DE KEIZER VOOR UWE KOSTUMEN 13, Statiestraat -■ YPER allerhande nieuws beste kwaliteit laags te prijken spoedige bediening 8 MEESTER - KLEERMAKER Ministerie van Financiën HANDBOOGSCHIETINGEN STAD IEPER -- NIJVERHEIDSSCHOOL MEUBILEERING Burgerlijke Stand van Yper Burgerstand van Poelkapefle SNIJ-EN NAAISCHOOL - T- YPER. Wielrijder omvergereden. Zaterdag mor gen. rond 11 u., kwam de genaamde Cuvelier Michel, vonende te Wytschaete. per velo op de Esplanade ge reden van uit de richting der Statie. Op het oogenblik dat nj den draai insloeg om naar de Studentenstraat te rijden, werd hij langs achter gegrepen en ten gronde geworpen door een auto die hem volgde en waarvan de voerder, zonder zich om zijn slachtoffer te bekom meren, door de Studentenstraat wegreed De wielrijder werd in zijn val aan knieën en ellebogen verwond, ge- lukkiglijk zonder groot erg, maar zijn velo was nog al tamelijk beschadigd. De politie opende een streng on derzoek om den onvoorzichtigen en roekelooze» auto voerder terug te vinden. Begin van brand. Woensdag morgen, om kwart vóór zes, huilde het noodsein over de stad, en weldra vernamen we dat brand ontstaan was in het magazijn van den Heer J. De Rynck. groothandelaar in brei en linnengoed, wonende Vandenpeereboomplaats. Een vrouw, die zich naar de St Maartenskerk begaf, had in 't voorbijgaan bemerkt dat er rook van uit den winkel al door de deurspleten naar buiten kwam en, een on heil vermoedende, de bewoners uit hun slaap gewekt. Een rek, waarop tal van pakken vrouwenondergoed opgestapeld lagen, was bezig met branden en, geholpen door hun personeel en eenige geburen, zetten de eige naars zich dadelijk aan 't werk om den brand, die in ïevigheid begon toe te nemen, te blusschen. Wanneer de pompiers, die korts nadat zij verwittigd waren toe gesneld kwamen, ter plaats verschenen, was het groot ste gevaar reeds geweken en bepaalde hunne tusschen- komst zich bij het helpen buiten dragen van eenige pak- xen die nog aan 't smeulen waren. De aangerichte schade is nog al belangrijk, doch gelukkiglijk door ver zekering gedekt. Uit het gedane onderzoek blijkt dat de brand veroor zaakt werd door een kortsluiting in de electrische lei ding. Erge val. De genaamde Van Oudendycke Ro- oert. van Borgerhout. echtgenoot van Verbeke Agnes, reed alhier Zaterdag avond per velo door de stad met een vogelkooi aan de hand, toen hij plots tengevolge eener verkeerde beweging zwaar ten gronde stuikte. Daar hij zoo 'n hevige pijn gevoelde aan den schouder, zing hij nog zelf op eigen krachten naar het hospitaal, ■vaar men een breuk van het sleutelbeen vaststelde. GELUVELT. Ongevallen. Met de drukke Sin- xendagen. en het steeds toenemend verkeer gebeurden alhier enkele verkeersongevallen. Toen de genaamde Decroix Alfons, van Becelaere kwam gereden per rijwiel, na er kermis gevierd te heb ben. werd hij ter hoogte van de Kortekeer aangereden door een auto. Hij viel ten gronde en werd met ver stuikten schouder opgenomen. Toen de genaamde Lapere Albert de baan Ieper- Meenen wilde oversteken ten einde zijn auto in de ga rage van Cneudt Omer te brengen, had hij zich niet vergewist of er andere auto's volgden. Dit was inder- .daad het geval en niettegenstaande de pogingen door beide voerders aangewend, konden zij niet beletten dat de voertuigen in botsing kwamen Alles bepaalt zich echter bij stoffelijke schade die in der minne geregeld werd. Toen de kantonnier Dinsdag morgen zijne gewone ronde deed op Staatsbaan, stelde hij vast dat een boom. dicht de dorpplaats te Gheluvelt, in den vorigen nacht van zijne schors ontdaan was tot manshoogte. Alles wijst erop dat er hier een auto met dien boom in botsing gekomen is de voerder echter is onbekend. ZUYDSCHOTE. Smartelijk werkongeval. Don derdag namiddag om 2 u. 30 overkwam er een pijnlijk ongeval aan den maalder Debaene Urbain, geboren te Poperinghe den 24 Oogst 1913 en echtgenoot van Brys- öaert Agnès. De molenaar, die zich op dit oogenblik alleen in de maalderij bevond, wilde een drijfriem op leggen. toen hij plots met zijn linker arm in het rader werk gegrepen en enkele minuten lang mee rondgeslin gerd werd. tot eindelijk de voorarm tot aan de elle boog hem van het lichaam afgerukt werd en hij ker mend van de pijn ten gronde viel. Op zijn hulpgeroep kwam zijn verschrikte echtgenoote toegeloopen en sa men met enkele geburen bonden zij zoo goed mogelijk de afgrijselijke wonde toe en brachten het slachtoffer dadelijk per auto naar het O. L. Vrouwhospitaal van Yper over. Daar bestatigde men dat de bovenarm daarbij nog op twee plaatsen gebroken was. De voor arm was met zooveel geweld afgerukt dat de pezen en het gescheurd vleesch uit den verminkten arm hingen. De heer heelmeester van het hospitaal diende den on- gelukkigen maalder, die slechts sedert zes maanden ge huwd en ook nog niet tegen ongevallen verzekerd was, onmiddellijk de noodige zorgen toe ten einde hem nog den bovenarm te kunnen behouden. Men hoopt dat deze bewerking zal lukken en de toestand van het slachtoffer boezemt althans geen onrust meer in. E.ANGEMARCK. Werkman tusschen twee wagon netjes gegrepen. De 46 jarige Boldery Jules, echt genoot van Lefever Zulma, wonende alhier in de Boe- singhestraat, was Dinsdag morgen bezig, voor rekening van een Gentschen aannemer, met ciment te laden op kleine wagentjes, toen hij op zeker oogenblik tus schen twee dier voertuigen gegrepen werd. De werk man. die hevig kloeg van inwendige pijnen, werd naar huis gebracht en ontving er de eerste zorgen van een geneesheer. Daar zijn toestand tegen den avond zoo zeer verergerde, besloot men hem naar het O. L. Vrouwhospitaal van Yper over te brengen, waar hij s avonds te 11 u. toekwam. Daar bestatigde men dat het slachtoffer de wervelzuil gebroken was. Zijn toe stand. alhoewel zeer erg, wordt nochtans niet als ho peloos beschouwd. POELCAPELLE. Wielrenner gekwetst. De 22 jarige Lefever Gerard, van Poelcapelle. deed Zondag laatst tijdens een velokoers zoo een ergen val dat men hem per auto naar het hospitaal van Yper moest over brengen, waar men, benevens verwondingen aan de hand. een open beenbreuk aan het rechterbeen vast stelde. Lefever moest er ter behandeling blijven. Droevig overlijden. Een geweldige brand heeft gewoed in het autokerkhof te Beveren bij Roeselare, Dinsdag namiddag, te 5 uur. Een inwoner onzer ge meente, de genaamde Debackere Omer, broeder van den eigenaar en uitbater dezer onderneming, heeft er zóó erge brandwonden opgeloopen dat hij in het H. Hartekliniek te Roeselare overleden is op Woensdag 6 Juni. te 6 J uur 's morgens, een diepbeproefde we duwe nalatende met zeven kinderen, waarvan het oudste 11 jaar bereikt heeft. WAASTEN. Auto-ongeval. Dinsdag had de ge naamde Deliice Albert. 38 jaar oud, van Rijsel, die zijn vrouw en kinderen in verlof te De Panne was gaan be zoeken. de autobus naar Rijsel gemist en aanvaard de reis mee te maken in een particulieren auto waarvan de voerder eenigszins bij drank was. Te Waasten echter nvvam de auto in aanrijding met een ander voertuig, met het gevolg dat de medereiziger Deliice een hersen schudding opliep en daarbij nog kloeg van inwendige pijnen. Het slachtoffer werd ter verzorging naar het hospitaal van Yper overgebracht. GcvGnden en Verloren Voorwerpen Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden. Over een drietal weken, door M. Martin Charles, een gouden brelok. Zaterdag 4 Juni, door M Vermeersch Paul. een klein sleuteltje geteekend I.N.A. Nr 1452. Bij M. Lowier Georges. Tegelstraat, 18, is een wit en zwart hondje, soort ratier. toegekomen. Zondag 5. door M. Vankemmel Marcel, een lederen tasch inhoudende een handdoek. Door M. Odent, politieagent, een vijsdraaier. Maandag 6. door M'' Bondue Marguerite, in St Maar tenskerk. een kerkboek. Door M. Van Troyen Désiré, een paar slaffers in ca outchouc. Dinsdag 7, door M Gryffon Julien. een sleutel. Door M' Melsens Henriette, een geldbeugel een som geld inhoudende. Door M. Pyck Lucien, een wit kindermutsje. Woensdag 8. door M. Vermeersch Julien. een sleutel. Donderdag 9. door M. Decat Emile. een kleine porte- monnaie. Verloren. Vrijdag 3 Juni, door Mevr. Cuelenaere. een handtasch. Zaterdag 4, tusschen Yper en Poperinghe. door M. Schabaillie Sadi, van Ingelmunster. een reservewiel van auto. Zondag 5. door Mevr. Vankemmel Marcel, een zwarte dameshandschoen Dinsdag 7, door Mc Souxdorf Raymonde, een muts. Woensdag 8. door Mevr. We Witdouck, een zwarte portemonnaie eenig geld bevattende. Inschrijving in het Handelsregister De Minister van Financiën brengt ter kennis van de handelaars die zich nog niet lieten in schrijven in het handelsregister, dat hun een termijn, onherroepelijk verstrijkend op einde Juni aanstaande, toegestaan wordt om hun in schrijving aan te vragen, zonder de door de wet voorziene boete van 100 frank te moeten betalen. Die gunst betreft insgelijks de wijzigende ver klaringen die door de reeds ingeschreven hande laars hadden moeten gedaan worden. Om de belemmering van de laatste dagen te vermijden, wordt er den belanghebbenden ten zeerste aanbevolen zich ten spoedigste te wenden tot de griffie der handelsrechtbank of, bij ont stentenis, tot de griffie der rechtbank van eer sten aanleg van het arrondissement. STAANDE PERS ZONDAG 12 JUNI 1938 Om 2 i uurWESTVLETERENOppervogel 80 fr. Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 20 fr. Alle vijftal een primé van 15 fr.Kleine vogels 10 fr Inleg 13 fr. 50. Om 2 3 uur: COMEN-CRUYSEECKEOppervogel 80 fr.Twee zijdvogels, elk 40 fr. Twee kallen, elk 25 fr. en 36 vogels van 15 fr. voor 50 schutters In leg 17 fr. MAANDAG 13 JUNI 1938 Om 2 I uurSTAVELE Oppervogel 80 fr.Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 20 fr. 40 primés aan 15 fr. Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50 DONDERDAG 16 JUNI 1938 Om 2 uur: ST JAN-TER-BIEZEN Oppervogel 100 fr Twee zijdvogels, elk 50 fr.Twee kallen, elk 25 fr Kleine vogels 10 fr. en na 80 aan 15 fr. Inleg 13,50 fr! Om 2 1 uur HOOGSTADE Oppervogel 80 fr.Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 20 fr.Alle zevental een primé van 15 fr. Kleine vogels 10 fr. en boven de 100 schutters van 13 fr. Inleg 13 fr 50 A 10 l heuresBERGUESPerche N" 1 Honneur 200 fr. 2 cótés supérieurs a 100 fr.2 intermédiaires a 75 fr. et 2 inférieurs a 50 fr. 10 primés a 40 et 50 30 fr. Perche N° 2Honneur 150 fr.2 cótés supé rieurs a 75 fr.2 intermédiaires a 50 fr. et 2 infé rieurs a 40 fr.10 primés a 40 et 50 k 30 fr Petits 20 fr. Mise 25 fr. ZATERDAG 18 JUNI 1938 Om 6 uur YPER - HOEKJE, Veurnesteenwee VRIENDENSCHIETING. S' ZONDAG 19 JUNI 1938 Om 2 uurYPER-HOEKJE Oppervogel 80 fr Tweede oppervogel 50 fr. (niet verloot) Twee zijd vogels, elk 40 fr. Twee kallen, elk 20 fr. Alle vier schutters een primé van 15 fr.Kleine vogels 10 fr Inleg 13 fr. 50. 8, O. L. Vrouwstraat WINTERAVONDLEERGANGEN Openstaande betrekking van lesgever in mekaniek teekenen. Voorwaarden drager zijn van een passend diploma van eene Universiteit ofwel van eene Hoogere Technische School, met minstens 10 jaar praktijk. Openstaande betrekking van lesgever in de electri- citeit Voorwaarden drager zijn van een passend di ploma van eene Universiteit ofwel van eene Hoogere Technische School. Openstaande betrekking van lesgever in meetkundig- projectie yoorbereidend vakteekenen. Voorwaardendrager zijn van een getuigschrift van eene Middelbare Nijverheidsschool, of Algemeen Nor- maalonderwijs. Inlichtingen te bekomen bij den heer Landtsheere H.. bestuurder der Nijverheidsschool. 16, Guido Gezelle- plein. leper, 's Woensdags van 16 tot 18 uur en 's Zon dags van 10 tot 12 uur ten laatste op 26 Juni 1938. uiterlijken datum voor het indienen der schriftelijke aanvragen op voornoemd adres. In tegenstelling met hetgeen men uit het besluit, door den gemeenteraad getroffen, zou kunnen denken, zal de Heer Bille, Meenenstraat, in 't kort zijn huis nog niet verlaten en al zijn trouwe klanten mogen zich dus nog steeds tot nader bericht wenden tot het outf adres Meenenstraat. Nr 11. te Yper. van den 4 tot den 10 Juni 1938. GeboortenCnockaert Jenny, M Haiglaan. 3. Vanhaute -Jan. Slachthuisstraat, 27. Leterme Geor ges. Meenensteenweg, 65. Vandermarliere Johanna Paddepoelstraat. 7. Deruyter Yolande, Arthur Mer ghelynckstraat. 9. Lozie Jacqueline, Zonnebekesteen 'weg, 169. Van Speybroeck Henri. M. Fochlaan. 44. Santy Eric. Goude Poortstraat. 7. Vandewalle Jean Cartonstraat. 28. HuwelijkenDebreuck Valère. aardewerker, te El- verdinghe en Bouttelegier Marcella, z. b.. te Yper. Indervuyst Albert, verlakker, te Elverdinghe en Vande- pitte Maria, naaister, te Yper. Hugbart André, brie venbesteller, te Komen. (Fr.) en 'Cocle Paule, z. b.. te Yper. Cocle Emilius. mekanieker en Droiez Marie- losephe. z. b.. beiden te Yper. Muylle Cyrilius. z. b te Beveren bij Rousselare en Bouckaert Prudence, z. b.. te Yper. Declerck Pierre, electrieker-bediende. te La Madeleine, (N Fr.) en Debrouwer Suzanne, bediende, te per. Santy Paul. handelsvertegenwoordiger en Vandevoorde Clara, z. b., beiden te Yper. Vandamme Valeer, beenhouwer en Neyrinck Irene, z b.. beiden te Yper. Titeca Albert, meubelmaker en Delreux Ga- brielle. z. b.. beiden te Yper. OverlijdensMalfait Irma, 55 j., z. b.. echtg. Flamez Cyrille, Poperinghesteenweg, 8. Leleu Celina, 64 j.. z. b., echtg. Bouten Julius, Zonnebekesteenweg. 43 Deruddere Gustave, 76 j., stoelmaker, echtg. Liefoogiie Helena. Hondstraat, 24. Benoot Maurice, 63 j., z. b.. echtg. Verborgh Gabrielle, Wenninckstraat. 9-11. 'van Poperinghe.) HuwelijksbeloftenHenricus Lacante, werkman en Eugenie Pinet. huishoudster, beiden te Yper. Raoul Platevoet. handelaar, te Yper en Madeleine Deherripo*. naaister, te Komen. van 18 Mei tot 8 Juni 1938 GeboortenMaet Daniel, z. v. Sylverius en van Buyse- ilaria. Denoo Raphaël, z. v. Alberic en van Doise Maria. HuwelijkDegrendele Pieter, wever, te Roeselare, met De Myttenaere -Julia, dienstmeid, te Roeselare. tijdelijk te Poelkapelle. Oaerlijden: Deseck Lievinus, 59 j., weduwnaar va« naens Svlvie. Bruggestraat, 139, alhier. voor DAIVIEN NOUVEAUTÉ 43, Rijselstraat, 43 IEPER dag-, avond- zondaglessen. Leert snijden in vief maanden. Diploma na eindexame* OUDERS Leert uw meisje de» stiel van NAAISTER SNIJDEN NAAIEN - IN 8 MAANDEN- Bekwaamheidscertifi'caa na einde der lessen -Vraagt inlichtingen"

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 8