Hub. Decrock-Portel 8 ALLERHANDE NIEUWS BOUWEN VAN SERREN TYPE HOEYLAERT 1 rssccssfWE YPER. Landlooper. Verleden week Woensdag kwam zekere Vandertaelen Francois. 51 jaar oud. van Etterbeek, hier tegen den avond om logement vragen op het politiebureel. wat hem gereedelijk werd toege staan Den volgenden dag echter kwam een vrouw 's avonds op het politiebureel verklaren dat een man haar in een herberg der Kaaïstraat een vrouwvelo voor de som van 100 fr. te koop had aangeboden. De politie trok er dadelijk naartoe en stelde vast dat de kérel niemand anders was dan den logeerder van den vorigen nacht. Vandertaelen. die hier met naalden had rondgeleurd, werd dan naar het politiebureel opge leid. waar hij weldra moest bekennen dat de velo. die in zijn bezit was en waarvan de taksplaat was afge rukt. door hem gestolen was geweest op den koer eener school te Blankenberghe. De kerel, die naar zijn zeg gen de reis van Brugge naar Yper per autobus had ge maakt en thans hevig verlangde om bij zijn oud moe- derke te Etterbeek terug te keeren. verscheen den Vrij dag morgen voor de politierechtbank die hem. gezien hij niet de minste bestaansmiddelen meer had. verwees om voor onbepaalden tijd in het landloopersgesticht te Merxplas opgesloten te worden. Lichte aanrijding. Zondag middag kwam Devos Leon, wonende Frenchlaan. per auto van uit de rich ting der Meenenstraat gereden, doch toen hij omtrent rechtover zijn huis gekomen was. werd hij langs ach ter aangereden door een auto gevoerd door Deraedt Eric, wonende Zonnebekesteenweg. Deze botsing ver oorzaakte slechts eenige lichte stoffelijke schade. Een goede vangst Kerkdief op heeterdaad betrapt. Maandag voormiddag, rond 11 u. 15. traden de twee kinderen Baert, de 14 jarige Andrea en de 10 J jarige Roger, die daags te voren zijne plechtige communie had gedaan en nog eens zijne communiekaars wilde gaan bezichtigen, de St Niklaaskerk binnen en bemerkten er een man die zich bij het beeld der H. Theresia be vond doch. bij hun binnentreden, dadelijk op een stoel knielde en een biddende houding aannam Dit kwam de kinderen zonderling voor en buiten komende, zagen zij daar bij het kerkportaal een velo staan waarvan zij voorzichtigheidshalve het nummer der taksplaat op namen. De kinderen traden opnieuw de kerk binnen en zagen dan den man achter een pilaar staan nabij het beeld van den H. Gerardus. Dadelijk gingen de kinderen den E. H. pastoor Denys verwittigen die ter plaats snelde en bestatigde dat de twee offerblok ken van de H. Theresia en van den H. Gerardus open gebroken en geledigd waren, doch de dief had intus- schen reeds de plaat gepoetst en was nergens meer te ontwaren. De politie, die van dezen diefstal, den tweeden van dien aard die daar reeds in St Niklaaskerk plaats had, op de hoogte gebracht werd, kwam 's namiddags ter plaats de noodige vaststellingen doen. Een weinig nadien, korts na 3 u., bemerkte de jeug dige Roger Baert denzelfden persoon per rijwiel in de Stuersstraat voorbijrijden, en geen tijd verliezende liep hij nogmaals den E. H. pastoor verwittigen. Wan neer deze. vergezeld van zijn meid en een paar andere personen, aan de kerk kwamen, bemerkten zij dat de kerel zich inderdaad in de kerk bevond nabij den offer blok. De meid sloot hierop heel wijselijk de kerkdeur en de politie werd opnieuw opgebeld. Een politieagent kwam den kerel ter plaats afhalen en leidde hem, na vooraf zijn zakken te hebben afge tast. en na bestatigd te hebben dat ook reeds een stuk van den offerblok was afgerukt, naar het politiebureel, alwaar hij, gekomen aan de poort, een revolver, die nog geladen was met een kogel en die hij waarschijnlijk in zijn mouw verborgen had gehouden, op den grond liet vallen. De kerel, die aan een streng onderhoor onder worpen werd. is zekere Lecigne Alfred, geboren te Leers (Noord Frankrijk) in het jaar 1907 en laatst verbleven hebbende in De Panne. Hij beweerde in de kerk gegaan te zijn om ze te bezoeken en er te bidden, en loochende formeel er de offerblokken te hebben opengebroken. Doch in zijn bezit vond men een platte ijzeren staaf met een haak aan een der uiteinden ge smeed. Verders had hij ook nog verscheidene belgische frankstukken en andere vreemde munten op zich, als mede twee paar gouden oorringen, een uurwerk met drie zilveren kettingjes, een doos bevattende schaar en vingerhoed, en nog enkele andere voorwerpen die hoogst waarschijnlijk allen van diefstal voortkomen. Uit het onderzoek bleek ook weldra dat de velo, die in zijn bezit was en de taksplaat Nr 223.577 droeg, te Westvleteren was gestolen geweest en toebehoorde aan Noliet Hugo, van Veurne. De dief werd in den amigo opgesloten en verscheen den volgenden dag voor den Heer onderzoeksrechter die tegen hem een aanhoudingsbevel uitvaardigde en hem naar het gevang te Kortrijk deed overbrengen. Na hier zijn straf uitgeboet te hebben, zal de kerel overgeleverd worden aan het fransch gerecht dat hem insgelijks opzocht, zoodat mag gezegd worden dat de politie hier, dank aan de schranderheid van twee kin deren, een goede vangst gedaan heeft. Rijwieldiefstallen. In den nacht van Zondag op Maandag had de 23 jarige Sinnaeve Roger, wonende alhier Lindendreef. zich ergens in de Pilckemstraat ne vens zijn velo te slapen gelegd. Wanneer hij echter ontwaakte, stelde hij vast dat zijn rijwiel verdwenen was. Het tegenovergestelde zou eerder verwonderd hebben. Dinsdag morgen, rond 9 u., was M. Van Wassen- love André. wonende Maloulaan, zijn auto gaan halen in zijn garage gelegen in de Fiersstraat en had, bij zijn vertrek, vergeten de poort der garage te sluiten. Hij bestatigde zulks bij zijn terugkomst rond 11 u. 30 en stelde meteen vast dat zijn velo, die daar in de garage stcnd, was weggenomen geworden. Hij diende een klacht in bij de politie die een onderzoek opende. Schurkenstreek. In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft een laffe kerel er zijn vermaak in gevon den ruiten in te gooien in twee huizen van den Dicke- buschsteenweg, namelijk bij M. Titeca Louis, meubel maker. en bij M. Jean Prévost de la Boutetière die ernevens woont. 's Nachts rond 12 u. hoorden de bewoners het gerucht van vallende glasbrokken en toen bij beneden kwamen zien. vonden zij in de voorplaats steenen waarmede de ruiten ingeworpen werden, doch van den dader was er nergens geen spoor meer. Klacht werd bij de politie ingediend die een onder zoek instelde. ZUYDSCHOTE. Botsing. Op den steenweg Yper-Dixmude, aan 't gevaarlijk kruispunt Lizerne, kwamen Donderdag morgen te 6 u. 45 twee auto's in botsing, gevoerd door M. D'Hulster. handelaar te Lan- gemarck en M. Casteele, aannemer te Bixschote. Ge- SERREN VERANDAS REGENDAKEN RAMEN VOOR EROEIBED 26, Adjudant Masscheieinlaan, 26 Werkhuizen Veemarkt, 22 YPER (755) iukkig bepaalde zich alles bij stoffelijke schade. De veldwachter. Arthur Verhaeghe. was aanstonds ter plaats en deed de noodige vaststellingen. NEERWAASTEN. Doodelijk verkeersongeval. De 18 jarige Delannoy Edward, wonende te Quesnoy, die 's avonds per velo van zijn werk terugkwam, werd op het oogenblik dat hij een zijweg uitreed om den steenweg Neerwaasten-Rijsbl te volgen, aangereden door een auto, gevoerd door M. Boulangé, handelaar, wonende te Rijsel. De jeugdige wielrijder kwam met het hoofd tegen het windscherm terecht en viel ver volgens zwaar ten gronde waar hij levenloos bleef lig gen De ongelukkige had een schedelbreuk opgeloopen en was de borstkas ingedrukt, zoodat hij op slag ge dood werd. WAASTEN. Wielrijder door auto gevat. De 56 jarige Richaux Hypolite, echtgenoot van Verbeke Hé- lène, en wonende te Wytschaete, werd Woensdag rond 11 u. 30 voormiddag aangereden door een auto die, bij de zwenking om den wielrijder te vermijden, daarna in de gracht bolde. Richaux. die over gansch het li chaam gekwetst was, werd ter verpleging naar de kli niek der Zwarte Zusters te Yper overgebracht. Zijn velo was gansch buiten gebruik. Wat den autovoerder betreft, deze bekwam slechts eenige lichte kneuzingen. PLOEGSTEERT. Brand. In den nacht van Zon dag op Maandag is er brand uitgebroken in de spinne rij staande langs de baan naar Armentiers. De huis bewaarder gaf het alarm zoodra hij het onheil be merkte en spoedig waren de pompiers ter plaats om den brand, die reeds een groote uitbreiding genomen had, te blusschen. Om 3 u. 's morgens was alle gevaar ge weken. De gebouwen der fabriek hadden maar weinig te lijden, doch ruim 40.000 kg. jute werden volledig vernield en 80.000 kg. beschadigd. Men denkt dat de brand door overhitting der opgestapelde waren ver oorzaakt werd. POELCAPELLE. Teraardbestelling. Zaterdag voormiddag heeft onder groote volkstoeloop de begra fenis plaats gehad van Omer-Robert Debackere, welke een zoo jammerlijk einde gezien heeft in de gevolgen der brandramp te Beveren-Roeselare. Met specialen autobus en tram kwamen tal van ver kleefde vrienden en kennissen uit Beveren-Roeselare den diepbetreurden afgestorvene een laatsten groet brengen en de duurbare en' diepbeproefde familie troosten. Gevonden en Verloren Voorwerpen Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden. Vrijdag 10 Juni, door M. Decleire Alois, O. L. Vrouwstraat, twee aaneengehechte sleutels van auto Zaterdag 11. door M. Ampe Wilfried, van Woesten, twee huisdeursleutels aan een ketting vastgemaakt. Door M. Dehaene, Drie Zottenstraat, een taksplaat van auto met Nr 356.552. Zondag 12, door Mevr. Dossche Pierre, L. Meersch- straat. een paternoster in een lederen taschje. Maandag 13, door M. Maes Frans, Lange Thourout- straat, in de kapel van het O. L. Vrouwhospitaal, een kinderhandzakje bevattende kerkboek, zakdoek en eenige andere voorwerpen Door M. Decadt Jacques, Boesinghestraat, een sleutel. Door M. Debrouwer Daniel, Tegelstraat, een komnas. Woensdag 15, door Mevr, H. Landerwyn. Merghe- lynckstraat. een lederen damesceintuur. Door M. Coffyn Alidoor, Zonnebekesteenweg, een soort herbergstoel. Verloren. Vrijdag 10 Juni. door Mevr. Billiet-Ros- seel. Tempelstraat, een zwarte ceintuur. Door M. Symons Robert, Adj. Masscheieinlaan, een huisdeursleutel. Door M. Nolf Camiel, Rijselstraat, twee bankbriefjes van honderd frank. Woensdag 15. door M. Mion Albino, de Haernestraat. een bruin lederen boekentasch bevattende boeken en schoolgerief. Burgerlijke Stand van Yper van den 11 tot den 17 Juni 1938 GeboortenVandecasteele Roger, Zonnebekesteen weg. 142. Vandenberghe Jerome, Rijselstraat, 184. Maes Pierre. Dixmudestraat, 49. Ver Eist Marie, Recollettenpoort, 5. Huwelijk Lacante Henricus, werkman en Pinet Eugenia, huishoudster, beiden te Yper. OverlijdensVermaut Evelina, 77 j z. b.. echtg. Be- ghein Victor, Poperinghesteenweg, 8. Aman Julius. 77 j.. z. b., wed. Mote Maria, Poperinghesteenweg. 109. Deramaut Aloïsius. 75 j„ z. b., wed. Lamerant Emma. Rijselstraat. 133. Neyrinck Magdalena, huishoudster. 43 j., echtg Beernaert Henri, Lange Thouroutstraat, 25. Vandenberghe Jeroom. 1 dag. Rijselstraat, 184. De Pyckere Paulina, z. b. 73 j.. wed. Devos Leopold. Rijselstraat. 176. Dedier Paulina, z. b., 67 j„ wed. Sennesael Charles. De Haernestraat. 28. Dieusaert Alixia. handelaarster, 59 j., wed. Vandamme Henricus, Rijselsteenweg, 44. Deseyne Walther. 9 dagen. L. Thouroutstraat, 25. Pierloot Anna. z. b.. 72 j„ wed. Sabot Edmond, Rijselstraat, 38 HuwelijksbeloftenAlbert Vienne. bakkersgast, en Valeria Neuville. z. b., beiden te Yper. Lucianus Crabbe. handelaar, te Oost-Nieuwkerke en Maria Vin ken. z. b.. te Yper. Cyrille Debouvere, paswerker, en Maria Valentin, naaister, beiden te Yper. Uit Het Staatsblad van 15 Juni 1938 Ministerie van Justitie Is aanvaard het ontslag van den heer G. Depuydt als notaris te Gistel. Wordt notaris benoemd te Gistel de heer P. Ancot, kandidaat-notaris te Brugge. Ministerie van Financiën Wordt benoemd tot hypotheekbewaarder te Aude- naarde. heer Oscar Depuydt. Aan allen onze beste gelukwenschen. De ophefmakende moordzaak van Reckem De garagist Van Tourhoudt, van Reckem, die het lijk zijner vrouw in stukken sneed en te Steenstraete in de vaart Yper-Yzer wierp, werd Vrijdag 17" dezer, te 9 u. 36 's morgens, te Moeskroen, door de fransche gen darmen overgeleverd in handen van de Heeren Spil- liaert en Braet, commissarissen der rechterlijke poli tie van Gent, die hem dadelijk, langs Reckem, Meenen, per auto naar Yper brachten, waar zij om 10 u. 30 toe kwamen. 's Morgens werd er aan Van Tourhoudt in het ge rechtshof lezing gegeven van het verslag over het on derzoek der hem ten laste gelegde feiten 's Namiddags werden verschillige getuigen onder- hoord, namelijk Nuyttens Marie, uitbaatster der her berg 't Wit Paard te Reckem; Legley Yvonne, van Reckem. die den dag der moord een schreeuw gehoord heeft toen zij voorbij het huis van den betichte kwamCoolsaet Theophile, van Lauwe, die denzelf den avond wel tien minuten aan de deur van Van Tourhoudt heeft staan wachten en aan wien deze. toen hij, de hemdsmouwen opgestroopt, eindelijk de deur opende, weigerde hem per auto naar Moeskroen te ver voeren en ook nog Verhack André, garagist te Boe- singhe, bij wien Van Tourhoudt zijn auto eenigen tijd heeft laten staan. Beschuldigde loochende al de verklaringen van Nuyt tens Marie en zegde dat het haar schuld is zoo hij ge straft wordt. De garagist Verhack werd vervolgens bij M. Spilliaert geroepen, terwijl Van Tourhoudt door den Heer on derzoeksrechter onderhoord werd. Van Tourhoudt houdt nog steeds staande dat hij zijne vrouw niet vermoord de, maar dat deze, tengevolge van een slag dien hij haar toebracht, op het voorhoofd viel en aan de ge volgen daarvan overleed. Na dit onderzoek, dat hier te Yper tot laat in den namiddag duurde, moet Van Tourhoudt dan nog voor den Heer onderzoeksrechter te Kortrijk verschijnen. Vanaf 's middags tot wanneer Van Tourhoudt van hier werd weggeleid, verdrong zich gansch den tijd een groote menigte nieuwsgierigen vóór het Justitie paleis. Zuidwatering van Veurne DINSDAG 21 JUNI 1938 om 3 uur namiddag te Oostvleteren, in het lokaal St-Sebastiaan ALGEMEENE VERGADERING. De Voorzitter, Victor Pieters, Burgemeester - Notaris te Reninghe. Haarkappersverbond van West-Vlaanderen Afdeeling Yper en Omliggende De volgende prijzen zijn vastgesteld geworden Heeren - Haar snijderr 2.50 fr. Dames - Haar snijden 3.50 fr. Kinderen betalen denzelfden prijs. HANDBOOGSCHIETINGEN STAANDE PERS ZATERDAG 18 JUNI 1938 Om 6 uur YPER - HOEKJE, Veurnesteenweg, VRIENDENSCHIETING. ZONDAG 19 JUNI 1938 Om 2 1 uurYPER-HOEKJEOppervogel 80 fr. Tweede oppervogel 50 fr. (niet verloot) Twee zijd vogels. elk 40 fr.Twee kallen, elk 20 fr. Alle vier schutters een primé van 15 fr.Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. DONDERDAG 23 JUNI 1938 Om 2 uur LOO Oppervogel 100 fr.; Twee zijdvogels, elk 50 fr. Twee kallen, elk 25 fr 8 Hoekvogels. elk 2 1 fr. 5U primes van 15 fr.Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. MARKTEN MARCHES Middplnriivpn PnV E O) 01 c c c 2? S3 <fl 1 O T CÈ 5 01 in Tarwe de 100 kilog. Froment les 100 kil. 133,50 126,00 125,00 122,00 fiogge id. Seigle ld. 126,00 94,50 88,00 101,00 Haver id. Avoine id. 121 50 112 50 114,00 104,50 Aardappelen 100 k. Pommes de Terre 62,50 105,00 107,50 55,00 Boter de kilogram Beurre le kilo 18,50 20,25 19,00 20,00 Eieren het stuk CFufs la pièce 0,52 0.55 0.52 0,54 Hoppe de 50 kilogr. k Houblons les 50 kil. '9'" verkoopt r 3 P- erkooptrs 430 440

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 8