Connaissez-vous la GLACE portative Dinah OORLOGSMUSEUM I de la Patisserie Robert SWEERTVAEGHER, 20, rue de Stuers, Ypres Tél. 389. GEMEENTERAAD VAN YPER Vlaamsche Toeristenbond -- Tak leper Provinciale Handelsfoor te Rumbeke Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper Officieele Provinciale Vereeniging Vreemdelingenverkeer West - Vlaanderen voor van ZWEMKRONIEK GOEDENDAG, MIJNHEER! VAN 'T IEPERSCH SAILLANT! Zitting van Maandag 21 Juni 1937, om 18 ure 30 DAGORDE 1. Processen-verbaal der zittingen van 10 en 24 Mei 1937. 2. Stadskas Proces-verbaal van Nazicht 2' Kwartaal. 3. Openbare Onderstand Verpachting van vier huizen. 4. Openbare Onderstand Aankoop van grond. 5. Openbare Onderstand Bouwen van een reeks huisjes voor behoeftige oude gezinnen en van een gesticht voor betalende ouderlingen. 6. Staatsmiddelbare School Besteeniging van de koer Openbare aanbesteding Proces verbaal. 7. Landbouwwegen Onderhoudswerken Lastenboek Bestek. 8. Pompierskorps Grondreglement Goedkeuring der overeenkomsten tusschen de Stad en de verscliillige Gemeenten. 9. Herstel der vestingsmuren en wandelin gen Lastenkohier. Verslag der Algemeene Vergadering gehouden op 30 Mei 1937 De Heer Voorzitter opent de vergadering om 15 uur en de Heer secretaris geeft lezing van het verslag der vorige vergadering. Dit verslag wordt zonder opmerkingen goedgekeurd. Voordracht. Mijnheer Arthur Lagast, Staats- voordrachthouder te Kortrijk, geeft een prach tige les over het planten van tomaten en porei. Hij beantwoordt vervolgens menigvuldige vra gen, hem door de aanwezige leden gesteld en die aan al de toehoorders ten goede komen. Hij geeft insgelijks eenige nuttige wenken over het ver vaardigen van bakken, bestemd tot versiering wan gevels, balkons en vensters. Hij wordt een uur lang door de talrijke aan wezige leden in de grootste stilte gevolgd en zijne leerzame voordracht wordt ten slotte met luidruchtig handgeklap begroet. De Heer Voorzitter bedankt den gevierden spreker voor zijne zoo klare uiteengezette wen ken en wakkert de aanwezige leden aan er groot nut uit te putten tot vordering van den tuinbouw. Mededeelingen. De Heer Voorzitter laat we ten dat de voorbereidende werkzaamheden der tentoonstelling van September aanstaande goed aan den gang zijn, dat ons reeds verscheidene eere-prijzen toegezegd zijn en dat de program ma's op de eerstkomende vergadering zullen uit gedeeld worden. Er wordt ook medegedeeld dat de tuinbezoe- ien dit jaar op een geheel nauwkeurige manier zullen gedaan zijn, maar dat er integendeel meer dere en merkwaardiger prijzen zullen toegekend worden. Aanbrengst. Gustaaf Crepeele behaalt 4 punten voor zijne prachtige salade Lorthios en Mei Koningin Nieuwe leden Worden als nieuwe leden voor gesteld 1) Chapelle Emiel, door Soenen Leonard. 2) Van Maekelberghe Gustaaf, door Pauwels Alidoor. Tombola. Een welvervulde tombola, bestaan de uit allerhande groenten en planten en gele verd door het huis Jules Neels, wordt vervolgens onder de aanwezige leden uitgeloot en de verga dering gaat uiteen om 17 uur. Zondag 20 Juni 1937, om 15 uur ALGEMEENE VERGADERING in het gewoon lokaal« Au Saumon DAGORDE 1. Lezing van het verslag der vorige verga dering. 2. Mededeelingen. 3. Voordracht van wegens de Pomologische Vereeniging, door M. Hector Casier. 4. Beoordeeling der aanbrengsten. 5. Voorstelling van nieuwe leden. 6. Laatste dag der inschrijving voor de Hof- bezoeken. 7. Tombola geschonken door Madame Hec tor Vermeulen. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, Ferd. Dethoor. Hector Casier. Zondag 20 Juni e. k. heeft de 5e Verbroederings dag plaats op de West-Vlaamsche Bergen. Ver scheidene afdeelingen hebben hunne medewer king toegezegd. Alle afzonderlijke fietsers worden hierbij drin gend verzocht bij de algemeene groep aan te sluiten. Vertrek uit leper te K^uur stipt op de Groote Markt. Tweede samenkomst op den Rooden Berg, van waar vertrek naar Belle te 13.30 uur. VTB-wimpels zijn verkrijgbaar bij den verte genwoordiger den dag zelf. Alle belangstellende VTB-ers zijn hartelijk welkom De Officieele Provinciale Vereeniging voor Vreem delingenverkeer van West-Vlaanderen heeft, op hare jongste vergadering van 3 Juni 1937, onder voorzitter schap van den H. Gouverneur van West-Vlaanderen, verder onderzocht op welke wijze zij de propaganda voor onze provincie, van 1938 af, op regelmatige maar tevens intense wijze kan inzetten. De Vereeniging is trouwens vast besloten, hiervoor op den steun kun nende rekenen van de openbare besturen en van de in-het-toerisme geïnteresseerde bedrijven, de publici teit voor West-Vlaanderen als gouw te organiseeren en als dusdanig op de doelmatigste wijze te laten uit bloeien. Als voorbereiding van de ter-studie-liggende plannen, wordt een wedstrijd voor toeristische affiches ingericht (de voorwaarden volgen hieronder), alsook een over zichtelijke tentoonstelling van toeristische affiches welke sedert jaren in onze streek maar vooral in het buitenland door de belangrijkste spoorwegmaatschap pijen en reisbureau's worden uitgegeven. Verder, daar waar wegens de hooge kosten de deelneming aan jaar beurzen, tentoonstellingen enz. door één alleenstaand toeristisch centrum onmogelijk blijkt, zal de collectieve deelneming der Vereeniging in die leemte voorzien. De heer Camille Elleboudt, hotelier, te Blankenber- ge, die op de vorige vergadering om persoonlijke re denen slechts voorloopig h'ej' tipdervoorzitterschap wou waarnemen, werd thans op' aandringen van zijn mede leden en met eenparige stertimèn tot ondervoorzitter van den Raad van Beheer aangesteld. Weze herinnerd dat alle instellingen, openbare als private, alsook particulieren, 'lid kunnen worden van de Vereeniging. PRIJSKAMP voor TOERISTISCHE AFFICHES Art. 1. De officieele Provinciale Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer voor West-Vlaanderen, Provin ciaal Hof, Brugge, richt onder de belangstellenden, zoowel vreemdelingen als Belgen, een wedstrijd voor toeristische affiches in. Art. 2. Deze affiche moet dienen tot propaganda in het buitenland ten voordeele van de streek West- Vlaanderen» en moet dus hoofdzakelijk de synthese West-Vlaanderen met de kust, de kunststeden en de bergstreek voorstellen. Art. 3. De affiche mag een beknopten maar slaan- den tekst dragende inzender zal zelf oordeelen, welke tekst bij zijn ontwerp past. Art. 4. Het getal kleuren is onbeperkt. Art. 5. De ontwerpen moeten op karton uitge voerd worden, op de grootte van het standaard-type (1 m. hoogte op 62 cm. breedte) of op formaat 1 m. hoogte op 1,26 m. breedte. Art. 6. Als prijzen zullen worden toegekend 1» prijs 5.000 fr.2' prijs 2.000 fr.3°, 4<\ 5'' en 6" prij zen, ieder 500 fr. Art. 7. De ontwerpen moeten ingediend worden in het Secretariaat van de Vereeniging, Groote Markt, Provinciaal Hof, te Brugge, vóór 30 September 1937 zij mogen den naam van den inzender niet dragen, maar moeten op de keerzijde geteekend zijn met een kenspreuk of schuilnaamdeze spreuk of naam zal herhaald worden op den omslag waarin naam, voor naam en adres van den inzender zullen steken. De ontwerpen worden ingediend tegen ontvangstbewijs. De niet-geprimeerde ontwerpen, evenzoo de vergezel lende omslagen, zullen aan hun inzenders op vertoon van het ontvangstbewijs, teruggegeven worden. Art. 8. De bekroonde ontwerpen worden volstrekt eigendom van de Vereeniging, welke alleen het recht bezit, ze tentoon te stellen, te reproduceéren en uit te geven. De Vereeniging blijft, ook vrij geen enkel der ingestuurde ontwerpen te laten uitvoeren. Art. 9. De uitspraak en de keus zullen gedaan wor den door de Vereeniging. Dezer beslissing is niet vat baar voor beroep. Brugge, den 3 Juni 1937. Namens den Raad van Beheer De Secretaris, Lode Lagasse. De Voorzitter, H. Baels, Gouverneur. MUZIEKFESTIVAL De derde Provinciale Handelsfoor voor West- Vlaanderen, gehouden in Park Rumbeke, van 11 tot 21 Juli 1937 zal opgeluisterd worden door allerhande feestelijkheden. Benevens zwemfeesten, tennis en ping-pong- matchen, dans- en turnfeesten, is een groot festi val ingericht voor alle Harmonie's, Fanfaren, Symphonies, Harmonicaïsten, Trompetters, en Zangvereenigingen van West-Vlaanderen. Maatschappijen uit alle hoeken der Provincie zullen aan dit muziektournooi deelnemen. Onder andere Op Zondag 11 JuliHarmonie S. Cecilia, Rum beke De Jonge Harmonicaïsten, Roeselaere. Dinsdag 13 JuliDe Philharmonie Ste Cecilia, Roeselaere Donderdag 15 JuliDe Koninklijke Stadshar- monie, Roeselaere. Zaterdag 17 JuliDe Symphonie Onder Ons Wevelghem. Zondag 18 Juli: Fanfare Noordergalm, Ouden burg Koninklijke Wielerfanfaren, Swevegem Fanfare Vereenigde Vrienden, Hooglede Fan fare Deugd en Vreugd, GitsHarmonie Door Strijd naar Kunst, Roeselaere. Woensdag 21 JuliHarmonie Ste Cecilia, Rum beke. C. N. Brussel legt beslag op een nieuwen titel. De 3 maal 100 m. 3 zwemwijzen, mocht slechts op twee inschrijvingen bogenOprecht treurig, dat een der mooiste en interessantste kampioenschappen slechts op zooveel belangstelling mag rekenen, vanwege de groote Clubs. Waar blijven dan de Ghent S. C., Gentsehe Z. V., Brugsche Z. K., Nage S. Gilles. Brussels S. C.. Antwerpsche Z. C., en consoorten Het waren slechts de C. N. Brussel, en de Union des Nageurs Anversois, die den oproep beantwoord hadden, en het is ten slotte de C. N. B. ploegDe Vlaeminck, Isselée, Coppieters, die afgeteekend de overwinning behaald heeft, daarbij het rekord kloppend, dat op naam stond van Ant werpsche Z. C. De Belgische Water-Polo kampioenschappen De groote schok, der ongeslagene leiders, Nage St Gilles-Cercle Nat. Brussel, is dus op afgeteekende wijze, ten voordeele der C. N. B. mannen beslecht geworden. De match ging natuurlijk door, in een zenuwachtige derby-atmospheer, wat toch niet belette, dat scheids rechter Maurice Blitz, toch volledig de ploegen in han den hield, zoodat gerust mag gewaagd worden van een harde, doch fair betwiste match. Verviers Natation, schijnt ook niet van plan te zijn, goedschiks een retourkaartje te nemen naar tweede afdeelingThans heeft Gérard Blitz zijn mannen ter zege gevoerd tegen zijn ex-club. Met eene verrassende 7-6 score, moesten de A. Z. C'ers de vlag strijken. De uitslagen dezer week K. Antwerpsche Z. C. Verviers Natation 67 R. Ghent S. C. Gentsehe Z. V. 3—3 S. R. La Nage de St Gilles C. R. N. Brussel 36 K. Antwerpsche Z. C. R. Ghent S. C. 53 S. R. La Nage de St Gilles R. Brussels S. C. 84 Gentsehe Z. V. C, R. N. Brussel l3 Racing S. C. Mechelen Verviers Natation 22 Algemeene rangschikking 1. Cercle Brussel 7 7 0 0 448 14 2. Nage St Gillois 7 6 1 0 32—19 12 3. Ghent S. C. 10 4 4 2 43—31 10 4. Antwerpsche Z. C. 8 4 4 0 3023 8 5. Brussels S. C. 8 3 4 1 24—35 7 6. Gentsehe Z. V. 6 2 2 2 18—16 6 7. Verviers Natation 9 2 5 2 21—41 6 8. Racing Mechelen 9 0 8 1 946 1 MEN ZEGT DAT Ypres S. C. op 18 Juli haar Grrrroot Zwemfeest inricht. DAT het kampioenschap van België over 400 m. vrije slag voor Dames, er zal betwist worden. DAT de Groote Prijs van Yper, 200 m. vrije slag, ook op het programma voorkomt. DAT gezegde Groote Prijs, de herkansing zal zijn van het Belgisch kampioenschap, tusschen Matthys en Guillini. DAT er misschien een Internationale Water-Polo match zal betwist worden. DAT de Enfants de Neptune van Tourcoing, 24 maal kampioen van Frankrijk, geheel waarschijnlijk de repliek zullen geven, aan de Gentsehe Z. V., of de Gentsehe Entente (selectie van lc divisie). DAT de ingangsprijzen niet hooger zullen zijn dan verleden jaar. DAT de Ypres S. C. van plan is, het Belgisch rekord van volkstoeloop te kloppen. DAT er op 18 Juli. volk zal moeten geweigerd worden, in de Stedelijke zwemkom. Rogisa. MMMWWHt HEBT IJ REEDS DE MUSEA IN STAD BEZOCHT Begin met het U zult zoo aangenaam verrast zijn dat gij er andere zult bezoeken Oorlogsmuseum van 't lepersch Saillantingang Boomgaardstraat.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 5