Emile MATTHU 8 DE CARNAVALSTOET TE YPER Gevonden en Verloren Voorwerpen ALLO ALLO De Firma MOTOS GILLET maakt haar geachte klienteel be kend dat haar nieuwe rechtstreek- sche agent voor Yper en omstreken 8 modellen 1937 in magazijn heeft. 9, Veurnesteenweg, 9, YPER -- Tel. 284 OCCASIE MOTOS. TOONEELAVOND ALLERHANDE NIEUWS HANDBOOGSCHIETINGEN Burgerlijke Stand van Yper Burgerstand van Bixschote Burgerlijke Stand van Wytschaete Burgerstand van Elverdinghe Burgerlijke Stand van Langemarck FAILLISSEMENT - UITTREKSEL Gewestelijk Bureel voor Arbeidsbemiddeling en Werkloosheid SCHULDERKENNING Op 9 Mei aanstaande, dus binnen enkele weken, trekt de Carnavalstoet, in volle majesteit, de straten der stad door. Het Comiteit, aangemoedigd door de nering doeners en bijzonderen, besloot zijne lastige taak te herbeginnen en het feest opnieuw op touw te zetten. Het gemeentebestuur geeft ons nieuwe hulp, en de Reus Goliath zal wederom den stoet op luisteren. Bakkers en Pasteibakkers, op hun vroeger be sluit terugkeerende willen ons ook ter hulpe ko men en er is spraak ons een fanion te schenken. Al de maatschappijen ingeschreven voor den stoet van 7 Februari 11. komen ons, zonder een uitzondering, terug. De bevolking van Yper's omgeving en ook van de omliggende steden is reeds druk bezig met onzen Carnavalstoet, een bewijs dat ze van zin is te komen. Indien het weder ditmaal gunstig is, en dat ver hopen wij stellig, zal men te Yper nog nooit meer volk gezien hebben dan op 9 Mei. Vastberaden hun doel te bereiken, zullen onze mandatarissen vanaf de eerstkomende dagen hunne ronde beginnen. Aan alle bijzonderen, aan alle neringdoeners vragen wij heel beleefd onze afgevaardigden een goed onthaal voor te behouden. Gelief uit het oog niet te verliezen dat al de bestuursleden, welke deze lastige taak op de schouders nemen, dit niet doen uit eigen belang, maar slechts werken voor het algemeene best. Dank bij voorbaat. Van wegens Het Carnavalcomiteit. Gevonden. Vrijdag 9 April, door M. Cherchye Achille, een sjerp. Zaterdag 10, door M. Schreel Eugène, een paar lede ren dameshandschoenen. Door M' Carton Alice, een ceintuur van damesmantel. Door M. Woets, politieagent, een kleine sleutel. Door M. Nuytens Gilbert, een gekleurde sjerp. Maandag 12. door M. Dewitte Guido, een kerkboek. Dinsdag 13, door de stoelvrouw in de Paterskerk, een oorring. Woensdag 14, door M. Van Troyen Désiré. een huis deursleutel. Verloren. Dinsdag 13 April, door M. Vermeulen Pamphile. van St Jan, een handtasch inhoudende pa pieren. Woensdag 14, is weggeloopen bij M. Iweins, te Zille- beke, een hondje, wit en zwart gevlekt, met pluimsteert. Donderdag 15, door M. Verfaillie Valere, een bruin lederen brieventasch inhoudende eenzelvigheidskaart en andere papieren, alsook een zekere som fransch geld. Kostelooze inlichtingen Herstelling met waarborg van alle motos. De Vrouwelijke Katholieke Burgers en Middenstands- jeugd geeft een heerlijken jeugdavond. Op Donderdag 22 April 1937, te 8 uur, in den Stads schouwburg, opvoering van het tooneelstuk DE JUF FROUWEN MET DE GROENE HOEDJES», naar het welgekend boek van Mevrouw Germaine Acremant. (i Ces Dames aux Chapeaux verts. Kaarten zullen ten huize aangeboden worden en zijn ook te verkrijgenBoesinghestraat, Nr 6. BECELAERE. Bijna verstikt. Bij het terugkee- ren van een begrafenisplechtigheid is de 35 jarige Adolf W., nabij net gehucht Molenaarsveldhoek. in een gracht vol modder gevallen. Daar hij met het hoofd in het slijk stak en zich zelf niet verhelpen kon, zou hij stellig verstikt zijn ware het niet van een slachter die daar korten tijd nadien voorbijkwam en den man uit de gracht hielp. GHELUWE. Wiel afgeloopen. De voerman Van- hee Roger, wonende te Gheluvelt, kwam Vrijdag laatst, rond 4 u. namiddag, met een bespannen driewiehcar langs den Ypersteenweg gereden, toen plots een der wielen afliep. De geleider kon gelukkiglijk op zijde springen en zoo den neervallenden karrebak vermij den. doch werd door het afloopend wiel getroffen, waar door hij achterover ten gronde viel en ernstig aan het hoofd en den rug gekwetst werd. Botsing. Charles Feys, wonende te Yper, reed Zon dag namiddag, rond 5 uur, per auto in de richting van Gheluvelt, doch gekomen ter hoogte der Kruyseecke- straat moest hij naar links zwenken om een moto te mijden die van Becelaere kwam. Hierdoor werd het rijtuig van M. Feys aangereden door de auto van Th. Hopplinus welke uit de tegenovergestelde richting kwam. M. Feys werd aan het hoofd gewond en beide voertuigen werden beschadigd. Aanrijding. Lesage Gabriel, van Yper, kwam Woensdag avond per auto langs hier gereden, toen hij bij de wijk Terhand plots naar links moest uitwijken ten einde een knaap, die de baan overliep, te mijden. Dit had echter voor gevolg dat de auto een weinig verder tegen de driewielkar van den landbouwer Impe Jules botste. Deze laatste kreeg een slag van de kar en werd aan den schouder gekwetst. Beide voertuigen waren beschadigd. VLAMERTINGHE. Tegen gesloten spoorwegbar- reel. De Franschman Bpwn James, wonende te Po- peringhe. Bruggestraat, kwam Vrijdag morgen rond 11 u. per auto van uit de richting van Vlamertinghe naar Yper gereden. Gekomen aan den grooten over weg, die juist gesloten was, bestatigde de autovoerde dat zijn remmen niet werkten zoodat hij niet stoppen kon. Daar anderzijds de trein in aantocht was, aarzel de Boone niet een zwenking aan zijn stuur te geven en zijn auto vlak op een betonnen paal te richten. De auto, die zwaar beschadigd werd, stond juist stil toen <ie trein voorbijbolde. Door den schok der aanrijding werd de overwegbarreel uitgerukt, doch als bij won der werd niemand gekwetst. Moto tegen ijzerwegbarreel. Maandag laatst, korts vóór 5 uur, gebeurde er aan den grooten spoorover weg, waar verleden week Vrijdag reeds een auto tegen den barreel had gereden, een nieuw ongeluk waarbij er ditmaal twee gekwetsten waren. Rond gemeld uur. kwam de genaamde Steendam Mar cel, van Rousbrugge-Haringhe, per moto van Yper naar de richting van Vlamertinghe gereden in gezelschap van Destadsbaeder Gustave, insgelijks van Rous brugge-Haringhe, die op de duozitting had plaats ge nomen. De barreel van den grooten overweg was juist gesloten, daar er een koopwarentrein in aantocht was. De motovoerder echter zal zulks waarschijnlijk niet bemerkt hebben en meende door te kunnen rijden. Hij zwenkte naar links ten einde de schuinsliggende trein sporen dwars over te steken, doch botste met geweld tegen den gesloten barreel. Hij en zijn gezel werden tegen de straatsteenen neergesmakt waar zij nevens hun beschadigde moto bleven liggen. Dadelijk daagde er hulp op. Steendam Marcel had de borstkas ingedrukt en werd bij hoogdringendheid met de auto-ambulance van het Rood Kruis naar het O. L. Vrouw hospitaal overgebracht. Zijn reisgenoot Destadsbaeder was slechts aan het hoofd gewond en weigerde zich te laten ver zorgen. Beide gekwetsten zijn gehuwd, De rijkswacht van Yper kwam ter plaats het noodige onderzoek doen. KOMEN. Door auto verrast. Niet ver der tol- brug werd de 50 jarige Desompele Robert, bij het over steken der straat, aangereden door een auto bestuurd door Dewitte Leon, handelaar, wonende St Margriet- wijk. Het ongelukkig slachtoffer werd een tiental meter ver meegesleurd cn mei verwondingen aan hoofd en over gansch het lichaam opgenomen. LANGEMARCK-ST-JULIA AN. Pijnlijk voorval. Het tweejarig zoontje van den onderwijzer alhier is, al uit zijn bedje vallend, zoo ongelukkig op het hoofd terechtgekomen dat een inwendige bloedstorting den dood van het arme wichtje veroorzaakt heeft. STAANDE PERS ZONDAG 18 APRIL 1937 Om 2 1 uurDICKEBUSCHOppervogel 80 fr. Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 20 fr. Alle vijf schutters een primé van 15 fr. -Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. ZONDAG 25 APRIL 1937 Om 2 1 uurYPER-HOEKJEOppervogel 80 fr. Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 20 fr. Alle vijf schutters een primé van 15 fr. Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. van den 10 tot den 16 April 1937 GeboortenDhont Joannes, G. de Stuersstraat, 33, van Sint Andries. Van Elslande Joseph, Lange Thou- routstraat, 25. Dethoor Christiane, Dickebuschsteen- weg, 4. Lavens Marie, Recollettenpoort, 5. van Komen. OverlijdensDewulf Irma, 60 j„ landbouwster, echtg.. Staelens Gustavus, Kemmelsteenweg, 9. Raket Emi- lius, 65 j., kostganger, ongehuwd, Rijselstraati 133. Dhont Joannes, 1 d., Recollettenpoort, 5. van Sint- Andries. Oosterlynck Helena, 77 j„ z. b., ongehuwd, Meenensteenweg, 25. Vienne Elise, 54 j., huishoudster, echtg. Muylle Emile, L. Thouroutstraat, 25, van Wyt- schaete. Ford Esmée, 19 j., z. b„ ongehuwd, Pope- ■ringhesteenweg, 8, van Dottignies. HuwelijksbeloftenEdouard Van Brusselen, substi tuut van den Procureur des Konings, te Yper en Dionysia Migom, z. b., te Gent. Norbert Vanden- kerkhove, Haarkapper, en Marie-Louise Coffyn, haar- kapster, beiden te Yper. Theophile Vangheluwe. handelaar, en Antonia Berten, z. b., beiden te Yper. 1" TRIMESTER 1937 Geboorten Verstraete André, z. v. Gerard en Cail- liau Rachel. Verschelde Etienne. z. v. Richard en Callewaert Jeanne. HuwelijkSoenen Louis, landbouwer, te Merckem en Covemaeker Maria, landbouwster, te Bixschote. OverlijdensLepla René, z. b., echtg. van Beddeleem Eveline, 80 jaar. Bryon Virginie, winkelierster, wed. van Snick Jules, 63 jaar. Depuydt Honoré. z. v. Georges en Heughebaert Irma, 11 m. Maand Maart Geboorten Meersseman Paula, d. v. Petrus en Zoé Platteau. - Masschelein Adriënne, d. v. Emilius en Maria Verhelst. Sintubin Roger, z. v.. Achille en Livina Vande Walle. Mahieu Christiane, d. v. An dré en Julia Lampaert. OverlijdensMeersseman Paula, oud 5 dagen. d. v. Petrus en Zoé Platteau. Allaeys Sylvère, mulders- gast. oud 36 jaren, echtgenoot van Germaine Goude- zeune (overleden te Beernem). Elslander Anna, zon der bedrijf, oud 20 jaren, ongehuwd, d. v. Camille en Marie Verkindt. Duflo Elvire, oud 4 maanden, d. v. Hilaire en van Maria Cnockaert. D'hoine Felicie, huishoudster, oud 49 jaren 11 maanden, echtgenoote van Floris Bervoet. Maanden Januari, Februari en Maart Geboorten Pype Walter-Georges-Cornelius, z. v.. Jonas en Gat Irma. Gat Raphaël-Cornelis, z. v. Cyrille en Pype Laura. Gryson Camilla-Cornelia, d.. v. Emile en Lauda Julienne. Latruwe Willy-Cor- neel, z. v. Albert en Charlet Maria. Huwelijken Clareboudt Gerard-Joseph-Cornelis, van Wervik, met Ooghe Anna-Maria-Cornelia, van Elver- dinge. Fleurant Raymond-Marcel, van Croix (Frank rijk), met Vermeulen Julia, van Elverdinge. Bulcke Gerard-Cornelis, van Bikschote, met Vermeulen Ger- maine-Cornelia, van Elverdinge. Debeer André-Cor— nelis, met Theirssen Angela-Bertha-Cornelia, beiden, van Elverdinge. Overlijdens Vandaele Euphrasie-Leonie. wed. Oest— landt Francis, 75 jaar. Carpentier Clemence-Sophie. wed. Mortier Henri, 75 jaar. Deconynck Louise-Cor nelia, echtg. Gauquie Henri, 49 jaar. Alexander Juliana -Emiliana - Hortensia, ongehuwd 79 jaar. Knockaert Emma-Maria, echtg. Acke Alfons, 57 jaar. Feryn Henricus-Fidelis-Cornelius, 14 maanden. Gal- liarde Ludovica-Cornelia, echtg. Carpentier Benjamin 71 jaar. Vandelannoote Maria-Ludovica, wed. Hiele Jules, 84 jaar. Maand Maart 1937 GeboortenRobaeys Agnes-Maria-Cornelia, d. v.. Hector en Blanckaert Godelieve. Desmet Anna-Cor- nelia, d. v. Victor en Loonis Ludovica. OverlijdensVerfaillie Frans-Roger, oud io maan den, zoon van René en Vandermeersch Germaine.. Deroo Hugo en Guido, oud 1 maand, beiren zo nen van Valère en Soenen Urbanie. Bracquez Albéric, oud 35 jaar, echtgenoot van Willaert Mar- garetha. Ollevier Juliaan-Leo, oud 44 j., z. v. Fran- ciscus en Gryson Jules. Vereecke Irma-Juliana, oud 69 j., echtgenoote van De Tavernier Arthur. Dewitte Joseph-Henrioud 81 j., weduwnaar van Callens Thérèse. De Rechtbank van Eersten Aanleg van het Gerechtelijk Arrondissement Yper, er zetelend, wijzend in Koophandelszaken, in openbare Koop handelsterechtzitting van Woensdag 14 April 1937, verklaart in staat van faling LAMBERT Jules, Kolenhandelaar, wonend en gehuisvest te Langemarck, Clerckensteenweg. De Rechtbank heeft bepaald op 14 October 1936 den datum van het schorsen der betalingen aangesteld als Rechter-Commissaris, den heer Reenter Lefebvre benoemd tot curator, Meester Jules Vanaerde, advocaat te Yper, Statiestraat bevolen apn de schuldeipehers, hun schuldvorde ringen neêr te leggen, ter Griffie dezer Recht bank, Gerechtshof, Groote Markt Koning Albert, te Yper, vóór 5 Mei 1937 vastgesteld op Woens dag, 19" derzelfde maand, te drie uur namiddag, ter gehoorzaal van gezegde Rechtbank, het on derzoek der neergelegde schuldvorderingen en op Woensdag, 2" Juni 1937, te tien uur vóórmid dag, ter openbare Koophandelsterechtzitting, het verhandelen der betwistingen, ontstaan tijdens het onderzoek der schuldvorderingen. De Rechtbank heeft, verders, de kostelooze rechtspleging bevolen. Voor Eensluidend Uittreksel De Curator, Jules Vanaerde,. Advocaat, Statiestraat, Yper. Werkaanbiedingen waaraan nog niet voldaan is 1 koperslager 2 mouleerders in gietijzer 1 werk man voor het vervaardigen van verschillende zonne tenten 2 geschoolde smeden voor den luchtstamper van 85 kg. valgewicht 2 raderwerkmatrijzenmakers 4 diamantbewerkers (kruiswerkers of brillandeer- ders) 1 werkman kunnende op trommel of band- machien afpuimen 170 werklieden kunnende met schop en houweel werken 1 spoorlegger 2 plaat- bewerkers voor het carrosseriebedrijf. Alle noodige inlichtingen op het bureelLange Thou- houtstraat, 4. Diensten kosteloos. M. Albert Platteau, werkman te Wytschaete, maakt bij deze bekend dat hij de schulden niet meer erkent die zijn echtgenoote Marie-Louise Bouten, gemaakt heeft of nog zou maken, daar zij het echtelijk dak verlaten heeft. MARKTEN MARCHES Middelprijzen Prix Moyens Yper 10 April Kortrljk 12 April Rousstlare 13 April Veurne 14 April Popi ringhe 16 April Tarwe de 100 kilog. Froment les 100 kil. 141,00 155,00 158,00 154,00 152,0. Rogge id. Seigle id. 126,50 134,50 145,00 147,50 150,0t Haver id. Avoine id. 115,00 121,00 120,00 115."0 114,00 Aardappelen 100 k. Pommes de Terre 45,00 40,50 37,50 45 00 36 50 Boter de kilogram Beurre le kilo 16,50 18,75 16.00 15,25 16,00 Eieren het stuk (Eufs la pièce 0.35 0.36 0,34 0,36 0,31 Hoppe de 50 kilogr. Houblons les 50 kil. 1936 koopt verkoop t: S 500 25

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 8