SALVATOR HIJ\VIELEX SALVATOR VELOSPORT CAFE OLD TOM De Plancke Edouard Groote keus voor Sierlijke Afwerking -o- Genadige Prijzen VANAF 15 APRIL 1938 zal het Groofe Markt, 8, IEPER uitgebaat worden door Samenkomst der Sportmannen. Sportuitslagen in de eerste minuten. YPERSCHE VOETBALKRONIEK Haan Koers Tandem Cjelo Toe riste By al de Agenten der Rijwielen Deze week was het toppunt van de belangstelling gevestigd op de Ronde van Vlaanderen, die nog steeds te allen kante de meest volksgeliefde koers is en de harde proefrit daarstelt vóór den internationalen schok Parijs-Roubaix, die met Paschen een massa volk naar het Fransche Noorden doet stroomen en dit jaar, met den Franschen wisselkoers,heel zeker een gretig aan te nemen gelegenheid zal zijn om de Belgen aan te zetten er in dichte drommen naar toe te trekken. Daarvoor ook dat de constructeurs willen dat alwie paraat staat en kans op winnen heeft, er naartoe ge roepen worde. Buiten dit getal vallen dan natuurlijk ook deze tusschen de voegen, die in de gelegenheid niet verkeerden hun forme te betoonen. 't Zal voor een naaste maal zijn en uitgesteld is niet verlorenzal voor velen dezer de leus moeten zijn. In elk geval de Ronde van Vlaanderen is, benevens een harde proef en misschien de lastigste koers, dan ook de toetssteen der constructeurs en wee dezen die zich vroeger nog niet in forme hebben kunnen toonen. Dit jaar werd die koers, zooals telkenmale, hevig betwist en hier mogen de helden van dezen bitsigen strijd. Romain en Pol Maes. Alf, Deloor, Beeckman, maar in het bijzonder Miel Decroix, onze stadgenoot, wel genoemd worden. Die laatste vlamde dat het een aard had eens dat de Quaremont in het zicht was, en hij rafelde dan ook de beste brokken van de premies binnen. De achtervolgers niet ziende afkomen, deed Miel naarstig voort, maar moest weldra de hulp van den verdienstelijken Beeckman ontberen, die er waarlijk alles had uitgehaald. 25 km. vóór de aankomst werd dan ook eerst Beeckman en vervolgens Miel ingeloopen, en het was De Caluwé die in de laatste rukken voor- uitsnelde om mooi te zegevieren. Miel eindigde lle, maar was de held van den dag. Bravo Emiel, wel ge werkt en nog veel zulke prachtdaden. 't Is U van harte gegund. Uitslag: 1. Edgard De Caluwé, (Ninove), op rijwiel Dilecta 260 km. in 7 u. 42 min. Gemid.33 km. 840 per uur2. Sylveer Maes, op 15 met.3. Marcel Kint 4. Louis Hardiquest5. Maurice Croom6. Constant Lauwers7. Emiel Masson 8. René Walschot9. Ed ward Vissers, allen dezelfde tijd 10. Gaston Rebry, op 25 sec.; 11. Emiel Decroix, op 2 m. 15 sec.; 12. Beeck man, op 3 min. 30 sec.13. L. Van Schil, op 7 min.14. Romain Maes, op 8 m. 30 sec.15. Moerenhout, op 9 m.; 16. Richard Kemps, op 12 m.: 17. F. Coppens; 18. Dignef; 19. Gijselinck, op 17 m. Onze andere vertegenwoordigers hadden de een min en de andere meer onkans. Gisquière had bandbreuk na 150 km. Storme had last met zijn versnelling. Capoen met de hoogten van Quaremont, doordien hij bijna alles zelf wilde doen in de achtervolging tusschen Roeselaere en Meenen. En Woets had bandbreuk in het gedeelte tusschen Brugge en Blankenberghe. 't Zal voor een revanche zijn in Parijs-Roubaix. Spijtig genoeg treft men er den naam van Woets niet aan. Die had nochtans voorzeker wel in de Pascale Derby goed gepresteerd. De Fransche renners betwistten Parijs-Caen. Dit was een gelegenheid voor Le Grevès om te bewijzen dat hij nog niets van zijn vroegere gaven heeft ver loren. Hij won immers in den sprint op een peloton van 6 man, en dit ook is een vingerwijzing voor Zon dag a. s. Uitslag1. Le Grevès, 232 km. in 5 u. 52 m. 202. Ducazeau 3. Cloarec4. Marcaillou5. Oubron 6. Spaperi7. Tassin, op 24 sec.8. Maisse. DE ONAFHANKELIJKEN reden den Omloop van Valenciennes die door den Noord-Franschman Marcellac gewonnen werd met de Belgen Hanssens, Bekaert G. en Decroix Remi op de eereplaatsen. Delchambre haalde er de 7' plaats tus schen de oudere broeders. Uitslag1. Marcellac, 120 km. in 3 u. 28 2. Hanssens op 10 sec.3. Beckaert G.4. Decroix Remi, op 1 min. 5. Masuie6. Legrand 7. Delchambre8. Hendrickx Remi, op 3 min.; 9. Vande Kerckhove10. Giselain 11. Fluch 12. Salembier. In Ligny, waar men een voorliefde heeft voor de Indés en er regelmatig een 5 tal proeven per jaar laat betwisten, werd de zege behaald door Medard Barbe d:e er dus zijn 2" bloemtuil meêschaafde vóór Logist, Debusscher en Vandermeersch. We zullen het nog zien dat Barbe er zal uithalen wat hij eens als junior be loofde. In den Omloop van Luik viel de uitzonderlijke prestatie op van Pol Verschueren die, na enkele we ken van eereplaatsen, eindelijk dezen klassieken koers kon binnenpalmen. Deze wedstrijd, destijds gewonnen door Dewaele, H. Martin, Debaets en anderen, telt dus op de eerelijst een kampioen te meer en de waardige opvolger van broeder Denis. Uitslag1. Verschueren Pol, de 200 km. in 6 u. 9 min.; 2. Van Laecke, op 2 m. 23 sec.3. Vande Binderie. oii 2 m. 38 sec.4. De Lathouwer, op 1/2 wiel5. Windels, op 10 cm.6. Verschueren Michel7. Seyen, op 3 m' 15 sec.8. De Borver9. Max Harmand 10. Delaet. DE JUNIORS reden in Lauwe, waar Paepe den sprint won vóór Vandermeerschhaut en den oud-beginneling Desimpe- laere. Ook een kracht die rap aan het opdagen is ge weest. en dit seizoen heel zeker op den voorgrond zal treden. We wachten echter ook nog steeds op de eerste uitslagen, van ons Poltje Salomé, die er ook maar niet bovenop geraakt. Op de tanden bijten, Pol, en er duch tig aan gesleurd. Uitslag1. Paepe Albert, 100 km. in 3 m. 2 sec.2. vandermeerschhaut, op 1/2 lengte 3. Desimpelaere, op 1/4 lengte; 4. Vanderbeken, op 15 sec.; 5. Thomas, op 1/2 1.6. Staelens, op 50 sec.7. Heydens8. Roose, op 2 min.; 9. Coorevits 10. Masselis, op 3 m. 2011. Lin- gier. DE BEGINNELINGEN reden in de Statiestraat Zondag en Maandag en dit ter gelegenheid van de inhuldiging van het Vaandel der Vereenigde Sportvrienden. Zondag zetten 37 renners aan in den hard betwisten koers bestaande uit 10 ronden over het Hoekje, Kaai, St Jan, Potyze en terug naar stad. De toeloop van volk was bevredigend,-al kon dan ook de koude er de schuld van zijn dat niet meer geduld werd beoefend om het einde van den koers af te wachten. Vanpoucke, van Clercken, won verdiend, de 78 km. afleggende in 2.16.38, vóór Deloz Gaston, Dhont, en Lagrou. Uitslag1. Vanpoucke Romain, Clercken2. Deloz Gaston, Beveren 3. Dhont Emiel, Iseghem 4. Lagrou André. Becelaere 5. Cael Robert, Wervick6. Mouton Michel, Reninghe7. Woets Oscar. leper8. Knockaert M„ leper9. Depreitere A„ Hooglede10. Degrendel, Rousselare11. Castelain. Wervick; 12. Duhayon, Nieppe. Maandag kwamen niet min dan 62 renners hun rugnummer afhalen bij -vriend Léon, die er een felle reklaam voor had gemaakt. Voor de jonge snaken is dit een heel mooi aantal. Dezelfde omloop van den Zondag, maar in tegenovergestelde richting en be staande uit slechts 7 ronden, werd even fel betwist. Parmentier van Rousselare, won in den sprint met 10 man met 2 lengten voorsprong op V. Outrive, Dursin en Caenepeel. Uitslag 1. Parmentier. Rousselare, 52 km. in 1 u. 40 sec.2. V. Outrive, Dixmude3. Dursin Alb., Rum- beke 4. Caenepeel, Ruddervoorde 5. Anutchin, Mee nen 6. Depuydt Jos.. De Panne7. Vercruysse G., Veurne; 8. Delafontaine, Thourout9. Seynhaeve, Rum- beke10. Declercq Edm., Moeskroen11. Ghesquiere Antoon, Moorslede12. Mouton Mich., Reninghe. Langs dezen weg bedanken De Vereenigde Sport vrienden de vrienden die hun hulp en milden steun verleenden tot het wellukken van de koersen en in- zonder de inhuldiging van het vaandel. SPRINTER. (593) Poperinghe 1 Yper 4 Zondag had te Poperinghe de terugmatch plaats van den derby Yper-Poperinghe, waarvan de eerste phase, te Yper gespeeld, door de rood-witten met 6-2 werd gewonnen. De keikoppen waren er begrijpelijkerwijze op belust ditmaal weerwraak te nemen. Te 3 uur stelde de scheidsrechter voor een bevredi gende opkomst volgende ploegen in lijn: C. S. Yper Sonneville Lesage Versaevel Ossieur Dumalin Devloo Vanlimburg, Cherchye, Beddeleem. Godderis, F. C. PoperingheVansevenant Bafcop R. Dekinder J. Sansen Walls Hauspie Ghesqiere Priem, Bafcop N.. Sansen A„ Dewulf, Deschrijver Poperinghe wint den toss en verkiest eerst tegen v'"d te spelen. De eerste gevaarlijke aanval komt van Yper die langs Vanlimburg corner afdwingt- deze levert evenwel mets op. Poperinghe reageert en dwingt eveneens corner af, die evenzoo onbenut blijft Een geharrewar voor het rood-witte doel wordt door onze achterhoede opgeklaard. Yper verplaatst het spe° In schept een schermutseling van belang voor het PoJe" rmgsche doel, doch de verdediging der bezochten k?n eindelijk wegwerken. De Ypersche voorwaartsen bhi IImJ1 ""ge? en Bafcop moet tusschenkomen op schieten van Vanlimburg en Beddeleem. Een schoon shot van Cherchye komt op de bovenlat terecht Po pennghe verplaatst het spel en Sonneville moei een schieten van N. Bafcop opvangen. Even later levert A. Sansen boven ons doel. Yper rukt terug vooruit lan£ Vansevenant. doch dezes inzenden wordt d^r den vijandelijken keeper onderschept Aan de 22- min ,,n Cherchve. op overzet van Vanlimburg, de iCn~ voor Yjféïropenen. Yper blijft geruimen tijd ten*0* val. doch de rood-gele achterhoede laat niets in door. Een gevaarlijk vooruitrukken van de Poperi^ sche voorwaartsen wordt door handspel van Dewuif stop gezet. Aan de 36- minuut rent Vanlimburg la 'i ziin lijn weg. centert gepast voor doel en Vansevenant die aangeloopen komt, kan het tweede doel voor Yp... aanteekenen. De rood-witten dringen voorts aan en een schieten van Cherchye gaat te hoog. Aan de overzij heeft N Bafcop een schoone gelegenheid, doch g^t, nevens. A. Sansen schiet te hoog. De rood-gele rechts buiten Priem rukt vooruit en lost een kogel naar he- Ypersch doel, welke Sonneville in eigen netten afweert De stand wordt aldus 1-2. Een schieten van Vanlim. burg gaat te hoog. Even later moet Sonneville zijn doel verlaten om een Poperingschen aanval te verijdelen Yper valt nog aan langs Vansevenant. doch de score verandert niet meer vóór de rust die intreedt met 1-j voor Yper. Bij de herneming speelt Poperinghe thans met het voordeel van den wind, die nog wat heviger is komen opzetten. De bezochten zetten seffens alle zeilen open om den stand gelijk te brengen en bekomen dadelijk corner die achter gegeven wordt. Een shot van Dewulf gaat boven. Sonneville is zoo gelukkig met de vuist eer, goedgerichten bal te kunnen afweren. Onze verdediging heeft de voeten vol en moet nog een drietal corners toe staan. Op een dezer ontstaat er een onbeschrijflijke schermutseling voor ons doel, die door onze verdedi ging eindelijk opgeklaard wordt. Na een kwartier lang ingedrukt geweest te zijn, kunnen de rood-witten zich eindelijk loswerken en vallen aan langs Vansevenant Poperinghe ontzet en keeper Sonneville moet weer han delend optreden. Onze voorwaartsen kunnen nu eer, reeks goed ingezette aanvallen opbouwen. Op een uit- loopen van den Poperingschen keeper schiet Cherchye nevens. Aan de overzijde bekomt Poperinghe twee corners, die niets opleveren. Aan de 24- minuut kar Vansevenant een schoon inzenden benuttigen om num mer 3 voor Yper aan te teekenen. Het spel golft nu heen en weer. Dewulf, alleen voor doel, schiet op den Yperschen doelbewaarder. Even later moet Sonneville een schieten vah Bafcop met de vuist in corner af weren. Een zending van Priem gaat te hoog. Yper voert nu het hooge woord en Bafcop moet zendingen van Cherchye en Beddeleem opvangen. Onze voorwaartsen leveren schoon passenspel en onze aanvallen zijn ge vaarlijker dan deze der rood-gelen. Vanlimburg rukt vooruit en lost een schoon shot dat door Bafcop opge vangen wordt. Hij heeft zich echter in een botsing be zeerd en verlaat het veld. Niettegenstaande hun nume rieke minderheid blijven de Yperlingen ten aanval en Cherchye kan, op overzet van Godderis, een vierde doel voor Yper aanteekenen. Na een laatste poging van Poperinghe, die nog corner afdwingt, wordt het einde gefloten met een welverdiende overwinning der rood-witten die een schoone partij speelden en aldus in het bezit komen van den prachtigen uitgeloofden beker. Zeggen wij nog dat de match door beide ploegen op een faire wijze gespeeld werd en in een beste sportieve atmosfeer verliep. Eindwedstrijd F. C. Toekomst Meenen 4 R. C. Panne 2 Deze ontmoeting tusschen twee elftallen, die, gezien de reeks waarin zij optreden, op degelijke manier be twist werd, is ten voordeele van Meenen afgeloopen. Voegen wij er aanstonds bij dat de overwinnaars het door hun moedig optreden haalden, maar dat Panne een kundiger spel vertoonde dat evenwel vóór doel strandde op mangel aan schotvaardigheid. Meenen had den opgooi gewonnen met het groot windvoordeel. Nochtans golfde het spel heen en weder en bekwam iedere partij een hoekschop. Panne's bin- nenlinks verkeek vervolgens een eenige kans om den stand te openen, terwijl Meenen's centervoor insgelijks, met het doel in zijn bereik, het leder nevens zond. Ein delijk kon Degrave op algemeenen aanval voor Meenen het eerste doel der partij aanteekenen na 29 minuten spel Wat Panne ook deed om gelijk te stellen, de stand bleef 1-0 voor de ,wit-zwarten (Meenen) tot aan de rust. Nauwelijks was het spel hernomen of Meenen doel de voor de tweede maal door toedoen van Degrave. Panne kwam nu in volle meerderheid, maar het korte passenspel tot voor doel bracht niets op, daar Meenen's achterhoede iedermaal kon ingrijpen. Wit-zwart speelde met breede vleugelverplaatsingen en slaagde in dit open spel aan de 15-- en 18e minuut door Degrave en Neirynck. Panne gaf zich echter niet verloren en het antwoord liet zich niet wachten. Dhooghe en Timmer man zorgden voor twee tegenpunten aan de 21- en 26 minuut. De strijd ging zoo verder voort en Meenen kreeg het hard te verduren, maar de wit-zwarte backs onderscheidden zich gedurig en konnen hun heiligdom van schending vrijwaren. Zoo kwam het einde met een verdiende doch wat gevleide zege der Meenenaars. Morgen groote gala op het terrein der Augustinus- straat. De komst van het Engelsch elftal moet door ieder liefhebber van mooi voetbal bijgewoond worden. Verleden jaar speelde Simpsons Athletic Club een voor treffelijke partij tegen onze specialers, die evenwel niet opgewassen waren om tegen zulke ploeg te spe len Dit jaar staat het eerste elftal in lijn. bijgevolg zullen de Britten nog kundiger moeten optreden, ver mits de tegenstand onzer jongens grooter zal zijn. Ten andere zij hebben ons stellig beloofd al hun voetbal kennis in praktijk te stellen om de kijklustigen op iete buitengewoons te vergasten. Aan onze jongens wen- schen wij «good luck». ten einde den wedstrijd met een bevredigend resultaat te eindigen. BEKERWEDSTRIJD Herbergiers 1 Beenhouwers 3 Na de match Hotelpersoneel - Herbergiers, hadden de Beenhouwers deze laatsten uitgedaagd voor een nieuwe voetbalontmoeting. Deze ging verleden Maandag na middag door op het plein van C. S. Yper voor een reccrdcpkomst. Beide ploegen hadden immers bij 'a" milie en vrienden om ter meerst «gelegenheids-sup porters opgetrommeld, en deze laatsten waren erop belust om een zeer spectaculaire partij bij te wonen, die hen evenveel lachsport als voetbalsport zou ver schaffen. Onder opzicht van gewicht was de samenstel ling van beide ploegen zeer gevarieerd en ging van licht gewicht halfzwaar tot extra-zwaar. Het publiek Z1!n verwachtingen niet bedrogen en woonde een onder alle opzichten kostbare partij bij. De been- ouuers die in hunne rangen verscheidene oude voet- oairatten telden waren in het spel onbetwistbaar de told^nrevannmfidden aan de rust reeds met 2"° edoen van Fleps en Hollebeke. Na de rust redde de eer voor de herbergiers wijl Cnockaert e 3' doel der beenhouwers zorgde. m^.ldut w°nnen de Breydeltjes verdiend met 3-1 mocht kapitein Etienne, den beker, de bloemen en het JrenngSVlaggetie in ontvangst nemen. Of de sup- P ters er geerne bij waren x. Proficiat Breydeltjes En welke andere korporatie x durft het nu aan

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 6