DE KEIZER VOOR UWE KOSTUMEN 13, Statiestraat - YPER dr h°0gSte 30 jaar oud zijn- Zij zulle* Le Grand Concert organisé par «Harmonie «Ypriana» POTION ANTI Dl ARRH EIQUE Dépot unique Pharmacie-Droguerie LA CROCODILE 5, Crand Place, 6, COURTRAI - Tél. 269 Gemeente Boesinghe ORDONNANSJE ALLERHANDE NIEUWS MEESTER - KLEERMAKER BESTE KWALITEIT LAAGSTE PRIJZEN SPOEDIGE BEDIENING KALVERDRANK tegen den afgang der jonge kalveren, verkens, enz. van den apotheker depuydt van VEURNE PRIJS 24 FRANK Eenig depot Apotheek - Drogerij DE KROKODIL 5, Gr. Markt, 6, KORTRIJK - Tel. 269 Mooie Onderscheidingen v^n A. De Hollander en zijn leerlingen- STAD YPER plaats van bediende j j. pour veaux, pores, etc du Nous laissons errer notre esprit dans le jardin r n de nos souvenirs, car pour lui, le présent n'est pu adu Af |CM D E P U Y D T que le temps d'un soupir entre le tic et le tac de r n M R IVI MV I 1 horloge. Je FURNES Si parfois il s'évade vers les régions mvsté- rieuses du Destin, il se complait surtout a vivre PRIX 24 FRANCS dans le passé. Ce soir, il s'arréte émerveillé devant une cor- beille oü s'épanouissent des impressions toutes fraiches écloses. Leur variété et leur beau coloris le charment a tel point, qu'il ne peut résister au désir de com- muniquer a chacun son enthousiasme. N'v a-t-il pas la quelque prétention de sa part Tout Ypres qui assistait a la belle soirée offerte par le comité de l'harmonie «Ypriana» n'a-t-il pas exprimé fréquemment sa plus grande admi ration par des applaudissements frénétiques Mais, puisque c'est la coutume, passons ce ca price a notre esprit. Peut-être vous sera-t-il agré- able de revivre avec lui, les bonnes heures de mardi soir. Le rythme a la fois entrainant et caressant du Cortège Carnavalesque de Razigade nous trans- porta vers quelque joyeuse mascarade. aux tra- vestis bigarrés qui nous invitaient a prendre part a leurs ébats. Beethoven vint nous surprendre dans notre rêve de folies pour nous faire assister a la tra gédie du comte Egmont. II bouleversa notre coeur par la sincérité des accents d'une passion attei- gnant parfois a la véhémence, s'arrêtant dans une supplication angoissée, puis s'abandonnant a la force de l'indignation. La charmante Rêverie de Peter Benoit fit pas ser en nous un frisson de volupté pour nous re- mettre de nos violentes émotions de tantót et nous préparer a goüter toute la finesse du Ballet de Coppelia de Delibes. Cette musique exquise s'irisait. Nous assistions, en l'écoutant, a une apothéose de couleurs et de sons entremêlés. Enfin, Chabrier nous entraina dans le fougueux tourbillon de sa captivante valse Espana. Nous avions l'impression d'étre entourés de dan seuses espagnoles gaillardes, au regard fulgurant et aux castagnettes agiles. Hélascette vision fut bientót couverte par celle, si tragique, d'une Es- pagne mutilée Seule une interprétation adéquate des senti ments qui ont inspiré les auteurs des oeuvres que nous venons d'énumérer pouvait nous impres- sionner profondément. Aussi rendons-nous grace au sympathique et talentueux chef, M. Frangois Deridder et a ses trés dévoués musiciens, d'avoir su faire vibrer les cordes les plus sensibles de notre ame. En tournant la page du programme, nous croy- ons lire la table des matières d'un recueil de Poèmes slaves, des poèmes vivants, incarnés par le groupe musical et vocal Azovsky. lis sont la, tout prés de nous, vêtus d'uniformes aux couleurs chatoyantes, et pourtant leur regard les éloigne de nous. II franchit de nombreuses frontières pour s'arrêter devant un coin de terre regretté. La balalaika égraine ses chansons. D'abord calme et rêveuse. elle ne tarde pas a s'exalter. Le tambour de basque rythme sa ca dence effrénée. Les voix nostalgiques souples et harmonieuses suivent les caprices de la mélodie qui les ramène la-bas, bïen loin chez eux. Les yeux s'illuminent d'un sourire adressé a la vieille Russie, puis, dans le silence, ils redeviennent loin- tains. Ah le groupe des Azovsky, forme un tout ho- mogène qui sait troubler les cceurs les moins sen sibles, en leur communiquant sa profonde sensi- bilité. Le solo de balalaika, l'orchestre et le choeur, la danse nationale Caucasienne aux poignards la Prière de Chamil, et la danse nationale russe Kopak, furent salués par des applaudissements frénétiques largement mérités. M. Leo Viral nous présenta avec beaucoup de verve la poésie parée de ses atours badins et sati- riques. Comme lui nous avons senti qu'il était trés sympathique et qu'il nous serait trés agréa- ble de le revoir. D'ailleurs, nous l'avons revu avec infiniment de plaisir, lorsqu'il vint interpréter avec sa char mante partenaire, quelques exquises et vieilles chansons frangaises. Une chaleureuse ovation lui fut faite, ce qui prouve suffisamment que le public sut apprécier a sa juste valeur, son beau talent. Pour que nous puissions nous laisser bercer par le charme poétique, sous toutes ses formes, les jeunes ballérines du théatre communal de Tour- nai, gracieuses et légères comme des dryades ou des napées, ont dansé, avec un art consommé, le Ballet d'Isoline et Le Beau Danube bleu. Musi que, poésie et plastique formaient une trinité par- faite. L'orchestre composé d'amateurs Yprois fut a la hauteur de sa tache trés difficile. Que les organisateurs de cette belle soirée et leurs collaborateurs regoivent ici, nos plus sin- cères félicitations et nos plus vifs remerciements. GAIRED. De Familiekring NUT EN VERMAAKgeeft op Zondag 20 Februari, om 6 uur. in de zaal van 't Ge meentehuis, een vertooning van het beroemde tooneel- spel in 3 bedrijven. HUN KIND door J. Van Eeckelen Tot slotde kluchtige eenakter door J. Missine. Prijzen der Plaatsen 5 fr. 4 fr. 3 fr. YPER. Aftruggelaarster. Deze week kwam een onbekende vrouw in den winkel der Wed. Muylle, Oude Houtmarktstraat, eenige winkelwaar halen, ten bedrage van 35 fr., die zij daar zoogezegd op rekening eener vooraanstaande en liefdadige dame van stad mocht be stellen. De winkelierster leverde zonder eenig wantrou wen de gevraagde waar, doch ondervond nadien dat zij leelijk door een sluwe bedriegster was beetgenomen geworden. Immers, bedoelde dame verklaarde dat zij aan niémand toelating had gegeven om op haar naam winkelwaar bij de Wed. Muylle te gaan halen en dat zij iedermaal een bon meegaf aan de personen die van hare mildheid genoten. Gelukkiglijk bezit men de per soonsbeschrijving der bedriegster, zoodat alles doet verhopen dat haar gemeene daad niet lang ongestraft zal blijven. Dit voorval weze echter een les voor alle winkeliers die. nu meer dan ooit voor dergelijke afzetterij op hunne hoede moeten zijn. Een goede voorzorg ware nooit iets af te leveren zonder bon en, wanneer het personen betreft die hen totaal vreemd zijn, zullen zij daarbij nog wel doen vooraf naar hunne eenzelvigheids- kaart te vragen, ten einde alzoo te weten met wien zii te doen hebben. J Diefstal. In den nacht van Woensdag op Donder dag heeft men binnengebroken in de woning van M Victor Madou, Dickebuschsteenweg. Na eerst een ruit ingeworpen te hebben, heeft de dief het venster van de keuken geopend en is zoo in huis gedrongen Al de be nedenplaatsen werden bezocht en de meubels doorsnuf feld. Toen de bewoners 's morgens, bij hun ontwaken de inbraak vaststelden, bestatigden zij dat, benevens een kleme som geld. nog enkele andere voorwerpen ver O dwenen waren. De politie werd van het feit op de hoog te gebracht en stelde een onderzoek in. Reeks verkeersongevallen. Zondag laat.-, rond 2 u. namiddag, werd de auto van Bevernagie Hector, van Lichtervelde. die van de Cartonstraat naar de Surmont- straat wilde rijden, op het cogenbük dit hij de Dix- mudestraat overstak, aangereden door de autobus van Vanhaelewyn Hector, van Langemarck. die van uit de richting der Kaai naar de Groote Markt kwam gereden. Alles bepaalde zich bij wat stoffelijke schade aan beide voertuigen. Dinsdag morgen, om 10 u.. kwam de kolenhande laar Deleu Jules, wonende Kalfvaart, met zijn autoca- mionnette van de Rijselstraat aiover de Groote Markt naar de Meenenstraat gereden. Van uit deze laatste straat kwam in tegenovergestelde richting de melkboer Steelandt Jules, wonende Dixmudesteenweg. met paard en kar waarop een karnemelkton geladen was. Beide voertuigen gingen elkander kruisen rechtover de St- Jacobstraat. doch op hetzelfde oogenblik wilde de melk- kar nog laatstgenoemde straat inrijden. De autovoer der remde uit alle macht en gelukte erin zijn voertuig stil te houden juist tegen de melkkar die lichtelijk be schadigd was. Ook het glas van een der autolichten was gebroken. Donderdag namiddag, korts vóór twee uur, had er op den hoek der Boterstraat en J. Coomansstraat een botsing plaats tusschen een autovrachtwagen van de Entrepots H. Zunsheim, van Brussel, gevoerd door Bo- gemans André, en de camionnette van Ameel Joseph, wonende te Yper, Yperleestraat. Deze laatste kwam van de J. Coomansstraat naar de Neermarkt. terwijl het eerstgenoemde voertuig van de Neermarkt naar de Boterstraat reed. Daar Ameel den doortocht aan het ander voertuig moest vrij laten en ten einde een aan rijding te vermijden, deed hij zijn remmen werken, wat voor gevolg had dat zijn auto op de met sneeuw be dekte en glad geworden baan uitslibberde en zoo tegen den camion der firma Zunsheim terecht kwam. Hier ook waren alleen beide voertuigen wat beschadigd. Enkele oogenblikken nadien, namelijk rond 3 u.. gebeurde er dienzelfden namiddag nog een andere aan rijding die insgelijks de gladheid der baan voor oorzaak heeft. De Heer Dokter Desmytter, van Reninghelst, kwam met zijn auto van uit de richting van Vlamertinghe naar Yper gereden, toen, gekomen dicht bij de Capucienen- straat, aan den ingang der stad, een wielrijder plots den steenweg overstak om, zooals hij verplicht is, ge zien het fietspad daar op die plaats eindigt, langs den rechterkant der baan te rijden. Ten einde den wielrij der te vermijden, zwenkte de Heer Dokter Desmytter een weinig naar links terwijl hij terzelfdertijd remde, met het gevolg dat de wielen van zijn rijtuig over de baan glibberden en de auto botste tegen een autoca mion die daar juist van uit de tegenovergestelde rich ting aankwam. Deze camion, toebehoorende aan den graanhandelaar Vandeputte, van Yper, en gevoerd door Verhaeghe Cyrille, werd lichtelijk beschadigd, a.smede de auto van Heer Dr Desmytter. ZANTVOORDE. Noodlottige afloop. Wi.i iiebben destijds melding gemaakt van het erg ongeval dat, over een drietal weken, overkwam aan Dubois Jerome die. ter gelegenheid eener huwelijksplechtigheid in de ge buurte, doch op het grondgebied der gemeente Hout- hem. bij het afschieten van salvoschoten zoó vreeselijk aan den linkerslaap gekwetst werd. De ongelukkige jongeling is nu Woensdag laatst, in den vroegen morgen, in het hospitaal van Yper aan de gevolgen der opgeloopen schedelbreuk bezweken. Het slachtoffer van dit pijnlijk ongeval is slechts 32 j.iar cud en was de eenige zoon en steun van een land bouwersgezin van zeven kinderen. De begrafenis zal Maandag morgen, te 9 u. 30. in de parochiale kerk van Zantvoorde plaats hebben. l!Te 'eerliRgen van den gekenden accordeonleeraar E HOLLANDER, hebben op den internationalen wedstrijd voor accordeons te Lanaeken (Limburg) een not en Prijs behaald. Ziehier den uitslag 3' AfdeelingSilvère Billiau, 1" prijs met de aller grootste onderscheiding, medaille en gelukwenschen der jury. B 2 Afdeeling Eugène Tollenaere, l1' prijs met de al- der jury cnderscheiding- medaille en gelukwenschen hct bekomen succes verhoogt is dat A- vJru/nr i een bekwaamheidsdiploma heeft Aan ,u" alE Ieeraar vcor accordeon. a onze hartelijkste gelukwenschen. jj -o E n plaats van bediende is te begeven in de an den waterdienst. De kandidaten zul- n aan hunne militieverplichtingen voldaan heb- diën Zi;in Van 6en diploma van middelbare stu- vóór TS lm Zenden bij het StadsbestUUr

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 8