Raphael Coulier Jonckheere L'ARLESI EN N E Elverdinghestraat, 9, Yper Tel. 384. 8 Opvolger van LEON JONCKHEERE Voor hst herstel der vaart Yper-Komen Haig House d'Ypres STADSSCHOUWBURG YPER KONINGIN ASTRID GEDENKTEEKEN Tentoonstelling Koningin Astrid De Ypersche Accordeonist-virtuoos De Hollander voor de micro Gevonden en Verloren Voorwerpen ALLERHANDE NIEUWS Werkgevers, opgelet PINGPONG Burgerlijke Stand van Yper HANDBOOGSCHIETINGEN O mot I*«sclieii 0|> «Ie Y|>er»clie Ilandelafoor in «Ie Hallen I>en Stand van Bouwstoffen van «le Firma Als gevolg op de interpellatie van den Heer senator Vandenbulcke, gesteund door de Heeren senatoren Gillon en Mullie, en waarvan wij hier verledenweek den tekst weergaven, heeft de Handels- en Nijverheidskamer van Yper aan voornoemde Heeren senatoren den volgenden brief van bedanking gezonden Yper, den 20 Maart 1937. Aan de Heeren Senatoren Vandenbulcke, Gillon en Mullie, Heeren Senatoren, In naam der Handels- en Nijverheidskamer van Yper en overtuigd de tolk te zijn der gansche Ypersche be volking om niet te zeggen der bevolking van geheel het arrondissement, bedanken wij Ued. voor uwe tus- schenkomst op de Senaatszitting van 16™ Maart, ten voordeele van het herstel der vaart Yper-Komen. Wij zijn overtuigd dat daarmede dit levensvraagstuk een merkelijken stap zal vooruitgegaan zijn en" wij drukken tevens de hoop uit dat met uwen steun het belang van Yper en gansch het verwoeste gewest wel dra de zoo gewenschte oplossing zal bekomen. Wij bieden Ued., Heeren Senatoren, de verzekering onzer beste gevoelens. De Schrijver, De Voorzitter, (get. I Ed. Toussaert. (get.) H. Vermeulen. In datum van 24 Maart 11. heeft de Heer sena tor Vandenbulcke ons laten weten dat, tegen alle gewoonte in, de Heer Minister van Openbare Werken op zijne interpellatie nog niet geant woord had. Terzelfdertijd zond hij ons afschrift van den brief dien hij den 17" dezer, dus daags na zijne interpellatie in den Senaat, aan den Heer Minister Merlot gestuurd heeft en waarvan wij hier «den tekst laten volgen Heer Minister van Openbare Werken, Gisteren 16 Maart heb ik Ued. geïnterpelleerd over het herstel van de vaart Ieper-Komen. De heer Minister heeft, bij het einde van de verga dering, verklaard dat hij zich ter beschikking der in- 'terpellanten stelde indien zij een antwoord in openbare vergadering verlangden. Ik wensch, Heer Minister, in openbare vergadering antwoord te bekomen op mijne interpellatie. Kan dat toekomende week gebeuren Ik bied u. Mijnheer de Minister, de uitdrukking mijner hoogachting. M. Vandenbulcke. Senator. Niettegenstaande dit aandringen en het wel uitgedrukt verlangen een antwoord in openbare zitting te bekomen, heeft de Heer Minister hier aan nog niet voldaan. Mogen wij hieruit herlei den dat hij er zich ditmaal niet bij beperken zal zijn vroegere weigering, hem door zijne om geving voorgehouden of opgedrongen, halsstar rig vol te houden, maar dat hij integendeel de zaak zelf instudeert vooraleer een besluit te ne men Wij verhopen het, want dan zal de Heer Minister spoedig inzien hoe verkeerd men hem heeft ingelicht, hoe gegrond de beweegredenen zijn- die door den Heer senator Vandenbulcke aangehaald werden en zal hij ook zonder verder uitstel aan Yper en gansch de streek recht laten wedervaren. Wat er ook van zij, wij bedanken hier nog maals den Heer senator Vandenbulcke om zijne tusschenkomst; die zeer werd opgemerkt en een gunstigen indruk heeft gemaakt, ten voordeele der vaart Yper-Komen, waarvan de herleving onzer streek afhangt, en in afwachting het mi nisterieel antwoord te kennen verhopen wij dat zij voor ons de beste gevolgen zal hebben. Association sans but lucratif L'Assemblée générale statutaire, a laquelle tous les membres sont invités, se tiendra le Samedi 17 Avril prochain, a 12 heures, au Haig House, rue Cour te de Thourout, a Ypres ORDRE DU JOUR: 1. Rapport sur les opérations de l'année écoulée. 2. Divers. Pour le Président, Le Secrétaire, Arth. Butaye. Zaterdag 3 April 1937 Zondag 4 April Gordijn om 20 uur Gordijn om 14.30 u. TWEE KUNSTVERTOONINGEN ten voordeele van het met Flore Iny, Théatre Royal des Galeries St Hubert. Franz Joubert, Théatre Royal du Pare in het beroemd Fransch Meesterstuk Drama in drie bedrijven en vijf tafereelen, van Alphonse DAUDET. Muziek van Georges BIZET Donderdag namiddag, dadelijk na het officieel be zoek der Handelsfoor, werd door den Heer Burgemees ter, vergezeld door de overheden die de opening der Handelsfoor met hunne tegenwoordigheid hadden op geluisterd. overgegaan tot de inhuldiging in het mu seum Merghelynck eener tentoonstelling van foto's onzer betreurde Koningin Astrid. De merkwaardige verzameling foto's, eigendom van M. van Renynghe, die reeds in verschillige andere steden van het land. te Rijsel, te Parijs en ook te Stockholm tentoongesteld werden, geven een treffend beeld van het leven onzer goede en beminde Koningin Astrid, vanaf haar kindsheid, haar prilste jeugd tot aan haar verloving, haar huwelijk met Prins Leopold, haar aankomst in België, haar tweede vaderland, en dan de verschillige plechtigheden die zij als Prinses en later als Vorstin opluisterde, de bezoeken die zij aan gekwetsten in hospitalen en aan de armen van Kort- rijk en Wervick bracht, tot aan haar vroegtijdige dood. Mooie en zoete herinneringen aan Haar, die allen zoo beminden. De Yperlingen en ook de talrijke vreemde lingen, die hier ter gelegenheid der Handelsfoor komen, zullen niet nalaten deze mooie en stichtende tentoon stelling te bezoeken, waar zij eveneens de schets van het hier op te richten gedenkteeken aan Hare Majesteit Astrid, Koningin en Moeder, zullen kunnen aanschou wen. De gunstig bekende accordeonist-virtuoos Albert De Hollander, van Yper, zal zich laten hooren in Radio Kortrijk, op 2" Paaschdag, 29 Maart, van 14 tot 14 u. 30. Het N. I. R. fransche golflengte, op Vrijdag 2 April, van 17 tot 17 u. 30, en in Het N. I. R., vlaamsche golflengte, op Zaterdag 8 Mei van 14 u. 45 tot 15 u. Een buitenkansje dus voor de talrijke liefhebbers van accordeonmuziek. Gevonden. Zondag 21 Maart door M. Neyrinck Hector, een lederen handschoen. Door M. Maes Victor, een rijwieltaksplaat Nr 346.418. Dinsdag 23, door M. Peene Roger, een lederen hand schoen. Door M. Derycke Jean, in de Boterstraat, een kerk boek. Door M. Duthoo Michel, scholier, een lederen hand schoen. Nog steeds den 23n, door M. Decruyenaere Paul, een dubbel meter. Woensdag 24, in de apotheek van M. Houtekier, Mee- nenstraat, een portemonnaie eenig geld bevattende. Door Mej. Vanderghote Cecile, een gele handschoen. Donderdag 25, door M. Derycke Camille, een dames- regenscherm. Verloren. Zaterdag 20 Maart, door Jvr. Hof Hen- riette, een grijze sajetten handschoen.. Door de Firma Derynck en Raes, olieslagerij te Rous- selare, een reservewiel lang de baan van Rousselare- Becelaere-Yper. Door het dochtertje van M. De Ruddere Pierre, de Stuersstraat, een bankbiljet Woensdag 24, door Jvx. Vangheluwe Esther, Augus- tinenstraat, een rood lederen geldbeugel. Een groene damesceintuur met koperen gesp. Terug te orengen tegen belooning, Boterstraat, 34, Yper. YPER. Vechtpartij. Dinsdag laatst, rond 6 u. s avonds, bevonden zich een negental verbruikers, waaronder twee vrouwen, allen van Moeskroen, in de herberg 't Keldergat, Kauwekijnstraat, die ondereen een hevige woordenwisseling hadden en weldra, de daad bij het woord voegende, handgemeen werden en elkaar alles wat in hun handen viel naar het hoofd slingerden. Bierglazen en andere, alles diende als projectiel, en zoo werd er wel voor meer dan 100 fr. schade aangericht. De politie, die van het voorval ver wittigd werd, kwam de vechters scheiden en stelde een proces-verbaal te hunnen laste op. Lanrilooper. De 34 jarige Vercamer David, van Adinkerke, zonder middelen van bestaan zijnde, kwam hier Woensdag slaping vragen op het politiebureel en werd Donderdag morgen door de Rechtbank veroor deeld om voor twee jaar opgesloten te worden in het gesticht van Merxplas, waar hij vroeger reeds ver scheidene malen thuis was geweest. WOESTEN. Vrachtauto gekanteld. De genaam de Decock, autovoerder in dienst der firma Omer Saye en Zonen, van Kortrijk ,kwam Woensdag morgen, rond 9 u., met autotractor en zwaar geladen aanhangwagen door het dorp gereden. Wat verder langs de baan be merkte hij een roode vod die aan een ijzeren kabel over de baan gespannen was. Denkende dat men aldaar bezig was met de baan 'te herstellen, vertraagde de autobestuurder zijne snelheid, doch 't was slechts toen hij heel dicht genaderd was dat hij zijne vergissing bemerkte en vaststelde dat men er bezig was met boomen te vellen. Ten einde den kabel en de werklie den te vermijden, zwenkte hij plots links af, wat voor ongelukkig gevolg had dat de aanhangwagen omsloeg en den tractor in zijn val meesleepte. De autovoerder, die aan arm en voet gekwetst was, en zijn gezel slaag den erin een ruit te breken en konden alzoo door de toegesnelde personen uit hun neteligen toestand ver lost worden. De ijzerwaren, waarmede de aanhangwa gen geladen was. lagen over den steenweg rondver- spreid. en de autctractor en remorque waren erg ge havend. De rijkswacht van Oostvleteren kwam ter piaats het noodige onderzoek doen. GIIELUWE. Verkeersongeval.' Verleden week Vrijdag, rond 6 u. 's avonds, gebeurde er op de groote Staatsbaan, ter hoogte der Becelaerestraat, een aan rijding tuschen de auto van M. Roger Lesaffre. van Dixmude, die naar links zwenkte ten einde een wiel rijder te vermijden, en de auto van M. Deriemaecker, handelsvertegenwoordiger te Roeselaere. De wielrijder, de genaamde Raymond Meersman, wonende in de Wervickstraat, werd toch door een der auto's aangere den en ten gronde geworpen. In zijn val liep hij ver wondingen op aan de handen. Ook de auto's werden door den schok beschadigd. Sedert eenigen tijd van hier, is de controle op de toepassing der wetten op den 48 uren arbeid, op de zondagrust en op andere bestaande sociale wetten verscherpt en werden er reeds verschillige werkgevers, die in gebreke bevonden werden, op voorbeeldige wijze gestraft. De overtreding dezer sociale wet wordt streng gestraft, daarom zullen alle werkgevers goed doen, zoo dit nog het geval niet was, zich onmiddellijk in regel te stellen en hun personeel van de bestaande sociale wetten te laten genieten. Verleden Zaterdag ondernam de Ping-Pong Club Yper de verplaatsing naar Poperinghe om er tegen de plaatselijke club de terugmatch te spelen. Onze ge- buren waren erop belust op hun nederlaag van over 'acht dagen weerwraak te nemen en ditmaal den schoo- nen beker, geschonken door de brouwerij Masschelein van Poperinghe en waarmede de ontmoeting begif tigd was, in eigen lokaal te houden. Hunne verwach tingen werden echter teleurgesteld, want de Yperlin gen schenen flink op dreef en de ontmoeting eindigde met afgeteekende cijfers in hun voordeel30 overwin ningen aan Yper tegen 17 aan Poperinghe. Het reeds aanzienlijk stel bekers door onze jonge club veroverd" zal aldus nogmaais met één eenheid vermeerderen. van den 20 tot den 26 Maart 1937 GeboortenBailleul -Jeannine, Kemmelsteenweg, 7. Morlion Denise, Meenenstraat, 4. De Bever Willy,. Meenenstraat, 3. De Ridder Georgette, Cartonstraat. 27. Wouters Véra, Korte Thouroutstraat, 28. Mo- lein Jean, Boomgaardstraat, 33. Defevere Gode- lieve, Augustinusstraat, 5. Dutry Guido, Zonnebeke- steenweg, 30b. De Vos Hedwig, Groote Markt, 39. Overlijdens Donche Emilius, 71 j., z. b., echtg. van Duthoy Marie, Korte Thouroutstraat, 47. Callewaert. Pauline, 80 j„ z. b., ongehuwd, Deken Debrouwerstraat.. 2. Leleu Emile, 38 j., aannemer van vervoer, echtg. Vanhee Gabrielle, Adjudant Masscheleinlaan, 32. Huwelijksbeloften Julius Colpaert, aardewerker, te Swevezeele, en Godelieve Declercq .dienstmeid, te Yper. Michel Verhoest, landwerker, te Merckem. en Bertha Haeiewyn, dienstmeid te Vlamertinghe. voorheen te Yper. N. B. Het Bureel van den Burgerlijken Stand zal open zijn op 23 Maart 1937, Tweeden Paaschdag, van 11 uren tot 's middags, voor de aangiften van geboorten en sterfgevallen. LIGGENDE PERS ZONDAG 28 MAART (Paschen) Om 2 5 uur: ZILLEBEKE (HOOGHE), bij J. Dewitte: Oppervogel 60 fr.Twee zijdvogels, elk 30 fr. Twee- kallen, elk 20 £r. en 45 vogeis van 10 fr. voor 50 schut ters daarboven al vogels van 12 fr. Inleg. STAANDE PERS ZONDAG 28 MAART (Paschen) Om 2 uur BECELAERE Oppervogel 80 fr. Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 25 fr. en 37 vogels van 15 fr. voor 50 schutters. Inleg 17 fr. ZONDAG 4 APRIL 1937 Om 2 uur GHELUVELTOppervogel 60 fr. Twee- zijdvogels, elk 30 fr. Twee kallen, elk 20 fr. 20 vogels, van 12 fr. en 20 van 10 fr. Boven de 50 schutters al vogels van 12 fr. Inleg 13 fr. Zondag 18 April: DICKEBUSCH. Zondag April: YPER-HOEK.TE.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 14