Lucie Bouve S. B. R. - Philips Radio-Service Prijsuitdeelingen NAAIWERK COUTURE Ypres Stadsmeisjesschool der Rijselstraat Goed verzorgde uitvoering van ALLE modellen Exécution soignée de T0US modèles Bukkersstraat - 23 - Rue des Boudeurs Stadsjongensschool Schooi der Sint jansstraat Hulde aan Heer TORDEUR Jean, Kantonnaal Opziener te leper. De prijsuitdeelingen onzer gemeentescholen zijn se dert heuglijke dagen kunstvertooningen van hoog ge halte. Dit jaar hebben zij hun faam overtroffen. 1. Stadsmeisjesschool, Rijselstraat Na een dreunende Brabangonneheffen een paar honderd leerlingen het koor aan Le dimanchedat terecht groot succes behaalde. Muzikale voordracht en dictie der leerlingen waren ten zeerste verzorgd. Het tooneeltje Mannetje uit de maan was een too- verspel dat bekoorde, 't Mannetje uit de maan kwam in hoogst eigen persoon uit de verre atmosfeer om de wichtjes in slaap te sussen en een wonderspel vol ge heimzinnige poësie vóór te zitten. Flink nummer! 't Vlinderdansje was uiterst belangrijk. De kleine meisjes fladderden licht als vlinders over de aarde in sierlijke wendingen en huppelende dansjes. Bekoorlijk spel Groep declamatie Vergeven Mooie taai. Gelijke bewegingen van armen die de beteekenisvolle woor den onderlijnen. Muziek voor de oorenFestijn van taalexpressie Flink zoo kinders De turnoefeningen. Verbeeld U, vriend lezer, een groep meisjes in 'i wit, die zachtjes dansen in rhythme met gratievolle gebaren, 't Is een spel van lijnen, kleu ren in een keurige atmosfeer. Iets puiks, iets nieuws In het Lied der zeevan H. Schwarth geeft mej. Gisquière, leerlinge uit het 8 studiejaar, blijk van een diepe kennis der voordrachtkunst. Zij draagt dit uit gebreid stuk vol beelden van menschelijken hartstocht en gemoedsstemmingen wel voor, ontroert en bekoort telkens, en boeit. Flink stuk voorwaar, vol inhoud, hu mor en gevoel Mej. Gisquière bezit een aangeboren talent dat tot ontwikkeling vatbaar is. Moederhulde is 'n spel van hooge kunst. Wanneer Mej. de Bestuurster de uitslagen van het staatsexamen kenbaar maakt heerscht geestdrift in de zaal. De prijsuitdeeling geschiedt vervolgens in de meeste orde Het getal leerlingen groeit zienderoogen aan in deze flinke school. 2. De Looie. Heer Decadt had voorbereid De Prins van Sint De opvoering van dit lange sprookje, schoon van taai en fijne muzikale expressie, wordt schitterend vertolkt door een honderdtal leerlingen van de Looie. Het stuk is ingedeeld in verschillende akten, die alle even mooi en indrukwekkend zijn. Een spel vol poëzie, geheimenis, hartstocht en jolijt in een tooneeischikking vol surprises en wondervolle bevalligheid Soli, duo's, kooren, allen zijn even mooi en raak. Een spel van prinsen, lakeien, lijfwachten, beweging en schitterende kleurschakeering Dit alles tuchtvol, alhoewel buitengewoon ingewik keld van ensceneering, effecttoestanden, koorinvallen en klankharmonie Te onderlijnende prachtige soli van Ghesquière die als prins ten zeerste bevalt en een zeer flinke acteur te weeg is. Herhaaldelijk werd dit wonderspel geestdriftig toegejuicht en gebisseerd. Toen Heer Burgemeester heer Decadt bedankte werd de jeugdige leider toegejuicht door gansch de zaal De Heer Bestuurder Denaegel had het vervolgens over de schitterende uitslagen die zijn leerlingen heb ben bekomen in het staatseindexamen van den vierden graad. Flink stonden de elf laureaten op het verhoog en ver namen met rechtmatigen trots hun succes. Wij bieden aan deze knappe leerlingen ons meest ge voelden gelukwensch De Looie is in vollen bloei. Deze inrichting, die van oudsher de sympathie van de Ieperlingen geniet, geeft blijken van degelijkheid. 3. Justiceschool. Een bomvolle zaal. Zeer flink wordt uitgevoerd door een honderdtal leerlingen het tweestemmig koor Het lied der dennen Deze schoone zang maakt diepen indruk. Mej. Vindevogel voert uit op piano Mignonne Ga votte Mej. Van Ommeslagh Fantaisie Zampa Mej. Huberty Première sonatevan Clementi. Deze drie nummers worden warm toegejuicht. De kleuters van de bewaarschool voeren uita) Een gebarenspel'k Zou gaarne een koetje koopen b) Een gebarenlied«Het Schippertje», c) Gedichten met gebaren 't Lantaarnemannetje en 't Zwijntje Menig ouder pinkt een traantje weg van ontroering terwijl anderen het uitschateren van pret. De leerlingen van de lagere school vertolken ten eerste een lied Moeder Ten tweede een koor Les abeilles Ten derde een prachig Wiegelied met ge baren. Ten vierde een uiterst sierlijke dansBloe- menpolka Ten vijfde een schoon volksliedVergeet me nietTen zesde schoone turnoefeningen door de hoogste klas. Afgemeten passen, opgewekten tred, mooie reidans, prachtige kleurenpraal, een plezier voor de oogen en een genot voor 't gehoor Zoo verloopt deze schoone feestelijkheid tot alge- meene voldoening. Ze wordt dikwijls door daverend applaus onderlijnd. Eerste Studiejaar 9/10 der punten: Mulle Denise, Bories Denise, Rébéré Loraine. 8/10: Rouserez Raymonde, Gillioen Odette, Ver- schoore Jeanne, Cassin Thérèse, Ollevier Nelly, Lema- hieu Madeleine, Knockaert Solange, Titeca Odette, Gri- monprez Jacqueline. Tweede Studiejaar 9/10 Vandermarliere Charlotte. 8/10 Verfaillie Jacqueline, Garreyn Anna, Baert Ma- riette, Depauw Olga. Deraedt Paulette, Lowier Margue rite, Baratto Odette, Cottignie Suzanne, Alleman Blanche. Derde Studiejaar 9/10: Hof Wilfrida, Beun Helene, Malfait Elizabeth. 8/10Vanholst Jacqueline, Wybo Denise, Bruneel Madeleine, Lozie Georgette, Verleure Alice, Lussaert Marie-Jeanne. Achter .St-Pieterskerk Derrière i'Êglise St-Pierre "e koop bij de SPIEGELFABRIEK VAN YPER, 20, Jules Capronstraat, Yper Vierde Studiejaar 9/10: Hollebeke Marie-Madeleine, Finet Jacqueline, Vanpeteghem Jacqueline. 8/10: Courtens Yvonne. Burgraeve Marguerite, Mulle Lucrèse, Verminck Adrienne, Broeckx Rosa, Vandevy- vere Germaine. Vanholst Denise, Deruyter Louise, De- plancke Laura, Bourgeois Yvette. Vijfde Studiejaar 9/10Famelart Bertha, Salomé Irène, Landerwyn Germaine, Coffyn Rosanne, Huyghebaert Nelly, Rébéré Germaine. 8/10: Vanneste Julienne, Vanmassenhove Bertha, Verkouter Gerardine. Eggermont Dina, Bruneel Maria, Strumane Rika, Coffyn Simónne, Debruyn Maria, La- joie Félicie, Parez Julia, Pauwels Suzanne, Verdoene Adrienne. Zesde Studiejaar 9/10 Mulle Georgette, Jacques Irma, Debyser Gode- lie.ve, Vandenhove Germaine. 8/10Isenbaert Laura, Walgraeve Denise, Leyns Jeanne, Pyck Mariette, Leupe Jacqueline. Zevende Studiejaar 9/10 Hahn Lucienne, Baillivier Claudine, Vandamme Denise. 8/10: Bruneel Jeannette, Ballein Fernande. Achtste Studiejaar Hebben hun diploma verworven van den 4" graad Maria Neyrinck bekomt 300 punten. Max. voor reke nen 50/50, Dewyn Fernande. Bruenin Maria, hoogst getal verworven punten in opstel, Terryn Madeleine, Duprez Louise, Gisquière Yvette. Bourgois Anna, Van- denbussche Blanche, Malfait Gisèle, Degryse Esther, Lowier Augusta. Negende Studiejaar 9/10: Vandenberghe Irène. 8/1Ó Devolder Angèle. LEERWERKHUIS Kant-, Naai-, Snijafdeeling en Huishoudschool Eerste Jaar 8/10Wallaert Yvonne en Alleman Andréa, Pertry Marguerite en Vandamme Emilienne, Vandermersch Dorothea, Craye Alice, Riquière Marcellina. Tweede Jaar 9/10Deruyter Elisa, Vermeersch Jeanne, Mervilde Andréa. Derde Jaar 8/10: Couwet Elza. Eerste Studiejaar 9/10 der punten Sinnaeve Camiel, Vindevogel Henri, Wuylens Joseph, Decrock Roger, Leclercq Willy, Denae gel Jacques en Gisquière Leon. 8/10Alleman Achiel. Vandecasteele Robert, Bon- duwe Henri en Cooren Camiel, De Gandt Florent. Wybo Gaston, Vandenbilcke Julien, Mesthdag Michel, Ver- couter Raoul en Wullepit Lucien, Hoorelbeke Arthur, Kooyman Cyriel, Muylle Emiel. Tweede Studiejaar 9/10: Sinnaeve Jules en Riquière Marcel. 8/10: Ameel Norbert en Vandenbilcke Jacques. Derde Studiejaar 9/10 Verheye Roger. Denecker Aimé, Odent Michel. 8/10Baert Florent, Geerts Emiel, Huyghebaert Vic tor, Vandenameele Frans, Van Imschoot Jacques, Van Brugge Pierre, Verleure Joseph. Vierde Studiejaar 9/10: Coffyn Henri. Deruyter Camiel. Isaac Henri, Lefevre Daniel, Therry Hector, Decadt Jacques, Van decasteele Roger, Michiels Valeer, Bulckaen Alfred, Verbruggen Jerome. 8/10: Wolters Lucien. Vandamme Honoré, Coffyn Julien, Vandenbilcke André, Lequieu Leon, Vanover- schelde Georges, Titeca Roger. Vijfde Studiejaar 9/10: Deruytter Maurice, Mailliard Florent, Holle beke Marcel, Scharre Georges. 8/10: Demoor Roger, Leclercq Henri, Nottebaert Da niel, Cardoen Cyriel. Zesde Studiejaar 9/10: Bouttelegier André en Vandenberghe Benoni. 8/10Verstraete Cyriel, Izaak Aimé. Adam André. Slosse Hubert. Zevende Studiejaar 9/10: Monnet Odiel. 8/10: Ryckelinck Roger, Ollevier Roger, Huyghebaert André. Achtste Studiejaar A. 9/10: Velghe Gerard. Achtste Studiejaar B. 9/10. Riquière Roger, Pollée Emiel. 8/10: Ameel Joseph. Ingels Eugeen. Doom Marcel. Deruyter Florent. Uitslag examen 4" graad 11 leerlingen boden zich aan, 11 slaagden en verwierven de vermelding in Fransche taal. 1. Pollée Emiel, 326 p. op 375, 57 p. in de fransche taal, is de eerste van het kanton leper (op 191 leerlingen). 2. Deruytter Florent, 314 p., 55 p. in de fransche taal. 3. Ameel Joseph, 312 p.. 52 p. in de fransche taal. ontving het max. 20/20 in teekenen. 4. Mailliard Simon, 306 p., 62 p. in de fransche taal, max. in rekenen 50/50, in handel 20/20, meetkundig teekenen 25/25. 5. Riquière Roger, 300 p., 70 in de fransche taal, max. in handel 20/20, meetk. teek. 25/25. 6. Doom Marcel. 296 p., 61 p. in de fransche taal, max. in rekenen 50 50. Quisthoudt Joseph. 296 p., 72 p. in de fransche taal, maximum in rekenen 50/50. 8. Claeys Roger. 293 p., 56 p. in de fransche taal. 9. Gheyselen Willy, 286 p., 56 p. in de fransche taal. 10. Ingels Eugeen, 284 p., 62 p. in de fransche taal. I 11. Viaene Jacques, 265 p., 55 p. in de fransche taaL Prijs FiersPollée Emiel. Prijs in MoedertaalAmeel Joseph, 90/100. Eerste Studiejaar f 8/10 der puntenVanspranghe Germaine. Debergh Diane, Angillis Ghislaine, Wenes Ghislaine. Labaere Jacqueline, Van Elslander Denise. Tweede Studiejaar 9/10Busschaert Denise, Vandevivere Magaby, Segers Georgette, Depoorter Ghislaine. Desodt Edith. 8/10 Deweerdt Yvonne, Morel Jeanne, Andries Marie- José, Segers Laura. Douchy Marguerite, Jacobs Isabelle. Derde Studiejaar 9/10: Indervuyst Yolande, Sabbe Jacqueline, Bloot- acker Cecile. 8/10: Vande Velde Georgette, Maes Yvette. Vierde Studiejaar 9'10: Barbez Jacqueline, Durie Alice, Viaene An- toinette. 8/10 Ugille Elisa, Deroose Yvonne, Verschaeve Geor gette, Kooyman Berendine, Segers Irène. Vijfde Studiejaar 9/10Van Ommeslaeghe Marcella en Gheerardyn Clara. 8/10: Schmidt Elza, Banckaert Suzanne, Coffyn Agnès, Vanwambeke Gilberte, Van Holst Denise, Lacante Yvonne, Van Elslander Marie-Thérèse. Zesde Studiejaar 9/10: Indervuyst Denise. 8/10 Pickel Maria, Mnuier Andréa, De Conseth Josée, Decuyper Agnès, Deprost Georgette, Hernou Alice. Zevende Studiejaar 9/10 Deweerdt Marguerite en Mens Fernande. 8/10 :t De Conseth Jeanne, Gruson Denise. Achtste Studiejaar 9/10: Vanwambeke Hélène. Gedurende de prijsuitdeelingen der Stadsscholen werd hulde gebracht aan Heer Jean Tordeur. kantonnaal Opziener, die weldra op pensioen gaat en leper zal verlaten. In .naam van personeel en leerlingen werden roe rende woorden uitgebracht door juffrouwen Bestuur sters en Heer Bestuurder. Rede van Jufïr. Waeles Irma, Bestuurster der Frikadellen Het weze me toegelaten, in naam van het onder- wijzend personeel en van de leerlingen der Stads meisjesschool, aan den Heer Tordeur, onzen zeer ge- achten Schoolopziener die ons binnen kort zal ver laten onze ontroerde hulde aan te bieden. Van zijn bevoegdheid, zijn iever, zijn toewijding aan het werk dat hem zoolang is toevertrouwd geweest, zal ik niet spreken, dat alles immers is gekend. Ik wil uw aandacht vestigen op iets, waarop wij vrouwen, natuurlijker wijze moesten letten. We mochten wel eens hooren van onze leerlingen wat ziet er Heer inspecteur toch een goed mensch uit, ofwel, Heer Inspecteur is toch een braaf man. Dat was de naïeve, eenvoudige uitdrukking, in den mond onzer leerlingen, van ons aller innigste gedacht. Men zag dat Walter BROUWER» 30, Dixnindestraat, Yper. Electriciteit - Lusters - Waschmachienen Lampen, enz.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 11