GYGLO-GROSS ROODE BERG VELOSPORT YPERSCHE VOETBALKRONIEK I 3de Officieel Cyclo-Cross kampioenschap van West - Vlaanderen Uitslagen van Zondag Februari 1937 R. S. Waereghem C. S. Yper 22 F. C. Roeselare S. K. Roeselare 23 Knocke S. K. Sweveghem 18-0 Ingelmunster Middelkerke 23 Stade KortrijK De Panne 152 Stade Moeseroen Waereghem Sport uitgest. Lauwe Iseghem uitgest. Tweede Afdeeling R. S. Waereghem 2 C. S. Yper 2 Verleden week voorspelden wij een puntenverdeeling voor deze ontmoeting, wat ten andere uitgevallen is. Evenwel dient er dadelijk bijgevoegd dat een scheids rechterlijke dwaling ons de overwinning heeft afge nomen. Enkeie oogenblikken vóór het einde deed de lokale voorwaartslijn een wel ópgebouwden aanval, het leder rolde in de goede richting, maar bleef in het moerassig veld steken juist vóór de. doellijn (waarvan er ttn andere niets meer te zien was gezien den aan houdenden regen). Marconneau zond den bal met de voeten weg. vooraleer de aanstormende voorspeler der bezochten hem kon bereixen. De scheidsrechter stond daaromtrent in het midden van het veld en, ge hoor gevende op het geroep van het volk, kende hij het doelpunt toe. Nauwelijks was hèt spel hetbegon- nen of het einde der ontmoeting werd gefloten. Zie daar hoe de feiten zich, volgens onze spelers en sup porters, voorgedaan hebben. De sportkronieker van liet «Laatste Nieuws» eindigt zijn relaas op volgende manierKort hierop ontstaat een korte worsteling voor de netten der gasten, waarvan'de thuisclub dank baar gebruik maakt om opnieuw gelijk te maken. Nog eenige plaatselijke aanvallen en het einde komt met 2-2, uitslag die beide ploegen zal bevredigenDeze berichtgever gewaagt alleenlijk van een worsteling en besluit op de gewone mamer. Men zou dus veron derstellen dat hij niets abnormaals gezien heeft. Hij is ten andere niet geheel zindelijk met de spelers- namen Moiqui voor Molein, Marconi voor Margon- neau, Bettelbom voor Beddeleem. Geheel anders is het gesteld met den kronieker van La Dernière Heure die het einde van de match als volgt mededeeltLe Red Star met tout a l'attaque. A la dernière minute, un cafouillage se produit devant les bois Yprois, le keeper arrête, mais le referee accorde goal, malgré de vives protestations des joueurs visiteurs. Done score final 2-2 (Red Star zet alles ten aanval. In de laatste mi nuut, ontstaat er een geharrewar voor de Ypersche netten, de keeper houdt tegen, maar de scheidsrechter staat doelpunt toe. niettegenstaande het hevig protest van de bezoekende spelers. Dus eindscore 2-2). Uit dat relaas zou men mogen besluiten dat de feiten zich afgespeeld hebben, zooals onze mannen het verhaald hebben. Wij hebben opzettelijk die verschillende matchbe schrijvingen voor oogen willen leggen om te doen uit schijnen dat de spelphasen op verscheidene manieren kunnen uitgelegd worden. Doch bij dit geval was het doelpunt nog geen zekerheid, vermits onze keeper nog den tijd gehad heeft om met de voet te ontzetten, iets waarin moeilijk gelukt wordt eens dat het leder de fatale lijn overschreden heeft. Ten andere kon de H. Devos, van op de plaats waar hij het doelpunt goed keurde, onmogelijk zien of de lijn overschreden' werd of niet, dus in geval van twijfel blijft het voordeel altijd aan het verdedigend kamp. Spijtig dat onze jongens een punt op dergelijke ma nier moeten verliezen. Doch wij zijn over hun optreden toch tevreden. Het medegebracht puntje zal van tel zijn in de rangschikking. Tot naricht dient nog gezegd dat de doelen door Ollivier en Molein aangeteekend werden. Morgen is het galafeest op het veld der Augustinus- straat. Immers Club Roeselaere komt ons bezoeken met al zijn voorname spelers, waarvan Meljado wel de bij zonderste is. Tegen Club speelden de rood-witten altijd schoone partijen en alhoewel ze te Roeselaere met 3-1 verslagen werden (men weet hoe), mag er uit het oog niet verloren worden dat ze twintig minuten vóór het einde nog met 1-0 gewonnen stonden. Wij hebben dus een klein rekeningske te vereffenen waar aan onze mannen met al hun wilskracht en uithou dingsvermogen zullen medehelpen. Er moet namelijk gestreden worden om ten minste één punt te Yper te houden. Aangemoedigd door de supporters en andere liefhebbers, die, als het goed weder is, talrijk zullen opkomen, zullen onze jongens eens toonen dat zij voor sterke elftallen geen vrees hebben en een uitslag ver wezenlijken die alle pronostieken zal omverkegelen. TWEEDE AFDEELING F. C. Knocke 20 19 1 0 110 23 38 S. K. Roeselare 21 17 3 1 118 26 35 Stade Kortrijk 21 16 5 0 97 29 32 F. C. Roeselare 21 12 6 3 54 31 27 F. C. Iseghem 20 12 7 1 65 48 25 "Waereghem Sp. 19 8 6 5 37 46 21 Stade Moeseroen 20 9 10 1 42 53 19 R. S. Waereghem 21 7 10 4 41 63 18 W. S. Lauwe 20 9 11 0 39 64 17 C. S. Yper 20 6 11 3 41 48 15 S. K. Sweveghem 21 4 13 4 46 79 12 G. S. Middelkerke 21 5 14 2 30 81 12 S. V. Ingelmunster 20 4 13 3 48 87 11 R. C. De Panne 21 1 18 2 32 122 4 De lagere afdeelingen werden nogmaals, op bevel van het Hooger Comiteit, tot rusten gedwongen. Indien het weder het toelaat verhopen wij dat zij morgen wederom in het gelid zullen staan. Ziehier onze voor spellingen Derde Speciaal C. S. Yper R. C. Harelbeke (Heen- ronde 2-0 voor Yper), nieuwe overwinning der rood- witten. Juniors C. S. Yper S. K. Sweveghem (Heenronde 3-3), overwinning onzer jongens. Scholieren W. S. Lauwe C. S. Yper (Heenronde 1-0 voor Yper), nipte nederlaag der jeugdige Yperlin- gen. De Knapen bijn bye. Het Vastenavondbal is in de beste stemming verloo- pen. Veel volk, veel vermaak en veel verkleede dan sers. Voegen wij er aan toe dat het orkest Viaene het zijne bijgebracht heeft om er den moed in te houden, want de voetbaldansbehaalde wederom een onge hoord succes en velen vroegen om te herbeginnen. Wij danken langs dezen weg de talrijke aanwezigen voor hunne opkomst en de genegenheid die zij de voetbal maatschappij toedragen. Wij verhopen dat de volgende danspartijen met evenveel trouw zullen gevolgd wor den tot meerder verzet van iedereen in 't bijzonder en tot goeden steun van de voetbalsport in 't algemeen. v NEMO. r Lokei- - Weglouter Zondag 14 Februari 1937, om 1 u. 30 De terrassen van het KOSMOS - HOTEL bieden de schoonste ligging en gelegenheid om den VELDRIT te volgen. Allen naar KOSMOS Deze week hebben we de apotheose gekend van den uitslag der zesdagen van Antwerpen welke verleden week Vrijdag een aanvang namen onder enorme be langstelling, niet alleen van de Sinjoren, maar nog meest van de Hollanders die hunne jongens van over den Moerdijk kwamen toejuichen. Al heel rap kon men bestatigen dat hier niet 3 tot 4. maar minstens 8 ploegen bekwaam waren te winnen, waaronder Pijn-Slaats, Billiet-Dekuysscher, Ronsse- Wals, Loncke-Deneef, Schoen - Pellenaers en ook Guerra-Di Paco en Charlier-Depauw legden het vuur tje aan de schenen van de vermoedelijkste favoris. Laat ons daarbij een Ignat-Diot en een Kaers-Hae- sendonckx voegen, die tot alles bekwaam zijn, en de opgave van een favori was bij uitstek een onmogelijke zaak. Doch sindsdien kennen we den uitslag, gezien de 145 uren werden afgedraaid en we moeten bekennen dat de besten de zege wisten af te dwingen. Die besten noemen Pijnenburg-Slaats, die zooniet overdonderend, dan toch de meesters van het veld bleken en dit hebben betoond in meerdere omstandig heden. Laten we dus hieronder den uitslag vermelden en enkele beschouwingen geven. Uitslag: 1. Pijnenburg-Slaats, 152 punten, in 145 u. 3250 km. 385 meter Op 1 ronde 2. Billiet - Buysse, 194 p.3. Ronsse-Depauw, 49 p.Op 2 ronden4. Loncke-Deneef, 183 p. 5. Pellenaers-Crossley, 56 p. Op 3 ronden6. Deryck-Huys, 141 p.7. Guerra-Di Pacco, 122 p.8. Van Kempen-Guimbretière, 106 p. 9. Ignat-Diot, 92 p. Op 4 ronden10. Verreycken- Meerschaert, 127 p. 11. Van Schyndel-Vandenbroeck, •51 punten. Van Pijn-Slaacs hebben we ons gedacht gezegd, mits nog de aanvulling dat Pijn de voetstappen schijnt te volgen van Piet Van Kempen en aan Slaats deze les te willen overzetten. Maar wat de lezers seffens zullen opmerken is dat in den uitslag vele hervormde ploegen steken en wel namelijk deze van Buysse-Billiet die dus door het toeval, dat Dekuysscher moest opgeven en Jan Aerts van nu voortaan liever de baan zal doen, weer hervormd is en een 2e plaats behaalde. De twee aartsvijanden dus weerom samen, en in dezen koers hun veete vergetende om het publiek aange naam te zijn. Toch moeten we er aan toevoegen dat de rollen nu wel omgekeerd zijn en dat het nu wel zou Buysse zijn die zou mogen blij zijn een partner te bezitten als Billietje. De 3f plaats is voor Ronsse die in steek gelaten door Wals, verder met Depauw reed, die insgelijks alleen stond door de opgave van den ziekelijken Charlier. Men ziet dat Ronsse ook wel nog een beetje van alles kan. 4C zijn Loncke-Deneef. Schoone plaats voor Loncke, maar Deneef hadden we dichter vermeend, of zou het aan Loncke liegen. In elk geval, Rosten Deneef zou mogen aan een beetje rust denken of... gaat denzelfden weg op van Charlier, Buysse enz., want het zijn niet al Van Kempens en Pijnenburgs. 5e is Pellenaers, welke door Schoen, niet op dreef, werd verlaten, en den strijd voortdeed met Crossley die ook van Walthour werd gescheiden door diens op gave. 6'' is de zuivere Slnjorenploeg die veel succes haalde, Deryck-Huys, en voor Guerra-Di Pacco, Van Kempen- Guimbretière en Ignat-Diot eindigde, die een heele prestatie is, vermits de 3 laatstgenoemden toch wereld- ploegen zijn. HF en llc en op 4 ronden eindigden de moedigste fi guranten Verreycken-Meerschaert en Van Schyndel- Vandenbroeck die het karweitje niet alleen als figu ratie opnamen, maar geducht veel geld hebben ver diend aan premiën en de naaste maal graag zullen worden teruggezien. En zoo komen we stilaan aan de Cyclo-Cross uitsla gen, waarvan de eerste ons Zondag bereikten mee een ontgoocheling in de Internationale proef te Parijs. Immers, Vermassen werd er door een val uitgescha keld, nadat hij alleen op kop stond en nadat Seynaeve, die ook nog alle kans had, zijn wiel brak, wat aan Oubron de kans overliet om den titel aan Frankrijk te bezorgen. Niet alleen de individueele zege, maar ook de landenrangschikking werd afhandig gemaakt, om dat de aankomstrechters Kneepkens niet hadden opge nomen en België aldus niet werd gerangschikt met de twee overblijvende mannen Vermassen 2' en Geens 10'. En nu Zondag te Westoutre, wat zal het daar zijn Het belooft in elk geval een prachtige brokke sport te zijn en de waardige bekroning van den noesten ar beid van de jeugdige veloclub der Bergstreek met haar nederigen en verdienstelijken leider Albert Bafcop. Het 3" Cyclo-Cross kampioenschap van West-Vlaan- deren moet een ware stormloop naar de bergstreek beteekenen en ieder streekgenoot zal de crossers er aan het werk willen zien. Vernoemeh wij daarbij nog de wonderschoone ligging om gansch den koers in zijn verloop te volgen er\ den ongenadigen strijd dien onze West-Vlaamsehe jongens zullen leveren om. tegenover Vermassen en Seynaeve, den titel in eigen huis te kun nen houden. Dit laatste alleen moet bijdragen om deze twee internationalen gan den slag te zien. En wat meer is, wat zal Ghestjuière er van denken Ik voor mijn part geloof stellig daj„Fons zijn best zal doen om den titel, door hem in 193(1 "veroverd, te behouden, en dat hij reeds heimelijk zijrie plannen heeft opgemaakt en zijn oefening er naar geregeld. Allo dus. sportliefhebbers der Ypersche streek, allen er naartoe, zooveel te meer dat dit jaar vele middelen van verkeer beschikbaar-,zijn gesteld, en dat de velo club der Bergstreek de aanmoediging uwer aanwezig heid verdient. SPRINTER. Zal Vermassen, de uitblinker uit het wereldkam pioenschap Cyclo-Cross te Parijs, de West-Vlamip,gen in eigen nest komen kloppen En wat zal de Cyclo-Cross kampioen van Zwitser land René Pedroli er vermogen Een feit is het dat de belangstelling voor het Cycio- Cross kampioenschap te Westoutre nog nooit zoo groot was en dat het peil der ingeschreven renners nog nooit zoo hoog stond. De beste specialisten uit het land lieten hun inschrij ving geworden en op het oogenblik dat we deze rege len schrijven is er ernstig van sprake dat de Fransche renners zuilen mogen aanzetten en we weten dat Vaast. Vanderdonck, Teerlynck enz., niets beter vragen. Tegen de personen die in de streek de praatjes rond strooiden als zouden Vermassen en Sylveer Maes niet eens te Westoutre aanwezig zijn, kunnen wij zeggen, dat Vermassen zich persoonlijk per brief liet inschrij ven en aan de inrichters vroeg om den Zaterdag te kunnen vernachten ten einde den omloop te verkennen en dat ook de veloclub De Denderstreekzijn in schrijving zond. Sylveer Maes die Woensdag met de renners van de Zeemeeuw-Oostende den omlooo kwam verkennen, waarvan hij ten andere zei dat het een 'ideale weg was. wist ons ten stelligste te verzekeren dat hij .Zondag het vertrek zou geven, en als Sylveer zijn woord geeft, kunt ge er een kerk op bouwen. Wie wint er Uit een stel van 90 renners den overwinnaar zoeken. is nóg geen kleinigheid en bijzonderlijk als men te doen heeft mee meerdere specialisten in het vak. We meenen dat de overwinnaar dient gezocht tus- schen Ghesquière, Defoort, Christiaens, Bekaert. Du- quenne. Tack, Vandepitte, Gust Denys, Michel Cat- teeuw, Albert Rosseel. Vermassen, Van Iseghem, Wil- lems, Pedroli, Pol Maes, Versmissen en Van Grooten- breule. Bij een laatste zifting houden wij Ghesquière, Cat- teeuw, Vermassen, Pedroli, Versmissen, Tack en Van depitte. Van Ghesquière weten wij dat hij graag weer de symbolische trui zou willen aantrekken en dat Cat- teeuw. Tack en Vandepitte, zich speciaal oefenden, met de hoop den titel te veroveren en toch gelooven wij dat Vermassen het zal halen, omdat hij er tegen woordig een schitterende forme op nahoudt en zich op de bergen en in het Hellegat in zijn element zal voelen. Aan de sportliefhebbers die de verplaatsing doen wordt dringend gevraagd de renners niet vooruit te duwen zoowel tijdens de beklimmingen als in het ingang zetten, dat de beste winne en niet degene die- meest geholpen worde, wij rekenen op uwe sporti viteit De renners van de Velo-Club Vive St Elooi worden verzocht zich te ontkleeden in de herberg De Vader lander De Zeemeeuw-Oostende in de herberg Het Ge meentehuis D. O. S. Brugge in de "herberg St Hubert De Denderstreek in de herberg De Welkomst Vlug en Vrij, Wervick in de herberg De Bryke De uitdeeling der rugnummers gebeurt vanaf 12 uur In de Neerplaats Premie uitdeeling in de Bryke Op den Roodenberg en Zwartenberg zullen er bijl iederen doortocht premiën te verdienen vallen. Ingeschreven, renners V. C. Vive Sint Elooi (volledig) Alfons Ghesquiere Andre Defoort Georges Chris tiaens Jer. France Jul. Lowie Ern. Planckaert Noël Declercq Felicien Vervaecke - Albert Bekaert Cyriel Vanoverberglie Gaston Rebry Michel Dekee Jeroom Dufromont Octaaf Verbeke Mar cel Vanhoutte Medard Barbe Cesar Paepens Fernand Duquenne Michel Descamps Andre Hal- laert Louis Mistriaen Jos. Knockaert Arseen Verschelden Remi Capoen Omer Tack Gerard Balducq Florent Litière Maur. Lacante Jer. Verbeke Albert Leersnyder August Dejonck- heere Richard Depoorter Noël Windels Char les Belaen Cyriel Catteeuw Oscar Lefever Marcel Rosseel Roger Dujardin Omer Debels Paul Salomé A. Vansteenkiste Nestor Degryze Michel Muylle Henri Clement Jan Deman Charles Catieeuw Albert Sercu Albert Vanden- broecke Remi Vanhoutte Michel Coussens. Vlug en Vrij WervickMichel Catteeuw, Remy De- croix, Albert Vandaele. Edmond Vanslembroeck. D. O. S. BruggeAimé Lievens, Marcel Clayes, Mau- rits Willems, Marcel Van Wayenberge. Dc DenderstreekKamiel Vermassen, Robert Van Grootenbrejle, Gaston Versmissen, Albert Schellinck, nog twee plaatsen voorbehouden. AfzonderlijkenHector Dekeerschieter. Achiel Mi- chiels, Omer Van Malle. Emiel Vandepitte, Remy Hen- drickx, Camiel Lapere, Gaston Denys, Lucien Vlae- mynck. Emiel Decroix, Leon Decapelle, Albert Rosseel,. René Pedroli. Zeemeeuw-OostendePol Maes, Kamiel Van Ise ghem. EmieL. David, Henri Vancoullie, Oscar Depuydt, Albert Ghesquière, Julien Demolder, Julien Lingier, Cyriel Tommeleyn, Robert Van Raepenbusch. Bij het ter pers gaan vernemen wij de inschrijving der fransche renners Charles Vaast, Leon Theerlynck, Edmond Dubois, André Vanderdonck, René Polcke en Maurice Cacheux, die toelating gekregen hebben aan te zetten. De sportliefhebbers die begeeren het Cycio-Cross kampioenschap te Westoutre bij te wonen kunnen i medereizen met de autobus van M. Elie Decrock, die zal vertrekken aan SportwereldRijsselstraat, te 12 5 uur. Prijs heen en terug 5 fr.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 6