VELOSPORT DE VISCHWINKEL YPERSCHE VOETBALKRONIEK SUPPORTERSCLUB C. S. Y. VERANDERING VAN WOONST VERCOUTER - TALON NAAR DE POPERINGHESTRAAT, 5. DUIVENWEDVLUCHTEN Deze week is niet zooals zoovele andere, waar met een overvloed van wedstrijden kan worden geschermd, maar is veeleer een overgang van het zomer- naar het win terseizoen om, binnen enkele weken, de snorrende wieltjes te hooren ronken op de plankenvloeren van onze Winterpaleizen. Intusschen doen we twee besta- tigingen, ten 1 deze van de menigvuldige huldigingen van S. Maes, die geen zooveel bombast na zich slepen zooals het verleden jaar het geval was met Romain, doch daarom niet minder gemeend zijn en vooral ge kenmerkt door den stempel van den plicht welke Syl- veer, als gewetensvol renner, in zich draagt en die zooniet eerste dan toch altijd in de eersten wil eindi gen. Zooveel geblaat niet, maar meer wol, schijnt de leuze te zijn van Sylveer, die zoodoende de acties meer doet stijgen, dan Romain het vermocht. De 2' bestatiging doet eerder pijnlijk aan. ware het niet dat deze telkenjare terugkeert wanneer de Ronde van Vlaanderen aan het daglicht komt en ze is, ge zult het reeds wel geraden hebben, de verdwijning van het zomerseizoen of de werking van die noeste baan- rijders. Nu nog geven ze hun laatste stuiptrekkingen en al worden nog Criteria verreden in Aalst, het kam pioenschap van Vlaanderen schijnt het seizoen te Cools- camp definitief te sluiten. Reeds wordt het pistemate riaal in orde gebracht, en wanneer men gekende piste- rijders als Billiet en Deneef, om er maar eenige te noemen, in de kermiskoersen ziet meedingen, mag men gerust besluiten dat het slechts is om er zich in te rijden en zich te verharden tegen de komende kracht inspanningen in de piste, zoodat de pistiers thans ook het hooge woord zullen voeren. Intusschen gaan we nog over tot de uitslagen welke de baanmannen wisten te verwezenlijken, in acht ge nomen dat velen onder hen het winterseizoen als een welgekomene rustperiode zullen aanzien. In Aalst wist de knappe Julien Heirnaert den zege palm meê te schaven en voor een jonge knaap, die einde seizoen 1934 nog bij de beginnelingen zijn eenige woordjes repte, schijnt dit wel een vooruitgang van belang te zijn. Wij laten de discussie, aan kant als zou Julien West-Vlaming zijn, maar hij weze nu Fransch- man of Belg, hij is een aanwinst van belang voor de wielrijderssport. Voor ons is en blijft hij Franschman, wat niet belet te zeggen dat hij een uitzonderlijke kam pioen is. Uitslag1. Julien Heirnaert, 135 km. in 3 u. 21 2. Braeckeveldt, op 1 lengte 3. Walschot4. Van Simaeys; 5. Vissers 6. Van Herzele, allen wiel in wiel7. Noens, op 30 sec.8. Deryck9. Cavé 10. Van Schil M. In Awans wist M. Croon eens de pluim op den hoed te steken en een prachtzege te boeken. Waar is den tijd dat Maurits, samen met die andere veelbelovende kracht Cocqueriaux, alles won wat hij zag en het beste deed verhopen. Nu 't is nooit te laat om wel te deen, maar intusschen wachten we nog altijd. Uitslag1. Croon Maurits, 160 km. in 4 u. 10 2. Fons Deloor, op 1 lengte3. Gardier4. Perickel5. Leo pold G.6. Keteleer 7. Tichels 8. Willems 9. Kinard; 10. Dignef. Intusschen zien we, in Prado, den schitterend in form verkeerende Di Pacco het criterium winnen vóór Ber- gamaschi, Bini, Olmo en Piemontesi, die nu precies geen snotters zijn. Dit bevestigt ten volle de zege van Rafaeli in het criterium van Brasschaet. In den Noord-Brabantschen Omloop behaalde Alb. Franken een verdiende zege. Die opgeschoten kerel heeft ons verbaasd dit seizoen, en van een klein, onbe duidend, nu en dan eens prijswinnend junior, heeft hij het gebracht tot de regelmatigheid in persoon van de kermiskoersen. Michel Dhooge was weerom 2<" op een kwart wiel. Uitslag1. Alb. Franken. 145 km. in 4 u. 32 m. 30 sec. 2. Dhooge, op 1/4 wiel3. Somers, op 1/2 wiel4. Ley- sen, op 1/2 lengte; 5. Van Houtte 6. Kam. Desmedt 7. R. Vandendriessche 8. Decoster9. Haesendonckx 10. Degreef. In Hoegaerde werd een kermisprijs gegeven, ten ein de Hardiquest zijn kameraden een uitdagingske te sturen en zich ermeê te meten. De kleine Walschot raapte niet alleen den handschoen op, maar ook de bloemen en den 1° prijs vóór Croon, Kemps en Dignef. Voor een begin kan het ook nog meetellen voor Wal schot, vermits hij er reeds drie op zak stak sinds zijn debuut in den Omloop van het Westen. Uitstag1. Walschot, 160 km. in 4 u. 13 2. Croon, op 10 meter3. Kemps4. Dignef, op 20 sec.5. Deraet 6. Binst7. Van Genechten 8. Hamelryck9. Keteleer; 10. Coelaert. In Kruishautem gaf Dolf De Kimpe zijn kermisprijs met een groot getal rijders, en hier was Grysolle allen de baas en vloerde Braeckeveldt en den nieuwgebakken beroepsrenner Michel Hermie. Uitslag 1. Grysolle, de 100 km. in 3 u. 23 min.2. Braeckeveldt, op 20 meter 3. Hermie, op 2 lengten 4. De Bruyne 5. Remi Hendrickx, op 2a sec.6. Lievens, op 1 min. 05 7. Defoort8. Verlinden9. Van Herzele 10. Van Wezemael. In de Ronde van Wouw (Holland) haalde de kermis- koerser Michielsen de zegepraal vóór Jaak Demeyer, Corthout en Reyns. Uitslag1. Michielsen. 125 km. in 3 u. 19 min. 2. Jaak Demeyer3. Corthout4. Reyns 5. Schellemans 6. Leemans7. Van Amsterdam. Donderdag 11. werd het Kampioenschap van Vlaande ren verreden te Coolscamp. Niettegenstaande het wan kelbaar weder werd er eens te meer een schrik van volk geboekt en een harde koers verreden. Als men spreekt van hard, dan mag Coolscamp aan de spits worden gesteld, want die Omloop van 5 km. met die gedurige aanwakkering van het publiek is iets eenigs. Hier deed, evenals Pier Vermeiren het aflapte bij de Indés deze week met twee maal naeen te zegepralen om zijn forme te bewijzen, Julien Heirnaert ook het zelfde. Na zijn zege onlangs te Aalst behaald komt hij er nu nog den titel van Kampioen van Vlaanderen bij te voegen. Nu meer dan ooit zal de kwestie definitief moeten worden uitgemaakt of hij tegenwoordig wel West-Vlaanderen bewoont, anders verhuist de trui naar Hooglede, rond de schouders van dien verdienstelijken Vandepitte, die goed zijn weg maakt bij de profs. Bonduel regelde het peloton in den sprint. Uitslag1. Julien Heirnaert, 100 km. in 2 u. 38 2. Vandepil'e. op 1 lengte3. Bonduel, in 2 u. 38,404. Van Schil5. Vandenbosch 6. Grysolle 7. Raes, Reyns. Van Iseghem, Billiet, Devos en Francken13. Van Theemsche 14. France 15. Lievens. DE ONAFHANKELUKEN reden in Zinnik. waar Van Eenaeme aan allen den loef afstak en de bloemen naar huis meenam, dit vóór Van- dergucht, Harmand, Vandenberghe, Pedroli, Kemps en Dekeukelaere. den afstand van 130 km. afleggende in 3 u. 50 min. In Leuze-Longchamps haalde Pieter Vermeiren de zege vóór Maye. Goossens, Menoë, Vanderveeren en Hamelryckx, de 130 km. afleggende in 3 u. 20 min. Die Vermeiren is in 't oog te houden, vermits hij 's ande rendaags reeds te Gits den koers won welke werd uit geschreven als kampioenschap van West-Vlaanderen. Daar hij echter Oost-Vlaanderen bewoont werd hem den titel niet toegekend. Die titel kwam toe aan Jéröme Dufromont, die de 4' plaats behaalde, en me dunkt, gezien zijn schoone uitslagen, hem wel verdient. In Nederbrakel wist Deceukeleire den Grooten Prijs der zwalmstreek te veroveren vóór Naye, Goossens en Van Impe, de 135 km. afleggende in 3 u. 45 min. En zoo citeeren we nogmaals dien prachtkoers van Gits, waarvan de lokale en ijverige Veloclub De Bie de inrichtster is en allen lof verdient, en waar Pieter Vermeiren, zooals hier hooger gezegd, nog eens de bloemen naar huis meenam, den afstand van 100 km. afleggende in 2 u. 41 min. vóór Van Eenaeme, Slos, Dufromont, die kampioen der Provincie werd, en Stae- sen. DE JUNIORS DER STREEK reden Zaterdag in Kortrijk, waar Albert Woets de 8e plaats behaalde en Lacante verplicht werd op te ge ven. Verbeke nam aan den koers geen deel. Intusschen doen we de bestatiging dat onze juniors deze week nog van gansch het seizoen geen zoo rustig hadden geweest, daar er gedurende deze week geen wedstrijden in de streek verreden werden. En zoo sluit het seizoen voor onze jonge renners. Aan de eenen wenschen wij dat ze toekomende jaar nog meer kans zouden hebben en hooger op naar de categorie der on- afhankelijken zouden klimmen, wijl wij aan de ande ren wenschen dat de khaki uniform hen niet veel van hunne forme beneme en hen niet belette zich toch voort te trainen om ons nadien nog lang op schoone uitsla gen te kunnen vergasten. SPRINTER. (O) Tweede Afdeeling - C. S. Yper 2 R. C. De Panne 1 De eerste match van het seizoen, die op het terrein van de Augustinusstr&at doorging, had een tarijk pu bliek aangelokt. Scheidsrechter Verbeke stelde volgen de ploegen in lijn R. C. De Panne Leroy Timmerman R. Timmerman G. Cuveele Ch. Vercoutter A. Declercq E. Cuveele C., Tegethofï, Vercoutter O., Vandermeeren, Rathé. C. S. Yper Ollivier Cherchye Depuydt Ossieur Rotru Gauquie Bourdeau Ververeken Deplancke Dechièvre Margonneau Kapitein Margonneau wint den opgooi en verkiest met den wind. in den rug te spelen. De Panne zet het leder aan 't rollen en weldra trekt Ollivier er van on der om Leroy een bezoek te brengen. Deze is echter met die komst niet gediend en zendt zonder aarzelen terug. Evenwel willen de rood-witten zijn heiligdom binnen breken, want zij blijven ten aanval en De Panne moet zich tot verdediging bepalen. Doch de bezoekers trekken zich goed uit den slag en al de zendingen der thuisspelers worden onschadelijk gemaakt of wegge zonden. Twee hoekschoppen blijven onbenuttigd. Yper blijft het hooge woord voeren, maar kan den weg der netten niet vinden, niettegenstaande Leroy menig schot op te vangen heeft. Eindelijk neemt Cherchye een pasje van Depuydt te baat om het eerste doeltje van de partij en... van het seizoen op prachtige wijze aan te teeke nen na 15 minuten spel. De Panne tracht zich van den drang der gastheeren te ontmaken, maar dat gaat zoo gemakkelijk niet. Op freekick lossen Ververeken en vervolgens Bourdeau elk een kanonbal af, doch Leroy vangt even goed op. Een derde hoekschop brengt niets op. terwijl een schot van Ollivier met de vuist in corner gered wordt. Tot nu toe heeft De Panne nog niets gevaarlijks aan den dag gelegd met zijn voorwaartsen. Doch opeens schiet Rathé weg, loopt goed in, lost een hard schot, Margonneau vangt in de hoogte op, maar het schot was te machtig, en het leder vliegt achter hem in het ledige doel. De stand is dus 1-1 aan de 38' minuut. Yper laat het zich niet wel bevallen en, op goed samenspel, denkt men dat het leder voor de twee de maal Leroy gaat bedriegen, maar het komt op den zijpaal terecht en vliegt buiten. Na een laatsten hoek schop genomen te hebben, komt de rust met gelijken stand. Na de herneming speelt De Panne op zijn beurt met het windvoordeel en Margonneau komt reeds gepast tusschen op schot van Vercoutter. De blauw-zwarten be ginnen het nu eerst ernstig te meenen, want onze achter hoede moet gedurig ingrijpen. Zoo zien wij Dechièvre tweemaal op zijn Paverick's ontzetten, terwijl De plancke een hoekschop moet toestaan. Margonneau heeft het leder in de gaten, want vooraleer een speler het kan tikken, heeft hij het reeds in de klauwen. Doch De Panne blijft werkdadig en Ververeken is zoo ge lukkig een ernstige poging tot doelen te verijdelen met in corner te verwerken. Deze wordt slecht' genomen en achter het r.et gezonden. Rood-wit komt stilaan terug onder doom. Op inzenden van Ossieur, neemt Depuydt rechtstreeks op, de bal vliegt boven de lat, maar de H. Verbeke kent hoekschop toe. Evenwel spruit er niets uit voort, evenals uit twee volgende corners. Onze voorwaartsen schijnen maar de goede carburatie niet te vinden, want menige aanval gaiat te loor. Op in zenden van Ollivier nochtans, lost Depuydt een kei in de richting van Leroy's doel, het leder vliegt tegen de zijde van Timmerman en belandt op de goede plaats, zoodat Yper met 2-1 de leiding heeft na 38 minuten spel. De thuisspelers krijgen nu weer een opflakkering en dwingen een laatsten hoekschop af. Doch het einde komt weldra met een nipte zege der Ypersche kleuren. Jongens, de twee eerste punten zijn binnen gevochten, maar het heeft moeite gekost. Dit wil zeggen dat ons elftal nog niet geheel en gansch ingespeeld is en voor uitgang zal moeten maken om op de komende wedstrij den oogst op te doen. Nochtans is er al verbetering te bespeuren, en zoo allen willen doorgeven tot het einde dan zal Stade Kortrijk zich insgelijks moeten inspannen om tot de overwinning te geraken. In alle geval mo gen de spelers de mauven die van bevordering afdalen, niet duchten, integendeel, want zij hebben tot nu toe niet veel bijzonders uitgericht en misschien is er voor ons kans tot e "ultaat te ge raken. misch product. TWEEDE AFDEELINtn naam ORDERING F. C. Roeselare 2 26r, d' 0 8 2 4 F. C. Knocke 2 2 Lj 0 8 3 4 Stade Moescroen 2 2 0 0 7 3 4 S. K. Roeselare 2 2 0 0 7 4 4 Waereghem Sp. 2 10 13 2 3 S. K. Sweveghem 2 1 1 0 6 4 2 F. C. Iseghem 2 1 1 0 7 5 2 C. S. Yper 2 1 1 0 2 2 2 R. S. Waereghem 2 1 1 0 5 6 2 G. S. Middelkerke 2 0 1 1 3 7 1 S. V. Ingelmunster 2 0 2 0 5 8 0 R. C. De Panne 2 0 2 0 3 7 0 W. S. Lauwe 2 0 2 0 4 10 0 Stade Kortrijk 2 0 2 0 1 6 0 Knapen Stade Moescroen 8 C. S. Yper 0 Onze mannetjes hebben een davering van belang te Moescroen opgeloopen, en nochtans liet niets aan de rust vermoeden dat de nederlaag zoo groot zou wordefi. Immers de Stadisten konnen enkel éénmaal aantee- kenen vóór de rust, en 't is slechts, nadat Dekeers- maecker van weinig nut voor de ploeg werd, dat het doelen begon te regenen. Voegen wij er ook bij dat twee strafschoppen toegestaan werden. Alhoewel Moes croen de zege ruimschoots verdiende, zou een 4-0 uit slag beter de spelweergave geweest zijn. Morgen rei zen de knapen nogmaals naar Moescroen, om er ditmaal tegen A. A. uit te komen. Een betere uitslag wordt dan ook verwacht, en 't zou ons niet verwonderen moest een gelijk spel het einde van de ontmoeting besluiten. KNAPEN REEKS D Stade Moescroen 2 2 0 0 16 0 4 S. V. Kortrijk 2 2 0 0 8 2 4 Kortrijk Sp. 2 2 0 0 5 2 4 Rac. Wervik 2 1 1 0 4 3 2 R. S. C. Meenen 2 0 1 1 2 5 1 C. S. Yper 2 0 1119 1 Wevelghem Sp. 10 10 14 0 S. K. Roeselare 10 10 14 0 A. A. Moescroen 2 0 2 0 211 0. Morgen speelt speciaal een oefeningsmatch te Pope- ringhe. De juniors komen uit te Yper tegen Komen (om 11 u.) en de scholieren insgelijks te Yper tegen Poperinghe (om 9 J u.) NEMO. Zondag 20 September 1936 WEDSTRIJD ST. KORTRIJK C. S. YPER Vertrek aan 't lokaal Café de l'Yserte 13.45 uur. Terug te Yper te 19.00 uur. Reiskosten leden 4 fr. niet-leden 8 frank. Bij deelname zich laten inschrijven voor Zon dag om 11 u., bij A. Blootacker, Café de l'Yser M. Fochlaan. Voetballiefhebberswordt lid van Supporters club C. S. Y., lidkaart 25 frank. (O) is overgebracht van de Rijselstraat, 166, ALLE VERSCHE EN GEZOUTEN VISCH SPECIALITEIT van OPGELEGDE VISCH. Lokaal De Zonbij A. Vanwichelen-Dedier,. Statiestraat, Yper. UITSLAG DER PRIJSVLUCHT UIT ARRAS van Zondag 13 September 1936 245 prijsduiven 133 jonge duiven, gelost om 8.44 uur Snelheid eerste duif 1232,00 m. 1. Buysse J. 2. Fauvart J. 3. Gadeyne H. 4. Pouillie M. 5. Hoornaert R. 6. Vandooren G. 7. Vanwichelen A. 8. Wydhooge Cam. 9. Gadeyne H. 10. Vandooren Ch. 11. Pickel Alf. 12. Velghe M. S. Vandamme G. 13. Hoornaert R. 14. Lam- paert C. 15. Corneille Eug. S. Vandamme G. 16. Hoornaert R. 17. Reynaert S. 18. Dehaene Jos. 19. Vereecke S. Vandamme G. 20. Velghe M. 21. Parmentier L. 22. Velghe M. 23. Vanacker Aug.. 24. Lampaert C. 25. Taillieu Od. 26. Minne Maur. 27. Donck Cyr. 28. Buysse J. 29. Cluysse G. 30. Vandamme G. 31. Notebaert H. 32. Hoornaert R. 33. Billiet Om. S. Vandamme G. 34. Van dooren Ch. 35. Vanwichelen 36. Dehaene Jos. 37. Donck Cyr. 38. Vandooren Gust. 39. Morrent M. 40. Verhalle 41. Reynaert S. 42. Donck Cyr. 43. Wydhooge Cam. 44. Hoornaert R. Snelheid laatste duif 878.59 m. 112 oude duiven Snelheid eerste duif 1317.00 m. 1. Reynaert S. 2. Deruytter Em. 3. Taillieu Od. 4. Demuynck Ch. 5. Pickel Alf. -6. Taillieu Od. 7. Demuynck Ch. 8. Sintobin Em. 9. Velghe Mich. S. Fauvart Jul. 10. Notebaert Hil. 11. Debreyer Arth. 12. Hoornaert 13. Corneille Eug. 14. Minne M. 15. Taillieu Od. 16. Vandamme Gust. 17. Pickel Alf. 18. Maerten Jos. 19. Hoorelbeke 20. Vanacker Aug. 21. Dewilde Ach. 22. Hoornaert R. 23. Fauvart J. 24. Bartier El. 25. Maillard Maur. 26. Hoornaert R. 27. Reynaert S. -28. Reynaert S. 29. Dehaene Jos. 30. Deruytter Em. 31. Corneille Eug. 32. Parmentier L. 33. Sinto bin Em. S. Taillieu Od. 34. Minne M. 35. Bartier El. 36. Donck Cyr. 37. Billiet Omer 38. Spey- brouck Hil. Taillieu Od. Snelheid laatste duif 1001.00 m.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 6