VELOSPORT Luisterrijk Boldersbal 6 YPERSCHE VOETBALKRONIEK Boldersfederatie - Yper CONTROLEBOEKEN VOOR BEENHOUWERS FOTOHUIS F. VEREECKE Korf-e Thouroui-straat-, 19 (nabij de Groote Markt), IEPER ONTWIKKELEN AFDRUKKEN - VERGROOTEN MECHANISCHE RETOUCHE REPRODUKTIES. Het baanseizoen loopt op zijn einde en wanneer, benevens den Grooten Landenprijs te Parijs, wij ook de kermisprij/en van Harelbeke en Vichte zien opda gen, dan mag men besluiten, dat de winterperiode na dert. Voeg daarbij dat de 1'' Zesdaagsche, deze van Londen, reeds aan gang is en dan mogen de baanman- nen gerust de vele afgelegde kilometers overwegen en een welverdiende rust nemen, terwijl de mannen van de kuipkens of eekhoorntjes den kop kunnen verheffen en paraat staan om de begeesterende massa voldoening te schenken. Zoodat we thans de laatste uitslagen kunnen weer geven, en wel namelijk deze van Parijs, waar in den Landenprijs onze kleuren werden verdedigd door G. Deloor en Somers. Deze koers, welke werd geloopen over een afstand van 142 km. tegen het uurwerk, gaf de blakende forme weer van Magne. die als echte wereldkampioen alleman baas was. en die den afstand aflegde in 3 u. 43.50 vóór Cogan. die ervoor 5 min. meer noodig had. Montero en Hansen. Somers als 1* Belg was 9° en G. Deloor, door onkans overstelpt, gaf op. Uitslag1. Ant. Magne, 142 km. in 3 u. 43.50 sec. 2. Cogan. in 3.48,02 3. Montero, in 3.49,07 4. Hansen, in 3.50,26 5. Van Schendel, in 3.52 6. Mithouard, in 3.52.47 7. Rossi, in 3.53,588. Tanneveau, 3.54,25. Zaterdag werd het criterium van Elsene geloopen, waar ook tal van renners dezen koers voor geen lol- leke opnamen en de premiën, die als een mannaregen werden uitgeloofd, dapper betwistten. Hier won Lode Hardiquest vóór Degreef op 50 meter, Le Grevès op 70 meters en Pellenaers op 1 1/2 lengte. Miel Vande- pitte, die hier ook waarlijk verbluffend reed, viel plat alswanneer de laatste ronde moest worden ingezet, anders had hij nog evengoed als een ander kans te winnen, gezien hij een der beste bezielers van den koers was geweest. Uitslag1. Hardiquest, in 2 u. 202. Degreef, op 50 meters 3. Le Grevès, op 70 met.4. Pellenaers, op 1 1/2 lengte 5. Bonduel, op 1 wiel6. Oeyen, op 1 wiel7. Raes M.8. S. Maes, Ronsse, Verlinden, Franquet, Bulla, Em. Decroix, Haezendonckx, Neuville en een 12 tal waaronder Leysen, Coppens. Keteleer enz. Onze stadgenoot Emiel Decroix reed dus prachtig in dit lastig criterium, waar. door die premiën van 100 tot 250 fr., er aanhoudend gedemarreerd werd. In den wedstrijd van Landen-Oupeye, was Gardier de beste, en daarom hield hij er ook aan voor eigen volk dit te bewijzen met een klinkende overwinning. Die Rosse van Aeyneux, die in zijn streek zooal wat te duchten is, kwam ook nooit tot zijn volle hoogtepunt, en beloofde geweldig ten tijde van zijn overwinning in de Ronde van België. Uitslag: 1. Gardier, 180 km. in 4 u. 58 2. Cardinaels, op 45 sec.3. Dignef, op 1 min. 154. Perickel, op 2 min.5. Loncke6. Desmet7. Drion. Voor het kampioenschap van West-Vlaanderen in Harelbeke kwam Marcel Van Houtte aan de eer, en alsof de profs er voor hadden gedaan, 't waren drie jonge beroepsrenners welke agn de spits eindigden en de grooten den loef afstaken. Daarmee neemt Marcel Van Houtte definitief plaats in de rangen der prijs- vliegers en zal hij toekomende seizoen te duchten zijn, evenals die knuistige bonk uit Bottelaere, Hermie. en Heirnaert, die ook geweldig zal te keer gaan. Uitslag1. M. Van Houtte, 125 km. in 3 u. 30 min. 2. Hermie, op 10 met.3. Heirnaert, op 15 sec.4. De- foort5. Moerenhout6. Cools7. France8. Van Theemsche9. Braeckeveldt10. Dhooge. De XIIIe Groote Prijs van Heyst-op-den-Berg zag de zege van dat bonkige kereltje Frans Van Hassel, weinig van zegs, maar nog al dikwijls in de verdienstelijksten van den heelen wedstrijd. Hij eindigde voorop met 1 min. voorsprong op Léo Deryck, Van Simaeys en Rog. V andendriesche. Uitslag1. Frans Van Hassel, 130 km. in 3 u. 37 min. 2. Leo Deryck, op 1 min.3. Van Simaeys, op 1 lengte 4. Rog. Vandendriessche, op 200 met.5. Schampaert, op 3 min. 6. Croon7. Palmans, op 5 min.8. Van Herzele9. Van Loock 10. Loncke. In Eeckeren wilde Mich. Dhooge eens afbreken met die traditioneele tweede plaats en vlamde alleman van 't wiel in een langen sprint, welke, naar de melding in de dagbladen, nog nooit te zien had geweest. Immers, van meer dan 5 km. van de meet, snakte die stoere kamper dat het een aard had, en allen moesten dan ook aan zijn kunde gelooven en bleven een voor een achter. Uitslag 1. Michel Dhooge, 1!)0 km. in 3 u. 49 2. Louis De Smet. op 2 lengten 3. Cam. Michielsen, op 10 meter; 4. Louis Noens, op 20 meter5. Baelemans 6. Cavé 7. Lauwers 8. Dhoeye 9. Cardinaels10. Rolus. In de Ronde van Hoogerheide (Holland) hield de Nederlander Hellemont de zege binnen de grenzen en legde de 120 km. af in 3 u. 11 min. vóór Frans De Mondt op 100 met. en Duerloo op 150 meter. Uitslag 1. Hellemont, in 3 u. 11 2. Frans Demondt, op 100 meter 1 Duerloo, op 150 meter 4. Gommers 5. Reyns 6. Braspenninckx 7. Pol Mertens. In den Grooten Prijs van Vichte haalde die verdien stelijke Miel Vandepitte nogmaals een zege, die ieder sportman hem zal gunnen, daar, voor zijn hard zwoe gen. de Hoogledenaar daarin de ware belooning vindt. Nog een waarvoor er het naaste seizoen zal moeten opgepast zijn, want Miel vliegt. Uitslag 1. Miel Vandepitte, 105 km. in 2 u. 48 2. Defoort, op 20 sec.3. Van Wesemael, op 1 lengte 4. France, op 1 lengte 5. Catteeuw, op 1/2 wiel6. Van Theemsche, op 1 lengte7. Cools 8. Buyck 9. Levae 10. M. Claeys. En vermits we bezig zijn aan de profs, en deze week in de wegwedstrijden de pees er zal worden afgelegd, zullen we dan het geweer van schouder mogen veran deren en stilaan de overzichten beginnen van de piste uitslagen. Zoo beginnen we met deze van Londen, waar onze 2 flinke koppels. Aerts-Buysse en Van Vlockhoven- Van Buggenhout aan den trok zijn. Het pistje in Lon den. welke veel te klein is, wat de renners tot bijna ongelooflijke acrobatentoeren aanzet om er zich te kunnen op recht houden, hetgeen dus aanleiding geeft tot vele valpartijen, ziet dan nog telkens een flinke op komst. Tot heden werd er enkel geschermutseld en de ploeg Kilian-Vopel hield zich aan de spits. Op het laatste oogenblik echter, alswanneer deze regelen verschijnen, werden ze vervangen door de twee stiefbroeders Van Kempen, op de hielen gevolgd van Aerts-Buysse. die zich dus heel verdienstelijk en op het laatste heel ge vaarlijk zullen aanstellen. DE ONAFHANKELIJKEN reden in Naast, waar Jan Staeren alleen toekwam, vóór dien regelmatigen Pier Vermeiren en Van Eenaeme, die weldra de jongste generatie van onze hoogste categorie zullen vormen en stilaan de ouderen van dagen op de tanden zullen doen bijten om meê te kunnen. De 120 km. werden afgelegd in 3 u. 34 min. en met 3 min. 40 voorsprong op den naasten tegenstrever (Vermeiren). In La Madeleine reden alle renners ondereen en Alois Delchambre, een goed bekende in onze streek, overdonderde alle onafhankelijken en eindigde de 122 km. in 3 u. 12 met 20 sec. voorsprong op Depoorter, Schoon, R. Decroix en Lanssens. Ook deze categorie is nu tot de rust gedwongen op de baan en, vermits er maar weinig koersen voor die cate gorie op de plankenvloeren der piste zijn voorbehouden en de onafhankelijken daarin ook maar weinig specia listen tellen, mogen zij gerust de fiets opbergen. Eenigen onder hen, en wel namelijk de vooraanstaanden, lijk Van Eenaeme, Vermeiren, zullen mijn inziens paraat staan om de Ronde van Vlaanderen, voor Beroepsren ners betwist, te loopen met een vergunning van groo ten burger, wijl de Juniors, lijk Rammelaere, R. De- poorter enz. en ja, misschien enkelen der onzen, hunne taak zullen overnemen en tot een goed einde brengen. DE JUNIORS vlammen er nog lustig op los, en zeker heeft vooral Bertje Woets zich in 't gedacht gesteld wat zakgeld te vergaren vóór zijn vertrek naar het leger, want hij draaide daar in Middelkerke de 2® plaats na den lokalen crack Pylyser, die ook in dit achterseizoen flink op dreef is. Maar men is vrienden hé Albert, of men is het niet. Nu, voor den luimigen Albert uit Middelkerke zal dit niemand overgunnen. M. Lacante, welke een abonnement heeft genomen op de eereplaatsen en ook flink doordraait, haalde een schoone 8'' plaats. Jerome Verbeke, welke niet in form was, vertrok liever niet. En om het seizoen waardig te sluiten, haalde Woets een prachtzege in Eerneghem, de 100 km. afleggende in 2 u. 28 min. vóór Lingier, Delchambre, Sercu en Pyly ser, dus al de assen der categorie. M. Lacante, die nog maals goed reed, haalde de eervolle 8e plaats. Maar ge moet méér durven. Maurice. Ge kunt, maar ge ver trouwt U niet genoeg op uwe kunde. Intusschen harte lijk proficiat aan Albert en Maurice en nu flink uitge rust tot het naaste seizoen. Uitslagen van Zondag 20 September 1936 Stade Kortrijk C. S. Yper F. C. Rousselare S. K. Sweveghem De Panne S. K. Rousselare F. C. Iseghem Knocke Waereghem Ingelmunster Lauwe R. S. Waereghem St. Moescroen Middelkerke Matchen van Zondag 27 September 1936 S. K. Roeselare Knocke F. C. S. V. Ingelmunster C. S. Yper R. S. Waereghem S. K. Sweveghem G. S. Middelkerke Stade Mouscron F. C. Roeselare De Panne F. C. Iseghem Stade Kortrijk Waereghem Sp. W. S. Lauwe Tweede Afd. St. Kortrijk 6 C. S. Yper 1 Scheidsrechter Boehme had de leiding der partij in handen en stelde volgende ploegen in lijn Stade Kortrijk Dewaele Noliet Declercq Verhamme Schaeck Vanmeerhaeghe Deltour, Blondeel, Vandemeulebroucke, Verhulst, Pannecoucke C. S. Yper Ollivier Cherchye Gauquie Depuydt Rotru Versailles A. Ververeken Gryffon Deplancke Dechièvre Margonneau De Leiezonen, den opgooi verloren hebbende, zetten dadelijk een krachtdadig offensief in en opgezweept door hun supporters, beginnen zij onze kooi te besto ken. Maar de rood-witte achterhoede weet aan dien voorbij gaanden storm het hoofd te bieden en houdt hare netten vrij. Beter, de onzen gaan ten aanval over en Dewaele kan het eindshot van Ollivier opvangen. Een freekick, door Ververeken rechtstreeks naar 't doel gezonden, wordt insgelijks gestopt. Stade en Yper wed ijveren om de bovenhand en ieder kamp bekomt hoek schop, die echter niets oplevert. De mauvevoor- waartsen verknoeien achtereenvolgens twee kansen tot doelen. Op voorzet van Gauquie, rent Ollivier naar Stade's heiligdom, maar Dewaele redt in hoek schop, die van geen nut is. Deltour, alleen vóór Mar gonneau, zendt huizen hoog. Op freekick voor foul, ge lukt Nesten er in het welgericht schot in corner af te wenden. Op ontsnapping van Ollivier, is Dewaele zoo gelukkig kansrijk het leder van voor de voeten weg te nemen. Iedereen dacht reeds het eerste doel voor ons geboren. Stade gevoelt dat het nog zoo gemakkelijk niet gaat om de rood-witten onder de knie te houden en speelt nu met verdubbelden moed. Ons achtertrio heeft handen en voeten vol, moet drie hoekschoppen afstaan, redt wat te redden valt, doch laat niets door, zoodat de rust met blanke score aanbreekt. Gedurende den rusttijd wordt het optreden van ons elftal druk besproken. Iedereen is t'akkoord om te be kennen dat onze mannen zich goed te weer hebben ge steld. Gaan ze straks den terugslag van hun moedig optreden niet moeten bekoopen Jammerlijk wordt het de waarheid, want nauwelijks is het spel een mi nuut aan gang, of Blondeel verschalkt Margonneau voor de eerste maal. Op aanval der bezochten, komen Margonneau, Dechièvre en Vandemeulebroucke in aan raking, Nesten blijft liggen, maar het leder zit al in onze kas. 't Is nog niet gedaan. Op inzenden van een schuiver door Deltour, botst het leder op Dechièvre's voet en nummer drie is reeds van tel, dit alles in 6 minuten tijd. Men hoeft natuurlijk niet te zeggen dat de moraal van ons elftal diep aangetast is. De weer stand van de eerste speelhelft is in enkele oogenblikken te niet gedaan geweest. Evenwel, blijven de rood-witten den strijd volhouden, niettegenstaande een vierde punt aan de 20 minuut prachtig door Blondeel aangetee- kend wordt. Yper gaat er nu en dan eens op los en zoo wordt er foul begaan op Gryffon door back Noliet in het gevaarlijke gebied. Penalty, welke door Ver vereken, met een onhoudbaar schot, in doel omgezet wordt aan de 26° minuut. Dit tegenpunt schijnt Stade's ploeg wederom het vuur aan de schenen te leggen, want de mauvevoorwaartsen beginnen een nieuw offensief. Blondeel trekt er wederom voordeel uit en zet het vijfde en zesde doel op zijn naam. De stand is dus zeer afgeteekend voor ons en niemand had, aan de herneming, durven voorspellen dat rood-wit op zulke manier het onderspit ging delven. Stade verdiende te zegepralen, maar de score is nog al vleiend. Nu, mannen, gij hebt u kranig verdedigd, de hoofdzaak is er den moed in te houden voor de komende ontmoetin gen. Na regen, zonneschijn. Daarom moeten wij mor gen met hernieuwde krachtinspanningen Iseghem te keer gaan om de twee punten thuis te houden. Geen punten mogen op eigen terrein verloren gaan, stout ge sproken is half gevochten. Supporters, allen te been om uw ploeg aan te moedigen. Laat kleingeestige kri tiek van kant, laat de spelers met vrede, geeft krediet aan de spelers die beproefd worden, en wakkert beter uw elftal aan in de oogenblikken van inzinking of flauw optreden, zoodoende zult gij dienst bewijzen aan uw ploeg in 't bijzonder en aan de club in 't algemeen. Rood-witten, morgen moeten wij (verstaat gijvier punten tellen. TWEEDE AFDEELING BEVORDERING Stade Moescroen 3 3 0 0 10 4 S S. K. Roeselare 3 3 0 0 14 6 6 F. C. Roeselare 3, 2 0 1 11 5 Waereghem Sp. 3 2 0 1 8 6 5 F. C. Knocke 3 2 1 0 8 4 4 F. C. Iseghem 3 2 1 0 8 5 4 S. K. Sweveghem 3 1 1 1 9 7 3 Stade Kortrijk 3 1 2 0 7 7 2 R. S. Waereghem 3 1 2 0 7 10 2 W. S. Lauwe 3 1 2 0 8 12 2 C. S. Yper 3 1 2 0 3 8 2 G. S. Middelkerke 3 0 2 1 4 10 I S. V. Ingelmunster 3 0 3 0 9 13 0 R. C. De Panne 3 0 3 0 5 14 a Knapen A.A. Moescroen 2 C. S. Yper 0 Alle sportbladen gaven Maandag morgen onze man netjes met 2-4 gewonnen, doch de werkelijkheid was geheel anders, vermits de punten nogmaals te Moes croen gebleven zijn. De wedstrijd was meerendeel ver deeld, met dit verschil dat de bezochten een tikje rap per waren op den bal en zoo onze mannetjes met 2-0 konnen kloppen. Een doel werd echter op penalty aan- geteekend. Gezien Lauwe algemeen forfait verklaart, zoo zijn de knapen morgen bye. KNAPEN REEKS D. 6—1 Stade Moescroen 3 3 0 0 19 2 6 3—3 Kortrijk Sp. 3 3 0 0 10 3 6 1—2 S. V. Kortrijk 3 2 1 0 10 5 4 1—0 Rac. Wervik 3 1 1 1 5 4 3 54 A.A. Moescroen 3 1 2 0 4 11 2 4—2 R. S. C. Meenen 2 0 1 1 2 5 1 3—1 Wevelghem Sp. 2 0 1 1 2 5 i C. S. Yper 3 0 2 1 1 11 S. K. Roeselare 2 0 2 0 2 9 0 De Oefeningswedstrijden Derde Speciaal ging zich met F. C. Poperinghe meten en won het pleit met 4-3. De doelschutters waren Coene, Segers en Vanlimburg (2). De Juniors stonden in 't gelid te Yper tegen F. C. Komen en konden het niet verder brengen dan 1-1. Als verzachtende omstandig heden dient ingebracht dat ons elftal de tweede speel helft enkel met 10 man den strijd kon voortzetten. De bezoekende ploeg bezorgde ons het tegenpunt. daar de linksche back, op aanval der onzen, in eigen netten trapte. Eindelijk overwonnen de scholieren hun naam- genooten van F. C. Poperinghe met 4-3. Ter ontlasting van de bezoekers dient gezegd dat ze slechts met 10 en vervolgens met 9 man in lijn stonden. Dumalin Maurice doelde driemaal, Martyn éénmaal. Twee penalty's wer den langs beide zijden in keeper's handen gegeven- Morgen ontmoeten de drie elftallen hunne tegen strevers van Zondag in omgekeerden zin. Derde Spe ciaal speelt thuis tegen Poperinghe om 10 u., de Juniors spelen 's namiddags te Komen en de Scholieren 's mor gens in Poperinghe. (O) Zondag II October 1936 om 18 uur, in Lapiere'a Zaal, Hondstraat- Oude en moderne dansen Iedereen Welkom. Inkomgeld 3 Fr- te verkrijgen ten bureele dezer BIJZONDERE INRICHTING VOOR WERK VAN LIEFHEBBERS Fototoestellen voor den pasbeginnenden en voor den meergevorderden amateur. Alle Fotobenoodigheden en Produkten. FOTOCHEMIKALIËN.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 6