'In het Molentje' Het Ypersche - 2"' Bijvoegsel - La Région d'Ypres SCHOENEN 'T GROEN HUIS Chaussures MAISON VERTE Kousen, Zokken Dassen (Plastrons), enz. VAN WEEK TOT WEEK Naamdagen. Zon. Maan. Herdenkingen. Om na te denken. Door plaatsgebrek verschuiven wij het vervolg van ons mengelwerk tot aanstaande week. by BOCKLANDT - VELGHE Tempelstraat, 31, YPER Groote keus van Alles aan zeer genadige pry zen. Sint Prijsuitdeeling van Vincentiuscollege, leper St Jozefs Vrije Beroepsschool, Yper 30, Dixmudestraat, YPER. Tan 7 tot 13 Augustus 1937 Zaterdag 7 AugustusAlbertus, Cajetus, Gaeten. Zondag 8 Augustus Cyrianus, Largus. Maandag 9 AugustusVerianus, Rolandus. Dinsdag 10 AugustusLaurentius, Sara. Woensdag 11 Augustus: Philomena, Suzanna. Donderdag 12 AugustusClara, Hilaria, Florimond. Vrijdag 13 AugustusHippolytus, Concordia. Zaterdag 14 Augustus Athanasia, Malvina. Zondag 15 Augustus Maria Hemelvaart. Opgang Ondergang Zaterdag 7 Augustus 5 u. 33 20 u. 19 Zondag 8 Augustus 5 u. 34 20 u. 18 Maandag 9 Augustus 5, u. 35 20 u. 16 Dinsdag 10 Augustus 5 u. 37 20 u. 15 Woensdag 11 Augustus: 5 u. 38 20 u. 12 Donderdag 12 Augustus 5 u. 40 20 u. 11 Vrijdag 13 Augustus 5 u. 41 20 u. 09 Laatste Kwartier30 Juli te 19 u. 47 m. Nieuwe Maan 6 Augustus te 13 u. 37 m. Eerste Kwartier14 Augustus te 3 u. 28 m. Volle Maan22 Augustus te 1 u. 47 m. Laatste Kwartier 28 Augustus te 24 u. 54 m. Nieuwe Maan4 September te 23 u. 53 m. 7 Augustus 1936In Holland wordt besloten dat er ter beveiliging van hun land tegen strategische over vallen 12 a 14 bataljons speciale grenstroepen zullen gevormd worden onder commando van twee frontcom mandanten. In Spanje wordt door Azana, de president van de Spaansche republiek het ontslag van den minister van oorlog en dat van den onderstaatssecretaris van oorlog aanvaard. 8 Augustus 1936De Fransche Senaat keurde het wetsontwerp nopens de nationalisatie van de oorlogs industrie goed. 9 Augustus 1896De Duitsche luchtvaartpionier Otto Lilienthal stortte omlaag, met een door hem gecon strueerd glijvliegtuig, van een hoogte van 10 a 15 m., en liep een ruggegraatfractuur op, waaraan hij den volgenden dag overleed. Het ongeluk gebeurde in de Rhinower-bergen, welke in de omstreken van Berlijn zijn gelegen. 10 Augustus 1936Von Ribbentrop wordt tot Duitsch ambassadeur te Londen benoemd. 11 Augustus 1936Duitschland en Italië maken be langrijk voorbehoud in zake de niet-inmenging ten aanzien van den Spaanschen Burgeroorlog. 12 Augustus 1936Generaal Goded en generaal Bur- riel worden te Barcelona gefusilleerd, in opdracht van den krijgsraad te Barcelona, wegens deelneming aan den opstand. 13 Augustus 1936In Holland wordt besloten tot uit breiding van het korps luchtdoelartillerie met een schoolcompagnie. «Ik ben in armoede geboren zei vice-president Henry Wilson. Het gebrek zat naast mijn wieg. Ik weet wat het is, om brood te vragen aan een moeder, die het niet geven kan. Ik ging van huis, toen ik tien jaren oud was, en was leerling gedurende elf jaar, terwijl ik elk jaar een maand onderwijs ontving en na elf jaren van zwaren arbeid een span ossen en zes schapen kreeg, die mij vier-en-tachtig dollars opbrach ten. Nooit gaf ik een enkelen dollar voor genot uit en telde eiken stuiver van mijn geboorte af tot mijn een- en-twintigste jaar toe. Ik weet wat het is moeilijke tochten te moeten doen, mijlen ver, en mijn medemen- schen te vragen, mij voor hen te laten werken... In de eerste maand na mijn een-en-twintigste jaar, ging ik de bosschen in, dreef een span ossen en hakte hout. Ik stond op vóór de dag aanbrak en werkte tot na zonson dergang, en ontving daarvoor de kolossale som van zes dollars per maand. Elk van die dollars scheen mij even groot toe, als de maan zich van avond vertoont. (Henry Wilson). Niet elke ramp is een vloek, en vroege tegen spoed is dikwijls een zegen. Moeilijkheden, die wij heb ben overwonnen, zijn ons niet alleen tot leering. maar sterken ons in onze toekomstige worstelingen. »(Sharpe). (Nadruk verboden). P. B. rechtover den tweeden boom Photo Tobls i* het voorrecht van hen die werkelijk goed gezond zijn, niets afweten van hoofd pijn, moedeloosheid, maag-, lever- en nieren- pijn, waarvan bijna altijd verstopping de oorzaak is. Neem eiken avond een tas SABA thee. U zult gezondheid en levensgenot vinden. SABA is een mengsel van uitgezochte en gezuiverde, ontlastende, bloedzuiverende en wateraidrijvende kruiden. Het geneest on voorwaardelijk, zonder pijn of kramp de hardnekkigste verstopping. Wie 's avonds een tas SABA neemt, heeft 's morgens een gemakkelijke en overvloedige stoelgang en voelt zich gelukkig. de koningin der kruiden Pe doos voor 50 tassen 7 fr. De doos voor 150 tassen 16 fr. IN ALLE APOTHEKEN Staal op vraag aan LABORATORIES APPLIQUES 84bis, Veeartsenstraat, 84bis BRUSSEL Woensdag 28 Juli, had de Plechtige Prijsuitdeeling plaats in de feestzaal van het college, die reeds lang veel te klein geworden is om ouders en leerlingen be hoorlijk een plaatsje te gunnen. Zij werd voorgezeten door den afgevaardigde van Z. Excell. Mgr. Lamiroy, Z. E. H. Kan. Decoene, Hoofdopziener voor het Lager Onderwijs in het Bisdom Brugge, en bijgewoond door de geestelijke en burgerlijke overheid van stad, en door vele vooraanstaanden van stad en omgeving. De uitdeeling der prijzen werd afgewisseld met zang en speleen kleine groote toovenaar leert de klein ste kleuters een wip, een molen, een schommel... ma ken de oudere van de Lagere Afdeeling voeren fijn, kunstig met rhythmische bewegingen de vooisjes van leper's Beiaard uiten de jongens der Hoogere Afdee ling vergasten de aanwezigen op een kort blijspel, Een Hond van de straateen stukje naar Gheon's trant, franciskaansch van geest, waaruit de allesover- winnende kracht van diepmenschelijke goedheid, wor telend in de christelijke naastenliefde, helder door straalt. Bij het einde der prijsuitdeeling deelt Z. E. H. De coene de uitslagen mede van den Bisschoppelijken Wed strijd in de Rhetorica IP Naprijs voor de Fransche Verhandeling P. Berghman in de 6° Latijnsche klas Naprijzen voor Latijnsch Thema Benoni Dehaeck, Firmin Van Overberghe, Frans Vanhee Prijzen voor de RekenkundeFirmin van Overberghe, Antoine Storme, André Forrier, Roger Leleu, André Tanghe, Felix Be- noot Naprijzen Frans Vanhee, Maurice Vandeputte, Hubert Rogiersin de 5" Moderne klas Naprijs voor de Fransche taalHubert Fiersvoor Handelskennis Gaston Maes. Vervolgens brengt de Z. E. H. Kanunnik hulde aan de bekwaamheid en de toewijding van de overheid van "t college, dat niet alleen een leerschool is, waar de ver standelijke gaven der leerlingen tot hoogere ontwik keling worden gebracht en in dat opzicht moet het voor géén onderwijsinstelling onderdoen maar tevens een vormschool waar de nadruk sterk gelegd wordt op zedelijke grootheid en zieleadel, waar de jongens tot volledige menschen, sterke mannen en diepovertuigde Christenen worden opgevoed. Hij prijst de ouders voor de opofferingen die ze zich getroosten om aan hun kin deren die kostbare opvoeding te bezorgen. Hij toont de leerlingen hoe het College voor hen een Alma Mater, een goede moeder is, daar alles er, hoe hard het soms ook zijn of schijnen mócht, alleen gericht is tot hun hooger welzijn. Ten slotte wenscht hij de jongens pro ficiat om de bekomen uitslagen, niet alleen hen die de eerste plaatsen bekwamen, maar evenzeer allen die hard werkten en hun best dedendie bekleeden ook de laatste plaatsen met eer, en mogen met de blijheid van den volbrachten plicht een welverdiende vacantie ge nieten. Hebben de eerste plaatsen in de Uitmuntendheid bekomen A. LAGERE AFDEELING Eerste Studiejaar 1. Alphonse Wyseur, Komen 2. Albert Dedeurwaer- der3. Lionel Boudin en Jan Pinket5. Michel Boudry. Tweede Studiejaar 1. Guido Erard2. Jean-Pierre Vanden Bossche 3. Fernand Balens 4. Willy Leroy 5. Gérard Riem. Derde Studiejaar 1. Wilfried Erard2. Wilfried Ampe, Woesten3. Roger Deberdt4. Jan Gruwez5. Daniël Visart de Bocarmé. Vierde Studiejaar 1. Jozef Erard en Jan Vandekerckhove; 3. Jan Snoeck; 4. Noël Maerten 5. Pierre Visart de Bocarmé. Vijfde Studiejaar 1. Aimé Dewulf2, Antoon Boudin 3. Jacques Gru wez 4. Oswald Sys, Langemarck 5. Edgard Vanden- bulcke, Hardiford (Cassel). Zesde Studiejaar 1. Guy Liefooghe 2. Luc Vanraes 3. Robert Baecke- landt en Jozef Lesage5. Philippe De Cock. Bijzondere Avondlessen in de Fransche taal3' leer jaar1. Roland Cousin. Le Bizet en Roger Deberdt, leper 4e leerjaar1. Jan Snoeck, leper en Pierre Visart de Bocarmé, leper. B. HOOGERE AFDEELING Zevende Fransche Klas A. 1. Willy Casier; 2. Henri Degrauwe, Kemmel; 3. Jo zef Declercq 4. Julien Liégeois 5. Jozef Desramault. Zevende Fransche Klas B. 1. Jozef Vierstraete 2. Michel Ostijn, West-Nieuw - kerke 3. Valère Verfaillie, Woesten 4. André Platteau; 5. Daniël Vanderghote. MODERNE HUMANIORA Zesde Handelsklas 1. Maurice Syx, Langemark2. Roger Top. Ploeg- steert3. Lucien Baeyens. 4. Roger Devroe, West-Nieuw - kerke5. Jean Gits. Vijfde Handelsklas 1. Hubert Fiers 2. Camiel Cappoen, Dikkebusch 3. Gaston Maes 4. Maurice Debouvere 5. Georges Parret. Vierde Handelsklas 1. Francis Murphy 2. Albrecht Laton. OUDERE HUMANIORA Zesde Klas 1. Benoni Dehaeck 2. Frans Van Hee 3. Félix Be- noot, leper en Antoon Storme, Boezinge 5. Edgard Be- noot 6. Firmin Vanoverberghe, St Jan (leper). Vijfde Klas 1. Jean Devos de Moldergem; 2. Georges Devroe, West- Nieuwkerke3. André Logie 4. André Dehollander 5. Fernand Spotbeen. Vierde Klas 1. Paul Vanderghote2. Arthur Dehem en André Ryckaert4. Michel Debaene, Dikkebusch5. Frans Derveaux, Oost-Nieuwkerke. Derde Klas 1. Lewis Decleire2. Alexander De Bruyn3. Simon Veys, Vlamertinghe 4. Léon Logie5. Raymond Bie- buyek. Poësis 1. André Buysse 2. Etienne Pattyn3. Albert Ver sailles 4. Robert Soubry5. Georges Leuridan, Zuid- schote. Rhetorica 1. Willy Houtman 2. André Leroy 3. André Godde- ris4. Karei Defoort, leper en Gérard Dubois, St- Juliaan6. Willy Opdebeeck, Gent7. Emiel Pien 8. Lucien Van Suyt, Wijtschaete9. Louis Verbeke 10. Albert Petillion, St Juliaan. MONDELINGE PROEF Poësis Groote onderscheidingRoger Deruddere André Buyse Onderscheiding Etienne Pattyn Julien DezegherGeorges Leuridan, ZuidschooteLéon De Wulf, Brugge. RhetoricaGroote OnderscheidingAndré Leroy Onderscheiding: Willy Houtman; Lucien Van Suyt Wijtschaete; Willy Opdebeeck, Gent; Karel Defoort Gérard Dubois, St Juliaan. De prijs in den wedstrijd in Nederlandsch opstel, uit geschreven door de Iepersche Afdeeling van het Da- vidsfonds werd behaald in de zevende klas door den Heer Michel Ostijn, West-Nieuwkerke, in de Rhetorica door den Heer André Leroy uit leper. Het Eeremerk geschonken aan den Laureaat der Rhe torica, werd toegekend aan den Heer Willy Houtman uit leper. Plechtige proclamatie en uitreiking der diploma's De Beheerraad en het Bestuur der St Jozefs Vrije Beroepsschool, Yper, hebben de eer de achtbare lezers van dit blad uit te noodigen tot de plechtige proclamatie en uitreiking der di ploma's aan de leerlingen der dagvakschool, me taal en houtbewerkersafdeeling en aan de leer lingen der afdeeling coupe en confectie op Maan dag 16 Oogst, te 4 uur stipt, in de feestzaal van het Christen Volkshuis, St Jacobsstraat, 30, Yper. Vrije ingang en iedereen welkom. Alle slach van Laatste nieuwe modellen (o) Geniet van onze voordeelige prijzen en touts genres Les derniers nouveaux modèles 30, Rue de Dixmude, YPRES. Profitez de nos PRIX AVANTAGEUX

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 9