t GROOT BAL- it VELOSPORT KORTRIJKSCHE ONDERLINGE - Brand Leven Ongevallen 6 I A Zondag 3 Januari 1937 DANSWEDSTRIJD VERKIEZING VAN MISS YPER MISS BELGIUM 1937 KUST KONINGIN YPERSCHE VOETBALKRONIEK v* r WAAR ZIJT GIJ HET ZEKERST EN VOORDEELIGST VERZEKERD TE KORTRIJK Algemeen Opziener Oroer Rohy^ V A van 5 tot 11 uur 's avonds in de Zaal Lapiere, Hondstraat, Yper voor den titel van Voorstelling van de H» publiek zal stemmen. Ingang 4 frank. Maictien van Zondag 27 December 193G Stade Kortrijk F. C. Roeselare S. K. Roeselare S. K. Sweveghem A Waereghem Sp. G. S. Middelkerke A F. C. Iseghem R. S. Waereghem A Stade Mouscron S. V. Ingelmunster De Panne C. S. Yper A W. S. Lauwe Knocke F. C. I'itslagen der matchen van Zondag 20 December 1936 C. S. Yper Waereghem Sp. - 22 F. C. Roeselare Stade Moescroen 53 Ingelmunster S. K. Roeselare 3—14 Knocke Stade Kortrijk 31 Middelkerke F. C. Iseghem 21 S. K. Sxeveghem De Panne 91 Tweede Afd.C. S. Yper 2 Waereghem Sp. 2 In vervanging van scheidsrechter Decru, is het de heer Debrauwer die de match tegen de Gaverbeekzonen zal leiden. Hij stelt de volgende elftallen in lijn Waereghem Sp.Vanhoutte Wante Snoeck Dendas Coudyzer Vanoosthuyse Depraetere Deketele Desmet Dedeken Vanoverstraeten. C. S. Yper Molein Cherchye Vanderbauwhede Vanlimburg Ollivier Gauquie Bourdeau Vandamme Deplancke Dechièvre Margonneau Rood-wit verliest den opgooi en de bezoekers verkie zen met het windvoordeel op te treden. De eerste scher mutselingen gaan van Yper uit en, op inzenden van Molein. schiet Ollivier keihard in het... zijnet. Een weinig nadien lost Michel een kogel die Vanhoutte op de goede plaats vindt. Kort daarop komt een kanonbal van Michel op de bovenlat terecht. Vanhoutte redt het nedervallend leder in hoekschop, die niets opbrengt. Op vooruitkomen der bezoekers komt Vandamme ge past tusschen om te redden. Het spel golft snel heen en weder en is aangenaam om volgen. Dechièvre redt op een nippertje in corner een welgeslaagde poging van Desmet. Op vooruitrukken der rood-witten geeft Michel een gemeten pas aan Ollivier die er gebruik van maakt om den stand voor Yper te openen aan de 23e minuut. Nauwelijks is het spel wederom aan gang of Vanover straeten trekt er alleen van onder, dribbelt alleman en lost dan een kanonbal naar doel, waartegen Mar- gonneau niets vermag, zoodat de score 1-1 wijst. Op vrijschop schiet Vandamme juist nevens. Vanoverstrae ten heeft nu wederom den bal te stekken en zendt op ons doel af. Mar?onneau springt de hoogte in om het gevaar af te wenden, doch het leder botst op den paal en vandaar in ons net, zoodat de bezoekers met 2-1 de leiding hebben aan de 36' minuut. De rood-witten even wel geven den moed niet op en doen lofbare pogingen om gelijk te stellen. Men moet echter de 44e minuut afwachten om dat te zien verwezenlijken. Op voorzet van Michel, schiet Vanlimburg op den paal, Vanhoutte komt uitgeloopen, doch Seppe is er seffens bij om te hernemen en in het ledige doel te zenden. Aan de rust is de stand dus 2-2. Na de rust speelt Deketele linksbuiten daar hij zich bezeerd heeft gedurende de eerste speelhelft. Hij lijdt namelijk aan eene vroegere spierscheuring. Rood-wit is dadelijk ten aanval en dwingt corner af. Cherchye zendt achter de netten in. De drang der thuisspelers wordt van langs om grooter. Waereghem moet zich bij verdediging bepalen. Vanhoutte heeft de gelegenheid van zich te onderscheiden, want hij is gedurig op de gres om de talrijke schoten van onze voorhoede op te vangen. Hij houdt ten andere alles op en, goed gehol pen door gansch het teruggetrokken elftal der Gaver beekzonen. weert hij alles af en blijven zijne netten onge schonden. Deze spelontplooiing blijft gansch de speel helft duren, de 22 spelers staan om zeggens allen in hetzelfde deel van 't veld-opgesteld en wat Yper ook maar doet om den winningsgoal te netten, 't is al boter aan de galg en Vanhoutte redt zijn elftal van een zekere nederlaag. De onzen verdienden geheel zeker te zege pralen. maar het lot heeft het anders gewild en daar waar wi; twee punten verwachtende waren, moeten wij ons met een puntenverdeeling tevreden stellen. Niet tegenstaande dezen tegenslag, hebben wij toch kunnen bestatigen dat onze mannen beter verdienen geklas seerd te staan dan waar ze nu geplaatst zijn. Ook zijn wij overtuigd dat zij alles in 't werk zullen stellen om hun bezoek bij De Panne op gunstige manier te laten ailropen. De kustbewoners werden hier met 2-1 versla gen in den heentoer, alswanneer wij nog ver van op dreef waren en over de huidige spelers nog niet beschik ten. Ir.dien onze mannen beseffen dat de aanwinst der 2 ounten zeer belangrijk zal zijn en indien zij van meet af aan, zonder te veel zelfvertrouwen, de karwei aan pakken zooals het moet. dan zien wij Zondag avond de rood-witte vlag hoogtop wapperen. TWEEDE AFDEELING BEVORDERING F. C. Knocke 13 12 1 0 63 14 2<p S. K. Roeselare 14 11 3 0 65 23 F. C. Roeselare 14 9 2 3 44 18 21 Stade Kortrijk 14 9 5 - 0 57 24 VD F. C. Iseghem 14 9 5 0 49 28 DÖ R. S. Waereghem 14 6 6 2 32 42 14 Waereghem Sp. 13 5 5 3 25 33 1^ W. S. Lauwe 14 6 8 0 29 46 12 Stade Moescroen 14 5 8 1 29 42 C. S. Yper 14 4 8 2 21 34 G. S. Middelkerke 14 4 8 2 23 57 10 S. K. Sweveghem 14 3 8 3 40 39 9 S. V. Ingelmunster 14 3 9 2 35 63 8 R. C. De Panne 14 1 11 2 21 7« 4 Derde Speciaal C. S. Yper 8 St. Kortrijk 0 't Is met groote cijfers dat de specialers de Kortrijk- sche Stadisten naar huis gezonden hebben en nochtans liet aan de rust niets vermoeden dat de zege zoo afge- teekend ging worden. Alhoewel de bezoekers enkel met tien man den strijd aanvingen en met het voordeel van den wind optraden, boden zij heftigen weerstand in de eerste speelhelft en, daar hun keeper in prachtform verkeerde, gelukten onze mannen er slechts éénmaal in, door toedoen van Versaevel, den weg te vinden. Vijf hoekschoppen werden toegestaan, terwijl Stade er twee te nemen kreeg. Na de rust begonnen onze man nen op geweldige wijze, zij speelden daarbij voortref felijk en, na vier achtereen volgende hoekschoppen, be- I gon de doelenregen. Zij werden als volgt aangeteekend: door Versailles G. aan de 1>' minuut, door Ossieur aan de 31'', door Versailles G. aan de 33e, door Devloo aan de 35*', door Versailles G. aan de 391', door Versaevel aan de 43'', door Ossieur aan de 44-' minuut. Voegen wij er nog bij dat de ontmoeting in echt sportleven zin be twist werd, waarover beide elftallen dienen gelukge- wenscht. Van den anderen kant hebben de specialers ons door hun geleverd spel aangenaam verrast, wat zeer gunstig voorkomt om pp 3 Januari de terugmatchen „„j, tvA.tfl* J.Z. aan te vangen. btV' DERDE SPECIAAL B. Stade Moescroen 9 8 A 1 44 S. C. Meenen 9 8 1 0 46 C. S. Yper 10 6 3 1 31 Poperinghe 10 6 3 1 29 Kortrijk Sp. 10 4 4 2 23 Stade Kortrijk 10 4 4 2 34 A. A. Moescroen 10 4 5 1 28 Heule 9 2 5 2 16 S. V. Kortrijk 9 2 5 2 13 Deerlijk 9 1 5 3 12 Harelbeke 8 1 5 2 16 Wevelghem Sp. 9 1 7 1 17 iV 15 8 19 22 21 35 24 26 38 26 25 50 m\' Juniors Waereghem Sp. 4 C. S. Yper 1 Alles wel ingezien is de uitslag te Waereghem door de juniors bewerkstelligd nog in de redelijkheid, vermits de bezochte ploeg toch aan de spits van de klasseering prijkt. Aan de rust was de stand enkel 2-0. Weinige minuten nadien bracht CofTyn de score op 2-1. 't Is en kel na dezen stand dat de thuisspelers zich overweldi gend meester maakten. Doch onze achterhoede speelde een voortreffelijke partij en Vermeersch, die zich bij zonder onderscheidde, moest zich maar tweemaal meer omdraaien. Morgen krijgen de juniors Iseghem op be zoek. die hen een 2-0 nederlaag toediende in den eersten toer. Gezien onze jongens sedertdien vooruitgang ge maakt hebben, mogen wij ons aan een mooie ontmoe ting verwachten en zien wij onze juniors het gelijk spel afdwingen. Scholieren F. C. Toek. Meenen 1 C. S Yper 1 De scholieren gaan stilaan hun gang en geraken te Meenen tot een puntenverdeeling. De thuisspelers bleven tot aan de rust met 1-0 lelden, doch Dumalin dacht er anders over en zond het leder in het vijandelijk doel om tenminste de helft van den inzet naar huis mede te doen. Morgen gaat het tegen Meenen A, dat een der beste scholierenel'ftallen der reeks bezit. Daar onze mannetjes voor eigen volk zullen optreden, is te voorzien dat zij heftigen weerstand zullen bieden en wellicht voor de verrassing van den dag zullen zorgen. -- NEMO. Naar wij vernemen is er een trabolmatch ontworpen tusschen de voorspelers ?n de achterspelers van ons eerste elftal. De match zaf doorgaan in de tra van den Katholieken Kring, Dinsdag 29 December, te 6 1/2 uur. De voorspelers zullen aangevoerd worden door M. V. Seys, de achterspelers zullen onder de commande staan van M. Ververken. De supporters zijn vriendelijk uitgenoodigd en op voorhand welkom. Zij zullen er zien of onze voorspelers in de tra raker kunnen schieten als naar het doel en of onze achterspelers er even gemeten hunne blokken» zullen plaatsen als op het voetbalveld. Deze week waren nogmaals de winter velodrooms aan den trok met uitzondering van Gent, waar op dit kleine kuipke en midden een groote belangstelling de Six days» een aanvang hebben genomen. Deze zes dagen, welke sedert 1927 onderbroken waren, kenden destijds zoowat een gewestelijk succes, gezien de vreemde ploe gen het er bijna nooit konden bolwerken tegen de sa mengepakte krachten van de renners, die de toenmalige piste zoo gewoon waren en zelfs niet aarzelden een geheele samenwerkende vennootschap in 't gelid te stellen om heel den boel in eigen huis te houden. Sedertdien is er veel water naar de zee gestroomd, en hebben we gezien dat, te Antwerpen, Guerra met Van Nevele deze combien teniet reden. Thans hebbe n we kunnen bestatigen dat Berten Carlier samen met de leden van het Bestuur van de Gentsche piste een lot extra zesdagenrenners hebben weten aan te werven, en ze zoodanig verbonden dat alle combien van ploe gen onder elkaar wordt uitgesloten. Zoo zien we alleen als zuivere Gentsche eekhoornploegen Billiet-Dekuys- scher en Debruycker-Verhaegen. Deze laats ten, als heel verdienstelijk te noemen en mannen voor 't zwaar labeur, zullen of zouden mijn inziens te kort bollen, eens dat de groote kanonne Pijn-Wals. Kilian-Vopel, PellenaerS-Slaats en zelfs Jan Aerts-Deneef hun grof geschut boven halen, om met kans van slagen Billiet-Dekuysscher - ter zijde ie springen. Daarom mogen we vrank zeggen dat, "-d-en- deze laatsten hun woordje willen meepraten en dit zui len ze heel zeker, dit zal veroverd worden door eigen kunde en macht. Laten we dus hieronder de ploegen volgen en ons eens op het glibberig pad van de pronostiek wagen. Deze zijn in de orde 1. Kilian-Vopel 2. Pijnenburg-Wals 3. Pellenaers-Slaats 4. Van Schyndel-Vandenbroeck 5. Jan Aerts-Deneef 6 Raes-Christensen 7. Billiet-De Kuysscher 8. Charlier-De Pauw 9. Debruycker-Verhaegen 10. Van Vlockhoven-Van Buggenhout 11. Meerschaert-Verreycken. Zeggen we maar seffens dat hier, in strijd met andere zes dagen, geen figuratie in voorkomt en dat alle ren ners, Meerschaert uitgezonderd, reeds in Parijs reden. hetgeen veelbeteekenend is te noemen. Tusschen zulk lot kiezen stelt mij voorwaar in een neteligen toestand, omdat er toch altijd een verschil te maken is tusschen deze ploegen die kunnen winnen of de mogelijke winnaars en deze die, als de kans meê- slaat, mogen aanzien zijn als werkelijke aanspraak makers. Ik d'' 1'' categorie klasseeren we Charlier-Depauw, Dc biuycker-Verhaegen, Van Vlockhoven-Van Buggen hout en Rces-Christensen. Ondei degenen die werkelijk zouden kunnen verras sen als pleeg, eerst en vooral Van Schyndel-Vanden broeck. die verleden Zondag fel opvielen, en zeker nog meest van al Aerts-Deneef die er naar zullen doen en heel gevaarlijk zullen zijn. Nu dezen die heel zeker onder de aanspraakmakers dienen gerangschikt zijn Kilian-Vopel, Pijn-Wals. Pelle naers-Slaats, Billiet-De Kuysscher, die door hunne sup porters fel zullen worden opgezweept, zoodat we maar een ploeg meer over hebben die we zouden houden als verdienstelijken, maar onmogelijke winnaars. Wit nu genomen Hm, Hm, het karweitje is heel lastig. Maar toch, la-; ten we kort zijn en den naam vooruitstellen van Pijnen burg-Wals vóór Pellenaers-Slaats, Billiet-Dekuysscher, Kilian-Vopel. Aerts-Deneef, Raes-Christensen, Depauw- Charlier en Van Schyndel-Vandenbroeck in deze orde. Moesten echter de stropkens Billiet-Dekuysscher of de gemengde pleeg Aerts-Deneef zulk machtig lot on der de knie kunnen houden, 'k ware de eerste om er mij over te verheugen. In Brussel was het heroptreden aangekondigd van Tijger Scherens, die 3 maal naeen op zijn veste had ge had (hetgeen nog nooit was gebeurd), en dit 'was ge noeg om veel volk te lokken. Immers hij had het weêr- om tegen zijne vroegere winnaars af te lappen. Richter en speciaal Michard, tegen wien hij verbeten was. Meer was er niet noodig, om, voor eigen volk, weerom zijn dynamiet boven te halen en tientallen meters met eens af te persen tegen wegvluchtende tegenstrevers en hen op de meet zelf af te drogen. Zoo kregen op hun tarief, in eene heele reeks herkansingen, Richter 2<\ Arlet 3', Michard 4'. Falck Hansen 5'' en Martinetti 6''. Voor Scherens een zege te meer, maar voor Arlet een flinke uitslag. Het achtervolgingstornooi werd voortgezet, en hierin gelukte Van Cauter tegen Tersago te winnen en Garre- beek tegen Rolus. In de beslissing was de Lange Van Cauter baas over Garrebeek. en Tersago won voor de 3'' plaats tegeny, Rolus. In halve fond was Seynaeve weerom de meester van het terrein en won over Geers, Meuleman en Van j Hceck, na de 1° reeks te hebben veroverd, Meuleman de 2° en Van Hoeck de 3°. Flinke uitslag voor Maurice die in langen tijd achter den rol niet meer had gepresteerd. In Antwerpen gingen Deneef-Loncke er als bezetenen op los en veroverden de 100 km. ploegkoers vóór Billiet- Dekuysscher, Van Schyndel-Van den Broeck, die gere den hadden dat het stof uit de planken vloog, en op 1 ronde Wals-Pellenaers, Pijnenburg-Slaats, Bruneau- Depauw, en op 3 ronden Deryck-Huys en Schoen- Rausch. Voor die Duitsche hardrijders is het maar kaal, al moeten we wel toegeven dat dit eer te wijten is aan Rausch en niet aan Schoen. In Parijs werd een wedstrijd uitgeschreven Gerardin- Kaers, en waar men hoopte dat de Belg minstens 2 van de 4 reeksen ging binnenpalmen, haalde hij slechts de 500 meters vliegende start binnen. Maar povertjes. De Omnium Franco-Beige werd ingezet met een zege van Jan Aerts in den puntenkoers die Richard, Bouche- ron, Danneels, Buysse, Pecqueux, Verreycken en Le- Grevès afdroogde. De achtervolging verloren de Belgen na 3 km. 600, in 4 min. 15. En de 20 km. achter motos betoonde dat Richard niet alleen een flinke achtervolger is, maar ook heel goed kan colleeren. Hij won deze reeks in 19 m. 32 sec. 2/5. vóór Danneels op 190 met. 3«" Pecqueux, op 320 met. 4<' Verreycken, die dus prachtig heeft gepresteerd voor zijn eerste optreden in Parijs 5e Aerts6e Boucheron en 7r Buysse. Achter motos won Lacquehaye de rangschikking vóór Ronsse, G. Wambst, Letourneur en Minardi, nadat hij de I'- reeks had veroverd en G. Ronsse de 2'', SPRINTER. HandelsregisterKortrijk 952 NATUURLIJK bij de Naamlooze Maatschappij, de Onderneming gemachtigd bij Koninklijk Besluit van 23 December 1932, in uitvoering van de wet van 25 Juni 1930. Hare werking uitstrekkende over gansch het land, worden er nog ernstige Vertegenwoordigers gevraagd. Voor alle inlichtingen wende men zich tot het. Bijkantoor te YPER 8, Mondstraat Tel. 159

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 6