VELOSPORT 6 Huldiging van Fons CHESQUIÈRE ter gelegenheid van zijne overwinning in Parijs-Rijsel. Weinige oogenblikken nadat Ghesquiè^f, gemeen zaam gencemd Konten, de eindmeet als 1 had over schreden in Parijs-Rijsel, werd hier langs verschillige kanten de gedachte geopperd dat er hem voor deze verdienstelijke zege ook een hulde moest worden ge bracht Maandag morgen werden die ge dachten door een toeval bijeenge bracht en. nadat de steeds bereid willige Heer Gruwez met zijn mu zikanten aan de twee inrichtende clubs zijn instemming had gegeven liep het reeds als een vuurtje rond dat om 7 ure 's avonds een sere nade ging gebracht worden bij Fons. De Ypersche Wielrijdersciub als ook de Vereenigde Sportvrienden mieken intusschen nog wat rucht baarheid voor dit onvoorzien feest en wanneer om 7 ure werd opge stapt na het muziek, vergaderd bil den vriend Tanghe, werd het een geloop en gejoel van menschen die, sympathiseerende, mee opstapten. Langs de Haernestraat en al over het Nieuw Kwartier, waar elkeen buitenhuize kwam, geraakte men, onder het spelen van opwekkende marschen, aan het huis van Fons die, op den dorpel verschijnende, luidruchtig werd toegejuicht onder het spelen van een daverende Brabangonne. Heeren Horrez. namens de Ypersche Wielrijdersclub, en Bailleul, namens de Vereenigde Sportvrienden, wenschten Fons bij het overhandigen van een prach- tigen bloemtuil, hem dcor hunne vereeniging aange boden, hartelijk geluk en drukten de hoop uit dat Fons op den ingeslagen weg zou mogen voortdoen. Moeten we zeggen dat intusschen een ware belege ring plaats had en we honderden belangstellenden konden waarnemen. Tegenover dit gebaar kon Fons moeilijk de noodige woorden vinden en dankte ontroerd. In de nabijgelegen Café aux Sportsbij Léon, werd het feestje voortgezet, door een gelegenheidsrede uitgesproken door den secretaris der Vereenigde Sport vrienden, Bailleul, in naam der twee vereenigingen der stad Yper. Deze rede. waarin de loopbaan van Fons van het begin af tot heden werd afgeschilderd, met aan elkeen wat hem toekwam, werd herhaaldelijk door toejuichin gen .onderbroken. De stoet, want sinds de vergaderplaats verlaten werd Alfons Ghesquière door zijn vrienden in de bloemen gezet. was het er eer. geworden, deed nog de andere straten van het kwartier aan, en men scheidde welgezind en levreden met de gedachte bij een naaste gelegenheid te mogen herbeginnen. Om te eindigen zij nog dank gezegd aan den Heer Gruwez, met zijn pintenmuziekje, zooals het zoo ge moedelijk genoemd wordt, aan den Heer Vandevoorde, die flink medehielp aan de muzikanten zelf. de twee inrichtende clubs, al de personen die ons hunne sym pathie en derwijze ook aan het feest leendenaan Fons Ghesquière en zijne dame voor hunne instemming en aan Miel Ghesquière, enz. enz. Intusschen kunnen we de uitzonderlijke forme van Fons vaststellen in de Ronde van België en we wen- schen hem veel geluk en nog vele overwinningen. Leve Fons! Leve Yper! Leve St Pieters Een die er geerne bij was. Nu we ten volle in het seizoen zijn, zou men wellicht niet weten waar eerst het hoofd gewend om de tal rijke binnen- en buitenlandsche koersen te volgen, te meer dat we de eenen hier en de anderen daar zien optreden. Wat ons deze week bijzonder goed aan het hart heeft gedaan is een uitslag te vernemen als dezen door onzen Ghesquière behaald in Parijs-Rijsel, over 280 km., in den rekordtijd van 6 u. 57 min. Prificiat Fons. Alfons Ghesquière, overwinnaar in Parijs-Rijsel. Zeggen we van meet af dat dit zoo gauw niet zal worden neergehaald. De reporters der dagbladen, die den koers volgden, zijn het eens om te verklaren dat de inspanning van Ghesquière zooniet meer dan toch evenveel naar waarde moet geschat worden als deze verricht, in Parijs-Tours 1936, door Danneels die 41 km. per uur liep op biljartbanen, terwijl hier kwestie was van lastige wegen en zoo meer. De hulde die door de bevolking van Yper, in samen werking met de twee Ypersche Wielrijdersvereenigingen der stad. aan Fons Maandag laatst werd gebracht, is dan ook ten volle verdiend. Uitslag1. Alfons Ghesquière, 280 km. in 6 u. 57 min. Gemiddelde snelheid 40 km. 200 m. per 'uur 2. Marcel Kint, op 10 seconden3. Edmond Dubois (Fr.), op 3 minuten 4. Emiel Bruneau, op 6 min.5. Balducq; 6. Hallaert7. Gerard Desmedt, op 6 min. 30 sec. 8. Albert Rosseel9. Remy Decroix, op 8 min.10. Van den Driessche. op 10 min. Nu we, in een vlaag van blijdschap, de eerste rege len hebben gepend over een koers waarin een der onzen won (niemand zal het ons ten euvel duiden), gaan we voort met de zege aan te halen van Gast. Denys, in eigen vesting behaald te Woumen. alwaar hij in de laatste ronde alleman van het wiel schudde. Ook een die nooit ten volle naar waarde werd geschat en nochtans een heel flinke kracht is. Uitslag1. Denys Gaston, 140 km. in 4 u. 02 min. 2. Duquenne, op 1 min. 3. Claeys M., op 2 m. 15 sec. 4. Pappens, op 1 wiel5. Desmet K., op 5 met.6. Da vid, op 6 m. 15 sec.7. Moerenhout, op 7 m. 10 sec. 8. Dufromont9. Vandepitte, op 9 m. 30 sec.10. Van- deweghe. In den Grooten Prijs van Turnhout haalde de meer dan verdienstelijke Kemps een zege, die misschien ook wel de opening zal wezen van een heele reeks, want ik weet niet zoo de lezers er reeds op gelet heb ben, maar die Kemps vindt men overal vooraan. Nu klopte hij Rolus. Van Theemsche, A. Loncke, Luc. VerdyCk. Uitslag1. Kemps Richard, 160 km. in 4 u. 28 m. 2. Rolus 3. Van Theemsche 4. A. Loncke 5. L. Ver- dyck 6. Trekels 7. Decock A.8. Vandepitte, op 25 s.; 9. Deryck L.10. Cave. In Parijs-Sedan, de tweede der koersen die uitging uit de fransche hoofdstad, lukte het aan Adam deze binnen te palmen vóór Laurent, Louyet, Majerus, J. Bidot. Uitslag1. F. Adam, in 8 u. 40 m. 2. Laurent, op 1/2 wiel; 3. Louyet; 4. Majerus; 5. J. Bidot; 6. Walle; 7. P. André8. Kalmès 9. Garnier 10. Coullaert. In Parijs-Angers, waar alleen de Fransche Belg Bouttens aan deelnam, was de verrassing groot door de zege van Benoit Faure, die zulks in lang niet meer heeft verwezenlijkt, en dit vóór den rappen Lauck. Uitslag1. B. Faure, in 9 u. 44 m. 2. Lauck, op 1/2 1.; 3. Thiétard. op 10 m. 4. Gamard 5. Godart6. Mar- caillou7. Goujon, op 1 m. 15 8. A. Van Schendel 9. Declercq 10. Legoff, op 2 m. 40. Ondertusschen is ook de Ronde van Italië begonnen. Indien we ons niet uit te spreken hebben over de keuze van de deelnemers-landgenooten, toch gaat het niet op renners te nemen, welke er vooreerst nog nooit den voet zetten, en ze in Italië aan het werk te stellen, omdat ze in Spanje niet kunnen rijden. Hierdoor werd de kans ontnomen van diegenen welke ervoor in onder handeling waren, lijk Decroix. Men ziet dan ook seffens dat de gekozen renners er geene potten breken en nog min zullen breken. Waren zij omgeven geweest door iemand die deze baan- wedstrijden ginder grondig kent, dan had het misschien fatsoenlijk kunnen afgewerkt worden. In den 1" rit was het Nello Troggi die won met 1 min. 40 sec. vóór op Olmo, Romanatti, Bergamaschi en Del Cancia. kortom al favoris. De Belgen behaalden de 36'' met Beeckman, 37'' met Huts, 38' met Deloor, 52' met Dignef eri 57' plaats met Schepers. In den 2" rit van Turijn naar Acqui, behaalde Ber- nacchi den palm vóór Bizzi en Gotti, Beeckman als 1' Belg kwam 4' aan. De 3" rit, van Acqui naar Genua, ziet weerom een van de Italiaansche i's aan het woord. Niet minder dan vijf van die i's eindigden in de vijf eersten, name lijk Valetti, Vicini, Cimiti, Bizzi, en Bartali. Deze laat ste zal nog wel het gevaarlijkst wezen voor het alge meen klassement. In den 4" rit, van Genua naar Viareggio, was Bizzi I aan de eer en klopte Bini, Mollo, Bartali, Amberg. Barral, Valetti enz. zoodat wij daar ook reeds een heel stel jongeren zien opkomen, waarvan we de namen in de uitslagen voor het eerst vernemen. In den 5n rit tijdrijden over 60 km. won Di Pacco in 1 u. 22, hetzij aan een gemiddelde van 43 km. 902 met. per uur vóór Battesini, Favalli, Bartali, Mealli en Servadei. De 6" rit was nogmaals voor Bizzi met de heropstan ding van Deloor, die 7r eindigde en er dus schijnt door te komen. Inmiddels zijn we aan de Ronde van België, waarin twee der onzen startten, namelijk Miel Decroix. over winnaar van verleden jaar. en Fons Ghesquière die. we weten het, in volle forme is. In den 1° rit van Brussel naar Oostende, die een boeiend verloop had, en waarin reeds menige malen getracht werd het hazenpad te kiezen, eerst door Buyck, daarna door Devos. later door Declercq en Van Over- berghe, die echter allen werden ingeloopen. Naderhand probeerde Fonten ook nog schampavie te spelen, wijl Miel hem wijselijk in de wielen hield voor latere dagen. Ten slotte, in het binnenkomen van Oostende, liep Van depitte weg, binst dat Kaers en Meulenberg elkander beloerden, om met 100 meter voorsprong te winnen. Uitslag1. Vandepitte Emiel, de 230 km. in 6 u. 12 m.. 38 sec.2. Kaers Karei3. Meulenberg 4. Demeersman;. 5. Pedroli6. Braeckeveldt7. Paul André ex aequo Ghesquière, Devos, Vandendriessche, Perickel. Van Grootenbruele, Christiaens, Kemps, J. Wauters. Huv- brechts, Van Simaeys, Van Herzele, Bekaert, Decroix,. Van Overberghe en Van Houtte, allen wiel in wiel. De 2' rit leidde de renners langs Yper, waar, door het te laat vertrekken, 7 mannen met 35 min. vertraging binnenstekten onder het geleide van Ghesquière. die in zijne stad er hevig aan sleurde en, het moet niet. gezegd, luidruchtig toegejuicht werd. Waren met hem Bekaert, Muller, Depoorter Jules, Christiaens, Van Overberghe, Loopmans, Gerard Léopold. Op een 100 met. volgde René Segers, dgn op 2 min. een peloton van 78 renners met aan de leiding Vandepitte en De croix, op 800 met. Herkenrath en Vandensteen, op 300 met. een peloton van 19 man met Noterman en Car- dinaels op kop, op 600 met. Francken, Denys en Reyns, op 17 min. Roosemont, Bogaert en Mersch, op 21 min. Delabre en 33 min. Rombauts. Op weg naar Kortrijk gelukt het aan Decroix met nog 3 aansluiting te vinden om ten slotte met een 17 tal mannen samen te zijn. Nadien echter zien we Ghes quière en Miel Decroix nog door ongevallen uitge schakeld. Toch zijn ze nu 7' in de algemeene rangschikking met slechts 5 min. achterstand op den leider Van Her zele. Dat het hen mochte voorts wel gaan DE ONAFHANKELUKEN reden den Grooten Prijs van Brussel, waarin Van Eenaeme de held was van den koers. Op het laatste liep hij de wegloopers, die hij te verre had laten begaan, nog in, maar door de gedane krachtinspanning bolde hij wat te kort om Haegeman te vloeren. Uitslag1. Haegeman R., de 100 km. in 2 u. 48 min. 2. Van Eenaeme R., op een wiel3. Joly Oscar, op 1 lengte 4. Dassy 5. De Troch, op 15 sec. 6. Meyvisch 7. Dubuisson 8. Geuten 9. De Walsch 10. Leenaerts. In Schaffen, waar Clautier, voor de 1' maal bij de Indés optredende, geen kans had en tegen de meet plat viel, wanneer hij voor een debuut mogelijks met een zege naar huis zou gekomen zijn. Nu won Albert Van Herzele vóór Vermeiren, Van Doninck, 't Jollyn en Van Hove. Uitslag1. Albert Van Herzele, de 145 km. in 3 u. 53. min.2. P. Vermeiren 3. Van Doninck 4. Tjollijn 5. Van Hove6. ex-aequo Rayen, De Ceulaer, Vrij- daghs, De Borger, Louis Claes, Verschaekelen, Van den. Wijngaert, Van Oppen, Jóossens, Pol Verschueren. Vermelden wij nog den uitslag van Gent-Wevelghem,. Donderdag verreden. Uitslag1. Robert Van Eenaeme, 150 km. in 4 u. 14 2. Van Ritservelde, op 10 met.3. Allaert, op 15 sec. 4. Mich. Verschueren, op 30 sec.5. Dewalsche 6. Pol Verschueren7. Croes8. Demulder, allen wiel in wiel9. Devanchelle 10. Alb. Van Herzele. DE JUNIORS liepen den 3" rit der Ster. Zooals Clautier, die lijk we- het hebben gezien, door ongeval werd uitgeschakeld, werd Debakker, leider na den 2n rit, eveneens slacht offer in den 3" rit en kon dus onmogelijk voortdoen. Een ster dus vol verrassingen en waarvan de beslis sing dan nog werd afgedwongen in den sprint. Albert Deweerdt won den rit vóór Cotteleer op 2 lengten, Ver— bruggen, op 1 wiel en Buysse Achiel op 2 lengten. De algemeene rangschikking valt echter ten deel aan Martin Vanden Broeck met 24 punten, vóór Ser- neels met 29 en Binnemans met 32 punten. Algemeene rangschikking1. M. Van den Broeck, 24 p.2. Serneels, 29 p.3. Binnemans, 32 p.4. Jacobs, 38 p.5. Douws en Debruyn, elk 44 p. 7. Van Peer en. Cotteleer, elk 48 p. 9. Bocklandt en Vandermeiren, elk 49 p. In Kuurne was de machtige Sercu weerom in zijn element en vloerde er Berten Roose, Georges Joseph, Vermaele, Brysse, en Vandecandelaere in den sprint, de 100 km. afleggende in 2 u. 49 min. Uitslag1. Albert Sercu, 100 km. in 2 u. 49 min.2. Albert Roose, op 1 lengte3. Georges Joseph, op 1 lengte 4. Vermaele 5. Brysse 6. Vande Candelaere 7. Verbrugge 8. Van Borsel9. René Vanhoutte 10.. Demolder. In Aelbeke kwam Albert Lambert, van Deinze. een beetje de West-Vlamingen temmen en vloerde Jan De- man, Sercu, Schellinck, Roose, Declerck en anderen, op overtuigende manier, de 100 km. afleggende in 2 u. 55 min. Uitslag1. Albert Lambert, 100 km. in 2 u. 55 min. 2. Jan Deman, op 1 wiel3. Albert Sercu, op 1/2 lengte; 4. Schellinck, op 1 wiel5. Albert Roose, op 1 lengte: 6. André Declerck; 7. Van Herzele; 8. Backlandt;. 9. Verschaeve. GEMEENTE WOESTEN Op Donderdag 20 Mei 1937 GROOTE VELOKOERS voor ALLE BEGINNELINGEN Omloop 70 km. op zeer goede baan 600 Frank Prijzen Beker Wielemans, voor winnende Club, af te halen In den Vetten Os, bij Bulens Jan. Eerste Prijs 140 fr. en trui Nieuwsblad Tweede prijs 110 fr. en pendulette Top Bronnen; dan 80 65 - 50 40 35 25 20 15 10 10 Fr. Inschrijving In den Os bij Boudry Cam. Aan zet bij Catteeu Gr. Aankomst bij Rousseeuw In de Casino Betaling bij Vandenbussche In de Rijtuig makerij Na de betaling Kostelooze Tombola voor alle inge schreven renners bij Fonteyne Moise In St Eloy GEMEENTE RENIN GHELST Od Zondag 30 Mei, om 2 uur II OMLOOP DER WEST - VLAAMSCHE BERGEN of GROOTï; PRIJS «DE WERKENDE BIE» 100 Km. voor Juniors Proef voor het Kriterium van West - Vlaanderen Ingericht door de Velo-Club De West-Vlaamsohe Bergstreek 2000 Fr. PRIJZEN 300 Fr. PREMIËN Verdeeld als volgt350 fr. en palm 275 225 175 150. 125 100 80 60 50 40 30 25 25 25 fr. 50 frank aan den eersten renner op den Roodenberg. WegwijzerReninghelst, Poperinghe, Vlamertinghe, leper, Dickebusch, Clytte, Kemmel, Loker, Roodenberg, Zwartenberg, Westouter, Nedergraaf, Hemelstraat. Re ninghelst, (eenmaal) Reninghelst, Ouderdom. Renin ghelst, Westouter, Hoekjes, Clytte, Reninghelst (vier maal).

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 12