H. CLAES SCHILDERWERKEN HENRI CHERCHYE Veekweeksyndikaat Yper Groote Paardenprsjskamp te Oostende VOOR HET INBINDEN VAN TIJDSCHRIFTEN GEÏLLUSTREERDE WEEKBLADEN STUDIEBOEKEN REGISTERS, en zoo meer, wendt U bij BOEKBINDER 3, Kaaisfraat, 3 YPER VARKENSPEST Nabootsing van Hout en Marmer - Letters en Reklaamschildering - PLASTIEK, enz. 2, Veurnesteenweg, 2, IEPER Tel. 484 Bolderskampioenschappen 1936 - 1937 De keuring der vrouwelijke kweekdieren voor in schrijving in het stamboek 1937 zal plaats hebben op volgende plaatsen, dagen en uren. Op Maandag 28 September 1936 Te Zonnebeke, Frezenberg, ten 9.30 ure Te Zonnebeke bij Ch. L. Van Walleghem 10.00 ure Te Passchendaele bij R. Vandepitte 10.30 ure Te Poelcapelle bij de kerk 11.00 ure Te Sint Jan, Kattekerkhof 11.30 ure Te Sint Jan bij C. Dochy 11.45 ure Te Sint Jan, Dorp 13.30 ure Te Becelaere bij de kerk 14.00 ure Te Gheiuwe bij Jules Ingelbeen 14.30 ure Te Komen-ten-Brielen, Dorp 15.00 ure Te Neder-Waasten bij W<- Dugardin 15.30 ure Te Wytschaete, Wambeke 16.00 ure Op Woensdag 30 September 1936 Te Vlamertinghe bij Emile Delva te 9.30 ure Te Dickebusch, Canada 10.00 ure Te Reninghelst, uitweg Degrauwe 10.30 ure Te Reninghelst bij André Verdonck 11.00 ure Te Reninghelst, Busseboom 11.30 ure Te Vlamertinghe bij Henri Coene 12.00 ure Te Boesinghe bij de kerk 14.30 ure Op Maandag 5 October 1936 Te Kemmel, Vierstraat te 9.30 ure Te West-Nieuwkerke bij Jules Ollivier 10.00 ure Te Meessen bij Valère Geerardyn 10.30 ure Te Yper bij Emile Lampaert 11.00 ure Te Langemarck bij de kerk 13.30 ure Te Bixschote bij de kerk 14.00 ure Te Zuidschote bij de kerk 14.30 ure Te Elverdinghe, Oudemannenhuis 15.00 ure Te Woesten bij de Vlasbloem 15.30 ure De kweekers moeten voorzien zijn van de kalver- kaarten. Voor de voorgestelde dieren zonder kalver- kaart moet voor ieder dier afzonderlijk een briefje met geboortedatum en naam voorgelegd worden. Voor het jaar 1937 moeten de namen der dieren zonder kalver- kaart beginnen met de letter 1. bijvoorbeeldLena, Lyra enz. De dieren mogen aangeboden worden van éénjarigen ouderdom af. DE UITSLAGEN Donderdag 17 September hadden de paardenprijs- kampen plaats op het koersplein te Oostende, onder eene groote belangstelling. De heer goeverneur Baels had er aan gehouden de prijswinnaars te komen ge- lukwenschen. Hier volgen de uitslagen Kategorie I, achttienmaander hengsten kleine maat (41 mededingers). V' prijs: Marius vos, aan Ca- mille Simoens te Stalhille2. Brillantaan Henri Vandenhinde te Vijve Sint-Baafs 3. Joceleyn de Dud- zeele aan Eud, Verraes te Lapscheure 4. Baron aan Henri Vandenhinde te Vijve St Baafs 5. Arcole aan Henri Vandenhinde te Vijve St Baafs 6. Dragon aan Achiel Vanhoutte te Coyghem 7. Dauphin ro- waan, aan Achiel Vanhoutte te Coyghem 8. Negus de Lapbaai, aan Eudoxe Verraes te Lapscheure 9. Avare de Stalhille vos-rowaan, aan Camille Si moens te Stalhille10. Bloc de Maulderowaan, aan Marcel Coene te Dickebusch. II. Achttienmaander merriën, kleine maat (43 mede dingsters). T* prijs: Ariette de Tieghembaai, aan Louis Mullie te Tieghem2. Mignonne de Grand- champvos, aan Jozef Zwaenepoel te Zuyenkerke 3. Bouture de la Ramée baai, aan Bergman Achiel, te Woumen en Callebert Alois te Zarren 4. Gauloise de Moulbaix rowaan, aan Marcel Devreeze te Zeve- cote5. Ivresse de Noordhofbaai, aan Broucke Maurice te Ramscappelle 6. Bella de Zevecote baai- rowaan, aan Camiel Simoens te Stalhille 7. Merga de Klokhofbaai, aan Emiel Zwaenepoel te Clems- kerke 8. Islande vos aan Eudoxe Verraes te Lap scheure 9. «Minerve de Ghistelles aubère, aan Van- missenhove Arthur te Ghistel10. Krimhilde de Mal- licotvos, aan Eudoxe Verraes te Lapscheure. III. Dertigmaander hengsten, kleine maat (20 mede dingers). le prijs «Infernal d'Oostkerke vos, aan Eudoxe Verraes te Lapscheure 2. Orphidor bruin, aan Henri Vandenhinde te Vijve St Baafs 3. Avenir de Lierbeek baai, aan We Alfons Vandenbroucke te Eeghem 4. Camera du Hazegrasalezan, aan Cy- riel Vandevelde te Sint-Joris-Yzer5. Gaulois de Barsdom baai, aan Berghman Achiel te Woumen en Callebert Alois te Zarren6. Bosco de Wielsro waan, aan Richard Vandenbroucke te Stalhille7. Laureatbruin, aan Henri Vandenhinde te Vijve St Baafs8. Joubert de Clemskerkevos-rowaan, aan Camiel Simoens te Stalhille9. Arnold du Strooien Haan vos, aan Robert Vandenhinde te Vars senaere10. Cypidon de Moëresvos, aan Camille Simoens te Stalhille. IV. Dertigmaander merriën, kleine maat (24 mede dingsters). le prijs: Clara de Vlisseghembaai, aan Edm. Boddez te Vlisseghem2. Insolande du 'Noordhofbaai. aan Maurice Broucke te Ramsca- pelle 3. Paulette du Bloens baai, aan Paul Harkei te Stuyvekenskerke 4. «Jora du Valon», rowaan, aan Firmin Hoste te Brugge 5. Heroïne de Dassonspenne», baai, aan Marcel Coene te Dickebusch 6. Cory du Hazegrasbaai, aan Cyriel Vandevelde te St Joris- Yzer7. Kita de Moëresrowaan, aan Jules Ver- meersch te Houthem bij Veurne 8. Flora de Nieuw- munstervos-rowaan, aan Hippoliet Schoutteeten te Nieuwmunster9. Cora du Vallon», rowaan, aan Coene Leon te Odelem en Debaene Achiel te Brugge 10. Bella de la Ramée baai aan Maurice Zwaene poel te Zuyenkerke. V. Driejarige hengsten (15 mededingers). 1° prijs: Bloc du Pavé rowaan aan Achiel Bergman te Wou men en Alois Callebert te Zarren; 2. «Garibaldi», baai, aan Henri Vandenhinde te Vijve St Baafs3. «Joubert II de Stalhille», vos-rowaan, aan Camille Simoens te Stalhille; 4. «Radio», vos, aan Jules Van denbroucke te Wielsbeke 5. Labas de Bulscamp vos, aan Simoens Camiel te Bulscamp6. Favori de Kognon», baai, aan A. Vandamme te Moorseele7. Mephisto du beau soleilrowaan, aan René Joye te Veurne; 8. «Joubert IV de Zuyenkerke», vos, aan Achiel Debaene te Brugge en Oktaaf Zwaenepoel te Dudzeele 9. Favori de Lapvos-rowaan, aan Eu doxe Verraes te Lapscheure 10. Royalvos, aan Henri Vandenhinde te Vijve St Baafs. VI. Driejarige merriën (16 mededingsters). 1° prijs «Gracieuse de Kerqui baai, aan Aug. Zwaenepoel'te Zuyenkerke 2. Lena du Marais rowaan. aan Camiel Vanhollebeke te Ardoye3. Mina dArdoyebaai- rowaan, aan Cyriel Aspeslagh te Ardoye4. Astrid de l'Yser baai, aan Romain Cauwaert te Mannekens- vere 5. Flora de Keyem alezan, aan Richard De- kien te Keyem 6. Jolie de St Pierre baai, aan Gus- taaf Steiyaert te Brugge 7. Maria de Clemskerke alezan. aan W' Ch. Rammelaere te Clemskerke8. Bella de l'Yser baai, aan Romain Cannaerts te Man- nekensvere 9. Flora^de Moëres», baai, aan R. Bruyn- ooghe te Moëres 10. Helena Bavore baai, aan René Vanmelle en Prosper Waelkens, beiden te Vijve St- Baafs. VII. Achttienmaanders hengsten, groote maat (38 mededingers). 1' prijs: «Avenir de Bulscamp», vos- rowaan, aan René Joye te Veurne 2. «Avenir du Nord vos, aan Camille Simoens te Stalhille; 3. «Titan de Zandrowaan, aan Leon Tulpin te Zandvoorde4. Lambic bruin, aan Henri Vandenhinde te Vijve St- Baafs 5. Avenir de Slype vos-rowaan, aan Camille Simoens te Stalhille 6. Monfort de Chercq rowaan, aan Bergman Achiel te Woumen en Callebert Alois té Zarren 7. Azur de Clemskerke alezan, aan W« Ch. Rammelaere te Clemskerke 8. Etendart de Slype baai-rowaan, aan Camille Simoens te Stalhille9. Titan de Moer vos-rowaan, aan Eudoxe Verraes te Lapscheure10. Etendard de Moervos-rowaan, aan Eudoxe Verraes te Lapscheure. VIII. Achttienmaander merriën, groote maat (32 me dedingsters). li prijs: «Germaine de Donjouro waan, aan Emiel Lampaert te leper2. Frida de Leffvos-rowaan, aan Emiel Claeys te Leffinghe3. Charlotte de Stalhillebaai, aan Emiel Claeys te Leffinghe4. Olga de St-Croixbleek-baai, aan Eudoxe Verraes te Lapscheure5. Lena de Cools- camp vos, aan Charles Lava te Ruysselede 6. Dame de Coxyde rowaan, aan Marcel Deklerck te Veurne 7. Dragonne d'Ath rowaan, aan W° Ch. Rammelaere te Clemskerke 8. Vos-rowaan niet ingeschreven bij studboek, aan Hector Vandewalle te Bulscamp9. Laura rowaan, aan Valère Goethals te Nutkerke 10. Altesse Bavonbaai, aan René Vanmelle en Prosper Waelkens te Vijve St Baafs. IX. Dertigmaander hengsten, groote maat (22 mede dingers). 1' prijs: Bloc d'Óostcamp baai-rowaan, aan Camille Simoens te Stalhille 2. Fermier du Bois», aubère, aan Richard Vandenbroucke te Stalhille; 3. Abricotrowaan, aan Henri Vandenhinde te Sint- Baafs Vijve 4. Sultan de Bronchienne rowaan, aan Robert Vandenhinde te Varssenaere5. Brillant du Wallon vos. aan Leon Coene te Oedelem en Oct. De baene te Brugge 6. Benjamin aubère, aan Richard Vandenbroucke te Stalhille; 7. «Bijou», bruin, aan Henri Vandenhinde te Vijve St Baafs; 8. Neron de St Pierre baai-rowaan, aan Simoens Camille te Stal hille 9. Rigolo de Bruyèrebaai, aan gebroeders Pyck te Poelcapelle10. Baron de Pitthembaai- rowaan, aan R. Dobbels, te Thielt. X. Dertigmaander merriën, groote maat (24 mede dingsters). lc prijs Clara II de Zand vos-rowaan, aan Tulpin Leon te Zantvoorde 2. Bouture Delcour rowaan, aan Camiel Vanhollebeke te Ardoye 3. Mer- cura de Moorseelevos, aan René Vanwambeke te Moorseele4. Sarah de Moëresrowaan, aan R. Bruynooghe te Moëres 5. Mirza du Riethoek vos- rowaan, aan Leon Clynckx te Stalhille 6. Louisa de Cambinbaai, aan René Degeiter te Lisseweghe 7. Hermine de Hazegras baai, aan Leon Lanchriet te Knocke8. Princesse II de Zuyenkerkevos, aan Henri Van Oost te Moere 9._ Jouberte d'Oosthof zwart, aan Jozef Zwaenepoel 'të Zuyenkerke10. Es- pérance de Schoendaelebaai, aan Medard Lauwers te Wielsbeke. XI. Kampioenschappen. A. HengstenInfernal d'Oostkerkevos, toebehoorende aan E. Verraes te Lapscheure, is kampioen. B. MerriënClara de Vlisseghem baai, toebehoorende aan Edm. Boddez te Vlisseghem, is kampioene. PAARDENPRIJSKAMP VOOR DE NATIONALE PREMIEN gehouden te Oostende, op 17 September 1936 voor de Provincie West-Vlaanderen. JURY MM. Dedonder van MerchtemCeulenaere van Maldegem Missoul, Dr Veearts, Schaarbeek. Individueele Prijskamp Drie gelijke premiën van 375 fr. en een vergulden eeremetaal De uitslag wordt meêgedeeld per alpha betische orde van de eigenaars Tien mededingers Bloc du Pavé 3771832 aan M.M. Berghman Achiel te Woumen en Callebert Alois te Zarren Avenir d'Hodou- mont 35/3040 aan M. Simoens Camiel te Stalhille Fil d'Or d'Hoves 34/2196 aan M. Henri Vanden Hende te St Baafs Vijve. Prijskamp voor Stamhengsten Tien mededingers 1° prijs5250 fr. en vergulden eeremetaalMercure du Fosteau 33/2018, aan M. Henri Vanden Hende, Sint- Baafs Vijve 2° prijs 3750 fr. en vergulden eeremetaal Gaulois de Noordhof 30/716, aan M. Broucke Maurice, Ramscapelle a/Yzer3e prijs3000 fr. en vergulden eeremetaalFil d'Or d'Hoves 34/2196, aan M. Henri Vanden Hende. St Baafs Vijve 2 voorgestelde bijge voegde premiën4" prijs 3000 fr. Titan de Savenne 32/2286, aap M. Jules Vandenbroucke, Wielsbeke5e prijs3000 fr.Avenir d'Hodoumont 35/3040, aan M. Simoens Camiel, te Stalhille. Ondervermelde hengsten bekwamen een getuigschrift van stamhengstAvenir de Petit Roeulx 34/2690, aan M. René Joye te Veurne Cresus de Machelen 34/5774, aan M. Vanden Hende Robert, Varssenaere Kantar de Zand 34/6142, aan M. Haeghebaert Camiel te Brugge. Verzorgd werk Zeer matige Prijzen. Bijzondere prijzen voor Bibliotheken en Scholen. MINISTERIE VAN LANDBOUW o De varkenspest die sinds eenige weken in het land waargenomen werd. neemt nog steeds uitbreiding. De ziekte is van bijzonder ergen aard en zeer besmettelijk. Zij wordt hoofdzakelijk overgedragen ter gelegenheid van handelsverrichtingen en in 't bijzonder van var kens- en biggenmarkten maar zij kan ook door den omgang tusschen geburen overgezet worden. Het wordt den landbouwers en vetmesters van var kens aanbevolen zich zeer voorzichtig te toonen bij aankoopzij zullen zich bizonder hoeden voor vaTkens die rondgeleurd worden en ten huize te koop aange boden. Het is geraadzaam geen varkens te koopen waarvan de oorsprong niet met zekerheid gekend is. Maatregelen zijn door de Regeering getroffen om den handel in varkens te beperken in de besmette streken en in deze die door besmetting bedreigd zijn. Deze maatregelen dienen door alle belanghebbenden stipt nagekomen te worden. Alle overtredingen en on regelmatigheden in den handel van varkens en biggen zullen streng vervolgd worden. De varkenspest is eene besmettelijke ziekte ten op zichte van de wet en de eigenaars of houders van varkens zijn dus verplicht onmiddellijk de gemeente- overheid te verwittigen van alle ziekteteekens. De ziekte onderkent zich aan de volgende kentee- kens De zieke dieren verliezen plots hun eetlust, ver mageren zienderoogen, vertoonen etterende oogleden, blijven voortdurend liggen wanneer men ze doet op staan hebben zij eenen wankelenden gang. In 't begin der ziekte bestaat er verstopping weldra gevolgd van aanhoudenden afgang. Van zeer besmettelijken aard doet zij alle varkens aan, zoo ouden als jongen. De meeste dieren sterven soms na 4 of 5 dagen, bij anderen is de ziekte van slependen aard en kan verschillende weken duren. De dieren die de ziekte overleven worden gewoonlijk waardeloos en het is geraadzaam ze af te maken. De eigenaars hebben niet alleen den plicht, op straf van rechterlijke vervolging, de ziekte, zoohaast moge lijk, aan te geven, maar ook is dit voor hen van 't grootste belang. De mogelijkheid bestaat inderdaad, door het inspuiten van een specifiek serum, de nog niet aangetaste dieren van de besmetting te vrijwaren en het zal steeds toegestaan worden, zoo de aangifte op tijd gedaan wordt, de vette en de halfvette zwijnen die nog niet door ziekte aangedaan zijn voor den ver koop te laten slachten. Indien de gezondheidspolitie-maatregelen stipt nage leefd worden, bestaat de mogelijkheid de ziekte spoe dig uit te dcoven. Het is eenieders plicht hieraan mede te helpen. (O) VRAAGT PRIJZEN EN DEVIEZEN BIJ Eere diploma met gouden medaille aan Hooger Schilderschool van M. A. Logelain te Brussel. Eereprijs - Wereldtentoonstelling - 1935 - Brussel. Matchen 1936 14 October, Coo tegen Kath. Kring in Postje. 21 October, Statie tegen Postje in Kath. Kring. 28 October, Kath. Kring tegen Bascule in Statie. 4 November, Coo tegen Statie in Bascule. 11 November, Postje tegen Bascule in Coo. 18 November, Statie tegen Kath. Kring in Coo. 25 November, Postje tegen Coo in Statie. 2 December, Bascule tegen Statie in Postje. 9 December, K. Kring tegen Postje in Bascule. 16 December, Bascule tegen Coo in Kath. Kring. 1937 13 Januari, Kath. Kring tegen Coo in Bascule. 20 Januari, Postje tegen Statie in Coo. 27 Januari, Bascule tegen Kath. Kring in Postje. 3 Februari, Statie tegen Coo in Kath. Kring. 10 Februari, Bascule tegen Postje in Statie. 17 Februari, Kath. Kring tegen Statie in Bascule. 24 Februari, Coo tegen Postje in Kath. Kring. 3 Maart, Statie tegen Bascule in Coo. 10 Maart, Postje tegen Kath. Kring in Statie. 17 Maart, Coo tegen Bascule in Postje. Algemeene voorwaarden Pelotons van 8 man. Partij op 25 punten. Wie eerst aangeschreven staat op de lijst kiest de bollen en zet op. Alleen voor 't eerste spel bestaat de verplich ting om de beurt op te zetten en achter te spelen, man tegen man. Reglement der Bolderfederatie. De aangestelde scheidsrechters oordeelen over de mogelijke betwistingen en onvoorziene geval len. De inrichters zijn niet verantwoordelijk voor de mogelijke ongevallen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 5