VELOSPORT Stad leper KATTEKOERS C?oote Prijs De 3 Üelfortsteden YPERSCHE VOETBALKRONIEK BOLDERSNIEUWS Aart de Leden vsn de Ypres Swimming Club WORSTELEN bruginder™kLingUytten Vl°6rt C°Utereel na ri9" d°°r V a,ert„K- vl°ert D'Haeze K. W. C„ kampioen lenden»r" =p aanderen- na 2'41", door achterwaartsche O OP ZONDAG 13 MAART 1938 100 km. voor Juniors B. W. B. 1® proef voor het kriterium der juniors Beiga - Sportwereld van West-Vlaanderen Ingericht door de Ypersche Wielrijdersclub met den welwillenden steun van het Stadsbestuur, het Feest- comiteit, de Firma's Vander Eist. Rijwielen Salvator de Ypersche Centrale Brouwerij, Het Huis De Pup pen(M. A. Gruwez), de klakken «City Sport» en de Brouwerij Vermeulen-Meynne. 2.100 fr. prijzen en premiën Verdeeld als volgt400 fr. en palmverders 325 250 200 175 150 125 100 75 75 50 50 50 50 en 25 fr. InlichtingenInschrijving vanaf heden, mits 5 fr. in het lokaal Casino Hotelbij Pol Beddeleem, Statie straat. leper. Dag der koers tot 11 ure bij Lampens, Café De Nieuwe PaardekopSterre, te Gent. Ver trek om 11 u. 30 stipt aan de Sterre. Gent. aiover Eecloo Brugge Torhout naar leper. Aankomst en premieverdeeling ten lokale Casino HotelStatiestraat. De doortocht te Brugge moet geschieden langs vol gende stratenBuiten Kruispoort Fort Lapin St Pieterskaai Scheepdaelekaai Filip de Goede- laan Gulden Vlieslaan Guido Gezellelaan Smedenpoort. Het Komiteit der Folklorische Kattefeesten schenkt den overwinnaar een symbolische kattentrui waarde 100 fr. Een bijzondere premie van 50 fr. wordt aan den I winnaar gegeven alswanneer hij meer dan een minuut voorsprong heeft. Verder zijn er 2 premiën van 20 fr. te Eecloo geschonken door de Heeren Devos en Ver- eecke. Te Brugge 25 fr. geschonken door Koninklijk Brugge Sport. Te Torhout een mooie trui geschonken door M. Desmui (cycles Marcel Buyse) enz. Vanaf 13 ure zullen de sportliefhebbers het verloop van den wedstrijd kunnen volgen in het Casino Hotel, dat regelmatig in verbinding zal zijn met de officieele auto ter beschikking gesteld door den algemeen ver tegenwoordiger van de General Motors M. CesarMottrie. Dezelfde verslagen van den koers zullen eveneens toekomen bij Origene Desmui. Café Universelalsook bij lean Douchy Café De Arenden bij Vanhove Café het Compas Hieronder de lijst der reeds ingeschreven renners met hun rugnummer. 1. Salomé Pol, leper.2. Vitse Valère, Poperinge 3. Dekimpe Lucien. Meenen 4. Tielens Gerard. Lank- laer (Limb.) 5 Delchambre Alois, Waasten 6. Kooy J.. Rotterdam 7. Guelton Robert, Moeskroen 8. Paulin Albert, Moeskroen 9. Paepe Albert, Brugge 10. Van Loo Maurice. Moerbeke Waas 11. Remue Michel. Dickelvenne 12. Declercq André. Koekelare 13. Ramon Albert, Brugge 14. De Smet Maurice. Ruisselede 15. Allaert André, Wielsbeke 16. Koop man, Desselghem 17. Knockaert Roger. Desselghem 18 Berton Albert. Woumen 19. Divoy Emile. Houplines 20. Dick René, Meirelbeke 21. Vande- vivere Marcel, Gentbrugge 22. Simoens Henri, Gent 23. Verscheuren Marcel, Gentbrugge 24. Hanssens Alf., St Amandsberg 25. Vandermeerschaut Odiel, Melsen 26. Schatteman Leopold, St Amandsberg 27. Simoens Robert. Deynze 28. Vercaigne Gaston, Comines Nord 29. Lingier Julien, Wynendaele 30. Colpaert Albert. Adegem 31. Delmuyle Henri, An- segem 32 Lanssens Roger. Moeskroen 33. Rogiers Albert. Kortrijk 34. Knops Jan. Mechelen 35. Franco Michel. Brugge 36. Boneure Rob.. Brugge 37. Brysse Om., Brugge 38. Van Herenthals Alb Brug ge 39. Roose Alb., Brugge 40. Rosseel Marcel. Lau we 41. Van Boxelaere Edg., Lokeren 42 Quertin- mont M., Solre sur Sambre 43. Borgniet Rob.. Thiri- mont 44. Decandt René, Erquelinnes 45. Leersnij- der Albert. Harelbeke. Sportliefhebbers, voor uw rijwielbenoodigheden wendt U tot het huis Fr. HOFLACK, Rijwielen <c Salvator en wordt lid van de Ypersche Wielrijdersclub Casino Hotel, waar alle inlichtingen verstrekt worden voor verzekeringen, toerisme, enz... Wanneer men met de eerste flitsen van de stralende zon de oefenende rennerschaar allerwegen ontmoet, dan wordt men gewaar dat het nakende seizoen weerom iets van primakrachten zal verzamelen die morgen en acht dagen in den Omloop van Limburg den eersten strijd zullen uitvechten om 's Zondags nadien in den Omloop van De Dag de tweede uitgave te bezorgen. Dan eerst zijn zij voor 6 maanden weerom in span ning gebracht en zullen de eenen zegepralen, anderen zullen ontgoocheld uit den strijd treden. Nog anderen, gekweld door val of ongelukken, zullen misschien door de eerste uitslagen ontmoedigd heen stappen. Intusschen doen de crossers er nog een schupken op. en Zondag 11. betwistten ze hun nationaal kampioen schap. dat benevens rijk aan incidenten, ook de verras sing zag van 5 man samen te zien aankomen, waarvan Thys alleman vloerde. Een klacht door de renners van het peloton tegen den winnaar bracht niets op, en Thys b'eef kampioen. De groote favori Seynaeve eindigde 14 door ongevallen. Uitslag: 1. Omer Thys (afz.), in 1 u. 21 m. 16 sec. 2. V rmeiren P. (afz.). op 1 lengte: 3. Vermassen Kamiel (Denderstreek), op 1/2 lengte; 4. Kneepkens Juul (Pé- dale Curegem), op 1/2 lengte: 5. Gahy, op 1 lengte 6. Willems Maurits, in 1 u. 22 m. 7 sec.7. Walschot, in 1 u. 22 m. 7 sec 8. Van Damme 9. Roosemont, in 1 u. 22 m. 33 sec.10. Hamelrijck, 1 u. 22 m. 56 sec. 11. Van Hellemont, in 1 u. 22 m. 56 sec.; 12. Simaer, in 1 u. 23 m. 8 sec. 13. Declercq, 1 u. 23 m. 24 sec. 14. Seynaeve15. Coquereaux, 1 u. 23 m. 29 sec. Bij onze eerste koersen -willen onze geburen niet ten achter blijven en in Italië werd Milaan-Turijn gereden; terwijl men dacht een Olmo, Martano. Bartali of zoo meer als overwinnaar te zien. was het de jongere Fa- valli die zich de weelde veroorloofde Olmo met een wiel te kloppen. Uitslag1. Favalli, 250 km. in 7 uur 24 min Gemid deld 34 km. 850 meter per uur2. Olmo. op 1 wiel3. Montesi4. Gios 5. Fantini6. Landini7. Chapini 8. Mollo9. Bergamaschi, allen zelfde tijd 10. Valetti. op 1 min.; 11. Pesenti, op 2 1.12. Del Cancia, or 1 m. 3013. Rcgorra. op 1 wiel enz. Er namen 105 renners aan dezen wedstrijd deei. In den grooten prijs van Nizza. welxe mee.-t do°r renners werd geloopen. die ginds hun oefenperiode doormaken, werd de zege insgelijks veroverd door een jonge opkomende kracht. Mallet, die Level. 1 ietto, Camelini. Gianello en Frechaut klopte. En zoo komen we aan de reeks Clubkampioenschappen die Zondag te allen kante werden betwist en waar van wij dit van Meenen Sportief zagen voorbijtrekken. Het moet gezegd worden, dat de renners maar weinig over hebben om eens de belangen te behartigen van dezen die jaar in jaar uit voor hen iets ten beste doen Zoo was het ook het geval met de heringerichte Club van Meenen Sportief We konden maar 7 renners aan het vertrek zien. en al gelden voor sommigen onder hen redenen om niet aan te zetten, lijk voor Miel De- croix. die zijn koers gaf, voor anderen, die we liever niet noemen, geldt geen verschooning. In elk geval zeven renners, waaronder eerevoor zitter F. Vervaecke. trokken den koersbroek aan en lapten 100 km. af die gewonnen werden door Jan De- man die nu benevens Cross kampioen van West-Vlaan deren ook kampioen is van de Club. Alles belooft dus voor Jan. Uitslag: 1. Deman, de 102 km. in 2 u. 45; 2. Lucien Vlaemynck. op 50 meter3. Remi Decroix, op 1 m. 30 4. Jef Demuysere, op 2 min (rijwieldefekt) 5. M. Van- denberghe. op 13 min.6. Lecluyse. op 1 meter. In Moeskroen reed Noël Declercq 1'' vóór Lanssens en Defoordt. G. Bekaert en Guelton. Noël steekt dus vroeg in forme, en zal te duchten zijn in de eerste proeven. In Vijve St Elooi werd het kampioenschap afzonder lijk betwist, t.t.z. beroepsrenners en onafhankelijken samen en dan de juniors. In de eerste kategorie haalde Jules Lowie de zege vóór Windels op 1 wiel, met Alb Vandenbroucke op de 3"' plaats, wijl bij de juniors Roger Knockaert het haal de op Ccorevits en Poltje Salomé 4'1 werd. Al mannen die we Zondag aan slag zullen zien in Gent-Yper. De Groote Prijs Emiel Decroix En zoo komen we tot de beginnelingen die Zondag 11. bij zomerweertje hun le koers liepen bij Miel Decroix. Vooreerst veel renners, ontzaglijk veel volk. door het schoone weder aangelokt, welgelukte koers en goede nering. Wat wilt u nog meer. 58 renners is een schoon lot, waaronder de besten der streek en een overwin naar, die vele koersen zal winnen dit jaar. In elk geval de opkomst der belangstellenden staat borg voor het nakende seizoen en dit zal aan de renners ten goede komen. Desimpelaere 1' en Degryse 2® in den Grooten Prijs voor beginnelingen Emiel Decroix. Uitslag: 1. Desimpelaere. 55 km. in 1 u. 48 min., Le- deghem 2. Degryse. Ledeghem3. Divoy. Waasten 5. Depuydt Jos., De Panné 5. Boone Achiel, Meenen 6. Verscheure, Meenen7. Vandenberghe G., Roeselaere; 8 Colpaert Hilaire. Ruddervoorde 9. Degraeve Maur., Yper; 10. Vandorpe, Dixmude 11. Knockaert Rog.. Rekkem 12. Vercaigne Gaston. Komen13. Rogghe, Thourout. Sprinter. Uitslagen der matchen van Zondag 6 Maart 1938 F. C. Roeselaere Ieseghem 21 Sweveghem S. K. Roeselaere 32 St. Kprtrijk R. S. Waereghem 102 Wakken Rumbeke i2 Waereghem Sp. Lauwe 50 St.. Moeskroen S. V. Blankenberghe 30 Heyst C. S. Yper 12 Tweede Afdeeling F. C. Heyst 1 C. S. Yner 2 Zegevierend zijn onzen jongens van hunne lastige ver plaatsing naar Heyst teruggekeerd, want met 2-1 heb ben zij de twee reddende punten veroverd. Dat de match van geen leien dakje ging loopen, was te voor zien, daar de Noordzeestranders er insgelijks op belust waren om de zege te behalen. Immers bij een gebeur lijke overwinning konnen zij nog gelegenheid hebben om ons in te halen indien het noodlot wilde dat wij de twee laatste matchen verloren. Doch onze jongens had den klaar en kalm den toestand ingezien. Zij wisten dat zij het beste van hun krachten moesten in de weeg schaal werpen, ten einde voor goed het afdalingsvraag- stuk op te lossen. Zij zijn er in geslaagd niettegenstaan de onze tegenstrevers alle middeltjes gebruikt hebben om den scheidsrechter in zijne taak te dwarsboomen. Deze heeft zelfs een rechtmatig toegekend doel (de spe lers stonden reeds gereed voor den volgenden aftrap) afgekeurd en dit op protest van de lokale ploeg. Doch 't heeft weinig gebaat. De rood-witten waren goed ver trokken, hebben het voordeel genomen van in het begin van de match en toen de thuisspelers er met vuile voe ten begonnen door te gaan. hebben zij kalm de taak verder opgenomen en den inzet der partij niet meer ge lost. Bij het eindsignaal stond de vreugde op ieders ge laat te lezen en menigeen die het nieuws te Yper ver nam en reeds den moed had laten zakken, was uiterst voldaan dat rood-wit, niettegenstaande alle geschrijf en gewrijf, toekomende jaar toch zijn kleuren in de reeks A zal verdedigen. Voegen wij er nog aan toe dat beide doeltjes door centervoor Beddeleem op meester lijke wijze werden aangeteekend. Juniors R. S. C. Meenen 5 C. S. Yper 0 Van de verplaatsing naar Meenen hadden wij beteren uitslag verwacht. Niet dat een zegepraal maar voor het pakken viel, doch de ontmoeting kon op een gelijk spel of ten minste op een min afgeteekende manier ten einde geloopen zijn. Aanvankelijk scheen het spel te willen vlotten daar Meenen enkel aan de 15' en 40- min. kon aanteexenen. Na de rust echter geraakten de plaatselijke juniors in zwier en teekenden aan de 15®, 3C en 40= minuten aan. terwijl onze voorwaartsen enkele gele genheden lieten voorbijgaan om de eer te redden. Gezien de internationale matchen te Luxemburg en te Brussel, valt de competitie wederom stil tot 20» Maart. Alsdan krijgen wij de juniors tegen F. C. Ise- ghem en tweede tegen Waereghem Sport. NEMO. De Katholieke Kring werd in de Bascule met 25 tegen 21 punten verslagen. In het begin van het spel vlotte het niet al te wel, zoodat de kringers een achterstand' van 12-7 goed te maken hadden Geleidelijk echter ging het beter bij zoover dat de stand op 20-19 kwam te staan. De laatste enden echter brachten de beslis sing. zoodat de Bascule nu alleen aan de spits der klas sering prijkt. Klassement Bascule 7 5 2 161 137 3 Statie 6 4 2 133 134 4 Postje 6 3 3 127 121 3 Coo 6 2 4 117 136 2 Katholieke Kring 7 2 5 159 169 2 Woensdag aanstaande 16 Maart, match Statie-Postje. Falies «-bolders zullen zich geduchtig moeten inspan nen om het punt in de wacht te slepen, want Noyez' ploeg steekt goed ineen en heeft ook nog kans om voor de eerste plaats mede te dingen. Van den'anderen kant zou het winnend punt best aan de Statie te pas komen, want bij gebeurlijk verlies zou de toestand minder roos kleuriger voorkomen. Liefhebbers, men hoeft u dus niet te overpraten om zulken wedstrijd te gaan bezichtigen. DE REIS NAAR ANTWERPEN Daar het aantal plaatsen voor de reis naar Antwer pen op 27 Maart e. k., beperkt is. is de inschrijving reeds gesloten. Dit is natuurlijk zeer spijtig, maar, «Het achterste paar xrijgt de krakelingen», zegt het spreekwoordHet is natuurlijk voor ons, inrichters, een groot genoegen, dat dit uitstapje een succes wordt Hier volgen nog enkele inlichtingen nopens uren van vertrek 's Morgens wordt om 6 uur zeer stipt, aan de Café Central. Groote Markt, vertrokken. LET WEL. Er zal naar geen laatkomers gewacht worden, wie het ook zijHet uur van terugkomst zal volgende week medegedeeld worden, maar ik denk van nu af reeds te kunnen verzekeren, dat de terugreis uit Antwerpen rond 19 of 20 uur zal geschieden. Bij de aankomst te Antwerpen, zal het Koningin Astridbad seffens bezocht worden, om de deelnemers zoo spoedig mogelijk vrijen teugel te laten. De zwem mer" en zwemsters, worden verzocht van hun badkos tuum mede 'te brengen Namens Ypres Swimming Club De Secretaris. Roger Demey. De Worstelmeeting. die Zaterdag avond voor de eerste- maal in leper werd ingericht, kende een groot succes. Kracht en Eendracht van Alveringhem. maar inzonder hun leider, de Ieperling Camille Salomé. mogen fier zijn van hun werk. Hier volgen de technische uitslagen; Grieksch - Romeinsche stijl 2 hernemingen van 10 minuten. 1 kamp. 1' Herneming: Van Landuyt, K. W. C. 51 kg. vloert De Ruyter K E.. 49 kg. in 2'12", met schoudergreep. 2® Herneming: Van Landuyt vloert De Ruyter. in 1 2 door enkele schoudergreep. 2® match 1 Hern.Masselis K. W. C. vloert Coutereel Marc, in 3'44", door schoudergreep. 2 Hern.Masselis vloert Coutereel. in 34", door brug- indrukking. 3' match. 1' Hern.: Deschuymer K. W. C. vloert Dehem K. E. in ol", door brugindrukking. 2 Hein.: Dehem, wint na 4*34", door opgave. 4' match. 1 Hern.: Pattou K. E.. vloert Denis K. W. in 1'36", door armrolling. 2 Hern.Pattou vloert Denis, in 23". door armrolling. 5' match. 1 Hern.Dimanche K. E. vloert De Paepe V. K. in 3 43'. 2® Hern.: Dimanche vloert De Paepe na 6'23". door armgreep. gevolgd van brugindrukking. o' match. ^ern. Debul K. W. C vloert Coutereel Isidoor !n 27 door dubbele armgreep. 2 Hern.Debul vloert Coutereel na 4'. door brugin drukking. 7' match. 1,^ï,ernj: Nuytten K- W. C. vloert Coutereel Maurice na 111 door armgreep Ft "oofdkamPen Grieksch-Romeinsche stijl. ®en vin f.tLF?ne K' W' kampioen van beide Vlaande- greep enne y K.. in 4'33". door enkele schouder- tvtt Vrije stijl Vsna!fren Baert' doen match-nul. greep. V'°ert Etienne= in 3'50", door schouder- we",bwnrrftUitgel°,0fd door de Ypersche Centrale Brou- nen met 9 nunt°r .^ortriiksche Worstel Club gewon- Een humorictf F V°°r Alveringhem, met 5 punten. gekenden bern e. wec^trijd tusschen Meysman, den uit Meener e!a,sr'- er uit Meenen, en Vandevelde, ook •en enTehaafde d^ lac^— der toeschouwers tril- en oenaalde dan ook vee' succes. Rcgisa.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 6