RAPH TAILOR Emballagepapier PARDESSUS 225,00 250,00 275,00 300,00 350,00 400,00 500,00 4 GEMEENTERAAD VAN YPER IN ROLLEN te verkrijgen aan voordeelige voorwaar den, ten bureele dezer. Verslag der zitting van 26 October 1936. De zitting wordt te 18 u. 10 geopend. Zijn tegen woordig de Heeren Vanderghote, burgemeester voorzitter Lemahieu, Delahaye en Van der Mersch, schepenenPattyn, Jvr. Cornillie, de Heeren Seys, Biebuyck. Michiel, Coutelle, Van Alleynnes en Verbeke. raadsledenVersailles, secretaris. I. Proces-verbaal der zitting van 12 October 1936. De Heer secretaris geeft lezing van het proces verbaal der laatste zitting, dat zonder opmer kingen goedgekeurd wordt. II. Stedelijk kerkhof Grondvergunningen. M. Vanderghote. Het schepencollege stelt voor het voorstel der Commissie van Openbaren Onderstand, waarbij de vergoedingen ten voor- deele der armen te betalen door de aanvragers van een aantal grondvergunningen op 4590 fr. bepaald worden, goed te keuFen. Al de aanwezige raadsleden stemmen ja. III. Electrische energie Prijzen voor het 4' kwartaal. M. Vanderghote. Dit punt werd tijdens de laatste zitting verdaagd om het schepencollege toe te laten nadere inlichtingen in te winnen. De prijzen der electriciteit werden door de maatschappij vastgesteld op 1 fr. 62 voor de ver- li hiing en op 1 fr. 20 voor de drijfkracht per kilowatt. Op den prijs der verlichting wordt door dc maatschappij een som van twee centiemen betaald per kilowatt ten voordeele van de stad er -an 2 fr. 50 per cent voor den Staat. Op den prijs der drijfkracht wordt een vergoeding van een centiem betaald ten voordeele der stad en van 2 fr 50 ten voordeele van den Staat M. Van der Mersch. Ik moet hier doen op merken dat dit wel een ristourne is zooals ik het tijdens de laatste zitting zegde. M. Van Alleynnes. Hoe komt het dat de prijs der electriciteit, die vroeger bij den oorsprong vastgesteld was op 85 centiemen, nu verdubbeld is Zijn de salarissen sedertdien misschien ook verdubbeld Wij zouden toch moeten weten op welke basis de maatschappij zich steunt om den prijs zoo te verhoogen. M. Vanderghote. De prijs der electriciteit wordt vastgesteld rekening houdende met den prijs der kolen, met de loonen en alle andere on kosten. M. Van Alleynnes. Ik zou eens willen weten zoo dit alles verdubbeld is. Zooniet, waarom wordt de prijs der electriciteit dan verdubbeld M. Van der Mersch. De berekening van den prijs der electriciteit is een algemeene formule voor geheel het land. M. Van Alleynnes. Dit is geen uitleg op mijne vraag. De Heer Vergracht treedt de raadszaal binnen. M. Van der Mersch. Men moet zulks aan de maatschappij vragen of zoo gij den laatsten moni- teur wilt inzien, dan zult gij daarin alle ge- wenschte inlichtingen vinden. M. Van Alleynnes. Het ware beter dat wij alle noodige inlichtingen in den bundel zelf kon den vinden, ten einde ons alzoo in de mogelijk heid te stellen ons een gedacht over de kwestie te maken. M. Verbeke. Ik heb den indruk dat de Heer schepen Van der Mersch de advokaat is der elec- triciteitsmaatschappij. Hij stelt zich hier immers aan als verdediger der maatschappij tegen de be langen der Yperlingen. M. Van der Mersch. Zoo ik nu in de bespre king tusschengekomen ben, dan is het enkel en alleen maar omdat ik over twee weken gezegd heb dat deze sommen van 2 centiemen en 1 centiem door de maatschappij aan de stad be taald een ristourne zijn. De Heer Missiaen be weerde toen dat zulks geen waar was, doch thans hebben wij in het contract opnieuw kunnen be- statigen dat het wel feitelijk een ristourne is. Dit is het eenige wat ik door mijne tusschen- komst heb willen doen opmerken. M. Verbeke. Het beste bewijs dat de maat schappij zou kunnen geven om de gedane prijs- verhooging te verrechtvaardigen ware, zooals de Heer Van Alleynnes het bedoelde, het voorleggen harer winst- en verliesrekening. M. Van der Mersch. Ik ben geen beheerder der electriciteitsmaatschappij en kan daarop dus niet antwoorden. M. Vanderghote. Ziehier over wat het gaat. De Heer gouverneur heeft ons inlichtingen ge vraagd over de in voege zijnde prijzen der elec triciteit en hij verlangt dat wij hem deze prijzen ieder trimester zouden willen mededeelen, ten einde hem toe te laten alzoo zekere controle over de prijzen te houden. M. Verbeke. Ja, wij hebben zulks in den bundel reeds gezien. M. Van Alleynnes. Hoeveel bedraagt die terugbetaling van de maatschappij per jaar M. Vanderghote. Verleden jaar heeft dit Koopt niet vooraleer de uitstalling gezien te hebben bjj RAPH PANNEKOUCKE km Boterstraat, 12 (BIJ DEN GROOTEN BAZAR) Uit reklaam aanvaardt men de stof. 12.500 fr. opgebracht. M. Van Alleynnes Dit is een onrechtstreek- sche belasting die op de verbruikers van electri citeit gelegd wordt. Volgens het contract werd de prijs der electriciteit op 85 centiemen per kilo watt vastgesteld en tot op 87 centiemen gebracht om een vergoeding van twee centiemen aan de stad te kunnen betalen. M Van der Mersch. In het contract werd de prijs de electriciteit vastgesteld en daarvan werd dan twee centiemen afgenomen ten voordeele van de stad. M. Van Alleynnes. Neen, de vastgestelde prijs is met twee centiemen verhoogd geweest. De Heer schepen Van der Mersch geeft hierop lezing van enkele uittreksels van het contract om zijne bewering te staven. M. Vanderghote. Wij zijn hier thans niet om het contract te discuteeren, de kwestie is alleen maar kennis te nemen van den prijs ons door de maatschappij medegedeeld. M. Van Alleynnes. Het is juist daarover dat ik enkele inlichtingen begeer. M. Vanderghote. Deze discussie komt hier niet van pas. De maatschappij geeft ons kennis van de prijzen die moeten overgemaakt worden aan den Heer gouverneur, dit is alles. M. Van Alleynnes. Gij vraagt toch ons advies daarover en wij kunnen onmogelijk ons advies geven.zoo wij niet voldoende ingelicht zijn. M. Vanderghote. Om een einde aan de zaak te stellen, stel ik voor een gunstig advies op de ons medegedeelde prijzen te verleenen. Stemmen ja de Heeren Lemahieu, Delahaye, Van der Mersch, Pattyn, Jvr. Cornillie, de Heeren Seys, Biebuyck en Vanderghote neen de Hee ren Ver gr acht, Van Alleynnes en Verbeke. De Heeren Michiel en Coutelle onthouden zich. IV. Openbare Onderstand Vaststelling van den prijs van den onderhoudsdag gedurende het jaar 1937. M. Vanderghote. De prijs van den onder houdsdag in de verschillige gestichten der Com missie van Openbaren Onderstand werd, voor het jaar 1937, als volgt vastgesteld O. L. Vrouw gasthuis 15 fr. 80, Moederhuis 23 fr. 00, Oudeman nenhuis Nazareth 7 fr. 65, Belle Godshuis 5 fr. 00, St Jansgodshuis 5 fr. 00, Knechtenweezenschool 6 fr. 75 en St Antoniusgesticht te Locre 6 fr. 75. Het schepencollege stelt voor hierop een gunstig advies uit te brengen. Al de raadsleden stemmen ja. V. Openbare Onderstand Bosschen Kappingen gedurende het dienstjaar 1937. M. Vanderghote. Volgens den staat van 6 Maart 1936 werd de weerde der kappingen, ge durende het jaar 1937 uit' te voeren in de bos schen der Commissie van Openbaren Onderstand, op 8000 fr. geschat. Het schepencollege stelt voor hierop insgelijks een gunstig advies te willen verleenen. Eenparige instemming. VI. Kerkfabriek van St Niklaas a) Reke ning 1935. M. Vanderghote De rekening der Kerkfa briek van St Niklaas voor het jaar 1935 sluit als volgtOntvangsten 21.078 fr. 42 en uitgaven 18.492 fr. 07, 't zij een verschil in meer van 2.586 fr. 35. Ik stel voor hierop een gunstig advies uit te brengen. Stemmen ja de Heeren Lemahieu, Pattyn, Jvr. Cornillie, de Heeren Seys, Biebuyck en Vander ghote. Onthouden zich de Heeren Delahaye en Van der Mersch, als leden dier Kerkfabriek, als ook nog de Heeren Michiel, Coutelle, Ver gr acht en Van Alleynnes. b) Begrooting 1937. M» Vanderghote. De begrooting van zelfde Kerkfabriek voor het dienstjaar 1937 voorziet in ontvangsten de som van 20.236 fr. 15 en in uit gaven de som van 19.984 fr, wat een overschot laat van 252 fr 15. Deze voorgestelde begrooting wordt met dezelf de stemming als hiervoren goedgekeurd. VII. Kerkfabriek van St Pieters Begroo ting over het jaar 1937. M. Vanderghote. De begrooting der Kerk fabriek van St Pieters voor het jaar 1937 sluit in ontvangsten en uitgaven met de som van 24.334 fr. 09. Het schepencollege stelt hierop een gunstig advies voor. Alleen de Heeren Michiel, Coutelle, Vergracht en Van Alleynnes onthouden zich. Al de andere raadsleden stemmen ja. VIII. Stadsbegrooting voor 1936 Wijzi ging. M. Vanderghote. Aangezien de kredieten voorzien in artikelen 46, onderhoud der kleine buurtwegen, en 55, interimuitgaven in geval van ziekte van een lid van het onderwijzend perso neel, der gewone uitgaven onvoldoende zijn, heeft het schepencollege besloten ze respectievelijk met 5000 fr. en 8000 fr. te verhoogen. Daarente gen mogen artikelen 49, reinigen der waterloo- pen, met 2500 fr. 50, onderhoud der bebouwde eigendommen, met 2500 fr., en 124 met 8000 fr. verminderd worden. Het schepencollege stelt voor artikel 46 van 15.000 fr. tot op 20.000 fr. en artikel 55 van 4000 fr. tot op 12.000 fr. te brengen. Artikelen 49 worden van 10.000 fr. tot op 7.500 fr. en 50 van 50.000 tot op 47.500 fr. verminderd. Verder wordt er nog een besparing van 8000 fr. gedaan op artikel 124, zoodat het slot der begroo ting ongewijzigd blijft. Het schepencollege stelt ook nog voor het opstel van artikel 6 als volgt te veranderen amortisatie der uitbreiding van het net en aankoop materiaal. M. Seys. Welke kredieten zullen er onvol doende zijn M. Vanderghote. Deze voor het onderhouden der buurtwegen en voor de wedden van interi maire leerkrachten. Indien er geen andere be merkingen zijn, stel ik voor deze wijzigingen goed te keuren. Al de raadsleden stemmen ja, behalve de Heer Van Alleynnes, die zich onthoudt. De Heer schepen Van der Mersch drukt hier over zijn verwondering uit en spijts de Heer burgemeester doet opmerken dat dit punt afge handeld is en hij reeds met de uiteenzetting van het volgende punt begint, doet de Heer Van Alleynnes opmerken dat hij de begrooting niet gestemd heeft en dus' ook de eraan te brengen wijzigingen niet hoeft te stemmen. IX. Autobusdienst voor werkliedenvervoer tusschen Poperinghe en Meenen over Woesten Intrekking der verleende machtiging. M Vanderghote. In datum van 14 October 11. hebben wij vanwege den Heer Gouverneur een brief ontvangen waarin hij ons bericht dat de autobusdienst voor het vervoer van werklieden tusschen Poperinghe en Meenen, over Woesten, waarvoor de toelating door M. Dumortïer van Poperinghe werd aangevraagd, nog niet in dienst is gesteld geworden en hij om die reden'thans voorstelt, in toepassing van artikel 16 van het algemeen lastenboek, de vroeger verleende mach tiging in te trekken. Het schepencollege stelt voor een gunstig advies op dit voorstel uit te brengen. Al de raadsleden stemmen ja. De openbare zitting wordt hierop te 18 u. 40 opgeheven.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 4