VELOSPORT 6 Deze wee* mag bijzonder boeiend genoemd worden door de wedstrijden hier in de streen zelf betwist, zooals de Groote Prijs van Yper en de koers van de Lovie of het criterium van het liefdadigheidswerk der Tering lijders. Vooreerst echter zullen wij de andere uitslagen voor profs en andere categorieën mededeelen om nader hand in volgorde deze twee belangrijke proeven te be spreken. Wn hebben kunnen bestatigen dat de jeugdige Zwit- ser Lit>chi zich in de Ronde van Zwitserland aan de leiding had weten op te dringen, ten nadeele van Am- berg, die er als verafgood van de Ronden van Italië en Frankrijk had teruggekeerd. Wanneer dus in Zurich de laatste rit veroverd werd door Kijewski vóór Martin, Funcke en Nievergelt, in den tijd van 6 u. 22 m. 08 sec., vóór Amberg. Bonduel. Buchwalder. Marabelli, maar met Litschi op sleeptouw, werd het lot bezegeld van den algemeenen favori en zijn we. op internationaal gebied, een'ster of sterreke rijker in den persoon van Litschi, die nog maar amper 3 jaar koerst De algemeen? rangschikking luidt dus 1. Litschi 43.29.41: 2. Amberg 43.41.20: 3. Blattman 43.49.52 4. Molk) 43.56.22 5. Zimmerman 43.57.46 6. W Buchwalder 43.58.157. Del Cancia 44.01.07 8. Egli 44.07.03 9. Christiaens 44.08.20 10. Stettler 44.18.53; 11. Bonduel 44.12.46. De eerste der Belgen. Christiaens. verdient allen lof en kon twee ritten in de wacht slepen. Prachtprestatie voor een debuut van Remi. Te Namen, in het criterium gegeven door de stad en met de tegenwoordigheid van de mannen der Ronde ver eerd. won Theo Middelkamp de 123 km. vóór Syh'eer Maes, Degreef, Braeckeveldt. Wierinckx, G. Deloor en Disseaux, in 3 u. 16 min. 47 sec. In Francorchamps. waar over het algemeen Maurits Van Herzele als favoriet werd vooropgezet, won Adelin Van Simaeys vóór Demondt, Degeeter, Walschot en Hardiquest. Dit voske Walschot komt steeds vooraan zonder veel potten te breken, maar ook Van Simaeys is in pracht conditie en zal in den loop van het aanstaande seizoen er nog meer verrassen dan wellicht wosdt gedacht. In Lokeren won eens de moedige René Seghers. die geen sterkere tegenstrevers in sprint te overwinnen had dan Fons Deloor en Marcel Claeys die wat los was ge raakt met Beirnaert, en Loopmans. Uitslag 1 René Seghers, 125 km. in 3 u. 18 min. 2. Alfons Deloor, op 1 1/2 lengte3. M. Claeys 4. Beir naert 5. Loopmans6. Cools 7. Heirnaert, op 1 min. 35 sec.8. Stant Lauwers 9. Verveer 10. Dufromont. In den Sterrit van Angoulème. waar Fons Ghe=- qu:ere rijdt en. voegen wij er maar seffens bij, zelfs alerbest rijdt, zegevierde in den eersten rit Aldo Rossi vóór Armaldi. Mallet en den Belg Pirmez. met Ghes- quiere als f. De tweede rit werd. naar het voorbeeld der Fransche Ronde, verdeeld in twee deelen, eerst Angoulème- Cognac en dan terug naar het vertrek, dat trouwens alle dagen in dezelfde stad wordt genomen. Het eerste gedeelte werd gewonnen door Ghesquiere vóór Rotta. Rossi, Naisse. Horner. Dumont en Boudet. Dan was Rossi aan de leiding van de klasseering met Mallet en Ghesquiere in tweede positie, maar vóór Le Calvez. Het tweede gedeelte echter was voor Krauss die Bon, Le Calvez Gabard, in den sprint klopte. Fonten, die onkans had. kwam 1? aan. en verspeelde doordien een plaats in de rangschikking. In den derden rit reed Cardonna 1' vóór Bonaven- tura. Horner. Troch. Dion, met Ghesquiere als 9- ge lijk geplaatst met Mallet. Rossi. Alvarez, Le Calvez, enz. Toch heeft Fons in den vierden rit zich weten op te dringen tot de 2<' plaats én Mallet én Rossi een voetje gelicht van belang. Hij volgt nu slechts op amper 2 minuten van Le Calvez die bij de minste onoplettend heid of ongeval er ook zou kunnen aan gelooven. Te Poperinghe. waar de koers ge geven werd ten bate van het Sana torium De Loviewas zooveel volk niet waar te nemen als de andere jaren, maar er dient onmid dellijk aan toegevoegd dat de af wezigen ongelijk hadden. Immers, er werd koers gehouden zocals nooit te voren, en de menigvuldig uitge loofde premiën mieken daarbij den koers bijzonder lastig. In de snelheid over 3 ronden (1850 m.), 3 reeksen won Deryck met 5 punten vóór Bekaert. 5 p. Raes 9 p.. Van Schil 11 p. en De Caluwé 15 p. De puntenkoers betwist tusschen Belgen en vreemdelingen, in denwel- ke voor de eersten Kaers. Dan- neels, Maes Sylv. en Vlaemynck en voor de laatsten Slaats. Pellenaers, Vicini en Speicher optraden, zag de zege naar andere oorden vertrekken, door de ontsnappingen van Slaats die 4 van de 5 sprinten veroverde, alzoo de Belgen afloerende. De afvallingswedstrijd werd ge wonnen door Jef Somers. die Van- depitte, Li evens en Dalleine klopte in de laatst af te leggen ronde. Vielen beurtelings af Duerloo, Rebry. David. Decroix. Dictus, Woets, Gaston Denys. Vandaele. t onze stadgenooten zich al dapper lieten gelden. de 80 km. op eigen kracht viel een schaduw. Van i eenen kant werd gemeld dat het baanreglement in oepassing kwam om de verloren ronden, hen vrijwil lig of onvrijwillig overkomen, als achterstal aan te rekenen. Van dien stonde af, vervielen de Klassemen- -en die het pistereglement kenmerken en moest de zege worden verleend aan den renner die eerst over de meet «wam. Zoo verkeerde de weggeloopen Danneels in den aan dat hij werkelijk won, en was de leepe Raes heel verwonderd dezen koers te winnen, waarin hij het aan- tekelijk vond de puntjes op te stapelerf. want ge weet nooit zeEde Maurice na den koers. Anderzijds werd de koers ea vooral de eindklasseering erg bemoeilijkt ;oor het niet doen afstappen van elk gedubbeld renner, vut heel zeker -n heel ander klassement had aange geven. Zoo werd Vandepitte. die werkelijk gedubbeld werd. als 2" vermeld hetzelfde geldt voor Van Schil en anderen. Zoo werd, onpartijdig gesproken, Miel Decroix ber ideeligd en was hij allessgis 7' samen met Gaston Denys. Ons opgemaakt klassement werd dus 1 Raes Maurice 2. Emiel David 3. Sylveer Maes 4. Jef Sorters5. Danneels6. Gaston Rebry 7. Decroix, Vlaemynck: Op een ronde: 8. Vandepitte; 9. Slaats. 10 ex-aequo Bekaert en Vicini; 12. Albert Woets, en al d» anderen 2 of meermalen gedubbeld. Dit belet echter niet dat de koers vinnig betwist werd en met de meeste belangstelling gevolgd, doch dient er i.ns nsziens tegen toekomend jaar de juiste formuul gevonden om alle misverstand of onregelmatigheid uit makelen. Een hartelijk woord van dank aan al de goede vrien- d» n t Poperinghe. sportmannen uit een stuk, voor het \ers« -iaden van dit grootsch sportfeest, tot een edel Idadig deel ingericht, en dat aan de sport'ievende gaga imfl toegelaten het kruim der hedendaagsche Maurice Raes, overwinnaar in den 80 km. koers baanrenners gade te slaan. Daarom heeren Gombert, Masschelein, Bossaert, Notredame, Bafcop en anderen, hartelijk proficiat In den Grooten Prijs van Wilryck zegevierde de Hollander Gysen vóór zijn landgenoot Middelkamp, die er dus niet onaardig op vlamt en nog zal te duchten zijn in de baankoersen van einde seizoen. Uitslag 1. Albert Gysen (Nederland), 135 km. in 4 u. 01 m. (Gemid.33 km. 600 m. per uur) 2. Theo Mid delkamp (Ned.) op een banddikte; 3. Rog. Van den Driessche4. R. Van Eenaeme5. Hellemans (Ned.) op 1 min. 35 sec. 6. Valentyn (Ned.) 7. Loopmans, op 3 min. 45 8. Thijssens, op 4 min. 05. Intusschen deed Braeckeveldt eenvoudig scheereweg met de Drie Zustersteden en klopte den regelmatigen Dhooge n° 2 (ik wil bedoelen Jerome Dufromont) in een lastigen sprint. G. Deloor was 3. Croon 4. Grysolle 5 en Van Herzele 6. DE ONAFHANKELIJKEN De belangrijkste proef in deze categorie verreden was wel «de Groote Prijs van Yper» omdat, na den Grooten Prijs van Londerzeel. Albert Woets dan ook bewezen had dat hij in het volle bezit zijner krachten ging starten om hier in eigen stede een nieuwe trofee te veroveren. Het verslag van den koers zult ge bij middel van de dagbladen hebben kunnen waarnemen, maar in die ver slagen heeft men nog al dikwijls vergeten in te zien dat moest Albert niet gevallen zijn, val veroorzaakt door een onvoorzichtigen persoon die met water gooide, het groepje Pyncket onmogelijk nog zou bijgekomen zijn. Immers, het waren 9 kloeke stampers tusschen de welke vooral Woets en de Franschman Depoortere de helden waren. Hoe die Franschman, die viel samen met Albert, omdat hij de volle lading water in 't ge zicht kreeg, naderhand heeft gereden grenst aan het fenomenale. Wcets zag zich verplicht op te geven, maar hij heeft getoond dat hij in volle forme stak en zou ons dun- kens. zooniet de overwinnaar, dan toch. in acht geno men dat hem andere ongelukken hadden kunnen over komen. een der eersten geweest zijn. Nu zegevierde de flink op dreef zijnde Pyncket. die na 2.30 min. achterstal te hebben gehad, door het nood lot van anderen werd bevoordeeld. Maar het feit dat hij cok 's anderendaags in Wizernes, in Frankrijk, de i plaats wegkaapte, zegt meer dan genoeg. Die Pyncket is voorwaar een taaie rat. Uitslag1. Pyncket. 135 km. in 3 u. 53 min. 2. De poortere Raym.. op 1 min.3. Van Daele, op 1/2 leng- Speicher, Vicini, Sylv. Maes en Karei Kaers vóór hun eereronde te 4. Delepeleire, op 2 1.5. Dhalleine, op 1 L6. Cle ment. op 7 min.7. Van Wayenberghe, op 8 min.8. Basslé. op 13 piin.9. Roose 10. Lanssens, op 15 min. 11. Gouwy 12. Vandenberghe 13. Reuten. L. Pyncket, de overwinnaar van den Grooten Prijs ..i iper, overschrijdt de aankomstlijn. Zondag reed Woets in de Lovie, tusschen het groot geweld. Wanneer hij moest optreden was het te zien dat hij nog wat beïnvloed werd door de groote namen en ook zijn val van daags te voren was voor hem een ernstige handicap. In den afvallingskoers viel hij den 5" uit, maar in de 80 km. trok hij nog goed zijn plan en eindigde nogal tamelijk frisch, in acht genomen den harden koers van 's Zaterdags en de rame waarmee groote kampioenen, lijk Slaats en consoorten, langs den weg kropen op 't laatst, op deze drooge piste die wolken stof omhoog joeg en de renners bijna onkennelijk miek. In Scheldewindeke werd het kampioenschap van Oost - Vlaanderen verreden, waarin Albert Vandenbroecke, van Harelbeke, den palm haalde vóór M. Willems die als eerste Oost-Vlaming kampioen der Provincie werd. Uitslag: 1. Albert Vandenbroecke (Harelbeke) de 140 km. in 4 u. 7 min.2. Maurits Willems (Lembeke- Eekloo), kampioen van Oost-Vlaanderen, op 2 min.3. Van de Veegate ,op 2 m. 10 s.4. Schellinck, op 2 m. 20 s.5. Garrebeek, cp 1 banddikte 6. Slos, op 1/2 1. 7. Hallaert, op 2 m. 25 s.8. Van Vooren, op 2 m. 50 s. 9. De Walsche, op 3 m. 5 s. In Brussel-Luxemburg-Charleroi werden van meet af' alle favoris uitgeschakeld, de eenen door ongevallen, de anderen door de verzengende hitte. Het was Vande- bindere die den eersten rit won Zaterdag vóór Baelén, Vandyck, Geuten en Vankerckhoven. De tweede rit werd veroverd door O. Joly vóór Fr. Dedonder, Jef Van Dam en Jos, Van Kerckhoven, die zich aldus de eerste plaats toeëigent in het klassement. Algemeene rangschikking1. Jos. Van Kerckhoven, 15.33.36; 2. Frans Dedonder, 15.34.03; 3. Jef Vandam, 15.34.034. Oscar Joly, 15.36.12 5. Albert Vandyck, 15.44.37 6. Jan Declerck, 15.48.22 7. Dominicus, 15.49.19; 8. F. Van Hoorenbeeck, 15.51.39 9. Stevenne, 15.55.25 10. Janssens, 16.07.40. In Willebroeck zou Maurice Clautier een zijner laat ste koersen loopen als onafhankelijke en won dan ook in den sprint, al was het tegen Van Stichelen en Wiele- mans. Die Clautier zal te duchten zijn in den Omloop van het Westen. Uitslag1. Maurits Clautier, 140 km. in 4 u. 14 2. Van Stichelen, op 1 lengte 3. Wielemans, op 4 lengten 4. Vanhove, op 15 sec.5. De Borger, op 4 min. 30 6. Edmond Keppens7. Jef Torfs 8. Pol Verschueren. In Lovendeghem, waar Alb. Woets werd uitgeschakeld door vorkbreuk, was de zege voor André Allaert die moedig als geen op 't laatste wist te ontsnappen en Ritservelde, Godard, Delepelaere en Willems na zich liet. Uitslag1. André Allaert, 125 km. in 3 u. 31 m. 2. Ritservelde, op 25 sec.3. Godard op 1/2 wiel4. Dele pelaere. op 1 /2 lengte 5. Willems, op 40 sec.6. Slos, op 45 sec. 7. Van Vooren. op 1 min. 5 sec.8. Ghyse- linck, op 1 min. 15 sec.9. 't Jolyn, op 1 min. 50 sec. In Tongeren zegevierde de Waal Alb. Marchand vóór den Hollander Depeer en Conincx. Ook een waarop ze niet zullen gedacht hebben op het laatste en nochtans een goede kracht. Uitslag: 1. Albert Marchand. de 144 km. in 4 u. 35 m.; 2. Depeer (Nederland) op 1 lengte; 3. Albert Conincx, op 1/2 lengtel. Onckelinckx, op 2 lengten5. Ver- schaekelen 6. Boelen 7. Cornelis 8. Masuti, op 35 s. 9. Van Ginderen. op 1 min. DE JUNIORS liepen de Ronde van België, waarin we jammerlijk geen één der onzen aantreffen, nochtans had een Ver- beke b. v. met zijn 5* plaats van verleden jaar, er alle belang bij er heen te gaan. Of gevoelde hij zich mis schien niet te best op dreef, na den dienstplicht Best mogelijk. Nu, in elk geval, hij zal er moeten aan denken wil hij het toekomende seizoen wat meer eereplaatsen veroveren. Dit geldt zoowel voor Verbeke, Lacante, als voor Litière, die een opflakkering kent die reeds haar vruch ten heeft afgeworpen. De Ronde van België dus is nog eens, lijk andere jaren, een wervelwind, waar. met dit jong geweld en het grcot getal deelnemers, vele ongevallen zijn te be treuren. Zoo deed Pol Abbeloos een zoo ongelukkigen val dat hij thans, op het oogenblik dat wij deze regelen neerpennen, reeds onder de kille aarde ligt. Deze moe dige jongen had gehoopt een eerbare plaats te ver overen om dan terug de rangen van de onafhankelijken, waartoe hij reeds had behoord, te gaan vervoegen. Sercu, van een anderen kant, werd te Reninghelst overreden door een moto en wel zoo ongelukkig dat hij naar 't hospitaal moest vervoerd worden. Deze Ronde nochtans is de ronde der West-Vlamin gen, want Windels, van Harelbeke, en Verschaeve, van Cortemarck. zingen er den hoogsten toon en zijn ieder een den baas. De le rit werd gewonnen door Dujardin vóór Ver schaeve, Lambert, Windels en Mullaert, op een lot van 132 vertrekkers. De 2" rit was voor den kloeken Ach. Debakker die Guilliams, René Dick. Van Halle, Gillis, Vandermeersch en Moreels klopte in den sprint. In Boschvcorde-Sweveghem wist Vandenbroeck de zege binnen te rafelen vóór Mertens, Van Jersel, De- clercq, Minnaert. Vanderbeken en Haeck met Windels als lr in het klassement, doordien Verschaeve met 5 minuten werd beboet om drinken aanvaard te hebben. In Sweveghem-Coxyde leverde de leider Windels het bewijs dat zijn leidersplaats aan geen toeval is te dan ken en vloerde er zijn groot rivaal Verschaeve voor de 1« plaats, Abeele, Declercq en Debakker. In den rit van Coxyde naar Aalst werd Galle winnaar vóór Minnaert, Claessens. Vermeulen, Ramzée, wijl Windels zijn plaats van leider moest afstaan aan Van denbroeck vóór Minnaert, Claessens en Verschaeve, die dus de l1' West-Vlaming is, en flink presteert. Moch ten de laatste ritten dien wakkeren knaap verder van alle ongevallen sparen en misschien zal Cortemarck dan cm een verdiende zege kunnen bevlaggen. SPRINTER. Naklank van den GROOTEN PRUS VAN VPER Het Bestuur en leden van de Ypersche Wielrijders club richten langs dezen weg hun oprechten dank aan het stadsbestuur en Feestcomiteit van Yper voor den bekomen steun en medewerking, alsook aan den Heer Politiecommissaris en zijn bedienden die de orde puik hebben verzekerd. Zij bedanken in het bijzonder den Heer Frangois Hoflack voor zijn mild gebaar en hopen dat zijne sportieve daad vruchten zal dragen. Zij dan- den ook den heer Cesar Mottrie, der Garage Chevrolet, welke zooals telken jare een prachtige Chevrolet ter beschikking van het Comiteit heeft gesteld, en ook al de sportminnende neringdoeners en inwoners der stad vcor de hulp en medewerking door hen verleend om het welslagen van dit sportfeest te helpen verzekeren. De Ypersche Wielrijdérsclub zal haar trachten en pegen om meer en beter met kracht voortzetten en heept in het vervolg op uwe welwillende medewerking te mogen rekenen om van den Grooten Prijs van Yper een sportfeest te maken, dat zal kunnen wed ijveren met de grootste wielerwedstrijden. HET BESTUUR. OM NOOIT IN GEVAAR TE VERKEEREN, MOET ZWEMMEN LEEREN MAAKT U DAAROM LID VAN Y. S. C-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 6