HERBERG- M ME U BLES BOUWGRONDEN UIT TER HAND TE KOOP E I GE Openbare Verkooping Openbare Verkooping EENIG PRACHTIG WELGELEGEN alles te zamen groot 3 H 13 A. 17 Ca. allerhande nieuws 8 StudievanDeu wcarder D. V. Roegier s Diksmuidestraat, 3g, Yper. Tel. 426 en Hl IS MEIlïE LEX TE IEPER, COMMUNE de COM IN ES Vente Publique et Volontaire et EFFETS MOBILIERS. te IEPER, DicKebuschsteenweg Eerste kwaliteit grond, hoog, gezonde lucht, stil maar stemmig, juist gelegen tusschen Statie en Dikkebuschvijver, vierhoekig blok, palende ten westen aan de schoone baan naar Dikkebusch, en ten oosten aan de Pannenhuisstraat. Eenig schoonen boomgaard met tuin, 210 gesoorteerde fruitboomen, en beziën allerhande, gemak alles te verkoopen ten huize. Kunnende dienen voor bouwgrond, fabriek, kliniek, gasthof met speelpleinen, boomkweekerij, vetleggen en zoomeer, te verdeelen naar de keuze der liefhebbers hetzij op zijn geheel of in twee loten. Namelijk lot IBoomgaard, tuin, woning en hoenderhok. Lot II Eene allerschoonste en beste Vetteweide met grooten waterput, Zich te wenden tot den eigenaar en bewoner ARTE SOON E. Willem, Hoenderbedrijf, Dikkebuschsteenweg, 291, Ieper. Openbare Onderstand, Ieper BIJ GEZAG VAN RECHT. van Op Zaterdag 20 Augustus 1938 te io uur 's morgens, op de Groote Markt Koning Albert kant Gerechtshof, zal Deurwaarder Roegiers voornoemd, overgaan tot den openbaren en rechterlijken verkoop der volgende meubelen en roerende goederen Toog met buffet, tafels stoelen, cuisinière mixte, gecombineerd voor gas en steenkolen, kleerkas, vier zetels, lavabo, uurwerk, koperen obussen, ronde kachel, enz Komptante betaling zonder kosten voor de koopers. Etude de 1'Huissier Oés. Roegiers rue de Dixmude, 3g, a Ypres. Téi. 426 de Le Luudi TZ Aout 103$ a io heures du matin, au Café A L'ESPÉRANCE rue du Fau bourg, 66, Comines, 1'Huissier ROEGIERS prédit, vendra publiquement et volontaiie- ment les meubles et effets mobiliers suivants: Une belle chambre coucher en chêne une garniture de salon se composant d'un canapé, deux fauteuils, deux chaises, glace ovale bibelots et objets de fantaisie, piédestal cuisinière, table, chaises, glace avec cadre; machine a lsssiver une machine a tricoter, une jaugeteuse, porte manteau, cache pot, etc., etc. Conditions oi dinaires et paiement au comp- tant. Qu'on se le dise. van sct.oone en welgelegen en waaronder Lot I. Een schoon perceel Bouwitrond, geit gen te Ieper aan den zuid oostkant van den steenweg raar Dickcmsch, it houdende 375 nu. d el van nummers 5c en 6> der sec tie j van '1 kadaster, heooende eene straat zijde van 7 5o m. op eene diepte van 5o m vTij van gebruik Iustelprijs 30 000 fr. Op Dinsdag 13 September 1938 om 3 uur namiddag, IN ÉÉNEN ZITDAG, in de zittingszaal der Commissie van Open baren Onderstand, te IfPKft, Rijselstraat, 38, door het amit van Meester Emiel Lemahleu, Notaris te Ieper. Voor nadere inlichtingen en voorwaarden z e ie plakbrieven of zich wenden tot het secretariaat der Commissie van Openbaren Onderstand, Rijselstraat. 38. Gevonden en Verloren Voorwerpen Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden. Zaterdag 6 Oogst, door M. Hondeghem Camille. Pannenhuisstraat, een sleutel. Zondag 7. is bij M. Burggraeve Urbain, Dickebusch- steenweg, een duitsche schapershond toegekomen. Maandag 8. door M. Schoonheere Robert, stadswerk man, een paar witte dameshandschoenen. Door Jvr. Deplancke Georgette, Basculestraat, een tros huisdeursleutels. Door M. Vandendriessche Maurice, Wateringstraat, een paar witte badschoenen. Door M. Dejaeger André, Korte Thouroutstraat, een paar witte kinderhandschoenen. Dinsdag 9, door M«" Storme Marie, Maloulaan, een paar witte dameshandschoenen. Door M. Lacante Henri, Hoornwerk, twee sleutels om motobanden op te leggen. Door M. Pick Henri, Tegelstraat, een zwarte linker handschoen. Woensdag 10, door M. Bauwen Albert. Dickebusch- steenweg, een geldbeugeltje eenig kleingeld inhoudende. Bii M. Jans Christiaan, Surmontstraat, is een hond toegekomen, met zwarten rug, rosharige pooten, wit- gevlekte borst, lange ooren en lang haar. Door M. Vuylsteke Karei, Dickebuschsteenweg, twee aaneengekoppelde elleboogbuizen voor stoof. Door M. Ingels Arthur, de Stuersstraat, een klein sleuteltje van een koffer. Door M' Iseux Yvette, Klaverstraat, een kinderpels. Door M. Abeele Jerome, de Montstraat, een klein pakje in grauw papier. Door M' Vanhaele Martha, Maarschalk Frenchlaan, een geldbeugel een kleine som geld inhoudende. Donderdag 11, door M. Bossuwe Maurice, van Proven, een dolkmes. Verloren Donderdag 4 Oogst, door Mevr. Wed. Gheysen, Slacht huisstraat. een bruin lederen portemonnaie een belang rijke som geld inhoudende. Vrijdag 5, door M. Lamote Emile, Meenensteenweg, zijn bruin lederen brieventasch bevattende een groote som geld, zijne eenzelvigheidskaart, vuurkru.senkaart alsook een kaart voor vermindering op den spoorweg. Door M' Carissimeaux Alice, Lange Thour utstraat, een bruin lederen geldbeugel eenig kleingeld bevattende Zaterdag 6. door M< Scherrer van Belle, een blauwe dameshoed. Dinsdag 9, door Mevr. Ide - Verhaeleman, Dicke buschsteenweg, een bruin lederen portemonnaie eene kleine som geld inhoudende. STAD YPESf Goede geldplaatslng Groote opbrengst. INGENOTTREDING, BIJ OVEREENKOMST. yipER Noodlottige afloop. De Heer Albert Wierre. ingenieur, 63 jaar oud. van Rijsel, die. zooals wij het in ons-laatste nummer meldden. Vrijdag na middag met zijn auto in de gracht reed langs den Rij. selsteenweg en erg gekwetst werd. is nog denzelfden avond in het O. L. Vrouwhospitaal alhier aan zijn op- geloopen verwondingen bezweken. Velodiefstal. Verleden week Vrijdag had de been houwer Vanrenterghem Jerome, wonende Bruggesteen- weg. een rijwiel in leening gekregen van Steelandt René. van Zonnebeke. en had bij zijn thuiskomst de velo aan den gevel van zijn huis geplaatst. 's Avonds echter vergat hij de velo binnen te nemen en 's anderdaags 's morgens, toen hij er terug op dacht, bestatigde hij dat het rijwiel spoorloos verdwenen was. Hij diende een klacht in bij de politie die een onderzoek instelde. Een vechtersbaas. Zondag laatst, om 6 u. 's avonds, bij hun terugkomst van De Panne, waar zij samen naartoe gereisd waren per tandem, trokken Beirnaert Albert en dezes schoonbroeder Liefooghe Maurice nog even de herberg Au Bienvenu binnen om er een glas te drinken Zij waren er echter slechts enkele oogenblikken binnen, toen zij piots lastig gevallen wer den door de gebroeders Smagghe Georges en André en zekeren Degraeve, allen van Langemarck. Van be dreigingen ging het weldra over tot gewelddaden en vooral Smagghe Georges ging geweldig te keer totdat de politie, die daar gelukkiglijk voorbijkwam, een einde aan het gevecht kwam stellen en de vechters naar het politiebureel opleidde. GHELUWE. Voerman erg gekwetst, De land bouwer Flament Camiel, van Gheluwe kwam Zaterdag rond 12 u. 30 's middags met zijn gespan den Koeien- berg afgereden toen de kar, warop hij gezeten was, plots langs achter aangereden werd door de auto van den marktkramer V. M.. die insgelijks van uit de rich ting van Yper gereden kwam. Tengevolge van den he- vigen schok werd Flament van de kar geworpen en ernstig gekwetst. De aanrijdende auto bolde nog enkele meters verder en wierp een zestal jonge boompjes om, doch de geleider kwam er met den schrik van af. De veldwachter kwam ter plaats het noodige onderzoek doen. POPERINGHE. Werkongeval. Een werkman der steenbakkerij Schabaillie. Abeelesteenweg, werd er Zaterdag namiddag door een wagentje aangereden en erg gekwetst. Het slachtoffer werd ter verzorging naar het gasthuis overgebracht. W'ERVICK. Familiedrama. Zekere Janssens, plafonneerder, kwam in bedronken toestand op bezoek bij zijn schoonbroeder Paul Float en begon er ruzie te zoeken met zijn zuster. Plots schoot Float in zoo hevige gramschap uit dat hij zijn schoonbroeder te keer ging en hem verscheidene messteken toebracht. De gekwetste werd naar het gasthuis overgebracht terwijl Float onder aanhoudingsmandaat werd gesteld. Het parket stapte ter plaats af om een onderzoek te doen. ZUIDSCHOTE. Bezoek van oudstrijders-Grena diers. Zondag laatstleden kwam de verbroedering der oudstrijders Grenadiers van Brussel, met een 80 tal leden, onder leiding van Heer Victor Gilbert, hun voor zitter, en commandant Fouckaert. naar Zuidschote. Aan de Grenadiersstraat werden ze te 11 u. verwel komd door Heer Remi Pecceu, burgemeester van Zuid schote. Stoetsgewijze trokken ze naar het gedenkteeken der Grenadiers. Terwijl de vlag met eerewacht post vatte bij het gedenkteeken. werden bloemen neergelegd. Korte doch indrukwekkende plechtigheid. Botsing. Maandag namiddag, rond 4 uur, kwam een auto in botsing met een tandem op het gevaarlijk kruispunt van Lizern. Alleen de tandemgeleider liep een gescheurd oor op. Er werd in der minne overeen gekomen en kort daarop vervolgde eenieder zijn weg. WERVICK. Brandstichting. De 33 jarige schoen maker Verhaeghe Omer. die in de Sportstraat een hou ten barak bewoont, heeft gepoogd zijn noodwoning in brand te steken. De man. die zich reeds sedert eenigen tijd zonderling aanstelde, goot een hoeveelheid benzine in zijne woning uit en trok er van onder na eerst het vocht te hebben doen ontvlammen. Gelukkiglijk werd de brand spoedig bemerkt door de geburen, die hun beste krachten inspanden om het vuur te blusschen. De rijkswacht hield korts nadien den brandstichter aan en stelde hem ter beschikking van het Parket. DR AN OUTER. Auto-ongeval. De handelsreizi ger Durmez Hilaire kwam Maandag morgen, rond 10 u. 30, per auto van Dranouter naar Belle gereden, toen, nabij een bocht van den weg naar St Janscappel. de auto uitslipte en op een naburig veld terechtkwam. Ooggetuigen van het ongeval kwamen dadelijk toege sneld en bevrijdden den autovoerder, die erg aan het gelaat en de borst gekwetst was. uit zijn beschadigd rijtuig. Een ontboden geneesheer diende Durmez de eerste zorgen toe, waarna deze naar het gasthuis werd overgebracht. Bond der Melkverkcopers Yper Het bestuur en leden hebban de eer kenbaar te maken dat de prijs der melk, vanaf Maandag aanstaande 15° dezer op 1.60 fr de liter zal gebracht worden. Het Bestuur. Burgerlijke Stand van Yper van 5 tot 12 Augustus 1938 Geboorten: Brutsaert Jacques. Recollettenpoort, 5, van Voormezeele. Valentin Luc. Patteelstraat, 4 Burggraeve Pierre, Pennestraat. 31. Demeulenaere luhe. Recollettenpoort, 5, van Neer-Waasten. Dereu- maux Isabelle. Recollettenpoort. 5. van Neer-Waasten. Baelde Roland. Recollettenpoort. 5, van Wytschaete. Huwelijk: Van Damme Albert, paswerker, en Michiel Germaine, z. b„ beiden te Yper. Overlijdens: Wierre Albert, ingenieur, 63 j., echtg. Helurd Victoria, L. Thouroutstraat. Z5, van Rijsel. Ossieur Maurice, brievenbesteller. 57 j„ wed. Dethoor L--.. n'ma, echtg. Mouton Romanie, Hoornwerk, 6. Carreyn Willy, 5 m 20 d„ O. L. Vrouwstraat, 9. De Groot Gustave, 85 j„ z. b., wed. Van Damme Marie, Rijseisteenweg, 7. Vuylsteke Albert, 1 j., Dickebusch steenweg, 26. Iluwelijksbeloften Aloïs Thorez, daglooner, te Marcq en Baroeul en Martha Crevaels, huishoudster, te Yper. - alère Ossieur, smid, en Ida Vandenberghe, huis houdster, beiden te Yper. Etienne Goudenhooft, fa briekwerker. te Yper en Verra Morisse. fabriekwerk- ster, te Wtrvick. Albert Minne, te Yper en Joanna anheyste, z. b„ te Westende. Camille Verfaillie, makelaar, en Adriana Coene, modenmaakster, beiden te Yper. Fernand Menu, handelsbediende, te St Joost ten Noode, en Maria Garreyn, z. b.. te Yper. Albert Mourisse. schilder, en Elisabeth Vandekerkhove, mo denmaakster, beiden te Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 8