VELOSPORT SALVATOR SALTOR YPERSCHE VOETBALKRONIEK CROOTE VOETBALMATCH ZWEMKRONIEK Matchen van Zondag 27 Maart 1938 M. E. Wakken F. C. Roeselare Stade Moescroen S. V. Blankenberghe Waereghem Sp. F. C. Heyst Stade Kortrijk C S. Yper W. S. Lauwe S. K. Roeselare R. S. Waereghem F. C. Iseghem S. K. Sweveghem S. V. Rumbeke Uitslagen der matchen van Zondag 20 Maart 1938 S. K. Sweveghem St. Moeskroen 14 R. S. Waereghem -r Heyst 51 C. S. Yper - Waereghem Sp. 14 Rumbeke R. C. Roeselaere 12 Iseghem S. V. Blankenberghe 2—0 Lauwe Stade Kortrijk 25 S. K. Roeselaere Wakken 13 Tweede Afdeeling C. S. Yper 1 Waereghem Sp. 4 De laatste officieele ontmoeting werd, niettegenstaan de het kattefeest, door een bevredigende opkomst bij gewoond. Scheidsrechter Samyn stelde volgende ploegen in ljjn Waereghem Sp.Vanhoutte Vanoverstraeten Vanoosthuyse Dedeken Devenyn Dendas Deketele, Depraetere, Vandercruyssen, Desmet, Rogge C. S. Yper Dehaene. Vansevenant, Beddeleem, Vanlimburg, Rotru Ossieur Godderis Lesage Versa vel Gryffon Sonneville De opgooi wordt door de bezoekers gewonnen en de rood-witten trappen af om dadelijk den eersten aanval te wagen. Op inzenden van Dehaene, schiet Rotru bo ven. Verder zijn nog aan te stippen schoten van Van limburg en Beddeleem, die door Vanhoutte opgevangen worden. Waereghem bekomt den eersten hoekschop, die achter gezonden wordt. Opeens hebben onze voorwaart- sen de goede carburatie gevonden. Het leder wordt van Dehaene naar Vansevenant overgezet, deze geeft aan Beddeleem die niet aarzelt om het eerste doel aan te teekenen met de 6® minuut. De bezoekers gaan er nu op hunne beurt geweldig op los en, op inzenden van Rotru. teekent Desmet den gelijkmaker aan na 12 mi nuten spel. Na eene poging van Beddeleem en Rotru, mist center voor Vandercruyssen een reuzenkans vóór ons doel. Een weinig nadien is het corner voor de Ga- verbeekzonen, die niets oplevert. Op freekick voor handspel schiet Beddeleem hoog boven. Na een aanval door Vanoverstraeten ten koste van «hands» gestuit, zendt Ossieur geweldig naar doel, maar Vanhoutte stopt op de lijn. Een hoekschop voor Yper blijft onbenuttigd, terwijl zendingen van Godderis en Vanlimburg door den vijandelijken doelbewaarder onschadelijk gemaakt worden. Depraetere, die doorgebroken is, vindt niets anders dan torenhoog boven Sonneville's doel te schie ten. Op hoekschop voor de thuisspelers wordt de rust gefloten. Stand 1-1. Na de herneming vlucht Rotru er van onder, geeft gepast in, Dehaene kopt in de goede richting, doch Van houtte redt in corner, die ontzet wordt. Ossieur begaat handspel voor de backlijn. Desmet schiet machtig naar onze kooi, Sonneville kan niet genoegzaam tusschen- komen en Waereghem heeft de leiding met 2-1 aan de 4® minuut. Onze keeper kan enkele oogenblikken later een schot van Vandercruyssen uit den hoek uithalen en het leder in corner verwerken. Deze geeft aanleiding tot een nieuwen .hoekschop, evenwel wordt het gevaar afgewend Twee hoekschoppen voor Yper brengen niets op, alhoewel een schermutseling van belang vóór Van- houtte's kooi ontstaat. Het spel vermindert vervolgens fel van gehalte en de scheidsrechter moet soms terecht tusschenkomen. Op algemeen vooruitrukken verschalkt Desmet Sonneville aan de 25® minuut. 3-1 voor Waere ghem. De rood-witten geven het echter niet op en ko men Vanhoutte nog verontrusten. Deze moet het eind- schot van Beddeleem in corner redden. Het leder, goed door Rotru gegeven, vliegt langs den paal buiten. De ketele, die zwaar gevallen is, wordt buiten het veld ge dragen daar men voor een schouderontwrichting vreest. Doch na de match bestatigt men dat het zoo erg niet is. De bezoekers, dieer soms goed doorgaan, gelukken er in een vierde punt aan te teekenen aan de 40® minuut. Verder verloopt het spel op eentoonige manier en het einde komt met een overwinning der bezoekers. Jon gens, wij hadden gedacht dat de laatste thuismatch op een rood-witte zege ging uitloopen, of ten minste dat een puntenverdeeling u beschoren lag. Doch, 't is an ders uitgevallen. Tracht te Wakken, waar gij morgen naartoe reist, het beter af te handelen om het seizoen waardig te sluiten. Juniors C. S. Yper 1 F. C. Iseghem 3 De juniors, die met een erg gehavend elftal moesten optreden, hebben zich duchtig te weer gesteld en kon- nen zelfs met een weinig overleg het gelijk spel afdwin gen. Doch de zenuwen waren te erg gespannen en me nige kans werd verkeken. Aan de rust leidde Iseghem met 2-0. Na de herneming begonnen de juniors goed, maar konnen het niet verder brengen dan de eer te red den en dit door toedoen van Becquart, terwijl Iseghem den eindstand eerder op gevleide manier op 3-1 kon brengen. Morgen doen de juniors de laatste verplaat sing van het seizoen naar Waereghem Sport. Te Yper wonnen de Gaverbeekzonen met 3-2. zoodat onze jon gens, op verplaatsing ditmaal, zich heftig zullen moeten verdedigen om een bevredigend resultaat te verwezen lijken. Dinsdag 11. werd onder grooten toeloop van vrienden en kennissen speler Claeys André ten grave gedragen. André werd bij het leger en tijdens oefeningen erg ge kwetst en is aan de bekomen verwondingen bezweken. In naam van C. S. Yper werd er een bloemenkrans op zijn graf nedergelegd. Het Bestuur en spelers van C. S. Yper bieden langs dezen weg aan de familie Claeys nogmaals hunne innige deelneming aan. Het Bal van de Supportersclub Op Zaterdag 9 April, om 20 u., richt de Supporters club van C. S. Yper een prachtig bal in, met de mede werking van Ypres Swimming Orchestra, dat reeds een overgroot succes gekend heeft. Het dansfeest gaat door in het Victoria Palace, waar tafeltjes kunnen voorbe houden worden. De accordeon-virtuoos Maurice Vande- kerckhove, van Moescroen, heeft zijn medewerking toe gezegd en die attractie alleen zal een deelname aan het bal wettigen. Supporters, allen op post dien avond. Brengt vrienden en kennissen mede en aan leute en plezier zal het niet ontbreken. MAANDAG 28" dezer, om 5 ure Terrein Stade Yper Herbergiers-Restaurateurs Yper - Hotel personeel Yper Algemeene ingangsprijs 1.50 fr. De Ypersche herbergiers en de hotelbedienden zullen eens hun dagelijksche beslommeringen aan kant zetten, en de Shoesaantrekken ter gelegenheid van de vriendenmatch, welke Maandag namiddag, om 5 ure, doorgaat. Uit goede bron hebben wij vernomen dat beide ploe gen zich duchtig getraind hebben, en dat de Café bazen en Gargons eens zullen laten zien dat ze nog wat anders kunnen, dan demis tappen, of bestellen, of.zelf uitdrinken Het schijnt dat er reeds ettelijke bakken Super en Export verwed geweest zijn op de wederkeerige kan sen. Doch het is een zeer moeilijke kwestie hier een pronostiek te vellen. Beide ploegen zijn immers in de meening dat ze den beker, milde gift van het Hotel Ypriana, zullen winnen, zoodat het geraadzaam is zich te onthouden. Het zal er spannen, Maandag, dat is ze ker. En de liefhebbers van aangename sport zullen zich de verplaatsing niet beklagen. Melden we nog, tenslotte, dat de oud-internationaal, Michel Vanderbauwhede als scheidsrechter zal optreden. Goed heil aan herbergiers en Hotelpersoneel. APOU. Stilaan vertoonen de eerste uitslagen op de baan welke renners zich dit seizoen zullen onderscheiden en ook met het mooie Lenteweertje, waarmeê we beje gend zijn, werkt het aanstekelijk op de renners, die van de gelegenheid dankbaar hebben gebruik gemaakt om zich schrap te zetten tegen den harden arbeid die hen wacht. Vooral de profs, want we bezitten er nu een stal, zullen vanaf Zondag toekomende in den dans zit ten, in Antwerpen-Gent en terug, wijl Capoen met leer meester Rebry naar den koers Parijs-Nizza is getogen en de hoop van de Zuiderstreek meedraagt. Al klimt Remi niet al te best volgens de commentaar na den ln rit. toch meenen we te weten dat deze rittenkoers iets naar zijn tand moet wezen, ten ware hij nog niet ge noeg gerodeerd zou zijn. Inmiddels draaien de eekhoorns hun 6 dagen gedoe nog voort. In Parijs liep Billietje nu eens met zijn dub- bel-lengte Kaers naar wien hij moet opzien als een schooljongen tegenover zijn meester. Maar hij bezit niettemin kwaliteiten en leert aan den Carlo mores in zake taktiek. Daarom ook dat de les goede vruchten afwierp en de oud-wereldkampioen voor het eerst een 6 dagen .rit won, en dan nog in Parijs met een verbluf fend meesterschap. Voeg daarbij dat Kaers, gesterkt door zulk een flinken Billiet, nog een 25.000 baardekens verdiende aan premiën. Om van te watertanden, hé. Uitslag: 1. Kaers-Billiet, (met 3782 km.) 561 p.; 2. Ignat-Diot, 376 p.Op 1 ronde 3. Pijn-Wals, 449 p.4. Pélissier-Pellenaers, 223 p.Op 2 ronden5. Magne- Speicher, 107 p.Op 3 ronden 6. Sérès-Giorgetti, 157 p.7. Bautz-Wengler, 99 p.Op 4 ronden 8. Egli-Bou- cheron, 277 p.9. Bouchard-Fournier, 147 p. In Chicago deed Debruycker het ook allerbest door aldaar met Letourneur den 6 dagen rit te veroveren vóór Jerry Debaets-Reboli, waarvan onze landgenoot er al eenige afgedraaid heeft en nog steeds te duchten is, zooals men kan bestatigen. Inmiddels komen de zesdagen van Brussel in gang en hier zullen de dubbeltjes aardig rollen. Immers, vrien den uit de Parijsche 6 dagen zullen nu tegenover el kaar staan, zooals Billiet die terug met Buysse rijdt, en Kaers die met Pijnenburg van wal steekt, wijl Wals nu met Guimbretière de kabien zal deelen en Giorgetti met Di Pacco zal huis houden. Voeg daarbij dat de vroegere koppelgenoot van Kaers, die Huys is, het opneemt met den jeugdigen Thyssens. Om hier een pronostiek voor uit te zetten, schijnt het al te veel gewaagd, Toch zou het ons niet moeten verwonderen indien Billiet zijn zege hernieuwde van Parijs, vooral met een uitgerus- ten Buysse, doch ze zullen nogmaals Slaats-Pellenaers op hun weg vinden. Daarvan zullen Ignat-Diot wel trachten hun plannen te smeden, wijl als outsiders Kaers met Pijnenburg wel zouden verrassen, ware het niet dat we vreezen dat Kaers, die alzoo twee zesdagen naeen rijdt, wel zou kunnen opgeven. Ons besluit dus is kort en goed Ignat-Diot, met na tuurlijk in eerste mate en op gelijke hoogte Buysse- Billiet en Slaats-Pellenaers. Na Milaan-San Remo, koers die gewonnen werd door Olmo en waar de eenige Belg De Caluwé geen potten brak, werd daags nadien een criterium geloopen. waar in Bartali iedereen les gaf in het klimmen, en een gan- sche ronde van 2 km. 800 m. vooruit liep over een af stand van 78 km. in 2 u. 15 min. Leoni werd 2® Gene- rati 3® Ott 4® en de Franschman Gallien 5®. In Parijs-Nizza of de koers naar de Zon, die een 10 tal Belgen onder de deelnemers telt en die Woensdag aanvang nam met Parijs-Nevers, 219 km., werd de 1® rit veroverd door Jaminet vóór Fréchaut. doch bijna iedereen had laatstgenoemde 1® gezien. 5 Belgen klas seerden zich in de gelijk spurtende groep, waaronder Disseaux 3® geklasseerd, Rebry, Lowie, Christiaens en Neuville. Prachtig. De andere landgenooten klasseerden zich als volgt23® Van Kerckhoven ex aequo met Louyet en Pirmez 54® Capoen. De 2® rit van Nevers naar St - Etienne, over 230 km., zag den jongen Franschman Mallet winnen, die, tot voor korten tijd onbekend, op den draad af bijna Milaan- San Remo won en dus ten volle in form is. Als het weerom maar geen eenjaarskind is, zooals Vietto, enz. indertijd, want vernieuwing in de Fransche renners- schaar dringt zich méér dan ooit op. Hij won dus dezen rit door ontsnapping met Disseaux en Christiaens, die veruit de geweldigste was en die naderhand dit moest bekoopen en lossen. Uitslag1. Mallet, 230 km. in 6.02 u.2. Disseaux 3. Lowie, in 6.05.154. Moretti, 6.05.42 5. Goujon 6. Auville 7. Jaminet8. een groep met Rebry, Louyet en Christiaens. De andere Belgen eindigden 30® Pir mez 38® Neuville 40® Van Kerckhoven 41' Capoen 54. Van Looy. Klassement na 2 ritten1. Disseaux, 11.51.11 2. Lo wie, 11.53 30: 3. Rebry, 11.53.58; 4. Christiaens, z. t. 5. Jaminet. z. t,; 6. Fréchaut, z. t.7. Marcaillou, z. t. 8. Litschi. z. t.9. Vanschendel, z t.10. Zimmerman^, t. Zoodat de leiding met Disseaux en outsiders Lowie en Rebry op uiterst betrouwbare schouders rust. Bij de onafhankelijken, die Zondag reeds in een 3 tot 4 tal plaatsen ten strijde werden geroepen, waren tal van bekende namen die den palm naar huis mee namen. Zoo onder meer te Weert St Joris, waar Pol Verschueren, de winnaar van de week voordien, Mon Delathouwer klopte met 1 volle lengte. Tack, van Lom- bartzijde die in de oudere kategorie voor het eerst optrad werd vijfde. Uitslag 1. Pol Verschueren, 140 km. in 4 u.2. Mon Delathouwer, op 1 lengte3. Albert Van Laeke, op 1 wiel4. Remy Depestel, op 1/2 lengte 5. René Tack, op 1 lengte 6. Denis Van Dijck, op 5 meter 7. Karei Lenaerts, op 3 min. 5 sec.8. Van den Binderie, op 4 m. 10 sec.9. Jabon. zelfden tijd. In Ransart was het Michel Verschueren, van Dotte- nijs, die het bloemengedoe inpakte om mee te nemen naar den huiselijken haard. Hij won vóór Windels, die dus 2 weken naeen een weinig te kort bolt, Vanhove, Depredhomme, Dorigatti, Jorion, enz. In Flemalle deed Riga er een beetje koren op den molen en wipte wijd vooruit over de blanke aankomst- lijn met 3 min. 20 sec. vóór Seyen, Staeren en Roger Lambrechts. Bij de juniors te Vichte had iedereen het gemunt op Delchambre, die zoo prachtig de kattentrui had ver overd, en dit met een onbedwongen meesterschap. Iedereen meende, en vooral zijn tegenstrevers, dat ze ditmaal zijn doen en laten gingen gadeslaan om op het gepast oogenblik erbij te zijn, maar als al de demarra- gen voorbij waren in die nijdige heuveltjes rond Tie- ghem, Coyghem en Ingoyghem, dan sloeg de Wies de ooren in den nek en plat op zijn fiets spetterde hij het vuur uit de straatsteenen om naderhand nog plat te vallen, een fiets te leenen, en met bijna 4 minuten voor sprong toe te komen. Zeg, Alois zou dit de zwarte kat zijn die u verder het geluk zal aanbrengen. Wij hopen en wenschen het U van harte. Uitslag1. Delchambre Alois, 100 km. in 3 u. 04 2. Vanderbeken, op 3 m. 40 sec.3. Vandermeerschaut, op 1 lengte 4. Des Maele, op 1 lengte 5. Vandermeersch; 6. Donze, allen wiel in wiel7. Knockaert, op 4 u. 30 m.: 8. Schatteman, op 1 wiel9. Claeys, op 1 lengte10. Delmuylle. zijn nog altijd de goede RIJWIELEN voorzien der beste verbeteringen en langen tijd gewaarborgd. BIJ ALLE VOORTVERKOOPERS. WINTERZWEMWEDSTRIJD Een paar verdienstelijke elementen van Ypres-Swim- ming Club, hebben het plan opgevat, van eens te too- nen, dat zij, evenals de Antwerpsche Ijsberen, niet bang zijn van het koude water. Zij hebben daarom aan Ypres Swimming Club voorgesteld van een wedstrijd in te richten, vóór het zomerseizoen begint, over een afstand van een paar honderd meters. Daar de zwem kom nog niet beschikbaar is, werd besloten van die match in te richten in de vaart Yper-Boesinghe. Vrij dag a. s., gaat die wedstrijd doorHet vertrek zal om 17 u. gegeven worden aan den depot van A. P. C., en de aankomst zal plaats hebben aan den eersten trap der kaai. De afstand zal dus een goede 200 meter bedra gen. Eenige neringdoeners hebben een paar mooie prij zen ter beschikking der inrichters gesteld, teneinde de deelnemers aan te moedigen. Niet leden van Ypres Swimming Club mogen aan den wedstrijd ook deelne men. mits zich op voorhand te laten inschrijven in het Café Central, Groote Markt. DE REIS NAAR ANTWERPEN 65 leden zijn ingeschreven voor de reis naar Antwer pen Een grooter succes mocht natuurlijk niet ver wacht worden, zoodat de inrichters mogen fier zijn van hun werk. Ik moet de aandacht der ingeschrevenen ves tigen op het feit, dat in den nacht van Zaterdag op Zon dag, het zomeruur in voege treedt. Vergeet dus niet, ten einde onaangename verrassingen te vermijden, van Zaterdag de klok een uur vooruit te zetten. Ik herinner er aan, dat het vertrek om 6 u. zeer stipt zal gegeven worden aan het Café Central, Groote Markt. LET WEL. - Er zal in geen geval naar laatkomers gewacht worden De reis is ook een mooie gelegenheid \oor de sportmannen, om de renners te gaan aanmoe digen, die deelnemen aan den koers van «De Dag»> namelijk Antwerpen-Gent-Antwerpen, 's Namiddags heeft in het Sportpaleis, in afwachting van de aan komst. een prachtige Wielermeeting plaats. Die mee ting begint om 2 u. 30, zoodat al degenen die willen, gaan zien. er ruimschoots den tijd voor zullen hebben. Onze lokale kampioenen Ghesquiere. Woets, Decroix enz., nemen er ook aan den koers deel. Rogisa.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 6