VELOSPORT 6 YPERSCHE VOETBALKRONIEK SUPPORTERSCLUB C. S. Y. Gewestelijk Bureel voor Arbeidsbemiddeling en Werkloosheid f Stond verleden week de belangstelling op kookpunt voor de wereldkampioenschappen op baan voor profs, liefhebbers en stayers, we hadden het deze week warm als we dachten op Scherens of de groot-candidaat van de wereldtrofee die hij 5 jaar geleden veroverde, om deze regenboogkleuren niet meer af te leggen. Men moet namelijk wel beseffen, dat iedereen, die maar iets of wat in den sprint te vertellen had, het op Scherens gemunt had om hem ditmaal te kunnen ont tronen. Moest hij niet veel opletten van oude ratten, lijk Mi- chard, anderen konden hem de trui afhandig maken, na melijk Gérardin of Richter, zonder nog gewag te maken van den jongen Van Vliet, die naderhand bewees deze gewettigde hoop ten volle waardig te zijn, vermits hï3 zoowel in kwart of halve finaal telkens Gérardin eruit reed. Het was dan ook tegenover deze Nederlandsche hoop dat Jef Scherens de finaal moest aanvangen en, het weze aanstonds gezegd, meesterlijk won. de eene reeks in tijgerstijl en de tweede van op den kop af. Het meesterschap van den onbetwistbaren wereld kampioen Scherens werd dus nogmaals uitgedrukt door een veelbeteekenende zege, die hem nogmaals voor een jaar het recht geeft deze zoo verdiende trui te dragen. Bravo Scherens, nog nooit werd uw record geëvenaard en. vermits ge nu nog maar 29 jaren telt, kunt gij een daad stellen die nooit of nooit meer zal overtroffen worden. Veroverde Gabriel Poulain de trui niet aan 36 jaar Mocht gij ook tot op dien ouderdom de trui bewaren, dit ware voor U nog 7 jaar bij. of 6 7=13 maal kampioen van de wereld. Gansch het sportief België heeft U toegejuicht en wenscht aan dezen vol bloed-kampioen en artist van het zuiverste ras nog vele jaren. De finalen voor de eerste en tweede plaats 1 Reeks: 1. Scherens; 2. Van Vliet, op 1/2 wiel. Laatste 200 m. in 11 sec. 3/5. van Vliet vertrekt op kop maar de reeks moet overge reden worden wegens bandbreuk van den Hollander. Daarna neemt van Vliet weer den kop en zal den gan- schen sprint leiden. Hij gaat aan de 250 m. uit volle macht weg met Scherens aan het wiel. Poes valt in de bocht aan en werkt zich langzamerhand naast zijn tegenstander. Spijts wanhopig verweer komt Scherens er in de laatste 30 m. onweerstaanbaar over en wint in den rekordtijd van 11 s. 3/ 5, het bewijs leverend dat hij werkelijk van een apaarte klas is, om van Vliet, die verschrikkelijk snel reed. nog te remonteeren. 2<> Reeks1. Scherens2. van Vliet, op 2 lengten. Laatste 200 m. in 11 s. 4/5. Scherens is door het lot thans aangeduid om op kop te vertrekken. Van Vliet volgt hem op 2 lengten. Poes bewaakt gedurig zijn tegenstander en zet zich vóór de bel tegen de omheining, al steeds achter z'ich kijkende om demarrages te verhinderen. Op 250 m. duikelt. Scherens plots naar beneden, en zijn demarage is zoo snel dat van Vliet om zoo te zeg gen schijnt stil te staan en ruim 4 lengten verliest. Wel doet Arie nog een wanhopige poging doch Jef houdt vol en wint afgeteekend. Einduitslag1. Jef Scherens (Belg) 2. Arie Van Vliet (Holland) 3. Richter (Duitscher) 4. Gérardin (Franschman). In de Ronde van het Westen is het aan Clautier niet gelukt de leiding te heroveren, maar toch moet het aan zijn constructeur gebleken zijn dat hij flink reed, gezien hem zelfs in den laatsten rit de toelating tot opgave werd gegeven. De 7» rit werd veroverd door Albert Van Schendel, die zoo maar 32 renners in den sprint afdroogde nadat Fontenay er een ontsnappingske had op gewaagd. Uitslag1. Van Schendel, in 6 u. 28 m. 40 s.2. Clau tier 3. Van Oppen 4. Goasmat5. Loncke 6. Vergili 7. Mauger 8. Dubuisson 9. Ritservelde 10. Cloarec. In den laatsten rit, waarin Clautier opgaf, omdat de eindzege in zijn bereik niet meer was, won de jonge Jef Van Kerckhoven vóór Van Oppen, die ook hun kerde zich er te kunnen onderscheiden, Tassin, Van Schendel, Oubron, Gahy en Vlaeminck. Uitslag: 1. Van Kerckhoven, in 6 u. 11 m. 54 s.2. Van Oppen 3. Tassin 4. Van Schendel5. Oubron, in 6.13.57 6. Gahy 7. Vlamynck 8. Lemoine 9. Goasmat; 10 Tersago Eindrangschikking1. Goasmat 47.08,54 2. Oubron 47.09.20 3.Loncke A. 47.14,054. Tersago 47.15.49 5. Gahy 47.16.36 6. Cogan 47.18.05 7. Le Calvez 47.19.44 8. Van Oppen 47.20.41 9. Vlaemynck 47.26.00 10. Tassin 47.30,5911. Van Schendel 47.32.38. In West-Vlaanderen. en namelijk te Staden. Wouiren, Cortemarck, Handzaeme. De Panne. Roeselaere, zag men in de laatste tijden zoowat overal de koppen bij eensteken om een degelijken sporthoogdag te geven, of een beroepsrennerskoers, die waarlijk een massa volk te been brengt. Wanneer zal Yper eens een loo- nende toelage beschikbaar stellen om hier ook de ne ring op dezelfde wijze in de hand te werken en de veloclubs in de mogelijkheid stellen te verrichten wat simpele dorpen vermogen Of zal het dan nooit begre pen worden dat handelaars en herbergiers er niet al leen zijn om bij de minste waarschuwing zwaardruk kende lasten te moeten dokken, maar in vergelding ook beroep moeten kunnen doen op iets dat hen als loo- nend kan worden weervergeld. en in deze categorie mag men gerust een der vele wedstrijden van beroepsren ners klasseeren. waar het volk van heinde en verre naartoe komt gestroomd. In Woumen dus, een dier veel bevoordeeligde nestjes, waar twee beroepsrenners. Hendrickx en Denys, de ge legenheid werd gegund in eigen gemeente een koers te rijden, wat aan iedereen niet gegeven wordt, liep Miel- ken Vandepitte, van Hooglede, eerste vóór Fons Ghes- quière die met eerstgenoemde, Rebry en Devos er van meet af op uit waren getrokken om niet meer vervoegd te worden, tenzij de twee laatsten die door breuk wer den uitgeschakeld. Uitslag 1. Emiel Vandepitte. 135 km. in 3 uur 59 min.; 2. Alf. Ghesquière, op 5 meter 3. M. Claeys. op 30 sec. 4. C. Paepens. op 1 lengte 5. R. Hendrickx, op 1 1/2 1.; 6. J. Dufromont. op 5 min. 20 sec.7. F. David, op 6 m. 15 sec.8. Arm. Lambert (gedubbeld) 9. R. Depoortere; 10. H. Degeeter. Fons rijdt tegenwoordig prachtig en zal nog van zich laten hooren. In Lokeren werden alle kampers overvleugeld door den Hollander Middelkamp. De grootste verrassing zal zeker wel geweest zijn dat Maurice Raes zich zoo heeft laten afdrogen. Van Wesemaele, die komt opdagen, werd derde en Dhooge was vierde. Uitslag1. Middelkamp Theo, de 140 km. in 4 u. 10 min.2. Raes M., op 25 sec.3. Van Wesemaele, op 1 m. 05 sec 4. D'Hooge 5. Vynck 6. Bonduel7. Verveer; 8. Beirnaert9. Francken A.. In Mechelen won Lode Duerloo vóór 20 renners en dit alleen zegt genoeg dat zulks gebeurde in den sprint, waarin Marcel Van Schil tweede en Van Simaeys derde werd. Pol Vandenbosch, die in zulke karwei ook nooit verre te vinden is, werd vierde. Uitslag1. Louis Duerloo, 120 km. in 2 u. 46 m. 45 s. 2. Marcel Van Schil, op 1/2 lengte 3. Adelin Van Si maeys, op 1 lengte 4. Pol Van den Bosch 5. Maurits Croon 6. Jos. Palmans 7. Toon Cavé8. GelijkVan den Driessche Rog., Van Stichelen Kar., Michielsen Camiel. Gurictfx Frans, Torfs Jos., Van Hassel Karei, Schellens Henri, Van Eenaeme Rob., Rolus Louis, Loop mans Jos., De Coster Corneel, Gijsen Albert. Te Jambes won Schepers, die sedert onheuglijken tijd niets meer won, het criterium vóór Degreef, Pirmez, Hamelryckx, G. Leopold en Coelaert. Te Cortemarck, Dinsdag, werd Van Wesemaal 1<' vóór Beirnaert met Jer. Dufromont als 3>. Ghesquière gaf lang den indruk de 4'' plaats te bemachtigen, alswan- neer Flander Horemans hem op de meet kwam klop pen. Een goed teeken voor Fons, die Donderdag als groote favori is vertrokken naar het Zuiden van Frank rijk in een koers van twee ritten. Uitslag: 1. Albert Van Wezemaal (Wetteren). de 136 km. in 3 u. 34 m.2. Albert Beirnaert, op 1 wiel3. Jerome Dufromont, op 10 meter 4. Flander Horemans, op 1 min. 20 sec. 5. Ghesquière, op 1 wiel6. Jef De- vos 7. Leopold Roosemont8. Cesar Pappens 9. Pol Vanachte 10. Robert Cools. In de Schaal Seis won Bonduel in den sprint op een peleton van 50 man, met Jef Palmans als 2, Delat- houwer als 3 en Dictus, die terug aan het komen is, 4. Frans of Gerard, zooals hij gemeenlijk wordt genoemd, zit weerom scherp gereed en zal in het eindseizoen nog van zich laten hooren. In Roeselaere werd de kermis ook opgeluisterd met een koers voor beroepsrenners, om aan de opvolgers van de gebroeders Martin, Van Hecke en Dedecker een sommetje te laten verdienen. Hier won de bij uitstek regelmatige Dufromont. die in de kermiskoersen aan zien wordt als de duivel doet al, en de spelbreker van alles, kortom een kerel waar kruim in steekt en die kan rijden. Uitslag1. Dufromont, 150 km. in 4 u. 3 min.2. Beernaert, op 1 min 30 3. Duquenne, op 1 lengte4. Grysolle5. Dubois6. Denys7. Defoordt8. Van Eenaeme 9. Vandepitte 10. David 11. Hendrickx 12. Degeeter. In Berchem (West-Vlaanderen) was het de beurt aan Defoordt om een zege af te dwingen in den sprint op Van Laecke, Alois De Bruyne en Kamiel Beeckman. De uiterst regelmatige Duquenne en Denys volgden in deze orde. DE ONAFHANKELIJKEN reden Brussel-Marcke. waarin de sterke Noël Windels van zijn tamelijk kort verblijf bij de Indés reeds ge bruik miek om de zege af te dwingen. Het was dus weerom van Harelbeke boven. Deze gemeente heeft in de tijden reeds heel veel aan renners geleverd, zegge de twee Mattons, Delbecque, Defoort, Vandenbroucke, nu Windels, en zit dan nog verder zoo maar met een junior of 6, die ook het beste van zich laten hooren, zooals o. a. Vandenborre. In Brussel-Marcke dus werd, benevens Windels, de regelmatige Rammelaere 2, die zoowat de rol van eeuwige 2P overneemt van Dhooge bij de profs, met Vandenbroucke op de 3 plaats. Uitslag 1. Windels Noël, 125 km. in 3 u. 29 2. Ram melaere, op 2 lengten3. Vandenbroucke Albert, op 30 sec.4. Depestele, op 40 sec.5. Lanssens, op 50 sec. 6. Dujardin. op 1 min. 10 sec.7. Balduyck, op 1 lengte 8. Volcke. op 1 min. 30 sec.9. Cauwenberghe, op 1 m. 50 sec.10. Formet. In Vliermaal eigende Rayen, die alhoewel regelmatig, nooit geen lc liep, zich de zege toe, nadat de geweste lijke Seyen als slachtoffer zijner roekeloosheid moest achterblijven. Uitslag1. Rayen Remy, de 140 km. in 3 u. 45 min. 2. Willems A. op 2 1.3. Seyen, op 2 min. 45 sec. 4. Meuleman op 2 1.5. Drion op 3 m. 10 s.6. Vanden bosch. op 4 min.7. Vanloo. op 1 lengte 8. Cornells 9. Vanginderen 10. Claes L. Te Sin-le-Noble (Noord Frankrijk), waar de Belgen regelmatig in een of andere localiteit met succes op treden, reed Alb. Vandaele, van Komen, de eerste in een 140 km. koers, waarin Vitse 7' en Litière 9* toekwamen. Wel gewerkt. Me dunkt dat Florent zoo nu en dan nog wel van die schichten geeft, die ons nog het beste van hem zullen doen verwachten. Uitslag: 1. Albert Vandaele, (Komen), 140 km. in 3 u. 42 min. 30 sec.2. Vandevelde. op 1 lengte 3. De Heek, op 3 min.4. Claes A.5. Ladeveze 6. Frère M. 7. Vitse (B.) 8. Casteleyn 9. Litière Fl. (B.) 10. De- gryze 11. Leroux 12. Flahaut13. Dezeure. Te Hulst reed Norbert Rammelaere nogmaals tweede, nadat hij met Pauwels het hazenpad had gekozen om zich dan in den sprint te laten vloeren. Uitslag: 1. Frans Pauwels, (Kieldrecht), de 124 km. in 3 u. 27 min.2. Rammelaere, op 2 lengten 3. Vrij dags. op 30 sec.4. Van de Veegaete, op 1 lengte 5. Slos. op 45 sec.6. De Graeve. op 1 m. 15 sec.7. Van Vooren, op 1 m. 45 sec.8. Vermeeren, op 1 m. 55 sec.; 9. Van Hove, op 2 min.10. Tjollyn, op 2 min. 30 sec. In Geeraardsbergen palmde Jan Deman, van Meenen. zijn eerste zege binnen bij de onafhankelijken vóór Dujardin en Michel Verschueren, drie West-Vlamingen dus. Voor den sympathieken Jan is het eindelijk de be looning van zijn koppig volhouden. Uitslag: 1. Jan Deman, de 140 km. in 4 u. 4 min.; 2. Dujardin. op 1/2 lengte 3. Verschueren. op 1 lengte 4. Gahy. op 10 sec.5. Volcke, op 25 sec.6. Delepeleire. op 4 min.7. Godart. op 6 min.8. Depestel, op 1 lengte. DE JUNIORS reden Woensdag in Roeselaere, waar Jerome Verbeke tot op 't laatste puik reed, maar naderhand door defect moest lossen. Ook Lacante vonden we steeds vooraan, maar in den uitslag wordt er geen melding van ge maakt. Oprecht treurig in deze categorie te hopen dat het toekomende seizoen veel beter zal aanleggen. BEGINNELINGEN Ter gelegenheid van de kermis in de Stuersstraat werden er, zooals gewoonte, twee koersen gegeven, wat dan ook aan onze jongens ten goede komt en navol ging verdient. Deze wakkere sportmannen behouden den koers op den grootsten omloop en begiftigd met de meeste prijzen voor den Maandag, en zoo komt het dat 's Zondags de koers maar door een twintigtal renners werd betwist. Den Maandag echter was hun getal mer kelijk grooter. Mouton zegevierde den Zondag vóór De- loz en Decroix. Den Maandag was Dutilly er om de baarden op te rapen vóór Knockaert, die uiterst regel matig is. Een goede noot evenwel 'voor de jongeren, zooals Turck en vooral Rubben, die 's Zondags zesde en 's Maandags negende reed. Knap gewerkt voor zoo een jong element. Uitslag Zondag1. Mouton, 30 km. in 53 min.2. Deloz 3. Decroix 4. Ghesquire 5. Turck 6. Rubbens 7. Vanwachterdonck; 8. Knockaert9. Artois 10. Bossyt. Uitslag Maandag 1. Dutilly, 60 km. in 1 u. 52 min. 2. Knockaert3. Desimpelaere 4. Deloz5. Sufgys 6. Vaninsberghe 7. Bossuyt8. Lamoot9. Rubbens; 10. Vermeulen. Matchen van Zondag 5 September 1937 F. C. Roeselare C. S. Yper Stade Moescroen Waereghem Sp. R. S. Waereghem S. K. Roeselare S. V. Blanken berghe W. S. Lauwe Stade Kortrijk S. K. Sweveghem F. C. Iseghem S. V. Rumbeke F. C. Wakken F. C. Heyst De voetballiefhebbers staan wederom voor de werke lijkheid het doek van het seizoen 1937-38 wordt morgen opgetrokken. Oefenstonden en vriendenmatchen zijn achter den rug en lieten ons toe eenige vaststellingen te doen. Zoo werd opgemerkt dat rood-wit het kader verjongd heeft in het eerste elftal, dat derde speciaal daaromtrent dezelfde sterkte van vorig jaar zal bena deren, dat de juniors nog veel bij te leeren hebben en eindelijk dat de scholieren meer de oefeningen moeten bijwonen, ten einde te kunnen vaststellen welke een heden de twee ingeschreven ploegen zullen vertegen woordigen. Een vlug overzicht der uitslagen van de vriendenmatchen geeft ons 2 A.S. V. Rumbeke 2 C. S. Yper 1 C. S. Yper 5 S. V. Rumbeke 0. 3' Spec.C. S. Yper 5 F. C. Poperinghe 0. F.C. Poperinghe (versterkt) 6 C.S. Yper 3. JuniorsC. S. Yper 0 S. K. Roeselaere 2. S. K. Roeselaere 7 C. S. Yper 0. Wat wordt ons nu morgen als eerste gerecht voor geschoteld 2 A. is te gast bij Club Roeselaere. De naam van deze vereeniging volstaat om onze spelers den schrik op het lijf te jagen, want is het in dat elftal niet dat de meeste vreemde aangekochte spelers optreden Evenwel dienen onze jongerrs zich geen bezwaar te maken omdat Club Roeselaere er zoo sterk uitziet, dat zij zich alleenlijk de match van verleden jaar herinne ren en die gedachte alleen zal volstaan om den strijd met kloeken moed aan te gaan, al ware het deze van kleinen David tegen den reus Goliath. Een enkele aan beveling houdt vol tot het einde, want de ontmoeting is pas ten einde als er tweemaal 45 minuten gespeeld zijn. Allo Boys goed heil en dat het beginnend seizoen u voordeelig weze Derde speciaal krijgt Ingelmunster te bekampen. Daar het de eerste maal is dat wij laatstgenoemde club in deze reeks ontmoeten, ontbreken alle gegevens, maar wij verhopen dat de specialers hunne eerste overwin ning in de wacht zullen siepen. De Juniors voor de eerste maal mogen reeds thuis blijven, daar Deerlijk algemeen forfait verklaart in deze reeks. Ten andere, totnogtoe zijn volgende forfaits aan te stippen Juniors Deerlijk Sp. en S. C. Bizet. Scholieren reeks C.F. C. Poperinghe en S. K. Vla- mertinghe. NEMO. Op Zondag 5 September, reis naar Roeselaere voor de match Club Roeselaere - C. S. Y. Vertrek aan 't lokaal bij A. Blootacker, Foch- laan, om 13.45 u. Terug te Yper om 18.30 uur. Bij gebeurlijke deelname aan de verplaatsing, zich laten inschrijven in 't lokaal ten laatste Zondag morgen. PRIJS Voor de leden van Supportersclub 4.00 fr. Voor de niet-leden 8.00 fr. Wordt lid van Supportersclub C. S. Y. I E P E R Werkaanbiedingen waaraan nog niet voldaan werd. 1 pianist-accordeonist 3 grondwerkers-taiudmakers 10 mijnwerkers en manoeuvers 40 geschoolde grondwerkers 1 hoeveknecht kunnende melken 1 meestergast-technieker op hoogte der zijdeweverij 1 winkeljuffer van rond de 40 jaar 1 chocolade be werker-pralineerder, moet zelfstandig kunnen werken 6 démarcheurs reizigers Verschillige betrekkingen van enderpostmeester 10 metselaars voor moëllon en ondergrondmetselwerk Eerlang wordt een verge lijkend examen afgenomen voor het begeven van be dieningen van werkopzichter bij den dienst der gebou wen van de Regie van Telegraaf en Telefoon. 1 sto- ker-mekanieker voor stoommachien 1 meestergast, eenige begrippen hebbende van scheikunde 5 ma- chienstellers voor handschroefmachien 1 emailleerder voor kachelonderdeelen 1 chef teekenaar-kaartste- ker 1 heiploeg bestaande-uit 1 ploegbaas en 5 werk lieden paalslagers 1 goede werkhuisbrigadier voor bruggen cn stellingen 1 chef monteerder voor stel lingen in ijzer 1 goede uitboorder voor nauwkeurig- he.dsmachine 6 draaiers op hoogte van raderstel werk 2 draaiersraderstelprofileerders 2 draaiers- wieiuitbccrders 4 draaiers-asafwerkers 3 meka- niekdraaiers (wagons) 5 goede draaiers voor meka- nische stukken van lokomotieven 6 breisters voor interlock 50 endergrondmanoeuvers Ministerie van posterijen, telegrafie en telefoon. In den loop der maand September zal een vergelijkend examen plaats hebben tot het begeven van plaatsen van helpster. Ministerie van VolksgezondheidAanwerving van een bediende voor den keuringsdienst van het ingevoerd vleesch in de haven van Antwerpen. 3 plaatslagers voor het carrosseriebedrijf 1 elektrieker-bobineerder 1 verkoopster op hoogte van kachelartikelen of 1 zaak waarnemer 6 cjraaiers voor assen 1 monteerder voor centrale verwarming 6 schoenstiksters 1 goede uitboorder voor nauwkeurigheidsmachine 2 handschcensnijders.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 6