Het Nationaal Geschenk aan de Britsche Vorsten gens in een autosalon herschapen, doch daarne vens heeft men ook nog niet minder belangrijke uitstallingen van landbouwmachienen, velos, stoven, uaschmachienen, keukengerief, bouw materialen, schrijfmachienen, beenhouwersge- rief. ladders, zelfs kneedmachienen, enz. Hier ook vertoefden de Heer burgemeester en de overheden geruimen tijd en wenschten zij de tentoonstellers geluk om hun prachtig opgeschik te stands. Wij voegen thans ook onze beste gelukwen- schen bij die van den Heer burgemeester aan tentoonstellers en inrichters die beiden sedert weken en weken hun beste krachten hebben in gespannen en geen moeite noch kosten ontzien hebben om het succes der 15e Handelsfoor te ver zekeren. Aan de inrichters verzekeren wij dat hun pogingen ten volle bekroond zijn geworden en voor de tentoonstellers vormen wij den vu- rigsten wensch dat de reklaam die zij ten koste van zooveel opofferingen maken voor hen de beste vruchten zou dragen, wat voor hen ook de beste belooning voor hun streven zou zijn en hen zou aanzetten steeds getrouwe deelnemers aan •nze handelsfooren te blijven om zoo den hier heerschenden handelsgeest te onderhouden en zoo mogelijk nog te verruimen. Aan de Yperlingen de werking der Handels kamer en het streven onzer handelaars te steu nen door allen de zoo merkwaardige Handels foor te bezoeken. Gedurende deze PaaschdageA zullen duizenden bezoekers naar Yper komen en niet een dezer aal nalaten van de gelegenheid gebruik te maken •m de Handelsfoor te gaan bezichtigen. Velen aelfs komen uitsluitend naar hier om de handels foor te bezoeken, en het mag dan ook niet ge zegd worden dat de Yperlingen zelf minder be lang stellen voor hetgeen hier in hun stad en éoor hun medeburgers verwezenlijkt wordt. Dus allen naar de Handelsfoor waar het Zon dag en Maandag moet spannen van de bezoekers. De openingsuren zijn als volgt gesteld Zaterdag 16 April, van 7 1/2 u. tot 12 u. en van >3 1/2 u. tot 19 u. Zondag 17 April, van 9 u. tot 12 1/2 u. en van >3 1/2 tot 19 1/2 u. Maandag 18 April, van 9 u. tot 12 1/2 u. en van 13 1/2 u. tot 19 1/2 u. Op Zondag en Maandag heeft hier ook een echt muziekfestival plaats, wat gevoegd bij de vele vlaggen die overal uithangen en bij de smaak volle en kunstig opgesmukte uitstalramen onzer winkels, aan onze stad een feestelijken aanblik aal geven en op al de bezoekers den besten in druk zal nalaten. TOMBOLA NAGEKOMEN PRIJZEN Benevens do talrijke prijzen op ons tweede bij voegsel vermeld, zijn nog volgende prijzen voor de tombola toegekomen M. Henri Faes, Groote Markt, 1 moor. M. G. Gantois, Fochlaan, 8 flesschen wijn. M. C. Vandermeersch, Au Saumon, Seminarie straat, 1 plateau en 2 café filters. M. Daniel Van Lede, Boterstraat, 2 wekkers 1 armbanduurwerk merk Aleph M. Vandevoorde, Boterstraat, 31, een pels. M. Em. Cherchye, Capronstraat, een spiegel. Uitslag van den Wedstrijd -voor Uitstallingen ingericht door de Koninklijke Hofbouwmaatschappij op Witten Donderdag 1938. I' AFDEELING Groenten, fruiten Verguiden Eeremetaal: Juffer Maria Messiaen. Bo terstraat M. Lucien Despeghel, Boterstraat. II' AFDEELING Beenhouwers Vergulden eeremetaal met gelukwenschenDes- •emps Gaston, Boterstraat. Vergulden eeremetaal Barbé Emile. Rijselstraat •uthoo Georges, Boomgaardstraat. Bronzen eeremetaalCnockaert Georges. Maarschalk ■aiglaan. III AFDEELING Autos Motos Electriciteit, enz. Vergulden eeremetaal: Devos Dewanckel. Halle). Lalous Albert. Rijselstraat. Decrock Hubert, 'Middelbare School). Bronzen eeremetaalCle Singer, Groote Markt. IV AFDEELING Confectie Mode Luxe artikelen, en». Vergulden eeremetaal met gelukwenschen: Cardi- »ael Edgard, Rijselstraat Vandevoorde Florimond. Boterstraat. Vergulden eeremetaal: Gruwez Aimé, Boterstraat Downie Georges, Tempelstraat. Van Laethem, Statiestraat. Devos Jules. Statiestraat. Bronzen eeremetaalGoemaere Camille, Meenen- rtraat. Pascherchic, Meenenstraat. Braem Fleuri, rempelstraat. Thoma Joseph, Rijselstraat Vier- straete Jerome, Rijselstraat Gillis Maurice, Rijsel straat. Louf Valère, Boterstraat. Andries Arthur, Dixmudestraat. V' AFDEELING Pasteibakkers V erguld eeremetaal met gelukwenschenWeduwe Vandaele, Groote Markt. Verguld eeremetaalDe Haeck Hector. Rijselstraat. Hieronder geven wij twee zichten der afbeelding van de Hallen van Yper die. uit erkentelijkheid voor de diensten door Engeland aan België tijdens den oor log bewezen en voornamelijk uit dankbaarheid voor het gastvrij onthaal dat 200.000 Belgen, zoo gekwetsten als vluchtelingen, er in die bange oorlogsjaren genoten, aan Hunne Majesteiten den Koning en de Koningin van Engeland zal aangeboden worden. Deze maquette, wonderbaar kunstgewrocht van fijn heid. is thans hier te Yper tentoongesteld in de raads zaal van het stadhuis en zal er gedurende de Paasch- dagen door het publiek mogen bezichtigd worden mits een irkomgeld van 2 fr. Het kunststuk, werk van den Heer Marcel Wolfers, Brusselsche goudsmid, is gansch in zilver en gemaakt op de schaal van 0,05 per meter. De 94 beeldjes, eener hoogte van 11 mm., die de blinde vensters der eerste verdieping versieren, het beeld van O. L. Vrouw van Thuine, de draak, de arendjes, enz. zijn uit massief goud gesneden en zoodanig fijn en wel bewrocht dat men ervan bij middel van een vergrootglas al de klein ste bijzonderheden kan nagaan. Gansch het werk werd gemaakt naar de plannen van wijlen den Heer archi tect Coomans en geeft een getrouwe repliek van dé Ypersche Hallen zooals die voor den oorlog bestonden. Ai een aan den achtergevel, namelijk de vleugel waar vroeger het stadhuis ingericht was, is eenige verande ring aangebracht geworden en is dit gedeelte weerge geven zooals de Heer ingenieur Coomans besloten had het te herstellen. Het kunstgewrocht, dat in een glazen kas tentoonge steld is, rust op een houten voet gesneden uit een der te;uggevor.den eiken balken, van de Hallen, die nog de sporen van den brand van 1914 draagt. Binnen kort zal het door het uitvoerend Comiteit, dat hier heden Zaterdag namiddag, te 3 u. officieel ontvan gen wordt, aan de Engelsche vorsten overhandigd wor den. Wij raden alle Yperlingen aan van de eenige gelegen heid die hen geboden wordt gebruik te maken om dit kunstwerk te gaan bewonderen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 3