Lichtreklamen TANDPIJN DENTOCENE Le Royal Amer et le Bitter Zigomar Maurice Cherchye Kesteloot Veurnesteenweg, 2, Yper Tel. 484 5 Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper CARNAVALSTOET ZWEMKRONIEK Handelaars Xeringdoeners, De schoonste De modernste worden thans te YPER zelf vervaardigd. Verslag der Algemeene Vergadering gehouden op Zondag 17 Januari 1937 De Heer Voorzitter, Hector Casier, opent cie vergadering om 14 uur en begint met aan al de leden een gelukkig en voorspoedig nieuwjaar te wenschen. Daarna verleent hij het woord aan den secretaris die lezing geeft van het verslag der vorige vergadering. Dit verslag wordt zon der opmerkingen goedgekeurd. Mededeelingen. De Heer Voorzitter bericht de leden dat, op de eerstkomende vergadering van Februari, de helft van het bureel dient ver kozen te worden. De uittredende leden zijn de Heeren Casier Hector, Lepercq Firmin, Casier Jules, Clinckemaille Robert, Soenen Leonard en Vervaele Michel. Er zal insgelijks een nieuw lid moeten gekozen worden in vervanging van den Heer Theofiel Victoor, overleden. Door den bestuurraad wordt de Heer Gustave Van Winsen, zoon van onzen afgestorven Voorzitter en stich ter der Maatschappij, als plaatsvervanger van den Heer Victoor voorgesteld. Voordracht. -- Mijnheer Vander Borght, Staats- voordrachthouder te Kortrijk, geeft vervolgens een schoone, aangename en weluiteengezette les over fruitteelt. Hij duidt namelijk de soorten en variëteiten aan welke hier voor onze streek best geschikt zijn. Zijne nuttige les wordt door de talrijke aanWe- zige leden met groote aandacht gevolgd en ten slotte met handgeklap begroet. De Voorzitter bedankt den gevierden spreker voor zijne prachtige voordracht en wakkert'te vens de leden aan die goede raadgevingen na te leven. Daarna verleent de Voorzitter het woord aan den secretaris, die een kort verslag geeft over de werkzaamheden gedurende het jaar 1936. Vervolgens geeft de Heer Vandevoorde Leon, schatbewaarder, aan de aanwezige leden kennis van den geldelijken toestand der kas. De Voorzitter bedankt in gepaste woorden de H.H. schatbewaarder en secretaris voor hunne stiptheid en voor hunne medewerking tot het al gemeen welzijn der Maatschappij, en drukt den wensch uit die twee koene werkers nog lange jaren te mogen bewaren in 't bestuur. Aanbrengsten. Verscheidene aanbrengsten overdekken de tafels en worden als volgt be kroond 1) Hoflack Gustave, hovenier te Vlamertinghe,. bekomt 8 punten voor zijn prachtig lot fruit, bestaande uit 9 soorten appels en 4 soorten peren. 2) Dael Henri, 4 punten voor zijn prachtig Brusselsch Witloof 3) Vandenbriele Cyriel, 2 punten voor zijn Roode kool Negerkop wegende 4.100 kg. Nieuwe leden. Worden als nieuwe leden voorgesteld 1) Deloof André, door M. Henri Petit. 2) Mahieu Raphaël, door Morel Arthur. 3) Beele August, door Depoorter Désiré. 4) Van Winsen Gustave, door Casier Hector. 5) Vanneste Cyriel, door Wouts Arthur. 6) Delrue Emile, door Claeys Joseph. 7) Bekaert Romain, door Neels Jules. 8) Muylle Maria, door Soenen Leonard. Tombola. Een schoone en nuttige tombola, bestaande uit allerlei tuinbouwalaam en, gele verd door het huis Verhaeghe Gustave, wordt vervolgens onder de aanwezige leden uitgeloot en de vergadering gaat uiteen om 17 uur. Zondag 21 Februari 1937, om 14 uur In het gewoon lokaal «Au Saumon ALGEMEENE VERGADERING DAGORDE 1) Lezing van het Verslag der vorige vergade ring. 2) Mededeelingen. 3) Voordracht ingericht door de Pomologische Vereeniging. Spreker H. Hector Casier. 4) Beoordeeling der aanbrengsten 5) Voorstelling van nieuwe leden. 6) Verkiezing van de helft van 't Bureel. 7) Uitdeeling van zaden geschonken door het Werk van den Akker 8) Tombola van zaden. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, Ferd. Dethoor. Hector Casier. wordt gestild, weggenomen door de DENTOGÈNE 6 fr. de flesch in alle apotheken. Opgeleteischt Het grootsche feest, jaarlijks op touw gezet om de neringdoeners eenigszins te bevoordeeli- gen en tevens om eenig genot te verschaffen aan de bevolking van Yper en omliggende, is dees jaar dus geheel en gansch mislukt. Het uiterst slecht weder heeft al het werk en de pogingen van het strevend en werkzaam be stuur verijdeld. De stoet, die beloofde prachtig te zijn, heeft zich nooit kunnen vormen. Van af 11 uur 's morgens tot laat in den avond heeft het onophoudend geregend. Alleen het avondfeest heeft kunnen doorgaan in den Stads schouwburg. Terecht dient er gezegd dat dit avondfeestje allerbest heeft gelukt en in den smaak viel van de talrijk opgekomene toeschou wers. Niettegenstaande dien ontmoedigenden tegen slag, heeft het bestuur denzelfden namiddag nog naar een middel uitgezien om dezen tegenspoed te herstellen. Een vergadering werd belegd voor het Bestuur en de afgevaardigden van de opgekomen groe pen, waar het voorstel werd besproken om den Carnavalstoet op Zondag 9 Mei aanstaande op nieuw in te richten. Aan de ingeschreven groe pen werd er gevraagd of ze een tweede maal, doch tegen verminderden prijs zouden terugkee- ren. Hier dient aangestipt dat het bestuur, niet tegenstaande het slecht weder, verplicht is ge weest de afgesloten accoorden met de opgeko men deelnemers te -volbrengen. Dit voorstel werd door al de aanwezigen geest driftig onthaald. Op de opoffering en de toewij ding van al de bestuursleden mag er gerekend worden. Die belangrijke dag voor Yper willen ze niet zien verloren gaan. Denzelfden avond nog van den stoet werd er reeds door menigeen steun beloofd. Aan de groepen zijn de nieuwe voorwaarden reeds gevraagd en bij het ter pers leggen van dit artikel komen de gunstigste antwoorden toe. Doch het grootste vraagpunt voor het bestuur is de geldkwestie Dit feest is jaarlijks ingericht mits een toelage van het stadsbestuur, de bijdrage der'neringdoe ners en de hulp van bijzonderen. Hier moeten wij oprecht hulde en dank bren gen aan de bijzonderen die ons jaarlijks op milde wijze steunen en die tot voorbeeld mogen die nen van sommige neringdoeners, die onze be stuursleden terecht kaal ontvangen en ze wegzen den met den drol van Jacob zooals een oud Ypersch'spreekwoord luidt, 't Is waarlijk spijtig daarop te moeten komen. Moesten de namen dezer weerspannigen gekend zijn, het publiek zou er verbaasd over staan. Laat ons dit kapittel' bepaald sluiten met de hoop dat de ten achter blijvende neringdoeners na overweging tót inkeer zullen komen. Van nu af zal het Bestuur volgenderwijze te werk gaan Een nieuwe aanvraag om toelage wordt aan de stadsoverheden gericht. In de eerste dagen zal ieder bestuurslid een inschrijvingslijst bezitten om alle vrijwillige giften te ontvangen. De lijsten dragen het hand- teeken van den Voorzitter en den Schrijver, om aan de bestuursleden alleen toe te laten de gel den in te zamelen. De personen, die moeilijk een bestuurslid kunnen bereiken, zullen zoo goed zijn hun steun te laten geworden aan den voor zitter Aimé Gruwez, Boterstraat, Yper, houder der postcheckrekening Nr 37177. Wij rekenen op de welwillende medewerking van de Ypersche bevolking en danken ze dan ook bij voorbaat. Het 'Comiteit. ONT TOUJOURS ÉTÉ ET RESTENT LES MEILLEÜRS DES APÉRITIFS. IETS OVER HET SPORTFRONT Nu dat er zooveel inkt gevloeid heeft over de laatste Olympiaden, en over de deelname van de Belgische Sportlui aan 's werelds grootste sportgebeurtenis, kan ik niet nalaten een en ander te laten kennen, over het Belgische Sportfront- Immers, het is deze organisatie die het mogelijk ge maakt heeft, de Belgische deelname te Berlijn zoo be langrijk te maken. Gesticht in 1934. onder Voorzit terschap van Graaf Lippens, Staatsminister, mocht dit organisme zich selïens verheugen in eene groote belangstelling van Regeeringswege. Z. M. Koning Leo pold III, was bereid het Eere-Voorzitterschap te aan vaarden, en... de wagen was aan 't rollen. Het Sport- front stelde zich ten doel, de sport op alle mogelijke manieren te steunen, en de groote beteekenis ervan te doen inzien aan de Regeering. En het was vooral de Zwemsport die zou genieten van de eerste Regeerings- maatregelen. Graaf Lippens, Vporzitter van den Senaat, en Graaf Adrien van der Burch, Voorzitter van het Olympisch Comiteit en tevens Voorzitter van den Ko ninklijken Belgischen Zwem- en Reddingshond, wisten het Parlement te overtuigen van het groote nut, welke de zweminrichtingen beteekenen voor een land, en van de noodzakelijkheid, ieder competitiezwemmer, onder Medisch toezicht te plaatsen. En, in September 1936, was de kogel door de kerk. Een crediet van 33 mil- lioen frank werd gestemd, en natuurlijk gunstig ont haald in de Belgische zwemmiddens. Van die 33 mil- lioen van onze gedevalueerde frankskens, werden er 3 millioen voorzien voor het geneeskundig toezicht, en de overige 30 millioen voor het bouwen van nieuwe zwemkommen, en voor het herstellen en modernisee- ren van de reeds bestaande. En het is dit crediet, dat. ten dienste gezet van de gemeenten voor het verbou wen der zwemkommen, de Ypres Swimming Club aan gezet heeft, om de allernoodzakelijkste veranderingen, die te doen zijn aan de Stedelijke zwemkom, aan te vragen. leper beschikt voor het oogenblik over een der grootste kommen van België. Maar... er is een maar bij De lengte, 40 m., is totaal ongeschikt voor het geven van regelmatige wedstrijden en feesten, terwijl de schuine muren een voortdurend gevaar beteekenen voor de baders. Voor de Ypres Swimming Club werd daarenboven nog het inrichten van verschillende inte ressante Kampioenschappen van België voorbehouden, op voorwaarde echter, dat we beschikken over eene kom met regelmatige afmetingen, t.t.z.. 50 m. en rechte muren. Dus, nu is het laatste woord over deze zaak, aan het Gemeentebestuur onzer goede stad leper. DE NEDERLANDSCHE DAMESSUPREMATIE IN GEVAAR VERRASSENDE PRESTATIES VAN DE DEENSCHE MEISJES Zaterdag en Zondag had er te Kopenhagen een reuzenzwemfeestplaatsEn, bij een reuzenfeest behooren nu ook eenmaal reuzenprestaties. Ehwel, het heeft er de toeschouwers aan emoties niet ontbroken. De kranige Ragnhild Hveger zorgde er wel voor dat hare supporters reden hadden om te juichen, want, het dappere Deensche meisje wist niet minder, dan twee wereldrekords neer te halen, 's Zaterdags wist de 15 jarige Deensche zwemster, de Hollandsche Mej. Tini Wagner, Analiste te Berlijn, en wereldrecordhoudster der 440 yards, zoomaar met 20 sec: te slaan, daarbij het rekord der 400 m. dat op naam stond van het Hol landsche Zwemwonder Willy den Ouden, met 4 sec. neerhalend. Nederland, dat gewoon was de sterkste combinaties van het Vasteland en zelfs van de wereld te slaan, ja zelfs te verpletteren, moest zich dien- dag met twee magere overwinningen tevreden stellen, 's Anderendaags, zou het echter een geheel Waterloo worden voor de Hollandsche meisjes. Ragnhild Hveger begon, in het nummer 200 m. rug; de tot nu toe nog ongeslagene Olympische kampioene Nida Senff, te verslaan. Het wereldrekord over dien afstand, pas sedert 4 dagen door dezelfde Nida Senff, met den tijd van 2 min. 44 sec. 6/10 gevestigd, moest er ook aan gelooven. De nieuwe tijd, 2 min.-41 sec. 8/10, gevestigd door eene niet-specialiste. is, volgens vele bevoegd heden, gedoemd om nog langen tijd te bestaan. Ten titel van inlichting geef ik hier het Belgische Heeren- rekord over denzelfden afstand 2 min. 49 sec. 8-/10, door Em. Thienpondt van de Ghent S. G.. gevestigd in het 25 m. lange Van Eyck bad te Gent. den 24-11-29 Aan te merken valt, dat de nieuwe rekords in Kopen hagen gevestigd zijn in een bad van 50 -m. Op Nationaal gebied, heerscht er voor het oogenblik niet veel bedrijvigheid. In Luik werd er eene open water meeting gegeven. Meldenswaardige prestaties werden er echter niet bereikt, dn Antwerpen, had de Koninklijke Antvverpsche Zwemclub, zijn Glubkam- pioenschappen ingericht. Verscheidene schoone ver richtingen werden geleverd, maar dén vooral, trok de aandacht: namelijk, de 100 m. snelzwemmen in den tijd van 1 min. 9 sec. 6/10, door den 12 jarigen Michielsen. Voorwaar, een klepper die belooft voor de toekomst Van het Iepersche Zwemfront, voorloopig geen nieuws. Iedereen is vermoeid van de dansen, nietwaar Louis en de rekordpogingen zijn uitgesteld tot vol genden zomer. ROGISA. Dagelijks verscheidene modellen zichtbaar bij Voordeelige pi-ïjizen Spoedige hedieninp

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 5