VELOSFORT YPERSCHE VOETBALKRONIEK Tweede Afdeeling C. S. Yper 1 F. C. Roeselaere 4 Voor een bevredigende opkomst stelt scheidsrechter Wittouek volgende elftallen in lijn: F. C. Roeselaere Neyt Debrauwere Deghey Veranneman Meljado Degraeve Vandooren. Depuydt. Dessarannoo. Demeyere, Vandaele C. S. Yper Molein, Cherchye. Beddeleem, Vanderbauwhede, Ollivier Gauquie Bourdeau Vandamme Gryfïon Dechièvre Marconneau De bezoekers winnen den opgooi en dwingen dade lijk hoekschop af. die ontzet wordt. Op hunne beurt gaan de rood-witten ten aanval over, gevolgd van een corner. Het spel golft vlug heen en weder en is aan genaam om volgen. Stilaan nemen de Yperlingen de bovenhand en zetten Neyt gedurig aan 't werk. Op schieten van Molein. van Vanderbauwhede. van Olli vier doet Neyt gewaagde uitloopen die op sommige oogenblikken, dikwijls gevaarlijk voorkomen. Hij on derscheidt zich nog op een prachtige volée van Bed deleem, maar intusschen houdt hij zijne kooi vrij, als- wanneer wij zeker reeds een doelpunt verdiend had den. Aan de 17* minuut heeft Club Roeselaere meer kanseen zending van Demeyere ontglipt uit Margon- neau's handen en het leder belandt achter de fatale lijn, zoodat de bezoekers eerder kansrijk hun eerste doel tellen. Ver van zich te ontmoedigen, gaan de rood- witten er wederom op los, doch Neyt verijdelt alle plannen met zich verder te onderscheiden. Iets wat dcor moeder Fortuna geholpen, bemachtigt hij alle zendingen om vervolgens te ontzetten. Op hoekschop zendt Deghey op een nippertje weg, terwijl de Roden- bachzonen. door toedoen van Vandaele. wederom suc ces kennen na het nemen van een toegestanen hoek schop. en dit aan de 30° minuut. Intusschen heeft Roe selaere het spel in evenwicht gebracht. Nochtans is het nog altijd Neyt. die meest moet ingrijpen. Op ze ker oogenblik is hij door Beddeleem uit zijn heilig dom gelokt, maar het goed gegeven schot van onzen speler vliegt juist boven. Wij hebben waarlijk weinig meêval. Op uitloopen van Vandaele, wordt de stand op 3-0 gebracht aan de 35'" minuut. Eindelijk kan Mo lein Neyt verslagen, nadat deze keeper een schot van Ollivier onvoldoende had weggewerkt. Zoo komt de rust met 3-1 stand voor Roeselaere, alswanneer, om niet te overdrijven, een gelijk spel de ware weergave had geweest. Nauwelijks is de wedstrijd hernomen of Gauquie zendt keihard naar Neyt's doel. Deze kan het leder niet houden, Molein herneemt, doch Neyt redt zeer kansrijk in corner, die niets opbrengt. Wij mogen waarlijk onzen achterstand niet verminderen, want Club's doelman overtreft zich geheel zeker vandaag. Niettegenstaande Margonneau insgelijks moet tus- schenkomen, moet hij het echter in veel minder mate doen. al zijn de uitvallen der bezoekers altijd zeer ge vaarlijk. Zoo kan Gryffon tweemaal, en kort naeen. op een nippertje redden. Intusschen is Roeselaere goed op dreef gekomen en Meljado, die zich uitermate in spant. stuurt zijn voorwaartsen vooruit. Evenwel is onze achterhoede op post om de aanvallen te stremmen. Ofschoon een viertal corners moeten toegestaan wor den, zal Vandaele er enkel éénmaal in gelukken Mar gonneau het nakijken te geven aan de 37* minuut. Dit vierde doel schijnt de pogingen van beide partijen te verlammen, de eene omdat zij op haren voorsprong leeft, de andere omdat zij inziet dat het niet gaat om den achterstal in te halen. Zoo behaalt Roeselaere dan ook een gevleide overwinning, en mag deze uitslag zeker aan keeper Neyt danken. Had Yper het eerste doel kunnen aanteekenen. dan had dit een gansch andere wending aan het verder verloop van de ont moeting kunnen geven, te meer dat rood-wit gedurig aanvallend optrad en Roeselaere op dat oogenblik, ver van ingespeeld was. Nu gedane zaken hebben geen keer en wij zullen de volgende Zondagen afwachten om de krachtinspanningen van onze spelers beter be loond te zien. In tegenstrijd met wat reeds medegedeeld werd, gaat de match tegen Ingelmunster morgen niet door en is tweede afdeeling .bijgevolg in rust TWEEDE AFDEELING F. C. Knocke 21 19 2 0 111 28 38 S. K. Roeselare 22 18 3 1 123 27 37 Stade Kortrijk 22 17 5 0 102 29 34 F. C. Roeselare 22 13 6 3 58 32 29 F. C. Iseghem 21 12 8 1 65 52 25 Waereghem Sp. 20 8 7 5 37 51 21 Stade Moescroen 21 10 10 1 46 53 21 R. S. Waereghem 22 8 10 4 48 63 20 W. S. Lauwe 21 10 11 0 43 66 19 C. S. Yper 21 6 12 3 42 52 15 S. K. Sweveghem 22 5 13 4 49 81 14 G. S. Middelkerke 22 5 15 2 30 88 12 S. V. Ingelmunster 21 4 14 3 50 90 11 R. C. De Panne 22 1 19 2 34 126 4 Derde Speciaal C. S. Yper 13 R. C. Harelbeke 1 Na een drie weken lange rust zou men gedacht heb ben dat de specialers hun schutterstalenten van de vo rige matchen zouden verloren hebben, doch de uitslag van bovengemelde ontmoeting bewijst genoegzaam dat de kanonniers nog altijd goed kunnen mikken. Al ging het tegen een Hauwen broer uit de reeks, toch mag het resultaat als prachtig betiteld worden, want 't is niet altijd even gemakkelijk een verdedigend elftal, dat op zijn doel geplakt staat, dertien maal te ver rassen. In de eerste speelhelft zag men toch dat som mige rood-witten, tengevolge van het rusten, aan lenig heid verloren hadden, maar stilaan verbeterde de spel methode en de gevolgen lieten zich niet wachten, daar na de herneming het eene doel het andere van nabij volgde. Ziehier, ten andere hoe de 13 doelen aange- teekend werden aan de 3' minuut door Rotru op pas van Versailles G.. aan de 15° minuut door Ossieur on pas van Litière en via den voet van een der backs, aan de 30" minuut door Rotru op zending van Versailles G., aan de 40° minuut door Versailles G. op voorzet van Ossièur. Vermelden wij nog dat Segers en Versail les op den paal geschoten hebben. Na de rust ging het in sneller tempo Versailles G. aan de 3e minuut op corner. Rotru aan de 5* minuut op persoonlijke poging, Litière aan de 7' minuut na samenspel Segers-Ossieur. Rotru aan de 15* minuut op voorzet van Ossieur, Rotru aan de 19* minuut op 'pas van Litière. Harelbeke kon alsdan een tegenpunt netten. Doch de doelendans her nam weldra Versailles G. aan de 32* minuut na sa menspel der voorlijn, Rotru op persoonlijke poging aan de 40* minuut, Ossieur op kopstoot aan de 42* en Rotru aan de 44* minuut op inzenden van Segers. Alles te samen genomen hebben Rotru er 7, Versailles G. 3, Ossieur 2 en Litière 1 binnengezonden. Bravo speciaal en te Heule op denzelfden weg verder gewandeld, of liever al wandelen kan het niet gaan, want het zelf vertrouwen komt u dan een poets bakken en de twee punten zouden gaan vliegen. Spelers, neemt de taak ernstig op en den inzet der partij is voor u. Juniors C. S. Y'per 3 S. K. Sweveghem 2 De juniors hebben zich met een nipte overwinning moeten tevreden stellen, alswanneer met wat meer strijdlust de uitslag afgeteekender had kunnen zijn. Dehaene begon met op de lat te schieten en, niettegen staande een groote meerderheid, kon Dauchy enkel de score openen na 10 minuten spel. Verder ging het niet gedurende de eerste speelhelft, tenzij dat twee spelers var. ieder kamp de kleedkamers mochten vervoegen om elkander een... kus gegeven te hebben. Na de rust behielden de juniors hunne meerderheid pn bestook ten gedurig Sweveghem's doel, doch, behalve een pe nalty. door Vuylsteker genomen en op den keeper geschoten, viel er niets meer voor tot aan de 25* mi nuut. Dan ging Dehaene er op zijn eentje van door om nummer twee te netten. Doch het antwoord liet zich niet wachten, adar de linksbuiten der bezoekers den stand op 2-1 bracht. Eindelijk doelde Dumalin O. een derde punt voor Yper, terwijl Vuylsteker in eigen netten zond zoodat de zege op nipte wijze in de wacht gesleept werd. De juniors rusten morgen. Scholieren W. S. Lauwe 2 C. S. Yper 1 Zooals voorspeld hebben de scholieren nipt moeten onderdoen en konnen met een weinig kans het gelijk spel afgedwongen hebben. Doch de voorlijn was er niet in en zoo ging de gelegenheid voorbij. Samijn redde de eer voor Yper. Morgen insgelijks rust voor deze ploeg. Knapen C. S. Y'per Rac. Wervick Na een maand tot rusten gedwongen geweest te zijn, gaan de knapen den strijd tegen Wervick aanbinden. In de heenronde wonnen onze mannetjes met 3-1 en wij verhopen dat zij ditmaal te Yper hunne zege zullen herhalen. NEMO. AVONDMAAL SUPPORTERSCLUB C. S. YPER Het jaarlijksch banket heeft Zaterdag laatst in 't lo kaal bij Alb. Blootacker plaats gehad. Zeggen wij maar dadelijk dat het in de beste stemming is ver- loopen en voorzitter Craye mag prat gaan over de inrichting. Het was eens te meer iets voor de fijnproe vers. Zie, 'k lekkebaarde nog als ik denk op dien hors d'oeuvre Hoeveel gaarnaalkens zijn er zoo bin nen gespeeld geworden 'k Weet het niet. maar "k be klaag degene die zich met het pellen heeft moeten bezighouden. Volgde dan een lekkere supporterssoep die dapper nagezet werd door veteranenkoppen met schild- padsaus. Als intermezzo en om den eetlust nog sterker te maken, werd er iets van «ch(sk)ier en ch(sk)ieurs» voorgedragen, wat al de genoodigden aanzette om de halftimekletsers, fluitebeenen en kritikeurs uit den vetpot in de nog hongerigemagen te doen ver dwijnen. Tot opsluit kwam de ijzertaart de nog ledige hoekjes van de reeds voldane maag aanvullen. En om dit alles te doen zinken kwamen appels... en nog ap pels... tegen den dorst als laatste gerecht de spijskaart volmaken. Het feest ging verder in danspartij over en zooals de supporters altijd vroeg thuis komen, zoo trok ken zij ook vroeg!!!... naar bed na elkander tot te naaste jare gewenscht te hebben. Charmantinette. Laten we onmiddellijk overgaan naar den heer lijken uitslag door onze jongens Billiet en Buysse be haald in het wereldkampioenschap der pistiers te Parijs. Niettegenstaande deze koers aldus zonder recht werd betiteld, moeten we bekennen dat, alhoewel niet officieel, tóch de beste koppels van de wereld erin startten, zooals de winnaars, Pijn-Slaats, Schoen-Pel- lenaers, Guerra-Olmo. Aerts-Debruycker, Falck Han- sen-Christensen, Bini-Di Pacco en Zims-Kusters als buitenlanders tegenover de Franschen Ignat-Diot, Le- tourneur-Guimbretière, Choque-Dayen, Pecqueux-Ri- chard, Archambaud-Lapébie en Le Grevès-Speicher. Men kan dus met recht en reden zeggen dat wie hier overwinnaars werden, waarlijk wereldkampioenen zijn, te meer dat deze titel alleen alle ploegen tot een uiterst verbitterden strijd aanzette en alle combien totaal uit sloot. Voor die per toeval, door de Antwerpsche Zesdagen, hervormde ploeg van de twee A. B's is het dus een schitterend begin. En vermits deze hereeniging, welke door vele sportleiders gewenscht werd maar nooit meer tot stand ging komen, gezien er geschillen tusschen die twee kampioenen voor het gerecht werden beslist, nu ineens weer verwezenlijkt is, rijst vanzelf een ander vraagstuk opzal Billiet zijn getrouwen Dekuysscher op kant laten en Buysse op sleeptouw blijven nemen,, of zal dienvolgens de oude ploeg Dekuysscher-Deneef weerom tot stand komen, wat ook fel gewenscht wordt. Intusschen zal de genezing van Dekuysscher en het verblijf van Deneef in de Nieuwe Wereld raad geven en zullen we dus gerust mogen besluiten dat deze A B ploeg voortaan zal samen blijven. Uitslag1. Billiet-Buysse, in 3 uur. 139 km. 425 meter, 84 punten 2. Pijnenburg-Slaats, 39 p. Op 1 ronde 3. Ignat-Diot, 45 p.4. Schoen-Pellenaers, 23 p. Op 2 ronden 5. Guerra-Olmo, 38 p. 6. Aerts-Debruvcke - 14 p. Op 3 ronden7. Bini-Di Pacco, 47 p. 8. Le- tourneur-Guimbretiere, 19 p. Op 4 ronden 9. Falck- Hansen-Christensen, 20 p.10. Choque-Dayen. 12 p. 11. Pecqueux-Richard, lip.; 12. Lapebie-Archambaud. 9 p. Op 6 ronden13. Speicher-Le Grevés, 8 d. En zoo komen we van dezen eenigen pisteuitslag tot deze bereikt in Cyclo-Cross in de verscheidene pro vincies. waarvan deze van West-Vlaanderen, in het nabije Westouter geloopen, de bijzonderste was en waarvan een uitgebreid verslag hieronder volgt. Inmiddels stellen we vast dat het kampioenschap der provincie Luik veroverd werd door den kampioen van verleden jaar Chapelle vóór Ceunen. Téekels, Adam, Collignon en Dignef, en hij dus den titel be hield der provincie. Uitslag1. Chapelle, 20 km. in 57 min. 11 sec.2. Ceunen. op 1 min. 30 sec.3. Trekels, op 2 min. 10 sec. 4. Adam, op 4 min. 30 sec.5. Collignon, op 4 min. 40 sec. 6. Dignef7. Marquet8. Runinckx 9. Hagel steen. In Erembodeghem was Pol Roosemont er heer en meester en won onbedreigd vóór Maurits Cocque- riaux, die het in de laatste lastige meters moest af leggen en met 15 meter verloor, Jef De Berlenger, Van Ransbeeck én Remi Van Impe. Uitslag1. Pol Roosemont, 23 km. in 56 min.2. Coc- queriaux, op 15 meter3. Jet De Berlenger, od 3 me ter 4. Van Ransbeeck, op 200 meter; 5. Van Impe Robert, op 35 sec.; 6. Jan Neven; 7. Paul Van EycK 8. Masquelier. In het kampioenschap van Brabant misten de renners twee maal van weg, bij zooverre dat, alswanneer de werkelijke wegloopers Seynaeve en Kneepkens aan de meet verschenen, deze reeds was overschreden door tal van anderen die reeds waren gelost en. tot hun groote verwondering, de bloemen in de handen werden ge draaid. De misslag werd echter spoedig ingezien en de uitslag kort en goed vernietigd. HET CYCLOCROSS KAMPIOENSCHAP VAN WEST-VLAANDEREN TE WESTOUTRE. Toen we in het schilderachtige dorpje Westouter. gelegen aan den voet van de te beklimmen hellingen, toekwamen, was reeds een groote schaar nieuwsgierigen opgekemen en liepen hier en daar reeds renners in koerskleedij rond, aan dewelken we in de gauwte hunne indrukken vroegen. Allen waren het eens om te verklaren, dat de koers, ingevolge de door hen on den omloop gedane oefening, uiterst lastig was en dat waarlijk de regen, die fijntjes begon neer te vallen, van de partij niet moest zijn om den koers nog te ver zwaren. Ce tweede doortocht op oen Roodenberg Theerlynck gevolgd van Vandepitte. Intusschen drukken we de hand aan zoovele beken den die we in de wintermaanden zelden ontmoeten, en onder meer van de Gebroeders De "Clercq van City Sport HH. Georges Vandekerckhove, Frans Declerca.. Theoduul Van Eeckhoudt. Pol Braet, Jerome Debels, en Schabaillie namens den B.W.B., Gentiel Mare, Rav- mond Verbiest van de «Veloclub Zeemeeuw», de ver tegenwoordigende leden van de «Ypersche Wielrij dersclub de inrichters waarvan de spil Bafcop een laatste oogje in het zeil houdt, schepen Gombert. en andere bekenden wier naam ons ontsnapt, en inmid dels is het uur van vertrek aangebroken en staan de 22 opgekomen renners klaar om, onder het commando van Sylveer Maes, die speciaal afgekomen is om de inrichters plezier te doen en het vertrek te geven, de zware taak an te vatten. Vermelden we terloops dat Sylveer ons weerom heel gereed voorkomt en in het komende seizoen van zich zal laten hooren. Hij blinkt in zijn haarhoorden we meermaals zeggen. De vertrekkers waren dus Ghesquière Alf., kampioen 1936Omer Tack, Bal- duyck, Rosseel Marcel, Vanhoutte René, Pol Maes. Kamiel Van Iseghem, Miel David, Van Couilie. De puydt, Ghesquière (Junior), Julien Lingier, Vande pitte, Vermassen, Van Grootenbruele, Versmissen, Schellinck, Alb. Vandaele, Van Slembrouck Edmond,. Dekeirsgieter, Decapelle, en Theerlynck. Onder het geleide van Ghesquière, Theerlynck. Ver massen en Versmissen wordt de zwarte Berg aangevat en dadelijk verliest de groep eenheden. Aan de- Broekelsen doet zich een val voor, waaruit Theerlynck De overwinnaar Camiel Vermassen. en Vermassen bebloed komen, maar door geen mate- rieele schade belet worden toch hun koers voort te zetten. Als we dan ook op den beruchten Rooden Berg gaant post vatten moeten we niet lang wachten om Leon Theerlynck 1' te zien voorbij komen met een 50 meter op Vermassen, die insgelijks Van Grootenbruele van een 15 meter heeft losgeworpen maar die Vandepitte in zijn wiel heeft. Volgen op 100 meter Tack Omer. die op zijn gemak schijnt, en dan een peloton van 4 man, waaronder de 3 Lauwenaars, Vanhoutte. Bal-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 6