DE GEZONDHEIDS AP0T1EEK Kleine Aankondigingen Bakkerij en Winkel Goede Epiceriewinkel MUZIEK ORKEST Bakkersknecht Meisje vraagt plaats Bekwame Smidsgast Belgisch gezin Place cTemployé vacante Deffc. Leerjongens gevr. Gevraagd deftige Meid Goede Meid gevraagd Goede Meid gevraagd Deftige en gezonde Meid Men verlangt te huren Appartement èt louer Te huren Schoon Appartement A louer bel Appartement Te huren Gerievig huis Te huren Burgershuis Schoon Burgershuis Te huren Werkmanshuis Herberg te huren Renteniershuis te huren Te huren Burgershuis Huis te huren Te huren Burgershuis Huis te koop 1200 vkm. bouwgrond BURGERSHUIS Uit ter hand te koop YPER TE KOOP Te koop Coiffeur-Salon Te koop Te Koop Te Koop A vendre Juf. TANGHE Jeanne 7 Ter gelegenheid van Kattefeest, is aangekomen Yersche Oliekoeken, Frieten Hertjes bij Vandevelde - Geuninck Over te nemen wegens ziekte Over te nemen door sterfgeval GEVRAAGD BURGERSHUIS TE HUREN De Lante Sint-Janstraat, Yper. TE KOOP TE KOOP Schoon en gerievig te Wulveringhem (Veurne) Een schoon lienieniershuis Kleermaakster Poperinghesteenweg, 99, YPER. duyck en Marcel Rosseel met Schellinck. Volgt dan Slembrouck, Versmissen, die geweldig naar boven komt en een prachtkoers zal doen, Dekeirsgieter, die David van 200 meter voorafgaat, Van Iseghem. en nog altijd geen Ghesa.uière. We wachten nog even, en dan snellen we fuil-speed naar het beruchte Hellegat, waar de eersien reeds zijn ingeviucht, en komen nog op tijd aan den ingang ervan om Fons Ghesquière er te zien instormen. Ghesquière laat zich hals over kop naar beneden duikelen, doch door een misberekenden sprong komt hij zwaar te vallen en blijft liggen. Men moec hem ter piaats verzorgen en vaarwel, titel, een andere zal hem dit jaar dragen. Intusschen heeft Vermassen, die Theerlynck inliep voor het Hellegat, deze gelost bij den klimop en gaat met een 150 meter voorsprong de 2 ronde in. Aan den Rooden Berg terug, heeft de cross-specialist bij uitstek dezen voorsprong behouden op den Noord- Franschman Theerlynck die, het weze gezegd, prach tig de repliek geeft en heel zeker ook een crosser van klas is. Deze laatste gaat Vandepitte van een 30 meter vooraf, Miel marcheert opperbest en voor velen gaat hij favori voor den titel. Doch daar komt de pek- zwarte duivel. Tack gezwind naar boven, gevolgd op slechts een 50 tal meter door Versmissen, die inmid dels aiover Balduyck, Vanhoutte en Rosseel kwam ge vlogen. Volgen Van Iseghem, David, Schellinck. De keirsgieter, Vandaele, Ghesquière Junior en Lingier. die juist de beklimming aanvangt alswanneer we haas tig den terugweg naar de aankomst aanvangen. Onderweg ontmoeten we nog. allen afgescheiden, Pol Maes en Vancouillie. Wanneer we dan ook de groote baan naar de aan komst opvliegen, komen we juist van pas om Vermas sen, met een goede 500 meter voorsprong uit de zij- dreef te zien komen en zijn zegetocht aan te vangen. AVe laten hem dan ook het laatste einde alleen afleg gen en zijn pas uitgestapt midden een grooten toeloop van volk, als Kamiel Vermassen, onder luide toejuichin gen. de meet overschrijdt, in de bloemen wordt gezet, door de inrichters en Sylveer Maes wordt gelukge- wenscht en door alle photographen wordt gekiekt. Korts daarop komt Theerlynck binnen, gansch be smeurd door een nieuwen val. Dan waren we Vande pitte verwachtende, natuurlijk in de volgorde lijk we de renners verlieten, maar tot ieders verwondering is het Omer Tack van Komen, die komt afgestormd en dan cok den titel van Ghesquière overneemt en de trui door Sylveer Maes wordt aangetrokken, onder de toejuichingen van het volk. Volgen dan Vandepitte die gevallen had, Versmissen die fel genaderd was en zelfs tijd had ingewonnen op den eerste, ziin vriend Vermassen, vervolgens Balduyck, Rosseel, Vanhoutte enz. Hieronder volgt den volledigen uitslag 1. Camiel Vermassen, 22 km. in 54 min.2. Theer lynck Leon, op i min. 10 sec. 3. Tack Omer, (kam pioen), op 1 min. 33 ;4. Vandepitte, op 2 min. 12 5. Versmissen G., op 2 min. 17 6. Balduyck, op 2 min. 33; '7. Rosseel, op 3 min. 8. Vanhoutte René, op 3 min. 07; 9. Van Grcotenbruele, op 5 min. 30 10. Van Iseghem, op 5 min. 37 11. David Miel, op 5 min. 52 12. Van Slembrouck Edm., op 6 min. 13. Schellinck, op 6 min. '20 sec.14. Dekeirsgieter, op 6 min. 30 15. Vandaele, op 6 min. 50 16. Decapelle, op 7 min. 20; 17. Ghesquière (Junior), op 7 min. 45 18. Lingier, op 8 min. 25 19. Pol Maes, op 8 min. 30 20. Vancouillie, op 8 min. 30. En nu om kort te zijn, de veloclub der West-Vlaam- .sche Bergstreek mag fier zijn op haar werk. Fier over de inrichting, fier over de belangstelling van 't publiek al kon deze van de renners wel grooter zijn, doch we moeten bekennen dat deze, welke zich tegen het naaste baanseizoen in forme gevoelen, zich nog al gemakke lijk onthouden aan die halsbrekerij mede te doen. Maar dit belet niet erbij te moeten voegen dat het naarstige -zwoegen van die verdienstelijke mannen in ruimere mate zou dienen beloond te worden. Zouden er daar tegen geen maatregelen te treffen zijn, om b. v. aan alwie als specialist bekend staat de verplichting op te leggen in de officieele kampioenschappen te starten. Een onderzoek desaangaande zou misschien in zekere mate helpen om de inrichters van dergelijke koersen te steunen. SPRINTER. staande rechtover Photo Daniel op de Groote Markt te YPER. Alle dagen t" bekomen omliggende van Voer, p'ijs van materiaal. Adres ten bureele. in center van stad. - Adres ten bureele dezer. Bestaande uit Accordeonist, Saxophonist en Jass, gelast zich met alle feesteli kheden op te luisteren aan genadige prijzen. Z ch wenden bij M. Charles Vuylsteke, Dicke- bischstcenweg, nr 26, (Handelswijk), Yper. VRAAGT PLAATS als hulpgast. Zich •v.vnder- Becclaeresteenweg, 19, Zonnebeke. om te dienen, liefst gesloten huis, rond Yper. Adres ten bureele. biedt z:ch aan om bij smid te. helpen vier of vijf dagen per week Liefst omstreken Kemmel ot West Nieuwkerke. - Adres t n bureele. bestaande uit twee broeders en twee zusters, allen nog jong zijnde, zoekt plaats als con cierge of dergelijke. - Adres ten bureele. a raiministiaiion communale de PLOEG STEERT. Adresser demandes a Monsieur le Bcurgmestre de Ploegsteert avantle4mars 1937. Etre agé de 21 ans au moins et de 3o ans au plus (35 ans pour les 'ré éficiaires de l'art. 8 de la loi cu 3 aoür 1919). Pour plus amples renseignements, s'adresser a l'admi- nistration communale. Diamantzagertj. Lapieie's zaal, Hoadstraat. voor alle werk - DELEU, Gr. Markt, Yper. voor gesloten huis, minstens 18 jaar. Adres bureel van 't blad. Adres ten bureele. bij Priester alleen. Zich te bevragen ten bureele dezer. met water, gas, electriciteit. Schrijven bu reel van 't blad B.C.D. ie étage 2 pièces 5, Rue de Dixmude, E/V. 4 plaatsen, W.-C., electriciteit, gas, 125 fr. ich wenden Mondstraat, 5, V per. eau, gaz, é'.f ctricité, terrasse, 3 4 ou 5 places' 28, Boulevard Maréchal French, Ypres. kunnende dienen voor herbeig, garage of .groothandel, welgelegen dicht bij de goede renstatie, Dickebuschsteenweg, Nr i, Yper. Zich wenden zelfde steenweg, Nr 2. Elverdioghestraat, 25, Yper. Vrij met t Mei aanstaand.-. Voorwaarden bij heer L. Proot, Maloulaan, 4 met grooten hof, Adj. Masscheleinlaan, 36, Yper Vrij met 1 April. Zich wenden i?lver- dingbestraat, -,7ois. ito fr., vrij van lasten. Vrij I Maart A.res ten bureele. 125 Fr. per maand, zonder lasten. Zich wenden bij A. Vandevyver, brouwer, Yper. water, gas, electriciteit. Zich wenden Rijselstraat, 37, Yper. sch hof 3z, Adj. Masscheleinlaan, Yper. - Inl 12, Flverdinghestraat. (i Mei) Rijselstraat, 196, Yper. Water, gas, electr. Zich wenden zelfde straat. 194. in YPER, 5 plaatsen, water, gas, electriciteit, huishuur i5o fr. per maand en de lasten. Adres ten bureele. staande Rijsselstraat, 131, Yper. Zich wenden Maloulaan, 14. in het geheel of io drie percéelen, gelegen Dickebuschsteenweg, Yper, 5 min. van statie. Adres ten bureele ook dienstig voor handel, Poperinghesteen- weg, i5. Yper gewezen verblijfplaats van Notaris, met gara ge, hof en se~re, dienstig voor geneesheer of snder vrij beroep. Om te bezichtigen zich wenden Gemeentehuis te Wulveringhem. 1) Een nieuwgebouwd Burgershuis, dicht bij het Minneplein. 2) Een perceel Bouwgrond, 4 5o x 60 m., in de Posthoornstraat, op 5o m. van den Vla- mertinghesteenweg. 3) In center van stad Een Rurgershuis, ong 320 vkm., met werkwinkel van 175 vkm. en bijzonderen uitgang (poort), dienstig voor allen groothandel, gas, electriciteit (licht en drijfkracht). 4) Een nieuwgebouwd Bu'gershuis met hof, gas, electriciteit, stads en regenwater, gelegen Biuggesteenweg. Op 27 Februari 1937. Openbare Aan besteding van een Burgeishuis te Yper, Meenensteenweg. Plan en bestek te beko men vanaf 20 Februari 1937. Prijs 20 fr. Voor alle inlichtingen zich wenden bij heer A VER3AVEL, bouwkundige, Meenenstraat, 17, Yper. met appareil en alle be.no odigheden voor Dames Co'ftvise. 7oo goed als nieuw. Zich wenden Dickebuschsteenweg, nr 26, (Handelswijk), Yper. Schoone Winkeliostall^tie met Toog. Zeer voordeeligen prijs bij M. J. Weuten, Bellestraat, 37, Nieuwkerke. Twee schoone KINDERVOITUREN, zoo goed als nieuw, groote en kleine, voordeelige prijs. Zich w. 9. R. Colaertplaats, Yper. Schoone VOITUUR zoo goed als nieuw, kunnende dier.cn voor b-»kker. Zonne- beke steenweg, 187. Yper (Potyze). Camionnette CHEVROLET, 2 tonnes, en non etat. 5'adresser a Mm' Deleuze, Impasse Dansette, Bizet. brengt het geacht pu'liek kenbaar dat zij haar komt te stellen als Genadige prijzen. Spoedige bediening. Men aanvaardt alle stoffen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 12