LUX-CHICOREI Y P R IA N A (see) LUCHTVAARTPOSTZEGEL ALLERHANDE NIEUWS s STAD YPER Hotel des Brasseurs, R. Colaertplaats Groote Prijskamp in PIKETSPEL STAD YPER OPENBARE AANBESTEDING Weefautomaten Picanol N. V. te Sepsr O Het Ministerie van Posterijen. Telegraaf en Telefoon heeft voor het Nationaal Comité voor Luchtvaartpro- pa ganda een reeks postzegels gemaakt, welke in alle postkantoren van het Rijk zullen verkocht worden, van 15 Maart tot 15 Mei 1938. en geldig zijn voor frankee ring tot 30 September 1939. De opbrengst van het opgeld is bestemd voor alle luchtvaartpropaganda doeleinde in België. Deze 'postzegel stelt Z. M. den Koning voor. in vlie- gerskieedij, gereed voor een vlucht aan boord van het militair vliegtuig waarmede Hij gewoonlijk zijn ver plaatsingen langs den luchtweg doet. De postzegels hebben volgende waarden 10 c. -I- 5 c. 175 fr. 25 c. 35 c. 5 c. 2.45 fr. 2.55 fr. 70 c. 5 C. Het Comité hoopt dat het publiek een gunstig onthaal zal voorbehouden aan deze uitgifte welke buitengewoon is verzorgd en waarvan het vaderlandslievend doel niet aan Zijne Majesteit den Koning ontgaan is. YPER. Diefstal. Vrouw Alfons Billiet-Dubois, landbouwster te Langemarck, was Zaterdag laatst, sa men met haar zoon, naar de markt gekomen om alhier haar boter en eieren te verkoopen. Zij plaatsten hun auto omtrent rechtover de herberg De Boerenholop de Vandenpeereboomplaats en gingen eerst naar de botermarkt, doch toen zij rond 8 u. 30 terug bij hun auto kwamen om dan ook de eiers aan den man te gaan brengen, bestatigden zij niet zonder verwondering dat de pander, die juist geteld 298 eiers bevatte, reeds uit de auto was weggenomen. Een stoutmoedige dief had van hunne afwezigheid gebruik gemaakt om alzoo op goedkoope wijze een grooten voorraad eieren op te doen. Klacht werd ingediend bij de politie, die een on- dc rzoek opende. Achtergelaten rijwiel. Maandag avond om 8 u. 30, werd aan den gevel van het huis van den Heer Dokter Grimmelprez, op de R. Colaertplaats. een aldaar ath- tergelaten velo. met taksplaat Nr 401.818, gevonden De eigenaar ervan zal voorzeker niet weinig verstrooid 7. in geweest om alzoo zijn rijwiel achter te laten, ten ware het hier een gestolen fiets betrof, hetgeen het on derzoek zal uitmaken. Rijwieldiefstal. Tijdens de stierenkeuring, die hier Woensdag morgen op de Veemarkt plaats greep, had Vandenbussche Lucien, landbouwer te Vlamertinghe. zijn velo tegen den gevel van het stedelijk slachthuis gezet. Toen hij echter rond 1 u. namiddag zijn velo te rug wilde nemen om huiswaarts te rijden, was een an der er reeds meê verdwenen. Een Bacchusvriend. Zekere M. C.. 25 jaar oud. wo nende alhier in de Blauwe Leliestraat, bevond zich Don derdag namiddag, korts na 1 u., op de Groote Markt en was zoodanig bedronken dat hij schier op zijn beenen niet meer kon staan. De politie leidde den dronkaard op naar den amigo, alwaar hij op zijn gemak kon ont nuchteren Erge val. Vrouw Oscar Van Maeckelberghe, ge boren Martha Platteeuw, van Zillebeke, kwam Dinsdag, rond 4 u. namiddag, per velo door de Dixmudestraat gereden, toen zij op zeker oogenblik uitgleed en ten gronde viel. De vrouw-, die zich in haar val den knoesel had gebroken, werd dadelijk ter verzorging naar het O. L. Vrouw hospitaal overgebracht. WAASTEN. Motobotsing. M. Destailleur Em.. van Komen, kwam per moto. vergezeld van zijne vrouw die op de duozitting had plaats genomen, van uit de richting der grens gereden. Op zeker oogenblik moest hij voor een stilstaande auto uitwijken, doch kwam al zoo in botsing met een licht motorijwiel dat bestuurd was door M. Suffly C.. van Quesnoy. Beide voertuigen sloegen om en alle drie de opzittenden liepen in hun val min of meer erge verwondingen op. Na door een dokter ter plaats zelf verzorgd te zijn geworden, werden zij per ambulancewagen naar een kliniek overgebracht. Autocamion door trein verrast. Dinsdag morgen had er op de baan Le Touquet-Le Bizet een erg onge val plaats, dat aan den zwaren mist is toe te schrijven Op het oogenblik dat M. Maxy Maurice, handelaar, wonende te Le Bizet, met zijn autocamion den onbe- waakten spooroverweg op het gehucht De Barriere overreed, werd het vorenste gedeelte van zijn voertuig aangebeukt door den trein, die om 6 u. 15 uit Komen vertrekt. Het voorgedeelte van den autocamion werd gansch verbrijzeld, doch gelukkiglijk slaagde de voer der erin nog tijdig uit het rijtuig te springen en ont kwam alzoo aan een erger ongeluk. Een onderzoek werd ingesteld. MOORSLEDE. Wanhoopsdaad. Zaterdag laatst was de 39 jarige J. Knockaert, timmerman van beroep, gehuwd en vader van drie minderjarige kinderen, naar het bosch gegaan om er boonstaken te hakken. Daar hij echter ongewoon lang weg bleef deden zijne familie leden opsporingen. Zelfs met middel van een speur hond werd den vermiste opgezocht, daar men vreesde dat hem ergens een ongeluk was overgekomen. Einde lijk heeft men den ongelukkige verhangen aan een boom teruggevonden. De reden dezer wanhoopsdaad is niet gekend. Wielrijder in de vaart gereden en jammerlijk verdronken, te Boesinghc Zondag avond, rond 21 u. 30. kwamen twee personen van Woumen. de genaamden Depoorter Roger en Es Robert, samen met Plaetevoet Constant, van Merckem, per velo langs de vaart Yper-Yzer huiswaarts gereden, na den namiddag te Yper doorgebracht te hebben. Depoorter, gevolgd van zijn twee makkers, reed voor op. doch gekomen aan het sas te Boesinghe. waar de weg een bocht maakt, werd hij door den mist bedrogen en reed met zijn velo de vaart in. Hij slaakte een smar- telijken angstkreet, waardoor Es, die hem volgde, ge lukkiglijk ter zijde uitweek. Zijn beide makkers hoor der aanstonds daarna een doffen plons in het water, waarna alles weer akelig stil bleef. Op hun hulpge roep kwam de sasmeester aanstonds toegesneld, doch Depoorter werd aan de oppervlakte van het water niet meer terug gezien en de nevel alsook de duisternis be letten alle verdere opzoekingen. Maandag van in den vroegen morgen reeds werd er. in tegenwoordigheid van den Heer Roger de Thibault de Boesinghe, burgemeester, van den veldwachter Sin- tobin en van een groote menigte nieuwsgierigen aan het dreggen gegaan. Op het blauw steen van den sasmuur. die een hoogte heeft van 5 m. 50. bemerkte men dade lijk de sporen van het tandwiel der fiets en ook het velowiel was nog op den schuinschen muur uitgetee- kend. Rond 0 u. 's morgens slaagde men er in het lijk van den drenkeling op te halen en een half uur later vischte men ook het rijwiel op. Het lijk werd naar het dooden- huisje overgebracht. Uit het gedane onderzoek bleek dat Depoorter den schedel gekloven had. zoodat de dood moet oogenblikkelijk geweest zijn. Men veronderstelt dat de ongelukkige met het hoofd voorover van den hoogen sasmuur is gestuikt. Het achterwiel van de velo was gansch buiten gebruik gesteld. Het slachtoffer van dit pijnlijk ongeval, dat zooals wel te begrijpen een groote ontroering in de gemeente veroorzaakte, was slechts 22 jaar oud en was nog onge huwd. Zijne familie werd met de meeste omzichtigheid verwittigd. Huldebetcoging Ali Sahs Ter gelegenheid van Kattefeest wordt op Zondag 13 Maart een huidebetccging ingericht voor den pathieken en hier door allen gekenden ioorreizige Ali Baba. die thans sedert 50 jaar met zijn nougat kraam naar de kermissen van Yper komt. Om 11 u. 's morgens wordt de gevierde met muzie voorop ten stadhuize geleid, alwaar hij officieel za ontvangen worden en door den Heer Burgemeester een herinneringsmedaille zal aangeboden worden. Daarna zal er aan Ali Baba een genegenheidsmani festatie. die met muziek zal opgeluisterd worden, ge bracht worden op de Groote Markt. Vivat Nougat. De Post irt de Internationale jaarbeurs var Brussel Ter gelegenheid van de internationale Jaarbeurs van Brussel dat aan den Heysel zal plaats hebben van 13 tot 27 Maart 1938 zal er. in den propagandastand der P. T. T. (Eeuwfeestpaleis linkervleugel) een bijzondere datumstempel in gebruik gesteld worden voor het af stempelen der voor de frankeering geldige postwaarden. Het publiek wordt vriendelijk verzocht genoemden sianc". te bezoeken. Buiten den verkoopdienst van post zegels voor verzamelaars die er zal werken zal er een fil.ii voor propaganda vertoond worden. Een afgevaardigde van het Bestuur der Posterijen zal er zich insgelijks ter beschikking van de bezoekers houden ten einde alle nuttige inlichtingen te verstrek ken en aanteekening te nemen van ingevingen of klach ten betreffende de postdiensten. Gevonden en Verloren Voorwerpen Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden. Vrijdag 4 Maart, door M. Bracke Sera- phinus. Hondstraat, een zweep. Zaterdag 5. door M. Defever Daniel, Janseniusstraat, een kaart voor prijsvermindering op het spoor, op naam van Catteeuw Angèle. Door M. Dewilde Maurice, Blindeliedenstraat. een soldatenvest en een katoenen broek en vest. Zondag 6. door M. Meuleman Raymond. Kaaistraat. een ledige mand en een paar dameshandschoenen. Woensdag 9, door M. Huyghe Henri, Capronstraat. een handzakie bevattende allerlei voorwerpen en een eenzelvigheidskaart op naam van Coussaert Henriette. Donderdag 10, door M. Procureur Arthur, Merghe- lynckstraat, een netzak bevattende een dames pull over en een voorschoot Door M. Van Limburg, van Yper, langs de baan tus- schen het Wieltje en het Canadeesch Monument van St Juliaan. een zak plantaardappelen. Verloren. Donderdag 3 Maart, door M. Lernout. van Gheluwe, 25 m. looddraad van 2 x 1 J. Zaterdag 5. een geldbeugel een belangrijke som in houdende. Maandag 7, door M. Hazebrouck Jules, Meenensteen- weg. twee aaneengehechte sleutels. Dinsdag 8. door M. Depoorter Henri. Groote Markt, een sa jetten handschoen. Donderdag 10, door M* Hoornaert Maria, Meenen- steenweg. een bruin lederen linker handschoen Huismoeders, PROEFT Burgerlijke Stand van Yper van 5 tot 11 Maart 1938 Geboorten Cardinael Roland, Vandenpeereboom plaats. 45. Wenes Monique. Vandenpeereboomplaats, 21. Russell Henry. M. Haiglaan, 166. Milleville Yvette, Yperleestraat, 14. Debeuf Willy, Lange Thou- routstraat, 25, van Houthem. Brei Ghislaine. Recol- lettenpoort, 5, van Boesinghe. OverlijdensVan Eecke Hendrik, 64 j., landbouwer, echtg. Proot Leonie. Lange Thouroutstraat, 25, van Bixschote. Mesure Henricus, 72 j., gepensionneerde hoofdtreinwachter, echtg. Morlion Emiliana, Jules Ca pronstraat, 8. Bossuwe Sylvie, 77 j„ z. b.. ongehuwd, Pcperinghesteenweg, 8 Derous Franciscus, 53 j., polierder. echtg. Macoq Anna. Bruggesteenweg, 88. Verdoene Edmondus, 78 j., z. b.. wed. Lamote Sidonia, Zonnebekesteenweg, 172. Moreel Gilbert. 10 j.. z. b„ Lange Thouroutstraat, 25. van Boesinghe. Huwelijksbelofte Carolus De Schepper, Staats- marine officier, kapitein ter lange omvaart, te Leuven en Germana Dambre, z. b te Yper. MARKTEN MARCHES Middelprijzen Prix Moyens Tarwe de 100 kilog. Froment les 100 kil. Rogge Seigle Haver Avoine id. id. id. id. S— <U TfJ S— TO o. j2 r S os 134,00 131,50 124,00 107,00 o 00 130,00 112,00 O o> 130,00 122,00 Aardappelen 100 k. Pommes de Terre Boter de kilogram Beurre le kilo Eieren het stuk CEufs la pièce Hoppe de 50 kilogr. Houblons les 50 kil. 121,00 118,00 115,00 115,00 37,50 38,00 42,50 43.00 23,75 23,00 i 23,25 23,00 0.60 0 47 0.40 0,43 iggy koopers verkoopers ex r- -H fc. rr O) -5 O. O Q. 133,00 I19,00 116,00 38 00 22.50 0,38 360 370 OP ZONDAG 20 MAART 1938 Man tegen man Aantrekkelijke Prijzen Inleggeld 5.00 fr. Inschrijving vanaf 15 uur. Trekking te 15.45 u. om daarna aanstonds de eerste ronde te beginnen. (519) A. Allo Accordeon - Liefhebbers Op Zondagen 13 en 20' Maart, speelt DEHOLLANDER in het Café Francis Hondstraat, 22, Yper APERITIEF - CONCERT van 11 tot 13 uur en ook van 16 tot 23 uur (518) STAD .VI E ESSEN De plaats van SECRETARIS der Commissie van den Openbaren Onderstand van Meessen is te begeven. De aanvragen tot deze plaats, dienen per aangeteekend schrijven gericht, tot den Heer Voorzitter der C. O. O. van Meessen, vóór den 20 Maart 1938. Wedde 300 fr. Namens de Commissie Bij bevel De d. d. Secretaris. De Voorzitter, Ghesquière. A. Breyne. S. V, Ypersche Weverij te Yper De Heeren aandeelhouders worden verzocht de gewone algemeene vergadering te willen bijwo nen die zal plaats hebben op Maandag 21 Maart 1938, te 18 uur, in het Hotel du Sultan, te Yper. DAGORDE 1) Verslag van den beheerraad en van het col lege der commissarissen. 2) Goedkeuring der balans der rekening van winsten en verliezen. 3) Ontlasting te geven aan de beheerders en commissarissen. 4) Statutaire benoemingen. Neerlegging der titels op den maatschappelij- ken zetel te Yper. S. A. Le Textile Yprois a Ypres MM. les actionnaires sont priés d'assister a l'assemblée générale ordinaire qui se tiendra le Lundi 21 Mars 1938, a 18 heures, a l'Hötel du Sul tan, a Ypres. ORDRE DU JOUR 1) Rapport du Conseil d'administration et du collége des commissaires. 2) Approbation du bilan, du compte des profits et pertes. 3) Décharge a donner aux administrateurs et commissaires. 4) Nominations statutaires. Dépöt des titres au siège social a Ypres. Société Anonyme LE FILET NOUÉ a Wervicq, Rue du Chateau CONVOCATION DE L'ASSEMBLÉE GÉNÉRALE ORDINAIRE MM. les actionnaires sont prévenus que. con- formément aux dispositions des articles 26 et 27 des statuts de la société, l'assemblée générale an- nuelle aura lieu le vendredi 25 mars, a 2 heures précises de l'après-midi, au bureau de l'usine, rue du Chateau, a Wervicq. ORDRE DU JOUR 1 Approbation des comptes de l'exercice 1937 2" Nominations statutaires. Op Maandag 21 Maart 1938, zal om 2 ure, ten Stadhuize, overgegaan worden tot de opening van de inschrijvingen voor het oprichten van een Nieuwe Lavatory in de Muziekschool Plan en lastenboek zijn ter inzage in het Stads- secretariaat. Het werk is voorbehouden aan de Ypersche aannemers. De Secretaris, De Burgemeester, G. ersailles. j Vanderghote. De Heeren aandeelhouders worden uitgenoo- 1 i op de Gewone Algemeene Vergadering wel- ke zal plaats hebben op'Dinsdag, 5 April 1938, om 10.30 u„ in den zetel der Maatschappij, Diksmui- dekteen weg, 9, leper DAGORDE erslag van den Beheerraad en van het ollege der Commissarissen. - Goedkeuring der Balans en rekening van Winsten en Verliezen. 3- Ontlasting der Beheerders en Commissa rissen. 4- Ontslag van een Beheerder en benoeming v an een plaatsvervanger. olgens de standregels moeten de aandeelhou ders die aan de vergadering wenschen deel te ne men, hun aandeelen neerleggen, minstens drie dagen voor de vergadering, ten zetel der Maat schappij of op de Kredietbank voor Handel en Nijverheid.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 8