WASCH Chaussures MAISON VERTE Naair«iachienfabriek 30, Rue de Dixmude, YPRES. Onze Beiaard en de Ijzerbedevaart1 BEIAARDCONCERT KALENDER DER MATCHEN S.A. VITTORIO NECCHI Pavia (Italië) St - jozefs vrije Beroepsschool - Yper Maandag 1. 1., 16 Augustus, greep de zeer plechtige proclamatie en prijsuitdeeling plaats voor de leerlingen der Vrije Vakschool. In zeer groot getal waren vooraan staanden en vrienden van het Vakonderwijs aanwezig. Vele ouders vergezelden de leerlingen. Nog nooit mocht de Vakschool zulk een heerlijk betoog beleven. D'aan- sprakon van den Heer Delahaye, Voorzitter van den Beheerraad, van Eerw. Heer Socquet, 'Bestuurder der school, en van Heer Lemahieu, schepen der stad, vie len ten zeerste in den smaak van het overtalrijk publiek sn werden geestdriftig toegejuicht. UITSLAGEN SCHOOLJAAR 1936 - 1937 Coupe en Confectie, eerste jaar 1. Zyde R. Poperinghe 2. Coudron R., Zantvoorde 3. Duck J., Wervick4. Pille U., Meenen 5. Onraedt A., Komen en Taffin L., West-Nieuwkerke6. Ameel R., Yper7. Steen M., Bovekerke8. Steen Aug., Bove- kerke en Vandevelde R., Meenen9. Verfaillie R., Dic- kebusch 10. Malfait A., Meenen; 11. Forrier A., Yper. D'andere leerlingen konden aan d'eindexamens geen deel nemen. Coupe en Confectie, tweede jaar Eeremetaal en diploma met onderscheiding D'Haene S.. Vladsloo. Diploma met onderscheiding Van Elslander V., Cor- temarckVereecke C., MeenenScherier G., Stavele. Diploma met voldoeningGevers O., Wervick Ryc- kebosch A., West-VleterenDepaepe L., Wevelghem Desmet E., Yper Stragier G., Wervick. Dagschool - Afdeeiing Houtbewerkers, eerste jaar 1. Thomas E., Meessen 2. Knockaert M., Brielen 3. Maes J., Yper 4. Boulonne A., Komen5. Vandersype R., Rousbrugge6. Willaert L., Staden 7. Notredame A., Boesinghe 8. Vercaigne R., Zantvoorde 9. Rigole O., Zonnebeke10. Beele A., Yper11. D'Hondt A., Rousbrugge12. Degrendel H„ Abeele13. Deroo A., West-Vleteren14. Decorte J., Yper15. Durnez E., Bixschoote. Afdeeiing Houtbewerkers, tweede jaar 1. Knockaert A., Wulverghem2. Vanbockstael A., Becelaere3. Debruyne C.. Langemarck4. Delie J- Langemarck 5. Busscher M., Geluveld 6. Vancoile R., Boesmghe7. Verhaeghe J., Geluveld8. Leire H.. Hollebeke 9. Valais R., Zantvoorde. D'andere leerlin gen konden aan d'eindexamens geen deel nemen. Afdeeiing Houtbewerkers, derde jaar Eeremetaal en diploma met onderscheiding Gryson H.. Wulverghem. Diploma met onderscheiding: Baelen R., Yper; De- rycke M., Proven. Diploma met voldoening Descamps E., Poelcapelle Derycke J., Elverdinghe. Dagschool - Afdeeiing Metaalbewerkers, eerste jaar 1. Vervalle M., Komen; 2. Minnekeer G., Komen3. Boutten G., Zonnebeke 4. Meylemans A., West-Nieuw kerke 5. Vanhee J., Yper 6. Devos M., Zonnebeke 7. Leroy A., Wytschaete 8. Liefhooghe W., Poperinghe 9. Decroos L., West-Vleteren10. Duriez J., Bas-War- nêton11. Boudry A., Yper; 12. Cardoen M., Bece laere 13. Taillieu M., Reninghelst14. Cardinael R., Yper; 15. Putman E., Warnêton16. Vanelslander G.. Langemarck; 17. Pertry G., Bas-Warnêton18. Debel C., Langemarck19. Maes F., Poelcapelle 20. Chris- tiaens M., Bas-Warnêton; 21. Dael E., Yper; 22. Vana- belle M., Ploegsteert23. Desramault R., Yper24. Saelen C., Becelaere25. Bau J., Vlamertinghe26. Lysy J., Becelaere 27. Piron G.. Abeele 28. Geeraerdt R., Yper29. Michel A., Komen30. Degrendel J., Lan gemarck 31. Louwyck A., Meessen32. Dumery A., Le Bizet33. Small W., Le Bizet34. Drolez R., Yper 35. Lapers L., Ploegsteert. D'andere leerlingen konden aan d'eindexamens geen deel nemen. Afdeeiing Metaalbewerkers, tweede jaar 1. Beele M., Yper2. Vanthuyne M., Ploegsteert3. Jacques A., Langemarck4. Hennebel M., Vlamertin ghe 5. Decorte P., Yper 6. Vervenne H., Geluveld 7. Delahaye R., Yper8. Deconynck R., Poperinghe 9. Vervisch A., Wytschaete10. Mommerency O., Gelu veld 11. Herman M., Wytschaete12. Gaquiere G., Warnêton 13. Nuytten J., Yper 14. Decrock J.. Boe singhe 15. Lemahieu J., Komen16. Warlop J., Zille- beke17. Derathe A., Ploegsteert18. D'Halluin A., Komen19. Crombez R., West-Nieuwkerke 20. Baelen G., Poperinghe21. Tydtgat R.. Geluveld22. Tiers- soone J., Le Bizet23. Degraeve C., Boesinghe 24. Car- reyn R.. Yper 25. Brun E., Warnêton. Afdeeiing Metaalbewerkers, derde jaar Eeremetaal en diploma met groote onderscheiding Verniere H., Proven. Diploma met onderscheidingLacante J.. Elverdin ghe Joye A., Wervick Degryse M.. Yper Lejeune L., West-Vleteren; Vierstraete E., Beveren a/YzerDe- turck M., Langemarck. Diploma met voldoeningDehem A., Zantvoorde Crombez C., Poperinghe Flore E.. Komen Vermote A., WytschaetePieters G.. Komen Camerlynck M.. Re ninghelst Decommer R., Komen Lenoir M„ Houthem Guilbert R., KomenBodein L., West-Nieuwkerke Oestlandt G., Elverdinghe. Aan de leerlingen die geen diploma kregen werd een verblijfsgetuigschrift overhandigd. INSCHRIJVING VAN NIEUWE LEERLINGEN Van 8 tot 12 uurop Zaterdagen, 21 en 28 Augustus, en 4, 11 en 18 September Van 10 tot 12 uur op Zondagen 22 Augustus en 5, 12 en 19 September. en oiih genees Les derniers nouveaux modèles (O) Profitez de nos PRIX AVANTAGEUX Het is een gebruik geworden dat, op den derden Zondag van de Oogstmaand, het levende Vlaan deren in bedevaart bijeenkomt, op de plaats zelf waar onze roèmrijke IJzerhelden den grond met hun hartebloed hebben doordrenkt, en er in ge bed en ingetogenheid de groote daad van onze frontsoldaten herdenkt. Wij, Ieperlingen, zien dagelijks honderden Engelsche, Duitsche en Fran- sche menschen door onze straten trekken, en we ten dat de nagedachtenis van een vader, broer of vriend, hen naar hier heeft gelokt, naar de slag velden van den IJzer. Ook ons volk houdt de ge dachtenis van zijn dooden in eere, en trekt jaar lijks in dichte drommen naar het hart van het vroegere IJzerfrontnaar Diksmuide. In de laat ste jaren is deze herdenkingsdag uitgegroeid tot een grootsche gebeurtenis in Vlaanderen. Er is wel geen gemeente te noemen die niet op de Ijzer bedevaart vertegenwoordigd is, en over de ra diogolven communiceeren de thuisblijvers met het volk aan den voet van den machtigen IJzer- toren. Op dezen dag ook zingen al de torens van Vlaanderen den lof van het roemrijke IJzerge- slacht, en paren hun vreugdetonen met de roep stem van Nele, die over de IJzervlakte klept. Ook de Iepersche Halletoren zal dit jaar zijn stem in het koor der Beiaarden laten hooren. Op Zondag 22 Oogst, van 20 tot 21 uur, zal onze bei aardier, H. E. Ryckelinck, ter eere van onze IJzer- soldaten, een concert ten beste geven, waarvan we hier het programma laten volgen. Programma van het van 20 tot 21 u., te Yper, gegeven door den Stads- beiaardier, H. E. Ryckelinck, ter gelegenheid van de Bedevaart naar den IJzer. 1. Prelude 2. Sonate 3. a) Het lied der Vlamingen b) 't Is Stille 4. Ave Maria 5. Les Moissonneurs 6. a) Andantino b) Andante 7. Allegro 8. a) De Lindeboom b) Das Zerbroekenen ringleise 9. Postludium Staf Nees G. Van Hoey Peter Benoit J. Van Hoof Jef Denijn Fr. Couperin J. Haydn R. Schumann Benedetto Marcello Fr. Schubert Fr. Gluck St. Nees Verzorgde, gebleekte en goed gestreken bij Maria Martin, BIXSCHOTE Langemarckstraat, 3 3 Provincie West - Vlaanderen TWEEDE AFDEELING BEVORDERING 5 September Stade Moescroen R. S. Waereghem F. C. Roeselare S. V. Blankenberghe Stade Kortrijk F. C. Iseghem F. C. Wakken 12 September S. K. Roeselare Waereghem Sp. C. S. Yper F. C. Heyst W. S. Lauwe S. K. Sweveghem S. V. Rumbeke 19 September F. C. Roeselare F. C. Iseghem S. V. Rumbeke F. C. Wakken R. S. Waereghem Stade Kortrijk S. V. Blankenberghe 26 September S. K. Sweveghem Waereghem Sp. F. C. Heyst W. S. Lauwe S. K. Roeselare Stade Moescroen C. S. Yper 3 October Stade Kortrijk S. V. Blankenberghe R. S. Waereghem F. C. Iseghem W. S. Lauwe F. C. Roeselare S. V. Rumbeke 12 December Waereghem Sp. S. K. Roeselare C. S. Yper W. S. Lauwe S. K. Sweveghem S. V. Rumbeke F. C. Heyst 19 December Stade Kortrijk F. C. Roeselare R. S. Waereghem Stade Moescroen F. C. Iseghem F. C. Wakken S. V. Blankenberghe 26 December S. K. Roeselare C. S. Yper F. C. Heyst Stade Moescroen W. S. Lauwe Waereghem Sp. S. K. Sweveghem 2 Januari R. S. Waereghem F. C. Wakken Stade Kortrijk S. V. Rumbeke F. C. Iseghem F. C. Roeselare S. V. BlanKenberghe 9 Januari C. S. Yper Waereghem Sp. Stade Moescroen S. K. Sweveghem F. C. Wakken F. C. Heyst S. K. Roeselare 10 October R. S. Waereghem Stade Moescroen S. K. Sweveghem S. K. Roeselare C. S. Yper F. C. Wakken F. C. Heyst 17 October S. V. Rumbeke Waereghem Sp. F. C. Iseghem W. S. Lauwe F. C. Roeselare S. V. Blankenberghe Stade Kortrijk 24 October F. C. Heyst R. S. Waereghem S. K. Roeselare Stade Kortrijk Stade Moescroen F. C. Wakken S. K. Sweveghem 31 October Waereghem Sp. F. C. Roeselare C. S. Yper S. V. Rumbeke S. V. Blankenberghe F. C. Iseghem W. S. Lauwe 7 November S. K. Sweveghem F. C. Heyst F. C. Wakken Stade Moescroen F. C. Roeselare Stade Kortrijk Waereghem Sp. 14 November F. C. Iseghem S. K. Roeselare R. S. Waereghem W. S. Lauwe S. V. Rumbeke S. V. Blankenberghe C. S. Yper 21 November Stade Moescroen F. C. Heyst Waereghem Sp. F. C. Roeselare S. V. Blankenberghe Stade Kortrijk F. C. Wakken 28 November W. S. Lauwe S. K. Roeselare R. S. Waereghem F. C. Iseghem C. S. Yper S. K. Sweyeghem S. V. Rumbeke 16 Januari Waereghem Sp. F. C. Iseghem F. C. Roeselare W. S. Lauwe S. V. Rumbeke Stade Kortrijk S. V. Blankenberghe 23 Januari R. S. Waereghem S. K. Sweveghem F. C. Heyst C S. Yper F. C. Wakken S. K. Roeselare Stade Moescroen 6 Februari W. S. Lauwe F. C. Iseghem Waereghem Sp. F. C. Roeselare C. S. Yper S. V. Blar.Kenberghe S. V. Rumbeke 13 Februari F. C. Heyst R. S. Waereghem S. K. Roeselare Stade Moescroen Stade Kortrijk S. K. Sweveghem F. C. Wakken 20 Februari C. S. Yper S. K. Roeselare R. S. Waereghem W. S. Lauwe S. V. Blankenberghe F. C. Iseghem S. V. Rumbeke 6 Maart F. C. Roeselare S. K. Sweveghem Stade Kortrijk Waereghem Sp. F. C. Wakken Stade Moescroen F C. Heyst 20 Maart S. K. Sweveghem R. S. Waereghem C. S. Yper S. V. Rumbeke F. C. Iseghem W. S. Lauwe S. K. Roeselare 27 Maart F. C. Roeselare Stade Moescroen S. V. Blankenberghe Waereghem Sp. F. C. Wakken F. C. Heyst Stade Kortrijk Eerediploma ter Wereldtentoonstelling 1935 Brussel. Alle stukken gechromeerd. Levenslange waarborg. 495 750 ROND SPOEL RS. 1Rotatieve Handma- machien met koffer Fr. ROND SPOEL RS. 2Rotatieve, volledige machien op trapstel met koffer Fr. VIBRANTE V. 5: Moderne naaimachien, invallende kop. met 3 schuifladen, tafel in prachtnotelaar CENTRAAL - BOBYN B. I.: Kleermakersmachien NAALDEN Extra kwaliteit Koopers oogen open A. U. B.Komt zien om U te overtuigen bij CAMIEL VERFAILLIE, Meenensteenweg. 115, YPER - Tel. 476. Alle herstellingen 50 goedkooper als elders. Indien geene voldoening, de machienen worden terug genomen. Ernstige agenten gevraagd. Fr. 1.050 Zeer zware Fr. 1.200 5 Fr. per dozijn.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 5