Ginema Coliseum n.v. ROHM COLMAN - B. P R U M REVOLTE AUX HIDES jt WÊmÊÊÊmmmÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊiÊÊiÊÊmm HET GROOT ZWEMFEEST van ZONDAG 24 JULI, te 3 uur in de nieuwe stedelijke Zwemkom ZWEMKRONIEK HEVIGE BRAND TE VLAMERTINGHE LORETTA YOUNG LE conquérant des INDES L'inutile stratagèm E Surmontstraat, 4 -- IEPER Dat de deelname tot het zwemfeest van 24 Juli, geenszins opgeschroefd is geweest. Kunt U opmerken, uit de lijst der deelnemers, er, de wedstrijden waarin zij aanzetten. 100 meters vrije slag beginnelingen. Caroen. Naessens. Lesaffre. cOstend S. C.i. Devreeze, - Vermeulen (W. S. Deinze). Vande Woorde A. en Vande Woorde R. iR. Ghent S. C.Vanderstricht <R. Ghent S. C.i. Delmotte. Naessens en Hoste (K. Z. K Mahieu (S. C. Ronse). Hevnderyckx (Gentsche Z. V.l, Demey Daniel. Mion. Dunn en Leroy (Ypres S. C.). 100 meters rugzwemmen dames. Keteleer (rekordwoman van België). Weyler, Van Gaever. Westerlinckx <K Antwerpsche Z. K.) 100 meters schoolslag beginnelingen. Servaes (Ostend S. C.). Desmet (W. S. D.), Demeester, Hallin (R. Gh. S. C.Demuysere. Vanhauwaert. Dutil- leul tMeenen). Lievens (K. Brugsche Z. K Paene en Ponette <S. C. R.Ossieur. Coeckelbergh. Ceuninck. Seghers en Walraedt (Ypres S. C.). 100 meters vrije slag seniors. Simons en Leonard (K. Antw. Z. C Crehel en Bon- tinck (R. Gh. S. C.), Wvmeels (G. Z. V.). Lateur (In ternationaal) (Brugsche Z. K.), A Zonnekeyn (Ostend S. C. en Internationaal). 200 meters streekzwemmen dames. Vande Kerkhove (kampioene en Rekordwoman van België). Clais (Ostend S. C.), Van Meerbeeck. LHon- neux. Kennis en Daas (K. Antw. Z. C.) 3 x 50 meters aflossing drie zwemwijzen beginnelin gen. Ypres S. C.. K. Gentsche Z. V. S. C. Renaisien. K. Brugsche Z. K.. Kortrijk Z. K.. Meenensche Z. K 100 meters streekzwemmen dames beginnelingen. Decreton (Ostend S. C.), Van Steerteghem (R. Ghent S. C.Dehaene Denise en Busschaert M. (Ypres SC.). 100 meters vrije slag dames. De Weerdt. Janssens. Leonard. Huguenav (Antw. Z. C.), F. Caroen (Rekordwoman van België». Gys- brechts (Internationale). G. Schoenmaeker. M. J. Schoenmaeker. PH. Helders en Mw Lenaerts (Ostend S. C.). 100 meters rugzwemmen heeren. Van Lancker (R. Gh. S. C.). Anthierens (K. Br. Z.K L. Desmet (K. Antwerpsche Z. C.). 200 meters streekzwemmen heeren. Meakin. Lebacq. Volongé. Pauwels en Decombe (Oud- Kampioen en Internationaal) (Antw. Z. C.). Gossens Fernand (Gentsche Z. V.). Van Mol en Deblock (R. Gh. S. C.i. Everaerd (O. S. C.). Wood Thomas (Y S. C.I. 3 x 100 meters aflossing 3 zwemwijzen dames. K. Antwerpsche Z. C. I. (Kampioen van België 1938), K. Antw Z. C. II (3r in het kampioenschap 1938) en Ostend S. C. (Kampioen van België 1937). 200 meters vrije slag GROOTE PRIJS VAN IEPER. Lateur en Vanhalme (Internationalen en Brugsche Z. K.), Bogaert (2° in den Doortocht van Mechelen), Wymeels (Gentsche Z. V.), Michielsen (Internationaal), Willemsen, Rigaumont en Van Dyck (K. Antw. Z. V Guisez (Ostend S. C.), Crehel (R. Gh. S. C.). Duikelen van de plank van 3 metersVAN DE VEN (17 maal kampioen van België) WATER-POLO K. Antwerpsche Z. C. 'Goal) Desmet Leo (6 maal internationaal). (Backs) Decombe (40 maal internationaal) en Vander Grift (Center-Half) Rigaumont(Forwards) Simons. Collyn en Van Sande. R. Ghent S. C. Deblock Vander Stricht en Bontinck CrehelGilot, Roels en Antheunis. Om te eindigen, moet ik in deze kolommen nog de BRASSERIE CENTRALE YPROISE bedanken, voor den prachtbeker. welke ter beschikking gesteld werd. om den overwinnaar der Water-Polomatch te beloonen. De ingang is bepaald op prijzen, die aan iedere beurs toegelaten zijn 3. 4, en 6 franken. Kinderen van 12 jaar betalen halven prijs, op alle plaatsen. DE IEPERSCHE ZWEMMERS AAN DE EER Op het Groote Zwemfeest van White Star Deinze. was onze Club vertegenwoordigd, door drie harer beste elementen, ten einde de vreemde zwemmers een krach tige repliek te geven. Eerst en vooral zijn we ten zeerste tevreden, de over winning te mogen begroeten van de jeugdige Denise Dehaene, die in de 100 meters streekzwemmen dames haar veel oudere tegenstreefsters. op schitterende ma nier van het leer gaf. Proficiat Denise, uit U groeit stellig en zeker de beste zwemster, welke wij reeds in onze rangen telde. Ik zal er nog bijvoegen, dat Denise op het laatste oogenblik ingesprongen is. als plaats vervangster, en geheel onvoorbereid den strijd aan ging. De wedstrijd gaf volgenden uitslag 1. Denise Dehaene (Y. S. C.) in 1'58 2. Elza Mortier (White Star Deinze) 1'59" 3. Rachel Devreeze (Wh. St. Deinze) 2'13". In de 400 meters streekzwemmen heeren. wist onze jonge hoop Roger Walraedt. een prachtige tweede plaats te bemachtigen, in een tijd. die. zonder heel schitte rend te wezen, toch noemenswaardig is. Proficiat hé Roger, en zoo voort doen hoor jongen. 1. Van Hee (Wh. St. Deinze) in 1'46"\ 2. Roger Walraedt (Y. S. C.) in 1'50". 3. Thomas René. (Kortrijk Z. K.) in 1'53". Om te eindigen, moet ik nog Tom Wood geluk wen- schen voor zijn mooien uitslag in de 400 meters streek zwemmen. Tom had het aan den stok met de gebroeders Desmedt. kerels, die waarlijk van prima gehalte zijn. want zij komen pas in Damme-Brugge, een prachtige fr- en 7» plaats in te palmen. Niettegenstaande dat. wist Tom toch nog een verdiende derde plaats te veroveren. 1. Emile Desmedt (W. S. D i in 7'34 2. Jules Desmedt id. in 7'49". 3. Tom Wood Y. S. C. in 8 04". MOOI SUCCES TE BRUGGE! Ter gelegenheid van den wedstrijd Damme-Brugge. had K. Brugsche Z K. gezorgd voor een mooi feest in afwachting van de aankomst van den grooten wedstrijd. Louis Mion, die sinds jaar en dag op de bres staat voor Ypres Swimming Club. en steeds zijn beste krach ten veil heeft voor zijn Club. wist zich op prachtige wijze tweede te plaatsen in de halve finaal van de 100 meters vrije slag. In finaal, wist Louis de 4* plaats te veroveren. Goed gewerkt jongen Gustave Ossieur en Gomaire Coeckelbergh, inge schreven in de 100 meters streekzwemmen. wisten ieder in hun respectievelijke reeks de derde plaats weg te kapen, zien zoo voor de finaal plaatsend. In finaal be zette Staf de vierde plaats, voor zijn makker, die zich met de vijfde moest tevreden stellen. Ziedaar een mooie beloomng voor hun hardnekkig trainen HET ZWEMFEEST VAN STEENSTRAETE Ter gelegenheid van de kermis aan Steenstraete Brug, had Ypres Swimming Club. een mooi zwemfeest inge richt. Voor geweldig veel volk, werden de wedstrijden, die volgende uits,agen gaven, betwist. 50 m. streekzwemmen knapen 1. Segers 2. Staeiens 3. Soenen. 100 m. vrije slag 1. Mion 2. Dunn. Exhibitie 50 m. streekzwemmen Dames door Meiuffer Soenen. 100 m. streekzwemmen 1. Coeckelbergh 2. Buseyne-, 50 m. vrije slag knapen 1. Demoor2. Cherchye. 3 x 50 m. 3 zwemwijzen (rug. streekzw., vrije slag) 1. Demey Defever Mion. 2.' Buseyne, Coeckelbergh, Lefèbvre. 2 x 50 m. knapen, 2 zwemw., (streekzwm., vrije slag), 1. Staeiens. Cherchye. 2. Soenen. Demoor. Eendenkoers, 4 eenden, die gewonnen werden door Demey, Mion, Coeckelbergh, Lefèbvre. Water-Polo: Ploeg A klopt ploeg B met 4-1. Zondag laatst, in den vooravond, werd het gehucht de Brandhoek nogmaals in opschudding gebracht door een brand die plots uitgebroken was op de hoeve be woond door Achille Bossaert, gelegen langs de Groote Branderstraat en dewelke over een viertal jaren in drie weken tijds reeds tweemaal in even geheimzinnige om standigheden door brand geteisterd werd. Vermoedelijk heeft de wijk Brandhoek haar naam te danken aan een chicoreidrogerij die vroeger tijd daar zou gestaan hebben. De namen van enkele daar nu nog bestaande herbergen en vooral deze der herberg In den Haststerken ons in die meening. Doch wij hebben hiervan geen zekerheid en wij laten aan ande ren de zorg over in de oude oorkonden op te sporen van waar de naam van dit gehucht komt. Een feit stellen we vast en 't is dat de Brandhoek een tijd van hier een treurige vermaardheid begint te verwerven en, ongelukkiglijk genoeg, waarlijk zijn naam verdient. Immers, op de hofstede Charles Claeys, wat verder gelegen, brak reeds tweemaal brand uit. Ook de hoeve van Achille Bossaert werd. zooals gezegd, reeds twee naeenvolgende malen of beter zelfs reeds driemaal door brand geteisterd. De eerste maal ging een stroomijt in de vlammen op. Pas drie weken later was het de schuur die ten gronde toe vernield werd, en zulks zon- zler dat men ertoe kwam in beide gevallen de oorzaak van te kennen. Een derde maal werd op dezelfde hoeve brand gesticht door den bliksem. In de pas heropge bouwde schuur, waaraan de poorten toen nog niet ge plaatst waren, stond een voer hooi waarop, tijdens een onweer, de bliksem viel en dat in brand schoot. Geluk- kiglijk werd het onheil tijdig bemerkt en slaagde men erin het voer hooi buiten te trekken en te blusschen, zoodat de gebouwen alsdan niet beschadigd werden. Het is ook op deze wijk dat men. een paar maanden geleden, op een Dinsdag morgen den genaamde Geor ges Carton, van Poperinghe. stervend op de baan aan- Irof. slachtoffer eener aanranding die tot nu toe niet kon opgehelderd worden. De geteisterde hoeve De hofstede, waar nu Zondag laatst opnieuw brand uitbrak, behoort toe aan Mevr. wed. Cyrille Boone, van Brugge, en is reeds sedert zeven jaar uitgebaat door Achille Bossaert en zijn gezin. Evenals te Brielen, waar het vroeger woonde, telt het gezin Bossaert hier niets dan vrienden. Al hun geburen zijn het eens om te zeg gen dat er geen braver menschen bestaan in gansch het ronde en dat zij steeds bereid zijn om anderen dienst te bewijzen Verleden jaar had dit doorbraaf gezin, dat reeds zooveel tegenslagen had, de groote droefheid een 18 jarige dochter te verliezen, die tijdens een vroe- geren brand hevig verschoten had en sedertdien nooit meer herstelde. Nu telt het gezin nog drie kinderen, namelijk twee zonen, onderscheidenlijk 25 en 23 jaar oud. en een dochtertje van 13 jaar. Zondag namiddag waren beide zonen, na hun gewoon werk verricht te hebben, naar de kermis van Brielen gegaan, terwijl hun zuster in de school van Vlamertin- ghe een tentoonstelling van handwerk was gaan bezich tigen. Even na 5 u. 30 gingen Achille Bossaert en zijn vrouw, die gansch den namiddag hadden thuis doorge bracht, eens kijken naar hun tabakveld dat langs den overkant der Groote Branderstraat gelegen is. Pas wa ren zij een vijftal minuten weg, of zij zagen van ver een groepje menschen haastig over de straat loopen in de richting hunner hoeve. Ziende dat er iets ongewoons moest gebeurd zijn. kwamen zij dadelijk op hun stap pen terug en toen zij plots een rookwolk de lucht zagen instijgen dachten zij dat er brand uitgebroken was bij hun gebuur. Helaas, de werkelijkheid was treuriger voor hen. want het was in hun eigen huis zelf dat er. door een oorzaak die nog niet gekend is, brand ontstaan was. Toen zij op de hoeve aankwamen, vonden zij reeds de voordeur ingebeukt en een aantal geburen die druk bezig waren met een paar koffers en alles wat hun onder de handen viel naar buiten te slepen. Onder de redders bevond zich de schoonbroeder van Achille Bossaert, die in de herberg In den Hastzijnde, een der eersten het onheil bemerkte en het alarm gaf. De brand was uitgebroken op den zolder, boven de voute, en breidde zich bliksemsnel uit. bij zoover dat. wanneer een half uur later, de pompiers van Vlamer- tinghe, gevolgd door deze van Poperinghe, ter plaats kwamen, gansch de woning reeds in lichte laaie stond. Niettegenstaande hun moedige pogingen waren de ge buren onmachtig het vuur tegen te houden, dat in het op den zolder liggende strooi en graan een gemakke lijke prooi vond. Ook de pompiers moesten zich beper ken bij het vrijwaren der nieuwe schuur die met een afdak, dienende als wagenkot, aan de brandende wo ning paalt Langen tijd bleven zij het vuur bestrijden en 't is slechts rond 8 u. 30, wanneer alle gevaar van verdere uitbreiding uitgesloten was. dat zij de plaats verlieten. St Jacobsstraat, 30, IEPER - Telefoon leper 376 OP 23 24 EN 25 JULI DARRYL ZAmjCK, DANS av EC •m üicfnt Df cichard ekxihawmo hrtists «««'Wf ^ARTISTES ASSOC l£s, LA OF Als tweede film de cow-boy John WAYNE in Nieuwsberichten Kinders toegelaten. De aanblik der aangerichte schade, die gelukkiglijk door verzekering gedekt is, was pijnlijk. Van gansch het gebouw waren alleen de twee uiteinden het minst beschadigd, namelijk langs den eenen kant, dicht bij de straat het hennenhok komende boven den aard appelkelder, en langs den anderen kant den koeistal palende aan het wagenkot en de schuur. Doch de zolde ring was op gansch de lengte totaal afgebrand. Overal rond lagen verbrijzelde dakpannen, verkoolde balken, brokken glas der vensters die allen stuk gesprongen wa ren en binnen in de woning ontwaarde men, tusschen de nog recht gebleven en zwart gerookte muren, de ver koolde beddens, tafels, stoelen, kassen, enz. Ook de af- roomer en al andere benoodigheden stonden daar nog, gansch onbruikbaar, te midden de puinen. De veldwachter Soubry, van Vlamertinghe, kwam ter plaats om tijdens den brand den ordedienst te ver zekeren. Ook veel nieuwsgierigen verdrongen zich ter plaats, en namelijk al de geburen dank aan wier moe dige en offervaardige tusschenkomst nog het een en andere van het bezit der geteisterde hoevebewoners kon gered en een grootere ramp vermeden worden. Een treurige bijzonderheid is dat, wanneer de 23 jarige zoon 's avonds thuiskwam en de vernielde wo ning zag, hij plots door een hevige zenuwkrisis aange daan werd, bij zoover dat verscheidene personen noo- dig waren 6m hem te overmeesteren en dat men het noodig oordeelde de hulp van een geneesheer in te roepen. Het ware echter te hopen dat hij dit mocht te boven komen en spoedig weer hersteld zijn. Thans hebben de bewoners een voorloopig onderko men gezocht in de schuur, waar zij, zooals men wel denken kan. moedeloos en over van verdriet te midden hun weinig geredde goederen als verloren zitten. Daar zij zich geen vijanden -kennen, en daar er op de plaats waar de brand ontstond geen schouw is en er dus nooit geen vuur gemaakt wordt, wéten de be woners niet aan wat de ramp tijdens hun korte afwe zigheid toe te schrijven is. De hoeve is ook niet voor zien van electriciteit, zoodat er van kortsluiting ook geen spraak kan zijn Daarbij was de zolder, waar de brand begon en die gewoonlijk dient als bergplaats voor de gedroogde tabak, thans ledig, Achille Bossaert en zijn vrouw breken zich vruchte loos het hoofd om maar de oorzaak dier opeenvolgende rampen te kunnen vinden en zijn niet veraf meer te gaan denken dat een onmeedoogend noodlot hen ver volgt. De openbare meening echter geeft er een ande ren uitleg aan en algemeen is men geneigd te denken dat er hier kwaadwilligheid meê bemoeid is. Wat er van waar is zal het onderzoek moeten uit wijzen. doch het ware-te hopen dat de betrokken over heid de zaak ernstig opvatte en het onderzoek door- drijve tot deze nieuwe ramp volledig opgeklaard weze. Reeds te veel rampen teisterden dien hoek en werden niet opgehelderd. De bewoners, die zich thans met zeker onrust afvragen welke nieuwe ramp hen mor gen te wachten staat, verlangen en met recht dat er krachtdadig opgetreden worde en dat de booswicht, zoo er hier werkelijk kwaadwilligheid in het spel is, voorbeeldig gestraft worde. Alle eerlijke menschen zullen dit met ons wenschen en alwie eenige inlich tingen zou kunnen verstrekken moet het zich tot plicht maken deze aan de politie ter kennis te brengen. De Heer Achille Bossaert en zijn echtgenoote, over stelpt van droefheid door het nieuw ongeluk waarvan zij het slachtoffer zijn en in de onmogelijkheid allen te bedanken die hen geholpen hebben om het onheil te bestrijden en een weinig van hun have te redden, verzoeken ons hier in hunnen naam hunne gedienstige geburen en ook de pompierskorpsen van Vlamertinghe en Poperinghe van harte te bedanken voor hun kracht dadig optreden en de bereidwillige hulp die zij bij hen gevonden hebben. IN TEGENSTRIJD MET ALLE VALSCHE GE RUCHTEN kunnen wij mededeelen dat er altijd als voorheen te bekomen zijn bij' (Bij de Koeimarkt) Tel. 309 Alle slach van BEENHOUWERSARTIKELEN, zooals DARMEN KRUIDEN MESSEN KAPBLOKKEN. ALLE MACHIENEN. IJSKASSEN en FRIGO'S merk LINDE (785)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 3