Lichtreklarnen KORTRIjKSCHE - ONDERLINGE - Brand - Leven Ongevallen Maurice Cherchye - Kesteloot Een Gevaar voor de Scheepvaart Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper MUZIEKKRfNG YPRIANA UITSLAG van den Internationalen Wedstrijd van Dranken, te Brussel WAAR ZI|T Gij HET ZEKERST EN VOORDEELIGST VERZEKERD TE KORTRIJK ZWEMKRONIEK Handelaars l^eringdoeners, De schoonste De modernste worden thans te YPER zelf vervaardigd. Veurnesteenweg, 2, Yper Tel. 484 O Tengevolge der aanhoudende regens zijn de oevers van de Bellewaerdebeek deze laatste da gen op verscheidene plaatsen, en namelijk nabij de brug in de Paddevijverstraat en dan nog ver der op tusschen deze straat en de vaart, ingestort. Volgens hetgeen wij ons ter plaats hebben kun nen overtuigen zullen de oevers, zoo de noodige maatregelen door de betrokken besturen niet onmiddellijk genomen worden, door de gewel dige strooming van het water van langs om meer meêgespoeld worden, wat niet alleen zeer scha delijk is voor de aanpalende landen, maar ook nog de stevigheid der brug in de Paddevijver straat in gevaar zal brengen en, zooals dit vroe ger reeds gebeurde, in de vaart een bank zal vormen die mogelijks aanstaanden zomer reeds de schepen kan beletten tot aan de kaai te ko men. Aan dezen toestand moet dringend verholpen 'worden wil men meerdere schade en grootere on kosten vermijden. De strooming in de Bellewaerdebeek is' thans veel machtiger dan vóór den oorlog, gezien, door de verdwijning van den vijver en der campagne van M. Merghelynck op de Potvze en vooral van de uitgestrekte bosschen van het Hooghe, het water in zijn loop door niets meer tegengehouden wordt en van die hoogten vrijelijk komt afge zakt. Ten einde in zekere mate de overstroomingen te vermijden, welke zich vroeger regelmatig el- ken winter op sommige gronden van St Jan en de Potyze en tot zelfs op het fransch kerkhof St Charles voordeden, werd de Bellewaerde beek hier nabij de Paddevijverstraat na den oorlog gedeeltelijk van haar vroegeren loop af geleid. Dit werk had den gewenschten uitslag en voorkwam in ruime mate alle latere over stroomingen, daar het water zich hier veel snel ler en gemakkelijker in de vaart kon aflossen, doch thans is het juist op dit nieuw gedeelte van de Bellewaerdebeek dat zich die belangrijke oeverinstortingen, waarvan we zooeven spraken, hebben voorgedaan. Wij willen uit dit samentreffen geen andere gevolgtrekkingen afleiden, overtuigd dat wij zijn dat deze oeverinzakkingen uitsluiteli jk door den uitzonderlijken natten winter en de gewel dige regens veroorzaakt werden. Doch dit belet niet dat het meer dan tijd is aldadr de oevers op afdoende wijze te versterken, te meer dat het weder steeds dreigend en regenachtig blijft en dat de hoeveelheid water, die van het Hooghe naar hier gestroomd komt, nog gedurende eeni- gen tijd dus niet verminderen zal. Nu reeds is de gebeurde schade aanzienlijk ge noeg zonder dat men ze door alle verdere nala tigheid nog zou laten verergeren. Een moeilijk te schatten aantal kubieke meter aarde is reeds in de beek gestort en de vaart ingespoeld, alwaar dit een verzanding zal teweeg brengen welke voor onze scheepvaart de nadeeligste gevolgen hebben kan. Daar het water thans in de vaart zeer hoog staat, wordt de scheepvaart door die verzanding voor het oogenblik nog niet gehin derd, doch ongetwijfeld zal zij, wanneer het water tot op zijn zomerpeil zal gezakt zijn, er wel door bemoeilijkt worden. Het is dan ook om deze mogelijke belemmering voor onze scheepvaart te voorkomen dat wij er aanhouden hier openlijk de aandacht van het stadsbestuur van Yper en ook Van den Dienst van Bruggen en Wegen op die oeverinstortingen te vestigen opdat zij onverwijld het noodige zou den doen om de reeds gebeurde schade te her stellen en ér den terugkeer van te verhinderen, en ook opdat zij, moest het gebeuren, wat on waarschijnlijk is, dat zij thans verzuimen daar voor het noodige te doen, dan later niet zouden kunnen voorwenden dat zij over die grondin zakkingen niet ingelicht werden. v Verslag der Algemeene Vergadering gehouden op 21 Februari 1937. De Heer Voorzittèr opent de vergadering om 14 J uur en verleent het woord aan den secretaris, die lezing geeft van het verslag der vorige ver gadering. Dit verslag wordt goedgekeurd. Vervolgens wordt er overgegaan tot het verkie zen van de helft van het Bestuur. Al de uittredende leden worden, bij algemeen heid van stemmen, herkozen. De Heer Van Winsen Gustaaf wordt gekozen in vervanging van den Heer Theofiel Victoor, overleden. De Heer Breyne Henri bekomt 2 stemmen. De heer Voorzitter bedankt de aanwezige leden in zijn persoonlijken naam ,en in naam van de herkozen en nieuwgekozen bestuursleden. VoordrachtDe heer Voorzitter Hector Casier geeft vervolgens, vanwege de Pomologische Vereenigingeen lange en weluiteengezette voordracht over het bgg^rijden der ziekten en insecten der fruitboomen. Hij wordt in groote stilte en met aandacht door de talrijke aanwe zige leden in zijne nuttige les gevolgd en ten slotte luidruchtig toegejuicht. Aanbrengsten Verscheidene aanbrengsten overdekken de tafel en worden als volgt be kroond 1. Dael Henri, 3 punten voor zijn reuzenporei Goliath 2. Devreker Jerome, 1 punt voor zijne jonge selderij. 3. Buseyne Fideel, 1 punt voor zijn lot fruit. Nieuwe leden Worden als nieuwe leden voor gesteld 1. Rappelet Maurice, door Soenen Leonard. 2. Casier Paul, door Casier Hector. Vervolgens wordt er overgegaan tot het uit- deelen van zaden aan de leden die in 1936 deel genomen hebben aan den prijskamp der hofbe- zoeken. Dit zaad werd geschonken door het Werk van den Akker. Tombola Een tombola, bestaande uit boonen en erwten, wordt ten slotte onder de aanwezige leden uitgeloot en de vergadering gaat om 17 u. uiteen. Zondag 21 Maart 1937, om 14 uur in het 'lokaaTiff&u Saumon ALGEMEENE VERGADERING DAGORDE 1) Lezing van het verslag der vorige vergade ring- 2) Mededeelingen. 3) Voordracht door den Heer Hector Casier vanwege De Pomologische Vereeniging 4) Beoordeeling der - aanbrengsten. 5) Voorstelling van nieuwe leden. 6) Tombola fruitboomen. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, Ferd. Dethoor. Hector Casier. STAD H'Y PER Politieverordening op het Verkeer DE BURGEMEESTER. Gezien art. 6 der Politieverordening van 18 Maart 1922 op het vervoer en het verkeer Gezien de menigvuldige instortingen die zich voor doen in de Binnenwandeling, tusschen de R. Colaert- plaats en de Esplanade, aanleiding geven tot het ne men van maatregelen in het belang der openbare vei ligheid BESLUIT Het verkeer is verboden lqngs de Binnenwandeling tusschen de R. Colaertplagtfrnei»} de Esplanade, vanaf den dag der bekendmaking van het onderhavig Besluit. De overtreders zullen gestraft worden ingevolge de bepalingen van bovengemelde verordening. Yper, den 13 Maart 1937. De Burgemeester. J. Vanderghote. SECTIE SYMPHONIE Door onvoorziene omstandigheden is het Kunst concert der Symphonie moeten verdaagd worden. De datum, waarop het kunstconcert zal door gaan, is gesteld op Donderdag 8 April 1937, om 20 uur, in de zaal Oud Yper Het concert belooft op alle punten kunstig en prachtig te zijn, daar de medewerking ervoor ver zekerd is van 1°) Madame Theodora Lambert, kunstzangeres, soliste der concerten van het N. I. R. 2°) Mijnheer Maurice De Groote, bas, aan den Koninklijken Muntschouwburg, te Brussel. Namens het Bestuur. VAN 1 TOT 4 MAART 1937 De Centrale Brouwerij van Staden bekwam de volgende onderscheidingen 1) De hoogste onderscheiding bekomen met Prima van 90 tot 100 punten. Diploma van uitmuntendheid toegekend. 2) Tweede onderscheiding bekomen met Stout van 80 tot 90 punten. Diploma van Eerekruis toegekend. 3) Derde onderscheiding bekomen met Uitzet van 70 tot 80 punten. Diploma van de gouden medal ie. Handelsregister Kortrijk 952 NATUURLIJK bij de Naamlooze Maatschappij, de Onderneming gemachtigd bij Koninklijk Besluit van 23 December 1932, in uitvoering van de wet van 25 Juni 1930. Hare werking uitstrekkende over gansch hei land, worden er nog ernstige Vertegenwoordigers gevraégd. Voor alle inlichtingen wende men zich tot het Bijkantoor te YPER 8, Mondstraat Te!. 159 Algemeen Opziener Omer Robyn De Parijzenaars gelukken een match-nul te Maagdeburg. Zondag laatst hebben de Parijzenaars hunne Duitsche makkers van Maagdeburg ontmoet in een vriendschap- pelijken kamp. De Franschen bleken een ietsje sterker te zijn in de koersen, maar in Water-Polo liepen zij een gevoelige nederlaag op (7-2). De voorsprong dien ze behaald hadden in de koersen, was dan ook niet groot genoeg, om hen de eindoverwinning te verzekeren, en ze moesten zich tevreden stellen met een Drawn, <17 p. tégen 17). De bijzonderste prestaties waren 100 m. vrije slag in 1'2" 5/10 door Nakache (P) 100 m. schoolslag in 1*12" 4/10, door Cartonnet (P) (Wereld- rekord I'll", door denzelfden) 100 m. rugslag door Schwarz (M) in ITO" 8/10, en de estaffette 3x100 m. wisselslag door Parijs in 3'26" 4/10. Op dezelfde meeting wist de Duitscher Schlauch, het Europeesch rekord der 100 m. rug. neer te halen, den afstand afleggende in 1'8" 6/10 en dit der 400 m. rug, in 5'21" 8/10. Het feest van Otter Club te Antwerpen In het bad van de Lange Veldstraat te Antwerpen, gaf de Otter Club haar eerste feest. Het werd een schoon succes, te meer, op het actief van de populaire Antwerpsche Club. zoowel uit sportief, als uit finan cieel oogpunt. De wedstrijden, alhoewel vinnig betwist, gaven toch geen bijzonder goede tijden. Alleen de 100 meter rugzwemmen, door den jeugdigen H. De Vlae- minck, van de C. N. Brussel, in 1'16" 6/10, is meldens- waard. Kampioen en rekorman Kint, neemt U in acht. voor den kleinen Brusselaar In Water-Polo ontvingen de lokalen 4 pilletjes uit het doosje van Verviers S. C. De Internationaal Gerard Blitz, oud-lid van de Ant werpsche Z. C., nam ze zoomaar alle vier voor zijn rekening Aan de leden van de Ypres Swimming Club De leden van Y. S. C., worden hierbij verwittigd, dat de lidkaarten voor 1937, eerlang zullen aangeboden worden. De personen die zich zouden willen lid maken van de Ypres S. C„ moeten zich laten inschrijven bij den secretarisRoger Demey, Café Central. Groote Markt, 14, T./S. De tarieven zijn als volgt: Volwasse nen 20 fr. Juniors (tot 18 jaar) 10 fr.; Familiekaarten: 40 fr. Kostelooze zwemlessen zullen aan de leden ge geven wordenDat iedereen het zijne er bijbrengt opdat onze geliefde Club weldra haar duizendste lid kan vieren. Rogisa. Dagelijks verscheidene modellen zichtbaar bij Voordeelige pryzen Spoedige bediening

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 11