VELOSPORT A. D'Hellem-Degryse Valère TALON Hub. Decrock-Pottei ALTIJD ZONDER OPSLAG Alle laatste nieuwe modellen van TAPISSEERWERKEN aan 2,50 Fr. de rol. BEHANGER Dickebuschsteenweg, 156, YPER BEHANGPAPIEREN, LINOLEUM BALATUM en STRAGULA. 4, SURMONTSTRAAT, 4 - YPER Groote Prijs van Staclen Groote Prijs Brouwerij Het Sas Groote Prijs der Brasserie Centrale Yproise GROOTE PRIJS VAN IEPER EN EEREPRIJS SIGARETTEN BELCA 8000 Fr. Prijzen en 800 Fr. Premiën BOUWEN VAN SERREN TYPE HOEYLAERT SERREN VERANDA'S RECENDAKEN RAMEN VOOR BROEIBED 26, Adjudant Masscheleinlaan, 26 Werkhuizen Veemarkt, 22 -- YPER Verleden week hadden we in onze beschouwingen over de Groote Ronde de renners in verbeelding ge volgd tot na de bergpassen der Pyreneeën, die de al- gemeene rangschikking een geduchte verandering de den ondergaan. In Luchon konden de renners een dag van zalig niets doen benutten om den stand van hiin klassement na te gaan. Voor velen zal het een ontgoocheling zijn geweest en onder dezen rangschikken we onmiddellijk Magne en Silveer Maes, om liever maar van Speicher te zwij gen. die de bergen zoogezegd opvloog, maar betrapt werd hangende aan een auto, en dan ook de rechtma tige straf onderging van onmiddellijk te worden uit gesloten. Magne. die zijn 10* Ronde aan het rijden is, zal den kelijk na dit jaar nooit meer per fiets starten anders mogelijks wel. Sylveer Maes deed een val, maar se dertdien bestatigen we toch dat hij zooniet slecht, dan toch verre van goed rijdt. Het werd ons vóór de Ron de door menige bevoegdheid, en zelfs door renners der streek openlijk gezegd, maar we twijfelden er nog aan. En toch hadden die renners wel en degelijk klaar gezien dat Sylveer niet marcheerde. Goed voor een rit, voegden ze erbij, maar voor de Ronde zal hij de vol van het schaap door een ander moeten laten sche ren. Inmiddels is Vervaecke leider geworden en rechtuit gesproken, spijts de soms terugstootende houding van Frik, die liever gerust is gelaten, moeten we bekennen dat Felicien nu toch wel de rechtmatige vruchten plukt van zijn jaren lang zwoegen. Zal hij de gele trui houden Te betwijfelen dat Bartali ze hem niet zal ontnemen, al wenschen wij dat Vervaecke ze mocht behouden, en weten wij van oudsaf dat, om Vervaecke te onttronen, er een groote dosis wilskracht zal van doen zijn. De koppigheid en strijdlust van den baas uit den Ballon d'Alsaceis legendarisch geworden, en nu, vooral hij eenmaal dit gele ding aan heeft, zal het hepl wat moeite kosten het hem te ontnemen. Toch, gezien het miniem verschil van tijd, zien we Bartali deze overnemen, maar dan volgen na de Alpen 6 ritten, waarin we Frik een aanval in regel zien doen. waarbij de luttele haren van Desgrange zullen te berge rijzen van bewondering en die aan Vervaecke zal toelaten terug de leiding in handen te nemen. Gedenk dat de iameuze rit van het Noorden terug in voege komt, en al is hij in 3 stukken onderverdeeld, de tijdrit op de ruwe steenen van Laon naar St Quentin zal, ons dun- kens, Felicien aan de spits brengen, om niet meer ver ontrust te worden. Na een dag rust dus in Luchon reden de renners den langen weg op naar Perpignan (SF rit). 260 km. dien ze aflegden in 7.07.15. met Fréchaut die. den sprint won vóór Mollo, wijl Magne met Berrendero en Lowie op 50 sec. en het peleton met Vervaecke en Bartali op bijna 3 minuten eindigden. De 10* rit van Perpignan naar Narbonne. 63 km.. kwam ten goede aan Toon van Schendel die er een gezondheidswandelingske van maakte in 1 u 56 vóór Bmi en Vervaecke die dus steeds in de voorste gelede ren beweegt. De tijdrit naar Béziers echter (27 km.), waar Ver vaecke laatst het vertrek nam. gaf de ware verhou ding van dezes gespannen karakter weer. Immers van meet af. vlamde hij als een getergd roofdier, achter Bartali en nam geen genoegen totdat hij den Italiaan in het zicht had wat hem de zekerheid gaf dezen bij de 2 minuten te zijn vooruitgeloopen. Bartali stond er waarlijk versuft van. want de Mee- nenaar had zoomaar dien afstand afgetrappeld aan gemiddeld 40 km. 300 m. in het uur. Vervaecke kreeg daarbij nog de minuut vergoeding aan dezen rit ver bonden en verstevigde aldus zijn leidersplaats. Van Béziers naar Montpellier won Magne ook nog eens zijn ritje vóór C. Lauwers en Mersch, met al de Belgen in de groote groep, ex-aequo met een 1 minuut achterstand. De rangschikking echter, van de twee ritdeelen in lijn. dus Perpignan-Narbonne en Béziers-Montpellier kwam ten goede aan Toon Van Schendel vóór Magne en C. Lauwers. De 11* rit van Montpellier naar Marseille werd ge wonnen door Bartali in een allesgevenden sprint, waar in Vervaecke 2* eindigde vóór Leducq en Magne en aldus de minuut bonificatie met 1 wieltje verloor. Zoo zagen we de leiders Vervaecke en Bartali, die nooit iets van het spurten afwisten, nu de laatste meters uitvechten vóór Leducq. Magne en Fréchaut De 12* rit, van Marseille naar Cannes, werd veroverd door Fréchaut vóór Y. Marie en Leducq die met een peloton, waarin zich een zekere Math. Clemens be woog. die nu 4* en een Cosson die nu 3* prijkt in de algemeene rangschikking, 5 minuten waren vooruit geloopen. De Belgen houden er een grillige methode op na. Immers als die Cosson met Clemens wegwipte moest een Vissers b. v., dan derde gerangschikt, het in de gaten hebben, en met een of twee helpers den wip uithalen om mee te zijn. Nu echter is Vissers maar 5* meer in het klassement met meer dan 3 min. achter Cosson en 1 minuut achter Clemens. Gedurende den 13" rit, Cannes-Digne, welke 284 km. bedroeg, moesten de renners den steilen Col de Braus De schoonste en grootste keus der streek van Placeeren van BALATUM enz., aan buitengewone prijzen. Bijzondere prijzen voor Behangers en Schilders. bericht hierbij het publiek dat hij, in tegenstrijd met sommige verspreide geruchten, voorts het beroep van LOODGIETER en ZINKWERKER zal blijven uitvoeren, en dat zijn tal rijke trouwe klanten zich voorts kun nen wenden alwaar ze als voorheen ter trouwe zullen bediend worden. (786) beklimmen, waaraan een minuut vergoeding verbonden was. Deze beklimming werd een epische strijd tusschen Vervaecke en Bartali en tegen veler verwachting in klopte Felicien zijn rivaal met 1/2 wiel. Doch er werd een klacht tegen Vervaecke ingediend, om zoogezegd Bartali gehinderd te hebben. De minuut vergoeding werd hem ontnomen en aan Bartali toegekend en op den koop toe. kreeg hij nog 10 sec. straf. Op dit oogen- blik kennen wij nog niet alle bijzonderheden over de feiten, maar deze zaak zal waarschijnlijk nog al wat stof doen opwaaien. Daar het overige gedeelte van de zen rit minder lastig was, kwam een groot peloton weer samen, waaruit Gianello en Goasmat wegliepen en met meer dan 8 minuten voorsprong op de groep eindigden waarin Vervaecke en Bartali elkander be waakten. Gianello won den sprint op GoasmatNeu- ville plaatste zich 3* op 1 m. 36 sec. gevolgd van Mallet en Viccini met wien hij weggeloopen was en nog ver scheidene minuten op de vluchters had ingewonnen. Deze rit was dus minder goed voor de Belgen, want Vissers en Disseaux die in het peloton gebleven waren verachterden nogmaals in de algemeene rangschik king en verhuizen respectievelijk naar de 6* en 10* plaats. Algemeene rangschikking 1. Vervaecke Felicien (B.) 85.10.13 2. Bartali Gino (It.) 85.13.58 3. Clemens Ma- thias (Lux.) 85.18.12; 4. Gianello Dante (B. F.) 85.18,31; 5. Cosson Victor (F.) 85.19.58; 6. Vissers Edw. (B.) 85.22.477. Mallet August (F.) 85.24,09 8. Goasmat J.-M. (F.) 85.25.179. Vicini Mario (It.) 85.25,4410. Disseaux Albertin (B.) 85.27,49. Onder de andere koersen werd namelijk het crite rium van Geneve geloopen, waarin Don Fredo Hae- merlinck destijds zich specialiseerde om er de zege weg te kapen. Ditmaal werd Danneels als rapste er naar toe ge stuurd. maar met een povere 9* plaats kon hij het af trappen. Eerste was Litschi, met een ronde voorop, 2* Saladin. 3* Buchwalder, 4* Malmesi, 5* Archambaud. En zoo komen wij aan de kermiskoersen. Zondag werd er gevlamd in Hooglede, waar tal van stad- en streek- genooten zich hadden verplaatst om er de renners aan den slag te zien. Jerome Dufromont. telkens op dreef op het laatste van het seizoen, kwam er eerste aan, nadat Romain Maes de grootste bezieler was op het einde van den wedstrijd. Doch door den heelen wedstrijd heen werd Fonten den grootsten aanvalbreker en telkens werd naar hem uitgezien als er te jagen viel, of een vluch teling te stekken was. Zoo kwam het dan ook dat Fons lichtelijk vermoeid aan de meet kwam, waar Hardi- quest nog alle moeite had om hem de 6* plaats te ont nemen. l'itslag 1. Jerome Dufromont. 150 km. in 3 u. 46 2. Med Barbe. op 30 sec.3. Beirnaert, op 1/2 lengte 4. Romain Maes, op 1 lengte 5. Van Overberghe 6. Hardiquest, op 50 sec.7. Ghesquière. op 1/2 lengte 8. Tersago9. Vandepitte10. Duquesne. In Humbeek reed Geets eerste vóór Maur. Clautier op 1 wiel. en L. Declercq op 2 lengten. Die Geets moet nog rap uit de voeten kunnen in de laatste meters. In St Gillis bij Dendermonde werd Moerenhout 1* met den Hollander Braspenning op 2 lengten, Buysse Achiel op de 3*. Bonduel op de 4* en Raes op de 5* plaats. Woensdag was het de Groote Prijs van de stad Gent rond het Albertpark, door een 60 tal uitgenoodigde ren ners vinnig betwist. André Defoort. die reeds Parijs-Valenciennes won en Tourkonje-Duinkerke en terug, zegevierde nu mooi met in den sprint Deryck. Barbe, Claeys. Schulte, Moe renhout en Dekuysscher te vloeren. Een spurt voor zeker van lek mijn lippe. Deze zege pleit in het voor deel van den Harelbeeknaar. want om dergelijke man nen te vloeren, mag men zijne 5 zinnen te gare houden. DE ONAFHANKELIJKEN betwistten den Grooten Valentine prijs in 3 ritten Pa rijs-Vilvoorde, onderverdeeld in Parijs-St Quentin, St- Quentin-Rijssel en Rijssel-Vilvoorde. Algemeen werd de zege vooruitgesteld van een De- predhomme die waarlijk de heerscher is in die kate- gorie. Maar deze ontglipte hem door den Noord- Franschman Legrand die, nadat Seyen den eerste rit had veroverd, den 2n binnenpalmde, en zich in den 3* rit. door Dhont op zak gestoken, behoorlijk in de voorhoede wist te houden. Algemeene rangschikking1. Legrand, 14.49.052. Saeremans, 14.53.05 3. Depredhomme, 14.54,07 4. Ver- schueren Pol, 14.54.42 5. Cordier, 14.55,136. Torfs. 14.55.157. Vanden Broeck J., 14.57,358. Dhondt, 14.57.44 9. Windels, 14 58,1510. Kiewit, 15.00.09. In Meerbeek werd de wedstrijd gewonnen door Van Vooren. het sympathiek Gentenaarke die dus zijn naam eer aandeed en van voren eindigde. 2* was Vandenbosch. Niel zag ook de opkomst van een heele reexs onaf- hankelijken waarin de oud-liefhebber Garrebeeck de gelegenheid zag zich eens eerste te plaatsen vóór Ry- ckers. Thys en Fonteyne. DE JUNIORS reden in Reckem waar de bonkige Couckelaerenaar Declercq afbrak met de gewoonte zich tweede te plaat sen. en nu eerste reed voor Desimpelaere en Eeckhout. Het wil er naartoe dat geen nieuwelingen zich als goede juniors toonen. Deze kategorie, die eens ons sterkste was in de Vlaanders, is totaal aan 't verzwakken. Dinsdag in Kiemskerke was de Rolleghemnaar Tho mas er noodig om aan Malbrancke te beletten nog een zege op zijn notaboekje neer te schrijven. Paepe werd 3* en Declercq 4*. DE BEGINNELINGEN betwistten in eigen stad de koersen op de wijkkermis van St Pieters. Deze van Zondag werd gewonnen door Mouton die heer en meester is bij de beginnelingen en de wed strijd van Maandag kwam ten goede aan Galloo, die Mouton vloerde in den sprint. Voegen wij erbij dat Mouton bang was te spurten, gezien den engen door tocht in de straat, waar tal van jongens zich aan de aankomst verdrongen Anders 2 welgelukte koersen, waarvan St Pieters alle eer haalt, en waar we voor toekomend jaar wat meer deelnemers wenschen voor den Maandag. SPRINTER. GEMEENTE STADEN Op Zondag 24 Juli 1938, te 1 3 4 uur namiddag Baankoers voor Beroepsrenners Afstand 149 km. 8.000 Frank Prijzen. GEMEENTE BOESINGHE Brugstraat Ter gelegenheid der jaarlijksche kermis op Donderdag 28 Juli 1938, te 4 u. namiddag voor alle Beginnelingen 65 km. afstand 700 Frank Prijzen Inschrijving te 2 u. ter herberg De Meiboom bij C. Desmedt. Aanzet te 4 u. stipt, aan de herberg De Brug bij A. Verhack. Aankomst ter herberg Den Gouden Arend bij A. Adam. Prijsuitdeeling ter herberg «Het Boldershof», bij V. Desmedt STAD IEPER OP DINSDAG 9 OOGST 1938 Om 2 ure zeer stipt, Voor Juniors en Fransche Renners 3* Kategorie 110 km. 2500 Frank Prijzen en Premiën met de medewerking van Het Nieuws van den Dag Sigaretten St Michel, Brouwerijen H. Vermeulen en Masschelein Poperinghe, Huis Gruwez (Puppen), Vélos Salvator. Neringdoeners en Herbergiers van stad, en onder de bescherming van het Feestkomiteit van Tuindag-Kermis. 1* Prijs325 Frank, Beker, Tube en Prachtpalm. 2' Prijs250 Frank en Veloschoenen. 3* Prijs210 Frank en Sportklak. 4* Prijs180 Frank en Sportklak. Verders 160, 125, 100. 80, 60, 50, 40, 30, 25, 25, 20 en 20 fr. Wegwijzerleper, Vlamertinghe, Poperinghe, Renin- ghelst, Clytte, Kemmel, Linde, Hooghof, Wulverghem, Meessen, Vierkoningen naar leper (1 ronde) Verders 8 kleine ronden rond Stad aiover St Jan. Inschrijvingvan heden af in het lokaal Ville de CourtraiStatiestraatden dag van den koers In de Visscherbij Gerard Cottenie, Boterstraat. Vertrek Rechtover De Keizer Statiestraat. AankomstAan het lokaal Ville de Courtrai Premiedeeling Café de l'Yser bij Albert Bloot- acker. N. B. De renners worden verzocht zich intijds aan te bieden, gezien er naar niemand zal gewacht worden, om de verstkomenden toe te laten nog naar huis te kee- ren. met de verbindingen van trein, tram of autobus denzelfden dag. Het Bestuur is niet verantwoordelijk voor de gebeur lijke ongevallen. Het Bestuur. Op Zondag 14 Oogst 1938. te 13 u. 30 VOOR BEROEPSRENNERS 155 Km. PRACHTIGE BAAN 155 Km. ingericht door de lepersche Wielrijdersclub met de welwillende ondersteuning van het stadsbestuur. Fir ma Vander Eist Firma Salvator Klakken Ci ty Sporthet Huis Aimé Gruwez In de Puppen Firma Cesar Mottrie Garage Général Motors Brou werijen en Neringdoeners der stad. Inschrijving gratis van heden af in het lokaal «Ca sino Hotelbij Leopold Beddeleem, Statiestraat. 65. Uitdeeling der rugnummers en vertrek bij Gaspard Vanlimburg. Veurnesteenweg. Aankomst aan het lokaal. Statiestraat, bij Leopold Beddeleem. Prijsuitdeeling bij Jan Dauchy, Statiestraat. Sportmannen, steunt de sport en wordt lid van de lepersche Wielrijdersclub. stichter en medewerker van de voornaamste koersen der frontstreek Lokaal Casino HotelStatiestraat, waar alle in lichtingen kunnen verstrekt worden aangaande Cyclo- toerisme lid- en verzekeringskaarten B. W. B. Alle giften tot steun van deze beroepsrennerskoers worden met dank ontvangen in het lokaal of bij de le den der club. Het Bestuur. o- (755)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 6