KOFFIES en CHIC0REI met PREMIEN Christiaens Devolder - KortriiK -FOOTBALL. VELOSPORT EISCHT ALTIJD EN OVERAL DE Te koop in alle goede winkels, - Ptemifdepot i G. Laroye, 20, Boomgtwdsfraaf, Yp«r. Zondag 6 Februari 1938 C. S, YPER -III Sp. - F. C. POPERINGHE C, S. YPER - juniors LAUWE W. S. C.S. YPER - SI - ST, MOESCROEN IVe CYCLO CROSS KAMPIOENSCHAP VAN WEST VLAANDEREN YPERSCHE VOETBALKRONIEK BOLDERSNIEUWS PING - PONG Vertegenwoordiger voor Yper, Poperinghe en omstreken M. VANDERMFIII FM Deze week konden we ons nogmaals in merkwaar dige prestaties op den houten band verheugen en we vragen ons meteen af waar dit recordloopen zal ein digen. Eertijds werd er zooveel niet van gepraat, of waren het de fenomenen, specialisten in het vak, die ontbraken. We gelooven het niet. maar deze wedloop naar beter en sneller wordt vooral door het veel lich ter materiaal begunstigd. Toch lukte het den kolos Kaers de 500 meter af te draaien in 29 sec. 3/5, wat het wereldrecord van Poeske Scherens evenaart. Hoe die kerel dat uitduwen kan. blijft een raadsel. Men zou hem te grof en te zwaar wanen. Ook, als we zien dat slechts twee renners op de heele wereld dit meesterstuk volbrachten, en dan nog twee Belgen, dan mogen we fier zijn op deze prestatie. Dit deed hij in den omnium tegen Richard en Pijn, en deze hadden een paar heele secondjes meer noodig om zelfden afstand eruit te krijgen. De snelheid was voor Pijnenburg, die zich aan de bel wijselijk liet zakken om op het laatste met een sprong over Kaers te gaan. Na de 500 meter werd Kaers begrijpelijkerwijze laatste in de Australische achtervolging op 40 m. van overwinnaar Pijnenburg. De uurkoers voor stayers was voor Erich Metze. die in vertrekorde als 1" werd uitgeloot en ook zoo toe kwam. Alleen de sprong van Ronsse over Minardi, die aldus 3"1 toekwam, veranderde de startorde, wat de be langloosheid van den rit nog meer kracht bijzette. Internationale Omnium Snelheid 750 met.1. Pij nenburg 2. Kaers3. Richard. Laatste 200 met. in 12 3/5. 500 met. vliegend vertrek 1. Kaers, in 29 sec. 3/5 2. Pijnenburg, in 31 sec. 1/5 3. Richard, in 32 sec. 4/5. Australische achtervolging1. Pijnenburg, in 5 sec. 052. Richard, op 25 met.3. Kaers. op 40 met. Puntenkoers 9 ronden (3 klassementen) 1' klassement: 1. Kaers: 2, Richard: 3. Pijnenburg. 2 klassement: 1. Kaers; 2. Pijnenburg; 3. Richard. 3 klassement1. Kaers 2. Pijnenburg 3. Richard. Uitslag1. Kaers, 3 p. 2. Pijnenburg, 7 p.; 3. Richard, 8 ounten. \lgemecne rangschikking: 1. Pijnenburg. 6 punten 2. Kaers, 7 punten 3. Richard, 11 punten. Uitslag: 1. Metze. in 1 u. 64 km. 30 m. 2. Michaux, op 50 meter 3. Ronsse, op 80 meter4. Minardi, op 110 meter5. Leysen, op 210 meter. In Brussel werd een match uitgeschreven van baan renners tegen pisterenners, en op hun,terrein konden deze laatsten, dank zij de zege in den ploegkoers, met weinig verschil de zege in eigen huis houden. De snelheid was afwisselend, vermits Depauw won van Decaluwé, terwijl Cools integendeel verloor van baanrenner Kaers die, let wel op. daags voordien in Antwerpen had gedraaid. Renner Huys, die voor de gelegenheid dus baanrenner was. won de achtervolging op Camiel Dekuysscher met 5 meter. Achter handelsmotoren won baanrenner Seynaeve op Toubeau, Bruneau en Baelemans. De achtervolging per ploeg werd veroverd door de pisterijders Meerschaert met Antoon Loncke vóór Meu- lenberg-Schepers. De puntenkoers was voor Deneef, die Thys, Thyssens, Martin, Naeye en Vermeiren klopte. Het fijnste brokje of de ploegkoers was voor de machtmenschen Kaers en Dekuysscher, al liep dit te vlot naar het gedacht van de baanrenners, die protest aanteekenden tegen het feit dat Kaers in snelheid met Cools als baanrenner vertrokken was en nu als piste- renner met Dekuysscher startte. Niettemin moeten we de uitzonderlijke prestatie van den Belgischen kampioen Kaers loven. Immers, we be- statigen maar al te dikwijls dat renners, die twee dagen naeen rijden, totaal af zijn den tweeden dag. Maar Carlo loopt omnium tegen Pijn en Richard, die geen van de minsten zijn en allebei wereldklas bezitten, en gaat 's anderendaags sprinter Cools afdrogen en stekt met een. met Camiel De Kuysscher. den ploegkoers. Nie mand zou dit vermogen. De match baan- tegen pisterennersSnelheid lr Reeks: 1. Depauw; 2. De Caluwé, op een 1/2 1. Laatste ronde in 15 sec. Depauw vertrekt op kop en behoudt de leiding tot het laatste toe. Hij slaat vrij gemakkelijk den wanhopigen aanval van Decaluwé af. 2Reeks 1. Kaers 2. Cools, op 1 wiel. Laatste ron de in 14 sec. 2/5. Na een stilstaand vertrek in den letterlijken zin van het woord. Ten slotte besluit Kaers er toch toe de lei ding te nemen welke hij echter na 2 ronden aan Cools afstaat. In de laatste ronde demareert Kaers dan ge past. Cools biedt heftigen weerstand, maar kan niet beletten dat Kaers hem oversteekt. Cools komt in de laatste meters nog aandringen, maar Kaers slaat dezen aanval suksesvol af. Achtervolging per ploeg De pisterenners A. Loncke- Meerschaert loopen de baanrijders Meulenberg-Sche- pers in na 3 kilometer 25 meter in 4 min. 05 s. Meulen- berg geeft goed de repliek aan de tegenstrevende ploeg, maar zijn ploegmaat Schepers staat hem onvoldoende bij. Het onvermijdelijke gebeurt dan ook na 12 ronden. Puntenkoers - 10 km. 1' Sprint1. Vermeiren 2. Naeye 3. Thys 4. Martin. 2Sprint 1. Thyssens 2. Defoordt3. Degreef4. Naeye. 3* Sprint1. Thyssens2. Naeye 3. Vermeiren 4. Degreef. Onmiddellijk na dit klassement ontsnappen Deneef. Martin, Raes, Croon en Dubois. 4*" Sprint1. Martin 2. Deneef 3. Dubois 4. Raes. 5' Sprint: 1. Deneef: 2. Martin; 3. Raes. In de groote groep sleurt Thys er geweidig aa wegloopers worden bijgehaald. 6 Sprint: 1. Thys: 2. Raes; 3. Thyssens; 4. ver roei ren. 7 Sprint1. Deneef 2. Thys 3. Degreef 4. Martin- Sprint1. Deneef2. Thys 3. Croon 4. Defoordt. Algemeene rangschikking1. Deneef 15 punten Thys 12 p.3. Thyssens 10 p.4. Martin 9 P-5. Naey en Vermeiren 7 p.7. Raes 6 p.8. Degreef 5 p. - e foordt 4 p.10. Dubois 3 p. 11. Croon 2 p. Na deze proeven luidt de stand voor den wedstrij baan- en pisterenners als volgtPisterenners 14 pun ten. Baanrenners 13 punten. Uitslag1. Kaers-De Kuysscher. 60 km. in 1 u. lo min. 10 sec.Op 1 ronde 2. Deneef-Naeye 3. Depauw-Mar- tin 4. Seynaeve-Degreef Op 2 ronden Toubeau-Ver- meiren Loncke-Huys Cools-Thyssens Op 3 ronden. Meulenberg-De Caluwé; Defoordt-Dubois Meerschaert- Baelemans Op 4 ronden Duray-Thys Bruneau Ca- chera Raes-SchepersOp 5 ronden Croon-Goossens. Eindklasseering1. Pisterenners 25 punten 2. Baan renners 17 punten. En wat gezegd van de ploeg Buysse-Billiet. Zes maal in Parijs rijden en 5 naeenvolgende malen er gaan winnen. Nu was het echter niet met het gebruikelijk aantal puntjeswinst, noch met het rondje al naar ge lang het tegenstrevers gold van min of meer gevaar, maar ditmaal werden het twee ronden en er hadden er zoowel nog wat kunnen bijkomen. Ook het record van afstand ligt in duigen, want een gemiddelde snelheid van 16 km. 650 m. in het uur werd bereikt door die twee leeuwen, die de hervormde ploeg Letourneur- Guimbretière van zich af reed. met Debruycker en Karei Pélissier op de 3C plaats. Uitslag1. Buysse-Billiet, 139 km. 900 m. in 3 u. (record). 18 p.: Op 2 ronden: 2. Letourneur-Guimbre- tière. 18 p.3. Pélissier-Debruyckere, 15 p. Op 3 ron den 4. Ignat-Diot, 14 p. Op 4 ronden5. Girard-Gou- jon, lip.: Op 5 ronden 6. Sérès-Giorgetti, 8 p.Op 6 ronden7. Christensen-Stiehler. 24 p.8. Wengler- Kijewski. 22 p.9. Mithouard-Fournier, 14 p. 10. Guerra-Moretti, 0 p.; Op 8 ronden 11. Dayen-Bouchard, 15 p.12. Samyn-Overberghe. 0 p.Op 15 ronden 13. Lesueur-Di Paco. 4 punten. En om te eindigen kunnen we aankondigen dat eerst daags aan renner Woets een vergroote kunstfoto zal aangeboden worden, dit in akkoord met de twee Wieler clubs en andere sportmaatschappijen der stad. Te dien einde wordt beroep gedaan op de sportlief hebbers om alsdan in groot getal tegenwoordig te zijn op den dag. die naderhand door een vergadering zal bepaald worden en langs dezen weg zal aangekondigd worden. Al de renners der streek zullen er aanwezig zijn en de groote opkomst van sportliefhebbers zal voor hen. op den vooravond van het lastige wielerseizoen, een aanmoediging zijn ter verdediging onzer Ypersche kleuren. Een gezellig samenzijn dus in 't verschiet. SPRINTER. „rHnen Te Moescroen werden de rood-witten m«. 6-2 verslagen, na een mooie eerste speelhelft te nebbe' verwezenlijkt. Voor eigen volk zal de moraal natuUrlijk een grocte rol spelen en de weerstand zal des te ?ro£ ter zijn. maar zullen die factoren wel volstaan om de bezoekers, met hunnen machtigen centerhalf. ;n e dwang te houden Aan de spelers van die vraa, :e antwoorden. Gezien onze toes and ver van rooskleuric is en gezien er weinig hoop bestaat om Lauwe in -~ halen alhoewel men nooit kan weten, moeten wij traeh ten Heyst achter ons te houden. De bevorderingsplo^ gen van onze provincie stellen het voor het oogenblj/ goed en alles laat voorzien dat West-Vlaanderen dr seizoen geen afdaler zal kennen. Evenwel bestaat daarover nog geen zekerheid. Daarom moeten onzè jongens nog niets opgeven en spelen om. als t mogelijk is punten te verzamelen... al ware het tegen Stade Mcescroen. Supporters, wij verwachten u om op tijds de noodige stuwkracht aan uw spelers in te. roepen Derde Speciaal ontvangt de geburen uit Poperinghe Laatstgenoemde club overwon onze reserven met 2-rj in de heenmatch. Te hopen dat de Specialers ook hunne beurt zullen willen. De Juniors, insgelijks thuis spelen tegen Lauwe waarvan ze met 3-0 verslagen wer- den. Ons inziens bestaat de. mogelijkheid om onze ju niors ook zegevierend uit het strijdperk te zien treden. De scholieren hebben het tegen Toekomst Meenen niet kunnen bolwerken en met 3-1 verloren. Daarmede ein digen de ontmoetingen der scholieren reeks. XEMO. K B.V.B. YPERSCH STADIUM 1937-1938 Om 9 uur Om 11 uur Om 2 uur Ingang Match Tweede Afdeeling3 Frank. Lagere Afdeelingen1,50 Frank. Tribune1 Frank opleg. ruaigtgww GEMEENTE WESTOUTER op Zondag 20 Februari 1938, om 1,30 uur voor alle renners B. W, B. en I. W. U. Ingericht door de velo-club De West-Vlaamsehe Bergstreek Met de medewerking der Firma Vander Eist, Sport wereld De Werkende Bie(Huis Maes-Rommens, Poperinge), «De Puppen» (Huis Gruwez, leper). De Brouwerij De Zwaan, de Koffies en Chicoreiën Ba- keroot De Iepersche Centrale Sty Bronnen en de klakken City-Sport. 3.500 Frank Prijzen Verdeeld als volgtaan den eersten 500 fr. en palm verder 350 275 225 200 175 150 125 125 100 100 75 75 60 60 50 50 40 40 25 25 fr. Voor de rangschikking der clubs met 4 renners: 200 150 100 en 50 fr. Trui aan den eersten West- Vlaming. Afstand 22 km. WegwijzerWestouter, Zwarten berg, Broeckelzen, Lange Dreef, Plaats, Hoekjes, Roo- denberg. Hellegat, Westouter. (Tweemaal af te leggen). Uitdeeling der rugnummers van af 12 uur in 't Peenhof. Matchen van Zondag 6 Februari 1938 C. S. Yper W. S. Lauwe F. C. Iseghem Waereghem Sp. F. C. Roeselare S. V. Blarkenberghe S. V. Rumbeke Stade Moescroen F. C. Heyst R. S. Waereghem S. K. Roeselare Stade Kortrijk M. E. Wakken S. K. Sweveghem Na een week opgelegde rust, gaan de rood-witten wederom het officieel programma der ontmoetingen aanvatten. Onze jongens staan voor een harde taak. want hun tegenstrever van morgen is niemand anders dan den aanspraakmaker voor den titel der reeks na melijk Stade Moescroen. In onze voorspelling van over veertien dagen, hebben wij geen punten voor dezen wedstrijd voorzien, doch van den anderen kant hebben wij op Lauwe één punt verloren, zoodat onze mannen op een ander elftal één puntje moeten afhandig maken Zal het tegen Stade Moescroen zijn dat zulks zal gebeu- o \xr:i K1 v.i Sportkring Zillebeke Prior Langemarck Voor een talrijk publiek ging deze match door. Lan gemarck heeft de wind in de zeilen en neemt de eerste minuten de teugels in handen. Op mooi samenspel tus- schen Feys en Carrein lukt deze laatste voor Lange marck het eerste doel. Zillebeke komt stilaan onder doom en een mooi schot van F. Bourdeaux wordt moei lijk door Langemarck's portier in hoekschop verwerkt. Aan de 25e minuut, na samenspel tusschen Callewaert en Vanhove, gelukt deze laatste den stand op 1-1 te brengen. Het spel vervolgt verdeeld tot Langemarck wederom naar het doel van Zillebeke afkomt en de middenvoor Carrein lukt een tweede doel. Daarna treedt de rust in met 1-2 stand voor Langemarck. Na de rust trekt Zillebeke seffens ten aanval. Noch tans. op snellen aanval van Langemarck lukken deze een derde doel door toedoen van Carrein. Doch ook Zillebeke slaapt er niet op de voorlijn combineert puik en Maene vermindert den achterstand. Nog is Zillebeke niet tevreden. Middenvoor F. Bourdeaux schiet hard naar doel, doch de keeper redt kansrijk. Weer krijgt hij den bal toegespeeld en nochtans van uit moeilijke positie schiet hij het derde doel binnen. Zillebeke blijft ten aanval doch het einde komt met gelijken stand, wat beide ploegen moet bevredigen. Bij Zillebeke vielen vooral op Vanhove, Thoma, Maene, Callewaert en Bourdeaux. Bij Langemarck Carrein, De Tavernier en Feys. De Statie heeft de terugmatchen goed ingezet, vermits zij de Katholieke Kring met 25 tegen 19 punten ver slagen heeft. Nochtans ging de kamp in het begin ge- l'ik op. daar de Kringers zich hardnekkig verdedigden. (Uitslag heenronde Statie 25 Katholieke Kring 24). Klassement Statie Bascule Postje Coo Katholieke Kring 115 95 79 84 112 108 73 88 95 121 ren sport Woensdag a. s. ontvangt de Coo de Bascule. Het zal voor de kampioenen van verleden jaar geen gemakkelijk hapje zijn om Elie's mannen klein te rijgen. ®en spannende wedstrijd in 't verschiet. Td3" U' on;moette de Ping-Pong Club Yper. in het - vu. Br^tannique, een ploeg samengesteld uit de eerste spiers van Armentières en Estaires. /-oca1s vccrz en. was in deze omstandigheden de taa* n oe. zeer bemoeilijkt, en onze stadgenooten ver- -n 'as nip; met 31 overwinningen tegen 35 voor Ar- 1 es-Etta es. wat effenaf prachtig voor Yperf ,3 mag worden geheeten. Van beide kanten werd er ra. g spel vertoond. ,.„p- proScrat aan de overwinnaars, doch even- aan de overwonnenen die het aandurfden zich te - en de beste elementen van twee clubs in een Wij betwijfelen het grootelijks, alhoewel in de - ~..%Vereenisd- Mef- nieuwsgierigheid zien wij t zich soms rare en onverwachte gebeurtenissen -tomende matchen teeen Pnnprinehe en K matchen tegen Poperinghe en Kori 122, DickehnsrWw YPER

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 6