Chez Léon VELÖSPORT Statiestraat, 10, Yper. KORTRISKSCHE ONDERLINGE Brsrsd Leven Ongevallen Opening van het nieuw CAFE 6 Zaterdag 31 October gehouden dooi- Leon Notebaei*t N. B. Een bijzondere ingang leidt naar het HAARKAPPERSSALON. BO&SMEETENG TE IEPER YPERSCHE VOETBALKRONIEK WAAR Zip Cl) HET ZEKERST FN VCORDteFLICST VERZEKERD KORTRIJK Bijkantoor te YPER 8, Mondstraat Tel. 159 Algemeen Opziener Omer Robyn Indien we deze week de kroniek aanvangen met een w uziging. of beter een verheugende verandering, dan is het omdat we volgaarne de verhooging aanstippen van de uitgeloofde premie om het- werelduurrecord op Belgischen naam te brengen. Waar we verleden week aankondigden dat deze premie van 5000 fr. geen enkel renner zou kunnen bewegen zich aan de karwei te wagen, moeten we nu zeggen dat het initiatief van i Sportwereldaanstekelijk heeft gewerkt, en wel op deze manier dat andere belangrijke firma's en dagbladen het noodige steentje hebben aangevoerd om deze uiter mate schoone en opbeurenswaardige prestatie naar waarde te beloonen. De premie bedraagt nu 16.000 frank voer het werelduurrecord en 5000 fr. voor het Belgisch record, in andere woorden, de renner die mislukt om het record van Richard neer te halen, krijgt toch, als aanmoedigingspremie, 5000 baarden indien hij de 43 km. 900 m. in het uur bereikt, en lukt hij de prestatie van Richard te vergruizelen dan strijkt hij 21.000 fr. op. Dit is ten minste de moeite waard, maar onverstaan baar dat ze toch altijd met dezelfde mannen voor den dag komen, en daarmeê willen we nogmaals Danneels beduiden. Deze werd, den dag zijner opgave in de Fransche Ronde, vernederd, doch naderhand werd de spons over het gebeurde gevaagd en nu reeds is men hem weerom aan het ophemelen. Volgens mij zou een Deneef, b. v. veel beter geschikt zijn, ook Charlier in zijn besten tijd en zelfs zou men een kans kunnen gun nen aan Billiet, die toch een geslepen en niet te onder schatten pisterat is. Laten we nu deze recordpoging ter zijde met den vurigen wensch dat de Belgen, welke zich aan dit spel wagen, om hunne moeite beloond worden, het record naar België meebrengen en het hoog genoeg weten op te voeren, hun naam van sterkste hardrijders waardig. Intusschen gaan we een kijkje nemen in de verschei dene wintervelodrooms. In Antwerpen verliep het feest in een landenkamp Holland-België, die onze Noorderburen wisten te veroveren. De snelheidsliefhebbers, stayers en ploegkoers van 75 km. waren hunne prooi, wijl neus Degraeve zijn wijsheid in de balans moest werpen om de eer der snelheid profs als vertroosting aan de Belgen te laten. De spreuk leert het immers, Een vos verliest zijne haren, maar niet zijne streken 1. Snelheid liefhebbersle reeks 1. Ooms 2. Hen- drikx, op j lengte. 2' reeks1. Cools 2. Vandevyvere, op 1 lengte. 3' reeks1. Cools2. Ooms, op 2 lengten. 4' reeks1. Vandevyvere2. Hendrickx. Reeks met 4 man1. Vandevyvere2. Hendrickx, op 1,2 lengte; 3. Ooms; 4. Cools. Alg. Rangschikking1. Holland 10 p.2. België 12 punten. 2. Snelheid profsl1' reeks1. Arlet2. Vanderlinden, op J lengte. 2' reeks 1. Vandenheuvel2. Degraeve, op 1 lengte. 3' reeks1. Arlet2. Vandenheuvel. op 1 lengte. 4 reeks1. Vanderlinden 2. Degraeve, op 1/2 lengte. Reeks met 4 man 1. Arlet2. Vanderlinden, op 1/2 wiel3. Degraeve4. Vandenheuvel. Door de 3e plaats van Degraeve haalde België de zege. RangschikkingBelgië 10 p.Holland 11 p. 3. Stayers1' reeks 30 km.1. Gramser, in 26 min. 56 sec. 2. Baelemans. op 50 meter 3. Leysen, op 75 m. 4. Matena, op 200 meter. Rangschikking1. Holland 8 p.2. België 8 p. 4. Ploegkoers 75 km.1. Pijnenburg-Slaats, 75 km. in 1 u. 39.47 Op 1 ronde 2. Wals-Pellenaers Op 2 ron den 3. Kaers-Loncke4. Billiet-Dekuysscher5. Van Schyndel-Vandenbroeck Op 3 ronden6. Danneels- Deneef7. Bruneau-Depauw 8. Savelberg-J. Van Kem pen Op 4 ronden 9. Van Buggenhout-Haesendonckx 10. Vaesen Gebroeders11. Verreycken-Meerschaert Op 5 ronden 12. Muller-Thyssen; 13. Bogaert-Van Hout. Alg. Rangschikking1. Holland 3 overwinningen 2. België 1 overwinning. In Gent was" het feestje zoowat opgevat onder ons want men speelde aan een goedkoop programma, lan ceerde in de koersen achter motos eenige gewestelijken en men had volk bij de vleet. Immers Braeckeveldt, Alexander, Deblauwer, Van Haelemeersch, Bradt, Her mie, Van Cauter, Carpriaux, Verbraecken liepen 3 reeksen van 3 man om dan elk een finaal voor de 3e, 2e en lr plaatsen te loopen. Die werden gewonnen als volgt 1' reeks: 1. Alexander; 2. Hermie, op 130 met.; 3. Verbraecken, op 9 ronden. 2 reeks 1. Braeckeveldt2. Haelemeersch, op 1 ron de 10 met. 3. Bradt, op 1 ronde 80 m. 3 reeks1. De Blauwer2. Carpriaux, op 35 met. 3. Van Cauter, op 2 ronden Finaal der derden1. Bradt2. Van Cauter, op 150 met.'; 3. Verbraecken, op 8 ronden. Finaal der tweeden 1. Hermie 2. Carpriaux, op 140 met.3. Haelemeersch, op 2 ronden. Finaal der eersten 1. Braeckeveldt2. Alexander, op 140 met.3. De Blauwer. Afvallingskoers juniors le reeks1. Alb. Rosseel 2. Buysse Ach".3. Degroote4. Van Hove5. Van Gampelaere 6. Schellinck 7. Tanghe 8. Vereecke 9. Vandermeerschaert10. Van Herzele. 2 reeks1. De Backer2. Hebbelinck3. Vande vyvere 4. De Bels5. De Rudder6. Vanpoucke7. Anno8. De Bock 9. Deschrijver. 50 km. ploegkoersHier had men zich verwacht aan de zege van Buysse-De Backer, doch ze werden in toom gehouden door Rosseel-De Bels, waardoor Hebbelinck- Van Gampelaere de kans zagen eene fraaie zege te behalen. Uitslag1. Hebbelinck-Van Gampelaere 8 punten 2. Tanghe-Derudder 7 p.3. Schellinck-Vandevyver 4 punten 4. Debakker-Buysse 2 p.5. Anno-Vandermeer- schaert 0 p. Op 1 ronde 6. Van Hove-Van Bosschem 1 p. 7. Rosseel-Debels en Van Herzele-Deschrijver, de 50 km. afgelegd in 1 uur 8 minuten. Te Parijs moest Scherens het onderspit delven voor Gérardin. Richter, Michard, Chaillot, Martinetti, Jézo en de 2 oud-liefhebbers Chrétien en Barrateau waren insgelijks van de partij. Vermits het de Groote Prijs der Fransche Wielerfederatie gold, ziet men van hier dat al wat Franschman voelde zich met man en macht inspande om dit in eigen huis te houden. In de reeksen-zifting had Poes geen moeite om Ram- pelberg en Levé van het lijf te houden. In de halve finaal had hij het ook nog betrekkelijk gemakkelijk en haspelde Martinetti en Barrateau van het wiel. Maar in de finaal moest hij het met 1 wieltje afleg gen tegen Gérardin, die dezen prijs nu reeds 3 maal wint. In de tandemkoers over 2000 meter waren Gérardin- Falck de eersten voor Chaillot-Jezo, Martinetti-Perrin en Scherens-Richter. Toch is het kenschetsend dat, telkens de wereldkam pioenschappen voorbij en de daaraan verbonden koer sen waarvoor hij tengevolge van het wereldkampioen schap zijn klauw zette, Poeske een zekere ontspan ning kent en eenige keeren klop krijgt, of doet hij zulks opzettelijk om zich aantrekkelijk aan te stellen, en zich te vermaken om ze dan eens in een belangrijken wed strijd proper af te kuischen. Een zaak is zeker, dat Poes ze nog altijd een goede lengte voor is en de oor zaak dat menig opkomend sprinter in België zich van de karwei onthoudt, omdat die rotsvaste Scherens hen in den weg staat en wie weet nog voor hoelang. Immers Jef is nu nog maar 27 jaar oud. Arlet werd er door ge- handicapeerd. Cools, die zoo beloftevol aanlegt, bekent hetzelfde en anderen zullen nog teleurgesteld na de eerste botsingen met Poes het sprintersbaantje opgeven. SPRINTER. Zooals vorige week reeds gemeld werd gaat er op 1 November (Allerheiligen), een groote BOKSGALA door ter zaal Victoria Palace. Gezien het mooie pro gramma, wordt er een groote toeloop verwacht, temeer daar het programma nog verfraaid wordt door de komst van den Belgischen kampioen Karei SIJS, half-zwaar gewicht, die in sparringkampen zal uitkomen tegen zijn beste sparringmakkers. Verder de wereldbekende Iepersche vuistschermer Fr. Carlier die voor het eerst in leper in de beroeps klasse uitkomt tegen Naessens die reeds vele succes volle kampen leverde. Vervolgens Hollebeke, die reeds goed bekend is in onze stad, en uitkomt tegen Dedrie uit Oostende. Verder nog liefhebbers kampen die zeker en vast in den smaak van het publiek zullen vallen. Dus op 1 November weze het woord van allennaar de boksgala gaan we Carlier Fr. en Karei Sijs aan 't werk zien A. S. -o- Uitslagen der matchen van Zondag 25 October C. S. Yper R. S. Waereghem 60 S. K. Roeselare F. C. Roeselare 25 Waereghem Sp. Stade Moeskroen 12 S. K- Sweveghem Knocke 20 Iseghem Lauwe 51 Middelkerke Ingelmunster 43 De Panne Stade Kortrijk 25 Tweede Afdeeling C. S. Yper 6 R. S. Waereghem 0 Het wankelbaar weder van 's middags had vele lief hebbers thuis gehouden en nochtans zullen zij het zich beklaagd hebben de match tegen Red Star niet bijge woond te hebben. Want onze ploeg heeft zich waar lijk overtroffen en de voorwaartsen hebben zich als ware doelfabrikanten aangesteld. Van het half dozijn doelpunten waren er bij die haarfijn aangebracht, even haarfijn in Coorevits kooi verdwenen. In een woord deze ontmoeting mag als een der voornaamste van de reeds gespeelde aangestipt worden. De H. Ghyoot had de leiding der partij en stelde volgende elftallen in lijn Red Star Waereghem Coorevits Vanneste Bruneel Temperman Naye Deketele Vandenbossche Declercq Vermandei Vankeersbilck Verschoore C. S. Yper Molein Cherchye Vanderbauwhede Vanlimburg Ollivier Gauquie Bourdeau Vandamme Deplancke Dechièvre Margonneau Bij den opgooi wint Yper het wind voordeel en nestelt dadelijk in het vijandelijk kamp. Op ingooi zendt Ol livier in vóór Coorevits heiligdom, en Vanderbauwhede evenals Molein missen een ongeloofelijke doelkans. Een vrijschop voor hands wordt door Michel juist nevens gezonden. Een schot van Ollivier wordt door Coorevits in corner weggewerkt. Intusschen tracht Waereghem langs Vandenbossche door te breken, maar Margonneau zendt met de vuist weg. De rood-witten behouden hunne meerderheid en zitten gedurig in het vijandelijk kamp. Een zending van Ollivier vliegt op de bovenlat, ten slotte kan keeper Coorevits nogmaals in corner redden. Een overzet van Molein komt bij Ollivier terecht, deze zendt terug, Molein herneemt en 't is kas via den bin- nenpaal. Coorevits vangt nadien het leder op, doch de scheidsrechter heeft het in de gaten en staat terecht het doel toe. Men speelde juist 26 minuten. De bezoe kers zetten nu ook een offensief in en dwingen hoek schop af, die echter niets opbrengt. Op mooi samenspel van Vanderbauwhede, Ollivier en Vanlimburg, doelt deze op fraaie wijze nummer twee aan de SS1, minuut. Nog is er geen minuut verlocpen of Ollivier maakt van een voorzet van Molein gebruik om het derde punt te netten. Nu is er geen houden meer aan, de rood-witte voorwaartsen combineeren dat het een plezier is. Zoo komt het vierde doel ter wereld, nadat gansch de voor- waartslijn eraan medegewerkt heeft. Ollivier heeft het laatste woord en brengt den stand op 4-0 aan de 40c minuut. Waereghem geeft zich nog niet verloren en be komt hoekschop. De gasten dringen aan en een schot van Vandenbossche moet door Margonneau in corner weggewerkt worden. Doch onze achterhoede blijft baas en zoo komt de rust met een voorsprong van vier doelen voor de thuisspelers. Na de herneming treedt Waereghem nu ook met den wind in den rug op. Seffens gaan de bezoekers ons heiligdom bestoken, bekomen in weinig tijd twee hoek schoppen, maar onze verdediging blijft pal en laat niets door. Intusschen doen de rood-witten gevaarlijke uit- loopen en Coorevits moet schoten van Cherchye en Molein afweren. De Gaverbeekzonen leggen veel be drijvigheid aan den dag en beoefenen een mooi pas- senspel, maar vergeten somwijlen te schieten, zoodat Dechièvre en Deplancke iedermaal de gelegenheid hebben hun vooruitrukken te stremmen. Van den ande ren kant wordt Vandenbossche door Gauquie goed be waakt. zoodat langs dezen kant alle onmiddellijk ge vaar gebroken wordt. Maar opeens gaat Michel vooruit, geeft een mooien voorzet aan Molein, die er alleen van onder muist en Coorevits voor de vijfde maal verslaat aan de 20° minuut. Nauwelijks is de bal aan 't rollen of Ollivier gaat er van door, schiet met alle geweld op keeper Coorevits die onvoldoende 'houdt. Cherchye is er als de kippen bij en het half dozijn is bereikt. Nu speelt Waereghem verder zonder lust, 't is alsof die twee laatste doelpunten hard op de maag liggen, want alle spelgeestdrift is verdwenen. Het leder vliegt nu van het eene kamp naar het andere en na een paar hoekschoppen langs beide zijden, komt het einde met een welverdiende zege van onze geliefde club. Jongens, hartelijk proficiat, gij hebt u op deze ontmoeting eens in een van uwe vroegere sportdagen getoond. Mochte deze zege zich nog dikwijls herhalen, ten einde uwe talrijke supporters nog meer vreugde te verschaffen. TWEEDE AFDEELING BEVORDERING F. C. Knocke 8 7 1 0 34 9 14 F. C. Roeselare 8 5 1 2 31 13 12 S. K. Roeselare 8 6 2 0 30 14 12 Stade Moescroen 8 5 2 1 22 14 11 Waereghem Sp. 8 4 2 2 16 14 10 Stade Kortrijk 8 5 3 0 36 15 10 F. C. Iseghem 8 5 3 0 24 16 10 C. S. Yper 8 3 4 1 13 16 7 R. S. Waereghem 8 3 4 1 15 27 7 W. S. Lauwe 8 3 5 0 14 28 6 G. S. Middelkerke 8 2 5 1 13 37 5 S. K. Sweveghem 8 1 5 2 19 24 4 S. V. Ingelmunster 8 1 6 1 21 32 3 R. C. De Panne 8 0 7 1 13 42 1 Derde Speciaal Kortrijk Sp. 4 C. S. Yper 1 De Specialers komen uit de Leiestad met ledige han den terug. Zij hadden de onkans van tegen den feilen wind te moeten starten en aan de rust was de eindstand bijna bereikt. Versaevel gelukte erin de eer te redden. Juniors S. C. Meenen 8 C. S. Yper 1 Een daveringske van belang voor onze juniors werd hen te Meenen toegediend. Waarlijk wij hadden ons aan een beteren uitslag verwacht. Niet dat wij een zege verwachtten, maar wij waren toch de meening toege daan dat het verlies heel gering ging zijn. 't Is anders uitgevallen, wat onze juniors moet aanzetten om duch tig te trainen, ten einde beter op hoogte te gerakeh. Scholieren C. S. Yper 0 A.A. Moescroen 1 De scholieren hebben, voor de eerste maal dat zij voor eigen publiek moesten opkomen, aan de verwach tingen niet beantwoord. Eerst en vooral kon hun spel ons niet bevredigen, en vervolgens hebben zij een schoone gelegenheid om twee punten rijker te worden laten voorbijgaan, te meer dat de bezoekers bijna ge heel de match met tien man optraden. In de eerste speelhelft bekwamen wij drie hoekschoppen, de tegen partij twee, Dumalin miste twee reuzenkansen en de bezoekers teekenden het eenig doel der partij aan na een half uur spelen. Na de rust hadden de scholieren bijna gedurig de meerderheid, dwongen vijf hoekschop pen af, maar konnen niet gelijk stellen. Boudry liet een eenige gelegenheid tot doelen voorbijgaan en Moes croen ging met de twee punten loopen, alswanneer wij de helft van den inzet verdienden. Toekomende maal verhopen wij onze scholieren in een beteren dag te zien. Knapen C. S. Yper Wevelghem Sp. uitgesteld Gezien het aanhoudend slecht weder na de match der scholieren, besloot scheidsrechter Muyllaert de kleine jongens niet te laten spelen, zoodat wij Wevelghem ncgmaals op bezoek zullen krijgen. Al de ploegen rusten morgen 1 November, behalve de knapen die naar Soete's molen bij S. V. Kortrijk moeten optrekken. Wij zien hen, na een dapper verweer, heel niptjes voor hunne makkertjes onderdoen, ten ware dat zij onzen pronostiek omverwerpen en met puntenoogst naar Yper terugkeeren. NEMO. Handelsregister Kortrijk 952 NATUURLIJK bij de Naamlooze Maatschappij, de ye Onderneming gemachtigd bij Koninklijk Besluit van 23 December 1932, in uitvoering van de wet van 25 Juni 1930. Hare werking uitstrekkende over gansch het land. worden er nog ernstige Vertegenwoordigers gevraagd. Voor alle inlichtingen wende men zich tot het

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 6