MADAME CITA Cyrille Deroo Autoschool "Couvreur" Erge aanrijding tusschen moto en auto te Yper Goed en zuiver BROOD en fijn Pasteigebak -s I 1 Foorplein Yper, bij de Dixmuidestraat Egyptische Gediplomeerde Waarzegster te Y PER, Gr, Markt (In de Trompet) TRABOLSPEL STAD YPER ACCORDEON-CONCERT ALLERHANDE NIEUWS Ite iiioloi'i lovendtg^VHni'lijk gekwetst uindae namiddag rond 3 u. 30. werd het einde maar weinie hoon meer liet. Maandag namiddag, rond 3 u. 30, werd het einde der Rijselstraat, alwaar deze straat een groote bocht maakt en daar juist te midden dezen draai door den vooruitspringenden hoek der Grimminckstraat plotse- lings versmait, nogmaals getuige eener verschrikke lijke botsing. Dit nieuw ongeluk gebeurde ditmaal een weinig voorbij het Oudemannenhuis Nazareth dus enkele meters over de plaats waar verleden zomer, met de laatste wijkkermis van St Pieters, een drietal wielrenners vlak op een auto reden. Rond gezegd uur kwam een motorijder in nog al groote snelheid van uit de richting der Groote Markt door de Rijselstraat gereden. In de bocht dezer straat, schuins over het Naza reth, stond er een groo- ten kolenwagen der fir ma Dejonghe juist vóór de bakkerij van Mauric^ Saesen, alwaar men be zig was met kolen -te lossen. De motorijder, die zijn rechterkant hield en door de bocht der straat dien stil- staanden wagen niet vroeger kon bemerken, zag zich dus plots ver plicht naar het midden der baan te zwenken. Op hetzelfde oogenblik echter kwam er daar eenige meters verder een zwaargeladen auto camion van uit de tegen overgestelde richting aangereden. Door zijne snelheid slaagde de motorijder er niet in zijne zwen king korter te maken om alzoo deze nieuwe hindernis, die hij door het groot achterberd van den kolenwagen niet vroeger had zien opdagen, te vermijden en, in minder tijd dan er noodig is om het te beschriiven, was het onvermijdelijke reeds gebeurd. Een gebuurvrouw. die van op den drempel harer woning het ongeluk machteloos bijwoonde, zag hoe de motorijder, van zoodra hij het gevaar bemerkte, nog instinctmatig zijn hoofd tusschen zijne schouders in trok als cm het te beschermen. Doch het was echfer vruchteloos. De vrouw zag hoe de motorijder tegen den linkerkant van den autocamion botste en geweldig ten gronde werd gesmakt. Zij hoorde een vreeselijken slag. een zwaren val, een gekraak van ijzer en staal, hei gesleep van wielen over den grond en dan die schie lijke en zoo vervaarlijke stilte tijdens dewelke men zich beangstigd afvraagt wat er van het arm slacht offer geworden is. Dadelijk snelden een aantal geburen, die den hevi- gen schok gehoord hadden en dan ook een ongeluk ver moedden. ter plaats van het gebeurde, waar hen een droevig schouwspel trof. De ongelukkige, die afzich telijk aan het hoofd verminkt was en veel bloed ver loor. lag nevens zijn moto, met een been onder het tuig gekneld, bezijdens het koetswerk van den vracht wagen. beweegloos ten gronde uitgestrekt. Seffens door eenige bereidwillige personen opgenomen, werd de ge kwetste binnengedregen in het Nazareth, waar de Eerw. Zusters hem in den gang op een berrie uitstrek ten en zich beijverden om zijn lijden te verzachten. De Heer Dokter Vandenbussche, die verwittigd werd, kwam spoedig ter plaats en diende den ongelukkige, die naar hij dadelijk bestatigde een erge schedelbreuk opgeloopen had en van de hevige pijn zoo erbarme lijk schreeuwde dat zijn smartkreten tot op straat kon den gehoord worden, een pijnstillende inspuiting toe. Korts nadien kwam de ambulance auto van het Rood Kruis den gekwetste halen en voerde hem naar het O. L. Vrouwhospitaal waar hem dadelijk, bij zijne aankomst, het H. Oliesel werd toegediend en de noodige geneeskundige zorgen gegeven werden. Benevens een schouderbreuk had de gekwetste, die alhoewel hij het bewustzijn verloren had van de danige pijn zich gewel dig tegenweerde, een diep gat in het voorhoofd waar door de hersens ingedrukt waren. Daarbij was schier de helft van den schedel tot op de hersenpan ontbloot, zoodat zijn toestand er uiterst zorgwekkend uitzag en maar weinig hoop meer liet. Uit de papieren welke hij op zich droeg bleek de ge kwetste een zekere Georges Deneire te zijn, geboren te Poperinghe. den 2 Januari 1906, en er wonende Ber- tenplaats, Nr 6. Dadelijk werden er verdere inlichtin gen ingewonnen en zoo vernam men nog dat het slacht offer gehuwd was en vader van vier minderjarige kin deren. Hij oefende het beroep uit van metsersbaas en aanvaardde hier of daar voor eigen rekening of voor rekening van grooter aannemers allerhande kleine werken. Zoo was hij den Maandag namiddag naar Yper gekomen om hier ergens buiten de Rijseipoort naar een klein werk te komen zien dat men hem gevraagd had te willen doen en het is, alswanneer hij bijna het doel zijner reis bereikt had, dat hem dit schrikkelijk ongeluk overkwam. Zijne echtgenoote werd met de noodige omzichtigheid verwittigd en kwam denzelfden dag nog haar ongelukkigen man bezoeken. Ter plaats van het ongeval, waar zich talrijke nieuws gierigen verdrongen, deed de politie van Yper het ge bruikelijk onderzoek. Door cfè gansch verwrongen kruk der linkerdeur van den vrachtwagen wordt veronder steld dat de motorijder Deneire met zijn linker schou der tegen de kruk en met zijn hoofd op het uitstekend gedeelte van het koetswerk van den camion gebotst heefi. Van zoodra hij met zijn moto tegen den camion zat, is Deneire ten gronde geslingerd geweest en werd (fan nog samen met zijn moto 6 meter ver door het dubbel achterwiel van den vrachtwagen meegesleurd. Immers de autovoerder, de 40 jarige Georges Rogghe, van Wytschaete, die met een lading van 3000 kg. ijzer- afval naar de kaai reed en goed zijn rechterkant hield, remde zoodanig hard dat het hem gelukte, niettegen staande zijn zware lading, zijn voertuig op zoo een korten afstand te doen stoppen. De autovoerder, al hoewel hij niet de minste schuld aan het ongeluk draagt, was zeer onder den indruk van het gebeurde en zag er gansch ontsteld uit. Onder den autocamion, juist voor het linker achterwiel lag de moto met het vocrwiel gansch verwrongen en met het linker deel van het stuur tegen den kader platgedrukt. Nevens de moto lag de klak, alsmede een afgerukte schoen en zok van het slachtoffer en wat verder ontwaarde men nog een grooten bloedplas met hier en daar kleine been splintertjes in gemengd. Na de noodige vaststellingen gedaan te hebben wer den al de sporen dezer geweldige botsing weggenomen en de buiten gebruik gestelde moto werd op den kolen wagen der firma Dejonghe geladen en zoo ten noiitie- bureele gebracht. Naar we vernemen is de toestand van het slacht offer, na een lichte betering, opnieuw onrustwekkend geworden. Tot hiertoe heeft Deneire nog geen enkel woord kunnen spreken en men vreest wel dat. zoo hii zijne vreeselijke verwondingen mocht overleven, hij toch nooit meer ten vole over zijn verstandelijke ver mogens zal beschikken. Zij zal uwe kansen in de liefde voorspellen. Eene gave laat toe van met zekerheid in de toe komst te lezen. De juistheid van hare voorspel lingen zal U verwonderen en zal U den voor spoed, de vreugde en het geluk bijbrengen. Gij kunt ingelicht worden over familie kwesties, processen, erfenissen, huwelijken, enz. Hare waarzegstersgaven en hare grondige ken nis van de oogwetenschappen zullen U in alles doen gelukken, terwille van geheimen die door haar alleen gekend zijn. beroemd in 14 steden sinds 17 jaren, is eenigste stichting welke blijft bestaan dank aan oprechte handelwijze. Zij blijft haar leden helpen. Zij ver zekert Specialisatie in toekomstvak. Bijzonder programma. Matig schoolgeld. Heropening 14 J a 16 i u. in 15 Zondagen. Laat u opschrijven ter lijst schoolzaal. M. Lignel Henri, uit Yper heeft niets meer ge meens met die Auto-school. Ten einde de liefhebbers van het bolspel op de hoogte te houden, deelen wij hieronder de klasseering van de bekersmatchen mede na den eersten toer 1. Postje 4 4 0 100 73 2. Bascule 4 2 2 93 90 3. Katholieke Kring 4 2 2 90 98 4. Statie 4 1 3 89 99 5. Coo 4 1 3 84 96 In den tweeden toer werden reeds volgende matchen gespeeld Coo 25 Katholieken Kring 15 Statie 25 Postje 19 Katholieke Kring 25 Bascule 22 Coo 25 Statie 18 Bascule 25 Postje 18 Statie 25 Katholieke Kring 23. Het klassement ziet er nu als volgt uit 1. Postje 6 4 2 137 123 2. Bascule 6 3 3 140 133 3. Coo 6 3 3 134 129 4. Statie 7 3 4 157 166 5. Katholieke Kring 7 3 4 153 170 Op Woensdag 24 Februari, bolling tusschen Coo en Postje in den Katholieken Kring. Pobacostaka. door de Accordeonisten virtuozen •Albert De Hollander en Vande Kerckhove OP DE TWEE ZONDAGEN VAN KATTEFEEST den 21" en 28" Februari in de «Café Francois», Hondstraat, 22, Yper bij Fr. DE HOLLANDER. YPER. Familietwist. Zondag avond, korts vóór 8 u., ontstond in de Rijselstraat, om een familiezaak een twist waarüij verscheidene personen Detrokken zijn. Een man, die van zijn vrouw gescheiden leeft, ont moette deze laatste en begon ermede, om wille van bet zien van zijn kind. ruzie te zoeken. Geholpen door zijn vader, moeder en broeder begon de man weldra zijn vrouw te slaan en te stampen, zoodanig dat deze laatste in bezwijming viel en binnen in een herberg gtdregen werd. Hierdoor scheen de onweersvlaag voorbij, doch denzelfden avond nog tijdens de rust poos van de Cinema ontmoette de genaamde D. C„ de broeder der geslagene vrouw, dezes man op de Groote Markt en miek er hem een verwijt van zijne vrouw zoo brutaal mishandeld te hebben. Van woorden kwam het hier opnieuw weldra tot daden en in het heetste van het gevecht bracht D. C. een zoo geweldigen slag toe in het aangezicht van C. L., den schoonvader der vrouw, dat hij verscheidene tanden uit den mond ge slagen en de lip gescheurd werd. Een klacht werd bij de politie ingediend. Lawijdmakers. Maandag avond, rond 9 u. 30, kwa men een drietal gasten al schreeuwen en tieren door de Boesmghestraat. Op zeker oogenblik maande de van dienst zijnde politie hun tot wat meer stilte aan, dcch twee der kerels, die nog al erg onder den invloed van den drank schenen, lieten zich die wijze verma ning niet welgevallen en slingerden de politie aller hande smaadwoorden naar het hoofd. Beide dron kaards. waaronder zich een dopper van Yper bevond, werden naar het politiebureel opgeleid waar hen voor een nacht kosteloos logement bezorgd werd. Aanrijding. Donderdag morgen, om 11 u. 30, kwam de 39 jarige Garitte Joris, handelsvertegenwoor diger te Berchem bij Antwerpen, met zijn auto over de Groote Markt en, rechtover de herberg De Maan gekemen, sloeg hij, na voorafgaandelijk teeken ge daan te hebben, links in met het doel zijn auto aldaar nevens andere stilstaande voertuigen te parkeeren. Op hetzelfde oogenblik echter kwam M. Lamoral Her man, 32 jaar oud. ingenieur te Yper, per auto uit de richting der Meenenstraat gebold. Daar hij het teeken van de andere auto niet bemerkt had. reed M. Lamoral recht door en zoo werd zijn voertuig door de auto van M. Garitte aangereden. Gelukkiglijk werd niemand gekwetst Alleen beide rijtuigen liepen eenige schade op. De politie deed de noodige vaststellingen. OPGEPAST Wilt U bekomen, wendt U in volle vertrouwen bij Jules 4kiproiiHtrant, H, YPER voordezen eerste knecht in de Pastei- en Broodbakkerij Leon Lehouck te De Pannen- Bijzonderheid van KOEKEBROOÜ. Onder instorting bedolven doch gelukkig gered. Woensdag namiddag, rond 3 u., waren werklieden be zig in een in opbouw zijnde huis langs de Noordiaan met er de waterleiding te plaatsen en aan de riool te verbinden. Een hunner, de genaamde André Vander- meersch, bevond zich in de 3 m. diepe gracht en plaat ste juist de laatste buis, toen opeens de boorden der gracht begaven en instortten. Een zijner makkers, die de grondverschuiving zag gebeuren, gaf een luiden gil waardoor Vandermeersch zich nog op tijds oprichtte en met angst de hand voor zijn mond sloeg. De werk man was tot boven het hoofd bedolven doch, daar hij gelukkiglijk recht stond, slaagde men er spoedig in zijn hoofd te bevrijden zoodat hij weer ademen kon.. Er moest verder nog ruim een half uur hard gewerkt worden eer de bedolvene, die niet het minste letsel bekomen had maar ten einde krachten was, volledig "kon bevrijd worden. De smaak en de kleuren... Het zijn bijzonder lijk de mooie tinten met de verfstoffen Coloro bekomen die men niet betwist. Men is wel t'ak- koord de kleuren zijn schoon, de verfstoffen Coloro zijn volmaakt. WERVICK. Omvergereden. W' Victor Camer- lynck. geboren Colette Defevere, 68 jaar cud, wonen de langs de baan naar Becelaere, op het gehucht Kruiseecke, was Vrijdag namiddag bezig met de stoep- voor hare wening te reinigen, toen zij plots omverge worpen werd door een voorbijrijdende zware aute- tractor met aanhangwagen, waarvan de voerder zijn gang versnelde en de vlucht nam zonder naar zijn slachtoffer om te zien. De ouderlinge werd opgenomen met een beenbreuk en talrijke verwondingen over gansch het lichaam, en werd ter verzorging naar een •heelkundig gesticht overgebracht. Een onderzoek werd dadelijk ingesteld om den onvoorzichtigen doodrijder- op het spoor te komen. MARKTEN MARCIIÊS Middelprijzen Prix Moyens Froment les 100 kil. Rogge id. Seigle id. Haver id. Avoine id. Aardappelen 100 k. Pom mes de Terre Boter de kilogram Beurre le kilo Eieren het stuk CEufs ia pièce Hoppe de 50 kilogr. Hou'blons les .50 kil. c v J— - S t: n c co t 2 'Z 3 a a i 2 v tn c 3 GJ: 3 C 3 Q. D 3 .O lO O K 2 at t- O BU 3". 132,50 13ö,00 136,00 133,50 138 u 118,00 125,00 126,00 1 124,00 130,00- 110,00 112.50 110,00 108,00 108,Ofr. 40,50 40,00 40,00 43,00 35,00 23,25 24,00 22,75 22,50 23,00' 0,49 0,47 0.50 0,47 0,45 1936 koopers verkoopers 530 550-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 8