JUWEELEN HORLOGEN Boterstraat, 6, Yper VELOSPORT Kwaliteit en keus in 6 LA MONTRE DE PRECISION YPERSCHE VOETBALKRONIEK BIJ VAN LEDE GOUDSMID. ren Machiels en De Vadder, die al het mogeliike ge daan hebben, om de eens zoo sterke Belgische Club, van den ondergang te redden, en haar de plaats weer te geven, die zij verdient in de Belgische Zvvemsport. Aan de Ypersche Sportlui. In 14 dagen tijds. werden 120 nieuwe leden inge schreven bij de Ypres S. C.Het bewijst, dat de wer king van onze maatschappij ter dege naar waarde ge schat wordt, door de Ypersche bevolking. Hier doe ik nog een oproep, tot allen die het zwemmen beoefenen, of zouden willen beoefenen en steunen, om zich lid te maken van de Ypres S. C. Kostelooze zwemlessen worden door geoefende zwemmers aan de leden ge geven. Meer nog. verscheidene schoone reizen ook kosteloos staan op het programma. Voor alle inlich tingen, zich wenden bij den secretaris M. Roger Demey, Café Central. Groote Markt Koning Albert, 14, Yper. Tweede Afdeeling S. K. Sweveghem 1 C. S. Yper 0 Onze jongens zijn nogmaals zonder de punten naar huis gekomen, ofschoon ze beter lot verdiend hadden. Stond het spel peil niet geheel hoog. zij hadden tenminste zoowel gespeeld als hun tegenstrevers en daarom had een gelijk spel iedereen bevredigd. Doch de scheids rechter heeft hier zijn woordje medegepraat en het zoodanig aan boord gelegd dat gansch de inzet der par tij bij de paarswitten gebleven is. Sweveghem had de eer het eerste en eenige geldig doel der partij aan te teekenen. De bezochten kregen daarbij nog een pe nalty als geschenk, maar Margonneau wist het leder meesterlijk op te vangen. Evenwel deed de Heer Bil herbeginnen, zoogezegd omdat een plaatselijke speler een schijnbeweging met den voet had uitgevoerd. Mo gen wij vragen waarom moest herbegonnen worden vermits de tegenstrever de fout beging Verder schoot Ollevier cp 't doel af, de keeper houdt op doch het le der gaat de hoogte in. Ollivier kopt, terwijl de dcel- verdediger wegslaat. Intusschen herneemt Beddeleem en zendt binnen. Het doel wordt afgekeurd voor foul op den keeper. Zwoegt dan maar om punten te win nen. de scheidsrechterlijke beslissingen zullen het wel anders doen uitvallen, zoo mag in korte woorden van de match in Sweveghem gezegd worden. Doch onze jongens zullen daarom hun moed niet laten zakken. Zij weten dat er nog drie uitgestelde ontmoetingen te spelen vallen en dat het lot over ons behoud in deze wedstrijden moet beslecht worden. Daarom zullen zij er aan houden hun forme te bewaren om met suc ces de laatste ontmoetingen uit te spelen. TWEEDE AFDEELING F. C. Knocke 26 23 3 0 139 33 46 S. K. Roeselare 24 20 3 1" 136 31 41 Stade Kortrijk .24 18 6 0 105 31 36 F. C. Roeselare 24 15 6 3 64 33 33 F. C. Iseghem 24 14 9 1* 77 59 29 Stade Moescroen 24 13 10 1 50 53 27 R. S. Waereghem 25 10 11 4 64 70 24 W. S. Lauwe 23 11 12 0 51 69 21 Waereghem Sp. 24 8 11 5 42 78 21 S. K. Sweveghem 25 7 14 4 57 86 18 C. S. Yper 23 6 14 3 42 56 15 G. S. Middelkerke 25 6 17 2 39 102 14 S. V. Ingelmunster 24 4 17 3 54 112 11 R. C. De Panne 25 1 22 2 36 143 4 Derde Speciaal C. S. Yper 5 R. S. C. Meenen 2 Niettegenstaande den velokoers van den Veurne- steopweg, hadden toch enkele toeschouwers er aan ge houden deze belangrijke ontmoeting bij te wonen en zij werden ten andere ook niet teleurgesteld. De match werd rap doorgespeeld en behaive een kwart uur ver slapping in de tweede speelhelft, hebben onze jongens bewezen dat zij tenminste zoo sterk zijn als het elftal van Meenen, dat tegenwoordig aan de spits der rang schikking prijkt. Van den beginne af legden zij een meerderheid aan den dag die zich echter enkel na 10 minuten in een voorsprong omzette. Op samenspel Cherchye-Versailles G., schoot deze laatste een hoogen bal af. Segers volgde goed en kopte het leder voor de eerste maal binnen, niettegenstaande een laatste po ging van den keeper. Pas was het leder aan het rollen of de vleugel Ossieur-Segers ging op de vlucht en Rotru benuttigde den overzet om voor de tweede maal te doelen. Meenen zette zich echter te weer, maar botste op een sterke verdediging die niets doorliet. Een drietal hoekschoppen brachten niets op en men moest de 36' minuut afwachten om Rotru nummer drie in de Meenensche netten te zien jagen. Zoo kwam de rust. Doch nu begonnen de bezoekers eerst onder doom te geraken en ondergingen de onzen een soort inzinking, bij zoover dat de stand, na 25 minuten her-, neming. 3-2 stond. Aangemoedigd door de weinige supporters op het veld aanwezig, kwamen onze man nen hunne verslapping te boven en Segers en Rotru zorgden voor het vierde en vijfde doel, zoodat het einde met een verdiende 5-2 zege aankwam. Specialers, proficiat voor uw mooi optreden. Meenen heeft onder vonden dat gij nog op den titel loert en indien er geen punten meer verloren gaan, dan is het best mo gelijk dat gij nog aanspraakmakers blijft. Scholieren R. S. C. Meenen .A.) 0— C. S. Yper 1 Na een verdeelde eerste speelhelft. ondervonden de scholieren dat hunne tegenstrevers een tikje sterker waren, want na de rust voerden de bezochten bijna gedurig het hooge woord, maar konnen, dank zij de sterke achterhoede waar Rubben zich bijzonderlijk onderscheidde, niet gelijk stellen. Het eenig doel der partij werd door Samyn aangeteekend. Dpzp onver wachte zegepraal strekt onze scholieren ter eere en alles laat voorzien dat zij nog een trapken hooger in de rangschikking willen klimmen. Knapen C. S. Yper 1 S. V. Kortrijk 2 Alhoewel verloren, komen onze knapen niet vermin derd uit den strijd, te meer dat zij met een sterken mededinger te doen hadden. Immers de Leiezonen be- kleeden de tweede plaats en zij waren niet weinig ver wonderd dat de stand aan de rust enkel 1-1 was. Zij hadden nochtans vanaf de tweede minuut succes en dachten reeds aan een stapel doelen. Maar onze man netjes stelden zrch goed te weer, dwongen twee hoek schoppen af en Bennett zond den gelijkmaker op prach tige manier binnen. Na de rust namen de bezoekers lichtelijk de bovenhand, doch konnen enkel het win nende doel in buitenspelstand aanteekenen, na 10 mi nuten spelen. Alhoewel een of twee doelkansen ver keken werden, ging de matfh verder goed op, maar Kortrijk nam de twee punten mede ofschoon een ge lijk spel de juiste weergave had geweest. Jongens, goed gewerkt en doet zoo voort in de overblijvende ontmoetingen. Misschien kunt gij uw puntental nog wat aandikken. NEMO. Dit jaar stond de Ronde van Vlaanderen in een bij zonder kader. Immers, de inrichters Sportwereld vierden hun 25 jarig bestaan en ten tweede werd er, in strijd met andere jaren, gereden met losse pioen, wat deze wedstrijd, voorheen de lastigste van heel het baanseizoen, dan ook merkelijk vergemakkelijkte, maar daarentegen de snelheid ervan aanzienlijk verhoogde. We zullen ons wel wachten een algemeen overzicht te geven, omdat de dagbladen dit reeds hebben ver richt. maar we zullen, met het oog op de aanstaande internationale proeven, eens toetsen met welk per honderd van kans we Parijs-Roubaix, die Zondag wordt uitgestreden. Parijs-Tours en Parijs-Brussel zouden kunnen veroveren in vergelijking met de Fransche ren ners, die, laat het ons maar aanstonds bekennen, tof een heropstanding zijn gekomen en zich geducht in voormelde proeven zullen laten gelden. Om nu maar Parijs-Nizza te overwegen, waar de Belgen totaal werden uitgereden en dan nog door renners van wie werd gezegd dat ze hunne oefening deden in het Zuiden en daardoor alleen in de eerste proeven van het Noorden in verre onderlagen. Welke kaakslag werd die thesis dan ook toegediend. En verders, de Ronde van Vlaanderen werd regel matig veroverd door een meester in het vak die zich zelfs in internationale proeven doet gelden. Nu echter reed Michel Dhooge. de tot niet anders goed dan tot kermiskoerser, de internationalen Schepers, Hardi- quest en andere in 't gruis. Dat de mogelijke verande ring van aanpassing in hit kader van vaste naar losse pioen er schuld aan heeft, is waar, en zelfs nooit kwa men voordien 10 renners kamen in eindsprint in de Ronde, maar de andere internationale proeven zijn ook aldus geloopen en moeten we dienvolgens overwegen in hoever een Dhooge, Schepers, Hardiquest en vooral de jonge Deltour kans hebben tegen het Fransche vier tal Lapébie, Le Grevès, Marcaillou en Rinaldi of de 4 die zich bij de Zuiderburen reeds het meest deden op merken. Geven we dus eerst den uitslag der Ronde van Vlaan deren. Uitslag1. Michel Dhooge, 267 km. in 7 u. 29, ge middeld 35 km. 679 meter 2. Deltour Hubert, op 1/2 lengte 3. Hardiquest L., op 1/2 lengte 4. Braeckeveldt Ad.5. Schepers Alfons6. Hendrickx Alb.7. Wal schot René 8. Wauters Jan 9. Maes Sylveer10. Dis- seaux Albert; 11. Christiaens, in 7.30,30; 12. Moeren hout, in 7.34. Onze vertegenwoordigers Decroix en Ghisquière had den geen kans. Miel werd er uitgereden door een val, waarin onder meer Kaers, Bonduel en Vanderreyt waren betrokken en Fons moest opgeven doordien hij vanaf Brugge 2 maal door hetzelfde ongeval werd ge troffen. waarbij hij dan later nog tot de bestatiging kwam dat zijn vork gebroken was. Het zal dus voor een naaste keer zijn, want dat ze in forme steken heb ben hun oefenmaten Vlaeminck in Parijs-Nizza en Vervaecke in .de Ronde bewezen. Tegelijkertijd als onze mannen in de Ronde, laten de Franschen er, in afwachting van de pascale derby, geen gras over groeien en betwistten dan ook Zondag 11. het Lentecriterium, waarin de mannen van Parijs-Nizza aan de eer kwamen en zelfs met twee tegelijk. De over- gangers van het Huis Alcyon bezorgden aan hun nieuwen patroon Pierrard dus ook de tweede zege en. Marcaillou als 4'' was de troost van Ludovic. Uitslag1. Ex-aequo1. Lapébie en Le Grevès, de 212 km. in 5 u. 41 m. 3. Cloarec4. Marcaillou5. Rinaldi6. Jougon 7. Botquin 8. Merviel9. Louviot; 10. Speicher11: Le Calvez 12. Galateau 13. Godard 14. Bertin 15. Passat16. Benoit Faure 17. Gagard 18. Corini19. Auville20. Lanck 21. Vergili22. M. Bidot23. Depoter 24. Gannard 25. Bernard 26. Lemée27. Yvon Marie 28. Laurent29. Bettini 30. Rabat. Om nu de vergelijking te maken. Lapébie en Le Gre vès reden nog maar in baankoersen in België, tenzij in criteriums, daarentegen verrichtten Schepers en Hardiquest er schoone dingen, maar zullen zeker in dezen draaikolk van Parijs-Roubaix te kort schieten. Dhooge ware de geschikte man en zou, ons inziens, de zege kunnen behalen ware het niet dat hij tot dusver niets deed in internationale proeven. Blijft Deltour, die in Parijs-Nice 5' werd en in de Ronde 2C, spijts een val en een guidonbreuk heel op het laatste, waar hij best zijne krachten kon bezigen. Dit lijkt ons een der mannen die het felst van al de -repliek aan de Fransche hazewinden zullen geven, en dan nog een jonge die tegen een duw kan. Wanneer wij nu de eenen tegenover de andere stellen, dan geven wij Hardiquest vóór op Rinaldi en Schepers tegenover Marcaillou. Maar nu wordt de keuze ingewikkelder en moeten we bekennen dat, zoo ze in zake rijden even sterk zijn, de Franschen rapper zijn in eindsprint,, tenware Dhooge dezelfde taktiek uitoefende als Zondag laatst waar htj door zijn temporijden de spurters glad af reed. In weerwil echter van ceze v ar tegenover c'.kds: gestelde ploegen, hebben we dan nog een legertje jon geren lijk Vandepitte, Alb. Rosseel, Heirnaert. die zoo maar niet voor de vaart zullen meeloopen en bekwaam zijn alleen toe te komen. In elk geval, 't zal er stuiven. Dat de beste winne en dat., het een Belg of een klinkende revanche van Parijs-Nizza mochte wezen We kunnen echter niet nalaten de kroniek der profs, te sluiten, zonder een bijzondere hulde te brengen aan wereldkampioen Raynaud, die Zaterdag 11. in de pist te Antwerpen het slachtoffer werd van zijn be roep. Tengevolge van het springen van zijn band, deed Raynaud een doodelijken val, waarbij hij door een volgenden gangmaker werd overreden en enkele minu ten na het ongeval overleed. Voor al wie Raynaud ge kend heeft, en weet hoe minzaam hij van omgang was, voor wie hem. in tegenstelling met zooveel anderen zij ner landgehooten, 'hoorde redeneeren met kennis van zaken, die tot geen verwaandheid oversloeg, maar hem tot op de hoogste trede der wereldkampioenen verhief, is dit verlies onherstelbaar, en voor de Fransche wiel- rijderssport in het bijzonder een groote tegenslag. In de Fransche middens werd hij wel eens niet genoeg naar waarde geschat en hadden ze meer over voor een Peiissier b. v. b., omdat de gebaren en het handge- wuif hen in het karakter beter en voornamer voor kwamen dan de klinkende en ophefmakende uitsla gen van André Raynaud, die een simpele buitenjon gen gebleven was, lijk hij gewonnen en geboren werd. Nu echter zal er nog dikwijls gesproken worden over de achtervolgingen, zesdagen. omniums die hij zege vierend wist af te brengen. Nog onlangs tooide Ray naud zich met de regenboogtrui van wereldkampioen der stayers, dochhet werd hem niet gegeven deze eerste behaalde wereldtrofee te hebben kVinnen ver dedigen. Arme Raynaud, wij ook brengen U gaarne de- hulde die U toekomt. DE ONAFHANKELIJKEN reden te Wanfercee-Baulet, waar Frans Dedonder de 1" toekwam op 55 mededingers, Van Eenaeme, Max Harmand, Verscheuren Karei, Bury en Van Hove klop pende, en de 120 km. afleggende in 3 u. 12 min. In Namen waren 64 indés aan den slag. Allen gingen er hard op los en de Vlamingen werden er uitgereden dcor een zekeren Anciaux, die wijd voorop kwam. de 130 km. afleggende in 3 u. 16 min., vóór Verschakelen. Van Herzele, Van Parijs en Meyvisch. Zondag a. s. in den Grooten Maasprijs te Luik loopt Albert Woets zijn eersten koers bij de nieuwe katego- rie. Al de renners dus van de twee voornoemde koer sen van Wanfercee en Namen zullen zijne recht- streeksche tegenstanders zijn. Gezien zijn goede forme, die hij naar hij ons mededeelde te pakken heeft, zul len we met ongeduld dit eerste treffen verwachter, en een schoonen uitslag verbeiden wij alleszins. Maandag start hij in Tourinnes St Lambert en daar ook. mits een weinig kans, kan hij zich laten gelden. ONZE JUNIORS reden in Vichte. waar ze uitgeschakeld werden door onkans. Spijtig, maar het zal wel veranderen, hé Mau rice en Florent. Van Pol en Jerome zullen we wachten tot zij het khaki in een burgerspak veranderd hebben, want volgens hun mededeeling moeten ze er veel op rekenen. Bil DE BEGINNELINGEN zat het er bovenarms op bij den Grooten Prijs Em. Decroix», te Yper. Immers, men zegt wel dikwijls van een verzet komt er een beletmaar ditmaal, had Miel onkans in zijne Ronde, met zijne Grooten Prijs daarentegen behaalde hij een waar succes. Immers. 51 beginnelingen waren aan den start en er werd hardnekkig gereden, neen, gevlogen. Ten slotte, liepen de mannen van de veloclub Bizetois weg, en voor wie deze kranige kerels als Divoy, Dezeure en Du- tilly kent, zal men moeten aannemen dat Turck, Knoc kaert en C° de naaste maal zullen moeten zien dat ze - een waakzaam oogje in 't zeil houden. Van zoodra een dezer snaken loopen gaat, moeten ze zorgen dat ze mede zijn of 't is fini la guerre en ze mogen ge kust voor de kleine prijzen voortdoen want dan zullen de hoofdvogels voor anderen, lijk eerstgenoemden, zijn weggelegd. In elk geval, de koers was een prachtige brok sport. Veel volk, veel mededingers, faire koers, geen al te goed weder maar toch geen regen, kortom iets om te naaste jaar te herbeginnen. Hoe meer koer sen hoe meer nering, en hoe meer kans we hebben sterk te staan in alle kategories. We hebben nu im mers vertegenwoordigers bij de profs met Decroix en Ghesquière, bij de onafhankelijken met Woets, Cap- poen en Storme, bij de juniors met Litière, Lacante, Salomé 'en Verbéke en bij de beginnelingen met Turck, Knockaert, Degraeve, Gouwy en Vandecasteele. Hardi dus, mannen, U waardig gemaakt van dit seizoen dat zich zoo beloftevol aan prijzen aanstelt. Uitslag1. Divoy, Waasten2. Dezeure Cam-., Bizet 3. Dutilly Alb., Bizet4. Knockaert Alb., Yper; 5. De- clercq André, Gouckelaere 6. Vitsé Valère, Poperin- - ghe7. Lagrou, Becelaere8. David, S' Jan 9. Van i Insberghe, Staden10. Vanpoucke, Clercken. Sprinter.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 12