DE BAAS IN HUIS LUX-CHICOREI Y P R IA N A (see» ALLERHANDE NIEUWS Koninklijke Tooneelkring DE VLAAMSCHE STER YPER Op Maandag 4 April 1938 Bureel om 7 u. 30 Gordijn om 8 u. GEMEENTERAAD VAN YPER De Iepersche Kaartspelers te Brussel _ra ra Burgerlijke Stand van Yper Huismoeders, PROEFT HANDBOOCSCHIETINGEN LIGGENDE PERS STAANDE PERS BOLDERSNIEUWS Sport en Toerisme Uitslag der Keuring en Prijskamp G?ycérines et Corps Gras, a Wervicq YPER. Lastige Eva's dochter. Zekere C... M. die hier vroeger nog een herberg uitgebaat heeft doch thans te Nieuwpoort verblijft, was Zaterdag laatst eens naar Yper teruggekomen en bracht een be zoek bij hare schoonmoeder, wonende op het Hoorn werk. Daar begon zij de vrouw te beleedigen en allerlei lieve benamingen naar het hoofd te slingeren. Daar mede nog niet tevreden, trok ze dan bij den genaamde Lacante Henri waar zij hetzelfde spel herbegon en daarboven nog. in het hevigste harer furie, de ruit der voordeur aan stukken sloeg. Klacht werd tegen naar ingediend Rijwieldiefstal. De genaamde Sedeyn Georges, van Elverdinghe, had Zaterdag namiddag, rond 4 u. 30. zijn rijwiel geplaatst tegen den gevel van het Vlaamsch Huis alhier, doch toen hij wat later wilde vertrekken, stelde hij tot zijne verwondering vast dat zijn rijwiel door een ander persoon reeds was weggenomen. Inbraak. Zondag namiddag ofwel bij valavond is een onbekende binnengedrongen in het huis bewoond door C. V.. langs de Kiplinglaan. Het is slechts bij hunne thuiskomst, 's avonds, rond 8 u., dat de bewoners zulks bestatigden en dadelijk de politie verwittigden. De in breker had een ruit uitgesneden en het venster geopend en was dan alzoo in huis gedrongen. Men denkt echter dat hij in zijn werk verrast werd, want volgens de ge dane vaststellingen werd'er niets gestolen. Botsing. Maandag namiddag, om 2 u. 20, had er op de Groote Markt, juist tusschen de foorinrichtingen Luna Park en Auto-Skooter, een aanrijding plaats tus schen een auto en eeen moto bestuurd door een mili tair, Masselis Jules, van Moorslede, kwam met zijn auto van uit de richting der Boterstraat al over de Groote Markt gereden en wilde aldaar tusschen voor noemde foorinrichtingen indraaien om naar de Dix- mudestraat te rijden. Op hetzelfde oogenblik echter dat hij zijn draai nam. botste een moto, gevoerd door Haeyaert Michel, van Malmedy. en komende van uit de richting der Meenenstraat. op het vorenste van zijn auto. De motorijder viel ten gronde, doch bekwam ge- lukkiglijk niet het minste letsel. Hij verklaarde niet be merkt te hebben dat de autovoerder teeken had gedaan dat hij daar ging indraaien. Wat de moto betreft, deze was onder het rechter voorwiel van de auto gekneld, doch was maar lichtelijk beschadigd. De politie deed de noodige vaststellingen. Opstand tegen de politie. Maandag nacht, korts vóór 11 u. 30, waren eenige personen, waaronder zich enkele doppers bevonden, bezig met te wateren 'in de Gevangenisstraat op het oogenblik dat de op dienst zijnde politie aldaar voorbijkwam Wanneer de politie agent aan een dier gasten zijne eenzelvigheidskaart vroeg, kwamen de anderen er tusschen en stelden zich zoo brutaal aan dat zij zelfs den mantel van den politie agent scheurden. Ten slotte werden twee der kerels, de genaamden Dumolin en Larnou, naar het politiebureel opgeleid en er in den amigo opgesloten. Melkonderzoek. Woensdag morgen was de Heer toeziener der eetwaren naar Yper gekomen om er de melk te onderzoeken. Van al de onderzochte stalen, werden er ditmaal slechts twee bevonden die wat te veel water inhielden, het eene betrof karnemelk ver kocht door den melkvoerder L. en het andere zoete melk van D.. beiden van Yper. Diefstal. Langs dezelfde Kiplinglaan, denkelijk ook denzelfden Zondag namiddag, werd er eveneens inge broken in de villa van den Heer G.M. Daar de rolluiken der vensters neergelaten waren, is de dief hier binnen gebroken al langs het dakvenster, waarvan hij de ruit uitgesneden heeft en zoo op den zolder terechtkwam. Hij heeft er gansch het huis doorzocht, doch alles zorg vuldig terug op zijn plaats gezet, zoodat de inbraak slechts den Dinsdag werd vastgesteld door de meid die bestatigde dat er op haar kamer een som van 50 fr. verdwenen was. Dadelijk werd alles nader nagezien en zoo kwam men tot de vaststelling dat er ook nog een som van 1000 fr„ een deel juweelen en verder nog acht paar lakens gestolen werden. Een streng onderzoek werd ingesteld om den dader op het spoor te komen. Stoel, 47 jaar oud. van Etterbeek, langs de baan naar Yper gereden, toen de voerder plots het stuur niet meer meester was en de auto met volle geweld tegen een boom langs den kant der baan reed. Hoste werd ge kwetst aan schouder en been, doch zijn reisgenoot was er erger aan toe en liep verwondingen op aan hoofd en keel. Na verzorging door een geneesheer van Passchen- daeie, werden beide gekwetsten naar de kliniek van Yper overgebracht. in de Feestzaal CONCORDIA Seminariestraat OPVOERING VAN Amerikaanseh Blijspel in 3 bedrijven door Martin Flavin. PRIJZEN DER PLAATSEN Eerste rang 6 fr. Tweede rang 4 fr. 50. Kaarten te bekomen in het lokaal Concordia Seminariestraat. VLAMERTINGHE. Erge val. De genaamde Boer- have Gerard was Woensdag namiddag alhier werkzaam op een ladder, tegen een hoppekeper geplaatst, om draad te spannen, toen hij plots het evenwicht verloor en zwaar naar beneden stuikte. Een bijgeroepen ge neesheer deed het slachtoffer naar het O. L. Vrouw hospitaal van Yper overbrengen .alwaar men vaststelde dat het de ruggegraat gebroken had en zijn toestand uiterst zorgwekkend geoordeeld werd. ZONNEBEKE. Kindje door auto aangereden. Op het gehucht Frezenberg begingen Dinsdag namiddag, rond 4 u. 30, enkele spelende kinderen de onvoorzich tigheid zich langs achter aan een voermanswagen vast te klampen. Opeens liep de kleine Vermeulen Godelieve van achter den wagen weg en wilde de straat overste ken juist op het oogenblik dat een auto. gevoerd door M. Carton Rupert, aldaar kwam aangehold. Het kindje werd ten gronde geworpen en droeg, benevens kwet suren over het gansche lichaam, een gapende wonde aan het hoofd. Het slachtoffer, dat amper 7 jaar oud is, werd door een dokter onderzocht, terwijl de rijkswacht een onderzoek instelde. G HE LUWE. Verkeersongeval. - De genaamde Van- hove Georges, werd Dinsdag avond, om 18 u.. op den Koelenberg. op het oogenblik dat hij met zijn velo een gespan voorstak, gevat en ten gronde geworpen door een auto gevoerd door M. P. Vanneste, van Yper, die aldaar van uit de richting van Meenen kwam aange reden. De wielrijder werd aan de beenen gekwetst en zijn velo was gansch beschadigd. Ten einde de aan rijding te vermijden had de autovoerder zoo hevig ge remd dat de auto uitgleed en terecht kwam tegen de auto van M. Vanhoutte. van Komen. Hierdoor liepen beide autos eenige schade op en Vanneste werd aan het gelaat gekwetst. ZANTVOORDE. De jachtwachter Martain Omer heeft in de bosschen van Zillebeke een prachtigen vos gevangen. PASSCHENDAELE. Auto-ongeval. De 28 jarige Hoste Leo, van Yper, kwam Maandag laatstleden, rond llu. voormiddag, per auto in gezelschap van M Edgard Zitting van Maandag 28 Maart 1938, om 18 uur DAGORDE 1. Proces-verbaal der zitting van den 28 Februari 1938. 2. Stedelijk Kerkhof Grondvergunnin- gen. 3. Commissie van Openbaren Onderstand Landelijke goederen Hernieuwing der pach ten.. 4. Commissie van Openbaren Onderstand Openbare verkooping van houtgewas en hoo rnen Proces-verbaal. 5. Commissie van Openbaren Onderstand Openbare verkooping van bouwgrond. 6. Commissie van Openbaren Onderstand Openbare verkooping van grond gelegen te Boesinghe. 7. Commissie van Openbaren Onderstand Openbare verkooping van grond gelegen te Voormezeele. 8. Commissie van Openbaren Onderstand Openbare verpachting van twee woonhuizen. 9. Commissie van Openbaren Onderstand Begrooting 1937 Wijzigingen. 10. Kerkfabriek van St Pieters Onteige ning van grond. 11. Dickebusch - Vijverhuis Onderhouds werken Plan Lastenboek en bestek. 12. Muziekschool Ver ander ingswerken Aanbesteding Proces-verbaal. 13. Zwemkom Uitbreidingswerken. 14. Reinigings- en Ruimdienst Voorstel. 15. Leening bij het Gemeentekrediet van België van Fr. 27.500 op korten termijn voor Stadsaandeel in het herstellen van den Rijksweg Yper-Hoekje - Kaai. 16. Politiepersoneel Statuut. 17. Huldeblijk aan HH. MM. den Koning en de Koningin van Engeland Inschrijving. 18. -Mededeelingen. Zondag 6 Maart was de maatschappij vergaderd in het lokaal, gehouden door Mijnheer en Mevrouw Mau- rits BENOIT. ter gelegenheid der jaarlijksche koning speling. De spelers waren druk opgekomen, daar de konings- prijs een schoone regulateur, milde gift van onze lokaalhouders de moeite wel loonde. Het zwakke geslacht zoo zegt men heeft zich hier de meester getoond in den persoon van Mevrouw Kamiel Van Hecke- Vandelannoote die prijs en titel van koningin der maat schappij veroverde. Hartelijk proficiat Mevrouw Van Hecke Zaterdag 12 Maart, om 8 ure 's avonds, was de maat schappij wederom ten lokale bijeen gekomen, waar de leden en hunne dames zich vergastten op een smakelijk koud avondmaal dat meer dan vijftig genoodigden had vereenigd. Hier een hartelijk woordje van dank aan de waardin Mevrouw Benoit, die alles te werk had ge steld om iedereen tevreden te zien en, gezien den prijs van het avondmaal, niet had gewerkt voor haren zak. maar voor het welzijn der Iepersche Kaartspelers Het was een welgelukt feestje dat besloten werd met een kostelooze tombola onder de aanwezigen. Onze lo kaalhouders hadden er zoodanig goed voor gezorgd dat niemand met ledige handen huiswaarts trok. Mijnheer en Mevrouw Maurits Benoit, in naam der Iepersche Kaartspelers, hartelijk dank. E. P. MARKTEN MARCHES Tarwe de 100 kilog. Froment les 100 kil. Rogge Seigle Haver Avoine id. id. id. id. Aardappelen 100 k. Pommes de Terre Boter de kilogram Beurre le kilo Eieren het stuk CEufs la pièce Hoppe de 50 kilogr. Houblons les 50 kil. ft) P3 S. ra s O! 131,00 121,00 116,50 37,50 20,50 0,55 b. ra 5 o S se CM 130,00 114,00 117,00 37,50 22,00 en ra ui ~r- 3 S3 128,00 108,00 115,00 40,00 20,00 ra co CM 128,50 121,00 117,00 41,50 18.75 0.39 0.37 I 0.37 1937 koopers verkoopers E C -5 -"7 ai o. <2 S 130,00 116,00 114,00 35 00 19,00 0,35 360 370 van den 19 tot den 25 Maart 1938. Geboorten Derous Laurette, Zonnebekesteenweg, 250. Lanssens Edouard, Capucienenstraat, 70. Moer man Jozef. Beluikstraat, 30. OverlijdensVan Damme Georgette, 17 j. 8 m.. onge huwd, ljntenweefster, Sinte Godelievestraat, 2. ZONDAG 27 MAART 1938 Om 2 1 uur: LANGEMARCK, bij Camiel Vanden- bussche, klerkenstraatOppervogel 80 fr. Twee zijd- vogels elk 40 fr.Twee kallen, elk 25 fr. Vier hoek- vogels van 20 fr. en 36 kleine van 15 fr voor 50 schut ters. inleg 17 fr. 50. Boven de 50 schutters al vo gels van 17 fr. Om 3 uur: MEENEN, Abattoir, bij Watteyne: Opper vogel 80 fr. Tv\ ee zijdvogels, ieder 40 fr. Twee kallen, ieder 25 fr. 30 primés aan 20 fr. en 50 vogels van 15 fr. voor 100 schutters. Inleg 17 fr. 50. ZONDAG 3 APRIL 1938 Om 2 S uur: GHELVVELTOppervogel 80 fr.Twee zijdvogels, ieder 40 fr. Twee kallen, ieder 25 fr. en 37 vogels van 15 fr. voor 50 schutters. Inleg 17 fr. Boven de 50 schutters alle drietal een primé van 20 fr. en twee kleine van 15 fr. De Cercle heeft de Coo met 25 tegen 22 punten over wonnen. Niettegenstaande de Kringers in het begin een zekeren voorsprong genomen hadden, werden zij gelei delijk ingehaald, zoodat aan de laatste ende de stand 23-22 voor den Kring aanduidde. De Coo speelde voorop en Nevejans' mannen konnen op een nippertje de twee ontbrekende bollen aanteekenen. Klassement Bascule 7 5 2 161 137 5 Statie 7 5 2 158 158 5. Postje 7 3 4 151 146 3 Katholieke Kring 8 3 5 184 191 3 Coo 7 2 5 139 161 2 Woensdag 30 Maart a. s., Match Postje-Bascule. Be langrijke partij voor laatstgenoemde ploeg, daar een ge beurlijk verlies voor Elie's mannen bijna een vaarwel aan den beker mag genoemd worden. Zeker kan de Statie in de Coo ook het onderspit delven en zou een extra-match over den titel moeten beslissen, doch de Bascule zal zich tegen het Postje heftig moeten ver weren. daar de mannen van Noyez in eigen tra bijna onklopbaar zijn. Liefhebbers, op post om die belang rijke partij bij te wonen. Zondag 27 Maart richt de Moto-Club van leper een uitstap in met als wegwijzer leper, Reninge. Loo. Dik- smuide, Cokelare, Leugenboom (kanon Lange Max), Torhout, Roeselaere, Sleyhage, leper. Vertrek aan het lokaal der Motoclub, Maarschalk Fochlaan, 22. om 1 uur. Weest stipt op tijd a. u. b. ten einde, vóór het vallen van den avond, terug te wezen, om diegenen die geen verlichting, hebben, toe te laten dezen tocht meê te maken. Voor de leden der Motoclub leper telt deze uitstap voor het Clubkampioenschap. Beste liefhebbers, weest het vertrekuur indachtig. Er zal met matige snelheid gereden worden, weest daarvan overtuigd, want onze gelegenheids rassers krijgen boet,, dus past op, Clubmakkers. De volgende uitstappen, welke regelmatig zullen plaats hebben, zullen in de volgende berichten aange kondigd worden. Alle motorijders welkom. gehouden te Boezinge, den 22 Maart 1938 35 stieren voorgesteld, 24 aanvaard en 11 geweigerd. A. Stieren zonder tanden 14 Mededingers 1' prijs 400 fr. en zilveren eeremetaal, Syndikaat A Boezinge 2<' prijs 300 fr. en bronzen eerem., Vandeputte Wed. Gustave, Poelkapelle. 3' prijs 250 fr. en bronz. eerem., Parrein W'- Leonard,. Poelkapelle. 4" prijs 200 fr. en br. eerem., Soete Cyriel, Boezinge. 5L' prijs 200 fr. en br. eerem., Tommelein David. Bik- schote. 6e prijs 200 fr. en br. eerem., Desomer Maurice. El- verdinge. 7' prijs 200 fr.. en br. eerem., Pecceu Remi, Zuidschote. 8' prijs 200 fr. en br. eerem., Storme Cam.. Boezinge. B. Stieren met een of twee tanden 6 mededingers 1 prijs 400 fr. en zilveren eeremetaal, Hoorelbeke Al- fons, Elverdinge. 2' prijs 300 fr. en bronzen eerem., Vandamme Jerome, Langemark. C. Stieren met ten minste drie tanden 1' prijs 600 fr. en zilveren eeremetaal, Syndikaat B. Boezinge. D. Eerste annuiteit van be waringspremie (8M fr.) 1 Syndikaat A. Boezinge. 2' Verbond Zuidschote. Accessieten 1' aceessiet Syndikaat B. Boezinge. Melkkoeien Eerste annuiteit van bewaringspremie, Verplaacke Karei. Boezinge. 1' pr. 500 fr. en zilveren eeremetaal. Gotelaere Hec tor. Langemarn. 2- pr. 400 fr. en bronzen eerem., Verplancke KareL Boezinge. 3 pr. 300 fr. en br. eerem., Parrein kinders. Bikschote. 4' pr. 200 fr. en br. eerem., Verplancke Karei. Boe zinge. 5' pr. 200 fr. en br eerem.. Verplancke K., Boezinge. 6 pr. 200 fr. en br. eerem.. Vandenberghe Leon. Boe zinge. Société Anonyme Franco-Beige des Les actionnaires sont convoqués pour l'assem- blée générale ordinaire, qui se tiendra a l'usine, rue Pompe a Feu, a Wervicq, le Mardi 19 Avril 1938, a 11 heures du matin. ORDRE DU JOUR 1Lecture du rapport du conseil d'administra- ti°n de l'exercice de l'année 1937. -Approbation du bilan et du compte profits et pertes. 3) Décharge aux administrateurs et commis- saires. 4) Nominations statutaires. 5) Divers.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 8