 9 ure en half, kwam de genaamde Robiin Omer, wonende te Yper, met zijn auto gereden uit de richting van Meenen. Gekomen aan de Kruiseecke, werd hij verblind door de lichten van een auto komende uit de richting van Yper. Hij stópte ten einde ongevallen te vermijden maar werd niettegenstaande dat, aangereden door den aankomenden auto, gevoerd door Decoeyere Felix, van Roubaix. Beide voertuigen leden erge schade. Een onderzoek is ingesteld. DADIZEELE. Revolver drama. Sedert eenigen tijd was de goede verstandhouding zoek geraakt in het huisgezin van Demeyere Maurice, bierhandelaar, wonende Klephoek, en reeds her haalde malen ontstond er twist tusschen man en vrouw. Zaterdag avond, rond 10 u. 30, was dit nogmaals het geval,'doch de vrouw, geboren De- prcz Martha, vluchtte weg naar het huis harer ouders, op de wijk de Hoogte. Demeyere, die haar achtervolgd had, wierp een steen door de ruit boven de deur. Toen de bewoners van het huis buitengeloopen kwamen weerklonken opeens re volverschoten en vrouw Loyson Julia, de schoon zuster van Demeyere, viel ten gronde, getroffen in de bil en in den buik. Zij moest ter verpleging naar de kliniek van Meenen vervoerd worden. Demeyere werd door de politie aangehouden en naar het gevang overgebracht. Het parket van Kortrijk kwam ter plaats,, doch het onderzoek miek weldra uit dat De meyere niet gewapend was en dus ook niet kon geschoten hebben. Hij werd dan ook terug in vrij heid gelaten en thans wordt het onderzoek in een andere richting voortgezet om den revolver heid te ontdekken. De toestand van het slacht offer is verergerd en boezemt groote vrees in. GHELUWE. Erge val. Aan de Kruyseecke- straat gekomen beging de genaamde Veys Adol- phe, landbouwer te Zillebeke, verleden week Vrijdag avond de onvoorzichtigheid van een nog in gang zijnde autobus te springen. Hij werd met geweld ten gronde gesmakt en liep nog al erge verwondingen op aan hoofd en schouder. KOMEN. Een ophefmakende zaak. Tij dens het onderzoek over het drama, waarvan wij verleden week het relaas gaven, is gebleken dat Clément René, het slachtoffer, in 't bezit was van een vervalschte grensarbeiderskaart. De Heer Laniez, politiecommissaris van Fransch Komen, die reeds bevonden had dat sommige lieden, voor zien van vervalschte kaarten, dagelijks naar Frankrijk kwamen werken, zette, na de ontdek king der kaart van Clément, zijn onderzoek voort en vond weldra een anderen persoon die eveneens in 't bezit was van een vervalschte grenskaart. I Ditmaal was het een bediende, met naam Notre- dame Léon-Désiré, 20 jaar oud, en wonende te Komen (België). Deze bekende dat, daar hij in België niet kon werken gezien hij het vlaamsch niet machtig was, hij door een inwoner der ge meente geholpen was geweest om de noodige grensarbeiderskaart te bekomen. Mits betaling eener som van 280 fr. belgisch geld en 100 tr. fransch geld had deze persoon zich gelast hem die kaart te bezorgen. Notredame werd bij het Parket van Rijsel aan geklaagd en dit verwittigde op zijne beurt de belgische overheden. Het Parket van Yper ge lastte dan den Heer Spilliaert, rechterlijk politie officier, met het onderzoek dezer zaak. De Heer Spilliaert, overtuigd dat deze kaarten van een bestuurlijken dienst moesten voortko men, had weldra vermoedens op den bediende die ten stadhuize van Komen met het afleveren der werkkaarten en eenzelvigheidsbewijzen be last is. Dienvolgens ontbood hij den bureelover ste van den burgerstand, Defoer Hector, en bracht hem in tegenwoordigheid van M. Notredame, vader. Deze confrontatie leverde spoedig den ge- wenschten uitslag. Defoer eindigde met de feiten te bekennen en duidde den naam aan van zijn medeplichtige, Coulie Constant, grafmaker, ins gelijks wonende te Komen. De Heer Spilliaert leverde tegen beiden aan- I stonds een aanhoudingsmandaat af uit hoofde van schriftvervalsching en aftruggelarij en de twee medeplichtigen werden naar het gevang van I Kortrijk overgebracht. Naar het schijnt zou de betichte Defoer nog verscheidene onregelmatigheden gepleegd heb ben in zake het afleveren van vreemdelingenr kaarten. Daarbij zou de invulling der akten van den burgerlijken stand ook veel te wenschen overlaten. Een verder onderzoek zal de begane onregelmatigheden uitwijzen. Defoer Hector, die secretaris was van den plaat- selijken Invalidenbond van Komen, waarvan i Coulie de voorzitter was, werd na den oorlog in. dienst genomen in het bureel van den burger stand en tot op heden had er op het gedrag van dezen bediende nog nooit iets te zeggen geweest. STADEN. Diefstal. Woensdag avond, ter wijl de juwelier Vandamme en zijne familie naar het vuurwerk waren gaan zien, zijn stoutmoe dige dieven al over den achtermuur geklauterd en zoo in zijn woning gedrongen, waar zij een aantal juweelen hebben buit gemaakt. Het par ket van Yper is Donderdag ter plaats geweest en heeft er verschillende sporen en afdrukken, door de dieven achtergelaten, opgenomen. Men- I heeft reeds erge vermoedens en alles laat voor- zien dat de daders weldra zullen gekend zijn. ZONNEBEKE. Stamp van een paard. De 22 jarige Forest Jules, van Zonnebeke, doch werkzaam te Wervick-Zuid, bij M. Mille Antoine, I kreeg Zaterdag namiddag, rond 4 u. 30, terwijl - hij de paarden aan 't verzorgen was, opeens een j hevigen hoefslag op den buik. Het slachtoffer, dat gehuwd is en vader van twee kinderen, werd naar het O. L. Vrouwhospitaal van Yper overge bracht alwaar het een heelkundige, bewerking moest ondergaan, daar de ingewanden gescheurd waren. Zijn toestand is thans geruststellend. ABEELE. Werkongeval. De 60 jarige echt genoote Geldhof Jules, geboren Slembrouck Mathilde, wonende te Yper, was hier bezig aan den hoppepluk toen ze opeens door een neerval- lende hoppestaak getroffen werd. Na de eerste zorgen ter plaats ontvangen te hebben, werd de vrouw aanstonds naar het O. L. Vrouwhospitaal van Yper overgebracht waar men, benevens een wonde aan de heup, ook nog een gebroken rib vaststelde.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 8