De Dentiste Vandendriessche Kostumen - Pardessus - Werkkleederen Huis ALBERT DENOLF - RIEM Moderne Snijschool 7, de Stuersstraat, YPER I\TIeuw adres... Vereenigde Hofbouwliefhebbers Verbetering der Paardenrassen De vernieuwing der kaarten van de grensarbeiders ALLES OP MAAT 123, Rijsselstraat, 123 - YPER HUIS VAN VERTROUWEN MATIGE PRIJZEN VERZORGD WERK SPOEDIGE BEDIENING. Als reklaam aanvaardt men de stof. 16, Eigenheerdstraat, YPER. VI LLE D'YPRES École Moyenne de TÉtat pour Garcons 17, Rue de la Bouche, 17 Raadplegingen Alle dage. MAATSCHAPPIJ DE OUDE van het Arrondissement Yper Lokaal Drie Koningen Groote Markt, Yper. Landbouw, Bijen, Neerhof Gesticht in 1894 Verslag der Algemeene Vergadering van 8 Oogst 1937. De algemeene vergadering wordt te 15 uur onder het voorzitterschap van Mijnheer Vanbe- selaere, voorzitter, geopend. Mijnheer Buseyne, bestuurslid, heeft zich laten verontschuldigen voor zijne afwezigheid op deze vergadering. De schrijver geeft lezing van het verslag der voor gaande vergadering. Dit verslag wordt met alge meene stemmen goedgekeurd. De Heer voorzitter geeft kennis aan de leden dat er op Zondag 5 September, te 3 uur, in ons lokaal, een voordracht zal gegeven worden door Mijnheer Bourgeois, Staatsvoordrachtgever, no pens de fruitteelt. Alle vrienden en liefhebbers worden vriendelijk tot deze leerrijke voordracht uitgenoodigd. Er wordt dan een lijst geopend van de leden die zullen deelnemen aan den vlaggestoet, die zal plaats hebben te Wetteren op 12 September aanstaande. Twee nieuwe leden worden voorgesteld Heer Ach. Luyten, Yper, voorgesteld door M. J. Wous- sen en Desaele Marcel, Zonnebeke, voorgesteld door M. Vandewalle. Deze twee nieuwe leden worden met algemeene stemmen aangenomen. Mijnheer Pierre Hoorens geeft daarna uitleg over een afdoende middel voor het vernietigen der slakken in onze tuinen. De schrijver belast zich dit afdoende middel tegen deze schadelijke dieren in een geschikten tuin te beproeven en den uitslag dan verder door de bestuursleden te laten onderzoeken. (Uitslagtoekomende ver gadering). Juryleden Heeren Balduck, Verwarde C. en J. Lecluse. Na het toekennen der punten over handigen de juryleden den uitslag hunner wer king. H. Sinaev.e 7 p.H. Woussen 6 p. H. Beyens" 6 p.H. Ameel 5 p.H. Vanbeselaere 2 p.H. Vandewalle 2 p.H. Fournier 2 p.H. Lamps 1 p. en de H. Van Uxem 1 punt. Een schoone tombola, geschonken door de Maatschappij, alsook eenige aanbrengsten wor den vervolgens onder de tegenwoordige leden verloot. De Heer voorzitter bedankt de leden voor hunne tegenwoordigheid en hunne aanbrengsten en de algemeene vergadering wordt te 17 uur gesloten. Op Zondag 5 September Algemeene Vergadering en Tentoonstelling. DAGORDE I. Lezing van het verslag der voorgaande vergadering. 2. Mededeelingen. 3. Aanvaarden van nieuwe leden 4. Voordracht gegeven door M. Bourgeois, Staatsvoordrachtgever, nopens de fruitteelt. 5. Beoordeelingen der aanbrengsten en uit betaling der punten van de hofbezoeken. 6. Prijsloterij. De Schrijver, De Voorzitter, A. Versavel. V. Vanbeselaere. DATUMS VAN DE HENGSTENKEURINGEN EN PRIJSKAMPEN VOOR 1937. De commissies belast met het onderzoek der hengsten geschikt voor den openbaren springdienst, zullen als volgt werkzaam zijn Woensdag 24 November, Yper, Groote Martkt. Woensdag 17 November, Thielt, Rameplaats. Donderdag 25 November, Brugge, Vrijdagmarkt. Maandag 29 November, Kortrijk, Houtmarkt. Dinsdag 30 November, Dixmude, Groote Markt. Inlichtingen voor den Kweeker De kweeker mag zijn hengsten aan den keurraad on derwerpen op een vergaderplaats naar- zijn keus voor zooveel hij in dezelfde streek blijft. Voor de eerste deel neming aan den prijskamp, heeft de kweeker de keus tusschen de twee vergadercentra welke het dichtste bij zijn verblijf gelegen zijn. De plaats, eens gekozen, dient verder behouden te worden en de kweeker moet er al de paarden met dewelke hij verlangt aan den prijskamp mede te deelen, aanbieden. Deze mogen slechts mede dingen onder voorbehoud datzij ingeschreven zijn in het Belgisch Stud-Book en dat zij drie maanden verblijf hebben op 't oogenblik van den prijskamp, ofwel, indien zulks het geval niet is, dat de eigenaar belove de dieren te houden tot den datum dat de gepri meerde dieren het volgende jaar opnieuw aangeboden worden. De paarden voorgesteld aan de jury dienen ingeschre ven ten bureele van den Rijksveeteeltconsulent der provincie in dewelke de vergaderplaats zich bevindt en dit ten minste tien dagen vóór den datum der vergade ring. Voor de inschrijving is een bulletin noodig dat deze ambtenaar ter beschikking der belanghebbenden houdt. Een ontvangstbewijs zal aan de deelnemers ge zonden worden. Voor de driejarige hengsten, moet de eigenaar een inschrijvingscertificaat dat het signale ment van het paard geeft aan de Koninklijke Maat schappij Het Belgisch Trekpaard60, Koninklijke straat, te Brussel, vragen. Dit certificaat moet bij het inschrijvingsbulletin gevoegd worden. Het Beheer dringt aan bij de fokkers dat zij hunne paarden zouden aanbieden op het uur stipt, dat op het ontvangstbewijs aangeteekend is. Daar de jury een uitlezingswerk doet, zullen de paar den bloot, zonder oversingel en bijzonder zonder op schikking die de jury nopens de zoo-technische waarde van het paard kan bedriegen, aangeboden worden. In uitzondering van eenige linten, zal er niets toege laten worden, zelfs niet het aanbrengen van klei of vette oliën om het haar recht te zetten. Volgens de overeenkomst getroffen tusschen de Fran- sche en Belgische regeering werd het statuut tot her nieuwing der grenskaarten op volgende wijze vastge steld Deze kaarten zullen geldig zijn voor een termijn van drie jaar. De grensarbeiders, die als dusdanig in Frank rijk aan den arbeid waren voor 31 December 1925, en die in het bezit zijn van een kaart, vervallen op 1 Juni 1937, zullen hun kaart automatisch vernieuwd krijgen, zelfs zoo zij werkloos zijn. De grensarbeiders die minstens 6 jaar in Frankrijk werkzaam zijn op den datum van het vervallen hunner kaart en waarvan de vernieuwing der kaart is aange vraagd, zullen deze vernieuwing bekomen voor een normaal termijn. Zij die op dien datum aan het werk waren, krijgen automatisch een nieuwe kaart. Zij die op dien datum werkloos waren, moeten enkel dan de vernieuwing der kaart aanvragen wanneer zij terug werk hebben gevonden. Hun kaart zal hun toegezon den worden, zonder dat zij een aanvraag doen, indien er tusschen den datum van het begin hunner werkloos heid en dezen van het terug werk vinden geen tijd verloop verstreken is van langer dan 6 maanden. De grensarbeiders, die minder dan zes maanden in Frankrijk werken hebben geen recht op de automa tische vernieuwing hunner kaart. De vernieuwing der kaarten zal afhangen van de noodzakelijkheid der werkkrachten en van den aard van het vak. De aanvraag door de grensarbeiders, die niet aan den landbouw werkzaam zijn en die strekt tot het ver anderen van stiel, zal gunstig worden aangenomen, indien zij het recht hebben op de vernieuwing van hun kaart. Hetzelfde geldt voor de landbouwarbeiders. die in princiep recht hebben op de vernieuwing hunner kaart, indien zij kunnen bewijzen dat zij in Frankrijk hun thans aangevraagden stiel hebben uitgevoerd gedurende vier jaar. De tijd onder de wapens, doorgebracht voor het volbrengen van den militairen dienstplicht, zal niet worden beschouwd als een onderbreking van het werk in Frankrijk, op voorwaarde dat het werk in dit land worde hervat, ten minste zestig dagen na de vrijstelling. Voor de grensarbeiders die vroeger het Fransch grondgebied bewoonden, zal voor het berekenen van den duur van den arbeid, gelet worden op den tijd dat zij als inwoners in Frankrijk hebben gewerkt, doch deze arbeiders moeten hun kaart verkregen hebben, binnen de dertig dagen hunner aankomst in de Belgische grens zone zij zullen moeten bewijzen dat zij hun woonplaats in België hebben gekozen vóór 1 Juli 1935. Voor de oud-strijders zullen deze maatregelen in zeer breeden en welwillenden zin worden toegepast. GEDIPLOMEERD MEESTER - KLEERMAKER Kursus gegeven door gediplomeerden dameskleermaker. METHODE PER MAAT EN MOULAGE. Speciaal aanbevolen aan kleermaaksters Bevattende MAAT NEMEN SNIJDEN VERGADEREN AANPASSEN EN VERBETEREN VAN ALLE KLEEDINGSTUKKEN Zelfstandige kursus voor iederen leerling. Bekwaamheidsdiploma na einde kursus. MATIGE PRIJZEN. Inlichtingen en inschrijvingen Section Grecque-Latine Section pour jeunes filles. Le Conseil d'Administration de cette école se com pose comme suit PrésidentM. J. Vanderghote, bourgmestre. Membres MM. R. Bouquet, Président du bureau des Hospices A. Butaye, avocat G. Delahaye, échevin C. Lemahieu, échevin E. Missiaen, député L. Van Alleynnes, conseiller communal; J. Van der Mersch, échevin. Secrétaire M. Gillioen. L'Ecole Moyenne pour Gargons comprend a) TJne section préparatoire a vee six années d'études. Les enfants sont acceptés a partir de l'age de 6 ans (six ans avant le 1 janvier 1938). Dans la section prépara toire sont enseignées les branches suivantesReligion (les cours sont donnés par un abbé nommé par le ministre de l'Instruction publique sur proposition de S. E. l'évêque de Bruges), Education morale, Néerlan- dais, Frangais, Géographie, Histoire, Arithmétique, Sciences naturelles, Hygiene, Commerce, Dessin, Tra vail manuel. Ecriture, Musique et Gymnastique édu- cative. Les parents ont tout avantage de faire inscrire leurs enfants en cette section le plus tót possible. b) Une section moyenne avec trois classes, oü on enseigne, outre les branches précitées, l'Anglais, l'AUe- mand, l'algèbre, la géométrie et la dactylographie. Les élèves, qui ont terminé les six classes d'une école primaire, sont acceptés dans cette section. Le pro- gramme de la section moyenne est la suite logique de celui de l'enseignement primaire. Les élèves d'autres écoles suivront done avec fruit les cours de la section moyenne s'ils ont terminé la sixième année d'une école primaire. c) Une section supérieure. Cette année correspond a la 3' scientifique de l'athénée. Elle prépare les élèves aux examens pour les Ministères et Directions supé rieures, les Chemins de fer, Postes, Télégraphes et Téléphones, les Finances, les Ponts et Chaussées, la Justice, la Caisse d'Epargne, les Banques, l'école nor male moyenne, etc. d) La section Grecque-Latine, qui comprend actuelle- ment la 6' Latine, la 5e Grecque-Latine et la 5e Latine- mathématiques. La section moyenne pour jeunes filles comprend trois années. Dans cette section on enseigne en dehors des autres cours susmentionnés l'ouvrage manuel et l'économie domestique. Les jeunes filles qui ont terminé la 6e année d'études d'une école primaire suivront avec fruit les cours de cette section. Les cours sont donnés par des régentes dans des locaux séparés. Les legons et les récréations commencent et finissent a des heures distinctes de celles des gargons. II n'existe pas le moindre rapport entre les élèves de ces deux sections. MinervalSection préparatoire 100 fr. par an Sec tion moyenne, section pour jeunes filles et section Grecque-Latine200 fr. par anSection supérieure 300 fr. par an. L'admission gratuite est accordée suivant les conditions prescrites par la loiFamilies avec un en fant Maximum du revenu net15.000 fr. Ce maximum est augmenté de 3000 fr. par enfant a charge. Exemple Les enfants d'une familie avec 3 enfants obtiennent la gratuité si le revenu net ne dépasse pas 21.000 fr. Minerval complémentaire a payer par les élèves qui n'habitent pas la ville d'Ypres 40 fr. par an pour toutes les sections, sauf pour la section supérieure dont le mi nerval complémentaire est fixé a 50 fr. par an. Ce minerval sera supprimé a partir du 1 janvier 1938. Cantine. Les élèves de la campagne peuvent. pen dant le repos de midi a 2 heures, prendre leur repas a l'école, sous la surveillance d'un professeur. Ils peuvent obtenir du potage, du café et du lait a des prix avanta- geux. Les élèves qui se rendent a l'école par chemin de fer ou par autobus peuvent se rendre directement a l'école. qui a leur intention est ouverte a partir de 7.15 h. Ces élèves ne doivent done pas attendre en gare ni en rue l'ouverture de l'école. Livres classiques. L'Union des Anciens Élèves et amis de l'école moyenne a créé une bibliothèque de livres classiques a l'usage des élèves des sections moyennes. Grecque-Latine et supérieure. Etude du soir. L'étude du soir est organisée de 16 a 17.30 h. pour les élèves des sections moyennes. Grecque-Latine et Supérieure et pour les élèves de la section préparatoire qui n'habitent pas la ville. InscriptionLes nouveaux élèves peuvent se faire inscrire a l'école les 13. 14. 15 et 16 septembre 1937 de 9 heures a midi. Les cours recommencent le jeudi, 16 septembre 1937, a 9 heures. Parents, envoyez vos enfants a l'école moyenne. lis y jouiront d'une education soignée et d'une instruction solide. L'Union des Anciens Élèves et Amis de l'Ecole Moyenne. Le Président. L. Van Alleynnes.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 5