De Kattekoers De Drie Belfortsteden M" Vandendriessche Georges Sonneville KANTTEEKENINCEN DENTISTE de Stuersstraat, 7 YPER Telefoon 311. Raadplegingen alle dage. Specialiteit van geperfectionneerde gebitten met waarborg. YPERSCHE VOETBALKRONIEK AANNEMERS LANDBOUWERS en PARTICULIEREN BEMINT UW PROFIJT! Voor uwe betonnen grafkelders, afsluitingsmuren en alle andere cementproducten wendt U in volle vertrouwen bij Bruggesteenweg, 96 YPER Gewaarborgd werk aan zeer genadige prijzen. BOLDERSNIEUWS Bericht aan de Leden van Ypres Swimming Club De omloop van de drie Belfortsteden Gent, Brugge, leper, ingericht door de Ypersche Wielrijdersclub ter gelegenheid van de hernieuwing van de Ypersche Katte- feesten, is een waar succes geweest. De duizende toeschouwers bij het vertrek, langs de baan en ter aankomst bewijzen dat een baankoers de voorkeur geniet bij een kermiskoers. Door gansch het vlaamsche land hoorde men niets anders danDe katte koers van Yper is in aantocht, en. jong en oud stond geduldig te wachten om onze juniors toe te juichen en de gelosten aan te moedigen. Deze wedstrijd dus is opperbest geslaagd, maar alswanneer wij nagaan hoe deze sportgebeurtenis in het leven werd geroepen, moe ten we even terugkomen om ons van een aangenamen plicht te kwijten. Het is ons onmogelijk iedereen te noemen die van dicht of van bij zijn tol van medewer king betaalde, maar het is onze plicht deze te bedan ken die zich op bijzondere wijze hebben onderscheiden. Het stadsbestuur mag eerst vernoemd worden en dan hebben wij de rijwielen Salvator. met M. Fr. Hoflack aan het hoofd, die op financieel oogpunt den koers mo gelijk gemaakt hebben. Vervolgens M. Gruwez, voorzit ter van het feestcomiteit. die altijd gereed is waar raad en daad noodig blijken. De Heer Cesar Mottrie. alg. vertegenwoordiger van de General Motors,- met Gasp. Van Limburg die de koersleiders vervoerde over Oost en Westvlaamsche banen. Tot slot moet erkend worden dat de ordedienst in de fijnste puntjes was verzorgd De Heer commissaris heeft er een handje van weg om de massa op afstand te houden, want Zondag laatst was het zeker geen gemakkelijke taak. Nu iets over den koers zelf Om 11 u. 50 vertrekken de renners in groep, vooraf gegaan door drie politieagenten van de rijwielbrigade. In Gent zelf is de belangstelling groot. Wat zal het langs de baan zijn Het is 12 u. 09 als de Brugsche steenweg bereikt en meteen het officieel vertreksein gegeven wordt. Intusschen is de karavaan der volgers zoo aangegroeid dat we voor ongevallen vreezen, wat gelukkiglijk het geval niet is geweest. Plots ontstaat er beroering in de groep. Een renner is er als de bliksem van door gegaan en in een ommezien heeft hij 100 m, voorsprong, dien hij voortdurend aandikt en te Waar schoot heeft Donze, want hij was het. een voordeel van 23 seconden. Het peloton laat niet begaan en aan een tempo van boven de 40 km. wordt de jacht ingezet. De moedige Donze kan het niet bolwerken en wordt even vóór Eecloo, stad die we na 44 minuten koers bereiken, ingeloopen door Delchambre gevolgd van het gansche peloton. Hier zijn er twee premies te betwisten. De eerste wordt door Donze. de tweede door Delchambre gewonnen. In gesloten groep gaat het naar Maldegem, waar we toekomen om 12 u. 48. Hier valt Vitse weg we gens bandbreuk. Brugge wordt om 13 u. 15 door het gansche peloton doortrokken. Een premie is voor Remue, een 2® voor Paepe. De belangstelling is hier buitengewoon groot. Intusschen hebben we de stad verlaten, de ren ners zitten nog allen samen, geen enkele kan er in sla gen weg te geraken. Nochtans worden er veel pogin gen gedaan, de eene door Donze. de andere door Re mue. nog een door Delchambre maar al de renners schijnen in form te zijn en alle ontsnappingen zijn vruchteloos. Torhout wordt bereikt om 13 uur 50. De premie is hier gewonnen door Declercq. Hier slagen enkele ren ners er in zich wat af te zonderen. Het zijn Remue, Lingier. Staelens, Delchambre, Delmuyle, Cnockaert en Declercq Intusschen is Salomé moeten achterblijven wegens krampen. De strijd is ingezet en die 7 renners verstaan zich wonderwel en gaan in vliegende vaart Yperwaarts. Te Sleyhaeghe moet Remue afstappen om zijn keten te verleggen en die mag er een kruisken over maken. De achtervolgende groep jaagt hard, maar vruchteloos. De eersten zullen niet meer ingeloopen worden. In tusschen zijn we bij leper en in het binnenkomen der stad schiet Delchambre zoo geweldig uit, dat niemand zijn wiel kan snappen en hij als groote overwinnaar alleen toekomt. De Heer Burgemeester is fier den palm te Kunnen overhandigen aan een jongen van de streek, alsmede de Heer Gruwez Aimé die hem de eerste sym bolische kattentrui doet aantrekken, dit onder de toe juichingen van het sportieve publiek. De overwinnaar DELCHAMBRE omringd door den heer burgemeester Vanderghote, Emiel Decroix en M. Aimé Gruwez. Uitslag1. Delchambre Alois, om 14 u. 37 2. op 17 s., Declercq A.3. Cnockaert R.4. Lingier J.5. Staelens P.6. Delmuyle H. 7. Knops J.8 Dick R.9. Paepe A.; 10. Ramon A.11. Verselder R.12. Schotte A.13. Re mue M.14. Roose A. 15. Berton A.16 Donze J. 17. Schollaert F.18. Vercaigne G.19. Franco M.20. Lanssens R 21. Simoens H.22. Van Hoylandt P.23. Rogiers A.24. Keukelier M.25. Vanpoucke F.26. Vandevivere M.27. Leersnijder A.28. Guelton R. 29. Hanssens A.30. Pollin A.31. Vanboxelaere E.32. De Kimpe L.33. Van Herenthals A.34. Devolder A.; 35. Vitse V.36. Salomé P.37. Divoy E. Sportliefhebbers, sluit u aan en wordt lid van de Ypersche Wielrijdersclub. Haar streven wordt steeds met succes bekroond, dit ten voordeele van de nering en de sport. Het Bestuur. door Albert BAFCOP DE DRIE BELFORTSTEDEN: EEN N AAM DIE KLINKT LIJK EEN KLOK DE KOERS ZELF: EEN REUZENSUCCES Hoe noemt hij nu weer die openingskoers van de Iepersche Wielrijdersclub Sommigen hadden het over Gent-leper, anderen weer over den «Kattekoers» terwijl op den aanplakbrief ver meld staatde Drie Belfortsteden en vermits het laat ste het best klinkt en een symbolische beteekenis heeft, zullen wij het maar bij de Drie Belfortsteden hou den Een blijvende herinnering zal leper aan den 13 Maart bewaren, omdat die dag in het teeken zal blijven staan van een overgrooten volkstoeloop om een historisch feest, waaraan de juniorskoers De Drie Belfortste den gedienstig een handje heeft toegestoken om het succes te helpen verzekeren. Een eigenaardige koers is het geweest met dat zot. jong geweld waartoe de klasse der juniors behoort eigenaardig, niet alleen om een interessante figuur die wij er hebben ontdekt en die niemand anders was dan dien sympathieken Meester Horrez die wel wist welken verantwoordelijken post hij vervulde als voorzitter van de Iepersche Wielrijdersclub en daarom den koers per moto volgde, van achter naar voren reed, de posities opnam, om zich dan weer te gaan verzekeren dat de achterblijvers niet naar unfaire middelen zouden grij pen. Eigenaardig niet alleen om dien voorzitter, zeggen wij, die met zooveel zorg over het goed verloop van zijn koers zorgde, maar ook om de wijze waarop er van Gent naar leper gereden werd. Met 51 renners waren ze uit de Artevelde-stad ver trokken en er volgden rap een paar uitloopingen van den Hollander Donze, een naam dien wij nog nooit ge hoord haddenmisschien daarom dat die onbekende het wilde toonen hoe rap hij wel per velo kon rijden, maar iederen keer zat de sterke vent, die Delchambre noemt, gereed om op hem te springen. Toen ging het in gesloten groep voort aiover Brugge naar Torhout met een snelheid die nooit onder de 40 per uur kwam en 't is toen dat wij het ons hebben afgevraagd hoe rap de renners tegenwoordig wel kunnen rijden, want niette genstaande die razende snelheid kwamen wij met 45 renners te Torhout aan en als wij een vijftal elemen ten verloren dan is het omdat ze met tegenslag af te rekenen hadden. Buiten deze stad echter rukte Delchambre deze groep heelemaal uiteen, in gezelschap van Lingier, Remue, Demuylle, Declercq. Knockaert en Staelens kilometers lang vochten zij om die 100 meters voorsprong te be waren in de groote groep werd de jacht hardnekkig ingezet, de hoofden bogen zich wat dieper over het stuur, maar dit belette niet dat het een lange keten werd waarvan wij schakel voor schakel verloren de kilometers en de geweldige snelheid begonnen in de beenen te wegen en de groep werd ten slotte in brok ken en stukken getrokken, maar de leiders bleven met 100 meter voorsprong Ieperwaarts stormen. Rond Hoog lede werd het gat tusschen de leiders en de achtervol gers grooter en grooter. wat vooral te danken was aan Delchambre die zich met al zijn krachten in den strijd wierp. Te West-Roosebeke werd het een zeker feitde zes leiders, Remue was door defekt weg gevallen, zouden niet meer ingeloopen worden De strijd had zijn hoogtepunt bereikt. Die achtervol gingsmatch tusschen Torhout en West-Roosebeke had ons aangegrepen het had er gegaan van man tegen man en iederen pedaalslag had nieuwe slachtoffers ge maakt. Tegen de aankomst gaf Delchambre nog een van die korte rukken met zoo'n geweld dat niemand het ver mocht zijn wiel te houden. De overwinning van Del chambre heeft ons niet eens verrasthet is bij hem een gewoon verschijnsel dat hij in de eerste koersen flink marcheert en nu hij met den stal van Rebry op oefening is gegaan moest hij zich een klas sterker too nen dan zijn tegenstrevers en dat heeft hij nu ook ge daan en dit is wel het beste getuigschrift dat wij heb ben kunnen geven. En de renners der streek, zult ge mij vragen. Die hebben hoegenaamd niet slecht geredentoen wij rond Maldegem Vitse langs de baan zagen staan, bezig met een nieuwen band te leggen, wisten wij dat hij er gerust een kruisje mocht over makende gang was veel te rap, zoodat er van inloonen geen sprake kon zijn wij vroegen 't ons integendeel af met hoeveel achterstal hij wel te leper zou toekomen. En vermits er te Torhout nog 45 renners samen zaten en Vitse het toch nog aan boord lei om 35e te eindigen, moet hij flink gereden hebben en dat geeft recht om hoop te hebben in de toekomst. Salomé zagen wij voortdurend in de eerste rangen tusschen Brugge en Torhout, hij voelde wel dat er on- weder in de lucht hing en het verwonderde ons dan ook dat hij er niet bij was toen de slag ingezet werd na den koers wist hij ons te vertellen dat hij gekweld werd door krampen, een plaag waardoor veel renners in de eerste koersen aangegrepen worden en wat evenveel beteekent als tekort aan oefening. Wij besluiten met te zeggen dat, niettegenstaande wij een half uur voorop waren op het gestelde uur, er over al veel belangstelling was langs den weg en dat wij dik wijls tusschen een dubbele haag van toeschouwers heb ben gereden, met als slot een machtigen toeloop van volk in leper zelf. En dit moet voor de Iepersche Wielrijdersclub in het algemeen, en voor den Heer Aimé Gruwez in het bij zonder, een spoorslag zijn om toekomend jaar met een nieuwe uitgave voor den dag te komen. Stade Moescroen F. C. Heyst F. C. Roeselare S. V. Blankenberghe Stade Kortrijk M. E. Wakken Matchen van Zondag 20 Maart 1928 C. S. Yper Waereghem Sp. S. K. Sweveghem R. S. Waereghem S. V. Rumbeke F. C. Iseghem W. S. Lauwe j S. K. Roeselare Tweede afdeeling C. S. Yper Waereghem Sp. Het einde der kampioenschappen nadert met rasse schreden, want er blijven enkel twee ontmoetingen te betwisten, namelijk morgen thuis tegen Waereghem Sp. en op 27 Maart te Wacken op verplaatsing. Daar de match te Heyst in ons voordeel afgeloopen is. mogen onze jongens alle bezorgdheid aan kant zetten, om ver volgens het hunne bij te brengen om de laatste wed strijden in hun voordeel te doen eindigen. Niet dat de ze matchen vooraf gewonnen zijn, want de mededin gers zijn de eerste de beste niet, vermits wij weder- keeriglijk met 7-0 door Waereghem en met 4-2 door Wacken in de heenronde overwonnen werden. Wat de ontmoeting van morgen aangaat, onze jongens hebben te allen tijde tegen Waereghem Sport schoone kampen geleverd en wij verhopen dat zij ditmaal aan de ge woonte niet zullen te kort komen. Supporters, wit ver wachten u om in de laatste officieele thuismatch utve spelers te komen aanmoedigen. Juniors C. S. Y'per F. C. Iseghem De Juniors moeten insgelijks nog twee matchen spe len tegen Iseghem thuis en Waereghem Sport op ver plaatsing. Te hopen dat zij van deze gelegenheid zullen gebruik maken om nog een punt of twee afhandig te maken. Het Bestuur van C. S. Yper brengt ter kennis van de sportliefhebbers dat op 3 en 10 April een beker zal be twist worden tusschen de elftallen van F. C. Poperinêhe en C. S. Yper. De eerste match gaat door te Yper. Voet balliefhebbers, houdt die dagen vrij. Het Bestuur van de Supportersclub brengt ter kennis van de sportliefhebbers, die de reis naar Wacken op 27 Maart willen medemaken, dat zij zich uiterlijk op Vrijdag 25 Maart in het lokaal bij Alb. Blootacker moe ten laten inschrijven. 239)' De Statie heeft het punt van den wedstrijd tegen 't Postje in de wacht gesleept, doch 't heeft er nipt ge gaan, vermits de einduitslag 25-24 luidt. Gedurende gansch de partij waren beide partijen niet ver van el kander los geraakt, en toen 't Postje de kans kreeg om de zege te behalen, gingen de aangeboden kansen te loor en won de Statie met een tikje geluk het zoo kos telijk punt Daarmede deelen Bascule en Statie de eer ste plaats. Klassement Bascule 7 5 2 161 137 5 Statie 7 5 2 158 158 5 Postje 7 3 4 151 146 Coo 6 2 4 117 136 2 Katholieke Kring 7 2 5 159 169 2 Woensdag aanstaande 23 Maart, match Kring-Coo in de tra der Rijselstraat. Alhoewel het tusschen de twee hekkensluiters gaat, zal de kamp niet van belang ont bloot zijn, daar de Kringers en de Coobolders aan el kander de laatste plaats zullen willen opofferen. Wie haalt het Nevejans'ploeg of Vandenbussohe's man nen Komt zien en oordeelt. De Reis naar Antwerpen ZEER BELANGRIJK Door het groot aantal plaatsaanvragen. voor de reis naar Antwerpen op 27" dezer, hebben we ons genood zaakt gezien, mits een groote geldelijke opoffering, van ons een tweeden auto-car aan te schaffen. Daardoor zien we ons verplicht, en dit is natuurlijk zeer spijtig, van een kleine verandering te brengen aan de deelne- mingsvoorwaarden. De prijs van 10 fr. wordt behouden, maar. de leden die het Koningin Astridbad zouden wil len bezichtigen, moeten zelf den inkomprijs betalen 1 inkomprijs. die 4 fr bedraagt. We hopen dat. gezien den bijzonderen toestand waar in we ons bevinden, iedereen zal instemmen met ons besluit, temeer, daar de deelnemingsprijs steeds spot goedkoop is. Door het nemen van dien tweeden car, beschikken u e n,og over een zes-tal plaatsen, dus, die nog de reis wil meemaken, hoeft zich te haastenDe inschrijvingen worden aanvaard, mits 10 fr.. in het Café Central, Groote Markt en dit, tot 24 Maart. Zooals verleden week gemeld werd, zal om 6 uur, heel stipt, aan het Café Central vertrokken worden, ter wijl de terugkeer om 19 u. 30, aan de Middenstatie te Antwerpen zal plaats hebben. Namens het Centraal Comiteit van Ypres Swimming Club De Secretaris. Roger DEMEY.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 6