HOFSTEDEKE WOON HUIZEN VROUWEN-KRONIEK BOUWGRONDEN BOU WLA N D OPENBARE VERKOOPING Openbare Verknoping INSTEL Maandag 29 Oogst 1938 I. - Gemeente Alveringem II - Gemeente Oeren Alveringem) 3 Ha. 40 A. 50 Ca. BOUW- WEI - en HOOILAND IIF. - Gemeente Steenkerke U vraagt?... Wij antwoorden te IEPER, Dickebuschsteenweg Op Dinsdag 13 September I03H Voor alle nadere inlichtingen zich wenden Studiën van de Notarissen Westerlinck te Hooglede en Lemahieu, Meen en straat, 9, te V per. DONDERDAG 1 SEPTEMBER, 1938 IN EENEN ZITDAG VAN ZES BESTGELEGEN ter studie van bovengenoemde Notarissen. Nieuwe Mode-effecten. Opgepast bij het uitvragen van uw kin deren Wees wellevend We bakken een lekkere pannekoek. Studie van den Notaris Florizoone te Alveringem. Toeslag Maandag 12 September 1938 telkens om 4 ure namiddag, ter herberg DE TRAMSTATIE bij H. Camiel Dequecker, te Alveringem, van Een allerbest en welgelegen bestaande uit woonhuis, schuur en stallingen en verde e afhankelijkheden, alsmede 4 Ha. 42 a. 94 Ca. medegaande erve onder be bouwden grond, bouw- en weiland. Gebruikt door heer Henri Lannoye Maes, te Alveringem. Vrij met 1 October ig38. Prijzie voor afsluitingen 5oo fr. De hoeveelheid van samen genomen gelegen te Oeren (Mveringem). 2 Ha. 9 A. 10 Ca. zijn gebruikt door de kinders Pil, te Alveringem. 1 Ha. 31 A. 40 Ca gebruikt door heeren Demeulenaere August en Serpieters Arthurte Oeren. (Al zonder geschreven pacht). De hoeveelheid van 88 A 75 Ca. gelegen te Steenkerke. Gebruikt door heer Arthur Maeckelberghe, te Steenkerke. (Geen geschreven pacht). 1/2 lnstelpremie te winnen. Alle inlichtingen en plans te bekomen ter studie van den Notaris Florizoone. te Al veringem. Door TANTE J. D. vraagt ons: Hoe zou ik het vliegenvuil van mijn verchroomde lamp kunnen verwijderen We hebben dit recept reeds vroeger in deze rubriek mede gedeeld. Daar we nu echter volop in het warme seizoen zijn. en het dus goed van pas zal komen, geven we het hier andermaal voor al onze lezeressen, die er vroeger geen nota van genomen hebben. Men verwijdert dat vuil met eiwit, of met een doorgesneden ui. M. P. vraagt onsBede een middel aan te duiden om een witte zeemleeren ceintuur schoon te maken. j Neem daartoe broodkruim, ofwel met een in tetra ge drenkt watje of lapje. Ook wordt er gebruik gemaakt j van wat eiwit. A. R vraagt onsKan u mij zeggen hoeveel bet kleed gekost heeft, dat Mevrouw Simpson aan had. den dag dat zij hertogin van Windsor werd Laat me Openbare Onderstand, Ieper van scfcoone en welgelegen en waaronder Lot I. Een schoon perceel Bouwgrond, gelegen te Ieper aan den ziid oostkant van den steenweg naar Dickebusch, inhoudende 375 m2, d el van nummers 5c en 6b der sec tie D van 't kadaster, hebbende eene straat zijde van 7 5o m. op eene diepte van 5o m., vrij van gebiuik. Instelprijs 30 000 fr. om 3 uur namiddag, IN ÉÉNEN ZITDAG, in de zittingszaal der Commissie van Open baren Onderstand, te IEPER, Rijselstraat, 38, door het amot van Meester Emiel Lemahleu, Notaris te Ieper. Voor nadere inlichtingen en voorwaarden zie de plakbrieven of zich wenden tot het secretariaat der Commissie van Openbaren Onderstand, Rijselstraat. 38. Sint Amandstraat, Nr gó Koop I. Een schoon Burgershuis met verdieping, afhangens en koer, gekadastreerd Sectie A, nummer 35gi7, voor eene grootte van 65 m2 Bewoond en gebruikt door Maurice Al- breekt, mits 175 fr. te maande boven de las ten, zonder geschreven pachtvoorwaarden. Molenstraat, Nr 7 Koop II. Een schoon nieuwgebouwd Woonhuis met verdieping - thans dienstig als winkel met afhangens en koer, geka dastreerd Sectie C, rummer 1423b, voor eene grootte van 65 m2 Bewoond en gebruikt door de Gezusters Cornielle, mits 140 fr te maande, zonder ge schreven pacht. Vijfwegenstraat, Nr 12. Koop III. Een schoon en gerieflijk Han delshuis met verdieping, afhangens, hangar, koer en hof, gekadastreerd Sectie B, nummer 4^4!, voor eene grootte van 370 m2. Bewoond en gebruikt door M. Georges Van- steenkiste- Verledens, mits 235 fr te maande, boven de lasten, zonder geschreven pacht. OM 3 URE STIPT NAMIDDAG, ter herberg SINT SEBASTIAAN bij de Gezusters Verfaillie, te Hooglede, Roeselarestraat. Ten overstaan van de Heeren Vredeiechter en Griffier des kantons Hooglede. Hoogledestraat, Nr i3. Koop IV. Een gerieflijk Woonhuis met verdieping thans dienstig als winkel met afhangens, koer en hof, gekadastreerd Sectie D, nummer g5ib2, voor eene grootte van 246 m2. Bewoond en gebruikt door M. Robert De- cancq-Buyse, mits 160 fr. te maande, zonder geschreven pacht. Borstelstraat, Nr 2 Koop V. - Een gerievig Woonhuis met afhangens en koer, gekadastreerd Sectie B, nummer 4:6 2/3 voor eene grootte van gom2. Bewoond en gebruikt door Mevr. Vuyl- steke-Laevens, mits go fr. te maande. Borstelstraat, Nr 3o Koop VI. Een gerievig Woonhuis met afhangens, staande op cijnsgrond, behooren- de aan Mijnheer Frederic Goddaer Vermeu len, handelaar te Rumbeke, met recht tot 1 October 1 g47, mits i5o fr. 's jaars boven de lasten. Bewoond en gebruikt d >or Jules Deckmyn, mits 120 fr. te maande. BARBARA toe er u op te wijzen dat dit een zeer vreemde en hoogst delikate vraag is. Maar ik begrijp de nieuws gierigheid van mijn lezeressen, en aarzel dan ook geens zins ze zooveel mogelijk te bevredigen. In een vooraan staand Parijsch modeblad van vorig jaar. vind ik daar over de volgende gegevens«Al de Amerikaansche dames kunnen zich kleeden zooals de hertogin van Windsor hun beroemde landgenoote Op 3 Juni huwde Mrs Wallis Warfield te Candé. De foto van haar kleed werd per radio overgeseind naar de Vereenigde Sta ten. Al de dagbladen publiceerden deze foto, en voeg den er de détails bij, welke de lezeressen wenschten, dat het kleed door Mainbocher geleverd was. en dat het zesduizend frank kostte. Op 13 Juni kondigde een groot elegant modehuis aan dat het een kleed aanbood, trouw gemaakt naar het origineele, met de kleine ceintuur-corset, georneerd met de elf knoopen en met plooien vanaf den hals... prijsduizend frank. Een ander Amerikaansch magazijn, bood, bi.ina ter- zelfdertijde. eveneens een kopie van hef origineele kleed aan. geadapteerd als stadskleed. met korte rok en korte mouwen, voor den prijs van 650 frank. In het begin van Juli, nieuwe aanbieding 440 frank. Een week later vind men het kleed in de confectie magazijnen, de goedkoopste van New-York, als een soort bazarkleeding, en men vraagt er nog slechts 150 frank voor. Wat beteekent, dat er voor het oogenblik verscheidene honderdduizenden Amerikaanschen dat model dragen. Daaruit mag blijken dat de kopij en vervalsching van modellen heel vlug gebeuren: hier volstond één maand om een éénig model vulgair te maken. De strenge en sobere Mode, die de eenvormigheid voorschreef, heeft voor velen afgedaan. Er is nu daar tegen een reactie ingetreden, die dank zij smaakvolle mengelingen en samenstellingen van weefsels, en tegen stellingen van kleuren, werkelijk zeer mooie en Pa- rijsche effecten heeft verwezenlijkt. Aldus is het nu met langer meer noodig een en semble in hetzelfde weefsel te knippen, integendeel sen effen mantel, volledigt nu heel dikwijls een bedrukt toiletje, of omgekeerd Deze mantel kan heel goed een bolero zijn. welke ook dit seizoen weer veel bijval heeft, en waaraan veelal een breede, geknoopte ceintuur geas sorteerd wordt Vraag uw kinderen niet te veel uit. Want dat geeft aanleiding tot een gevaarlijk teveel vertrouwen in de antwoorden van kinderen, of tot een teweinig geloof in wat uw kinderen zeggen. Het eene is evenals het an dere verkeerd, en schaadt ten zeerste aan de "opvoeding der kinderen, en aan het ontzag dat de kinderen voor u moeten hebben. Een paar voorbeelden zullen dit duidelijk naar voor brengen. Vader is van huis weg op zijn werk. en moeder moet even een paar uren weg voor een dringende zaakde kinderen moeten alleen thuis blijven. Maar pas is moeder de deur uit. of broer en zus gaan op straat spelen, voor een paar uurtjes, en zijn pas eenige minuten thuis, wanneer moeder terugkomt. De ondervraging begint: Zijt ge op straat niet gaan spe len Welnee we zijn den heelen tijd in de kamer blijven spelen!» «Dat is braaf, daarom krijgt ge alle- twee een reep chocolade van mezegt moeder. Opge togen wordt de chocolade opgeëten. De kinderen vin den het fijn iets lekkers te kunnen bemachtigen, door een leugen te vertellen. Resultaatze draaien de waar heid naar hun eigen voordeel, en deinzen er niet voor terug hun moeder bewust voor den gek te gaan houden. Hier was dus te veel vertrouwen bij de ondervraging. Ander voorbeeld, waaruit blijken moet dat men ook te weinig vertrouwen bij de ondervraging hebben kan. Paul, die zoo ongeveer om vijf uur uit de schooi komt wordt niet vriendelijk door moeder ontvangenDe school is te vier uur uit, ge zijt zeker weer op straat blijven spelen Maar Paul heeft den meester behulp zaam geweest bij het begieten van de bloemen De jon gen zegt het in volle waarheid, maar ingezien hij wel eens durft blijven rakkeren langs straat wil moeder hem niet gelooven, en geeft hem een pandoering. Re sultaat Paul zal lijden onder de niet verdiende af straffing, en zal zich een slecht oordeel vormen over de rechtvaardigheid van zijn moeder. Besluitmeen niet te vlug dat u het bij het rechte eind hebt. Laat niet toe dat de kinderen u van verre toeroe pen de beleefdheid eischt dat ze tot bij u komen, om fatsoenlijk te zeggen, wat ze te zeggen hebben. Wanneer ge bij familie of vriendinnen op bezoek bent. die het niet te rijk hebben, denk er dan om dat uw komst extra-kosten en extra-werk opeischt. Wan neer ge er blijft logeeren, breng dan 's morgens zelf aw kamer in orde, zelfs als men u zegt dat het niet noodig is, dat het dienstmeisje het wel zal doen. Be merkt ge dat ze erwties aan het pluizen zijn voor het middageten, zet er u dan bij, en helpt vroolijk pratend mede, zonder eerst te vragen Mag ik mede helpen daar men u dan zou zeggen Gaat u maar wandelen wanneer men in feite niets beters vraagt dan dat ge zoudt medehelpen. Het zal voor de huisgenooten en tafelgenooten een aangename verrassing zijn, wanneer men op het on verwachts eens een lekkere pannekoek als dessert op dient. Oin niet steeds dezelfde soort pannekoeken te moeten ODdienen. geven we hier het recept van een zeer lek kere We maken een beslag van een ei. een lepel bloem twee lepels melk en een mespunt zout. We schillen een of twee bananen, die we met een vork fijn maken, en vermengen met wat suiker, het sap van een citroen een eierdooier, en wat verschen room, zoodat we e^n' giad. roomig geheel krijgen. We bakken de pannekoeken aan beide kanten en be strijken ze met het bananenmengsel. We rollen z.-* op leggen ze op een vuurvasten schotel, en bestrooien zé met suiker, en zetten ze even in den oven alvorens -e op te dienen TANTE BARBARA.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 7