B. C. KORTRIJKSCHE ONDERLINGE - Brand -- Leven Ongevallen Ceinturen - Corsets Borsthouders «AU MIMOSA» «AU MIMOSA» 2 Bij de Dappere Trachterschutters WAAR ZIJT Cl) HET ZEKERST EN VOORDEELICST VERZEKERD TE KORTRIJK In onze Wiltems-Fondsafdeeling Feest van den Bond ter Verdediging van het Officieel Onderwijs in den Stedelijken Schouwburg te leper Jw VANDENBERGHE IN DE KLEINE WINST» SS, M e e n e n s t r a a t, 33 YPER 19, Tempelstraat - YPER 19, Rue du Temple - YPRES Viering van het tienjarig Voorzitterschap van Heer Evariste SWINGEDOl'W. Dcnderdag 6" dezer, om 9 u. 's morgens, vergaderden al de leden in het lokaal De Trompet i en om 9 i ure stipt, met muziek voorop, begaven zij zich in stoet naar het huis van den Voorzitter op den Dickebuschsteenweg. Daar werd door den ondervoorzitter. Heer Cyriel La- moot. de volgende aanspraak gehouden Achtbare Voorzitter, Het doel van onze bijeenkomst van dezen dag, is het vieren van het tienjarig bestaan onzer Maatschap pij De Dappere Trachter schutters waarvan U het opperhoofd verdient te zijn. Wij komen U -hier onze hulde aanbieden omdat Gij, Achtbare Voorzitter, sedert 10 jaar de lastige taak van voorzitter rechtmatig en uit ganscher harte hebt vervuld. Gij zijt de ziel van onze maatschappij, door u bestaat eendracht en tucht in onze maatschappij en daarom wordt U door de leden ge acht en bemind. Ja, tien jaar lang hebt Gij al Uwe beste krachten ingespannen tot het groeien en bloeien onzer maatschap pij en tot hedendaags toe zien wij U ervoor steeds op de bres staan. Allen die hier thans rond u geschaard staan, bieden u hunne hulde aan en wenschen dat gij nog vele jaren aan ons hoofd zoudt mogen staan, tot heil en welstand van onze maatschappij».- De ondervoorzitter Cyriel Lamoot overhandigde ver volgens een bloemenkrans aan den gevierde en de mak kers De Dappere Trachterschutters losten een salvo geweerschoten, ter eere van den Voorzitter, waarna de Brabangcnnegespeeld werd. Tijdens de ont vangst. die volgde, werd door den voorzitter Evarist een lekker glas en een goeden sigaar aan de makkers aangebeden en dan trok de stoet terug naar het lokaal, waar onze beste makker Florent den volgenden brief aflas en hem aan den Voorzitter overhandigde. Waarde Heer Voorzitter, Met verlangen hebben wij, leden van de Maatschap pij De Dappere Trachterschutters dezen dag te ge- moet gezien. Met verlangen, zeg ik, omdat deze dag ons in de gelegenheid stelt, U, onzen leider, de hulde te brengen die U toekomt. Teen tien jaar geleden, enkele jaren dus na der. oorlog, het ontwerp opgevat werd de vereeniging De Dappere Trachterschutters tot stand te brengen, heb ben wij U gevonden, bereidwillig en gereed om die zeer kiesche taak van voorzitter te aanvaarden. Tien jaar lang, hebt gij aan onze zijde gestaan, tien jaar lang ons geholpen met raad en daad en wijs beleid. Buiten alle egoism of winstbejag, alleen den bloei van de maatschappij voor oogen hebbende, stondt gij op de bres om onzen naam hoog te houden, om onze faam uit te breiden. Onze aloude stede, door den oorlog verwoest, moest herleven, moest oprijzen uit hare puinen, gij hebt uw steentje bijgebracht in den folkloristischen heropbouw deer een oud gebruik wederom in eere te herstellen en aldus aan Yper een stuk van wat het vroeger bezat, terug te schenken. Deze dag. Waarde Heer Voorzitter, zal in de an nalen van onze maatschappij geboekt blijven als een dag van feest te uwer eere, als een dag van erkente lijkheid voor wat gij gedaan hebt voor den bloei van onze maatschappij, voor wat gij heringericht hebt onze stad ten bate. Uit naam van de leden van de maatschappij «De Dappere Trachterschutters en uit mijn naam, bied ik U dit geschenk aan. Dit geschenk. Heer Voorzitter, weze voor u het symbool van onze groote en welge meende sympathie. Onze wenschen vergezellen het, wenschen van geluk, wenschen van voorspoed, wen schen vol hoop. hoop U nog lange jaren in on£ midden HandelsregisterKortrijk 952 NATUURLIJK bij de Naamlooze Maatschappij, de Onderneming gemachtigd bij Koninklijk Besluit van 23 December 1932, in uitvoering van de wel van 25 Juni 1930. Hare werking uitstrekkende over gansch hel land, worden er nog ernstige Vertegenwoordigers gevraagd. Voor alle inlichtingen wende men zich tot het Bijkantoor te YPER 8, Mondstraat Te!. 159 Algemeen Opziener Omer Robyn te mogen vinden, U nog lange jaren te mogen noemen onzen Voorzitter, maar vooral nog lange jaren in* U te mogen vinden onzen trouwsten makker en onzen innigsten vriend. Be achtbare Eere-Vcorzitter, Heer Hector Vermeulen, stuurde can nog enkele woorden tot den Voorzitter en overhandigde hem een mooi geschenk, waarop de ?I:cr Evarist Swir.gedcuw, ten zeerste bewogen, alle leden en medewerkers bedankte. Op de gezondheid van den voorzitter, werd dan nog een fijn glas geledigd, geschenken door den Eere-Voorzitter, Heer Hector Vermeulen. Ook aan den Heer Aimé Gruwez, de groote wel doener der stad die altijd gereed is voor alle goede wer ken, werd nog een welverdiende hulde gebracht, en vervolgens werd, ter herinnering aan het tienjarig be staan, een foto genomen van al de leden der maatschap pij met het muziek erbij. Voor het sluiten werd nog met het muziek naar het monument der Ypersche ge sneuvelden gegaan waar onze Voorzitter een bloe menkrans neerlegde en de Brabangonnegespeeld werd, en vervolgens een ronde gedaan in stad bij de leden herbergiers. Om 1 i uur nam iedereen afscheid voer het diner, elk in zijn huis natuurlijk, want dan volgde nog de Koningschieting die 's namiddags plaats had. Het koningschap werd gewonnen door den Voor zitter Evarist Svvingedouw, terwijl makker André Be- haeghe den Prinsprijs schoot. Dit feest werd vreugdig voortgezet bij het drinken van nog vele pintjes van Vermeulen's bier tot laat in den avond en met volle muziek van onzen makker Mortier, den onvermoei- baren speler. Lang leve onze Voorzitter KONINGIN ASTRIDVIERING -O- Het verbeide feestje zou eindelijk plaats vinden. Het publiek is uiterst keurig, aandachtig, ingetogen. Het orkest, onder leiding van heer Decadt, speelt zeer fijn, met gevoel, en uiterst verzorgde nuances Lenteatmosfeer en Ase's dood van Grieg. Het publiek geniet" van de zorg aan de uitvoering besteed. De bijzondere wijding van de muziek stemt innig en bekoort. De heer Decadt speelt daarna op klavier Humoresken van Grieg alsook het zweedsch na tionaal lied en het vermaard koningslied ons bezorgd door Z. E. den Minister van Zweden te Brussel, Kunstenaar's handigheid en begrip van rhythme en melodie worden ten zeerste gewaardeerd. Mej. Verdoent vertolkt met grooten eenvoud, doch met kunst, Boerken Naas van Gezelle. Mej. Yvette Gesquière draagt met een volle stem, die nadruk legt op de hooge waarde harer vertolking, vóór Kussnacht en Koningin Astrid Elke zin werkt in, bij de ontvankelijke toehoorders en baart diepe ontroering. De heer Schaikens komt vervolgens aan het woord. Hij heeft het over het Land van Koningin Astrid aan de hand van filmen die hij ter plaatse heeft geno men. Dit land biedt uitzonderlijke mooie landschap pen. Stockholm is een prachtige hoofdstad, waar wij sierlijke, drukke lanen en straten, en mooie interieurs te zien krijgen. Kalmar, de beroemde stad met fol- klorisch museum, spreidt zijn bekoorlijkheid ten toon. Fridhem, buitengoed van Prins Karei, de blauwe vogel, herinnert aan den verlovingstijd van prinses Astrid en de bezoeken van Koningin Elisabeth, Koning Albert en onzen huidigen koning. Een korte schets over de jeugd der prinses, gewijd aan anderen en vol eenvoud, leggen over haar figuur de teederheid van een Noorsch sprookje. Vervolgens licht spreker prachtige zichten nader toe van de officieele gebouwen en van het grootstadsleven in Zweden. Teikens worden er persoonlijke bijzonder heden bijgehaald om het betoog te staven. De spreker bekwam dan ook een zeer verdiend applaus. De plastische beelden door het Jeugdverbond uitge voerd, verwekken een bijzonder grooten indruk Konin gin en mijnwerkerKoningin en 't Negertje Koningin en fiet volkskind Droeve mare Apotheose. De beelden bevallen door hun kunstwaarde en hun opvallenden goeden smaak bij inkleeding en de lijn- speling. De schijnwerpers van het Huis Lacante doen wonderen. Na een dankwoord aan allen, onderlijnt de heer Voor zitter het kunstgehalte en de vaderlandsche strekking der verschillende nummers. Hij roept het publiek op tot daadwerkelijkheid in zake vaderlandsch gevoel. Voorbeeld strekt tot navolging. Goede daden op dit terrein dragen ook hun belooning in zich. Deze avond was vol wijding en gunstige voornemens. 't Willems-Fonds ijvert zonder baatzucht. Het weet ook practisch werk te verrichten, onze stad ten bate laat staan dat zijne ideëele betrachting vruchten van duurzamen aard beoogt. Afdeeling Willems-Fonds wordt gediend door een ploeg offervaardige jonge lieden, wier leuze schijnt te zijn doe stil voortWij wenschen haar goed heil toe en volharding. Weldra worden de vaderlandsche strekking en het hooge zedelijk doel van deze cultureele vereeniging volmondig en algemeen erkend Lang vóór het openingsuur verdrong zich een groote menigte voor de ingangsdeur van den schouwburg. De zaal liep onmiddellijk proppens vol. Het orkest was puik. Het voerde, onder de leiding van heer Van Egróo, flinke stukken uit. Op het Bruggetjewerd door de kleuters van «Justice» met veel gratie uitgevoerd. Mej. Van Ommeslag speelde met succes De dans der kanarievogels Mej. A. Huberty gaf blijk van een behagelijk spel op klavier. Haar interpretatie was opgewekt en sier lijk. 't Slapertje kinderspel door de kleuters der ste delijke meisjesscholen, bekwam grooten bijval. Dr Grijzebaard zang en spel door Mej. S. Huberty, wekte de algemeene belangstelling op. Er is bij haar stof voor ontwikkeling. Boerken Naasgenoot een bijzondere bekoorlijk heid. Mej. Verdoent uit de Fricadellenheeft ons verrukt door de oprechtheid van haar spel. De jonge accordeonisten uit de Looiegaven een voorstelling van belangsoli en samespel waren ern stig van techniek en inspiratie. Zij werden dan ook geestdriftig toegejuicht. De turnoefeningen van de Middelbare school bevielen ten zeerste door de kranige en toch lenige houding van de bijzonder gedrilde jongelingen. Hun paraatheid, hun verzorgde kleedij en hun uithoudingsvermogen, naast stiptheid in de uitvoering, bekwamen veel bijval. Heer Missiaen, volksvertegenwoordiger, bedankte het personeel voor zijn opoffering en bekwaamheid en de leerlingen voor hun schitterende uitvoeringen. Spreker onderlijnde het doel van den Bond en schet ste, onder algemeene instemming, de vormingswaarde der officieele school. Het hoofdnummer van dit feest was volgens ons oor deel De Boschduiveltjes Gedurende meer dan een uur evolueerden de kleine «Looiers» met een honderd-, tal. De kooren waren uiterst verzorgd. In de soli kon men de zorg nagaan voor uitspraak en voordracht. De heer De Cadt, leider, mocht een hartelijk applaus in ontvangst nemen. Een deugdelijk feest waarvan kinderen, ouders en toeschouwers een genotrijk aandenken zullen bewaren. Wij wenschen dergelijke feesten meermalen te mogen bijwonen. WORDEN VERKOCHT BIJ Telefoon 322 Belangrijkste huis der stad. KLEEDEREN EN MANTELS VOOR DAMES EN KINDEREN. COSTUMEN VOOR KNAAPJES. Leveringen van keus, elegante snit, onberispe lijke afwerking, spoedige lévering maken de gedurige bekommering uit v.in dit welbekend huis. ROUW IN 12 UREN. Winkel open op Zon- en Feestdagen. Téléphone 322 Maison la plus importante de la ville. ROBES ET MANTEAUX POUR DAMES ET ENFANTS. COSTUMES POUR GAR£ONNETS. Fournitures de choix, coupe élégante, fint irréprochable, livraison rapide font le souct constant de cette maison bien connue. DEJHL EN 12 HEURES. Magasin ouvert dimanches et jours de fête.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 10