NDPIJN DENTOGENE 3 Opening van het Officieel Bureel voor Toerisme Koninklijke Hofbouwmaatschappij Onze lezers weten reeds dat, sedert de ontbin ding van het vroeger bestaande Comiteit tot be vordering van het vreemdelingenverkeer, er een nieuwe officieele vereeniging gesticht werd met het doel het toerisme in onze stad te-bevorderen. Het bestuur dezer vereeniging begrijpt, bene vens den H' burgemeester Vanderghote, vertegen woordiger van het sche pencollege, en de afge vaardigden der politieke groepen van den gemeen teraad, te weten de Hee- ren Seys, Van Alleynnes, Verbeke en een nog aan te duiden lid van de socia listische groep, ook nog afgevaardigden van de verschillige toeristische vereenigingen die hier in stad bestaan. Maken alzoo deel uit der vereeniging Mevr. Sierens, namens de Touring Club van België de Heeren René Buckinx, namens den Vlaamschen Toeristen Bon,d Armand Donck, namens de Royal Automobile ClubR. Le- clercq, voorzitter van het Last Post Comiteit Vandromme, voorzitter van de Ypersche Foto club H. Vermeulen, voorzitter der Handels- en Nijverheidskamer A. Gruwez, namens het Feest- comiteit der stad Yper J. Van der Mersch, na mens de Commissie van het stadsmuseum Ch. Van Renynghe, namens «De Vrienden van Yper»; Verstraete, vertegenwoordiger van reisagent schap R. Bouquet, oud-voorzitter van het vorig comiteit A. Dumon, conducteur van Bruggen en Wegen Fl. Vandevoorde, secretaris van het Last Post Comiteit, en dan nog een afgevaardigde van de Vereeniging der West-Vlaamsche Bergen en van het Syndicaat der Hoteliers. Hiervan werden de Heeren Vanderghote, Van devoorde en Buckinx gekozen als lid van het uitvoerend comiteit dat zich met het dagelijksch bestuur der vereeniging gelast. Alhoewel nog maar heel onlangs in werking getreden, heeft de vereeniging thans in een der benedenzalen van het stadhuis, rechts van den ingang, een bureel voor toerisme ingericht waar de vreemde bezoekers gedurende het seizoen voortaan alle noodige inlichtingen zullen kunnen bekomen. Dit bureel werd, ter gelegenheid der opening van de Ypersche handelsfoor en van het Paasch- verlof, gedurende hetwelk steeds veel vreemde lingen naar Yper komen, Donderdag morgen, om 11 u., ingehuldigd. De Heer Vanderghote, burgemeester, omringd van de Heeren Vandevoorde, Buckinx, vfan Al leynnes, Vandromme en Jufvr. Ravard, die het toeristisch bureel zal open houden, had in de bovenzaal van het stadhuis aan het bureel plaats genomen, terwijl wij verder in de zaal nog be merkten de Heeren Lemahieu en Delahaye, schepenen Jvr, Cornillie, en de Heeren Biebuyck en Leuridan, gemeenteraadsledenVersailles, secretaris R. Bouquet, Edg. Cardinael, J. De- rynck, Arm. Donck, A. Dumon, A. Gruwez, R. Leclercq, L. Vandevoorde, Ch. Van Renynghe en Verstraete. De Heer burgemeester meldde eerst dat de Heeren Vermeulen, ongesteld, Van der Mersch en Seys, belet, zich hadden laten verontschuldi gen en sprak toen volgende rede uit Jufvrouw, Mijnheeren, Het Uitvoerend Bestuur van de lokale Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer heeft in overleg met het Stadsbestuur het initiatief genomen Ued. ten Stadhuize uit te noodigen tot de plechtige inhuldiging van het Officieel Inlichtingsbureel voor Toerisme. Ik wil hier van meet af een woord van dank zeggen aan de leden van het Algemeen Bestuur van de Ver eeniging die, met raad en daad, de organisatie van het Toerisme te Yper hebben gesteund en gemaakt heb ben dat de herinrichting van eene Vereeniging voor vreemdelingenverkeer mogelijk was. Een bijzonder woord van dank ben ik verschuldigd aan de HH. René Buckinx en Florimond Vande Voorde, mijne collega's van het Uitvoerend Comiteit. Het is immers dank aan hunne toewijding, aan hunne offervaardigheid, aan hunne onverdroten bedrijvigheid, aan hunne sympathieke medewerking dat het Comiteit erin slagen mocht, ter gelegenheid van en samen met de inhuldiging van de 14" Ypersche Handelsfoor, de officieele opening van het Inlichtingsbureau te doen. Het toerisme is immers en moet steeds blijven een der belangrijkste takken van de ceconomische bedrij vigheid van Yper, een der voornaamste factors van de welvaart en den voorspoed onzer bevolking. En samen met mijne collega's van het Uitvoerend Comiteit van onze Vereeniging ben ik gelukkig dat dit heerlijk samentreffen kon verwezenlijkt wordendat op den dag dat de Ypersche Handelaars en Nijveraars eene bewonderenswaardige krachtinspanning dóen ten bate van de oeconomische bevordering van onze stadj en ons gewest, onze Vereen' '^g mag en'kaïn bevesti gen en laten blijken dat o< 4 deze gelegenheid de werking tct bevordering van het vreemdelingenverkeer met klank mocht ingezet worden. En het weze mij hier, Mevrouw, Mijne Heeren toege laten Ued. eene bloote bekentenis te doen. Mijne col lega's en ik zelf, leden van het Uitvoerend Comiteit der Vereeniging. zijn bewust en wij bekennen het volgraag dat de materieele inrichting van ons in lichtingsbureau en ons propagandamateriaal niet vol maakt is en aan gegronde kritiek onderhevig dat in vele punten veel verbeteringen aan wat bestaat kun nen aangebracht worden dat het mogelijk ware ge weest met eene volmaakter inrichting en met beter Een hoekje van het Inlichtingsbureau voor Toerisme. propagandamateriaal voor den dag te komen. Laat mij toe te dien opzichte Ued. te herinneren .aan het spreekwoord Le mieux est l'ennemi du bien U te verzoeken te willen in overweging nemen dat het erop aankwam geen tijd meer te verliezen maar in de bres te springen... en U te bidden deze eerste poging niet met verwondering maar alleen met sympathie te be schouwen en te beoordeelen. Op uwe persoonlijke sympathie. Mevrouw, Mijne Heeren, op de sympathie van al de leden van de kr.rigen d.e hier door U vertegenwoordigd zijn rekenen wij stellig. Het";s siecbts, dank aan deze sympathie, dank aan den onvoorwaardelijken moreelen en stoffelij- ken steun van alle handelaars en nijveraars, van alle vrienden van Yper-dat onze poging steeds betere vruch ten zal kunnen baren dat onze werking steeds beter, volmaakter en doelmatiger zal kunnen opgroeien en misschien eensdaags uwe sympathie in bewondering omzetten. Ik verzoek U, Mevrouw, Mijne Heeren, uw glas te ledigen tot het welgelukken van de toeristieke actie welke wij vandaag in groote nederigheid maar met even groote vastberadenheid en beslistheid aanvangen. Na deze aanspraak, die langdurig toegejuicht werd, vergastte men de aanwezigen op een lek ker glas dat de Heer-burgemeester voorstelde te ledigen op den bijval der werking van de toeris tische vereeniging die zij met groote nederigheid maar ook met beslistheid aanvatte. Vervolgens zette de Heer René Buckinx de werking van de Officieele Vereeniging tot bevor dering van het Vreemdelingenverkeer uiteen en drukte zich uit als volgt Jufvrouw, Mijne Heeren, Tot op het einde van 1935 was de propaganda voor Toerisme te leper in de handen van een privaat comi teit, waarvan de heer Bouquet de voorzitter was. Bij gebrek aan de noodige fondsen namen de leden van dit comiteit gezamenlijk ontslag op 26 Dec. 1935. Dit was een gelegenheid voor het stadsbestuur om de kwestie van het Toerisme op nieuwen degelijken grond slag in te richten. In zijn zitting van 12 Maart besloot de gemeente raad dan ook opdracht te geven aan het college van Burgemeester en Schepenen om een officieele vereeni ging voor vreemdelingenverkeer in te richten met last een programma van toeristieke werking en propaganda uit te vaardigen, de middelen tot verwezenlijking er van vast te stellen. Daar intusschen het toeristische seizoen was aange broken nam voorloopig de stad zelf de werking in handen en werd door haar zelf verder propaganda ge maakt11.000 prospecti alsook een groot aantal affiches werden verspreid. Het bezoek van den belforttoren werd ingericht en bekend gemaakt door bijzondere circulaires. Dit bezoek was een voorname bron van inkomsten voor de spijziging van de toekomstige pro- pagandakas. Voorloopig werden dan ook alle nuttige inlichtingen op het secretariaat verstrekt. Op het einde van verleden seizoen werd de hand ge slagen aan de definitieve oprichting van een nieuwe officieele vereeniging voor vreemdelingenverkeer. Zij kreeg een nieuw statuut, waarvan de bijzonderste pun ten zijn 1. De vereeniging bevordert het toeristenverkeer in al zijn vormen. 2. Zij bestaat uit een algemeen bestuur en een uit voerend bestuur. 3. Het eerste bestaat uiteen afgevaardigde van het schepencollegeeen afgevaardigde van elke politieke groep 12 afgevaardigden van toeristische en aanver wante organismen 3 leden met toeristische bekwaam heid en inzicht. 4. Het uitvoerend bestuur telt 3 leden waaronder één vertegenwoordiger van het schepencollege. 5. De vereeniging is een semi-officieele, in dezen zin dat naast vertegenwoordigers van de stad ook parti culieren hunne medewerking verleenen. Daardoor be staat de band tusschen het officieele en het bijzondere, band die ons inziens een noodzakelijkheid was. 6. Een bijzonder sekretaris heeft het inlichtingsbu reau te houden. 7. Om de drie maand zal het algemeen bestuur ver gaderen om uiteenzetting te hooren over het gedane werk en de projecten te onderzoeken. 8. Zij staat zooals hooger gezegd onder de controle ykii het gemeentebestuur. Dadelijk na zijn aanstelling is het uitvoerend bestuur begonnen met de strikt noodzakelijke punten uit te werken a) Het inlichtingsbureau was onze eerste bekomme ring waar reeds zoo lang naa rgevraagd werd zou nu dadelijk ingericht worden. Het is er thans niet vol ledig, niet naar de laatste vereischten, maar het bij zonderste, inlichtingen namelijk zullen er verkregen worden. b) een tweede punt was de vernieuwing van de toe ristische brochures. Zij zijn er ook, weliswaar nog niet in een kunstigen vorm zooals wij ze verlangd hadden, maar toch in een vorm en met een inhoud dat ze de vreemdelingen zullen van nut zijn. c) Ook de hotellijsten die thans in druk zijn, vormen het derde punt dat door het uitvoerend comiteit werd aangevat. Dit alles is nog zeer weinig, vergeleken bij wat er te doen is. Tientallen punten die nog op ons program ma staan, zullen in de mate van den financieelen toe stand en naar gelang de tijdsomstandigheden het zul len toelaten worden uitgevoerd. Maar dit alles kon nog niet worden begonnen. De basis en een degelijke ditmaal, naar wij hopen is geworpen en hierop hopen wij te kunnen voortbou wen, met de medehulp, èn van het stadsbestuur èn vooral ook van de bijzonderen, neringdoeners en an deren, om het werk dat zonder rijke geldelijke onder steuning niet kan leven, te doen groeien, in het belang van de stad, die wij ook de onze mogen heelen. Deze rede werd eveneens op applaus onthaald waarna, tot slot der inhuldigingsplechtigheid, een bezoek gebracht werd aan het bureel waar, be nevens het panorama van Yper, dat destijds in de Tentoonstelling van Brussel gestaan heeft, thans reeds verschillige plakbrieven zijn opge hangen en allerhande propagandamateriaal voor handen is. Voor een begin valt er op de inrichting volstrekt niets te zeggen, zij getuigt van zekeren smaak en is stellig en vast het werk van bevoeg de handen. Dit bureel, dat zooals wij het reeds zegden zal bediend worden door Mej. Ravard, die verschil lige talen machtig is, zal open zijn van 10 tot 13 en van 14 tot 17 uur vanaf acht dagen vóór tot acht dagen na Paschen en vanaf 15 Mei tot 31 September van elk jaar. Vanaf acht dagen na Paschen tot den 15 Mei zal het bureel slechts open zijn van 11 tot 12 u. 's morgens, omdat op dit tijdstip alsdan de bezoeken nog niet zoo tal rijk zijn. Deze uren zijn natuurlijk nog vatbaar voor mo gelijke veranderingen en verbeteringen die naar de opgedane ondervinding zouden mogen noodig blijken. Met de inrichting van dit bureel heeft de nieuwe Vereeniging tot bevordering van het toeristenverkeer goed en op practische wijze hare werking ingezet, en ongetwijfeld zullen wij weldra nog andere goede initiatieven van deze vereeniging mogen toejuichen. Het is hetgeen wij stellig hopen, daar onze stad in het toerisme een harer bijzonderste inkomstbronnen vindt en er niet genoeg voor kan doen om het te bevor deren. wordt gestild, weggenomen door de DENTOGÈNE 6 fr. de flesch in alle apotheken. Opgeleteischt WEDSTRIJD VAN UITSTALLINGEN van Witten-Donderdag 1937 UITSLAG I. Reeks Beenhouwers Vergulden Eeremetaal met gelukwenschen van de Jury aan de HH. Descamps G., Boterstraat Vanraes, Dixmudestraat. Zilveren eeremetaal aan W° Honoré Vermeulen, Sta tiestraat. II. Reeks Pasteibakkers Vergulden eeremetaal met gelukwenschen. aan W'" Vandaele, Groote Markt Koning Albert. Vergulden eeremetaal aan De Haeck Hector. Rijsel- straat. III. Reeks Autos Vergulden eeremetaal aan HH. Devos en Dewanckel, M. Frenchlaan. IV. Reeks Fruit Bloemen Vergulden eeremetaal aan Despeghel Lucien, Boter straat. V. Reeks Moden Confectie Weeldeartikelen Vergulden eeremetaal met gelukwenschen der Jury aari HH. Vandevoorde Florimond, Boterstraat Car dinael Edgard, Rijselstraat. Vergulden eeremetaal aan HH. Downie-Duhameeuw, Tempelstraat Glissoux Gaston, Statiestraat Gru wez Aimé, Boterstraat M" Declercq, Statiestraat Wackenier André, Middelbare school. Verzilverd eeremetaal aan HH. Van Laethem-Ger- ber, Statiestraat Devos Jules, Statiestraat Goe- maere Camille, Meenenstraat Hof Valère, Lange Thouroutstraat Thoma Joseph, Rijselstraat Vier- straete Jerome, Rijselstraat. Bronzen eeremetaal aan HH. Gillis Maurice, Rijsel straat Luyten Achille, Vandenpeereboomplaats Louf Valère, Boterstraat Braem-Fleury, Tempel- straat. Vrienden, nooit klagen Weest verheugdDrinkt alle dagen Koffie met Chicorei PACHA En ge leeft 100 jaar of bijna

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 3