-GROOT BAL- LUX-CH ICOREI Y P R IA N A (366> Geld 5 °/o per Jaar DE GEHEIMZINNIGE MOORDZAAK TE STEENSTRAETE Op Zondag 3 April 1938 MET KOSTELOOZE TOMBOLA ALLERHANDE NIEUWS De Halle van Yper in zilver en goud CERCLE LES AMITIÉS HANDBOOCSCHIETINGEN STAANDE PERS BOLDERSNIEUWS WESTROOZEBEKE Luitenant juul Dewinde Hulde Huismoeders, PROEFT LAST POST COMMITTEE LAST POST COMMITTEE Burgerstand van Vlamertinghe KREDIET EN BEHEERKAS E X T R A I T Niettegenstaande de opzoekingen ijverig voortgezet worden, hebben deze laatste dagen nog niet de minste ophelderingen gebracht in deze duistere en onmensche- lijke moordzaak. Verscheidene sporen van vermiste personen, zooals deze van de echtgenoote Van Thorhout Henri, gara gist te Reckem. en dan van een andere vrouw van Rij- sel, werden gevolgd, doch het bleek alras dat deze zaken niets met den gepleegden moord te maken hadden. Spijts deze tegenslagen en niettegenstaande het onder zoek uiterst moeilijk en lastig blijkt alles wijst er immers op dat de moordenaar goed zijn voorzorgen heeft genomen en zonder overhaasting maar met kalme beradenheid zijn afschuwelijk monsterwerk heeft ver richt wordt toch alles voort in het werk gesteld om de zaak in 't klare te trekken. Het is aller wensch en het zou overal een ware verlichting baren moest het onmensch, dat deze gruwelijke moord beging, weldra kunnen ontmaskerd worden en de verdiende straf on dergaan. Deze week werden nog andere lichaamsdeelen van het verminkte lijk in de vaart opgevischt. Dinsdag na middag werd tusschen de brug van Drie Grachten en het Brouwerijtje, namelijk rechtover de electriciteits- centrale, den rechter voet van het slachtoffer terugge vonden, en Woensdag namiddag \verd ter hoogte van het Brouwerijtje het achterste gedeelte van de romp uit het water gehaald. Een viertal personen, die al langs de vaart per velo van hun werk terugkwamen, bemerk ten. toen zij nabij hoogervernoemde plaats voorbij re den. een pak dat aldaar op het water dreef. Een hunner, de genaamde Degryse Eugène, wonende te Yper, op het gehucht De Potyze. slaagde erin het pak naar zich toe te trekken en het op te halen. Het pak, dat een verpestenden geur verspreidde, was zooals het vroeger reeds gevonden deel der romp. in een grauw papier ge wikkeld en met een machinekoord toegebonden. Het werd opengedaan en dadelijk stelde men vast dat het nogmaals een deel was van de in stukken gesneden vrouw, en wel namelijk het bekken. Hier ook waren de ingewanden zorgvuldig weggenomen geworden. De plaatselijke overheden werden van deze akelige vondst verwittigd'en het pak werd, zooals daags te vo ren reeds de rechter voet, naar het O. L. Vrouwhospi taal van Yper, ter beschikking van het Parket, overge bracht. Thans ontbreken nog alleen de borst en het hoofd. Het is niet uitgesloten dat ook deze deelen nog in de vaart teruggevonden worden, alhoewel velen de meening toe gedaan zijn dat de moordenaar zich misschien wel op een andere wijze van het hoofd heeft ontmaakt. Het onderzoek zal zulks uitwijzen. Mocht het spoedig den gewenschten uitslag opleveren. om 6 uur, in Lapiere's zaal ingericht ten voordeele van het Comiteit der Braderie van de Statie- en Tempelstraat. Ingang 3.00 Frank. Het nummer van de ingangsticketten geeft recht tot de schoone kostelooze tombola, waarvan de prijzen ten toon gesteld zijn Statiestraat, 8. YPER. Wielrijder door auto gevat. Maandag namiddag, roqjl 2 u. 30, kwam de 56 jarige Vanden- bussche Emile, van Zillebeke, per velo door de Meenen- straat gereden in de richting naar de Groote Markt toe. De wielrijder hield goed zijn rechterkant doch, geko men rechtover het Café Théo moet hij, juist op het oogenblik dat een uit tegenovergestelde richting ko mende auto met aanhangwagen, toebehoorende aan Cornette Michel, van Oostvleteren, hem ging kruisen, ietswat naar links uitgeweken zijn, want hij kreeg daar plots een stoot van den aanhangwagen en wiel zwaar ten gronde. Voorbijgangers kwamen dadelijk toege- loopen en droegen het slachtoffer, dat gekwetst was aan voorhoofd, neus, mond en handen en dat veel bloed verloor, binnen in het Café Théo waar de Heer Dok ter Cousein het de noodige geneeskundige zorgen kwam toedienen. Op zijne vraag werd Vandenbussche daarna per auto huiswaarts gevoerd. I^et vorenste gedeelte van zijn rijwiel was erg beschadigd. Zevende dochter. Dinsdag laatst is in het gezin Hector Verleure-Logier, rijtuigmaker, wonende langs den Poperinghesteenweg, een zevende dochter geboren, dat de namen Astrid-Elisabeth gegeven werd. Moeder en kind zijn welvarend. Het oudste meisje van dit voor beeldig werkersgezin werd geboren in 1922, en telt dus reeds 16 jaar, terwijl het tweede slechts 9 jaai- oud is. De noodige aanvraag werd gedaan opdat Hare Majes teit de Koningin-Moeder Elisabeth het meterschap zou willen aanvaarden, eer die hoogst waarschijnlijk niet zal geweigerd worden. Aan de gelukkige ouders bieden wij onze hartelijkste heilwenschen. Naphtapomp omvergereden. Zaterdag laatst, rond 3 u. namiddag, voerde een autobestuurder van Wyt- schaete alhier in de Dixmudestraat een manoeuver uit om zijn auto te draaien. Bij het achteruit rijden echter werd de naphtapomp. staande voor het Hotel de Lon- dresaangebeukt en omvergeworpen. GHELl'VELT. Botsing. Toen de genaamde B... Vzich Maandag morgen naar den trein begaf om naar zijn werk te gaan, botste hij in den halven don kere almeteens op den genaamden Wil... R., die zich te voet naar zijn werk begaf. Beide werkmenschen. reeds bejaard, vielen ten gronde en bekwamen lichte kwetsu ren. Alles werd in der minne geregeld en bepaalt zich bij eenige dagen werkonbekwaamheid. Auto-ongeval. Zaterdag namiddag bolde de auto dragende Nr 336456, naar Yper toe op de groote baan. Gekomen ter hoogte van het Kantientje moest de gelei- der stoppen om de auto van den eierhandelaar Doek te vermijden. Door de gladheid der baan schoof te auto vooruit en kantelde in de gracht. De inzittenden konden zich redden door langs het venster de auto te verlaten. De autocamion van Wildermeersch van Kemmel heeft het voertuig terug op de baan getrokken, waarop de ge leider zijn weg kon voortzetten. Een der inzittenden echter verkoos de reis per autobus te vervolgen. Een repliek ervan wordt aan Z. M. den Koning overhandigd De Heeren Wolfers, goudsmid, Gaston De Buyst. mo- deleerder. Gaston Van Goethem. graveur, en Julien Salomon, monteerder, werden ten Paleize door den Koning ontvangen en hebben Hem een repliek over handigd van het zilveren model der Hallen van Yper. dat aan den Koning en de Koningin van Engeland ten geschenke zal gegeven worden. Le cercle «LES AMITIÉS» vient de clöturer joyeu- sement ses fêtes d'hiver par son bal traditionnel de la Mi-Carême. Cette fois, une innovation, un essai plutöt, avait été tenté. Notre Comité s'était en effet procuré tout un lot de masques, loups, faux-nez, chapeaux de cotillon, etc. qui ont été distribués gratuitement a tous les sociétaires entrant dans la salie. II nous a semblé que cette distri bution avait suffisamment contribué au succès de la fête, pour qu'il soit envisagé de la répéter a l'avenir Concernant les travestis, nous avons eu l'agréable surprise de constater que leur nombre avait sensible- ment augmenté comparativement aux années précé- dentes. Nous sommes done loin de manquer de membres intéressés au succès de nos fêtes. Tant mieux Le bon noyau de dévoués subsiste done toujours au cercle LES AMITIÉS et leur fidélité nous garantit la plus pré- cieuse des collaborations. D'autres personnes encore ont bien voulu nous accorder l'avantage de leur simple présence et de leur entrain au balceux-lè aussi nous ont soutenus. Nus sommes done cordialement recon- naissants a tous, et c'est en félicitant tout particulière- ment les nombreuses personnes qui ont bien voulu se» travestir. que nous disons a tous nos sociétaires au revoir pour jusqu'au début de l'hiver prochain. R.D. ZONDAG 3 APRIL 1938 Om 2 i uurGHELUVELTOppervogel 80 fr.Twee zijdvogels, ieder 40 fr. Twee kallen, ieder 25 fr. en 37 vogels van 15 fr. voor 50 schutters. Inleg 17 fr. Boven de 50 schutters alle drietal een primé van 20 fr. en twee kleine van 15 fr. De match Postje-Bascule is op een nederlaag der thuisspelers geëindigd. In het begin scheen het spel langs beide zijden niet al te best te vlotten. De Bascule nam den voorsprong, maar liet daarop zes bollen, zoo dat het Postje voorop geraakte. Dan kwamen fel be twiste enden waarop weinig bollen behaald werden. Het verschil bleef gering, maar naarmate het spel vor derde. begon de Bascule stilaan voorop te geraken om het pleit met 25 punten tegen 20 te winnen. Klassement i Bascule 8 6 2 186 157 6 Statie 7 5 2 158 158 5 Postje 8 3 5 171 171 3 Katholieke Kring 8 3 5 184 191 3 Coo 7 2 5 139 161 2 Woensdag 6 April aanstaande, laatste match van het bolderskampioenschap Coo-Statie. Deze ontmoeting is van het allergrootste belang voor de Statiebolders, want bij gebeurlijke nederlaag moeten zij aan den titel niet meer denken. Gansch anders is het gesteld wanneer Daniel's ploeg de zege behaalt. Dan komen Bascule en Statie met gelijkheid van punten en moet er een extra wedstrijd in onzijdige tra betwist worden. Men hoeft niet te aarzelen om te zeggen dat deze laatste kamp door buitengewoon veel liefhebbers zal bijgewoond wor den. Als de blijde Mei in Vlaanderen zijn zal, dan wordt op Zondag 8 Mei in het geschiedkundig en vlaamsch dorp Westroozebeke. door toedoen van de plaatselijke V. O. S. en B. V. O. S. afdeelingen en onder de hooge bescherming van de Vlaamsche kultureele inrichtingen, Heeren Voorzitters van V. O. S.Yzerbedevaartkomi- teitGouwbond Davidsfonds Vlaamsche Toeristen bond van de plaatselijke Gemeenteoverheid en de ver tegenwoordiging van Gemeentebestuur en V. O. S. van Merchtem, plechtig een gedenkmonument onthuld aan de gedachtenis van wijlen Lt Juul Dewinde van Merch tem. officier bij het 3® Karabiniers en Dichter, gesneu veld te Roozebeke op 28 September 1918, in den be- vrijdingsaanval, waarin hij heldhaftig zijn mannen ter zege leidde onder den wekkreet Vliegt de Blauwvoet». Dit melden U het Eere en Werkend komiteit en noo- digen U van nu af uit, die plechtigheid piëteitsvol in groote getale te komen bijwonen. Te Steenstraete is de geheiligde plaats, waar de ge broeders Van Raemdonck in sublieme broederliefde in elkanders armen stierven, door een kruisgedenkteeken bewaard, ook Dewinde's offerplaats weze het te West roozebeke. Wie hiertoe zijn steen wil bijbrengen en wij doen be roep op oudwapenmakkers en alle oudstrijders en Vla mingen. sture zijn genegen bijdrage, met dank aan vaard, aan het Komiteit Postcheck Nr 4448.23 V. O. S. Westroozebeke,* melding(Dewinde Hulde). Namens het Komiteit. Burgerlijke Stand van Yper van den 26 Maart tot den 1 April 1938 Geboorten Bouche Nicole. Recollettenpoort. 5. van- Brussel. Verleure Astrid. Poperinghesteenweg. 25. Lavens Gcdelieve. Recollettenpoort. 5, van Komen. Arfeuille Bernadette. Rijselstraat, 13a Hoedt Albert, Tegelstraat. 8. Overlijdens Compernoi Gaston. 41 j., werkman aan den spoorweg, echtg. ClinCkemaillie Magdalena. Capu- cienenstraat. 108. Lefieuw Valerius, 51 j.. aardewer ker, wed. Bekaert Flavie, A. B. C. straat, 1. Trijbou Elodie. 75 j.. z. b.. wed. Braem Carolus, Statiestraat. 38. van Handzaeme. 'Dcleye Melanie. 59 j.. huishoudster, echtg. Baillievier Charles-Louis, Zonnebekesteenweg, 384. Vangheluwe Regina, 47 j., landbouwster, echtg. Capoen Marcel. Lange Thouroutstraat, 25, van Brielen - Berlamcnt Laurc-, 43 j„ z. b.. ongehuwd. De Haerne- straat. 29. Burt Eliza. 77 j., z. b.. echtg. Bricusse Jean- Baptiste. Cartonstraat. 11. Bricusse Jean-Baptiste, 84 j., z. b.. wed Burt Eliza. Cartonstraat, 11. Vande- lannoote Aloïse, 76 z. b.. wed. Castelein Maria. L. Thouroutstraat, 25, van Gheluvelt. Braem Rosine, 60 j„ z. b., wed Burque Henri, Poperinghesteenweg. 8. Milleville Julie, 77 j., z. b., echtg. Pattyn Carolus, Hoornwerk, 59B. Huwelijksbeloften Valère Carlier, handelaar, te Kortrijk en Felicie Mortier, z. b„ te Yper. Abel Wul- gaert. wever, te Halluin (Fr.), en Madeleine Velghe. fabriekwerkster, te Yper Roger Dehaerne. vorm- maker. en Jeanne Tanghe, z. b.. beiden te Yper. Vereeniging zonder Winstbejag De jaarlijksche statutaire vergadering, tot de welke alle leden worden uitgenoodigd, zal plaats hebben op Donderdag 7 April, te 17 uur stipt, ten Stadhuize. DAGORDE 1° Jaarverslag over 1937-1938. 2° Varia. li Association sans but lueratif L'Assemblée générale statutaire, a laquelle les membres sont invités, se tiendra le Jeudi 7 Avril prochain, a 17 heures précises, a l'Hótel de ville d'Ypres. ORDRE DU JOUR 1° Rapport SUr l'exercice 1937-1938. 2° Divers. MARKTEN MARCHÉS van 1 Februari tot 20 Maart 1938 Geboorten Deberdt Roger, z. v. Julien en van Anna Bailleul. Knockaert André, z. v. Oscar en Rassalle Martha. Schoonaert Frans, z. v. Maurice en Pyek Martha. Vandemaele Marcella, d. v. Maurice en Lan- derwyn Rosana. Degeest Maria, d. v. Frederic en Vandewille Coleta. Devos Gerard, z. v. Joseph en Termote Rachel. Tresy Roger, z. v. Cyrille en Techel Martha. HuwelijkBouton Gabriel, bakker, en Vankemmel Juliana, wed. van Riem Prosper, gehuwd den 1 Maart 1938. OverlijdensGruwier Melanie. wed. van Carlier Henri, oud 82 j. Rabau, doodgeboren, van Alfons en Magdalena Pyck. Goeman Julianus, echtg. van Louf Leontina, oud 77 j. Veracx Willy, oud 7 m.. z. v. Mau rice en Demuynck Maria. HuwelijksaankondigingTalon Roger, haarkapper, gehuisvest te Yper en Becarren Marie, dienstmeid, ge- I huisvest te Vlamertinghe. o. ra 2 Tarwe de 100 kilog. Froment les 100 kil. Rogge id. Seigle id. Haver id. Avoine id. Aardappelen 100 k. Pommes de Terre Boter de kilogram Beurre le kilo Eieren het stuk LEufs la pièce Hoppe de 50 kilogr. Houblons les 50 kil. 131,00 121,00 116,50 37,50 JS? k> u. <33 r X 130,00 O) «3 CO C3 CO t«— n 0£ a> CM 128,00 129,00 109,50 107,00'121,00 J 112.00 115,00 117,00 20,50 20,25 0,39 0,37 1937 37,50 40,00 20.00 0,35 40,50 19 00 0,37 koopers verkoopers ac o. S CL O CL 130,00 117,00 114,00 35 00 19,50 0,35 360 370 HANDELAARS, BIJZONDEREN, LANDBOUWERS, Indien gij geld ncodig hebt om uw zaken uit te breiden, een zaak te beginnen, vee te koopen, enz., enz. Wendt U tot Oudevestingstraat, 13, KORTRIJK OPEN ALLE DAGEN. Potstraat, 6, POPERINGHE, den Vrijdag van 9 tot 12 uur en van 2 tot 4 uur. -*oö«é=5*ss:;2fc:inmi rmwlainuumrv Suivant exploit de Maitre Paul FLAMEY, huis sier a Wervicq, en date du 26 Mars 1938, Dame Henriette DEVOS, représentante de commerce, domiciliée a Comines, 52, rue de Ten Brielen, pour laquelle est constitué et occupera Maitre Joseph Van der Mersch, avocat-avoué au Tribunal de Première Instance d'Ypres, domicilié a Ypres, rue de Stuers, N° 8, a formé contre son mari, M. Paul DELNATTE, actuellement sans profes sion, domicilié a Comines, 52, rue de Ten Brielen, son mari, une demande en séparation de biens. Ypres, le 29 Mars 1938. Jos. Van der Mersch.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 14