Lichtreklamen DPI J N T O G E N E LEON GRILLET Beursorders Maurice Cherchye - Kesteloot Veurnesteenweg, 2, Yper Tel. 484 2 HARMONIE YPRIANA Comptant en Termijn WISSEL C O U P O N S ONDERSCHRIJVING EN REGELING VAN TITELS. Le Merveilleux Traitement du Docteur VIDAL a Hailuin Handelaars Neringdoeners, De schoonste De modernste worden thans te YPER zelf vervaardigd, 'i Zaterdag een schoonen dag die bij allen, zelfs de meest twijfelachtigsten, de hoop deed herle ven. v. i Ook den Zondag morgen zette goed in. Het weder, weliswaar wat koud, was toch beloftevol en scheen te zullen houden. Van in den vroegen morgend reeds was iedereen te been om de laat ste schikkingen te nemen, en zoowat overal ver schenen de vlaggen aan de gevels der huizen, wat er niet weinig *°e bijdroeg om aan de stad haar uitzicht van de groote dagen te geven. Ook treinen, trams en autobussen brachten hier van 's morgens reeds veel bezoekers aan die, De groep 'Puiten en bun visscher' met spijt in 't hart zag men de onmogelijkheid in het ontworpen en zoo goed voorbereid feest te doen doorgaan. Het inrichtingseomiteit, bewonderenswaardig van moed, beijverde zich.de verscheidene groe pen ten beste mogelijk bezig te houden en hen dezen grooten tegenslag eenigszins te doen ver geten. Ten slötte, na lang beraadslaagd te heb ben, stelde het voor den Carnavalstoet tot een lateren datum te verschuiven en bekwam het van de voorzitters der deelnemende groepen dat zij allen erin toestemden dit jaar nog eens naar Yper terug te komen. Bij gemeen overleg werd Daarachter De Poesjenellen uit Rijsel. ter gelegenheid van het Carnavalfeest, bij fami lie. vrienden of kennissen den dag vroolijk kwa men doorbrengen. Vanaf 10 u. kwamen de vreemde groepen, die aan den Carnavalstoet zou den deelnemen, de een na de andere hier toe en weldra weergalmden de straten der stad van vreugdige feestklanken en schetterende muziek. De jury, aan wie de moeilijke taak opgedragen was de groepen volgens verdiensten te rang schikken, vatte om 10 u. 30 post op de voor haar opgerichte tribune, op de R. Colaertplaats, en schouwde er de verschillige groepen welke zich voor haar aanboden en daar, in tegenwoordig heid van een menigte nieuwsgierigen, hun bal letten uitvoerden. Zoo konden wij daar beurtelings bewonderen de mooie groep der Gentsche straatmuzikan ten met hun zwarte puntige muts, hun witte blouse met daarboven een zwarte gilet en hun wit en zwart gestreepten broek; de «Lustige Vrienden van Mechelen lieflijke pierrots met veelkleurige kostuinen, witten hoed, witte kou sen en zwarte schoenen de Lustige St Anna- vierders van Brugge», 52 in getal, waarvan de mannen een blauwe of gele vest, een rooden, purperen of groenen broek, een zwarte muts en verzilverde blokken droegen en de vrouwen een groote gekleurde sjaal aan hadden en fier op stap me-L haar rood geverfde kloefjes gingen, en ein delijk nog De Liefdadige Vrienden van Gent ook een heel schoone groep die hier vroeger reeds, namelijk in 1935, De driekleurige vlag verbeeldde en een welverdienden bijval oogstte. De balletten, door enkele leden van deze twee laatste groepen uitgevoerd, getuigden van een waren kunstzin en werden door de omstaanders hartelijk toegejuicht. Ongelukkiglijk was intussehen de zoo zeer ge vreesde regen wederom van de partij en, spijtig genoeg, scheen het weder niet meer te zullen op klaren. Niettegenstaande dezen tegenvaller, hervatte de jury moedig hare taak om 12 u. 30 en de overige groepen, die allen waren toegekomen, kwamen zich er beurtelings vertoonen. Onder de bijzonderste vermelden wij De blijde in trede van Keizer Karei van Antwerpen, een prachtige en historisch goed opgevatte groep de Negro Club van Zelzate, wier kleedij tot in de puntjes verzorgd was en wier negerdans, -muziek en -gevecht oprecht wel nagebootst wa ren Het lustig stroomuziek van Lede De Groeninghevierders van Kortrijk De Jonge Accordeonistenvan Rousselare, en meer an dere nog. Onder de afzonderlijken waren er dit jaar enkele uiterst goed geslaagde nummers. Zoo hadden wij o. m. de prachtige groep puiten met hun visscher een kleine visscherin van Bou logne de Pantins allen uit Rijselde me- kanische mensch van Kortrijk de zwervers van Kortrijk, enz. Daar hebben de aanwezigen, weliswaar weinig in getal gezien den aanhoudenden regen, zich reeds eens kunnen vergewissen hoe mooi de stoet zou geweest zijn. Gezien de talrijkheid en de verscheidenheid der groepen, hun originaliteit, mag men zonder overdrijven verklaren dat deze stoet waarlijk de schoonste ging zijn die wij hier ooit te bewonderen kregen. Helaas, het slechte weder liet den uitgang ervan niet toe. Men wachtte een half uur, een uur, langer nog, men besloot den wegwijzer van den stoet te verkorten en te vertrekken bij de eerste opklaring, doch het bleef ongelukkiglijk steeds voort regenen en den Zondag 9n Mei gekozen. 't Is dus op Zondag 9 Mei, acht dagen vóór Sinxen, dat de Carnavalstoet de straten van Yper zal doortrekken. Wij bedanken hier het inrich tingseomiteit om zijn uitstekend gedacht, om zijn goede beslissing, want het heeft maar al te goed begrepen dat, om den Carnavalstoet van Yper, die hier een traditie geworden is, die reeds heinde en ver vermaard is, te kunnen behouden en het succes ervan ook nog in de volgende jaren te verzekeren, het volstrekt noodig is hem dit jaar nog kost wat kost te doen doorgaan tot pro fijt der kleine nering en ten einde de vele per sonen, die nooit hun steun weigeren wanneer men op hen beroep doet, niet te ontmoedigen. Wij bedanken ook de voorzitters en de leden der vreemde groepen die allen met zooveel bereid willigheid aanvaard hebben naar Yper terug te keeren en hunne gewaardeerde medewerking te verleenen om den stoet van 9" Mei aanstaande ten beste mogelijk tè doen lukken. Aan de Yperlingen thans ook op hunne beurt het zoo verdienstelijk inrichtingseomiteit, dat nu weer vóór een lastige taak staat en wier mid delen zeer beperkt zijn, mild te helpen en te steunen. Met de medewerking van allen is het succes van den Carnavalstoet van 9 Mei verze kerd en wie weet of het niet mogelijk zal zijn voortaan telken jare den stoet op dit tijdstip te doen doorgaan. Zoo de vroegere stoeten hier reeds machtig veel volk aanlokten, dan zouden wij ongetwijfeld in de Meimaand, gezien de schoone dagen dan reeds aangebroken zijn, hier nog een machtiger toeloop van volk kennen om den Zomercarnaval van Yper te zien. Uitgesteld is dus niet verloren. Steunt allen het inrichtingseomiteit, dat noch tijd noch kos ten spaart om ons van een schoon en aangenaam feest te laten genieten, en gansch Yper en vooral de neringdoeners zullen er dubbel wel bij varen. wordt gestild, weggenomen door de DENTOGÈNE 6 fr. de flesch in alle apotheken. Opgeleteischt Op Donderdag 25 Februari aanstaande geeft de Harmonie Ypriana haar 2' Winter-Concert. Geen moeite is gespaard om dit feest zeer be langwekkend te maken. De Harmonie heeft kunstige en meteen zeer aangename muziek ter studie, en namelijk Marche du Prophéte een prachtige ouver- tirfe Zampa een allermooist stuk La Chauve Souris en Le Pas des Fleurs dit laatste stuk van Delibes. Daarnevens bijzondere dansers en danseressen uit Brussel, Les Ambrosynettes begeleid van eeq Brusselsch orkest. Geen twijfel of het zal wederom den grooten toeloop zijn. De Eereleden en hunne familie, de familiën der werkende leden zullen er aan hou den de ieverige muzikanten der Harmonie toe te juichen en dit schoon avondfeest bij te wonen. Daarna hebben wij nog te verwachten het Groot Concert der Svmphonie en het tweede Bal der Harmonie. WISSEL AG ENT CORRESPONDENT BIJ DE BEURS VAN BRUSSEL Meenenstraat. 31, YPER Telefoon 144 Wettelijke borgsom neergelegd bij de Nationale Bank van België Pour satisfaire aux demandes de nombreux malades beiges, le Médecin-Directeur de l'Institut du Docteur VIDAL, de Lille, consultera a HALLUIN, le dimanche 14 février, de 10 h. a midi, et de 15 h. a 18 heures, a l'Hötel de la Bourse, 68, rue de la Gare. Nous rappelons que ce traitement consiste a provo- quer sans aucune douleur, l'excitation du Grand Sym- pathique au niveau de points précis de la muqueuse nasale, excitation qui déclenchera la reaction bienfai- sante dans les membres ou dans l'organe déficient. Sont guéries ou améliorées les affections suivantes 1" L'asthme, l'emphysème, le coryza spasmodique, la toux quinteuse. 2° Les troubles nerveux insomnie, maux de tête, nervosité excessive, vertiges, tremblements, angoisses, perte de la mémoire. neurasthénie, impuissance 3° Les troubles digestifsmaux d'estomac. aéro- phagie, troubles de la sécrétion biliaire. entérite. diarrhées chroniques, constipation. 4°Les troubles circulatoires: hypertension, varices, bourdonnements d'oreilles, régies irrégulières ou dou- loureuses, bouffées de chaleur, troubles du retour d'age. 5° Les douleurs rhumatismales et les névralgies (sciatique et faciale) douleurs intercostales, arthrites, iumbago. 6° Certaines paralysieshémiplégie. tabès, Par kinson, paralysie infantile. 7° Les retards de croissance, les déficiences men- tales chez les enfants crises nerveuess, paresse intel- lectuelle, difficultés pour marcher ou parler, inconti nence d'urine. N. B. Le docteur VIDAL precise que les lesions organiques graves (tuberculose, cancer, etc. ne sont jamais justiciables de la sympathicothérapie et que les malades atteints de ces affections se dérangeraient inutilement. WAAR VINDT MEN TROOST EN MOED, Een prikkel voor het bloed In 't lekker tasje zegt papa, Met fijne Chicorei PACHA Dagelijks verscheidene modellen zichtbaar bij Vooi*deelige prij/en Spoedige bediening

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 2