KOFFIES en CHICOREI met PREMIEN Christiaens Devolder - KortrijK In den Anker» Te koop in alle goede winkels. - PremiedepotG. Laroye, 20, Boomgaaidstraat. Yper. VELOS PORT EISCHT ALTIJD EN OVERAL DE 5, Tempelstraat, 5,Yper 6 YPERSCHE VOETBALKRONIEK S. K. VLAMERTINGHE F. C. THIELT BOLDERSNIEUWS bij Fl. BRAEM - CARDOEN Uitslagen der matchen van Zondag 28 Nov. 1937 C. S. Yper M. E. Wacken 24 W. S. Lauwe S C. Roeselaere O2 S. K. Roeselaere Stade Moescroen O2 R. S. Waereghem S. V. Blankenberghe 1-2 F. C. Iseghem Waereghem Sp. 14 S. K. Sweveghem F. C. Heyst 3O S. V. Rumbeke Stade Kortrijk 17 Tweede Afdeeling C. S. Yper 2 F. C. Wacken 4 De laatste ontmoeting der heenmatchen werd aan de leiding van den H. Emmery toevertrouwd. Volgende ploegen stonden in lijn F. C. Wacken Deconinck Sengier Follens Callens Maes Carlier Desmet, Baekelandt. Vancouillie, Verbeke. Demaeght. C. s. Yper: Dehaene, Godderis. Vandamme, Cherchye, Beddeleem Gauquie Ververken Lesage Devloo Vanderbauwhede Margonneau De bezoekers winnen den opgooi. Onze jongens zet ten den bal in beweging en dwingen onmiddellijk hoek- chop af die niets opbrengt. Rood-wit behoudt de boven hand. maar Wacken's verdediging waakt en breekt edere poging. Opeens is een der vlugge hoekspelers doorgebroken, geeft gepast in. onze achterhoede aar zelt en Baeckelandt verschalkt Margonneau voor de eerste maal aan de 10* minuut. Op ontsnapping van Dehaene begaat Follens hands in het strafschopgebied, doch de scheidsrechter kent enkel een vrijschop toe, welke door Ververken goed gegeven wordt, maar De coninck vangt op. Nu zien wij een poos de rood-witten aan den aanval. Een hoekschop wordt door den doel wachter weggewerkt. Op corner voor Wacken ontstaat een aanval in regel op ons doel, en Demaeght kan dan ook Nesten voor de tweede maal doen visschen aan de 35* minuut. De rood-witten geven het echter niet op en, op inzenden van Godderis, brengt Vandamme den stand op 1-2 aan de 36e minuut. Wacken valt nu weder om verwoed aan en onze keeper kan een machtig schot van Demaeght in corner redden. Na wat heen en weer getrap nadert de rust met rasse schreden, doch een weinig vóór het inrukken teekent Van Coillie een derde doel voor de bezoekers aan. Pas is het spel her nomen of een vrijschop voor foulvalt ons te beurt Ververken zendt rechtstreeks naar doel, Deconinck werkt weg. het leder komt bij Godderis terecht die aan Michel overgeeft en de stand luidt 2-3 na twee minuten spelen. Een hoekschop in ons voordeel wordt dadelijk ontzet, Vancouillie passeert onze backs en schiet gewel dig naar onze kooi, maar Margonneau weet met een prachtduikeling het schot in corner af te wenden. Deze kan niet benuttigd worden, daar Devloo tijdig ontzet. Zijn overzet belandt bij Michel die de volée opneemt, evenwel vliegt de bal op den zijpaal te pletter. Een hoekschop voor beide partijen is van geen tel. Op hoog schot van Demaeght. stopt Nesten het Ieder onvol doende en Vancouillie heeft geen moeite om met kop stoot den stand op 2-4 voor Wacken te brengen. Nog maals zien wij dus den tegenstrever de bovenhand ne-' men. alswanneer onze jongens meestal ten aanval zijn. Zoo vliegen schoten van Michel en Oherchye juist bo ven. Beddeleem schiet op de bovenlat. Godderis her neemt maar kopt boven. Een mooie overzet van De haene, door Beddeleem opgenomen, vliegt rakelings langs. Wat onze middellijn ook aanwendt om onze voor- \vaartsen te voeden, alle vooruitrukken wordt in de kiem gedood en de bezoekers houden tot het einde stand en behalen een zegepraal die overigens met fel over dreven cijfers afgedwongen werd. Ons inziens verdien den onze jongens het gelijk spel, alhoewel dient aange stipt dat ze. met wat meer schotvaardigheid, de match tot een beter einde konnen brengen. De hoop op de twee punten is nogmaals vervlogen en wij sluiten de heenmatchen met enkel vijf punten op ons actief. Toe komende week zullen wij eens onderzoeken of de red ding nog mogelijk is. TWEEDE AFDEELING Stade Moescroen 13 10 0 3 47 17 23 F. C. Roeselaere 13 10 2 1 28 12 21 S. K. Roeselaere 13 9 3 1 36 19 19 S. V. Blankenberghe 13 9 3 1 46 25 19 R. S. Waereghem 13 7 4 2 33 21 16 Stade Kortriik 13 7 5 1 57 21 15 S. V Rumbeke 13 5 5 3 33 27 13 F. C. Iseghem 13 6 6 1 31 33 13 W. S. Lauwe 13 4 7 2 29 45 10 M. E. Wakken 13 5 8 0 31 38 10 Waereghem Sp. 12 3 7 2 21 32 8 S. K. Sweveghem 13 4 9 0 18 36 8 C. S. Yper 13 1 9 3 26 48 5 F. C. Heyst, 12 1 11 0 9 71 2 Derde Speciaal Ardooie Sp. 3 C. S. Yper 3 De reserven waren voor de zooveelste maal met tal van plaatsvervangers vertrokken. Niettegenstaande dezen tegenslag hebben zij zich goed verdedigd en zelfs met de helft van den inzet naar huis gekomen. Aan de rust was de stand 2-2 om nadien op 3-3 gebracht te worden. De doelen werden door Dauchy, Noorenberghe en Segerfs aangeteekend. Juniors C. S. Yper 2 Waereghem Sp. 3 Onze juniors hebben ten minste het gelijk spel ver diend. maar' moesten zich met een nipte nederlaag te vreden stellen. In de eerste speelhelft waren de bezoe kers meestal de aanvallende partij, dwongen vijf hoek schoppen af. teekenden het eerste doel aan na twee minuten spel, maar konden het tot aan de rust niet verder dan 0-1 brengen. Van onzen kant bekwamen wij een hoekschop. Rubben hield een strafschop op en reuzenkansen werden verkeken. Na de herneming gaat het echter beter. Samyn stelt weldra gelijk. Lichtzinnig wordt een tweede penalty aan de tegenstrevers toege kend. die er nochtans dankbaar van gebruik maakten om den voorsprong te nemen Waereghem gaat er nog al met den groven borstel door en verscheidene spelers worden door den scheidsrechter vermaand. Als Duma- lin door gebroken is wordt hij ruw omver geloopen, waardoor strafschop die door Sedeyn in doel omgezet wordt. Voor herhaalde beknibbeling van scheidsrechter lijke beslissingen vliegen twee spelers der bezoekers buiten. Niettegenstaande h,unne numerieke meerder heid, geven onze juniors den indruk van uitgespeeld te zijn. waarvan Waereghem gebruik maakt om den win ninggoal te netten enkele minuten vóór het einde. Spij tig voorwaar, daar onze jongens toch wel de helft van den inzet verdienden. Scholieren C. S. Yper 3 Toekomst Meenen 2 De bezoekers zetten geweldig op en beginnen met een hoekschop. Deze wordt ontzet, Bruenin rent langs zijn lijn weg. zendt goed in en Alleman opent den stand na 3 minuten spel. Vervolgens wordt de partij goed ver deeld en de ploegen doen langs beide zijden goed werk. Nochtans zal Yper zijn voorsprong aandikken lahgs Wit- douck. op inzenden van Bruenin aan de 17' minuut. Voor foul van Dehaene, bekomt Meenen penalty die in doel omgezet werd aan de 19* minuut. Aan de rust 2-1 voor Yper. Na de herneming zijn onze scholieren da delijk ten aanval en Witdouck brengt den stand op 3-1 op pas van Alleman, Voor ingebeelde hands onzer ach terhoede wordt nogmaals strafschop toegestaan, doch Dumalin redt mooi in corner. Om goed te kunnen... zwijgen wordt Crepeele van het veld weggezonden. Meenen laat die kans niet onbenuttigd om dapper aan te vallen en weldra wordt de score 3-2. Evenwel houden onze scholieren vol tot het einde en behalen een wel verdiende overwinning. Morgen rust voor al onze ploegen. NEMO. ZONDAG 5 DECEMBER, te 2 uur op het terrein van den Pothem, te Vlamertinghe II GEWESTELIJKE AFDEELING A De velodrooms draaien op volle toeren. Zelfs zullen de Antwerpenaren weerom het genot smaken hun ge liefkoosde rennerschaar aan den trok te zien. vermits Heer Van Gastel de laatste en moeilijkste knoopen heeft doorgehakt, en de sedert lang gesloten poorten van het Sportpaleis heropent. Intusschen doet Brussel goede zaken, vooral daar zoo ineens een gewestelijk koppel kampioenen is ont staan, en er is voor de sportmenschen van de Brussel- sche agglomeratie niet meer noodig om hen tot het toppunt van geestdrift op te voeren. Wij bedoelen Naeye-Van Simaeys, die het Zaterdag in omnium aan den stok hadden tegen een proefkoppel. dat alhoewel tot de heele beste niet behoorende. dan toch de verrassing kon brengen. Het was immers tegen Piet Van Kempen, die nog dapper meegaat, maar den tert van de gewone pisterenners bij het stayeren eenigs- zins heeft verloren maar toch nog altijd gevaarlijk kan blijven, en Rossi, die Parijs-Roubaix heeft gewonnen, dus op de baan, wat heel zeker een moeilijk te verwe zenlijken prestatie is voor een pistier, die sindsdien, dank aan de door deze prestatie verworven contracten, wat op de piste rondlodderde, dat de Brusselsche kleint jes hun inzet moesten wagen. Thans zullen zij, vermits ze de zege behaalden, tegen straffere kleppers moeten uitkomen. Dit zal echter niet altijd zoo gemakkelijk afloopen. Alhoewel we nu heelemaal in bewondering voor hun zege staan, ware het, ons inziens, te gevaar lijk ze te veel van 't wierookvat te geven, en hen reeds te wagen aan een Kaers-Huys, Buysse-Billiet, zonder te spreken van een Dekuysscher-Danneels of Dekuys- scher-Deneef. Want dit zou kunnen aangebrand rieken. Gaan we intusschen tot de technische uitslagen over. Eerst waren de juniors aan den slag in een koers van 25 km., die gewonnen werd door Abeele-Van Halle vóór Mertens-Bruneel, Vandenbroeck-Van Mirlo, Del- fosse-Bellemont enz. Vervolgens stelde men, voor het eerst sinds het we reldkampioenschap, de sprinters voor met in top de Poes tegen zijn... rivalen (ik schreef bijna zijn onder geschikten). In dit tournooi deed de jonge Cools zijn debuut, terwijl Arlet zich nog eens kwam meten, doch maar pover figureerde, zelfs in de reeks tegen Cools werd hij door dezen voorbijgestreefd. Poes, 't zij hij zelf verplicht werd den kop te nemen, 't zij hij zich zelf liet meneeren om dan zijn sprong te halen, vloerde allen die men hem voorschotelde met dit verbluffend gemak, dat hem nog altijd een klasse boven al de anderen stelt De finaal ging weer tegen Van Vliet, die zich wel rap boven Gerardin en Richter heeft geplaatst, maar nooit de evenknie zijn zal van Scherens. Algemeene rangschikking1. Scherens 5 punten 2. Van Vliet 6 p. 3. Gerardin 7 p. 4. Richter 8 p. 5. Cools 9 p. 6. Arlet 10 punten. Nadien moesten de sprinters nog 10 km. afleggen achter motos. Deze koers werd gewonnen door Gérar- din. die Scherens van een 10 cm. in den sprint vloerde. Uitslag: 1. Gerardin, in 10 min. 21 sec.: 2. Scherens. op 10 cm.3. Van Vliet, op 1 ronde 110 meter 4. Rich ter, op 2 ronden, 140 meter. De internationale omnium, waarvan hooger sprake, tussohen Naeye-Van Simaeys en Van Kempen-Rossi gaf volgende uitslagen Snelheid 1. Naeye 2. Van Kempen, op 10 cm. 3 Van Simaeys, en 4* Rossi. 500 m. tegen 't uurwerk 1 Naeye. 31 sec. 4/5 2. Van Simaeys, 32 sec. 2/5 3. Rossi, 32 sec. 3/5 4. Van Kem pen, 33 sec. 1/5. Achtervolging per ploeg 5 km.Naeye-Van Simaeys loopen Van Kempen-Rossi in na 2 km. 350 m. in den tijd van 3 min. 03 sec. 15 km. achter motos: 1. Van Simaeys. 15 km. in 15 m. 34 3/5 2. Van Kempen, op 60 m. 3. Naeye. op 80 m. 4. Rossi, op 2 ronden. Algemeene Rangschikking1. Naeye-Van Simaeys. 4 punten 2. P. Van Kempen-Rossi, 8 punten. Zoodat alles door de ketjes werd ingekaapt. Te Gent werd het een tournooi achter motos, in reek sen van 15 km tusschen mannen die zoowat in alle specialiteiten uit de voeten kunnen. Hier weid nu een renner winnaar, die nog nooit tot zijn volle recht kwam omdat hij zich niet genoeg met armgezwaai en gewe.d aan de pers doet opdringen. Velen der heetgerooster- den. waarover ellenlange en ophemelende artikels wer den geschreven, kunnen de eerelijst van Seynaeve niet evenaren, mdar dit stil Gullegemsch rennerke kan van alles, 't zij het baan of piste geldt, achter motos of crossen. Of is het misschien een achterlijkheid tot die stille jongens der Vlaanderen te behooren of is het aangeven van den toon aan de pers het sein van de propaganda, die ze zonder dit ook wel zouden behoe ven te zien In elk geval Seynaeve versloeg er Buysse en Deneef in zijne reeks, en in de finaal der eersten gaf hij Depauw en kampioen Kaers van het leer. en dit kunnen ze niet allemaal. Brayo. Seynaeve, vooral dat Dekuysscher, Danneels. Billiet en Meersehaert er ins gelijks in hunne reeks moesten aan gelooven. De koers achter motors Eerste reeks (15 km.) 1. Seynaeve, in 15 min. 39 sec.; 2. Buysse, op 150 meter3. Deneef, op 2 ronden. Tweede reeks (15 km.) 1 Kaers, in 16 min. 2 sec. 2. Dekuysscher. op 2 lengten 3. Meersehaert, op 150 m. Derde reeks (15 km.) 1. Depauw, in 15 min. 46 sec. 2. Billiet, op 60 meter 3. Danneels, op 150 meter. De finaal der derden 1. Danneels, in 15 min. 44 sec 2. Deneef, op 1 ronde 140 meter 3. Meersehaert. od 5 ronden. De finaal der tweeden: 1. Buysse, in 15 min. 45 sec. 2. Dekuysscher, op 120 meter3. Billiet. op 150 meter. De finaal der eersten 1. Seynaeve. in 15 min. 25 sec 2. Depauw, op 120 meter 3. Kaers, op I ronde 30 m. Startorde Seynaeve, Depauw, Kaers. In de ploegkoers haalden Defoordt-Verreycken de bloemen. De Harelbekenaar vooral heeft zich in lutte- len tijd een der allerbeste pistiers getoond en hij zal gevaarlijk zijn voor alle verdere proeven. Volgens 't schijnt zou André zesdagen betwisten, en moest hij lukken dan zou het me niet verwonderen dat hij. tus schen hier en 2 jaar, ook een verloren man is voor de baan. net als Dekuysscher. Uitslag: 1. Defoordt-Verreycken; Op 1 ronde: 2. N. Buysse-Van Houtte 3. Verhaegen-Debacker Op 2 ron den 4 V. d. Meerschaut-Verlinden Op 4 ronden 5. Declercq-Bruneel6. Schellinck-Van CauterOp 5 ron den 7. Raes-Van Eenaeme 8. Hermie-Rosseel9. Fran- ken-Weemaes Op 7 ronden 10. Gebroeders Lauwers. 42 km. 266 meter. In Parijs wonnen nogmaals Slaats-Pellenaars. Albert Buysse en Billiet werden er gescheiden om elk afzon derlijk met een ander ploegmakker te starten. Zoo had Buysse den heropgetreden Pélissier aan het been en Billiet moest, met Paillard aan de hand, op wandel naar alles, uitgenomen de zege. Toch haalden Buysse- Pélissier de 2* en Billiet-Paillard de 6* plaats. Een ver rassing was evenwel de 3P plaats van Bruneau-Thys, die in Gent en Brussel geen voet vooruit gingen. De 100 km. ploegkoers. Uitslag1. Slaats-Pelle naars, in 2 u. 08 m. 54 sec.Op 1 ronde 2. A. Buysse- Pélissier 3. Bruneau-Thys; 4. Van Schyndel-Vanden- broeck Op 3 ronden 5. Bouchard-Landrieux 6. Bil liet-Paillard 7. Girard-Goujon8. Hofman-Ehmer 9. Introzzi-Romanatti10. Sérès Gebroeders; 11 Spei- cher-GuimbretièreOp 5 ronden 12. Richard-Pec- queux 13. Bertellin-Oubron 14. Fombidella-Merviel Op 6 ronden 15. Archambaud-F. WambstOp 9 ron den 16. Pugliesi-Bistagne. In achtervolging konden Richard-Pecqueux, Spei- cher en Guimbretière de Hollanders Slaats, Pellenaars, Van Sehyndel en Vandenbroeck kloppen met 30 m. En Archambaud, Girard, Goujon, en Landrieux haal den de Italianen en Belgen in na 3 km. 800 m. in 4 m. 36 sec. Deze laatsten bestonden uit Introzzi, Romanatti, Bruneau en Thys. Intusschen zijn de zesdagen van Kopenhagen aan gang, waar de Belgen Buysse-Billiet tegenover Slaats- Pellenaers staan met Danneejs voor Jacobsen en De- kuysscher-Ohristensen. Valt te zien of de Belgen en voornamelijk Buysse-Billiet het zullen halen. SPRINTER. De match Coo-Postje, of de ontmoeting der eentjes of kleine enden is in het voordeel van eerstgenoem de ploeg uitgevallen. Nochtans ging het spel gelijk op en 't is enkel op het laatste dat de Coobolders een vol doenden voorsprong konnen nemen om het punt in de wacht te slepen. Klassement Statie 2 2 0 50 44 2 Bascule 2 1 1 45 43 1 Coo 2 1 1 43 45 1 Postje 2 1 1 45 48 1 Katholieke Kring 2 0 2 47 50 0 Woensdag 8 December aanstaande heeft de match Katholieke Kring-Bascule plaats. Gezien de Kring nog geen enkele zege mocht boeken, zullen Nevejans' man nen alles in 't werk stellen om de schade in te halen, terwijl Elie's bolders er op belust zullen zijn de Statie in te halen. Een schoone wedstrijd in 't verschiet. Liefhebbers op post Het welbekend huis voor al wat schoone Sloor» aangaat. De schoonste keus Ileercnhemden indemaillables. Voor Dames Schoone Kleederen, Vollen,Wol. /,ij<le allerhande Ein(l»tuk Stoffen; Kousen; Cravalten Laken», enz., enz. 3 ECHTE KA!VTE.\. Schoone keus Lage prijs. Goede waar. Trouwe bediening.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1937 | | pagina 6