8 OFFICIEELE ONTVANGST Bezoek van Engeische Kadetten GOUDEN BRUILOFT EXAMEN UITSLAGEN BOLDERSNIEUWS GROOTE PRIJSBOLLING GRANDE KERMESSE FLAMANDE ALLERHANDE NIEUWS Gevonden en Verloren Voorwerpen VIJF EN ZEVENTIG HANDBOOCSCHIETINCEN Heden Zaterdag. 30 Juli. komen de deelnemers van de internationale vliegrallye, welke te Kortrijk gehou den wordt en er door de plaatselijke vliegclub ingericht is, onze stad bezoeken en zullen hier om 12 u. officieel ten stadhuize ontvangen worden. Een 300 tal engeische kadetten. van Londen, verge zeld van 20 officieren en van een muziek, die eenige da gen te Oostende verblijven, zullen den Donderdag 4 Oogst onze stad bezoeken. Zij komen hier toe om 10 u. 's morgens en trekken, muziek voorop, van de statie naar het Britsch gedenk- teeken der Meenenpoort. In 't voorbijgaan zullen zij bloemen neerleggen aan den voet van het Belfort on der het beeld van Koning Albert, en aan de Meenen poort worden zij opgewacht door de afgevaardigden van de Imperial War Graves Commission, die dien dag het gedenkteeken zullen bebloemen. De Heer Minister van Landsverdediging zal op de plechtigheid verte genwoordigd zijn door Major Van Tomme. van het 4' linieregiment. Na een défilé te 11 u. onder de Meenenpoort worden de kadetten officieel ten stadhuize ontvangen en om 12 u. geeft hun muziek een concert ten beste op de kiosk der Groote Markt. Zondag laatst, 24" dezer, vierden de Heer Raymond Ommeslagh. geboren te Yper. den 8 Januari 1866. en Mevrouw Clementine Speybrouck, eveneens te Yper geboren, den 23 Januari 1864. de vijftigste verjaring van hun huwelijk dat alhier ingezegend werd op 10 Juli 1888. Uit hun echtverbintenis hadden zij drie kinderen, waarvan nog twee in leven zijn, en thans, telt hunne familie drie kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. De viering van dit heuglijk jubelfeest ging door in intiemen familiekring, maar zulks belette hun vele vrienden en kennissen niet de gelukkige en alomge- achte jubilarissen van harte geluk te wenschen en met bloemen te overladen. Onder meer ontvingen M. en Mevr. Ommeslagh een allerschoonsten bloemenkorf vanwege de Commissie van Openbaren Onderstand, waarvan de Heer Ommeslagh sedert vele jaren reeds een der verkleefdste en ijverigste leden is en ook al de andere maatschappijen, waarvan de Heer Omme slagh deel uitmaakt, stuurden hen. wel wetende welke groote bloemenliefhebbers de geachte jubilarissen zijn, tal van prachtige bloemtuilen. Aan den Heer en Mevrouw Ommeslagh. die hier niets dan vrienden tellen, bieden wij op onze beurt, ter gelegenheid van hun gouden bruiloft, een allerharte lijkst proficiat en wenschen hen hier nog lange jaren, m dezelfde goede gezondheid die zij het geluk hebben nog steeds te genieten, in ons midden te mogen be waren. HOOGESCHOOL VAN LEUVEN M. De Troyes Marcel, Nieuwkerke, doctoraat jn ge nees-, heel- en verloskunde. 1« proef, met voldoening. M. Leterme Paul, Dranoutre. doctoraat in genees-, heel- en verloskunde, 1" proef, met voldoening. M. Jacobs Firmin, Reninghelst, doctoraat in genees-, heel- en verloskunde, 4e proef, met groote onderschei ding. M. Hoste Jozef, Wulveringhem, doctoraat in genees-, heel- en verloskunde, 4° proef, met onderscheiding. :>I. Bollengier Paul, Poperinghe, doctoraat in philo sophic, 1' proef, met onderscheiding. M. Franehoo Alfons, Stavele, graad van apotheker, 2« proef, met voldoening. M. Morel Jan, Komen, graad van apotheker, 2' proef, met voldoening. M. Stouten Jozef, Yper. graad van apotheker, 2<' proef, met voldoening. M. Vandenbulcke Raymond, Wervick, graad van apotheker, 2' proef, met voldoening. M. Demuynck Rodolf, Waasten. doctoraat in genees-, heel- en verloskunde, 3C proef, met voldoening. M. Devloo Elsa, Poperinghe, doctoraat in genees-, heel- en verloskunde, 3€ proef, met groote onderschei ding. M. Verheecke Joseph, Watou. candidatuur in wijsbe geerte, 2< proef, met groote onderscheiding. M. Debeir Oswald, Boesinghe. doctoraat in genees-, heel- en verloskunde, 4"' proef, met onderscheiding. M. Durieux Jan, Nieuwkerke, doctoraat in genees-, heel- en verloskunde, 4' proef, met voldoening. RIJKSUNIVERSITEIT GENT M. Noppe Andrë, Reninghe. candidatuur in wijsbe geerte en letteren voorbereidend tot het licenciaat germaansche philologie. met voldoening. M. Taevernier Gaston. Komen, candidatuur in kunst geschiedenis en oudheidkunde. le proef, met voldoening. INSTITUT NOTRE DAME DE LA PAIX van NAMEN M. Guido Van Eecke, Poperinghe. candidatuur in wijs begeerte en letteren. 2° proef, met groote onderschei ding. ST LUCASSCHOOL. GENT M. Walter Landtsheere, eindexamen van bouwkun dige. met onderscheiding. Aan allen onze beste gelukwenschen. Op Maandag, zijnde Kermis-Maandag, 8 Augustus om 15 uur stipt in de Boltra van het Postje, Rijselstraat, te leper. bewoond door GOETHALS Albert. 200 fr. Prijzen, verdeeld als volgt80. 60, 40 en 20 fr. Inleg bepaald op 2 fr. per man. Zie verders voor waarden in de bolderslokalen. De Commissie. au profit des missionnaires Yprois dans les nouveaux locaux du Collége St Vincent. Samedi. 30 Juillet a 13 30 h.Grand concours de ballons pour enfants. Prix nouveau vélo, trottinette et jouets divers. Dimanche 31 Juillet, de 11 h. a 13 h. 30, et de 15 h. jusqu'au soir. L'ouverture solennelle se fera 11 h. 30. Lundi 1 Aoüt. de 15 h. au soir Restaurant et divers jeux populaires. Marionettes, théatre, chant et symphonic. Caroussel et pêche, tir et friture. Photo et bonne aventure, etc. etc. YPER. Lichte aanrijding. Woensdag 27" dezer, rond 11 u. voormiddag, kwamen twee inwoners der j Ligywijk. namelijk de genaamden Van Massenhove Hector en Claeys Louis, die beiden per velo door voor noemde wijk reden, in botsing met elkaar door de schuld van laatstgenoemde die langs den linkerkant van den weg reed. Het rijwiel van Van Massenhove werd beschadigd, doch de wielrijders bekwamen niet het minste letsel Een verstokte bacchusvriend. Zekere Dufoor Jan, 55 jaar oud, wonende alhier langs den Poperinghesteen- weg. die de droevige gewoonte heeft zich aan het drankmisbruik over te geven, bevond zich Woensdag avcTid nogmaals in zoon beschonken toestand dat de uitbater der herberg De Casino, i^irte Thouroutstraat, zich verplicht zag dien lastigen en ongewenschten gast aan de deur te zetten. Korts daarop, omstreeks 9 u., wilde de kerel opnieuw voornoemde herberg binnen en daar hij geen reden wilde verstaan, werd de politie bijgehaald die den dronkaard opleidde en in den amigo opsloot, 's Morgens, wanneer hij wat ontnuch terd was, herinnerde Dufoor zich niets meer en heel verwonderd vroeg hij zich af hoe hij daar op het poli- tiebureel gerocht was. Kerkdief gestraft. De genaamde Lecigne Alfred, van Leers tNoord-Frankrijk), die alhier den 13 Juni 11. op heeterdaad van diefstal betrapt werd in de St Ni- klaaskerk. alwaar hij verscheidene offerblokken had opengebroken, en die tijdens zijn opleiding een geladen revolver nabij het politiebureel wegwierp, verscheen Woensdag morgen voor de Rechtbank, waar hij te ver antwoorden had voor diefstal in St Niklaaskerk en St- Jacobskerk alhier en ook nog voor diefstal van een rijwiel te Westvleteren. Voor deze drie feiten werd hij opvolgeniijk veroordeeld tot 6 maanden en 700 fr. boete of een maand gevang, tot 2 maanden gevang en 700 fr. boete of een maand, tot een maand gevang en 700 fr. boete of een maand, en tot de kosten van het geding waarvoor de lijfsdwang bepaald werd op 15 da gen. Op aanvraag van den Heer Procureur des Konings. werd de onmiddellijke aanhouding bevolen van den dief, wiens uitlevering ook nog door het fransch ge recht gevraagd is. Uitdrijving. Een franschman, de 41 jarige Taillieu Pierre, geboortig van Roubaix en laatst verbleven heb bende te Rijsel. kwam zich Donderdag avond alhier op het politiebureel aanmelden om er slaping te vragen. Daar de man zonder middelen van bestaan was. werd hij Vrijdag morgen ter beschikking gesteld van de rijks wacht om opnieuw over de grens gezet te worden. ZILLEBEKE. Wielrijder onder auto. Zaterdag morgen kwam de 57 jarige Deconinck Victor per rijwiel terug van de markt van Yper. waar hij onder meer nog een paar nieuwe schoenen had gekocht. Gekomen aan den Zandberg verliet hij het rijwielpad om de straat, gelegen naast het buitengoed'van den Heer Struye de Bieberstein in te slaan, doch op het oogenblik dat hij de staatsbaan Yper-Meenen overstak, werd hij aange reden en met geweld ten gronde gesmakt door een en geische auto die eveneens van uit de richting van Yper kwam. De autovoerder, de Heer Havenith Fernand, van Addlestone (Surrey), die al het mogelijke gedaan had om den wielrijder te mijden, stopte dadelijk en snelde het slachtoffer ter hulp, dat erg gekwetst aan het hoofd bewusteloos ten gronde lag nevens zijn gansch verbrijzeld rijwiel. De ambulance-auto van het Rood Kruis kwam spoe dig ter plaats den gekwetste afhalen en voerde hem naar het O. L. Vrouwhospitaal van Yper. waar de ge neesheer een erge schedelbreuk vaststelde en den toe stand van het slachtoffer, wien dadelijk het H. Olieeel werd toegediend, bedenkelijk oordeelde. Donderdag namiddag was Deconinck nog steeds niet tot het volle bewustzijn teruggekeerd en dierf men zich nog niet over zijn toestand uitspreken Het ongelukkig slacht offer van dit pijnlijk ongeval verloor over omtrent twee jaar zijne echtgenoote en is vader van negen kinderen. Aanranding. De genaamde Van Haele. handelaar in oliën, ontmoette een zijner vroegere vrienden, een oud wielrenner, thans werkloos, en noodigde hem een glas op dit blij weerzien te drinken. Toen beiden, 's avonds rond 11 u.. het koffiehuis verlieten, bracht de oud-renner plots een hevigen slag toe op het hoofd van M. Van Haele. die bedwelmd ten grónde viel. De aanrander wierp zich vervolgens op zijn slachtoffer, waarschijnlijk om zijn brieventasch, die een som van 6.500 fr. inhield, te stelen. Op het hulpgeroep echter van M. Van Haele kwam een voorbijganger toegesneld, waarop de laffe aanrander de vlucht nam. Het slachtoffer dezer aanranding diende een klacht in bij de rijkswacht, doch de vermoedelijke dader, on dervraagd zijnde, loochent de hem ten laste gelegde feiten Het parket van Yper werd op de hoogte ge bracht van het gebeurde. PLOEGSTEERT. Erge val. De 42 jarige Vande- caveye Rudolf, wonende op het gehucht Klein Vlaan deren was Maandag morgen, rond 8 u.. samen met eenige andere arbeiders bezig met een kar te laden, toen hij plots het evenwicht verloor en van de kar stuikte. In zijn val kwam de man ongelukkiglijk terecht op een afsluitingspaal der aanpalende weide, waardoor hij nog al erg aan het hoofd en de borst gekwetst werd. Botsing. Op het gehucht de Seule had er een aanrijding plaats tusschen de auto van den 40 jarigen Dreyfus Maurice, handelsreiziger, wonende te St An- dries. die in gezelschap van zijn vriend Véritée Mau rice, 33 jaar oud. van Belle naar Ploegsteert kwam ge reden. en de auto bestuurd door den handelaar Braem Marcel, 26 jaar oud. van Belle, die van uit de richting van Ploegsteert gereden kwam Op het oogenblik dat beide voertuigen elkander gingen kruisen, kwamen zij tengevolge eener verkeerde beweging in botsing met elkaar. De schok was uiterst hevig en de auto's wer- den zwaar beschadigd. Dadelijk snelden voorbijgan- gers ter plaats en hielpen de inzittenden, die allen ge kwetst waren, in een naburige woning dragen. Een ont- j boden geneesheer kwam hen daar de eerste zorgen toe dienen. M. Braem was aan het hoofd gewond en had daarbij nog een hersenschudding opgeloopen. Gezien zijn ergen toestand werd hij naar een gasthuis over gebracht. terwijl de twee anderen, die minder ernstig gekwetst waren, na verpleging huiswaarts mochten keeren. STADEN. Brand. Maandag middag, korts nadat het personeel vertrokken was. is er brand uitgebroken in het groot speelgoedmagazijn der gebroeders Trvbou. Groote vlammen stegen uit de tweede verdieping op. waar de verniszaal zich bevindt Van zoodra men het onheil bemerkte, werd het alarm gegeven en spoedig waren een aantal geburen en ook de arbeiders ter plaats om de eerste reddingswerken aan te vangen Ook de plaatselijke brandweer kwam weldra ter plaats eh'oestreelf iielng den vuurgloed die reeds een groote uitbreiding genomen had. Hun moedige pogingen wer den na een kwart uur ijverig werken beioond en wel dra waren zij den brand meester, zoodat de pompiers van Rousselare. wier hulp eveneens ingeroepen werd, niet meer moesten optreden. De aangerichte schade is aanzienlijk, doch gelukkiglijk door verzekering gedekt. De rijkswacht stelde een onderzoek in om zoo moge lijk de oorzaak der ramp vast te stellen. Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden. Donderdag 21 Juli. door M. Bosch Emile, Kalfvaart. een kleine som geld. Vrijdag 22. door M. .Cherchye Achiel, Maarschalk Haiglaan. een zilveren brelok inhoudende een zilveren rozenhoedje. Zaterdag 23. doof, M. Samyn Oscar, van Oostende, een lederen geldbeugel eenig kleingeld bevattende. In den winkel van M. Derycke Camiel, Dixmude- straat, werd een regenscherm achtergelaten. Zondag 24. door Mevr. Joseph Wouters, Veemarkt, een gouden oorring In het inlichtingsbureel, ten stadhuize. een armband- uurwerk. Maandag 25. door M. Dekeyser. St Niklaasstraat. een huisdeursleutel. Door M. Cool Gertfrd. Slachthuisstraat, een sleutel. Donderdag 28, door M. Mortreu Guy. Wallestraat, twee pakken chicorei. Door M. Demey Daniel, in de zwemkom, een gouden ketting en medaille. Aldaar terug te bevragen tusschen 7 en 13 u. of tusschen 15 en 20 u. Door Mevr Cardinael Louise. St Jacobsnieuwweg, een overtreksel van rijwielzadel. A'erloren. Vrijdag 22 Juli, door M. Vandeputte Charles, wonende te Brielen. Veurnesteenweg, een chronometer en ketting. Zaterdag 23, door Mevr. Jonckheere Maria, van Pro ven. een donkerblauwe lederen handschoen, rechter hand. Zondag 24. te Staden, door M. Verbeke Maurice, Lindendreef. zijn brieventasch met eenzelvigheidskaart. Door Mej. Talpe, Deken De Brouwerstraat, een ge- chromeerd armbandhorloge. Door Mej. Roose Gilbert, Basculestraat, een gouden armbandhorloge met de beginletters G. R Maandag 25, door Mevr. Adrienne Claud-Coffyn, de Montstraat. twee aaneengehechte sleutels. Dinsdag 26. door Mevr. Van Assche Margareta, van Gent. een vrouwenbaai, Bordeaux kleur, geteekend met de letter M. Donderdag 28, door M. Mullier Maurice, Hoornwerk, zijn rijwiel taksplaat Nr 398.219. Steeds jong en levenslustig viert de Heer Henry Ford heden zijn vijf en zeventigste verjaardag. De groote constructeur werd immers geboren te Springwells, op 30 Juli 1863. Te dezer gelegenheid denken wij terug aan de buiten gewone loopbaan van dezen man, die auto rijden in het bereik brachtvan eenieder en gedurende de jaren 1896-1903 zijn eerste wagens bouwde. Met het oprich ten van de Ford Motor Company, Ford was toen 41 jaar oud begon het in serie bouwen van de wagens. Het eerste jaar werden 1.708 auto's gebouwd, vijf jaar later jaarlijks 10.000 eenheden. Het rythme verhoogt, en met het model T worden de 15 millioen eenheden be reikt. dan volgt model A en ten slotte de vermaarde- V-8. wat de produktie opvoert tot 25 millioen wagens. Henry Ford liet zijn invloed gelden op de nationale economie, geen wonder dat zijn vijf en zeventigste ver jaardag gansch het land door en ook in het buiten land met sympathie zal worden begroet, STAANDE PERS ZONDAG 31 JULI 1938 Om 2 uurZILLEBEKE Jubelschieting heer Henri BraemOppervogel 80 fr.Tweede oppervogel ee» pijlkas. 6 pijlen, schietlap en snaar, geschonken door den jubilaris Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 20 fr.10 hoekvogels, elk 10 fr. en twee pijlen (deze laatste geschonken door Baron Pierre de Vinck) 20 vogels van 10 fr. en een pijl 40 primés van 15 fr. Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50.,— Boven de 100 schutters vogels van 12 fr. Prachtige lederen Boog- kous op een vogel in 't spel. Om 2 i uurWestvleteren. St SixtusOppervogel 80 fr.Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 20 fr. 50 primés aan 15 fr. Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50 MAANDAG 1 OOGST 1938 Om 2 4 uurYOORMEZEELE Oppervogel 100 fr. Twee zijdvogels, elk 60 fr. Twee kallen, elk 30 fr. Alle vijftal een primé van 20 fr. Kleine vogels 15 fr. Inleg 20 fr. A 2 heuresARNEKE Honneur Ecrin de 12 cou verts. 84 grammes 2<- Honneur1 louche (non au sort); 2 cötés supérieurs: Ecrin de 6 couverts; 2 cötés inter- médiaires Ecrin de 12 cuillers a café2 cötés infé rieurs 1 louche: 100 primés a 30 fr. Petits 20 fr. Mise 25 fr. icouverts en supplément au nombre de tireurs (exclus du sort). DINSDAG 2 OOGST 1938 Om 10 u. 30: VEURNE Oppervogels 200. 100 en 5# fran.K Twee zndvogels, elk 100 fr. Twee kallen, elk 50 fr. 25 primés aan 30 fr. 50 primés aan 25 fr. Kleine vogels 20 fr.. zonder aftrek. Inleg 26 fr. Beven de 150 schutters al vogels van 25 fr, Beker e» pr izen voor de 3 kleuren mits inleg van 2 fr. DONDERDAG 4 OOGST 1938 Om 1 1 uurMERCKEM Oppervogel 150 fr. Tweede oppervogel 'niet te verloten» 10Ö fr Twee zijdvogels, elk ,5 ir. Twee kallen, elk 40 fr.8 hoekvogels van 35 fr. 32 primés van 30 fr. Kleine vogels 20 fr. Boven de 100 schutters 25 fr. Inleg 25 fr. ZATERDAG 6 OOGST 1938 Om a uur: A PER-HOEKJE CombaUchieting. MAANDAG 8 OOGST 1938 Om 2 uur Y PER-HOEKJE Oppervogel 150 fr. Twee zijdvogels, elk 75 fr.Twee kallen, elk 35 fr. 75 kleine vogels van 20 fr.. daarenboven al primés van 'r Inleg 25 fr. Aftrek 10 op de hoogvogels, 5 1 op de primés en niets op de kleine. DONDERDAG 11 OOGST 1938 Om 10 uur YTER, KON. GILDE ST SEBASTIAAN o ppervogel 200 fr.Tweede oppervogel 100 fr. (niet verloot)Twee zijdvogels, elk 100 fr.Twee kallen, elk 50 fr. 75 kleine vogels aan 20 fr.. en de overige aa* 25 fr. Inleg 25 fr. 50

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 8