leon grillet Rudolf CLAEYS VELOSPORT Beursorders YPERSCHE VOETBALKRONIEK 24, Adj. Masscheleinlaan, 24 I E P E R GEZWOREN LANDMETER EXPERT VERKOOPINGEN SCHATTINGEN HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN I PING - PONG Comptant en Termijn W,SSEL COUPONS ONDERSCHRIJVINC EN REGELING VAN TITELS. Matchen van Zondag 16 Januari 1938 S. V. Rumbeke Waereghem Sp. F. C. Iseghem F. C. Roeselare W. S. Lauwe Stade Kortrijk S. V. Blankenberghe C. S. Yper R. S. Waereghem Stade Moescroen S. K. Sweveghem S. K. Roeselare M. E. Wakken F. C. Heyst Uitslagen der matchen van Zondag 9 Janu. 1938 C. S. Yper Stade Kortrijk 17 Waereghem Sp. S. V. Blankenberghe 2—1 Stade Moescroen R. S. Waereghem 90 S. K. Sweveghem F. C. Iseghem 32 M. E. Wakken W. S. Lauwe 2—1 F. C. Heyst F. C. Roeselaere 13 S. K. Roeselaere S. V. Rumbeke 11 Tweede Afdeeling C. S. Yper 1 Stade Kortrijk 7 Voor een geringe opkomst stelde scheidsrechter Van- denberghe volgende ploegen in lijn Stade Kortrijk Dewaele Hovaere Planckaert Verhamme Allegaert Schaeck Deltour, Blondeel, Vandemeulebroecke, Decaiuwé, Moerman C. S. Yper Dehaene. Godderis, Cherchye, Vanlimburg, Vansevenant Ossieur Ververeken Lesage Versavel Vandamme Margonneau De bezoekers winnen den opgooi en verkiezen met den hevigen wind in den rug te spelen. Men denkt reeds dat de Stadisten met groot geweld onze kooi zullen be stoken, maar tegen alle verwachtingen in bieden onze jongens goeden weerstand en doen meer dan op hun beurt gevaarlijke spelverplaatsingen. De ontmoeting verloopt daaromtrent in evenwicht, alswanneer Ver vereken geraakt wordt en voor enkelen tijd buiten het veld moet vertoeven om verzorgd te zijn. De Stadisten hebben dit voorval waargenomen om door te geven. Moerman zendt gepast in en Vandemeulebroecke, die goed gevolgd heeft, opent den stand aan de 19" minuut. Intusschen is Ververken teruggekeerd en dadelijk dwingen de rood-witten twee hoekschoppen af. die ech ter onbenut blijven. De Leiezonen bekomen insgelijks corner, die achter het net gezonden wordt. Onze spelers blijven 'het hoofd bieden aan de stormloopen van hun tegenstrevers, en behalve een schot op de bovenlat van Allegaert, valt niets meldenswaardig nog voor tot aan de rust. Gedurende de poos is iedereen t akkoord om te ver klaren dat Yper kans heeft om puntenoogst op te doen, vermits de achterstand enkel 0-1 bedraagt en de wind nu een factor in ons voordeel zal wezen. Evenwel worden wij dadelijk teleurgesteld, daar de eerste aanvallen door de paarswitten, die hun aanvals- kwintet gewijzigd hebben, ondernomen worden. Onze jongens schijnen vermoeid en kunnen onvolledig hun aanvallen opbouwen, terwijl de Stadisten van langs om meer aandringen. Eindelijk begint de inzinking. Hebben onze moedige spelers zich in den eersten time uitge speeld of wat hapert er Een zaak is zeker, 't is dat Stade in vier minuten tijds 3 doelen kan aanteekenen door toedoen van Blondeel (2) en Deltour. Intusschen is Vandamme, geraakt, eerst halfback gaan spelen om dan voor goed het terrein te verlaten. Vervolgens ont staat er een botsing tusschen Blondeel en Lesage, bei den rollen op den grond en de scheidsrechter kent aan Stade strafschop toe, welke door Moerman in doel omgezet wordt aan de 22° minuut Het spel golft nu weg en weer en op persoonlijke poging doelt Moerman een zesde maal aan de 33° minuut. Eindelijk kan Dehaene, op inzenden van Vansevenant, de eer redden aan de 36° minuut. De Stadisten zijn nog niet voldaan en, na twee hoekschoppen afgedwongen te hebben, teekent Deca iuwé nummer zeven aan na 40 minuten spel. Het einde breekt weldra aan met een zege der bezoekers die zich geenszins aan zulke afgeteekende score verwacht had den, te meer dat de rood-witten hun zulke tegenpartij vóór de rust geleverd hadden. Jongens, de toestand wordt van langs om erger, te meer dat Sweveghem zijn voorsprong met nog twee punten komt te vermeerderen. Nochtans kan het er bij ons nog niet in dat wij hopeloos moeten dalen. Er blijft nog altijd een greintje hoop over, te meer dat de West- vlaamsche Bevorderingsploegen goed stand houden. Anderzijds liggen er nog matchen in ons bereik en onder meer Rumbeke, waar wij morgen naar toe trek ken. Indien er op verplaatsing iets kan weggekaapt worden, is het troef in onze kaart en men kan nooit we ten. Jongens, wij rekenen op u. TWEEDE AFDEELING Stade Moescroen 18 14 1 3 70 22 31 F. C. Roeselaere 18 15 2 1 43 16 31 S. V. Blankenberghe 18 13 4 1 70 30 27 S. K. Roeselaere 18 10 4 4 48 27 24 Stade Kortrijk 18 10 6 2 78 29 22 R. S. Waereghem 17 8 6 3 44 39 19 S. V. Rumbeke 18 7 7 4 42 38 18 F. C. Iseghem 18 8 8 2 47 47 18 Waereghem Sp. 18 7 9 2 34 43 16 M. E. Wakken 18 7 10 1 44 44 15 S. K. Sweveghem 18 5 12 1 25 60 11 W S. Lauwe 17 4 11 2 31 57 10 C. S. Yper 18 1 14 3 31 77 5 F. C. Heyst 18 1 18 1 19 91 3 Wat onze andere elftallen betreft, zij hebben Zondag laatst allen de nederlaag gekend. Te Thielt werden de Specialers, nogmaals onvoltallig vertrokken, met 10-0 ingemaakt, terwijl de juniors er met 3-0 de nederlaag kenden. De Scholieren verloren afgeteekend te Meenen met 7-1, uitslag die wat overdreven is. Onze lagere af- deelingen hebben zich dus te herstellen. De Specialers •ntvangen de jongens van Wervick Sport, die in de heenronde op eigen veld met 4-2 verslagen werden. Onze reserven zullen er aan houden eens te zegevieren. De juniors moeten niet optreden ten gevolge van de forfait van Bizet. De scholieren treden insgelijks thuis •p tegen A.A. Moescroen, club die kansrijk met 2-0 overwon in den eersten toer. Onze kleine voetballers aullen er zich op toe leggen om op hunne beurt de twee punten binnen te palmen. NEMO. Sportkring Zillebeke White Star Yper Voor een minder talrijk publiek dan naar gewoonte Onderhandelingen voor werd de aftrap geblazen. Zillebeke wint den toss en kiest windvoordeel. Zillebeke fel bevoordeeligd nestelt zich steeds voor het Ypersche doel. Op hands, juist voor de backlijn, schiet Jos. Bourdeaux haarfijn naar doel doch de keeper redt schitterend in corner. Aan de 15' minuut op algemeenen aanval schiet Callewaert prachtig nummer één binnen. Zillebeke blijft in meer derheid. Schoten van Bourdeaux en Callewaert worden door den Yperschen portier afgeweerd. Op mooi combi natiespel tusschen Jos. Bourdeaux en Callewaert kan laatstgenoemde den stand op 2-0 brengen. Daarna treedt de rust in. Na de rust komt Yper stilaan in meerderheid en doe len blijven niet uit. Weldra is de stand 2-3 in het voor deel der Yperlingen. Zillebexe valt nu hevig aan en wil kost wat kost gelijk stellen. Vijf minuten voor het einde j kan Vanhove daarin gelukken. Einde komt met een voor beiden bevredigenden uitslag. Zondag treedt Zillebeke op tegen White Star Yper op het plein van het College van Yper. Wat deze week de sportgebeurtenissen aangaat, schijnt wel zeker den Bestuurder der Winterbaan van Gent te bevallen, gezien twee zijner hoofdploegen in andere steden gingen winnen en dit op den vooravond van zijne zesdagen in het Azalea Palace, in het Gent- sche park. Winnaars van voetbalpronostieken kunnen niet ge lukkiger zijn, want ook het groote lot van bijval schijnt hem beschoren, vermits bewezen werd dat, zoo Buysse- Billiet te Parijs gingen winnen, ook Deneef-Dekuys- scher in den nacht van Dortmund iedereen den baas werden. Dat de eersten dit zoo gingen flikken had niemand dur ven vermoeden, vooreerst met het oog op een gebeur lijke valpartij en tweedens om zich paraat te houden tegen de noordelijke kanonnen Slaats-Pellenaars, die als een stormram zullen beuken op de vesting der stad- genooten, die midden eigen volk zullen willen winnen. Anderzijds zijn Deneef en Dekuysscher al op eens komen herinneren dat ook zij nog de 6 dagen van Antwerpen wonnen, en dat ook zij van de omstreken van Gent afkomstig zijn en, het kuipje van Berten ge woon, midden eigen volk rijden. Daarom zullen zij de minste kans benutten om, de spreuk indachtig van Wijl twee honden vechten voor een been. loopt een derde er mee heen te trachten de zege te ontfutselen, indien de twee momenteele wereldploegen deze uit het oog verliezen. Buysse-Billiet waren dus de meesters in het vak in de Vel' d'Hiv. vóór Van Schijndel-Vandenbroeck en Pellenaers-Slaats, met op 1 ronde Ignat-Diot, De- bruycker-Pélissier en Decaluwé-Depauw. Van deze laatsten verwondert ons die plaats, niet voor Depauw, die tot alles bekwaam is geacht, maar Edgard die niet zoo vertrouwd meer is met de piste en deze slechts nu en dan opgaat. Maar dat Bruneau-Naye op 4 ronden zouden eindigen, hiervoor kan enkel als reden aangegeven worden dat Naye nu nog maar den weerbots gevoelt van zijn te overdadige krachtinspanningen, en ons dunkens zal hij ook in Gent geene potten breken. Deze kerel heeft te veel noten in een keer op zijn zang gehad en, alle eer bied voor zijn mooie prestaties behoudende, moet toch gezegd dat men dit niet onvergeld doet vooral wanneer men routine en weerstand mist, hetgeen Robert nog niet heeft, gezien zijn 20 jarigen ouderdom daarvoor geen borg genoeg spreekt. Dergelijke voorbeelden heeft men gehad met Jan Van Kempen, die door broeder Piet werd meêgesleurd, enthousiast medereed en sprint te om het jaar nadien echt te kruipen. Daarom niet te haastig en te verwaand met de jongeren. Uitslag: 1. Buysse-Billiet, 29 p. Afstand 138 km. 560 met. 2. Van Schyndel-Van den Broek, 22 p.3. Pelle- naars-Slaats, 6 p.Op 1 ronde: 4. Ignat-Diot, 11 p. 5. Debruycker-Pélissier, 10 p.6. De Caluwé-Depauw'. 6 p.Op 2 ronden7. Girard-Goujon, 18 p. 8. Letour- neur-Sérès, 9 p. Op 4 ronden 9. Bruneau-Naye, 12 p. 10. Mithouard-Fournier, 6 p.Op 6 ronden 11. Berte- lin-Oubron, 1 p. Op 7 ronden12. Archambaud-Lan- drieux, 2 p.Moretti-Martinetti, 0 p.Op 8 ronden 14. Rouillet-Roue, 0 p.Op 11 ronden 15. Fombellida- Overberghe, 11 p. In den nacht van Dortmund reden Deneef-Dekuys- scher tegen de herstelde ploeg Pijnenburg-Wals, die, in afwachting, weerom samen hun wel en wee zullen deelen. Immers Wals zal weèrom met een jongeren rijden, t. z. Boegen, en de Pijn zal dus nogmaals zijn toevlucht moeten nemen tot andere middelen of andere ploeg maten, ten ware de begeerte nogmaals opperst lag van te beginnen stayeren. Maar daarom heeft Jan nog te veel pijlen op den boog, en zal hij wel spoedig den een of anderen op sleeptouw hebben. Niettemin wonnen Deneef-Dekuysscher en verover den dan nog het lokaal record met in 8 uren 331 km. 900 met af te draaien, hetzij een gemiddelde van ruim 41 km. per uur, en dit voor een koers van 8 uren. Uitslag1. Deneef-Dekuysscher, 78 p., in 8 u. 331 km. 900 (lokaal record) 2. Pijnenburg-Wals, 34 p.Op 1 ronde3. Zims-Kuster, 39 p.4. Schmidt-Tertille. 20 p.; Op 2 ronden5. Hofmann-Putzfeld, 51 p.6. Guimbre- tière-Giorgetti. 5 p.Op 4 ronden 7. Diederichs-Kijews- ki, 44 p. 8. Ehmer-Schenk, 20 p.9. Funda-Wengler, 15 p.Op 5 ronden10 Weckerling-Bremer, 9 p. In Brussel reden, daags voordien, Scherens-Kaers ia omnium tegen Gerardin-Pecqueux en Slaats-Van Vliet Wie zou er tegen zulk reuzenstel moeten afkomen ais de twee Belgen Voorzeker niemand. Immers, het zijn niet alleen twee eerste figuren, maar wereldnamen die bonzen ais klokken, homogeen als geen, en waartegen iedereen mag komen. Zoo liet de uitslag geen verwon dering en toen Kaers Pecqueux en Slaats vloerde in snelheid, bezegelde Scherens het lot der anderen. De km. per ploeg reden zij in 1 sec. 2/5 minder dan Slaats en Van Vliet. De 500 m. tijdrit viel hen ook te beurt, elk afzonder lijk in hunne manche de vriendjes afdrogende. In den puntenrit zocht Slaats troost met Scherens en Kaers te vloeren, maar hij dééd het zoowei als te P0- peringhe in de Lovie, door weg te loopen en zoo de klassementen in te palmen. De omnium niet meer Kun nende verliezen, drongen de Belgen niet aan. Achter kleine motoren reed Naye eerste, nadat de werkelijke aanspraakmaker Seynaeve was gevallen, en zoc komt het dat te Parijs Robert met Bruneau den weerbots gevoelde. Zulke zaken, twee dagen naeen rijden in verscheidene specialiteiten, en met succes, kunnen en konden alleen een Van Kempen. Jules Van Hevel, Karei Deruyter en andere Girardengos, maar Naeye niet. OMNIUM.Snelheid: 1' rit: 1. Kaers; 2. Pecqueux,. op 1 1.3. Slaats, op 3 1. L. ronde 15 s. 2' Rit1. Scherens 2. Gérardin, op 1 1.3. Van Vliet, op 2 1. Laatste ronde 14 1/5 sec. Rangschikking: 1. Scherens-Kaers, 2 p.; Gérardin- Pecqueux, 4 p.3. Slaats-Van Vliet, 6 p. 1 km. tijdrit per ploeg1. Scherens-Kaers, in 1 m. 3/5 sec.2. Slaats-Van Vliet, 1 min. 3 sec.3. Pecqueux- Gérardin, 1 min. 6 sec. 1/5. Rangschikking1. Scherens-Kaers, 2 p.2. Slaats- Van Vliet, 4 p.3. Gérardln-Pecqueux, 6 p. EinduitslagScherens-Kaers, 8 p.; 2. Slaats-Van Vliet, 15 p.3. Pecqueux-Gérardin, 19 p. 500 meter tijdritle rit1. Kaers, 30 sec.2. Pec queux, 31 sec. 3/5 3. Slaats, 33 sec. 2' rit: 1. Scherens en Van Vliet, ieder 29 sec. 4/5; 3. Gérardin, 30 sec. 3/5. Rangschikking: 1. Scherens-Kaers, 2 1/2 p. 2. Slaats- Van Vliet, 4 1/2 p. 3. Gérardin-Pecqueux, 5 p. Rangschikking na twee manches: 1. Scherens-Kaers, 4 1 2 p.2. Gérardin-Pecqueux, 7 p.3. Slaats-Van Vliet, 7 1/2 p. Puntenrit1. Slaats. 10 p.; 2. Scherens, 15 p.; 3. Kaers. 16 p. 4. Van Vliet, 24 p. 5. Gérardin, 28 p. 6. Pec queux, 33 p. Rangschikking 1. Kaers-Scherens, 2 p.2. Van Vliet- Slaats, 4 p. 3. Gérardin-Pecqueux, 6 p. Rangschikking na drie manches 1. Kaers-Scherens, 6 1/2 p.; 2. Van Vliet-Slaats, 11 1/2 p.; 3. Gérardin- Pecqueux, 13 p. Achter kleine motorenEerste rit1. Naeye. 15 km. in 14 min. 35 sec.2. Baelemans, op 1 ronde 190 met. 3. Toubeau, op 2 ronden 125 met.4. V. Simaeys, op 3 ronden 130 m.5. Bruneau, (gevallen) 6. Seynaeve. (gevallen). Tweede rit1. Seynaeve, 15 km. in 14 m. 30 sec.2. R. Naeye, op 225 met.3. Toubeau, op 1 ronde 40 m. 4. Baelemans, op 3 ronden 150 m.5. Bruneau, op 4 ronden 25 m. 6. Van Simaeys, op 17 ronden. Derde rit1. Naeye, 15 km. in 14 min. 23 sec.2. Tou beau, op 230 m.3. Baelemans, op 1 ronde 30m.4. Van Simaeys, op 4 ronden. Algemeene rangschikking 1. Naeye, 4 p.2. Toubeau. 8 p. 3. Baelemans, 9 p. 4. V. Simaeys, 14 p. Handicap 1. Kaers (25 meter) 2. Van Vliet (15 me ter) 3. Scherens (van meet) 4. Pecqueux (40 meter) 5. Gérardin (10 meter) 6. Slaats (60 meter). In Antwerpen reed de Italiaan Minardi lp tegen de pseudo stayers en oude pees, zoodat het hem niet te moeilijk werd gemaakt een zege te komen boeken voor zijn eerste bezoek aan de havenstad. Algemeene rangschikking1. Minardi, 3 p.2. Mi- chaux, 4 p. 3. Leysen, 6 p.4. Snoeck, 8 p. 5. Schind- ler, 9 p. Maar wat belangrijker werd, was de vuurproef die Cools te doorstaan had tegen de groote oomes van de snelheid. Vooraleer tegen de matadors geplaatst te zijn, Scherens en Van Vliet, lukte het hem Van Egmond en Michard te kloppen, wat heel mooi is en fel belooft voor de 2e plaats in de nationale competitie, gezien Scherens nog steeds ongenaakbaar is. In de algemeene klasseering werd Cools dus Je. om dat hij de 1'' reeks tegen Michard had verloren. Klassement1. Michard, 6 p. 2. Cools, 7 p. I. Va» Egmond, 8 p. Sprinter. Dinsdag 11. greep de tweede ontmoeting plaats, tus schen de Ping-Pong Club Yper en de Ping-Pong Club van het vliegerskorps te Wevelghem. De Ypersche spe lers verplaatsten er zich om er de Militaire vrienden, na een hardnekkigen maar sportieven strijd te over winnen met 15 gewonnen matchen tegen 12. De Ypersche zegereeks gaat immer voort. Hartelijk ro ciat aan P.P.C.Y. voor de reeds schitterende ver worven uitslagen. V z*en me* ongeduld de matchen te gemoet tegefl de befaamde Noord-Fransche Clubs. Aan P.P.C.Y. de roo -witte kleuren hoog te houden en haar waarde te bevestigen. W ISSELAGENT CORRESPONDENT RIJ DE BEURS VAN BRUSSEL Meenenstraat, BI, YPER Telefoon 144 W ettelijke borgsom neergelegd bij de Nationale Bank van België

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 6