MAISON MARCEL MAUVANBER MOTOR OILS 8 ALLERHANDE NIEUWS RENINGHE BLOEMEN - CORSO TENTOONSTELLING van Toeristische Affiches De Zwemwedstrijd in de Vaart Boesinghe - Yper voor autos. motos, camions, traktors. dorschmachines, enz. vraagt voor Yper en een gedeelte der Provincie, goed inge voerd vertegenwoordiger. Zeer schoone voorwaarden. Brieven te richten aan Mauvanber Oil Cy, 104, Vilvoordsche stw., Brussel II Rijkswacht Verplaatsing Kermis de Stuersstraat RÉOUVERTURE DE LA 20, rue au Beurre, 20 YPRES SALON DE COIFFURE de tout ler ordre pour Dames et Messieurs. PENDANT LE MOIS DE SEPTEMBRE a titre de réclame PERMANENTE GARANTIE a 30 Frs. Seul Dépositaire des produits de beauté VICHY et HUCUES GUERLAIN. Burgerlijke Stand van Yper HANDBOOGSCHIETINGEN YPER. Eerlijke vinder. Onlangs werd in den winkel van M. Fl. Braem. Tempelstraat, door een der kianten een sacoche achtergelaten die een nogal be langrijke som geld inhield. M. Braem verhaastte zich deze vondst bij de politie aan te geven en slaagde er alzoo in spoedig den eigenaar ervan te ontdekken, die overgelukkig was terug in 't bezit van zijn eigendom te komen. Dit is nu de derde maal dat M. Braem een handzakje met een min of meer belangrijke som in zijn winkel vindt en telkens achtte hij zich verheugd dit aan de eigenaars te kunnen teruggeven. Deze eerlijke handelwijze van den Heer Fleury Braem strekt hem ter eere. Aanrijding. Woensdag, om 10 u. 30 's morgens, werd de auto van M. Dewilde Odiel, wonende in de Beluikstraat, die uit de Dixmudestraat gereden kwam, op den hoek dezer straat en der Groote Markt aange reden door de auto van M. Sedeyn André, die van den kant van het stadhuis kwam en de Dixmudestraat wilde inrijden. De auto van M. Dewilde werd aan den linker achtermodderscherm beschadigd. Winnend lot. Bij de laatste trekking der Koloniale Loterij heeft een lot. verkocht bij M. Baert, de Stuers- straat, een som van 20.000 fr. gewonnen. Solo-Schlem. Een solo-schlem werd gewonnen in den Katholieken Kring, door H. Francois De Beck, met zeven klavers waarvan de vier hoogste en zes koekens met de drie hoogste. MedespelersDepoorter Roger, Quisthoudt Maurice en Van Deenen Laurent. Auto tegen ijzerwegbarreel. Zondag morgen, om kwart vóór 6 u., kwam de 33 jarige Deneerstadt Ger main, wonende te Dottenijs. Statiestraat, per auto samen met vier zijner makkers langs den Rijselsteen- weg uit de richting van Waasten gereden met het in zicht zich hier ergens in de streek ter vischvangst te begeven. Gekomen dichtbij den spooroverweg der lijn Yper-Kortrijk, bemerkte hij niet. tengevolge van den zwaren mist, dat de barreel gesloten was en reed er met volle geweld tegen. De schok was zoo hevig dat de barreel gansch ingedrukt en buiten gebruik was en dat de schokbreker van de auto schier letterlijk afgerukt was. Ook de voor- en achterruit van de auto waren verbrijzeld en de autobestuurder werd lichtelijk door de glasscherven aan handen en beenen gekwetst. Zijne gezellen kwamen er gelukkiglijk met den schrik van af. Na onderzoek kon de auto de onderbroken reis voortzetten. WERVICK. Omvergereden. De genaamde Du- prez Joseph, stoker, werd Donderdag avond van ver leden week, bij het verlaten eener fabriek op den hoek der Busbekestraat en van den Blatonsteenweg. op het oogenblik dat hij de straat overstak, aangereden door een auto bestuurd door Dellespault Leon, handelaar te Zuid-Waasten. De ongelukkige werd verscheidene me ters ver medegesleurd en bleef toen bewusteloos en erg gekwetst op den steenweg liggen. Benevens verschillige hoofdwonden was het linker oor gansch opengereten. Het slachtoffer kloeg daarbij ook nog van inwendige pijnen. Een onderzoek werd ingesteld. KOMEN. Botsing. Zaterdag morgen, om 8 u. 30 kwam Mullier Jerome, wonende in de Lange Veldstraat, per auto samen met eenige vrienden door de Leiestraat gereden. Aan de verbinding der Spoorwegstraat moest hij een stilstaande auto voorbijsteken, doch werd op hetzelfde oogenblik zijdelings door een bestelauto aange reden. Hierdoor werd het rijtuig van Mullier tegen een aldaar staande landbouwwerktuig geslingerd, terwijl de inzittenden door den schok ruw onder een geworpen werden. De autovoerder Mullier had een diepe wonde boven de oogen, terwijl zijn vriend Depla Roger, die nevens hem gezeten was. een arm gebroken en over gansch het lichaam verwond werd. De bestuurder van de aanrijdende bestelauto, de genaamde Ghesquiere Leon, werd eveneens in het aangezicht gekwetst en kloeg daarbij nog van inwendige pijnen. OOSTVLETEREN. Autobus in de gracht gereden. De autobus van Bourgeois Henri, van Yper, die ge woonlijk het vervoer van grensarbeiders tusschen Yper en Roubaix verzekert, kwam Zondag morgen, rond 8 u., volgeladen met reizigers, de groote baan naar Veurne opgereden. Tengevolge van een stuurdefect moet de autobusvoerder de goede richting verloren hebben, want op zeker oogenblik klom het zware voertuig de tramlijn op en kwam alzoo in de gracht terecht. De inzittenden werden allen dooreen geworpen, doch kwa men er gelukkiglijk zonder groot erg van af. behalve een die den duim der rechterhand werd afgerukt. De autobus was erg beschadigd en het tramverkeer werd, tengevolge van dit ongeval, gedurende een half uur onderbroken. op Kermis - Zondag, 5 September 1937, om 4 ure namiddag. De deelname aan den Bloemen-Corso op ker- mis-zondag. 5 September 1937, is talrijk en de nummers, waaronder verscheidene gekostumeer de groepen, zijn zeer afwisselend. De Reus werd deze week, door behendige handen, tot in zijn fijnste plooitjes opgesmukt. De stoet, die zal opgeluisterd zijn door de Mu ziekmaatschappij van Oostvleteren, belooft dus prachtig te zijn. Wij betwijfelen het dan ook niet dat de op komst buitengewoon talrijk zal zijn. Wij wenschen, bij voorbaat, alle bezoekers har telijk welkom en wij verzekeren hun dat zij een aangenamen en plezierigen namiddag en avond zullen doorbrengen. Door de zorgen van de Officieele Provinciale Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer voor West-Vlaan- deren, wordt in het Provinciaal Hof. Groote Markt, te Brugge, van 12 tot 30 September 1937, een Tentoonstel ling van Toeristische Affiches en Diorama's ingericht. Deze Tentoonstelling zal aan het publiek laten zien, op welke wijze de publiciteit in ons land en hoofdzake lijk in den vreemde is opgevatzij zal tevens een leid draad zijn voor onze artisten, die kunnen deelnemen aan den wedstrijd voor Toeristische affiches welke door voornoemde vereeniging werd uitgeschreven. De Tentoonstelling zal plechtig geopend worden door Zijne Exc. den Heer H. Baels, Gouverneur van de Pro vincie West-Viaanderen. op Zaterdag 11 September a.s., te 16 uur. De toegang is vrij. Met een prachtig weertje begiftigd, mocht de zwem wedstrijd Boesinghe-Yper op een reusachtigen bijval bogen. Inderdaad, een overgroote menigte had er aan gehouden, de knappe Iepersche elementen aan den slag te zien in een Fondkoers. De koers zelve mag prachtig geslaagd heeten, en had van het begin tot het einde een uiterst spannend verloop. Hier volgen de uitslagen 1000 m. kleinen li Maurice Busschaert (14 jaar) in 23 min. 2) Jean Staelens (12 jaar) in 26 min. S) Bernard Fisher (12 jaar) in 27 min. Het werd een gemakkelijke overwinning voor Mau rice. die evenwel de vrije slag zwom. De jonge J. Stae lens deed een prachtkoers, en mag zeker gerekend worden tot een onzer grootste beloften. Het is pas een paar maand dat die jongen kan zwemmen, en reeds behaalt hij zulke uitslagen 2500 m. handicap 1) Albert Ceuninck (1' voorgift) in 40'02". 2) L. Mion (scratch) in 40'20" (le in vrije slag). 3) Fr. Devriese <1* voorgift) in 40'25''. 4) E. Leroy (scratch) in 44'10". 5) D. Demey (scratch) in 44T6". 6) T. Wood (1' voorgift) in 47'. 7) Martha Busschaert ,(3' voorgift) in 48'20". 8) Daniel Buseyne (3' voorgift) in 48'25". 9) Bowe (3' voorgift) in 51'. Hier wist Albert Ceuninck een prachtzege in de wacht te slepen. Na een uiterst mooien koers wist hij nog een deeltje van zijn voorsprong te bewaren, om als over winnaar de meet over te gaan. Louis Mion heeft de groote verrassing bewerkt, met als tweede te eindigen in dezen lastigen koers. Louis, die in 't geheel geen fond- zwemmer is, wist hier een prachtig staaltje te geven van moed en strijdlust. Ziedaar jongeren, een te volgen voorbeeld. Inderdaad, wie zou er zoo totaal onvoorbereid, zulk een wedstrijd aangaan Nooit te laat hé Louis Daniel Buseyne werd, na afloop, beloond met een grooten ruiker, en... een paar piepers voor de moedige wijze, waarmee hij telken jare Boesinghe-Ieper zwemt, en voor de diensten die hij bewijst aan Y. S. C. Bravo Daniel. Ik laat nog opmerken, dat R. Demey, na 600 m. koers, opgaf wegens leverkrampen. De koers was nog niet gansch gedaan, toen we reeds met vragen bestookt werden, nopens den wedstrijd... van 1938 Welnu, van nu af kunnen we verzekeren, dat Y. S. C. met iets grootsch zal voor den dag komen De koers zal 's Zon dags betwist worden, en in de Kaai zal in afwachting een mooi zwemfeest gegeven worden Tof hé Y. S. C., die nooit iets half doet, zal ook dan wel voor iets puiks zorgen, dat verzekert U Rogisa. Albert Ceuninck en Louis Mion, respectievelijk 1 en 2°. Maurice Busschaert, 1 der kadetten. Mej. Martha Busschaert, de eenige dame die aan den koers deelnam. Daniel Buseyne die jaarlijks sedert den oorsprong der koers, mededingt. Adjudant Dufour die, van Kortrijk komende, hier sedert 15 Mei 1930 als commandant der Gendarmerie brigade van Yper dienst deed, komt naar de brigade van Gent verplaatst te worden. Deze verplaatsing is een bewijs van het vertrouwen dat zijne hoogere overheid in hem stelt. Tijdens zijn verblijf te Yper heeft adjudant Dufour zich in menige gevallen zeer verdienstelijk weten te maken en had dan ook veler sympathie verworven. Het puik programma dat door de feestcommissie van de Stuersstraat, ter gelegenheid van de tiende verja ring der wijkkermis was op touw gezet, heeft Zondag laatst machtig veel volk naar de St Niklaaswijk gelokt en er den ganschen namiddag tot 's avonds laat een ongemeene drukte doen heerschen. De prijskamp in het visschen mocht zich verheugen in de deelneming van 32 visschers die allen hun kans en kunde beproefden om den mooien uitgeloofden beker en de schoone prijzen te bemachtigen. De vuurvogelschieting werd eveneens druk bijge woond en de velokoers ,voor beginnelingen zag niet min der dan 27 renners aan den start. De palingkoers vooral behaalde veel bijval en daar werd gelachen zooals nog nooit te voren, want het is immers niet gemakkelijk een paling te houden. Het kinderfeest, door den eerevoorzitter met schoone prijzen begiftigd, miek de vreugde der kleinen, en de turnoefeningen, die dan volgden, werden met veel be langstelling door de talrijke toeschouwers gevolgd. De Vrije Wervickaenen oogstten een welverdienden bij val. Ook het volksbal, dat 's avonds van 8 tot 11 u. duurde, viel in eenieders smaak en het orkest zorgde er in tijds voor de geestdrift niet te laten verminderen. Den Maandag namiddag werd het feest voortgezet met een schoonen velokoers en 's avonds hadden er in de herbergen der wijk allerhande volksspelen plaats die zeer goed bijgewoond werden. Ongetwijfeld zullen allen, die gedurende deze twee kermisdagen de Stuersstraat bezochten, uiterst tevre den zijn over het genoegen en het vermaak dat zij er beleefden en het voornemen genomen hebben er aan staande jaar wederom van de partij te zijn. van den 28 Augustus tot den 3 September 1937 Geboorten Vandenberghe Francine, Veurnesteenweg,. 103. Coppin Agnes, Recollettenpoort, 5, van Zillebeke. HuwelijkenMaes Charles, rijwielmaker, te Komen en Suys Georgette, z. b., te Yper. Heylens Georgius, leurder en Coffyn Juliana, herbergierster, beiden te Yper. Ver Eist Carolus, bankbediende en Sinaeve Mariette, z. b., beiden te Yper. OverlijdensAnne Gabrielle, 36 j., z. b., echtg. Noo- renberghe Urbain, Veemarkt, 7. Parminter Charles, 37 j„ garagist, echtg. Louarn Simonne, Surmont de Volsberghestraat, 19. Sabbe Maria-Ludovica, 69 j., z. b., echtg. Cornette Werner, Doorgangstraat, 28. Tresy Emilius, 55 j., aardewerker, echtg. Neyts Ludo- vica, Pannenhuisstraat, 32. ZONDAG 5 SEPTEMBER 1937 Om 2 uurKEMMEL Oppervogel 80 fr. Twee zijd— vcgels, elk 40 fr.; Twee kallen, elk 20 fr. Inleg 13.50 fr. Boven de 50 kleine vogels van 10 fr. al vogels van 13 frank. Om 2 uurROUSBRUGGE Oppervogel 80 fr.Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 20 fr.30 primés aan 15 fr. Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. Om 2 uurZONNEBEKE Oppervogel 80 fr.Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 25 fr. en 36 vogels van 15 fr. voor 50 schutters. Inleg 17 fr. Boven de 50 schutters alle drietal een primé van 20 fr. Al zender aftrek. DINSDAG 7 SEPTEMBER 1937 Om 2 uurZONNEBEKE zelfde schieting als op Zondag 5 September. WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1937 Om 10 uurSTADEN Oppervogel 80 fr.Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 20 fr. en 87 vogels van 15 fr. voor 100 schutters. Inleg 17 fr. 50, zonder aftrek. Om 2 J uurSTADEN Oppervogel 140 fr.Twee zijdvogels, elk 70 fr.Twee kallen, elk 35 fr.8 hoek- vogels aan 30 fr.10 primés aan 25 fr. en 63 vogels van 20 fr. voor 100 schutters. Inleg 23 fr., zonder aftrek. Om 2 uurBEVEREN (YZER) Oppervogel 150 fr. Twee zijdvogels, elk 75 fr.Twee kallen, elk 35 fr. Kleine vcgels 20 fr. Inleg 25 fr. Boven de 80 schut ters al primés van 25 fr. DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1937 Om 2 uurRENINGHEOppervogel 100 fr.Twee zijdvogels, eik 50 fr.Twee kallen, elk 25 fr. 10 hoek- vogels aan 20 fr. 70 primés aan 15 fr.Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50 Boven de 200 schutters een tweede hoogvogel van 50 fr. niet te verloten. DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1937 Om 1 :i uur: YPER: KONINKLIJKE GILDE ST- SEBASTIAAN Bond- en Jubiléschieting, voorbehouden aan de leden der maatschappijen aangesloten bij 't Zuid-Westland. Oppervogel 100 fr.Tweede opper vogel (niet verloot). 50 fr.Twee zijdvogels aan 50 fr. r Twee kallen aan 25 fr.; Kleine vogels 15 fr. - Inleg 15 fr. Daarenboven 30 vogels aan 15 fr., dus 31 vogels meer dan (hutiers, al zonder aflrek.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 12