VELOSPORT A. D'Heüem-Degryse 6 IV' CYCLO CROSS KAMPIOENSCHAP VAN WEST-VLAANDEREN ALTIJD ZONDER OPSLAG Alle laatste nieuwe modellen van TAPISSEERWERKEN aan 2,50 Fr. de rol. BEHANGPAPIEREN, LINOLEUM BALATUM en STRACULA. YPERSCHE VOETBALKRONIEK BOLDERSNIEUWS Gewesfelijk Bureel vcor Arbeidsbemiddeling ert Werkloosheid Zondag naar den cross van Westouter komt. 's Avonds zou hij dan op den sportavond het woord voeren en spreken over de Ronde van Frankrijk. Zekerheid hebben wij niet. maar waarschijnlijk is het toch. Achiel Van den Broeck. de gevierde medewerker van Sportwereld, die zoowat in alle hoekjes van 't land aan 't woord kwam. treedt voor de eerste maal op in onze streek, hij zal het hebben over de loopbaan onzer West-Vlaamsche renners die er zullen tegenwoordig zijn en uitleg verstrekken. Ronsse is ook van de partij Kaarten zijn voor den cross te bekomen bij Jeroom Delanghe. Toegangsbewijs4 fr. Leden velo-club 3 fr. Zaal open om 3 u. 30. GEMEENTE WESTOUTER op Zondag 30 Februari 1938, om 1,30 uur voor alle renners B. W. B. en I. W. U. Ingericht door de velo-club «De West-Vlaamsche Bergstreek Met de medewerking der Firma Vander Eist, Sport wereld ei De Werkende Bie(Huis Maes-Rommens. Poperinge). «De Puppen» (Huis Gruwez, leper). Dé Brouwerij De Zwaan, de Koffies en Chicoreiën Ba- keroot De Iepersche Centrale Sty Bronnen en de klakken City-Sport. 3.500 Frank Prijzen Verdeeld als volgtaan den eersten 500 fr. en palm verder 350 275 225 200 175 150 125 125 100 100 75 75 60 60 50 50 40 40 25 25 fr. Voor de rangschikking der clubs met 4 renners: 200 150 100 en 50 fr. Trui aan den eersten West- Vlaming. \fstand 22 km. Wegwijzer: Westouter. Zwarten berg. Broeckelzen, Lange Dreef. Plaats, Hoekjes. Roo- denberg. Hellegat, Westouter. (Tweemaal af te leggen). Uitdeeling der rugnummersvan af 12 uur in 't Peenhof. Ingeschreven Renners Remi Capoen Albert Woets Lucien Storme Valeer Vitse Pol Salomez Emiel Decroix Alfons Ghesquiere Lucien Vlaemynck Omer Tack Felicien Vervaecke Jan Deman Dekimpe Odo Pyncket Remi Hendrickx Kamiel Vermassen Marcel Clayes Hubert Godaert Julien Stofferis Marcel Fourmeau Gustaaf Deloor Albert Rosseel Marcel Rosseel Gerard Balduck Gustaaf Be- kaert Hector Lanssens Roger Dujardin René Vanhoutte André Vandecasteele Cesar Paepens Kamiel Desmet August Dejonckeere Medard Barbe Jef Demuysere Emiel Vandepitte Hector De- keersohieter. Franschen Maurice Cacheux Leon Teerlynck Edmond Du bois Folke Deconninck Wassilieff Delcourt Emile Dujardin Albert Dufour Leon Massy Germain Rommelaere. Op den vooravond van het baanseizoen gekomen zijn de. kunnen we niet nalaten onze tevredenheid uit te drukken nogmaals het genoegen te zullen hebben onze baanduivels te zien optreden, te meer dat meerdere kennissen er alles zullen uithalen de eenen om hunne veroverde stellingen op nationaal of internationaal ge bied te blijven behouden, en de anderen om deze te kun nen veroveren. De tijd van komen en gaan zal een hard- nekkigen kamp daarstellen en morgen reeds in de Cy- clo-Cross zal de form van velen gewogen worden. Moch ten de vrienden van Westouter schoon weder treffen, veel volk, en vooral veel deelnemers die hunne kansen fair verdedigen. Inmiddels worden de pisteronden afgedraaid en voor namelijk deze, die in het begin van den winter wat stram zaten en die nu, na het betwisten van eenige zesdagen, op den voorgrond treden, laten zich duchtig gelden. Vooral Deneef, die in den beginne er lijk niet voor te vinden was. is nu voor den jeugdigen Dekuysscher een kostelijke hulp. Slaats en Pellenaers integendeel leggen wat af en Buysse-Billiet staan onbedreigd aan de lei ding van de veroverde koersen gedurende het winter seizoen. v Te Antwerpen veroverden Deneef-Dekuysscher de lei ding na een koers van 2 uren. in een nieuw gevestigd recordtempo, zijnde een gemiddelde van 48 km. 405 m. per uur, met Slaats-Pellenaers en Verreycken-Declercq op 1 ronde. Pijnenburg-Wals, Zims-Kusters en anderen op meerdere achterstallige toéren. In Brussel konden Buysse-Billiet weerom de eere ronde rijden voor een menigte menschen. die ten hoog ste op 1500 man mocht geschat worden. Met het oog op hun wedstrijd van Parijs daags nadien, hielden ze dan ook maar juist genoeg koers om in een bijkomenden sprint van 4 man te zegevieren. Te Parijs echter mis lukten ze deerlijk door het kleinzielige chauvinisme van Letourneur-Guimbretière, die zich evenveel maal lie ten dubbelen. Om dus verder te gewagen van de mislukking der op touw gezette feestelijkheid te Brussel, lukte het daar aan Cools om Buysse, Moretti en Putzfeld in snelheid te kloppen. In achtervolging behaalde Huys de zege op 4 km. met Fournier 30 meter in te loopen, wat op zich zelf heel normaal is. maar niettemin voor den knaap van Heffen zijn weerklank zal vinden over de Zuidergrens. De achtervolging per ploeg was voor de vreemdelin gen (Mithouard, Hofmann, Boeyen, Mersch en Giorgetti) tegen Van Vlockhoven, Van Buggenhout, Billiet, De Ca- luwé en Bruneau. In de afvalling bleef Gérard Loncke de laatste ronde over en gepast wipte hij eerste over de meet vóór Thys- sens, Duray, Degreef en Croon. Te Parijs werd dus het zoogenaamde wereldkampioen schap der pisterenners geloopen. Iedereen had door de eerste berichten meenen te mogen vernemen dat Buys se-Billiet naar de allereerste plaats hadden gespurt. Zoo toch waren de algemeene verwachtingen, maar door on eerlijke combinatie, haalden Ignat-Diot de zege, vóór Slaats-Pellenaers, Girard-Goujon en Debruycker-Pelis- sier. Men ziet dat de pisterenners er den brui om geven twee dagen naeen te rijden, waartegen de bestuurders der winterbanen onderling akkoord waren op te treden. Immers Slaats. Pellenaers. Boucheron. Magne. Archam- baud. Christensen. Stieier. Guimbretière en anderen re den in Antwerpen daags voordien, wijl Buysse. Debruvcker. Giorgetti in Brussel aan den slag waren, zoodat de koers te Parijs misschien wel daardoor van haar waarde verloor. In elk geval is het vcor e e gische ploeg een gelegenheid om eens flink weerw raa. te nemen en de herhaling van hun vorige successen er der door te drijven. Dat kunnen en moeten zij. De 3-uur-koppe!wedstrijd, die op den Parijsohen win- tervelodroom plaats vond. had tot uitslag 1. Ignat-Diot (Frankrijk) 21 punten. In 3 uur 136 km. 800: Op 1 ronde: 2. Slaats-Pellenaers( Nederland) 14 p.. Op 2 ronden3. Girard-Goujon, 21 punten4. De- bruvcker-Pélissier. 16 p.5. Kijewski-Wengler. 10 p. 6. Giorgetti-Sérès, 3 p. Op 3 ronden 7. Stieler-Chris- tensen. 8 p. 8. Magdeleine-Boucheron. 5 p.9. Introzzi- Romanatti, 0 p.Op 4 ronden10. Tonnelier-Magne. 3 p.: 11. Bouchard-Landrieux. 2 punten. In Kopenhagen reed Kaers de eerste achter handeb- motoren. vóór Falk Hansen en Paillard. De Carlo kan ook een beetje in die specialiteit uit de voeten en stayer Paillard wist er seffens alles vart. Heden Zaterdag avond gaat de overhandiging door van de vergroote kunstfoto aan renner Woets. Alle renners der streek zijn er uitgenoodigd geworden en vanwege de sportliefhebbers wordt een goede opkomst verwacht. Dit ware een aanmoediging die alle renners zal ten goede komen. Dus om 8 ure allen bijeen bij renner Woets. SPRINTER. BEHANGER Dickebuschsteenweg, 156, YPER De schoonste en grootste keus der streek van Placeeren van BALATUM enz., aan buitengewone prijzen. Bijzondere prijzen voor Behangers en Schilders. ■iojUalU.- Uitslagen der matchen van Zondag 13 Febr. 1938 Heyst Waereghem Sp. 23 R. S. Waereghem F. C. Roeselaere 31 S. K. Roeselaere C. S. Yper 40 St. Moeskroen Rumbeke 6—2 St. Kortrijk S. V. Blankenberghe 21 Wakken F. C. Iseghem 22 S. K. Sweveghem Lauwe 33 Matchen van Zondag 20 Februari 1938 C. S. Yper S. K. Roeselare R. S. Waereghem W. S. Lauwe S. V. Blankenberghe F. C. Iseghem S. V. Rumbeke S. K. Sweveghem F. C. Heyst M. E. Wakken Stade Moescroen F. C. Roeselare Stade Kortrijk Waereghem Sp. Tweede Afdeeling S. K. Roeselaere 4 C. S. Yper 0 Na het prachtig optreden tegen Stade Moescroen, dacht men dat de rood-witten te Roeselaere even goed zouden presteeren, maar daar is niets van in huis ge komen, alhoewel het elftal, dat de verplaatsing deed, zijn uiterste best gedaan heeft om de nederlaag zoo klein mogelijk te maken. Immers, er moest in de ver vanging van Vandamme, Lesage, Ververken en Ossieur voorzien worden. De ploeg telde dus vier plaatsvervan gers Gryffon, Devloo. Sedeyn en Duprez. Nochtans hebben onze jongens zich dapper te weer gesteld, want er werd slechts met 1-0 voor Roeselaere gedraaid, en het doel werd dan nog. volgens nauwkeurige bereke ning, na tijd in Sonneville's netten binnengezonden. Na de rust werd het weder van langs om slechter, de rood- witten speelden tegen wind en kregen menige sneeuw vlagen in 't gezicht, zoodat Roeselaere er in slaagde den voorsprong met nog drie doelen aan te dikken. Kortom, wij mogen die nederlaag nog uit zulk geen kwaad oog beschouwen en liever de opgetrokken spe lers gelukwenschen voor hun moedig optreden. Al wat er voor ons uit de uitslagen van Zondag laatst aan te stippen valt, is het verlies van Heyst op eigen veld. Daar mede blijft onze toestand op gelijken voet. Doch morgen, met de komst van Sweveghem, zou dat moeten veran deren. Rood-wit zou 'in alle geval die match moeten winnen om zeker en vast door Heyst niet meer inge haald te worden. Jongens, morgen moet gij eens ter dege bewijzen dat gij een betere plaats in de rangschik king verdient. Speelt eens gelijk in vroegere "dagen Een wedstrijd zooals tegen Stade Moescroen zal vol staan om gansch den inzet der partij thuis te houden. Ten andere, het staat al meer en meer vast dat de West- vlaamsche Bevorderingsploegen zich in de reeks zul len houden, zoodat het een strijd wordt tusschen Yper en Heyst voor het behoud in reeks A. Ziehier hoe Sportleven den toestand inziet «Epische strijd zoowel voor 't opklimmen naar Be vordering als om de daling te vermijden. Vier veteranen uit de West-Vlaamsche voetbalmid dens zijn nog altijd in vollen strijd, niettegenstaande er slechts nog vier wedstrijden te spelen zijn. Het zal dus wel onze lezers interesseeren indien wij naar ons bescheiden oordeel onze vooruitzichten laten kennen. Wij voorzien, als normaal, volgende punten- oogst 20/2 6/3 20/3 27/3 Totaal 39 1 2 2 1 45 p. 36 1 2 2 2 43 p. 6 2 0 1 i 10 p 4 0 2 0 2 8 p. Derde speciaal S. V. Rumbeke 5 C. S. Yper t De specialers als men het elftal, dat laattijdig naar Rumbeke vertrokken is. zoo noemen mag - zijn onver richterzake naar huis teruggekeerd, daar zij te laat het terrein van hun tegenstrevers aangekomen zij„ Rumbeke zal dus met 5-0 winnen en de club zal de breken potten betalen. Juniors C. S. Yper 2 A.A. Moescroen 2 De opgooi werd door Moescroen gewonnen en onze juniors moeten het tegen wind aftrappen. De bezoeker, trachten het hooge woord te voeren, maar 't gaat zooais zij wenschen. alhoewel zij toch het eerste doe aan de 23' minuut aanteekenen. Op voorzet van Duma- lin kan Alleman gelijk stellen aan de 33' minuut. Moe. croen weet echter nogmaals voorsprong te nemen aan de 37' minuut. Zoo komt de rust. Hoekschoppen: Moe. crcen 3, Yper 2. Na de herneming begint de meerder heid der rood-witten. Dumalin schiet op de bovenlat bij het nemen van een vrijen schop. Onze jongens dvm gen vijf hoekschoppen af. ongelooflijke toestanden wor den voor het Moescroensch doel geschapen, maar 't js enkel aan de 32'' minuut dat Debruyne kon gelijk stel len. Niettegenstaande alles aangewend wordt om den winning-goal aan te teekenen. blijft de stand ongewij zigd tot het einde, zoodat Moescroen een gelukkig ge lijk spel kan behouden. Juniors, tegen S. K. Roeselaere met het beste spel uitgepakt om tot een bevredigenden uitslag te geraken. NEMO. De Redactie heeft het schrijven van Johny gced ont vangen. Alhoewel zij geheel en gansch met de aange haalde feiten instemt, kan zij dit schrijven onmogelijk inlasschen, daar ongeteekende brieven niet kunnen aangenomen worden. o Het Avondmaal van de Supportersclub De Supporters hebben verleden Zaterdag hun jaar- lijksch mondje in het lokaal bij A. Blcotacker ge houden. Nutteloos van te zeggen dat leute en olezler van de partij waren. Niettegenstaande het buiten storm de, lieten de supporters het aan hun hert niet komen en zie maar hieronder wat ze zooai in hun «botten» geslagen hebben Supporterssoep Een beetje van soorten Met Mayonnaise saus Veteranenkoppen Schildpadsaus Halftimekletsers Fluitebeenen Krititkeurs uit den vetpot Yzertaart Appels... en nog Appels. Die daarvoor geen goesting krijgt, is moeilijk te be vredigen. Na het eten verorberd te hebben, werd er menig lied gezongen en talrijke dansjes geflikkerd, ja zelfs werd er coiffurensalongehouden en gij moogt gelooven dat de toevallige klant met de fijnste producten in gesmeerd werd. In een woord een onder onsje waarvan men zou likkebaarden en waarover er maar een dingen te zeggen valt, namelijk dat het wederom zou gauw mogelijk moge plaats grijpen. Charmante. De Katholieke Kring is er in geslaagd het Postje met 25 tegen 23 punten te verslagen. Zooals voorzien was de match belangwekkend tot het einde, alhoewel de en den gijna altijd met veel bollen gekeerd werden. Klassement Statie 5 4 1 115 109 4 Bascule 5 3 2 111 98 3 Coo 5 2 3 109 111 2 Postje 5 2 3 102 113 2 Katholieke Kring 6 2 4 138 144 2 Woensdag, 23 Februari aanstaande, heeft de groote schok plaatsBascule tegen de Statie of in andere woorden de match die over het kampioenschap kan be slissen. Elie's mannen zullen bij gebeurlijke winst de leiders inhalen, terwijl een overwinning van Daniel's mannen hen een stapke nader tot den titel zal bren gen. De liefhebbers zullen het belang van deze match beseffen en talrijk den wedstrijd willen bijwonen. I E P E R Stade Moescroen Club Roeselaere C. S. Yper F. C. Heyst Werkaanbiedingen waaraan nog niet voldaan werd. Ministerie van Binnenlandsche ZakenEen examen zal afgenomen worden voor degenen die het ambt van commissaris of adjunct-commissaris van politie ver langen. Men vraagt 1 conducteur voor dubbel toeren- drukpers (Antwerpen) Ministerie van Posterijen De betrekking van onderpostontvanger staat open te Sterrebeek. Voor Zottegem1 mecanicien, specia list in de Ford-Motor. Voor Brussel: 2 goede rouw bandmaaksters voor brieven. Voor Anderlecht: 1 borduurster voor de Baratto machine. 1 borduurster voor fijn stikwerk met de Singer-machine (St Joost- ten-Nocde). Voor Zottegem 3 goede broekmaaksters voor fantaisiebroeken voor het seizoen. Voor Hafle- 0 schoenstiksters. Ministerie van PosterijenHet postagentschap Elsene 19 staat open. Voor Brussel: men vraagt 1 meestergast bouwopzichter goed op de nccg.e van het ineenzetten en opbouwen van sorteer- en vasch instellingen voor kolen, ook kunnende las- schen. i vertinner voor klein keukengerief, goed op de hoogte van het warm bad (Brussel). Voor Fle- ma..e- Grande, l technisch teekenaar voor burgerlij e bouwKunde. Gemeente AnderlechtBedieningen van irijvers, vergelijkend examen te doen. Voor Brus 1 - men vraagt een Eliott-Fischer-machine-bedien«e- 00r BrusselEen snel- en machineschrijfster zeer goed op de hoogte. Voor St Joost-ten-Noodemen aagt een jonge masseerster. Voor Hasselt1 Plaat" wf» J00r het carrosseriebedrijf. Ministerie van H, or ffi e Plaats van schrijver is te begeven 1 [je yan het vredegerecht van het eerste Kanto p a" e Ministerie van Openbaar Onderwijs lepra -tnS verkrijging van het diploma van turn den aa" middelbare scholen of de klassen van draai» der lagere school. 5 goede metaa draaiers (Zedelgeml. 4. /lerernl-ChTin,SPn °P het G- B. Lange Thouroutstraat ele» >on? 501. Diensten totaal koste

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 6