In den Anker Le Garage DEVOS DEWANCKEL «AU MIMOSA» «AU MIMOSA» Charles HONCENAE NOUVELLES FORD V-8 1938 5,Tempelstraat, 5,Yper Boulevard /Vlaréchai French YPRES - 19, Ruc du Temple - YPRES 19, Tetnpelstraaf - YPER bij Fl. BRAEM - CARDOEN 25. Rue du Temple, 25 - YPRES ORDRES DE BOURSE Bien que différant par la carrosserie et les dimensions, les deux modèles seront disponibles l'un comme l autre, soit avec le moteur de 18 CV., qui est une merveille de puissance, soit avec le moteur 12 CV., qui est une merveille déconomie. vous fournira volontiers Démonstration. Catalogues et Renseignem^nts. van het magazijn tot aan de openbare straat is goed. dcch het einde van de statie tot aan den Dickebusch- steenweg. dat aan de stad toebehoort, dat is slecht. M. Leuridan. Ik stel voor hiervoor een leening aan te gaan bij de Middenkredietmaatschappij van den Boerenbond. M. Verbeke. De putten aldaar zijn misschien ge vuld met hetgeen de boeren van hun karren verliezen. M. Leuridan. Bah neen, die put is nog niet gevuld. M. Lemahieu. De putten in den weg werden mis schien gevuld met goudstukken. M. Sevs. De vraag van den Heer Biebuyck moet nog beantwoord worden. M. Delahave. Het leggen der rioleering in de Bas culestraat werd hier in den gemeenteraad gestemd. De bundel werd naar Brussel gezonden, doch is terugge keerd omdat er nog sommige maten en ook het profiel moesten opgenomen worden. Van zoodra de bundel goedgekeurd is zal het werk uitgevoerd worden, doch de rioolleiding moet eerst gedaan zijn vooraleer wij de straat kunnen herstellen. Voor wat het Hoornwerk be treft. dit zal binnen de veertien dagen gedaan worden. M. Vanderghote. Het verkeer dat nu langs de Bas culestraat geschiedt kan ook langs een anderen kant gedaan worden. Wij kunnen toch die straat niet her stellen om ze dan eenigen tijd nadien weer open te leggen. M. Michiel. Ik heb ook nog een vraag te doen die zeer gewichtig is. Ik had ze. zooals de Heer Verbeke. kunnen doen wanneer er hier zooeven spraak was van de verlichting, doch ik heb het niet gedaan om die be spreking dan niet te verlengen. Het betreft de Kalf- vaart. Vooreerst zou ik willen vragen dat er voor de Petroólstraat. die in heel slechten toestand is. eindelijk toch iets zou gedaan worden. Ten tweede wensch ik dat de verlichting van de Lindendreef en van den Brugge- steenweg. die vroeger ook reeds gevraagd en beloofd werd, zou gedaan worden, en ten derde dat den slechten toestand der betonbaan aldaar zou verholpen worden. M Vanderghote. Die baan behoort toe aan den Staat. M. Michiel. Ik vraag dat er toch iets zou gedaan worden. Daar zijn daar zoodanig diepe putten in dat de auto's er bijna niet meer durven passeeren. M. Delahaye. De Petroolstraat is. waarlijk erbarme- h.ik. doch dit is ongelukkiglijk een private weg waarin w;j niets te zien hebben en waar eenieder ons kan ver bieden iets te doen om ze te verbeteren. Wat de ver lichting betreft, zal nu eerst de Ligywijk en daarna de Kalfvaart gedaan worden. Voor de Lindendreef her inner ik mij nog dat wij daar vroeger besloten hadden voor 8000 fr. werken uit te voeren, doch wanneer die werken daar aan den gang waren kregen wij bevel dat de stad daar niets mocht doen. Het is de Staat die deze baan moet herstellen. M. Vanderghote. Het verkeer kan evengoed langs de Kalfvaart en den Bruggesteenweg geschieden daar beide straten zeer goed zijn en zulks slechts een om weg van enkele meters beteekent. Ik weet niet waarom deze die langs de Lindendreef willen rijden bij ons komen klagen ovef iets dat ons niet toebehoort. M. Michiel. Misschien kan er door uwe tusschen- komst daar verbetering bekomen worden. M. Vanderghote. De Staat wil niets doen. M. Seys. Hebt gij het reeds gevraagd M. Leuridan. Gij blijft het antwoord schuldig op deze vraag. Gij zoudt het toch nog eens kunnen her- vragen zoo gij dit reeds gedaan hebt zooals ik het meen. M. Vanderghote. Wij zullen toch niets krijgen. M. Leuridan. Wat zal er dan met die baan gedaan worden M. Vanderghote. De Staat zal ze voorzeker geheel en gansch laten vergaan. M. Delahaye. Ik wil hiervoor wel nog eens aan dringen bij het Beheer van Bruggen en Wegen. M. Vanderghote. De Bruggen en Wegen hebben daarin niets te zien, die baan valt onder'het gebied van het Beheer der Domeinen. M. Coutelle. Nu dat wij hier zooveel werkloozen hebben, wanneer zal er voortgedaan worden met de nieuwe statie M. Vanderghote. Alles wat wij hierover weten is dat men moet bezig zijn met het opmaken der plans, aangezien men reeds in voeling is gekomen met den Heer stadsbouwmeester aangaande den gevel. M. Van Alleynnes. Hoe komt het dat gij nog geen plan hebt, en dat dit plan dan reeds bij andere perso nen geweest is M. Vanderghote. Misschien hebben die personen een schets van het voorontwerp gezien, doch het plan werd nog niet officieel naar de stad gezonden. M. Seys. Waar zal de nieuwe statie komen M. Vanderghote. Wij weten het niet. M. Seys. Volgens sommige geruchten die in omloop zijn zou de statie rechtover de Stuersstraat gebouwd worden. M. Coutelle. Dit kan niet omdat de tram nooit zal toegeven aan den Staat. Volgens een vroeger plan dat ik gezien heb zou de ingang der statie rechtover den openbaren hof van de statie komen. M. Seys. Voor het uitzicht ware het beter dat de statie rechtover de Statiestraat zou komen. M. Van Alleynnes. Tijdens de laatste zitting werd de aanneming eener vrije school gestemd voor tien jaar. Dit is een onwettelijkheid, daar de aanneming thans enkel maar voor een termijn van zes jaar meer mag ge schieden. Die kwestie zal dus weer voor den gemeente raad moeten opgeroepen worden. M. Vanderghote. Willen wij dit seffens doen M. Van Alleynnes. Zooals gij wilt. M. Vanderghote. Tijdens de lezing van het proces verbaal der laatste zitting heb ik vergeten den gemeen teraad daar opmerkzaam op te maken. Volgens de laat ste wet mag de aanneming voortaan enkel voor zes jaar geschieden. Indien niemand er bezwaar tegen heeft, stel ik voor de herziening onzer vroegere beraadslaging bij hoogdringendheid op de dagorde te brengen. Ik stel dan voor eerst over de hoogdringendheid te stemmen. Al de raadsleden stemmen ja. M. Vanderghote. En nu stel ik voor de aanneming der O. L. Vrouw van Thuine school goed te keuren voor een termen vgn zes jaar in plaats van 10 jaar. zooals den 20 P-pmber 1937 gedaan werd. Stemm- i ia de Heeren Lemahieu. Delahaye. Van der Mersca. °attyn, Jvr. Cornillie. de Heeren Seys, Bie buyck. Leur dan, Verbeke en Vanderghote. Onthouden zich de Hecen Michiel, Coutelle. Vergracht en Van Alleynnes. M. Vanderghote. Dit is hetzelfde geval voor de St- Michielsschool. M. Van Alleynnes. Neen. deze aanneming vervalt terzelfdertijd als het bestaande contract. M. Van der Mersch. Het contract der St Michieis- school loopt nog voor zeven jaar. Volgens de wet moch- j ten wij de laatst aangenomen klas enkel voor zes jaar aannemen. Wij zullen hier thans dus dezelfde proce- duur moeten volgen, j M. Vanderghote. Het contract der St Michielsschool eindigt in 1944, 't zij dus een jaar, te veeL M. Leuridan. Gij zult dan daar staan met een zon derlingen toestand, namelijk met een klas wier aanne ming een jaar vóór de hoofdaanneming eindigt. M. Van Alleynnes. Dan kan deze klas terug voor een jaar aangenomen worden. M. Vanderghote. Ik stel voor de hoogdringendheid te stemmen. Dit wordt eenparig gestemd. Vervolgens wordt de vroeger genomen beraadslaging herzien en de aanneming gestemd voor een termijn van zes jaar zooals zooeven met tien stemmen en vier enthoudingen. M. Van Alleynnes. Ik zou ook nog willen aandrin gen opdat de Commissie der mutualiteit tot stand zou komen, opdat de maatschappijen dan weldra zouden mogen vernemen op welke vermeerdering van toelage zij mogen rekenen. M. Vanderghote. Het schepencollege heeft de zaak onderzocht en stelt voor dat de Commissie zou bestaan uit de leden van het schepencollege, uit een lid van iedere partij vertegenwoordigd in den gemeenteraad en uit een afgevaardigde van iedere betrokken mutua liteit. De Commissie zal in den loop van aanstaande week vergaderen. Voor het oogenblik wachten we nog op enkele inlichtingen die ons van een paar steden moe ten geworden. M Van der Mersch. Zoudt gij thans. Mijnheer de burgemeester, aan den Heer Van Alleynnes niet vragen of hij van die Commissie wil deelmaken? De Heer Vanderghote vraagt achtereenvolgens aan de Heeren Van Alleynnes, Verbeke. Michiel en aan Jvr. Cornillie of zij van die Commissie willen deelmaken, wat aiien aanvaarden. M Vanderghote. Zijn dus tot leden dier Comnus- s-e benoemd de Heeren Verbeke, Van Alleynnes, Mi chiel en Jvr Cornillie. Ieder lid zal zich ook willen ge lasten een technieker. bijvoorbeeld de secretaris zijner mutualiteit, mede te brengen. M Verbeke. Vroeger was Neptunus boven deVis- schepoori afgebeiteld, het ware ook een schoon vol- tooiïngswerk dit nu weer te herstellen zooals het vroe ger Teeds besproken werd. M Van der Mersch. Ik geloof dat er daarvoor 55.00C tot 60.000 fr. oorlogsschade toegekend werd. Daartegen echter wilde de Staat in beroep gaan, ten ware wij wilden wachten tot in Februari 1938. Ik meen dus dat wij wel gedaan hebben met een jaar te wach ten. Nu zullen wij het geld ontvangen in Februari. M. Vanderghote. Het zal ook nog een moeilijke kwestie zijn. Moet dit in den ouden trant ofwel volgens de mederne opvatting hersteld worden M. Leuridan. In den ouden trant.' Ik vestig ook uw aandacht, met het oog op de toeristische aantrekke lijkheid die de Visschepoort zal uitmaken eens dat zij 'oitooid zal zijn. op het feit dat de Visschepoort geen waterpoort mag worden. De openbare zitting wordt hierop te 19 u. 55 opge heven. Téléphone 322 Maison la plus importante de la ville. ROBES ET MANTEAUX POLP DAMES ET ENFANTS. COSTUMES POUR GARQONNETS. Fournitures de choix, coupe élégante, flni irréprochable, livraison rapide font le souct constant de cette maison bien connue. DEDIL EN 12 HEURES. Magasin ouvert dimanches et jours de féte Telefoon 322 Belangrijkste huis der stad. KLEEDEREN EN MANTELS VOOR DAMES EN KINDEREN. COSTUMEN VOOR KNAAPJES. Leveringen van keus, elegante snit, onberispe lijke afwerking, spoedige levering maken de gedurige bekommering uit vin dit welbekend huis. ROUW IN 12 UREN. Winkel open op Zon- en Feestdagen. Het welbekend huis voor al wat schoone Stoort* aangaat. De schoonste keus Ileerenhemden indemaillables. Voor Dames Schoone üleecl*»i*eii, Voilen,Wol, Zijde allerhande Eindstuk Stoffen; Kousen; Cravatten Lakens, enz., enz. J ECHTE liWTEA. Schoone keus Lage prijs. Goede waar. ITrouwe bediening. Agent de change agréé a la Bourse de Bruxellcs Téléphone 461 (o) Ristourne de courtage aux Banquiers et Agents de Change correspondants. Précisons a ce sujet qu'il y a cette année deux modèles FORD V - 8 le modèle STANDARD et le modèle DE LUXE

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 16