VELOSPORT FERS METAUX IJZER METALEN «DE LOMBAARD» VRAAGT CRISTAL-CHAUDFONTAINE het volmaakt tafelwater Depot BROUWERIJ C. DONCK VILLE DE WARNETON Op 7 juli een koers voor Juniors POUTRELLES 3, Blinde Liedensfraat. EMAILLAGE - NICKELAGE CHROMAGE POTRELLEN Oud Huis JOSEPH SEYS YPER - Tel. 39 VERLAKKEN - VERNIKKELEN CHROMEEREN De week, die een Nationaal kampioenschap vooraf gaat, is doorgaans heel kalm te noemen. Zekere renners onthouden zich liever uit vrees door val of te groote vermoeidheid niet fitt aan de meet te komen voor het nationaal dingen, dat fameus is aan prijzen en ook nog een ruim deel kontrakten na zich sleept. Dit is dan ook hetgeen de renners aanzet om. benevens de eer, ook dit manna voor oogen te houden en den zake- lijken kant van deze symbolische trui aan te vatten. Daarom dat we konden bestatigen dat er Zondag .door velen niet werd gestart, in de hoop Zondag e. k., op den Omloop van Francorchamps. dezen genadeloozen strijd uit te vechten, die hen tot het uiterste kunnen zal dwingen. Zoodus worden Zondag de nationale baankampioen- schappen in België en Frankrijk verreden en Zondag avond zullen wij een nieuw titelhouder hebben, ofwel zal de huidige kampioen zijn trui eervol door den aan val slaan en nog een jaar langer dragen, hetgeen nog bijna nooit gebeurd is. Vooral dat, in België, Francorchamps wat zeggen wil, en dat de zegevierende klepper er feitelijk van alles heeft mogen boven halen om de zege in de wacht te slepen klimmen, dalen, gevaarlijke bochten, van een verflauwing snel recupereeren. een klaar doorzicht op koers. enz. In elk geval wordt hij een kampioen, die onze waardeering ten volle verdient. Zondag avond zullen we meer weten. Fons Gisquière doet mede. en we hopen dat het hem best moge vergaan om ook eens te laten zien dat de laatst behaalde uitslagen geen louter toeval zijn. Intusschen werd Parijs-Belfort verreden, een dezer ouderwetsche wedstrijden, die aan afstand zoo een 420 km. tellen en aan de huidige renners, die aan kortere wedstrijden gewoon geraakt zijn, een heelen deuk ge ven en hun uithoudingsvermogen hard op de proef stellen. Deze koers werd gewonnen door Alb Hen- drickx, vóór J. M. Goasmat, die zich warempel als een der beste Zuiderburen begint te toonen, en alles zins een der kandidaten is op wien zal gerekend wor den voor de Fransche ploeg der Ronde. In de eerste elf renners van Parijs- Belfort, vinden we 2 Franschen, op de 2^ en 11° plaats, en verders niets dan Belgen. Uitslag1. Albert Hendrickx. in 12 u. 4 min. 2. J.-M. Goasmat. op 1 lengte; 3. Ger. Desmedt; 4. Ant. Loncke, op 3 minuten 5. L. Hardiquest6. A. Van Simaeys 7. L. Vlaemynck 8. Deltour, op 4 min 15 sec. 9. Pe- rickel. op 5 min. 15 sec. 10. Van Oppen 11. Fontenay, op 5 min. 30 sec. De Groote Prijs van Ertvelde was voor Dolf Braecke- veldt. die Marcel Claeys 10 sec. na zich liet, met Van Wezemaele op de S"- en Beirnaert op de 4P plaats. Dolfke geraakt er weer boven op en is bepaald een vieze kwast, die tot alles bekwaam is. Zijn laatste woord is nog niet gezegd. Uitslag: 1 Dolf Braeckeveldt, de 140 km. in 3 u. 57 sec. 2. Claeys, op 10 sec.3. Van Wezemaele 4. Beir naert 5. Deloor A. 6. Buysse 7. Dhooge 8. Goessaert, op 20 sec. 9. Van der Ruyt. op 30 sec.10 Levae, op 3 min. In Mechelen vlamde Tersago nu nogmaals lc en 't moet zijn dat Karei goed rijdt, want het is ofwel op gave door een of ander ongeval veroorzaakt, of in de eersten, zooals we deze laatste tijden reeds konden be statigen. Uitslag: 1. K. Tersago. de 163 km. in 4 u. 6 min. 45 sec.2. Somers Jos.. op 25 meter3 Jos. Geets, op 1 m. 10 sec. 4. Cavé. op 10 centimeter 5. Van Stichelen. op 1 lengte 6. De Greef. op 1 wiel7. Van Horenbeek. op 1 m. 40 sec. 8. Toubeau, op 2 m 55 sec. 9. Vinck 10. Van de Kerckhoven. In Breedene, bewees Julien Demolder door nogmaals te winnen, dat zijn zege van Lauwe geen louter toeval was. Eigenaardig is'het toch dat Van Overberghe nog maals 2'' is. Denys en Dufromont vinden we op de eere plaatsen. De crack van Veurne kwam alleen toe. en zal. ons dunkens. nog koersen veroveren. Uitslag1. Demolder Julien. de 130 km. in 3 u. 32 m 2. Van Overberghe. op 1 m. 42 sec. 3. Denys, op 2 1. 4. Dufromont. op 3 m. 405. Christiaens. op 3 m. 50 6 Defoort. op 4 m. 507. David, op 5 m. 20 8. Devos. op 6 m. 15 9. Lambert, op 7 m. 20 10. Dewalsche. op 1 lengte. Te Parijs, in den hof der Tuilerieën, werd een kri- terium betwist met de beste internationale kampers. België was er vertegenwoordigd door Vervaecke. Kaers. Danneels en Storme. De zege werd afgedwongen door Schulte die zoo maar 7 klassementen won, 4 maal 2<" kwam. en op het laatste iedereen van het wiel reed. Daar zit stof in dien kerel, die van de Fransche Ronde droomt en er heel mooi figuur zou maken. Uitslag 1. Schulte (Ned.), 90 p. 100 km. in 2 u. 35 m. 43 sec. (gemid. 38 km. 531 m.) 2. Moretti (It.) 70 p. 3. Fréchaut (Fr.) 40 p. 4 Karei Kaers (Belg) 27 p. op 1 ronde: 5. Egli (Zw.) 15 p.; 6. Jaminet (Fr.) 7 p.; 7. Ch. Pélissier en G. Lapébie. elk 6 p. De Groote Prijs van Zwijndrecht werd Woensdag gewonnen door Toon Cavé, die den Hollander Verveer klopte met 1 wiel Gyselinck was derde. Die Hollan ders komen geducht opdagen, en regelmatig kan men ze eerste en eereplaatsen zien ontfutselen aan onze rijders, die zich bepaald mogen schrap zetten. Uitslag1. Cavé. de 155 km. in 4 u. 01 min.2. Ver veer. op 1 wiel3. Ghyselinck 4. Somers 5. Moeren hout, op 25 sec.6. Middelkamp7. Deloor Alf.8 Braeckeveldt; 9. Janssens (Hol.), op 1 m. 07; 10. Van HasseL De Ronde van Duitschland zag er. van af het begin, uit of de Belgen alles zouden verslinden zoowel op gebied van individueele zegepralen als van klassement leiding. Bonduel immers was leider geworden, met zijn land- en streekgenoot De Caluwé Edgard op de 3<' plaats, wijl Wierinckx, die ziek aanzette, ineens den 3n rit veroverde. Alleen Dedonder en Dignef. twee onge- lukkigen in den strijd, lieten op zich wachten. Maar het onvermijdelijke gebeurde. De samenspan ning der Duitschers deed beide Belgen wijken en op zeker oogenblik verloren ze, in één rit, alle twee ruim 18 minuten. Toch staat Frans op dit oogenblik maar 7 minuten achter bij leider Schild en misschien zal hij er nog in slagen deze terug te winnen vooraleer de Ronde ten einde loopt. De 3e rit werd dus gewonnen door Wierinckx die al leen toekwam vóór Oberbeck, Le Calvez, Kijenski en den regelmatigen Schild. De Caluwé was 6*. De 4'' rit was voor Schild zelf. die won in eigen stad vóór den niet aandringenden Bonduel en Bautz. wijl de 5- rit nogmaals aan Wierinckx ging. die Arents op het laatste van zich afschudde. In St Kathelyne Waver kwam Braspenninckx zijn landgenoot Jan Van Kempen goedendag zeggen en. uit wedergunst voor de gastvrijheid, vlamde hij er 1 f met Peer Van Theemsche op 15 meter en Loopmans op 1/2 lengte. Uitslag: 1. Braspenninck J.. de 160 km. in 4 u. 15 m. 30 sec. 2. Van Theemsche. op 15 meter 3. Loopmans. op 1/2 lengte; 4. Gijsen. op 50 m. 5. Valentijn. op 1 lengte 6. Segers7. Kemps, wiel aan wiel8. Gom- mers. op' 4 min.; 9. Van Hassel. op 4 min 30; 10. D'Hooghe. DE ONAFHANKELIJKEN reden den Omloop Franco-Beige, koers die Gesquière 3 maal als overwinnaar over de meet zag stormen en een wedstrijd is die onze renners ten zeerste interes seert. Dit jaar won Lanssens Hector van Moeskroen. die Coudron op 1 wiel klopte. Roger Lanssens was op de 3e, Gyselinck op de 4*' en Clement op de 5' plaats. Henri Clement, die van Hooglede is en hier te leper eens de zege behaalde, was bepaald een belofte, maar blijft ook jammerlijk hangen. Brussel-Fléron werd veroverd door den Hollander Lambrichts, die van in Leuven er van onder trok en ruim 140 km. alleen aflapte. en met 4 minuten voor sprong toekwam vóór Espenhout en Fabris. De streek der serren of het glazen dorp Hoeilaert zag ook zijn Grooten Prijs verrijden, en daarvan miek Achiel Debacker dankbaar gebruik om. I* aan te ko men in zijn nieuwe categorie, waarin hij debuteerde, met Felix De Raes. een onbekende, op de 2*' plaats. In Steenokkerzeel lukte het eindelijk eens aan Mon Delathouwer om de zege te halen vóór Pol Desmaele, die ook in deze categorie zijn eersten koers reed en dus verre van slecht presteerde. DE JUNIORS En nu komen we aan het kampioenschap van België waarin we hadden gehoopt een der onzen, en wel na melijk Delchambre, de trui te zien aantrekken. Door ongeluk overmand kon de Wies dit niet doen. maar hij reed er toch zooals gewoonte, heel flink. Nu was het de kloeke stamper van Beirendrecht. Douws. die won als een groot kampioen met H. Bru- neel op de 2C plaats en Vandenbossche op de 3<~, zoo dat West-Vlaanderen in eigen vesting gevloerd is ge worden door Antwerpen, en dit op gansch de lijn. Uitslag: 1. Julien Douws (Antw.), 150 km. in 3 u. 49 min. Gemiddeld 39 km. 300 per uur2. H. Bruneel, op 25 sec. 3. A Vandenbossche, op 1 1.4. Govers 5. Deschrijver6. M. Desmet7. Wuytack 8. Ramon 9. M. Claeys10. G. Claes. Van dit kampioenschap miek de Waal Gilles gebruik om zijn verblijf in de Groeninghestad te verlengen en een wedstrijd te gaan betwisten te Sweveghem. dien hij mooi won op Vandermeerschaut en den regelma tigen Malbrancke, die heel zeker een flinke rijder daarstelt. DE BEGINNELINGEN presteerden op de Kalfvaart, waar Van Poucke, van Klercken. de 50 km won 's Zondags met Sufïys 2r en broere Woets 3*. Er waren 11 vertrekkers. Uitslag: 1. Vanpoucke. Klercken, 50 km. in 1 u. 25 min.2. SuffyS3. Woets 4. Decroix 5. Duprez 6. Decaestecker7. Rubbens8 Muylle 9. Cornette 10. Tancré. 's Maandags reden de jongeren dat de brokken in de gebuurte vlogen, en het was G. Van Hove die zijn l" wedstrijd met klank won. In dien hoogopgeschoten kerel zit er bepaald stof om er te komen, en vooral zijn manier van overleg schijnt aan te toonen dat hij nooit het noorden verliest en klare kijkers in den kop heeft. Bravo, Georges, en dat dit de inzet weze van een heele serie. Om te beginnen, doet maar voort Maandag met den Braderieprijs dien gij, als ingebur gerde van de straat, zoudt moeten kunnen winnen. Uitslag: 1. Van Hove G., leper, 25 km. in 48 min.; 2. Tommeleyn3. Rubbens4. Decroix5. Heughe- baert6. Devos7. Savacke 8. Deleu 9. Horelbeke. Sprinter. 8, Lombaardstraat, YPER Tel. 255 O FOOTBALL Olympique Lillois R. C. S. Brugeois A l'occasion de l'inauguration des nouvelles instal lations de jeu. le Mountche F. C. organise le Dimanche 3 Juillet prochain. a 16 heures, un grand match de propagande entre l'ex-champion de France profes- sionnel. Olympique Lillois et l'ex-champion de Bel- gique Royal Cercle Sportif Brugeois. Ce match suscite déja de nombreux commentaires et nous ne doutons pas que tous les sportsmen de la ré- gion voudront voir a l'oeuvre les da Rui, Braet et autres. Ultérieurement seront publiés de plus amples ren- seignements. notamment la composition des équipes. leper krijgt een koers voor Beroepsrenners o OF 14 AUGUSTUS, MET 8.000 Fr. PRIJZEN Wij kennen leper en wij kennen de Iepersche Wiel. rijdersclub en wij weten ook met eike toewijding en me' welken ijver deze club gewerkt heeft en nog werkt cm de sport in het Iepersche te doen leven. Meer dan een keer zijn ze voor een berg van moei lijkheden komen te staan, maar iederen keer wisten ze toch een weg te banen. Na den oorlog kwamen ze uit met een jaarlijkschen koers voor juniors die een der schoonste werd van West-Vlaanderen, dan kwamen de onafhankelijken aan de beurt, zelfs de beroepsrenners werden er in de gelegenheid gesteld hun brood te ver dienen. Toen bleek het echter dat de wind niet meer uit de goede richting waaide en moest er naar een klei ner verzet gezocht worden, maar de leden van de club sloten zich dichter bijeen en... ze kwamen terug! Dit jaar pakken ze weer uit met een koers voor be- beroepsrenners en van nu af kunnen wij reeds zeggen het wordt een machtig succes waarin de noeste wer kers een verdiende belooning zullen vinden. Het Bestuur der Ypersche Wielrijdersclub laat hier bij weten, dat alle giften tot steun van den Beroeps- rennerskoers met dank aanvaard worden in het lokaal of bij de leden der Club. Sportliefhebbers, steunt dezen prachtigen koers ten voordeele van de sport en de nering en wordt lid van de Ypersche Wielrijdersclub, inrichtster en medewerk ster van de voornaamste wedstrijden der frontstreek. LokaalHotel Casino. Statiestraat, 65. bij Paul Bed- deleem, waar eveneens alle inlichtingen kunnen be komen worden aangaande cyclo-toerisme. tolkaarten. verzekering B. W. B. enz MET 3.000 FRANK PRIJZEN Stillekens aan komt er leven in de hoppestreek en wordt de sport er op zijn plaats gezet en wij kennen er menschen die het begrepen hebben dat de koersen volk lokken en zich daarom des te harder weren om langs dien weg de stad in een feeststemming te zetten. De koers voor beroepsrenners die al een drietal ja ren oud is, kent telken jare een ongehoorde belang stelling. En waar andere kriteriums ten onder gingen, bleef de koers in de Lovie bestaan, misschien wel om dat de inrichters er geen zaak willen van maken en de sport ten dienste stellen van een liefdadig werk Dit jaar zal men op kermisdonderdag, zijnde 7 Juli. met de eerste uitgave te voorschijn komen van een koers voor juniors waar er, naar het schijnt, niet min der dan 2.500 Fr. zal te verdienen zijn. Ook de koers in de Lovie gaat dit jaar beslist door en wel op 28 Augustus en weer zal de opbrengst ten dienste gesteld worden aan de teringlijders van het Sanatorium, en wij zijn er zeker van dat de groote massa weer zal komen om den penning te junnen voor dat werk van offervaardigheid Onderhandelingen zijn reeds gaande met verschil lende groote kampioenen, zoodat het programma voor dit der andere jaren niet zal moeten onderdoen. DUIVEN MAATSCHAPPIJ DE ZON gevestigd bij Oscar Molein-Gillioen, Statiestraat. UITSLAG DER PRIJSVLUCHT UIT DOURDAN van Zondag 12 Juni 1938 Snelheid eerste duif1058.97 m. 1. Maerten Jules, Kemmel. 2. Vandoorne Karei. Yper. 3. Wolters Maur.. Yper. 4. Vanderhaeghe, Yper. 5 Dehaene Jos. 6. Ossieur Ed. 7. Molein Georg. 8. Molein Remi. 9. Speybrouck Remi. 10. Molein Georges. 11. Rousselle Arthur. 12. Hallaux Jean. 13 Molein Georg. 14. Marconneau E. 15. Speybrouck Hilaire.: 16. Gaucquie Maurice. 17. Molein Georges. 18. Molein Georges. 19. Spey- broucK Remi. 20. Molein Remi 21. Molein Remi. 22. Vanwichelen Art. 23. Maertens Jul., Kemmel. 24. Demazure Urb. 25. Blic Oscar, Brielen. 26. Anne Richard 27. Vanderhaeghe Vict. 28. Pype Cvrille. 29. Molein Georg. 30. Speybrouck Remi 31. Compernolle E. 32. Blic Oscar. 33. Molein Georges. 34. Vandoorne Karei 35. Desmet Charles. 36. Desmet Charles. - Blic Oscar. Speybrouck Hilaire. Snelheid laatste duif 890,82 m. JAARLINGEN 1. Molein Remi. 2. Rousselle Arth. 3. Marconneau Ern 4. Molein Remi. 5. Desmet Charles. 6. Mo lein Remi. UITSLAG DER PRIJSVLUCHT UIT TOURS ian Zondag 5 Juni 1938 Snelheid eerste duif: 1285,60 m. 1. Lamertyn M.. Oostroosebeke. 2. Lamertyn M 3. Lamertyn M. 4. Bostyn L.. Moorslede. 5. Masu- reel M.. Hulste 6. Verlinden O., St-P.-C. 7. Ca- trysse Gebr.. Moere. 8. Vermeiren L., Denterg. 9. /ansteenlandt G.. Zarren. 10. Speybrouck Hil-, Vper 11. Catrysse Gebr.. Moere. 12. Molein Geor., 1 per. 13. Devliegher O.. Thielt. 14. Verschoore Robert, Yper. 15. Lalleman M„ Dixmude. 16. De- riend Osc.. Moere 17. Devreese, Ghistel. 18. Ver heden Oscar. St-P.-C. 19. Torney R., Oudecap. _er-in(^er! Osc.. St-P. 21. Labeeuw. Bissegem. 22 Tremmery Nest.. Ouden. 23. Ghistem L.. Wam- brecmes. 24. Vandenberghe Abel. 25. Vandevelde J., Kortr. Maatschappij in gemeenschappelijken Naam

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 6